Wethouder wijst nogmaals op financiële positie De Hoek luidde Van Walsum uit AGENDA Schienoko-plan ontlokt vragen in raad DEKENS VATTEN VLAM: 2500 SCHADE ROTTERDAM Vijf miljoen voor werken is onvoldoende Scholen nodig in Groenoord Geschenken, zang en muziek van Andel IJzer schoof kabine in P. N. Kuijpers 40 jaar „in zaken" Aanbesteding bovenbouw ziekenhuis Politie rukt uit op..» fiets Stap verder in sanering Veel schade bij kop-staartbotsing Geen voorrang: auto tegen bus Initiatiefnemers: Cor van Dorp en Ton Stolk Opening belooft iets unieks99 te worden Arbeiders blusten brand Geen remises bij damkampioenschap van Schiedam Viertal jongens maakte brand rommelig Meisje breekt been bij aanrijding Herenteam Juliana stelde teleur Noad verliest van Scvlla 2 Vrouw breekt been DË ROTTERDAMMER Pagina 3 DINSDAG 23 FEBRUARI 1965, GEMIS POST CCHIEDAM - Wethouder P. van *■- Boehove (soc.) heeft gister avond tijdens de raadsvergadering bij het voorstel de begroting voor dit jaar op bepaalde punten te wijzigen nog eens duidelijk onder streept hoe precair de financiële positie van de gemeente toch wel is. AARDGAS (Van een onzer verslaggevers) TTOEK VAN HOLLAND Bijna een uur had De Hoek maandag het echtpaar Van Wal sum in zijn midden om feestelijk afscheid te nemen. Half twaalf kwamen burgemeester mr. G. E. van Walsum en zijn echtgenote per speciale trein aan, half een stapte het gezelschap aan boord van een salonschip voor een vaar tocht met vele genodigden. l'nndang '•n dagelijks Goede toekomst wijkraadsvoorzitter van De Hoek. Sanering "Ï7LAARDINGEN- Nog een maand, misschien zes weken, en de Vlaardingse beeldende kunstenaars hebben een eigen kunstgalerie. In een oud winkel pand naast de (voormalige) rooms- katholieke kerk aan de Hoogstraat gaan dertien kunstenaars een per manente expositie- en verkoop- ruimte inrichten. Het instituut zal een apart onderdeel zijn van het „Kunstenaarscentrum VL '65", dat onlangs is opgericht. Zakelijk Bijzonder Het heeft er alle schijn van dat dit binnenkort allemaal tot het verleden gaat behoren. Als dat on verhoopt niet het geval mocht zijn, dan heeft het aan de Vlaardingse kunstenaairs niet gelegen: De deel nemers aan de galerie hebben stuk voor stuk een aardig bedrijfs- kapitaaltje in „het plan" gestoken en uiteraard is het „ergens" toch wel de bedoeling dat dit er op den duur op de een of andere wijze zal uitkomen. Een verlovingsring met brillant.. AJOU, er is tenminste wat gezegd ia t' die raadsvergadering van gisteren. pat is beter dan de agenda afraffelen eri gauw naar huis gaan. Maar nu, dat ronden we, was het weer af en toe mat rommelig. Ontbreekt misschien een straffe leiding? Het duurt ook we! erg lang voordat we eens weten wie (je nieuwe raadsvoorzitter wordt. De spanning wordt nog steeds groter, zelfs el weet i.nen" dan te vertellen wie er zal worden benoemd. Zolang echter het koninklijk besluit niet is uitgegeven staat niets vast en hebben we dus geen houvast. Er kan nog niets worden ge organiseerd wat de intree betreft en er kan geen datum voor de installatie worden vastgesteld. Ja, daar zitten we fan burgemeesterloos en wel T AATST kregen we een kennis aan L de lijn, die kortgeleden nog in Schiedam woonde. Hij vertelde op getogen best te kunnen aarden in zijn nieuwe omgeving, waar hij op een wat hogere post was komen te zitten. Ja, mooie omgeving, prima huis. kin deren op goede scholen „onderge bracht". Een ding was er maar dat ontbrak. Een gemis dus. Dat was het dagblad „De Rotterdammer(de plaats waarover het verhaaltje gaat is buiten ons verschijningsgebied)De kennis had diverse kranten gepro beerd, maar die hadden hem met de sfeer 'kunnen geven, die hij wenste. Nee, zei hij, en mede daarom belde hij ook op: ik veil „De