LANGS LANGE KERKSTRAAT EN ST. JANSKERK GIVE A MAN A LUCKY 25 HBSS-LEDEN KRIJGEN WAAR VOOR HUN GELD «éCHIE! Met pianist Marinus Flipse Violist Daniël Otten gaf geslaagd recital Auto s n jongen aan Drie maanden voor pond opium JONGENS PLEEGDEN VET F VERNIELINGEN ROTTERDAM Lenin zit aardgas in de weg Orpheuswerkt aan eumactiviteit AGENDA omdat lucky een echte amerikaan is, omdat lucky't helemaal heeft, omdat't Lucky Strike is, daarom liever lucky as door Schiedam van toen en nn 5 WÊ S i Honderd hapjes besteld Jongens roofden spullen van fietsen Winkeldiefstal Coaster vaart paal 23 aan Commissies geïnstalleerd geen aiiaire Olieman kreeg staaf op hoofd Bromfietsers reden weer te hard ER liep .vroeger een gracht of sloot door de Lange Kerk straat. Aan de.ene kant lag een rijweg voor het wagenverkeer, hoofdzakelijk paardentraktie. Een bekend straatbeeld vormden de lange, lage sleperskarren, beladen met grote fusten en bespannen met zware Ardennerpaarden. It MS m&asmsz LEGER DES HE1LS VERWARMING STEUNTJE Goede resultaten damesteams SYC Feike Asma speelt in Magnolia I)eikerk Bromfietser gewond bij aanrijding Commentaar Matroos gewond schip beschadigd Busje reed van dijk: geen gewonden 59 CONCERTEN Vandaas en morgen De overkant van het grachtje blijkt veel smaller te 2ijn geweest, waarschijn lijk alleen voor voetgangers en handwa gens. Het tempo van het wegverkeer was in die dagen natuurlijk geheel in vereenstemming met deze nog niet «motoriseerde vervoermiddelen. Over de Eilandse-brug ging men naar het Broersveld of door de Zeven Zonen- steeg. genoemd naar de zonen van een op de hoek gevestigde drogist naar de oude touw of lijnbaan, die de oudere Schiedammers zich misschien nog wel herinneren. Als oudere lezers het een en ander kunnen vertellen van deze Eilandse hree, dan zullen we dit gaarne van hen vernemen. Trouwens, de redaktie, Lan- s&hHI gjlpü ge Kerkstraat 82. kan men altijd een genoegen doen met documentaire gege vens over oud-Schiedam, voor onze medewerker, de heer C. Groeneweg. Bij onze wandeling „Kris-kras door Schiedam van toen en nu" komen we daarna bij de Grote of St. .Tanskerk. Het besluit tot restauratie werd gedu rende de Tweede Wereldoorlog, name lijk op 21 december 1942 genomen. Eerst na de bevrijding, op 11 juni 1S45, 's morgens om half acht begon het personeel van de firma Huurman uit Delft aan de werkzaamheden, die drie- ïhalf jaar in beslag namen. "Men kan dit lezen in het aardige boekje dat geschreven werd door de hervormde predikant, ds. J. G. Jansen over de kerk. Overigens gingen hieraan vooraf vele kleinere en ooknog een grotere restauratie, waaraan ds. Jansen een heel hoofdstuk in zijn boekje wijdde. In 1932 liet de gemeente de kerktoren in de steigers zetten'voor een algehele restauratie. Toen evenwel na twee jaar de herstelwerkzaamheden voltooid wa ren, bleek dat de mooie hoektorentjes met bal. die door een ijzeren hek met eikaar in verbinding stonden, hadden plaats moeten maken voor een vorm in een Middeleeuwse stijl. Men had de torentrans voorzien van kantelen, die eerder op een Middel eeuwse verdedigingstoren dan op een kerktoren thuis horen. Bijzonder fraai komt op de foto het gedeelte van het middenschip van de kerk uit de monumentale hoofdingang van de prachtige, ornaraentale omlijs ting, die naar het middenpad voert en daarboven het indrukwekkende orgel. Eens was het orgel „so mollig en penetrant", staat er als opschrift boven het zesde hoofdstuk van ds. Jansen's boekje. Ruim zestig jaar (1902) geleden hiel den de kooplieden hun weekmarkt op de Grote Markt. Men kan nog net een gedeelte van de