ROTTERDAM Vijfhonderd mensen hij jidnlenniróeMng Wihon GAAT AGENDA Reeds in 1802 een idee voor Kanaaltunnel ens schoten Statistiek over 1964 Jongens reden met auto's Geen nederlagen zaterdagteams Joyrider botst met politieauto Vórig jaar 178 jubilarissen Ook Nina, moeder Drukke receptie dokter Bast Burgerlijke stand pE ROTTERDAMMER pagina 3 MAANDAG 8 FEBRUARI 196.' A. Vlaardingerbroek 25 jaar bij De Jong Deel Vlaardingseweg afgesloten Bromfietser breekt enkel bij val Vnndaas; (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op het terrein van de Simca-Hederland N.V. aan de Jan van Riebeeckweg waren zondagmiddag om vijf uur twee jongens van 16 jaar aan het autorijden, waardoor verscheidene auto's ernstige schade opliepen. Met hulp van enige burgers kon .men de kwajongens ter hoogte van de Sand- Vick Staal N.V. aan de 's-Gravelandse- weg aanhouden en hen aan de politie overgeven. VLAARDINGEN De heer A; Vlaar- dingerbroëk (CaIIenbur.gstraat 97) was vrijdag vijfentwintig jaar in dienst bij A, de Jong N.V. Scheepswerf en Machinefa briek. De direktiei ontving de jubilaris met zijn echtgenote op het pfivékantoor-, waar de direktéur C. M. Drop hem in bijzijn van chefs, bazen, vertegenwoordi gers van de ondernemingsraad en pers'o- neelvereniging dankte voor de wijze waarop, hij zijn diensten aan de onderne ming heeft gegeven. De heer Vlaardir.gerbroek kreeg het gebruikelijke jubileumgeschenk en het vererend getuigschrift met legpenning van de Nederiandsche Maatschappij voor Nijverheid én Handel. Mevrouw Vlaar- dingerbroek kreeg bloemen. Na het offi ciële gedeelte bleef het gezelschap -nog enige tijd bijeen. De huizen in de Oranjestraat komen steeds verder in het donker te staan. moet alsnog zoveel mogelijk daaraan worden voldaan en mag in geen geval een ongunstiger toestand worden ge maakt dan de bestaande. Gemeenteblad No. 10, rubriek VI„ afd. B, art. 32, lid II: Nadere eisen kunnen worden gesteld ten aanzien van de hoogte van een gebouw, indien door de ontworpen hoogte andere gebou wen, zowel reeds bestaande gebouwen als gebouwen bedoeld in art. 29 zouden worden -belemmerd in het voldoen aan de voorschriften dezer verordening of bestaande afwijkingen van die veror dening zouden worden vergroot. Gemeenteblad, hoofdstuk'. 4A, rubriek VI, afd. K, art. 7: Elke woning moet licht en lucht kunnen Gntvangen door ramen van tenminste twee buiten-omtrekmu- xen. Aan deze eisen werd bij de bouw van de Oranjeflat voldaan. Na de bouw van de Rotterdamse Bank en het 'postkantoor kan het licht niet meer toetreden. Tenslotte maken de bewoners van de betrokken woonlagen de geadresseerde erop attent dat de nienwe situatie rede lijkerwijs niet is te dnlden, dat er een nog ongunstiger toestand wordt gemaakt dan de bestaande, waarin nu nog kan wórden voorzien, hier terdege van een belemmering sprake is en dat het toetre den van licht onmogelijk wordt en de woningen, wat slaapkamers en keukens betreft, op holen gaan gelijken. Dringend verzoeken de bewoners van de Oranjeflai dan ook maatregelen te treffen. (Van ónze rechtbankverslaggever) ROTTERDAM De Goudse monteur W.' H., 18 jaar oud. had héél erge pech. Toen hij een autoritje wilde maken en zijn vader hem de auto weigerde die kende blijkbaar zoonlief héél goed! nam hürde auto. van. zijn. baas. Hij-reed daarmee naar Rotterdam, en daar maakte hij een aanrijdingmet éen surveillance, wagen van de politie'.. Toen .was Leiden goed in lastt, want .de bae.s van H. had hem evenmin toestemming gegeven de auto te. gebruiken. Met. het gevolg, dat H. vanmorgen wegens joyriding 'voor ;de politierechter mr'. A, Heynsius -verscheen. Dë schade aan dé.politiewagen was ƒ1.100, die aan' de auto van H.-'s 'baas ƒ1.600. „Wie moet dat betalen?" „Ikke. edelachtbare'! - - \„Hoe kan „ikke" dat betalen?"