Rotterdammer" weer hebben. Kun je me abonnee ma ken? Dat konden we natuurlijk en we deden het graag en vlug. Nu heeft hij dus een postabonnement. Vf'AAROM we dit schrijvenWel, om er w op te wijzen, dat men over al in het land De Rotterdammer" kan lezen. Dan komt ons lijfblad we! niet 'saronds met de bezorger, maar de volgende morgen met de post. Dat kan met anders, maar ons blad heeft ecu speciale voorziening getroffen voor de velen in den lande, die buiten ons verschijningsgebied wonen en toch de krant icillen blijven lezen. Daarvoor verschijnt elke dag da z.g. post-editie, waarin alle bekende rubrieken en te vens het voornaamste nieuws uit het Rijnmondgebied is opgenomen. De ochtend daarna heeft iedereen, die het wenst, deze krant in de bus. Deze voorziening is juist getroffen, omdat het aantal lezers in die categorie meer en meer toeneemt. Zijn er misschien onder uw kennissen buiten Zuid-Hol land, Zeeland en West-Brabant die met dit probleem kampen. V kunt ze dan op deze mogelijkheid wijzen! JJOEKSE fruit- en bloemenmand voor burgemeester en me- vrouw Van Walsum. Rechts wijk raadsvoorzitter H. Foppen en zijn vrouw. B. en W. hebben voor het lopende begrotingsjaar een bedrag van vijf miljoen gulden uitgetrokken voor het uitvoeren van nieuwe werken, een bedrag dat ten enenmale onvoldoende Is. De heer Van Boehove noemde een miljoen die bestemd is voor scholen bouw in wijk Groenoord een beang stigende zaak. Het is een som waar mee niet veel kan worden gedaan. Groenoord wordt een grote wijk, waarin op het ogenblik nog geen enkele school staat. Er moeten op vrij korte termijn -drie lagere scholen, een (Van een onzer verslaggevers) kleuterschool en een gymnastieklokaal komen. Bouwprijs zeven miljoen gulden. Verder is voor het bouwrijpmaken van Groenoord twee miljoen uitge trokken, voor aankopen en onteige ningen 600.000, een evengroot be drag voor diverse werken, terwijl in de november-vergadering 73.260 aan kredieten werd verleend. Aan f 726.740 hebben B. en W. voorzichtig heidshalve nog geen bestemming ge geven. De voorbereiding voor de leve ring van aardgas zou met spoed moeten voortgaan, maar er is mo- In die tussentijd heeft Hoek van Holland de heer en mevrouw Van Wal sum gehuldigd, enkele geschenken aangeboden en op muzikale wijze van erkentelijkheid blijk gegeven. Een kort, maar treffend onderdeel van de afscheidstoernee. die praktisch de ge hele week in beslag neemt .Heel Hoek van Holland" kon de burgemeester en zijn vrouw zien, toen zij in een stoet van drie versierde koetsjes van het station naar de .hulp secretarie reden, in gezelschap van het dagelijks bestuur van de wijkraad. !n de vergaderzaal sprak voorzitter H. Foppen woorden van lof voor ,,het vele werk dikwijls onder zeer moei- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Twee Amsterdammers ontmoetten elkaar gistermiddag op de kruising Burgemeester van Haarenlaan - Vlaardingerdijk. De één, F. G. D., bestuurde een personenauto, en stopte voor de naderende vrachtwagen van R. W., die vijf ton betonijzer vervoerde. Hij stopte echter over de streep, waar door de vrachtwagenbestuurder ook krachtig ging remmen. De lading schoof daarbij door de achterruit de kabine in. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op de Grote Markt nabij het Stadhuis werd gisteravond de 12-jarige Ivonne van Wagtendouk aange reden door de wielrljdster mevrouw J. toen zij plotseling op een draf de rijbaan overstak. Met een gebroken rech terbeen heeft de GG en GD haar naar bet gemeente-Ziekenhuis vervoerd. Geref. Jeugdhuis: AR. Kiesver., leden- forg,, 20. Dagblad „DE ROTTERDAMMER", Sehiedamse redactie Lange Kerkstraat 82, tel. 263954 (b.g.g. 115588, toestel 52, b.g.g. ba 18 uur alleen voor redactionele aangelegenheden 195885 of 280037). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhof- «traaat 139a, tel. 152400. .Klachten bezorging: Agentschap (adr. tie boven) dag. van 18.30—19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers; Alarm Politie 264666, alarm brandweer 269123, «lann G.G. en G.D. 269280. Woord voor de dag: Bijbellezing en «verdenking, tel. 141000. „Apotheek: Evers L. Haven 81, tel. *68242 en Kethel, Schied. weg. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De heer P. N. Kuijpers. direkteur van het Aannemingsbedrijf v.,h. Firma Kuijpers vierde dezer dagen zijn veertig-jarig zakenjubileum. Het gehele personeel kwam bijeen in het nieuwe kantoor aan de Westerkade. Vooraf boden de drie zoons de jubilaris in besloten kring een portret aan, geschil derd door de bekende schilder prof. Schroder uit Wassenaar. Daarna over handigde in het bijzijn van het gehele personeel de heer A. Herlaar, als oudste uitvoerder, de heer Kuijpers een kunst- raam, uitgevoerd door de Sehiedam se glazeniers Hendrickx, voorstellende de mens in de moderne bouwnijverheid. Vrijdag was er een druk bezochte re ceptie hl Café-Restaurant Europoort, waarop de heer Kuijpers en zijn drie zoons met hun echtgenoten handen te kort kwamen om de talrijke geschenken van hun relaties in ontvangst te ne men. Twee zoons zijn mededirecteuren, terwijl de ander een construktiebedrljf heeft. Dat de heer Kuijpers veel belangstel ling heeft voor de modernisering van het bouwbedrijf, blijkt onder meer uit zijn studiereis, die hij ongeveer vier jaar ge leden maakte naar Amerika en verleden jaar naar Japan en het Midden-Oosten, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gistermorgen is aanbe steed de bovenbouw van het gemeente ziekenhuis. Ingeschreven werd door de volgende bedrijven met de volgende bedragen: 1 N.V, Nederl. Aann. Mij v.h. firma Boersma, Den Haag 11.194.300, 2. N.V Ine Bur voor Bouwnijverheid te Oegst- geest 11764.000, 3. N.V. Kuypers, Schiedam 12.945.000, 4. N.V. Bat. Aann. Mij v/h fa v d Wal, Den Haag 13.037.000, 5. N.V. Aanm. bedrijf v/h Boele en Van Eesteren, Den Haag 13.092.000, 6. Aann. bedrijf J. P. van Eesteren, Rotterdam 13.295.000, 7. N/V. Aann. Mij. S.S.N., Schiedam ƒ13.400.000. lijke omstandigheden verricht en met de onbaatzuchtige bedoeling Rotterdam groot te maken en wat nog meer zegt de nationale zaak te dienen". In dichtvorm liet de heer Foppen de voornaamste gebeurtenissen van de Van Walsum-periode voor De Hoek de revue passeren. Daaruit bleek, dat er in De Hoek vele voorzieningen tot stand kwa men, die van groot belang zijn voor de ontwikkeling van het „dorp" aan de Waterwegmond. Helaas is het zwembad er nog niet: twee van de drie benodigde duiksprongen. zoals de voorzitter het treffend uitdrukte, zijn achter de rug. De derde (voorstel aan de raad) is mis lukt vanwege het leningsptafond AL MET AL is de bevolking van De Hoek de beer Van Walsum zeer dank baar, Zij heeft, aldus de heer Foppen, met genoegen bijgedragen aan het ge- Schenk van Groot-Rotterdam. Toch was er nog een speciaal geschenk, een fruit mand van de tuinders met produkten van eigen bodem, die bet echtoaar Fob- pen vervolgens aanbood. Mr. Van Wal sum zei het elfde en laatste bezoek aan een wijkraad ook een interessante erva- ring te vinden- De burgemeester heeft veie goede per soonlijke herinneringen aan De Hoek. het stadsdeel waarmee hjj vrij veel te maken had. Hij herinnerde aan de her denkingen bij het 49- en 50-iarig jubï'eiin> der Rotterdamse annexatie en aan d» vorig jaar gehouden „Ay-Ay"-ten- toonstelling. Het is jammer, aldus mr. Van Walsum. maar aan dat beloofde zwembad kunnen we on het ocnb'ik niets doen. Overigens verwacht bij voor De Hoek een goede toekomst. Het kan allemaal wat