Liefde onder voorbehoud' wonderlijk experiment „De bankrov een mislukking „(-en cent iruge voor m'n vrouw PASFOTO'S j3&eti ROTTERDAM .1 AGENDA Voorzitter K.v.K. Delft-Westland wil gezamenlijke actie Deense opdracht voor De Groot en V an Vliet Gemeente-archief: minder bezoekers Philadelphia wil vervoer GSW-ers en scholieren meubelfabriek DE BERK Verslaafd aan het leven Fa. Pk LOK en ZONEN Chr. gereformeerd predikant voor Botlek/Europoort openb. kleuterschool MEUBELEN DIRECT VAN ALTIJD VOORDELIGER DE FABRIEK ZIJN N.V. MACHINEFABRIEK „GRIFFIJN" Premières Prolongaties Grondwerk aanbesteed DE ROTTERDAMMER Pagina 4 VRUDAG 26 FEBRUARI I96s „Robert Blam ontvlucht uit de strafgevangenis de Santé. Men noemt hem in zijn strafblad een sa dist, die zich schuldig heeft gemaakt aan tal van aanrandingen. Wij zijn in de film getuige van ieder ogenblik van zijn vlucht. We zien de man eten, sla pen, hopen en een vrouw ontmoeten, het symbool van de bevrijding?, of misschien een toekomstig slachtoffer? Door deze individuele geschiedenis wordt de film ook tot een collectieve geschiedenis. De ge schiedenis van de mensheid, die ook leeft, eet en hoopt, ondanks de catastrofes en politieke geest verwarring. De bedoeling van dit werk is het le ven van de mensheid en dat van één man tegen over elkaar te plaatsen als twee fasen van een en dezelfde ademhaling." a a a a zei de man toen hij binnenkwam. Maar ja, een centrifuge is iets anders dan een haifje wit. Er zijn zoveel merken en modellen. We vroegen dus wat voor gezin hij had en welk merk wasmachine z'n vrouw bezat. Uiteindelijk bleek het verstandiger de oude wasmachine in te ruilen en meteen een moderne combinatie te kopen. Dat scheelde niet eens zo erg veel. Fransenstraaf 27 Tel. 2463 Vlaardingen IN ONZE EXPOSITIE KELDER T/M 20 MAART JAN OLIVIER dekoratieve wandversieringen de kaitenbeker De Italiaanse misdaad film „La banda Casa- roli" (De Bankrovers) is maar een lamentabel ver haal, waarin drie jon gens, Paolo Casaroli (Ke- nato Salvatori), Corrado Minguzzi (Jean-Claude Brialy) en Gabriël In- genis (Tomas Millian) door hun leeg en slente rend leven tot de mis daad komen. Fabriek van landbouwmachines konsfrukfie - bankwerkers ongeschoolde krachten ,C. VAN DER LELYN.V, aanleg en onderhoud van centrale verwarmingsinstallaties Reprises REGELMATIG ADVERTEREN verstevigt de band met Uw relaties Le§; zoutwaterkering in Nieuwe Wa :erweg (Van een onzer redacteuren) jELFT Als enige maatregel tegen verdere verzilting ziet de voorzitter der Kamer van Koop handel voor Delft en het Westland, de heer C. M. Hage, een zoutwater- Lering in de Nieuwe Waterweg. Hij sprak zich voor een dergelijke voorizening uit tijdens zijn jaar- rede van donderdagmiddag. Volgens de heer Hage dienen pro vinciale en gemeentelijke overheid zich samen met de betrokken water schapsbesturen tot de regering te wenden met het dringende verzoek ergens in de Waterweg een zoutwater kering te maken. De Kamervoorzitter stelde in zijn rede het verziïtingsprobleem nadrukke lijk aan de orde naar aanleiding van de ..noodkreet", die de dijkgraaf van Delf land, mr. dr. J. Wmsemius, vorige week slaakte tijdens een bijzondere vergadering, waar het zoetwatertekort werd besproken. „Er zal op moeten worden gewezen", stidus de heer Hage. „dat zolang Delf land op de een of andere technische wij ze niet kan worden voorzien van zoet water alle financiële lasten voorkomende uit de zoetwaterhindsr door de centrale overheid dienen te worden gedragen. Eerder stelde de heer Hage (in vorige Jaarredes) deze problematiek centraal. Hij