Brick Bradford Politie hielp bij „kijk - onderzoek" De vrouw Alberdien v - Puzzelboek 1—Toch is het zo! personenauto's Geen juist beeld? Commentaar \wv\- Met oudste Niet zoveel pijn Opspraak Nu GRIEP veelvuldig voorkomt#.. Een kroon voor1 een kind" door K. NOREL Op kop Nieuwe series van VARA-tv DE ROTTERDAMMER ëeKweBMBT VEEL. ÜCHT/ PtoTSEttttewaRasNZBornw <6>Tt&CEAt tMPeKU&eNS ,<S£pt?ü*rr. PAT DING HEEFT JK HOOP PAT ZEKEFC EEN ER GEEN •5WELHEIP VAN SCHERPE IEEN PAAR HOM- L BCCHTE ïlPERD CILOME-F^ZUNJ 'IKTCR! l/PVT VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN 18 Vm 28 FEBRUARI mVHEEO 1ST PS/fJSSSJE tu UJUUf o/JTl/OSGDges ouviubbajw buhceu, eoepr Dg fppso z'j*j ppad- öfwtes 35 Wordt vervolgd GEVARENZONE N'V.V Kruiswoord-puzzel *1/rV Oplossing vorige puxzel ACHTER pagina 4 MAANDAG 22 FEBRUARI 1955 pt&ëX£ A$T<$£0OH- t 1745) In de vroege middeleeuwen bezaten alleen de koningen het recht stenen hulzen te bouwen. Naarmate de koningsmacht op de vorsten over ging, eigenden graven, hertogen en andere machtige heren zich ook het recht toe hun behuizing van steen op te trekken. Zo erg eenvoudig was dat in ons land overigens niet, want de tufsteen die hiervoor aanvankelijk werd gebruikt, werd hoofdzakelijk betrokken uit de steengroeven van Andernach, waar de re- ..achtige bier kelders van Niedermendlg nog een beeld geven van de omvang dier groe ven, Eerst in de 12de eeuw kwam het bakken van bouwstenen meer in zwang en begon dit bouwmateriaal de dure tufsteen te verdringen. Het leveren van stenen werd in de vol gende eeuwen een niet ongebruike lijke boete en in een Friese kloos terkroniek wordt dan ook verteld, dat in 1285 graaf Floris V van de kloos ters over de bouwers grote bedra gen aan stenen eiste voor de kaste len die hij in het pas onderworpen Westfriesland wilde houwen ter be vestiging van zijn gezag aldaar. Bij deze stand van zaken, t.w. bet verbod voor burgers om stenen hui zen te bonwen, gevoegd bij de schaars te aan bouwmateriaal, Is het ver bazingwekkend, dat het stedelijke zelf bewustzijn er in slaagde zoveel bouw werken van steen op te trekken. Eerst bouwden zij zich een burcht, gelijk zij hun heren hadden zien doen: bol werken rondom de stad, met stenen poorten en machtige torens. Vervol gens gebouwen van openbaar nut, zo als stadhuizen, gildegebouwen, waag gebouwen, hallen e.d„ om van de kerken, die veel eerder al van steen werden opgetrokken. En natuurlijk bulten het „regale recht** vielen, maar niet eens te spreken. En natuurlijk waren toen al gauw stenen huizen voor de aanzienlijke burgers in de stad ontstaan. Dat was nu eenmaal niet tegen te houden, al ging dit proces in de Zuidelijke Nederlanden, waar meer natuursteen voorhanden was, sneller dan in ons land, In de 16de eeuw bestond iedere Noord-Nederlandse stad voor verre weg het grootste gedeelte nit houten huizen. En wanneer we dan ook op zoek zijn naar de oudste woning in ons land, is het billijk dat we bij een houten huis terecht komen, tw. huis St. Pieter te Middelburg, een bouwwerk met een houten puntgevel, dat een typisch middeleeuws stuk timmennanswerk vertegenwoordigt. De ouderdom van dit buis staat niet met stelligheid vast. Afgaande op de konstruktie, heeft F. A. J. Vermeu len het op 1500 gedateerd. Dezelfde mening is D. Bouvy toegedaan na analyse van een tegen het vierlichts- raam van de eerste verdieping ge plaatst houten beeldje, dat een voor stelling van Petrus is. Andere ver sieringen wijzen op een periode die. volgens deskundigen, met het jaar 1525 vrij scherp is benaderd. H. Pctilion Nadruk verboden. ITH£RGOlVtN-{TH£RGOlVEN-tTHIRGOlV£N-ETHIROOLVEN ErHERGOtVENETHERGOtVEN-ETHERGOtVEN-ETHERGOlVEN Hilversum 402 m.; AVRO: IB 00 Nieuw» 1015 Eventueel actueel. 