langer duren, maar als eenmaal de nienwe Waterwegmond is gemaakt, kan Hoek van Holland zijn definitieve vorm krijgen. Na een tweede tocht door het dorp (waar de schooljeugd langs de weg met vlaggetjes zwaaidel volgde in de douanezaal van het stationscomplex de aanbieding van nog een geschenk: de speciale gramofoonplaat, die de be volking het burgemeesterspa ar schenkt. Aan de ene zijde staat het lied „Winst door water", bekend als het z.g. Ay-Ay lied, aan de andere zijde speelt „Rotterdam aan Zee", de Hoekse fanfare de mars „In rechte baan". Leden van vier koren brachten het lied onder leiding van tekstdichter Jan Lucas ten gehore. Ook „RAZ" liet zich horen. Wijkraadsvoorzitter Foppen bood de heer en mevrouw Van Walsum het eerste exemplaar van de plaat aan met de goede wensen van de gehele bevolking. De heer Van Walsum zei dit gebaar op zeer bijzondere prijs te stellen. HET echtpaar Van Walsum. stapt voor de hulpsecretarie uit de koets. Rechts de heer Foppen, menteel geen geld voor. Toch moe' er dit jaar gedeeltelijk al aan worden begonnen, zo merkte de wethouder op. Er is de minister ven binnenlandse zaken een brief ge stuurd waarin deze urgente kwestie duidelijk wordt gesteld. Schiedam wil graag naar aardgas, maar kan niet. De heer Van Boehove zal op aanraden van enkele raadsleden met het college overleg plegen voor het zenden van nog een brief. „De opheffing van de Poldervaart kan buiten dit bestedingsjaar vallen", zei de wethouder. Binnenkort zal een voorstel worden gedaan, dat echter vanwege geldgebrek niet kan worden uitgevoerd. De heer Van Boehove gaf te kennen dat Schiedam geen uitzondering is. „Schiedam vertoont het landelijke beeld van ellende en narigheid. Het volgen Van de nationale inspanning wordt de gemeenten onmogelijk ge maakt", aldus de wethouder van fi nanciën. Voor hem had mr. H. B. Engelsman (soc.) hetzelfde onderwerp aange roerd. Hij was er een fel voorstander van de specifieke Sehiedamse proble men „in Den Haag" nog eens duide lijk uiteen te zetten. De communist B, E. Collé was het volledig met hem eens. De liberale woordvoerder G. F. Verhulsdonk meende het tegenoverge stelde. Hij betoogde dat voor de nationale economie offers moeten worden gevraagd. „Deze periode moet de gemeenten inspireren te woekeren met de beschikbare talenten", zei hij. „Laten we ons niet scharen in de rij vgn huilebalkende gemeenten. De be perkingen zijn maar tijdelijk". Wethouder Van Boehove noemde hegeen de heer Verhulsdonk had gezegd een waardeloze brij, een toe spraak zonder concrete feiten. Hij had er „niveau" in gemist De heer Ver hulsdonk ging daar in tweede instan tie niet diep op in. ,,'t Is een strenge maatregel", zei hij, „maar nodig". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De politie krijgt twee nieuwe surveillance auto's. De gemeenteraad gaf voor Jat doel gisteravond 14.780. Die aanschaf is hard nodig. Wethouder P. van Boehove deed dat uit de doeken. Het is de laatste tijd meermalen gebeurd dat de politie bij een alarm moest uitrukken op de fiets. De twee oude auto's zijn versleten. Ze hebben elk in de straatdienst ongeveer 165.000 kilometer gereden. Een ervan staat vrijwel altijd in de reparatie. Hierdoor zat er voor de agenten vaak niets anders op dan de fiets te pakken om snel bij een ongeluk of iets dergelijks te zijn. Bij de begroting voor 1964 is hiervan reeds melding gemaakt, maar door -de bestedingsbeperking moest de zaak echter toen worden aangehouden. Nu kon het niet lan ger en ondanks de (nog grotere) geldelijke moeilijkheden was uitstel niet meer verantwoord. De politie kan straks in nieuwe auto's rijden. SCHEDAM - Een kop-staant botsing ontstond gistermiddag op de Burgemees ter Knappertlaan, toen een vrachtauto stopte voor een