wees au ook op het achteruitgaan van de kwaliteit van het Rijnwater, ten gevolge waarvan in het gebied van Delf- i land en m het Waterweggebied een nood-«-» n toestand is ontstaan. Het van boven ko-ï H OV-( ÏOSf" krilft OftK mende water wordt van steeds slechtere1 Vt> K kwaliteit door de lozingen ir. de Rijn buiten ons land. En inmiddels dringt de zouttong steeds verder de Waterweg in: soms reeds tot aan de mond van de Hol landse ÏJssel. De heer Hage had ook kritiek op het aanhangige wetsontwerp zuivering af valwater. Hij ontkende niet dat een wet' teltjke regeling in Zuid-Holland nodig is, maar hij kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat de ontwerpers het pro bleem wat te eenzijdig hebben bekeken Het bedrijfsleven weet nog niet wat het straks zal moeten gaan betalen aan hef fingen, die lozers van vuil water worden opgelegd. ZiJn advies was om de kosten factor geleidelijk in te voeren, zodat b(j voorbeeld pas na tien jaar de volle hon derd procent wordt geëist. Het bedrijfs- le.ven kan dan maatregelen nemen om de geleidelijke stijgende kosten op te vangen. (Zoals men weet, is dit niet het eer ste pleidooi voor afsluiting op de een of andere manier van de Waterweg, In vroeger jaren is van vele zijden ge wezen op de mogelijkheden en wensen tot de bouw van een stormvloedkering in Europa's drukst bevaren rivier. Men denke o.a. aan de idee van ir. J. P. Josephus Jitta voor een „metalen deur" tegen hoog water. Ook over een opblaasbare dijk is wel eens gespro ken. Deze zaak is buiten het Deltaplan gelaten, hoewel zij op regeringsniveau ook aan de orde was. Rotterdam heeft zich steeds tegen alle denkbare oplos singen verzet. red.) (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In Zuid-Oost Holy komt behalve een christelijke (zie onze krant van donderdag), ook een openbare kleuterschool Het wordt een gebouw van vier lokalen, waarvoor terrein is gereser veerd op de hoek Spechtlaan-Wielewaal- straat Over de wijze waarop de bouw zal worden gerealiseerd en ter verkrij ging van het nodige krediet zullen B, en W te zijner tijd een voorstel doen. Reeds nu vragen zij de gemeenteraad een krediet van duizend gulden beschik baar te stellen voor de aankoop van meubilair en spel- en ontwikkelingsmate riaal Het is namelijk de bedoeling dat de school zo spoedig mogelijk in een tijdelijke huisvesting zal beginnen. RIDDERKERK De scheepswerf v/h De Groot en Van Vliet N.V. m Slikker veer heeft opdracht gekregen voor de bouw van twee schepen van het half- shelterdeck type, ieder van ongeveer 920 ton De schepen 21 jn voor Deense reke ning. Ze moeten in de zomer van 1967 worden opgeleverd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het bezoek aan het Gemeente-archief is iu 1964 vrij aanzienlijk teruggelopen. Uit het zojuist verschenen, jaarverslag blijkt dat verle den jaar 109 personen totaal 422 bezoe ken aan het archiefgebouw hebben ge bracht. In 1963 waren het Ï53 personen die 511! bezoeken, brachten. Het aantal uitgeleende stukken liep terugvan 130 tot 66. Zowel de handschriftenverzameling, als de algemene bibliotheek, de Vlaardiagse bibliotheek, de Visserijbibliotheek, de historisch-topografische atlasse en de portrefeverzamelng boekten (vele) aan winsten. De museale collectie werd ver rijkt met verscheidene historische orna menten en andere onderdelen van ge sloopte panden en met de reeds eerder gemelde vondsten die bij graafwerk zaamheden te voorschijn kwamen. De heer A. Soetaman heeft het gehele jaar de vakante functie van gemeente archivaris waargenomen. Op verzoek van enkele geïnteresseerden zal de leeszaal van de archiefdienst behalve op de gebruikelijke tijden ook elke eerste dins dagavond (19.30 tot 21.30 uur) van de maanden maart tot en met juli voor het publiek geopend zijn VLAARDINGEN Het bestuur van afdeling Nieuwe Waterweg-Noord van de Prot. Chr. Vereniging van ouders en vrienden van het afwijkende kind „Phi ladelphia" heeft de gemeenteraad ver zocht te bewerkstelligen dat het dagelijks vervoer van hef personeel van de Ge meentelijke Sociale Werkplaats en dat van kinderen die de B.L.O.