oude Stadswaag, tegen de kerk gebouwd, zien. Hoog boven de daken steekt op dit „Schiedams Panorama", het oudste bouwwerk van onze stad uit, de St. Janstoren (gerestaureerd) met rechts de nog niet vernieuwde Noordmolen. Links achter de hoog-oprijzende toren ziet men waarschijnlijk de oude molen „Dé Drie Koornbloemen"; ongetwijfeld ligt ver scholen achter de kerktoren de molen „De Vrijheid". Die spitse stenen vinger, die op de voorgrond zo parmantig naar bo ven wijst, is een torentje van de Pas sage. i W 1 IN meigaat het Leger, des Hé Us op gepaste en stijlvolle wijze de dag herdenken dat het 75 jaar geleden, in Schiedam begon: Sinds 1890 heeft het( Leger zonder onderbreking zijn zegen rijk werk onder jong en oud voort gezet, Schiedam, en het Leger zijn in die jaren onlosmakelijk aan elkaar verbonden geraakt en ontelbaar moe ten dan ook de raakpunten met het publiek zijn. AOK thans streeft het Leger des Heïls ernaar om een ieder die in geestelijke of maatschappelijke nood verkeert, te helpen. Majoor S. A. Drgver en zijn medewerk(st)ers wer ken thans hard aan de voorbereiding van dit jubileum, waarbij men hoopt le komen tot zeer noodzakelijke aan leg van een nieuwe verwarmingsin stallatie. in het bekende, oude gebow san de Lange Haven, alsmede tot en kele vernieuwingen van de inventaris [)IT zijn zaken die voor de voort zetting en het behoorlijk functio neren van het werk zo belangrijk zijn. Den financieel steuntje in de rug kan de Schiedamse afdeling van het Leger des Heils bij haar 75-jarig jubileum bast gebruiken. Elke gift, eoentueel te storten op gironummer 221515. ten name van het Leger des Heils in Schiedam zal bijdragen de komende feestvreugde te verhogen. ROTTERDAM De vijftienjarige scholier Hendrik van der Waard uit de Ameidestraat reed dinsdagavond met zijn nets op de Mathenesserbrug in de denting van de Mathenesserweg. In dezelfde richting reed een personenauto. Een bestelwagen reed op de Mathenes serweg in de richting van de brug. De scholier botste met zijn fiets tegen de ünkervoorzijde van de bestelauto. Door de kracht van de botsing sloeg de jongen *erug en botste tegen de personenauto. Met een hersenschudding is hij naar het "ij-kzigtziekenhuis gebracht. De nets werd totaal vernield. VLAARDINGEN De Rotterdamse violist tevens concertmeester van het. ifhilharmonisch" Daniël Otten, die dinsdagavond samen met zijn stadge- 'noot, de pianist Marinus Flipse een re cital gaf .in .de kleine concert-.' eii.le- zingenzaal ,JDe Harmonie" heeft tij dens dit concert duidelijk bewezen, dat hij tot de besten van de jongere violis ten gerekend kan worden. Naast "een volle nobele toon beschikt hij over een soepele beheerste techniek. Verder is zijn optreden bijzonder zeker: men kan in de toekomst nog veel van hem ver wachten. Samen met de speciaal op dit gebied gerenommeerde pianist Marinus Flip se speelde Daniël Otten eerst een twee tal klassieke sonates: de bekende drie delige sonate op. 12 no. 1 in D-groot van Beethoven, waarbij het jeugdig- frisse karakter van het werk in de (Van onze rechtbankverslaggever) ROTTERDAM Op de groene tafel voor de politierechter, mr. A. R. Jolles, lag vanmorgen een groot pak met anderhalve kilo opium, Dg 79-jarige Chinees N. S. K. N. is de geslachtsnaam uit Katendreeht stond er hulpeloos naar te kijken. Voor de oosterling geldt een rechtstreekse ontkenning als een onbeleefdheid. Dat leidde tot verwarring want N. bleek afkomstig te zijn uit het district Kwantung. maar was óók geboortig uit Hongkong. Beide liggen een paar hon derd kilometers uiteen. De man kon het riiet over zijn hart verkrijgen nee te z©2£en. De man, die vanaf 1914 in Nederland is, had op 27 januari van „donkera mensen" misschien Indiërs? de opium gekocht, die volgens een recher cheur zeker 6000.