oversteekplaats. Een tweede auto stopte ook, maar een derde schoof de middelste tegen de voorste auto. Hét ongeval ontstond doordat de voet van de bestuurder van de achterste wagen van de rem afschoot en op het gaspedaal terecht kwam. De schade was aanzienlijk, de bestuur der van de middelste wagen, H. S. L. uit Maassluis, moest met een lichte hersen schudding en een hoofdwond door de GG en GD naar het Gemeente-Ziekenhuis worden gebracht. VLAARDINGEN Op het kruispunt HolysingelDillenburgsingel verleende maandagmorgen de 40-jarige H. J, S. met zijn personenauto geen voorrang aan een bus van dé RET. Er volgde een aanrij ding, waarbij de personenauto aan de voorzijde zwaar werd beschadigd. Er waren geen persoonlijke ongelukken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wijziging van de bebouwingsvoorschriften voor de be bouwde kom, d.w.z, de gronden be grensd door de Schie, Noordvest- gracht en Korte Haven (waarvoor wij vorige week uitvoerig schreven) in spireerde maandagavond het rooms- katholieke raadslid A. A. 3. van Dijck tot enkele suggesties. Op zijn vraag of er parkeergelegenheid komt bij de Dam, nu deze in de toekomst sterker het accent van een winkelstraat krijgt, hoorde hij van Wethouder W. van Schoonevelt (port.) dat daarvoor wordt gezorgd op een terrein tussen de Anna Zusterstraat en het Spinhuispad. Waarom bijvoorbeeld aan de zuid westzijde van het Spinhuispad geen mogelijkheid tot vestiging van kleine ambachtelijke bedrijven?", was een andere vraag. De heer Van Schoone velt deed hem hierin geen enkele toezegging, omdat deze zaak in het Schienoko-plan niet is opgenomen. De wethouder deelde mee dat er voor dat soort bedrijven gewerkt wordt aan een ander plan, in de nabijheid van de Schie. De heer Van Dijck betreurde het verder dat er de laatste tijd zoveel winkels aan Dam en Hoogstraat leegko men, ruimten waarin vrijwel nooit een winkel terugkomt. „Zijn er geen voor schriften die dit regelen?", vroeg hij. Hij kreeg in zoverre aandacht voor zijn opmerking van wethouder Van Schoone velt dat deze hem toezegde er in het college over te zullen spreken. Verheugd was hij ever de verdwijning van het lelijke gebm-w van de oud- katholieke kerk aan &e Dam. Drs. J. H. Simons (soc.) noemde het chienoko-plan een stap verder in de hoognodige sanering van de onde binnen stad. Hij zag de kwestie van de bouw van kantoren in vier bouwlagen bij de Zwaaikom graag nog eens behandeld in de commissie van gemeentewerken die daarover gaat. Loko-burgemeester H. Sabel stond wat dit betreft achter hem. De heer Simons was overtuigd van de noodzaak de nieuwe brandweerkazerne te bouwen, maar wilde het terrein (tussen de Breedstraat, Prmsensteeg en Achter de Teerstoof) liever niet „bepa len", maar „reserveren". Raad en college gingen hiermee akkoord. Wethouder Van Schoonevelt zei dat de plaats was gekozen omdat andere plannen niet uitvoerbaar waren. Het terrein waarop vroeger -het hotel Beijersbergen stond, is te klein en het oude voetbalveld van Hennes D.V.S. is niet geschikt omdat de binnenplaats van de kazerne storend zou zijn voor de bewoners van de omringende hoge flats. Hij antwoordde mr. J. B. Schueïer (kath.) die had gevraagd of de smederij nu bij de brandweerkazerne moest beho ren door te zeggen dat de arbeiders van de smederij deel uitmaken van het brandweerpersoneel en het dus noodzaak is. Er was ook nog enige discussie over het te installeren bouwteam, dat, nu de zaak technisch in orde is, de verdere plannen zal gaan uitwerken. Kunstenaarscentrum VL '65 krijgt straks galerie De ideeën zijn uitgebroed op de sociëteit, die sinds enkele maanden elke donderdagavond bijeenkomt in de bovenzaal van café Stadhouders aan. de Hoogstraat. Het is dezelfde sociëteit die reeds