-scholen be zoeken van gemeentewege zal worden verzorgd. B. en W. stellen de gemeenreraad voor dit schrijven in hun handen te stellen om advies. heeft hij die woorden niet geheet waar weten te maken. Alles bijeen genomen^ is dit werk voor de echte filmlief hebber met een volwassen onderscheidingsvermogen het zien wel waard, 't Venster. 18 jaar. Herin. Stepgerda. x PANNINGEN Het 6-jarig dochtertje van de familie Broekmans in Helden- Beringen is vanmiddag door een vrachtauto aangereden toen het bij het spel de weg opliep. Het kind was op slag dood. U kunt nu eenmaal niet alles iveten. Kom voor een eerlijk en deskundig advies gerust even naar Elings. Onze adviseurs nemen graag de tijd voor'u; ze zijn er voor. Hebt u plannen dit voorjaar nieuwe meu belen te kopen Betrek dan uw meubelen jrechtstreeks van de fabriek. Mogen wij u nog een advies geven Wacht niet te lang. Wij kuisnen u nu nog vlot ieveren. Meubelen ia alle modellen en stijlen zo als: Bretons, Windsor, Oud-Hollands, mo dem en semi-modera. Te veel om op te noemen. Overtuig u zelf en breng eens *n bezoek aan onze toonkamers. Het ver plicht u tot niets en u zult tot de ontdek- king komen dat: 6 De prijzen ver beneden de verwachting liggen. Be betalingen op zeer prettige wijze geregeld werden. Het plaatsen der meubelen op deskun dige wijze geschiedt Door al deze voordelen hebben wil vele tevreden klanten gemaakt en wij zijn er van overtuigd, dat u ook naar volle tevredenheid zult slagen. Zaterdagmiddag® geopend. "VVM. BEUKELSZNSTRAAT 50 TELEFOON 2363 VLAARDINGEN .Wij vinden dart elke pasfoto een klein portret moet zijn. (Daarom laten veel klanten ze ook vergroten). ruiynvwy internationale kunstnijverheid liesveld 151 vlaardingen Deze zwaarwiohtige regels gaven de producers mee aan de film „l'Amour avee des si..", die men overigens rus tig vergeten kan bij het beleven van „Liefde onder voorbehoud (zoals de Neder landse titel luidt)", want men moet toch wel heel sterk aan inlegkunde doen om de col lectiviteit van het geval te ontdekken. Niettemin kan men liefde onder voorbehoud voor deze film hebben, die drie jaar voorbereiding nodig heeft ge had, want het is op zichzelf een knap, thrillerachtig, soms wat extreem werk, met een eigen beeldtaal waaraan de kijker zeker gewend moet raken, en lukt hem dat, ge boeid zal blijven kijken. Er zijn soms fijne trekjes in en de plot is waarlijk verras send. Die verrassingen kun nen we voor de belangstel lenden beter niet uit de doekjes doen. Zoals gezegd, we volgen de vlucht yan de man uit de Santé, die een lange weg per auto aflegt om ergens een rustige plek te vinden, ten minste, dat zegt hij tot de knappe, jonge vrouw op va kantie, die hij als liftster heeft opgenomen. Hij eet met haar in een restaurant, waarvan de eige naar aan de hand van een krantenfoto de vluchteling meent te herkennen en die prompt de politie waar schuwt. Doch vóór de twee Ie man en de jonge vrouw in de film van Claude Le- louch l'Amour avee des si..." (Liefde., onder voorbe houd) waarin zij op vlucht zijn en voor