— waard was. N. zei zelf: „Maar een paar tientjes".Hoewel bekend was, dat N. opium sohmft de politie laat zulks bij oudere oosterlingen oogluikend toe was hij nog nooit ver oordeeld voor de handel hierin. In zijn kleurrijke taal met de grote verschillen in toonhoogte vertelde N. via een tolk dat hij ook niet van plan was geweest er mee te handelen. Maar de Rotterdamse recherche vond een wat erg druk bezoek van N. s land genoten aan diens woning toch we! een reden om N. in de gaten te houden. Sinds zijn arrestatie, zo vertelde N., „kon hij geen opium meer zien! De officier van justitie eiste een ge vangenisstraf van vier maanden met aftrek van voorarrest, een eis die door de politierechter in verband met de leeftijd van de man werd omgezet in een vonnis van drie maanden met aftrek. (Van onze correspondent) MAASSLUIS Gedurende de laatste twee w^c,! ^2n^" totseVen'1'auto's" baaldeiyk aangiften binnen van ergerlijke kettinekasten enz. met In totaal bleken van 14 fietsen .^e hesehadiad1 warènt"^oorts IUC3 «ouanig te zijn ucvvmn.v, u»» vpotnlrpii waren Gisteren fflUj jfféggtZ V^Ton- derdenSPguIdèns3'schade ba/en «rSS-Wt Drievan d. jongens haddem voorts hog In het afgelopen weekend op het „Scnansno waterweg gegooid. hoekdelen fraai reliëf kreeg, en waar bij tevens het expressieve tweede deel (tema con variazioni) poëtisch werd voorgedragen; en de mooie tweedelige sonate in e-klein (K.V..304) van Mo zart Dit laatste' -werk-gèrioot door-het ongesmukte, directe spel van de solist een stijlvolle verklanking. De pianist, die bij deze werken volledig partner is, sloot zich geheel bij de violist aan, waardoor er een fraaie twee-eenheid ontstond. Ravel's bekende doch razend' moei lijke impressie „Tzigane"1 werd raak neergezet, waarbij wel het meest op vallend de enorm opgevoerde spanning van de slotclimax was. Het talrijke, zeer aandachtig luisterende publiek, dat ook na de beide sonates hartelijk rea geerde, was buitengewoon enthousiast na deze meesterlijke prestatie. Een apart woord van hulde komt hier te vens toe aan de pianist die zijn inge wikkelde piano-begeleiding fraai ge stalte gaf. Na de pauze bewees de violist alle eer aan de in 1962 overleden, haast le gendarische violist-componist Fritz Kreisler: hij speelde een tiental van zijn korte stukken, waarvan acht „in de stijl van" oude meesters. Onder de ze muziekjes, die met veel charme, zangerig, en waar nodig, met virtuosi teit werden voorgedragen waren o.ra. het bekende Preludium en Allegro in de stijl van Pugnani en de geliefde Sicilië ne met Rigaudon a la Francoeur. De laatste twee in de reeks waren de ori ginele t,Polichinelle Serenade" en de grappige „Syncopation". De bijval was van dien aard, dat er nog een toegift volgde: de mooi sfeervol gespeelde „Habanera" van Maurice Ravel. P. Veenstra (Van een medewerker) SCHIEDAM Het eerste damesteam van de Schiedamse Volleybal Club klopte het onderaan bungelende ZVC 2 met 3—0 na een slappe wedstrijd, waarin de Schiedamse speelsters veel te overmoedig bleken. Zó overmoeidg, dat slechts in de derde set het krachtverschil enigszins tot uiting kwam (16—14, 15—13, 15—11). Dames 4 bleef aan de kop door Set Up met een 30 nederlaag naar huis te sturen en dames 3 deelden de punten met DOS (2—2). Heren 2 zakte weer wat verder op de ranglijst door een overwachte 30 ne derlaag tegen Libanon 4 en ook heren 3 is op de verkeerde weg. Ditmaal werd van AMVJ.3 verloren, met 31. Heren 4 kwam tweemaal in het veld. Van Libanon 5 werd met 30 verloren en DVO werd met 3—1 geklopt. Heren 5 won met 30 van ZVC 3 en heren 6 speelde eveneens tweemaal. Een 3—0 nederlaag tegen Hillegersberg 2 alsmede een 3—1 zege op Concordia 4. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De politie heeft twee knapen van acht en elf jaar uit de wijk Nieuwland dinsdag naar het politiebu reau aan de Lange Nieuwstraat meege nomen. omdat ze de laatste dagen vijf rijwieldynamo's en acht koplampen ha dden gestolen. (Van een medewerker) SCHIEDAM De bekende organist Feike Asma en de veertienjarige violist Christian Bor geven woensdagavond 3 maart een concert in de Majgnalia Deï- kerk aan de Albardaatrast. Zij spelen werken van Ba-ch, Hand-el, Mendelssohn, Mozart, Rheinberger, Wider, Jan Zwarten Feike Asma. Het is verheugend, dat tot het organise ren van concerten in deze kerk is besiso- ten. Zoals békend kwam vorig jaar het mooie orgel gereed, dat werd overge plaatst vanuit de Oosterkerk te Den Haag De orgelbouwers Font-eyn-Gaal te Am sterdam hebben het instrument -grondig gerestaureerd. Er werden enkele nieuwe stemmen, o.m. een prachtige, sesquialter, aangebracht. Het is een karaktervol orgel geworden, dat stellig tot één der mooiste instru menten van onze stad kan worden gere kend. Wanneer voor dat eerste concert voldoende belangstelling blijkt te be staan, ligt het in de bedoeling van de miti-atiefnemers om regelmatig concerten in deze kerk te doen gewen. Een prettige bijzonderheid is, nog dat na afloop koffie verkrijgbaar is in een der bij-gebouwen. De kerk heeft een ruime parkeergelegen heid en is, gemakkelijk te bereiken -met bus 59 vanaf het station bij de Koemarkt. Het concent begint om 20 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Doordat een personen auto. bestuurd door H. H. dinsdagmorgen om 7.45 uur op de hoek van de Nieuwe Mathenesserstraat Rotterdamsedijk geen voorrang verleende aan een bromfiets, bestuurd door D. B„ kwam de personen auto in botsing met deze bromfiets, waardoor de berijder op de grond viel en een hoofdwond en een scheurtje aan zijn rechter oor opliep. Hij moest door de GGD naar het Gemeenteziekenhuis worden vervoerd De bromfiets liep ernstige schade op, terwijl de personenauto licht werd be schadigd. (Van een medewerker) SCHIEDAM Het ziet er naar uit, dat H.B.S.S, met de aktie „Waar voor uw geld" goed uit de bus zal komen en dat deze aktie zal slagen. De afgelopen twee weken werden de H-B.S.S.-leden in de gelegenheid ge steld om bij het aktie-comité bestel lingen te doen voor aA. zaterdag en wel van paptat, wordtjes, ballen ge hakt, kroketten en slaatjes. Op sommige adressen stond fe telefoon niet stil en in totaal rekent men op honderd adressen. Het bezorgen zal door enkele leden van net aktie-conute ze" gebeuren. Reeds in de middaguren zullen de bestellinge worden- klaargemaakt (waarbij zelfs enkele dames van H.B.S.S.- ieden worden ingeschakeld) en tussen vijf uur 's middags en elf uur 's avonds hoopt men de honderd bestellingen rond te bezorgne. Men heeft een tijdstip kunnen opge ven en gebleken is, dat de meestenhun hap'es omstreeks zes uur willen ont vangen en een andere grote groep tussen halftien en tien uur. De grootte van de orders varieert van 2 tot een kleine 10. ooral nV ude leden van H.B.S.S.' zich op allerlei manieren inspannen om aan geld voor het te bouwen clubgebouw te komen, was het bepaald teleurstellend, datonlangs door „Sportman" in „Het Nieuwe -Dagblad" commentaar op deze aktie werd geleverd, dat niet bepaald bemoedigend was voor H.B.S.S., dat zich nog steeds