enkele malen akti- viteiten van muzikale aard heeft ontplooid. Initiatiefnemers zijn de kunstschil der Cor van Dorp en de musicus Ton Stolk, beiden geboren "Vlaardingers, van wie vooral de eerstgenoemde bekendheid verwierf door de con certjes die hij enige jaren geleden op zijn „kunstzolder" aan de Westhaven kade liet geven. De bezoekers van de sociëteit besloten al spoedig elke laatste donderdag van de maand iets te brengen voor een bredere kring van belangstellenden. Zo concer teerde er onlangs Roos Wijker-Keller op haar spinet, waarna vervolgens Aart van Maaren een causerie hield over elektro nische muziek. Overmogen zal Dick Brouwer volksmuziek op grammofoonpla ten laten horen. O.a. zullen enkele oude opnamen van Spaanse muziek te beluis- (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) CCHIEDAM In de woning van B. G. Prins aan de Burgemeester van G Haarenlaan brak gistermiddag een brandje uit toen de vrouw des huizes op twee stoelen bij de kachel een tweetal dekentjes te drogen had gehangen. Vermoedelijk is een kind met de stoelen gaan schuiven in de richting van de kachel, waardoor de dekens vlam vatten. Enige werknemers, die aan d« overzijde aan een bouwwerk werkten, zagen de rook ontwikkeling en renden het pand binnen. Door een vloerkleed over de brandende dekens te werpen wisten zij-het vuur te doven. De brandweer, die inmiddels was verschenen behoefde geen dienst te doen. De schade bedraagt ongeveer 2500. teren zijn. De soosavonden zijn tot nu toe door ongeveer 45 mensen bezocht Het zijn allen mensen die zelf kunstenaar zijn of anders nauw bij de kunst betrokken:Een fors aantal werkende beeldende kunste naars. verscheidene mensen uit ballet kringen, musici, enkele cineasten en een schrijfster. Een dertiental beeldende kunstenaars kwam tot het idee van de kunstgalerie, waarmee zij enerzijds een zekere coör dinatie wil bewerkstelligen, maar anderzijds vooral ook de bedoeling hadden de publieke belangstelling op te voeren. DE GALERIE wordt dus een zakelijke instelling en vormt dus ten opzichte van de sociëteit wel een afzonderlijk geheel, maar blijft toch onderdeel uitma ken van het Kunstenaarscentrum. (Geen kunst-centrum, zegt Cor van Dorp met nadruk). De beide initiatiefnemers zijn resp. praeses en secretaris van het centrum; Jack Tsang is penningmeester en donder dagavond zal het bestuur nog verder worden aangevuld. De leiding bij de gang van zaken met betrekking tot de galerie is voorlopig in handen van Leen Stolk. Cor van Dorp, Jack Tsang en Remi Poppe. Laatstge noemde heeft, zoals men zich zal herin neren. nog zeer onlangs geëxposeerd bij „De Kattenbeker". Vast staat dat de Vlaardingse kunste naars hun galerie niet cadeau krijgen. Het winkelpandje dat zij hebben kunnen huren is zwaar verwaarloosd. Maar vol enthousiasme is men nu met vereende krachten bezig „de zaak" op te knappen en daarna in te richten. Alle vrije uurtjes worden daaraan besteed, want in de loop van de volgende maand of begin april willen de Kunstenaars de galerie openen. De preciese datum is nog niet bekend, evenmin als de manier waarop dat gaat gebeuren. Wel staat vast dat het „uniek" zal zijn. WE WILLEN er graag iets bijzonders van maken" zegt Cor van Dorp, en daarmee doelt hij dan op de opening van de galerie, waarmee men tegelijk aan de sociëteit een vastere vorm wil geven. Een kunstenaarssociëteit op zichzelf is niets unieks. Misschien was het uniek dat zij in een stad als Vlaardingen tot nu toe ontbrak. Misschien was het frappant dat de kunstenaars in Vlaardingen tot nu toe maar wat op zich zelf hebben gepionierd en geavonturierd, zonder zich te mogen verheugen in een redelijke belangstelling van bevolking en instanties. (Van een medewerker) SCHIEDAM. De wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Schiedam hebben vrijdagavond in de consistoriekamer van de Bethelkerk een, aanvang genomen. Opvallend was daarbij dat geen enkele partij remise werd, zowel in groep A als in igroep B. Het openingswoord werd door secreta ris A. van Otterloo uitgesproken, omdat voorzitter W. C. Heuvelman iets later zou arriveren. De heer v. Otterloo zei, dat hij hoopte op prettige wedstrijden en dat de naam van de Damclub Schiedam goed uit de bus zou komen bij dit tournooi, waarin de heren J. C. On ink (veelvuldig kampioen van Schiedam), M. Mi rek en R. W. de Vries vrijgesteld zijn van de voorronden. De heer J. de Wilde had zijn partij tegen J. B. Louis binnen anderhalf uur reeds gewonnen, terwijl de partij tussen C. de Graaf en B. Quist ongeveer drie uur nodig had om tot «en beslissing te komen. De heer Quist stond op winst, toen hij blunderde, waardoor De Graaf alsnnog won. De organisatie was in goede handen van de heer C. den Boer, die met wedstrijdleider A. v. Otterloo voor een goed verloop van deze wedstrijden zorg de, De tweede ronde wordt vrijdag ge speeld, wederom in de Bethelkerk-eonsis- tone, De uitslagen: groep A: C. van Dam—C. W. Sleeuwerihoek 0—2, J. B. Louis—J, de Wilde 0—2, R. Kent—C. den Boer 0- Groep B: J. J. Kuyk—W. C. Heuvel man 0—2, Th. Prins—M. Veldt 2—0, C. de Graaf—B. Quist 2—0. XJET Liberiaanse s.s. Mindanao Logger zal woensdag 17 maart gerechtelijk worden verkocht. Het schip werd in december vorig jaar na aankomst te Rotterdam aan de ketting gelegd, omdat de Philippijnse rederij de schulden niet kon betalen. De 32 opvarenden van het onge luksschip kregen gedurende de tijd dat het schip aan de ketting bleef liggen, geen gage uitbetaald. Toen de toestand voor de zeelieden onhoudbaar was geworden, stelde de Rotterdamse zakenman W, B. Knoops een bedrag van 50.000 ter beschikking voor kleding, voeding, olie en zakgeld. Tevens bood het zeemanshuis Stella Maris hun onderdak. De Philippijnen wilden niet naar huis, voordat zij hun gage hadden ontvangen. Uit brieven aan de opvarenden bleek echter, dat ook hun gezinnen op de rand van de armoe leefden omdat de reder naliet hun te betalen. Na veel moeilijkhe den stelde de Philippijnse regering zich garant voor de overtocht. Op 11 februari vertrok de bemanning met een KLM- toestel. TYE politie in Rotterdam heeft de dertig- jarige schilder P. T. S. uit Rotterdam en de 25-jarige Rotterdamse loswerkman gearresteerd naar aanleiding van een deze maand gepleegde inbraak in een woning aan de Kralingse Kerklaan, waarbij 600 werd gestolen. Zij hebben bekend nog een twaalftal inbraken te hebben gepleegd, o.a. te Hillegersberg, Zevenhuizen, Schiedam, Ridderkerk en Vlaardingen. Beiden zijn inmiddels voor de officier van justitie geleid. Het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet. LAPIDÉ Met3 brillanten, 6 mm breed f 245.- herenring f 95.- Een Constant ringt (9 JUWELIER HOOGSTRAAT 164 HOOGSTRAAT 152 BEIJERIANDSÊIAAN 176 ROTTERDAM Het eerste beren-volleybalteam heeft ln de belangrijke uitwedstrijd tegen Delta teleur gesteld. Dordtenaren toonden zich in drie sets veruit de sterksten. De slecht verdedigende Julianaploeg ver- .°5„ .e -etste set met 15—12, hoewel de strijd lange tijd gelijk was opgegaan. Het ontbrak de Schiedammers in de resterende sets aan zelfvertrouwen. De Dordtse aanval lers smashten keer op keer door de traag reagerende Juliana-verdedtsjing en konden, daardoor de gehele wedstrijd het Initiatief behouden. De talrijke wissels en time-outs mochten met baten. Delta won de resterende sets met 15-8 en 15—10. 