de nodige ver rassingen zorgen. rechercheurs verschijnen is het paar verdwenen. Het wordt echter achterhaald in een hotel waar het paar overnacht. Vreemd genoeg wacht de politie met de ar restatie tot de morgen, juist als de vrouw heel vroeg in de morgen de kamer verlaat waar de man in een bijna bewusteloze slaap ligt. Hier neemt het verhaal dan plotse ling de verrassende wending. Regisseur Claude Lelouch die zijn sporen verdiende met tv-films in de VS., in Mos kou filmde en later in Parijs, heeft da speelfilm „Le propre dell'homme" op zijn naam staan. Deze film is dus zijn tweede, waarin hij zijn origi naliteit paart aan goed vak manschap, vooral wat de vorm betreft. Zijn film is, waarop Lelouch hoopte, in derdaad niet in een genre onder te brengen want het is zijn mening dat een film moet zijn als het leven zelf. dat alle genres in zich heeft. Wij zullen ons daaraan dan ook niet schuldig maken al De» nog wat kinderlijke Ga- briële, is nog de eerlijkste en de meest sympathieke van het stel. De andere twee zijn kennelijk al meer ervaren m de boosheid. Zij beroven sa men een aantal banken in de provincie en niet zonder suc ces Maar het zo snel gewon nen geld is ook weer zo verslonden. Dan worden er weer nieuwe overvallen ge pleegd.... totdat het in Rome misloopt en Gabrièle zich genoodzaakt riet de weer stand biedende kassier neer te schieten. Zij vluchten naar Bologna en als daar een politieman komt informeren naar een Fiat die Paolo ge huurd zou hebben, schieten Paolo en Corrado in vertwij feling een van de politieman nen neer. Daaruit vloeit een heel revolverduel voort en straat. Gabrièle, die doo? niemand wordt herkend ziet wat er gebeurt Corrado maakt 2iehzelf van kant en Paolo wordt zwaar gewond Als Gabrièle later in de krant leest dat ook Paolo aan zijn verwondingen in een zieken- huis is bezweken, meent hii dat hij nu zelf ook mo» boeten en maakt er ook een eind aan. Maar Paolo is niet dood, hij wordt beter ooi zijn straf te ondergaan. De film wordt hier tot een melo-drama, waarin zeen zinnig mens meer gelooft en men is niet klaar met de bewering, dat deze jongens uiteindelijk, oorlog-slachtof fers zijn, die op jeugdige leeftijd met waandenkbeelden zijn besmet, zoals de produ cers ons willen doen geloven De gecreëerde figuren rijn' nergens overtuigend slachtof fers, maar alleen luiaards die niet werken willen en daar door tot misdaad vervallen. Leegheid is des duivels oor kussen. Als zodanig is deze film in onze ogen een volsla gen mislukking al heeft regis- seur Florestano Vancini film technisch knap werk gele verd. De geestesgesteldheid van Gabrièle leverde kansen genoeg om van hem eea indrukwekkender en aan vaardbaarder figuur te ma ken. Thalia. 18 j. 'Hm Novak en de verliefde jonge dokter in de film Verslaafd aan het leven". Op onze afdeling Gereedschapmakerij la plaats voor enkele bekwame met ervaring m het vervaardigen van stempels, matrijzen, las- en boormallen. Tevens vragen wij voor expeditie-werkzaamheden. Geïnteresseerden nodigen wij uit tot een bezoek eau onze fabriek, welke van maandag toi midag geopend is van 7 tot 17 uur Zaterdags tussen 10 en 12 uur kunt U terecht oo onderstaande adressen: Maasland, Weverskade 33F, tel. 018993755 Vlaardingen, Hoogstraat 110 Naaldwijk, Zuidweg 1, te! 017404439, IWEVnSKAOE 3J MAASLAND TEL 0ïet?-26<<j Bushalte van de W S M -dienst Maassluis-Westland voor de deur Groothandel in papier- en textielafvallen Non-Ferro metalen en ijzer Eigen arehiefvermetigmg, Levemrag van poetslappen. 4de Industriestr. 