18.20 Promenadeor- kest en solist: amusementsmuziek. 18,00 Parels der muziek ln mozaïek (gr.). 20.00 Nieuws. 20 05 Op de plaat... rust, verzoek- irogramma voor de soldaten. 20.40 Wat zegt uurman ervan?: deel 6 - Denemarken. 21.10 Licht Instrumentaal ensemble. 21.25 Het nieuw# bed. hoorspel. 22 30 Nieuws e» mededelingen. 22 40 Actualiteiten. 23.00 Dans en jazzmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m.: NCRV: 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Radiokrant. 19.30 Musette-ensemble en zangsollsten. 19 5$ Op de man af, praatje. 20.00 Metropole-Orkest: amusementsmuziek. 20 30 Belofte na Midder nacht, hoorspel. 21.05 Operamuziek (gr.). 21.50 Wereldpanorama. 22 00 Oude Amuse mentsmuziek (opn 22.20 Boekbespreking 22.30 Nieuws. 2é 40 Avondoverdenking. 22 35 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 23,25 Mo derne kamermuziek (opn.). 23 55-24 00 Nieuws vanavond 13 Nadat het scheepje van meneer Pieterson de sluis was gepasseerd voeren ze door een brede kreek, die geleidelijk aan smaller werd en waar verschillende nog kleinere watertjes op uit kwamen. Het was er heel stil, als ze even allemaal zwegen hoorden ze alleen het klotsen van het water tegen het schip en af en toe het gefluit van een onzichtbaar .vogeltje ln het hoge riet langs de oever. „Je kunt je haast niet voorstellen dat het hier 's zomers vaak zo druk is", zei Jesje. „Moet u hier nu ook tekeningen maken, vader?" „Ja, meneer Pieterson zal dadelijk wel een plekje uitzoeken, dat hij graag getekend wil hebben", antwoordde me neer Joppers. Eet vaartuigje voer een van de nog smallere armen binnen en na een minuut of vijf legde meneer Pieterson aan. Vader Joppers, die da hele tijd door al schetsjes had zitten maken, ging er eens extra-goed voor zitten en de kinderen keken een poosje toe. Hoewel ze hun vader al z® dikwijls aan het werk hadden gezien, verbaasden ze zich tel kens weer over het gemak en de snelheid waarmee hij het onderwerp, dat hij uitbeelden moest op papier kon zetten. Maar na een tijdje kregen ze toch genoeg van het toekijken en Jesje vroeg: „Mogen wij eventjes aan land gaan, en een beetje rondlopen? Misschien zien we wel leuke vogeltjes." „Ja, ga jullie gang maar", knikte meneer Joppers, zonder van zijn teke ning op te zien. „Maar blijf hier in de buurt en pas op dat je op de droge gedeelten blijft" De kinderen klauterden van boord en liepen over een. smal paadje de griend in. „Stil eens, Jes, daar zie ik geloof ik een reiger!" fluisterde Josje. Ze bleven allebei doodstil staan, maar dan zei Jesje: „Ik zie niets, Jos, ik denk dat jij je vergist hebt." „Ja. ik geloof het ook", bromde haar broertje teleurgesteld. „Maar toch dacht ik echt dat het er een was. Laat mij maar eens even voorop lopen. En denk erom; geen lawaai maken!" Nederland I: NTS: 19 30 Gay Blade, film Comedy Caper. 19.45 Openbaar Kunstbezit 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Poli tieke PartijP.v d.A. 30.30 Boske de schip breukeling. tekenfilm. 20.35 Musical Carrou sel: Latijns-Amerikaans Orkest. 2100 Kir mes. speelfilm (belde keuringen 18 jaar) 22 35-22 40 Journaal Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws in he' kort. 20 01 Andy Griffith - Meneer Beevee. TV-flltr. Vara: 20.25 Brand in de Amster damse Schouwburg, filmdocumentaire. 20.55 East Side. West Side TV-film. 2145 Achter het nieuws Belgiè: Nederland» progr. Kan. 2 en 10. 