onthoudt van deelname aan de voetbaltoto en veel geld door akties weet te verkrijgen. We lazen: „Waarom niet gaan meespe len in de sporttoto? Ik weet van zeer nabij, dat er tal van leden van die zaterdagmiddagclub bij andere vereni gingen meespelen in de sporttoto. Bij andere clubs in Schiedam is te zien, -wat er met de gelden die binnen 'gekomen zijn door de verkoop van toto-formulie ren allemaal is gedaan. Lat het voorbeeld zijn en laat een ieder in zijn eigen branche blijven". Neen. dan hebben we meer waardering voor het principe dat H.B.S;S. huldigt en waarbij men de toto nog steeds heeft gelaten wat het is en waarbij men toch inmiddels reeds duizenden guldens in de kas van het bouwfonds heeft door akties met eigen mensen. Alleen de papierop haaldienst haalt om de drie weken zo'n slordige tweehonderd gulden op en dat op één vrijdagavond en zaterdagmorgen. En nu deze aktie „Waar voor uw geld" weer, die tochminstens weer een honderd gulden in het laatje van "de penningmees ter van het bouwfonds, de heer A. W. den Hoed. zal brengen. En wat die „eigen branche" betreft: HOEVEEL VERENIGINGEN HEBBEN GEEN BALPENAKTIE OF IETS DR- GLUKS4 Bij een ak itbeehoeft men toch niet op alle slakjes zout te leggen? Zeker een „sportman" doet dat niet! r r ROTTERDAM Dinsdagmorgen is de Duitse kustvaarder Otto Schepers van 429 brt. die in ballast vanuit de Waalhaven naar zee zou gaan even na het vertrek op paal 23 gevaren. Vermoedelijk was de paal door kapi tein en roerganger niet te zien "in verband met de hoogte van het voor schip. De coaster kreeg zware schade aan de boeg boven de waterlijn. Paal 23 werd licht beschadigd. Door de schok viel de Spaanse matroos Manuel Santos-Sil (35 jaar uit Ponte Vedra) die op het voorschi pliep met de rechterheup tegen het luikhoofd. Hij is voor onderzoek naar het Havenzieken huis gebracht waarna hij weer aan boord kon gaan. De kustvaarder is eigendom van me vrouw M. Schepers te Haren/Ems (Duitsland). (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B. en W. hebben de minister van binnenlandse zaken ver zocht extra financieringsmiddelen ter beschikking te stellen om de voorberei ding van de aardgasvoorziening verder mogelijk te maken. Het huidige leningplafond voor har dingen maakt het volstrekt onmogelijk het voorbereidend werk voort te zetten en nog veel minder om met de om-bouw van apparaten te beginnen. De ombouw zou per 1 oktober 1965 een aanvang kunnen nemen, maar met het voorbereidend werk is grote haast omdat voor industriële apparaten nieuwe on derdelen nodig zijn die een levertijd van vier a vijf maanden vragen. De raad van Vlaardingen verstrekte reeds eerder een startkrediet van een miljoen. B. en W. vragen nu een aanvullend krediet van ruim vier mil joen, om zodra in de financiering is voorzien de nodige overeenkomsten te kunnen sluiten. Omdat iet vaLt te voorzeggen of de minister gunstig op het verzoek zal beschikken voeren B. en W. momenteel besprekingen om zo nodig op andere wijze in de financiering te kunnen voorzien. Schiedam verkeert in dezelfde positie. B. en W. van die gemeente hebben ook de minister geschreven over de financiële situatie, die eigenlijk niet toelaat dat dit jaar wordt begonnen met de werkzaam heden voor de omschakeling naar aard gas. ROZENBURG Bij een inhaalma noeuvre op de Bomenclijk reed dinsdag morgen om 8 uur een Volkswagenbusje, bestuurd door C. 