13—14. Tel. 4595, Vlaardingen Mercuriusstraat 41, Tel. 2163 het luchthavenproject vait onder investcringsbeperking, zoalg bekend was en nu nader blijkt uit een nota, die B. en W. van Rotterdam de raad hebben verstrekt. Het college geeft een uiteenzet ting over de werken, die nodig zijn en steil in concreto voor dit jaar een krediet te ver lenen van drie miljoen ter voortzetting van liet werk aan de verJenging van de start baan van 1300 tot 1800 meier plus een extra verharding in oostelijke richting van 200 meter. Voor deze verlenging gaf de regering reeds toestemming. In de nota wordt gezegd dat de huidige baan niet aiieen te kort is voor de thans op Europese luchtlijnen dienstdoende grote vliegtuigen maar ook niet voldoet aan de minimale eisen, die bet ministerie voor burgerluchtvaart in Enge land onlangs voor een aantal vliegtuigtypen beeft vastgesteld. Deze restricties ten aan zien van de lengte van de start- en landings banen gelden voor vliegtuigen die veelvul dig van de luchthaven Rotterdam gebruik maken Wil het vliegveld de belangstelling die het thans geniet blijven behouden, dan zal de verlenging van de baan op korte ter mijn moeten worden gerealiseerd. Andere zaken, zoals de bouw van een stationsge bouw met vrachtloods, de bouw van een nieuw dienstgebouw met verkeerstoren ten behoeve van de operationele diensten voor luchtverkeersbeveiliging, luchthavenmeteo- en havendienst, het maken van een nieuwe hoofdtoegang en nieuwe wegen, het uitbrei den van het restaurant, de bouw van een hangar, de aanleg van een promenade en de stiebting van een nieuw brandweer onderkomen zullen echter nog moeten wachten wegens gebrek aan middelen. In het ontwerp voor een stationsgebouw is een wijziging aangebracht, die inhoudt dat de douane niet in het stationsgebouw, maar in het vrachtgebouw zal worden ondergebracht. Zodra de financiële situatie dit toelaat zullen B. en W. op de verdere onderdelen van het project terugkomen. Nagegaan wordt of voor de bouw van een hangar een goedkopere oplossing te vinden is. Cineac N.R.C..- In de nieuwsrevue do reis van Prinses Beatrix, -afscheid burge meester Van Walsum, autotentoonstelling in de RAI en Sjoukje Dijkstra in de Parijse ijsshow. Documentaire over Cana da en een aardige tekenfilm. Doorl. voorst., a 1. Lumière „Verslaafd aan het leven Realistisch filmwerk met Kim Novak, Laurence Harvey en Robert Morley. Uit sluitend voor volwassenen, Amusement onder ernstig voorbehoud, 2.15, 7 en 9.30 en zat, 2,4.30 e.v.v. 18 jaar. Thalia: „Bankrovers", een Italiaanse misdaadfilm. Nogal onwaarschijnlijk en weinig overtuigend verhaal. Matig amu sement, 2.15, 7 en 9.30 en zat. 2, 4.30 e.v.v. 18 jaar t Venster: „Liefde onder voorbehoud". Frans Ftlmwérk met een ietwat experi menteel karakter. Voor de echte filmlief hebber spannend amusement, 2, 7 en 9.15 18 jaar. contra dr. No". Een niet onverdienstelijke thriller." Pretentieloos amusement zonder meer. 2 en 8.15, zat, 2, 4.15 7, en 9.15 uur. 14 jaar. Studio '62: „De man van RioAvontu renfilm met aardige verwikkelingen. Voor niet al te jeugdigen vlot amusement. 2.15 7 en 9.30 en zat. ook 4.30 uur. 14 jaar. D en W van Rotterdam laten zich niet in met de recente moeilijkheden in het huurauto- en taxibedrijf. Wel is het college bereid te bezien of de huidige gemeente- lijke voorschriften herziening behoeven. Maar dan moeten wel van bevoegde zijde voorstellen worden gedaan. Dit antwoor den B. en W, op vragen van de raadsleden J. Nederlof (soc.) en L. C. J. Slaager (pac soc.) Het college wil niet ingaan op de vraag of en in hoeverre de thans heersende loon- en arbeidsvoorwaarden niet meer in overeenstemming zijn met de gangbare sociale opvattingen. Het college vindt namelijk dat de rechtspositie van de chauf feurs geheel wordt geregeld bij een lande- Arena. 