19 00 Zandmannetje. 19.05 De Zwervers en de politie, lachfilm. 19 20 Tienerklanken. 19 55 De Weerman. 20 00 TV-nws. 20.30 Openbaar Kunstbezit 20.40 De eeuwige echtgenoot, spel naar Dostojewski. 21.45 Vergeet niet te lezen. 22,15 Nws. De tekenfilm „Bosko de schipbreukeling", die bij de kanni balen terechtkomt, gaat om 8.30 uur vooraf aan de hoofdfilm „Kermis", welke om 3.00 uur begint en handelt over brave hedendaagse Duitsers, die tijdens een kermisfeest worden geconfronteerd met de stof felijke resten van een jonge deserteur uit de Tweede We reldoorlog, de tijd, dat zijzelf jeugdige fanatici waren, te laf om zich aan de strijd te onttrekken. Een film, waarin Wolfgang Staudte zijn landgenoten een spiegel voorhoudt, Ned. 2 VARA 8.01 uur zendt eerst de NTS een film uit, waarin het zoontje van sheriff Andy Griffith een vreemde meneer, die in de boom toppen woont, signaleert..,. 8.25 uur haalt de VARA herinneringen op aan de brand ln de Am sterdamse schouwburg op 20 februari 1890 en het toneel leven van toen. 8.55 uur begint een nieuwe film in de reeks „East Sidewest Side, waarin het probleem wordt gesteld of men een kind zijn (onmaatschappelijke) moeder mag afnemen. Hilversum l AVRO 8.40 uur kan men weer beluisteren, wat buitenlanders denken over- Nederland. 9.25 uur begint het hoorspel „Het nieuwe bed" van G. C. Brown, waarin het gaat over het hachelijke transport van een groot ouderwets ledikant, dat voor een bejaarde weduwnaar een belangrijk bezit is. 11.00 uur trekt AVRO's Ritme Club weer plezierig van leer. Hilversum II NCRV Na een half uurtje muziek door het Metropole-orkest wordt om 8.30 uur het hoorspel „Belofte na middernacht" waarmee W. G. van der Hulst jr. zijn debuut maakt, uitgezonden. Ouders wach ten wakend op hun 17-jarige dochter, die op het slaan van twaalven nog niet thuis is. 9.05 uur operamuziek op de plaat, om 10.40 uur avondoverdenking en om 11225 uur de Society Cameristlca Italiana in „muziek van eigen tijd". Openingstijden: 10-17 uw en Tia 19-22 au» Zondagen vaa 10-17. Toegang: f2,7j morgan Hilversum 1. 402 ja. AVRO: 7.00 Nieuw», 710 Ochtendgymnastiek. 7 20 Lichte iram. mofoonmuziek VPRO" 7.50 Dazopaniat AVRO: #90 Nieuws 810 Lichte gramaji foonmuzlek. 8 50 Ochtendgymnastiek. 9.00 0» groenteman. 9.05 Klassieke romantische tna- GEVEBS m'JEcN... TUIUEU cv UUU DUIMPJE Itau ALLEÖ4 MEDEPLICHTIGE: HET MOETJE OUTV0E90EB9 OA EEIJ DOEL! PUIZEUPEU (Van onze radio* en tv-redactie) HILVERSUM In de maand no vember 1964 heeft het Verbond voor Veilig Verkeer samen met het Korps Rijkspolitie 1500 automobilisten on dervraagd over hun mening aangaan de de serie televisiespots Actie Zwarte Zes". De NTS Is van mening, dat dit opinie-onderzoek niet een juist beeld van de resultaten kan geven, omdat 1000 weggebruikers werden onder vraagd door politiemannen, die hen op de weg aanhielden. De andere 500 werden door vertegenwoordigers van de Bond voornamelijk In wegrestau rants naar hun mening gevraagd. Bij het bekend maken van de cijfers voegt de NTS daarom de waarschuwing erbij, dat men geen vérstrekkende conclusies mag trek ken. Over de representativiteit van de steekproef is bijvoorbeeld niets be kend. Ook acht zij enquêteren ln politie- uniform niet de ideale methode om een zo objectief mogelijke uitslag te krijgen, want het is niet ondenkbaar, dat een ondervraagde tegenover de politie zijn antwoorden zo gunstig mogelijk inkleedt. Helaas hebben de onderzoekers verzuimd, bij het neerschrijven van de uitslagen het eventuele verschil tussen de antwoorden, gegeven