'W. uit Papendrecht, van de dijk. Het busje sloeg om en werd be schadigd. De bestuurder liep geen letsel ap. SCHIEDAM Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus heeft de eerste aktiviteiten voor het vol gend jaar te vieren honderdjarig bestaan ontplooid. Op een speciale vergadering zijn de leden voor de diverse commissies geïnstalleerd die nodig zullen zijn om van de komende feesten een goed en klinkend jubi leumjaar te maken. 5HOWROOMS: SCHIEDAM, Parfcwej 201-205; VLAARDINGEN, Gec, Biereioot 37 Tel, (010) 264500 Er werden vijf commissies gevormd: financiële commissie, concert-commissie, jubileum-commissie, dames-comité en propaganda-commissie. Er moet veel erk worden verzet, verklaarde voorzitter P. Smit tijdens de vergadering. De werkzaamheden van de diverse commissies zullen wor den gecoördineerd door het bestuur. Een aantal concerten is reeds gepland., maar ze moeten nog verder worden uitgewerkt. Ook het jongens- en het tienerskoor zullen hun partijtje mee zingen. In elk van de commissies zijn één of twee leden van het bestuur aanwezig, hetgeen de coördinatie vergemakkelijkt. Het is de bedoeling dat iedere commissie een begroting voor de onder haar opzicht ressorterende verrichtingen maakt, en zo mogelijk gelijktijdig de dekking voor die uitgaven aangeeft. Orpheus hoopt dat- in juni a s. de grote lijnen kunnen worden getrokken, om dan verder te gaan werken. i CS* (Van onze rechtbankverslaggever) ROTTERDAM Het leek er erg op, dat het een -bevlieging was. Want me vrouw C. M. G.-V. uit Rotterdam, 28 jaar oud, zei vanmorgen voor de politierech ter „Ik had geld genoeg. Bovendien had ik al die spullen niet nodig." Maar de officier constateerde, dat mevrouw G. heel wat bij elkaar had gestolen, zelfs voor een paar honderd gulden- Dat was allemaal "gebeurd eind okto ber: kinderkleertjes bij Ter Meulen en een hele ski-uitrusting bij C. en A. grote warenhuizen in de stad. „Had u idee naar de wintersport te gaan?" aldus de officier van justitie. „Waarom deed u dat eigenlijk?" aldus de politierechter. „Ik zou het echt niet weten," aldus mevrouw G. De eis werd vijtig gulden subsidiair tien dagen en daarbij een voorwaardelij ke gevangenisstraf van drie weken met twee jaar proeftijd. „Begrijpt u dat?" „Ja, meneer de politierechter. Dat is omdat ik twee kleine kinderen heb. Als ik die niet had, was het héél anders gegaan!" Het vonnis werd conform. Een tweede winkeldievegge, mevrouw E. v. a. W.-M., ook uit Rotterdam, 32 jaar oud. kreeg een eis te horen van 25 subsidiair vijf- dagen. „Vindt u dat goed?" vroeg de politie rechter. Hevig ja knikken. „Ik niet. U krijgt die vijfen twinjig gulden. Maar daarbij ook nog tien dagen gevangenis voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Wat mevrouw v. d. W. had gestolen, was veel minder. Maar de officier sprak er zijn verwondering over uit, dat zij zo licht over de hele zaak heenstapte. Haar man had zij niets verteld. „En als u dan de gevangenis in zou moeten?" O, dat zou toch niet gebeuren De politie had haar verteld, dat zij er wel met een boete zou afkomen. De kinde ren? Die waren immers te klein om er iets van te kunnen begrijpen. Mevrouw v. d. W. had ze meegenomen naar het gerechtsgebouw. „Ik moet ze toch èrgens aten!" Mevrouw v. d: W. kreeg ruim huis houdgeld en zou de boete graag beta len. De officier constateerde nog, dat zij veel afbetalingssohulden heeft. „Dat was voor de nieuwe stofzuiger". En de politierechter verzuchtte: „Wat moeten we doen met iemand, die alles zó luchtig opneemt?" ROTTERDAM De 33-jarige Franse olieman F. L. E. Lenoir is dinsdagmiddag gewond geraakt aan boord van het Franse s.s. Jacques d'Anglejean dat bij de S.H.V. in de Waalhaven-ligt. Een van de leuningstaven die in verband met werkzaamheden op het derde bordes van het schip lagen, viel plotseling. De