2e week „Gheeim commando", een oorlogsfilm van het goede soort, met sterk boeiende hoogtepunten, 2, 7 en 9.30 en zat. ook 4.30.14 jaar. Cineac: 2e week „Ontsnapping uit de Oriënt", een film over de gouasmokkel met Paul Belmondo in de hoofdrol. Spannend amusement. 14 jaar. Doorl. voorst Cinerama: 10e week „Circuswereld" een boeiende cineramafilm over het cir cusleven met zeer spannende scènes. 230 en 8.15 uur. A, L. Corso: lie week „My Fair Lady" met Audrey Hepburn en Rex Harrison. Een uitstekende musical. 2 en 8 uur. AL.. Grand: 56e week Billy Wilder's „Irma la Douee", een geestig filmwerk, dat echter omwille van de inhoud en het milieu om enig voorbehoud vraagt. Uit sluitend voor volwassenen met een gerijpt onderscheidingsvermogen. 2 en B uur en zat 130. 4 45 en 8 uur, 18 jaar Kriterion: 11e week „Allez France" een kostelijke filmcomedie voor oud en long 215, 7 en 930 uur. AL Metro: 2e week „De rode lampjes", een Centraal: „Hogeschool der onderwe reld". Een wat commercieel en clichéma tig gangstersverbaal. Hoewel boeiend zijn sommige scènes om hun hardheid onge schikt voor jonge ogen. Een gevormd oordeelsvermogen gewenst. 2, 7 en 9 30 en zat. ook 4 30 uur. 18 jaar. Colosseum: t/m woensdag. „De Vikingen komen", een spektakelverhaal over nobele Noren en wrede Moren. Historisch zonder waarde. Oppervlakkig amusement. 14 jr. Donderdag „Kapo", concentratiekamptra gedie. Vakkundige film, maar naar het eind weinig overtuigend. 18 jaar. Zat. 2 uur: „Wereld der zotheid". AL. 2, 7 en 9.15. Harmonie: Zaterdag „De wraak der apachen" met Charles Heston. Oppervlak kig amusement. 2, 4.30, 7 en 8.30 uur. 14 jaar. T/m woensdag „De volmaakte bank roof'. Thriller met routine gemaakt De uitvoerige belichting van de misdaad etc. vraagt wel enige re,«erve. Suggestief amu sement. 2, 7 en 9.15 uur. 18 jaar Prinses: t/m dinsdag: „Susanne", waar- schuwingsfilm voor jeugdige wegpiraten. Slecht camerawerk. De film verdient geen aanbeveling noch naar de vorm noch naar de inhoud. Dilettantistisch verhaal, 215 7 en 9.30 en zat 7 en 9.30 uur. Zat. 2 uur Dik Trom. A. L. Woensdag 3 mrt „The country girl". Alleen voor volwassenen. 14 jaar. Rex: t/m woensdag „Goliath en de gemaskerde ridder", een spektakelstuk vol wraak en hartstocht. Matig amusement. Voor jonge ogen minder geschikt. 2, 7 en 9.15 en zat. ook 4 30 uur. 14 jaar. Donderdag 4 maart „Spelonk der ver schrikking", een griezelfilm, Alleen voor volwassenen. Oppervlakkig amusement. 18 jaar. Victoria: vrijdag t/m dinsdag 2 en 8 uur, woensdag 8 uur en zat. 7 en .9 30 uur de bekende film „De klokkenluider n»gaiwnoprech-te 2e'Jensc,hets- die 6e van de Notre-Dame". Spannende griezel- strekking moet worden afgeraden. Beden- film. 14 jaar. Zat. 2 uur „Tarza de ïtn'en 611 2300wolfshond". A.L. Donderdag 4 maart ,,'s T>„^Ü,o Oar' IT - Zondags met Cybèle", een alleraardigste Passage. 2e week „James Bond 007 fiom met vele tedere momenten. 