aan de politie en aan de Bonds-medewerkers, aan te tonen. NIEUW BEGIN De morgen na de schipbreuk zaten de mannen van de Trouw m de kajuit van het Noorse schip aan het ontbijt De jongens waren de ellende alweer te boven. Zij hadden goed geslapen in een hangmat en schrans- *'a nu in vis. Reyer was niet anders dan anders: een beetje mopperig en een beetje klagerig, zich echter voegend in alle -—-tandigheden. Ties was verslagen. Vannacht was hij doodmoe in een koot gerold, haast zonder besef van de ellende, waarin zij waren ge raakt en hij had diep en lang geslapen. Lichamelijk ging het nu wel weer, maar er drukte een loden last op hem. Hij had niet naar Alberdien geluisterd, noch toen zij haar bezwaren inbracht tegen deze reis. noch toen zij hem rif '-mg te keren naar de Deense haven. Hij had voor kapitein willen spelen, maar 't was gebleken dat hij het niet kon. Hij had hun schip verspeeld. En hoe moest het nu? Hoe zouden ze ooit een nieuw schip krijgen? En als ze geen schip kregen, wat kon hij Alberdien dan bieden? Hij werd weer knecht en zij zou vervallen tot de armelijke staat van knechts vrouw Terwijl zij nog aan tafel zaten, kwam Aiberdten in de kajuit Ties dook ineen. Zijn schuld woog hem zeer zwaar en hij- verwachtte dat zij hem zou laten voelen dat hij de oorzaak was van de ellende. Maar Alberdien was dankbaar dat zij hen allen in gezondheid aantrof en blij dat de kleine jongen en zijzelf het ook goed maakten. Zij had Gosse eens Jekker gewassen. Het baasje had geen weet meer van hetgeen hun overkomen was. Heb jij er wel weet van? vroeg Ties zich in gedachten met verbaring af. Het scheen dat het ver lies van het schip haar nauwelijks deerde. Of hield ze zich maar zo in het bijzijn van anderen? Alberdien kon haar gevoelens altijd, goed verbergen. Reyer en de jongens stonden op van tafel. Ties en Alberdien bleven in de fe.-"-it achter. Nu zal het bomen dacht hij- Nu veegt ze me de mantel uit, of ze vervalt weer la dat ijzig zwijgen, waarin ze zich de laatste tijd steeds heeft gehuld, wanneer we samen waren. Ik hoop dat ze me uitscheldt. Ik heb het verdiend Doch Alberdien schold niet en sloot zich ook niet op. „We moeten -'in dat we gauw een nieuw schip krijgen. Ties, en dan een beetje beter dart de oude kast, die naar de kelder is gegaan Ze sprak op energieke toon. Ties stond beteuterd. Verweet Alberdien hem zijn koppigheid, zijn fouten, het verlies van het schip niet eens? Was ze vergeten hoe het gehokt had tussen hert? Zij ging door. H schip was redelijk hoog verze kerd, hoewel de uitkering onvoldoende zou zijn om een nieuw schip te laten bouwen, al waren de prijzen aardig gezakt, sinds de oorlog in de Krim voorbij was. Haar v-J°r zou dus weer over de brug moeten komen en wellicht zouden ze ook op andere wijze geld moeten lenen. Want ze wilde nu een gloedn'euw schip hebben en ook een goed schip, flink van groot te. Ties begreep er niets van. „Ik heb... het spijt meWil je het mij vergeven?" hakkelde hij. „Dat is voorbij," zei zij. „We maken vandaag een nieuwe begin En nu we van "t winter toch binnen moeten blijven, moest jij naar de zeevaartschool gaan. Als we straks eens verder varen dan onze oude routes, is het goed dat je op zo'n school geweest bent" De Olaf. voor Amsterdam bestemd, viel in Nieuwe- diep binnen. De Noorse kapitein wilde hen wel mee nemen naar Amsterdam, maar Alberdien voelde «r niets voor het Groot Noordhollandsche kanaal af te varen. Zij moesten de andere kant op. Er lag in de haven van Den Helder een Fries turfschip. Toen dat gelost was. staken zij