10 Door deze nederlaag zijn" de eventuele Kampioenskansen danig gereduceerd, maar ae Schiedammers staan nu in ieder geval weer met - beide benen op de grond. Donderdag staat hen weer een zware wedstrijd te wachten. Zij spelen dan in de Energiehal tegen runner-up Concordia 2.' r Dames-l kreeg AMVJ/RLVC-2 op bezoek, dat versterkt was met enkele speelsters-uit Se£: ®erste team. Desondanks wisten de Sehiedamse dames hun tegenstandsters met 31 te kloppen. De eerste set ging met 6—15 naar de gasten, maar Juliana trok zich hier niets van aan Ze liepen in de daaropvolgende set hun tegenstandsters met 15—3 onder de voet. Dat kon natuurlijk zo niet blijven, maar de derde en vierde set waren toch voor Juliana. Beide keren werd het 15—11. Door deze overwirmi behouden zij de aansluiting met de kop groep. Dames 2 dwong het bezoekende Burostar een gelijkspel af in een wedstrijd die het aanzien alleszins waard was. De setstanden waren r 9—15, 15—8, 154 en 8—15. Het derde he ren team won in drie sets van Nationale. De setstanden in deze wedstrijd waren: 15—12, 15—12 en 15—4. Het jongensteam tenslotte speelde gelijk tegen het Rotterdamse D.OJP, Setstanden; 15—8, 15—10, 4—15 en 14 <16. Vorige week kreeg Noad bezoek van lijst, aanvoerder Scylla 2 uit Leiden. Onze stad. genoten, die met drie punten achterstand op de tweede plaats stonden, moesten dit duel winnen om nog kanshebber te blijven en in het begm van dit duel zag het er ook naar uit dat dit zou gaan gebeuren. Aben, die in zijn eerste wedstrijd aantrad tegen Ankes. werkte in de derde game zijn 17—11 achter stand om in een 21—17 zege en het was 10. Suttorp moest het toen opnemen tegen oud-internationaal Van Zoel en en hij met zij tegenstander geen enkel moeit. Hij won met de veelzeggende cijfers 21—5 en 2112, 20 dus en Eikmans wilde voor Suttorp niet onderdoen en versloeg de eveneens oud- internationaal Stoop met de cijfers 21—9, 21—13 De stand was toen 3—0. Dat daarna de Noadspelers Eikmans en Suttorp het dubbel verloren van Stoop en Van Zoelen en de stand tot 3—1 terug brachten, scheen het Noadteam niet te ver ontrusten. In de volgende partij gaf Suttorp zijn tegenstander Ankers geen schijn van kans: 21—5, 2110, 41 en een gelijkspel zat erzeker in. Maar dat ok een taf el tennisbal letje raar kan. stuiteren, werd in deze wed strijd weer eens bewaarheid. Stoop gaf, toen Aben geen schijn van hoofd buigen tegen. Van Zoelen met 14—21 en 1621 en hoewel Suttrop tegen Stoop felle tegenstand bood, verloor hij en hier mee was de strijd weer volkomen open, want de stand was inmiddels 44 geworden. Ankers ging toen de strijd aanbinden tegen Eikams en hij was nog zonder winst. Eik- mans won de eerste game royaal met 2111, maar Ankers gaf zich nog niet gewonnen. Hij won de tweede game en tot verrassing van de vele toeschouwers ook de derde. Het gelijspel was nu alleen nog mogelijk als Aben van Van Zoelen won, maar dat ge beurde niet en hiermee won Scylla met 6t, na een 4l achterstand te hebben gehad. Noads rol Is mr uitgepseeld, maar in het vorig seizoen kondigde Noad al aan dat het een team heeft dat titelkansen heeft. Voor het eerste in het bestaand dat Noad in de overgangsklasse speelt, hebben zij een be langrijk woordje meegesproken. Mogelijk dat de ploeg hieruit de overtuiging heeft gekre gen dat het in het nieuwe seizoen kan. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De politie heeft maandag vier jongens van 13 en 14 jaar aangehouden die aan de Galgkade een grasbrandje hadden gesticht. Na ernstig te zijn onderhouden konden de jongens naar huis. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 63-jarige G. H. v. d H. kSvammaandagmiddag in haar woning aan de Westhavenkade te vallen. Ze wilde op een. bankje stappen toen dit kantelde. Met een gebroken been is het slachtoffer naar het Holyziekenhuis ge bracht. 1 tr I 1 -r

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1