14 jaar. Waarom het verhaal van W. Somerset Maughem „Of Human Bondage" (Neder landse titel: Verslaafd aan het leven) zo nodig verfilmd moest worden wordt ons niet duidelijk. Het visueel maken van verhalen vol passie en ongezonde erotiek, sex en andere spanningen, mag dan commercieel verantwoord zijn, nuttig en opbouwen! zijn ze niet, ondanks het vakmanschap waarmee zij op het witte doek worden gezet. Kim Novak is in deze film het hopeloos flirtende meisje Mildred. Een voor dokter studerende jonge man, Philip Carey (Laurence Harvey) wordt verliefd op haar. Hij is invalide en heeft een zgn. horrelvoet, waarom hij slechts schoorvoetend haar hand vraagt. Zij wijst hem af, maar enige tijd later ontmoeten zij elkaar weer en hij neemt haar mee naar zijn huis. Doch nu vertelt Mil dred, dat zij met een zekere Miller gaat trouwen. Philip is geheel verslagen, maar door zijn vriend Grif fiths wordt hij gestimuleerd zijn doktersstuaie te voltooi en en dat lukt. Later "er- schijnt Mildred weer. Haar vriend heeft haar verlaten en zij verwacht een baby. Weer ontfermt Philip zich over haar doch zij flirt intussen zo hevig met Griffith dat zij ruzie krijgen. Later hoort hij dat Mildred zich in een ach terbuurt op straat aanbiedt Als hij baar opzoekt schrikt hij van wat er overgebleven is van het meisje waarop hij verliefd was. Toch redt hij haar en haar baby. Mildred keert echter weer terug naar het „leven". Dit drakerige melodrama is niet gered door goed came rawerk. De fout van het geheel ligt in de verkeerd gerichte tendenzen, die het geheel onwaarachtig maken. Vooral de wending aan het slot, vol vals sentiment, ma ken deze film voor de kriti sche kijker tot een misluk king, tot een commercieel produkt, dat allicht de kassa zal dienen maar meer niet. Alleen kijkers met een ge zond gevormd oordeel zullen zich met dit verhaal, althans filmisch gezien, nog wel kun nen „vermaken". Naar de inhoud is dit werk weinig overtuigend en oprecht. Lu mière 18 j. ROTTERDAM Gemeentewerken beeft aanbesteed (bestek 816) het ver richten van grondwerken voor het maken van een gedeelte van het Hartelkanaal ten westen van het Voornse Kanaal in de gemeenten Heenvliet en Zwartewaal in twee percelen en in massa. Van de 15 inschrijvers was laagste voor de massa aannemingsbedrijf E. Blok, Rotterdam, met 923,669 en opvolger N.V. v.h. H. Troost, Rotterdam, met 945.818. Laagste voor perceel II was W. Verboom, Maas land, met 198 000. lijk geldende cao. B. en W. laten zich ook niet uit over de vraag ol in de tegen woordige lijd de fooi als Ioonbestanddeel nog te aanvaarden is. Ook de sanering van de interne bedrijfsvoering ligt buiten de kring van de gemeentelijke bemoeienis. (Van onze correspondent) ROZENBURG De Chr. Gerefor meerde Kerk heeft ds. S. WIjnsma uit Rotterdam-Zuid beroepen als evangelisa tie-industriepredikant voor het Botlek en Europoortgebied. Ds. Wijnsma heeft het beroep aangenomen. Hij zal in dienst komen van de Rozenburgse gemeente als predikant met een bijzondere opdracht en als zodanig zitting hebben in de kerkeraad. Voor hem werd reeds een pastorie bestemd aan de Wilgensingel, die hij eind maart hoopt te betrekken. Het werk van ds. Wijnsma zal een echte pioniersgeest ademen. Na het leg gen van de nodige contacten zal hij trachten zo mogelijk in samenwerking met de andere kerken clubwerk, gesprekskringen e.d. te organiseren. Ook zal hij een spreekuur thuis instellen, Ds. Wijnsma werd 30 mei 1924 te Bornwerd (Fr.) geboren Hij werd kan didaat in 1953 en deed op 26 oktober 1953 zijn intrede te Broek op Laogendijk. Op 27 maart 1961 werd hij beroepen te Rotterdam-Zuid en eind maart zal hij bevestigd worden en intrede doen in Rozenburg. Zijn zwager, ds. H. W. Eerland uit Amersfoort, zal in de beves- tigingsdienst voorgaan. ROTTERDAM De heer P. Leistra, algemeen procuratiehouder van de Hal cyon Lijn N.V, legt 1 maart zijn functie neer in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De heer R Brouwer zal hem opvolgen. s

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2