ermee naar Hariingen over. Vervolgens voeren ze per trekschuit verder en kwamen in Veendam, waa- ze onderdak kregen bij Alberdiens grootouders. Alberdien liet er geen gras over groeien. Ze ging meteen naar de helling van Hoytema, haalde de baas van een stelling, waarop hij stond te breeuwen, en vroeg hem prij= voor een galjoot van 't grootste type. „Kom je voor je vader?" vroeg Hoytema. „Nee. voor mezelf." Hoytema was niet toeschietelijk. „Jullie hebben je schip verloren. Heb je geld voor een nieuw?" .Jawel. Het moet een goed schip zijn. Geen korte planken r- -n slecht eikehout." ..Dat gebruik ik nooit," zei hij beledigd. „Des te beter, 't Moet een schip worden, dat overal varen kan." „Waar wil je heen?" „Om de wereld, als 't nodig is." Hij zou de prijs berekenen, maar hij aanvaardde geen bc elling, tenzij hij het bewijs had dat zij er goed voor was. „Dat kun - krii gen Schiet maar vlug op." Twee dagen later was Alberdien weer op de hel ling. Zij vond Hoytema in de schuur hij de zoepkoele, bezig boegpianken rond te zetten. Het vuur van de spaanders rookte hevig en toen er wa'=r op het hout gegoten werd nog veel erger. Alberdien kon geen. steek zien en haar ogen begonnen zwaar te tranen. Doch de rook trok op en Hoytema kwam eruit te voorschijn. Zij vroeg hem of hij het nu uitgerekend had. „Jawel," zei hij „maar heb je geld?" De bedoeling van het onderzoek was, een globaal inricht te krijgen van het effect dat de televisiespots hebben gehad. Een enkel cijfertje dus: er werden 1359 mannen en 141 vrouwen onder vraagd, Van hen hadden 1406 van de actie gehoord, 94 niet; 1186 zagen de teievisiespots, 166 hoorden van de actie via de radio en de rest nam er kennis van door affiches, uit de krant (290!), van horen zeggen enz. luim 1136 vonden de televisiespots goed, 110 vonden ze ook voldoende en 154 te weinig. Werd er gevraagd, hoeveel van de ses behandelde onderwerpen men nog kon opnoemen, dan wist bijna leder een nog van „onjuist Invoegen" op de autosnelweg, de andere onderwerpen haalden zo ongeveer 50 procent. Ook op de vraag: „Welk onderwerp acht u zelf het belangrijkste?" werd het meest dat onjuist invoegen genoemd (mogelijk omdat op het invoegen tegenwoordig zoveel nadruk wordt gelegd bij het rijexamen). Men meende ook meestal waarge nomen te hebben dat juist deze waarschuwing verbetering in het autoverkeer heeft gebracht. Van de ondervraagden geloofden er 664, dat hun eigen rijstijl door de actie gunstig werd beïnvloed en 708 van niet; 554 dachten dat de rijstijl van andere weggebruikers verbeterd was en 500 niet: de overige 500 hadden geen mening daarover. Op de vraag of men dergelijke acties in de toekomst herhaald zou willen zien antwoordden 1405 wegge bruikers: ja. Men lette er op dat 94 nog nooit van de actie hadden ge hoord! Die konden dus ook geen herhaling aanbevelen. ONGEWILD UIT DE Vv V .l-I CMfJMCI» Horizontaal: 1. Marinecadet, 8, karaat (afk.9. stad in Italië. 10. muzieknoot, 12. gemeente in Gelderland, 13. Myth, figuur, 15 steen, 17 kippenloop, 19. teken in de dierenriem. 21. gemeente in Overij- sel, 23. tabakssoort, 24. sine dubio (afk.) 25. enkele, 26. Royal Navy (afk.), 27. ontkenning, 29, kan men iets in bewaren, 31. telwoord (Eng), 32. schel, 34. voor voegsel, 35. aanwijzend voornaamwoord, 37. bloeiwijze, 39 meisjesnaam, 41. te genstelling van scherts, 43. bijwoord, 44. fossiele hars. Vertikaal: 1. atmosfeer (afk), 2. boom, 3. stadje in België. 4. scheikundig ele ment (afk), 5 zoon van Juda, 6. knaag dier. 7. scheikundig element (afk.), 8 vrucht, 11. soort van tapijtgoed. 