-. Bedremmeld zwijgen. V Het vonnis'werd drie. wekeir gevangenis na'een eis van veertien'dagen. (Van een medewerker) SCHIEDAM Zaterdag heeft voor de zaterdagteams geen enkele nederlaag op geleverd, hetgeen een prestatie is. HBSS kwam bij MFB maar net met de hakken over de sloot en toen arbiter Ten Brinke (matig op dreef) affloot, had HBSS met 32 gewonnen. PPSC deed het overtuigender en ging voort op de weg naar de titel in deze afdeling. Met 4—0 werd het hard wer kende Rouwkoop verslagen, nadat de ruststand 30 was. Van deze wedstrijden staat een verslag op de sportpagina's, GSS zag zich geplaatst voor de moei lijke uitwedstrijd tegen WIA, dat de winstpunten ook best kon gebruiken.".Na een spannende wedstrijd werden de punten uiteindelijk broederlijk met 11 gedeeld, nadat WIA bij de rust met 10 voorstond. Toch zal GSS spoedig meer punten* moeten gaan verzamelen, want helemaal veilig staan de Gustomannen nog niet. Wanneer zaterdag van Egelan tier Boys wordt gewonnen, dan is men al een heel eind op dreef. (Vah een. onzer redacteuren) ROTTERDAM Vanmorgen is gecon stateerd, dat in diergaarde Blijdorp ook ótang-öèïan Nina, "de móeder van de kortgeleden- gestorven Tom,, door. .de tropische ^huidinfëctie- is aangétast. Haar- toestand baart zorg. Zij' is, zo werd óns meegedeeld, hard .riek. 1 "'u. In de toestand vande zevenjarige orang-oetan Peek is geen .verbetering ingetreden. Men heeft 'de hoop opgegè- ven.'dat hij'beter zal'worden,:? j - Voorts lijden nog twee gorilla's aan de tropische huidinfectie. Er is echter 'de indruk) datzij minder 'ziek zijn (dan dë. prang-oetans. Er is de verwachting, dat zij. zullen genezen. SCHIEDAM De bromfietser C.S. reed zaterdagmiddag om tien over vijf met grote snelheid op de kruising Dwarsstraat-Wilhelminapiein tegen de auto van de heer A.H.N., waardoor- hij viel en zijn rechterenkel brak. De GGD vervoerde de man naar het gemeentezie kenhuis. .- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Twee broertjes hebben zich de afgelopen dagen als „vandalen in de dop" gedragen. De oudste van het tweetal (zijn leeftijd is zes jaar) heeft zondag in de Mgr. Nólenslaan een geparkeerde auto ernstig, beschadigd. De heer E. V., eigenaar van de auto, kwam dit feit in het politiebureau aan de Lange Nieawstraat vertellen en na korte tijd reeds had de politie de knaap opgespoord. Bij ondervraging bleek dat de jongen met zijn vijfjarig broertje vrijdag door het inslaan van een ruit de Mastehbroeksciiool in' Nieuwland was binnengeklom men. In alle lokalen richtten ze een verschrikkelijke ravage aan. De inhoud van inktpotten werd over de grond gesmeten. ROTTERDAM Een stroom van be langstellenden heeft zaterdagmiddag af scheid genomen van dokter M. J. Bast Daartoe bestond gelegenheid op een re ceptie, die het bestuur van Eudokia de scheidende chirurg had aangeboden. Honderden hebben, van deze gelegenheid gretig gebruik gemaakt, de man de band te drukken met wie zij in diens meer dan dertigjarige loopbaan in. aanraking zijn geweest. Het is niet waarschijnlijk dat al deze contacten beroepsmatig zijn geweest. De aktivitciten van dokter Bast op ander terrein, het verenigingsleven, kerkelijk leven zijn wel van zodanige omvang ge weest dat hij ook daar in brede kring bekend is geworden. Dat is dan zaterdag middag öuideliik tot uiting gekomen.. Er zullen ongetwijfeld oud-patiënten geweest ziin. Sommigen van zeer ver gekomen. Anderen vertegenwoordigden vereni- gingen. Collega's-artsen waren er even eens alsmede een groot aantal predi kanten van onderscheidene kerken. In de rij van bezoekers was ook wethouder mr. H. Bavinek. Er werden veel geschenken aangeboden. Irene: Co-op D.E.S;, voorlichting rei den, 20; Aquarium-Ver. ,,Aqua-Fauna" Verg„ 20. Arcade: Ver. „De Verzamelaar", Ruil- beurs, 19.15. SCHIEDAM Geboren: Adrians C W dv A Gijsen ètvC W v Schappen: Jeaneken W dv W J J Haspcr en J Haak: Staphan J zy 3 T M Helncnmann en G Peikert: Johannes A: C w C v Hout en W E Geerts; Henrietta dv 3 de .Graat en K Swljnenburg. Overleden: T v d SpoeI 7 Jaar.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1