oiieman kreeg de staaf op het hoofd. Hij is naar het Havenziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij controle op de Burgemeester Knappertlaan werd proces verbaal opgemaakt tegen acht bromfiet sers die harder dan 30 km reden. Twee bromfietsers die harder dan 45 km reden, moesten hun bromfiets inleveren. ÈjE WERKGROEP van de Commissie voor Bejaardenzorg te Rotterdam heeft in het maandblad voor .het Rotterdams maatschappelijk werk Sociaal Contact baar planóen uiteengezet over de oprichting van dienstencentra voor'bejaarden in de ver schillende stadswjjken. Ruim een jaar ge leden is de groep, die bestaat uit des kundigen op maatschappelijk en medisch gebied, samengesteld. Er zijn besprekingen gevoerd met representanten van zeven wyken. De behoefte en noodzaak van een dienstencentrum bleek voor ieder gedeelte anders te zijn, wel kwam de wenselijkheid van een oprichting naar voren. De werk groep heelt de verscheidene taken van een dergelijk centrum opgesteld, zoals het geven van voorlichting aan de bejaarden, het ver lenen van huishoudelijke hulp, het organi seren van speciale bijeenkomsten en een bezoekdienst, het verschaffen van maaltijden en boodschappen, het stimuleren van de medewerking van vrijwilligers voor hulp, de bemiddeling van een maatschappelijk werk- ster en hel beschikbaar stellen van ruimten voor vele doeleinden. Voor de oprichting van een centrum in een wijk stelde de groep de volgende criteria: er moet be hoefte bestaan aan een centrum, op grond van de maatschappelijke toestand, er moet een groot aantal bejaarden zijn, en er móet do beschikking zyn over voldoende gege vens betreffende al bestaande instellingen. PIE 37-jarige broodbezorger J. W. uit Rot terdam werd het op Sinterklaasdag van bet afgelopen jaar allemaal te veel. De ge-, dachte dat bij aJs alleenstaande geen deel zou hebben aan het huiselijke feest, liad hem er blijkbaar toe bewogen niet met zijn baas af te rekenen, maar er met zijn geld tas vandoor te gaan om eens goed. uit te feesten in Eindhoven. Toen de centjes op waren, keerde hij nar Rotterdam terug en daar meldde hij zich aan. Dat leverde hem vanmorgen voor dc rechtbank een eis op van zes maanden met aftrek van de in voor arrest doorgebrachte tijd. De officier van justitie vond het leven van de broodbe- zorger maar een rommeltje. W. was al ver schillende malen veroordeeld en had in totaal al twaalf jaren van zijn leven in in- richtingen doorgebracht. Dat hij er eens in was geslaagd een heel jaar vrij rond te wandelen in de maatschappij, noemde de officier een persoonlijk record. En nu hij voor de zoveelste keer weer eens een kans gekregen had by Van der Meer en Schoep was het wéér miszegaan. Chr. Sociale Belangen: Alg, Fotoclub Schiedam, bijeenkomst, 20; Gytnnastiek- ver. D.O.K., verg., 20. Chr, Sociale Belangen Werkende Jeugd, contaktavond, 20. Irene: Dienst Sociale Verzekering, demonstratie-avond, 20; C.H.U.: ver gadering, 20. Wijkcentrum: Schied. Reddingsbri gade. contaktavond, 20. a." Dagblad „DE ROTTERDAMMER", Schiedamse redactie Lange Kerkstraat 82, teL 263954 (b.g.g. 115588. toestel 52, b.g.g. na 18 uur alleen voor redactionele aangelegenbeden 195885 of 280037). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhof- straat 139a, tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30—19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666, alarm brandweer 269123, alarm G.G. en G.D. 269280. Woord voor de dag: Bijbellezing en overdenking, tel. 141000. Apotheek: Evers L. Haven 81, teL 268242 en Kethel, Schied. weg.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1