12 vordering, 14. tijdrekening. 18 dorp in Gelderland, 18. keur, kern, 20. bijb. figuur, 22. voorzetsel. 23. slaapt men op, 28. plechtige gelofte, 30. lichaamsdeel, 32. stad in Zwitserland. 3, vracht, 36. Euro peaan, 38, onheilaanbrengende godin, 40, rivier in Siberië. 42. staatsbedrijf (afk), 43. voegwoord. Het zal dr. Okke Jager niet zoveel pijn hebben gedaan, dat het ijverige team van het VARA-programma JZo is hat toevallig ook nog 's een keer" zijn pas verschenen boek belachelijk heeft gemaakt. Een moderne auteur weet, dat niets gemakkelijker is. Op deze wijze kan men vele poëtische werken van nu te lijf gaan en daarom sneed deze kritiek ook weinig hout. Wat hem en zeer vele andere kijkers wél pijn deed naar wij mogen aannemen, is de wijze waarop Jan Blokker twee- tot driemaal i» een zin Gods naam meent te moeten aanroepen. Wie dan zo vol zit met kritiek op anderen zou er in de eerste plaats goed aan doen wat zelf-kritiek toe te passen: dergelijke onnodige taal is niet alleen kwetsend voor een groot deel van het kijkend en luiste rend publiekmaar getuigt mede niet pan de nodige beschaving. De persiflage op de „nieuwe auto modellen" vonden wij cru en alles behalve fijn: met foto's van dodelijke ongelukken speelt men geen spelletje. Verder deelde het team als gewoon lijk veel prikken uit, terecht of wat gezochtmaar dat mag nu eenmaal in een satirisch programma. Naast aan merkingen past ons ook lof voor Jan Blokker: hij gaf een kostelijke, zij het in dit verband wat te lange imitatie van Kees Brusse als commis saris Maigret, al had dat weinig met actuele spotternijen te maken. Erg fel ging het allemaal niet toe, wat meer spitsheid zou de programmamakers wel ten goede komen. Ook werd er zo tersluiks weer reclame gemaakt voor een tweetal merkartikelen; wij vragen ons met verbazing af, hoe lang dit nu nog wordt toegelaten. De VARA wijdde een veel te lang programma van Achter Het Nieuws aan de autotentoonstelling tn de RAI: nadat eerste de radio de gehele dag en later ook de televisie had gegonsd van de drukte welke zich zaterdag in en om het gebouw voor deed, was het nogal een anticlimax te bemerken, dat dit hele programma was opgenomen vóólr de opening pan de expositie, welke daardooreen steriele indruk maakte. Het is een goede gedachte geweest van IKOR en CVK om eenmaal per vier weken het halfuur van de voor lopig vervallen televisie-catechisatie, zondagsavonds om half acht, beschik baar te stellen voor de rubriek „Op spraak". Deze gesprekken, gevoerd door een vast team, kunnen van groot nut zijn voor de huiskamer, waarin op de vroe ge zondagavond meer gezinsleden bij een zullen zijn. Gisteravond kwam de vraag in hoe verre „het pak van de christelijke ge boden" van invloed mag en moet zijn op de aloemene maatschappelijke sa- menlemng. Cu~""tlend toerd het on derwerp helaas niet behandeld, daar voor was de tijd te kort, maar er wer den door de heer Schurer en de beide predikanten toch zinnige argumenten aangevoerd. Voorbeelden van veran derende christelijke inzichten, zoals ten opzichte van de handhaving van ilek (gr.). 0 35 Waterstanden. 9.40 Morgan, wijding 10 OO Arbeidsvitaminen (gr.). 1040 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11,02 Voer de rieken, 1200 Vocaal enzembi* (gr.l. mi Overheid»voorlichting: voor de landboiw. 12.27 Mededelingen t b.v. land- en tuinbouw, 12 30 Danzorkest en zangaalUten, 13» Nieuws 1310 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmunek, ÏSJS Beursbe richten. 13.30 Meiropo'e-orkest. amusement», muziek 14 00 Voor de vrouw. 14.40 Schaolr». dia 13 00 Sopraan en piano: klmitk» liederen. 15 30 Actuele reportage» iéw Nieuw». 38 02 Lichte muziek voor de JewtL 18 30 Voor de Jeugd. 1740 New York celling 17 35 Lichte erammofoonmueiek voor aa tieners Hilvrsum II. 298 KRO: 7 90 Het ievtndt Woord: meditatie. 7 05 Ouverture.lleht» grammofoonmuziek. reportages en medede, llngen (7.30—7 «O Nieuw»: I.OQ-8.G5 Overwe ging), 8 30 Nieuws 3 40 Voor de tmitrrotjw, 9 40 Schoolradio. 10.00 Kamermuziek (gr.), 11.00 Voor de vrouw. 1130 Lichte gramme- foonmuzlek. 11.50 Volaan.vooruit, praatje 12 00 Angelus. 12.03 Volksliederen uit dt Balkan. 12 20 Voor de Landbouwer», 15.2? Mededelingen t.B v. land- en tuinbouw. X2J6 Nieuws. 12.40 Actualiteiten of grammoJoe»- muziek II50 Lichte grammofoonmuziek mei commentaar. 13,35 Lichte grammofoamm:- ziek. 14 00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.18 MusiSata: gevarieerd muzikaal programma. 1430 Lichtbaken, lezing. 15.00 Rlelektts, amusementsprogramma (herhaling van za terdag J116.00 Voor de zitteen. 181» Gebedsdienst. 37.00 Voor da jeugd. ÏTJR Overheid»voorlichting: Krvsriagin van tea huiaarts op Curacao Spreker: Wilko A. M. Bergmans. 18 OO Stereo: Licht inztnunss- taai ensemble. 18.20 Uitzending van d* Katholieke Volkspartij. Kaarten op tafel. Een uitzending over politieke zaken, die da aandacht verdienen 18 30 Muzikaal portret, 18.30 Van klanten en wanten weten: pro gramma voor de middenstand en kleinbe drijf. 1/ morgan Nederland 1. VARA: 14.05 Schoalteicvict. Belglü: Nederland» progr. kan. 2 en 11 14.05-13.15: School-t.v. (van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De VARA heeft medefe- deeld, dat zij vier nieuwe Amerikaanse televisiestrips voor vertoning heeft san- gekocht Van de eerste, de. Mickey Roony-show, waa zaterdagavond al de inleidende aflevering te rien: een dol geval, waarin Mickey kind-»ter uit da jaren *30) nu met rijn zoon optreedt Deze reeks loopt verder op donderdag en zaterdagavonden op Ned. X. Eveneens v. Ned. 1, op zondagavond, is bedoeld een serie naar het boek van John F. Kennedy „Moed en karakter", welke op 25 april a.s, start „Bertie's Law" is de titel van een komische reeks politiefilms, die op 18 maart via Ned. 2 gaat lopen. Een. ander amusementsfeuilletoit „Klantenservice" genaamd, verschijnt op donderdag om 8.01 uur op Ned. L Ten slote zal de lopende reeks „Raw hide" naar de zaterdagavond gaan. 1. s, 2. ets. 3. kraag, 4. verdrag, 5. doorstaan, 6. stadskanaal, 7. vermaning, 8. grendel, 9. staar, 10. das, 11, 1. Vert. 1. Stadskanaal. de zondagsrust, van de crematie en d« echtscheiding werden slechts «luchjij genoemd. Wel werd aangetoond, dat Gods geboden nog altyd ruim van toe passing zijn op de moderne samenle- vin, wanneer men ze ziet als levendt geboden, die telkens weer nieuwe be- tekenis krijgen in de maatschappelijk* ordening en men niet star wil vast houden aan de betekenis die er i» andere tijden aan werd toegekend. Dit was weer een van die gesprekken welke in het gezin vruchtbaar kunnen worden voortgezet, hetgeen ook dt bedoeling ervan is. ...is het verstandig u daar zo goed mogeljjk tegen te wapenen. Mijd, als het enigszins kan, dichtbevolk te ruimtes, voorkom overmatige inspanning en zorg voor vitamine- rijke voeding en goede nachtrust. Mocht u dan toch nog griep krij gen, neem dan tijdig Aspirin van Bayer in. Want bij griep vinden meer mensen baat bij Aspirin dan bij enig ander middel. B»fig IR} 20% voordal tg aanloop vangtsinimrpaUbit ven 100 tabletten.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2