Zeulen door zandvlakte en over deinende bodem Sch. - Duiveland balf april ontsloten Onderzoek Midden-Delfland vergt dit jaar drie ton Alle bejaarden van het eiland over de dam Eis van zes jaar voor in brand steken Laakkerk Amsterdam accepteert geen plagiaat WEINIG NIEUWS OVER MEER VOORZIENINGEN VOOR ALEXANDERSTAD Weer broodmes gebruikt bij vechtpartij R'dams meisje boven water deye, ili-oa/it tot la KWARTET heetman Brand in lading van de Banggai mmm Nieuw tariefstelsel voor makelaars Studie behoud bufferzone Ook serie inbraken gepleegd Vertegenwoordiger stopte ƒ8006 in eigen zak Indonesië dreigt met vernietiging van Singapore INTERESSANTE BIJVERDIENSTE Onvoorstelbaar ROLEX Manusj e-van-alles Nog te beantwoorden W. F. M. van Scliaik (86) overleden CONCERTGEBOUW ROTTERDAM R. Laan Jr. wordt lijsttrekker PvdA voor Rijnmond Amerikaanse vlieger vrijgelaten (studerenden, werkstudenten e.d.) a-a pofa opgeven van advertenties telefoon no. 11.55.88 de rotterdammer Pagina 4 DINSDAG 2 MAART 1 (Van een onzer verslaggevers) H GREVELJNGENDAM Bij elke stap trilt en deint de bodem als een verse pudding: enkele uren geleden is een g mengsel van 65 procent zand en 35 procent water aange- 1 v°srd door een persleiding. Nu verlaat het water door drie s buizen het damlichaam, maar het nog moerassige zand i ^-anc'- 2and in mijn oren, zand in mijn ogen, zand in g mijn schoenen. Over een lengte van 1250 meter: zand in I grote hopen, waartegen zes bulldozers venijnig zullen blijven duwen tot er een grote egale vlakte is. Zand en een g bijtende wind, en links water, en rechts water, en gelaarsde i mannen met rode gezichten: de laatste fase van de laatste I slag in een gevecht dat jaren duurde: de afsluiting van de I Crevelingen. kameleon-18 kt goud modieuze nouveauté: chic, bijpassend bandje bij elke japon edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJH8AAN 92 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam NA OFFICIËLE OPENING Niet bekend Zes jaar gevangenisstraf met aftrek van het jaar in voorarrest doorgebracht en onvoorwaardelij ke terbeschikkingstelling vah de regering luidde vanmorgen de eis van de officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag tegen de zeventienjarige machinebankwer ker B. F. H. uit De nHaag, aan wie ten laste was gelegd dat hij 22 fe bruari van het vorige jaar brand heeft gesticht in de gereformeerde Laakkerk aan de Isingstraat in Den Haag. Het kerkgebouw werd ge heel verwoest, waarbij voor een miljoen gulden schade werd aange richt. AMSTERDAM Met een zeer vriendelijk knikje naar het college van B. en W. van Rotterdam, maar toch met een niet mis te verstaan standpunt, dat zou kunnen leiden tot juridische consequenties, heeft de Raad van Bestuur van het Am sterdamse Concertgebouw protest aangetekend tegen de naam „Con certgebouw Rotterdam", alsmede tegen het gebruik van de namen „Grote" en „Kleine"-zaal. Bijdragen Gestegen ais »,vler muren" u te benauwd zijn, opleiding tot vakman t PIJPFiTTERS lassers pljpflfters monfegew«pkerc bankwerkers JONGE MENSEN BOEKHANDEL A. DEN DRAAK ,MAKE-UP' VAN EEN DAM De dam, die Schouwen-Duiveland en Goeree-Overfiakkee verbindt, is nagenoeg voltooid. Begin april zal de eerste auto, over ae „noodweg", van oever tot oever rijden. Op nieuw Is dan een schakel toege voegd aan de verbinding Botterdam - Goes. Op het ogenblik dat de Oosterscheldehrng vanuit Noord- Beveland de zuidelijke flank van Schouwen bijna zal raken, zal het eiland een vaste oeververbinding hebben met de Bandstad. Bij de officiële opening over ongeveer anderhalve maand is de snelver- keersweg op de dam nog niet gereed. Gebruik zal worden ge maakt van de toekomstige weg voor langzaam .verkeer. Deze is vanaf Bruinisse nu al bruik baar tot het noordoostelijk deel van de dam aan de zijde van Goeree- Overflakkee, het gedeelte dat met behulp van de kabelbaan werd „opgeworpen". Het is vier kilometer rijden tot aan het gat dat met de zogenaamde geleidelijke sluiting (storten van steen en grint met gondels) werd gedicht. Hier ligt nu een heuvelach tige zandvlakte waarover de „nood weg", die een lengte heeft van 1250 meter, zal worden aangelegd. Reeds is een eerste laag asfalt van 500 meter lengte aangebracht. Ir. P. H. v. d. "Weele (39), onder wiens leiding de Grevelingen werd afge sloten, kijkt vanuit de barak op de dijk in Bruinisse uit over de dam. Halverwege tekent zïeh de rook pluim van een loskraan af. De contouren van de dam lossen zich op in de wazige verte. Hij zegt langzaam: „Het is nauwelijks voor te' stellen dat twee maanden gele den het water door het gat stroom de, en nu het stadium is bereikt van wegen aanleggen en zand onder taluds schuiven..." (Van een onzer redacteuren) BOTTERDAM Het vrachtschip Bang gai, dat in de Nediloyd-hjrie.o vaart, heeft per radio gemeld, dat in de lading vismeel brand Is uitgebroken. Het schip bevindt zich ongeveer 500 kilometer van Le Havre, naar waar het onderweg was De kapitein heeft meegedeeld, dat de •toestand niet alarmerend is. De Banggai vaart door, maar heeft om assistentie verzocht bij aankomst te Le H&vre. Het schip had tien dagen geleden 2.500 ton vismeel geladen in Callao, Peru. Voor Pasen zal de dam worden ge opend. „Het zal tot omstreeks sep tember duren voor de Grevelingen- dam Is zoals ie helemaal moet wezen: taluds en wegen gereed." In de nazomer zal het verkeer de noodweg dus kunnen verlaten. Dan wordt de tweebaansweg in gebruik genomen. Zal het verkeer tot dat ogenblik door de zes meter brede noodweg kunnen worden opgevan gen? „Het zal wel lukken, maar het wo-rdt natuurlijk geen racebaan. Er zullen enkele beperkende bepa lingen moeten w-orden gemaakt." De heer v. d. Weele - benadrukt „Het is te begrijpen dat de aan dacht bij de opening sterk zal worden gevestigd op de ontsluiting van Schouwen-Duiveland, maar la ten we wèl bedenken dat de dam in de eerste plaats een waterloopkun dige functie heeft. In 1958 werd met de afsluiting van de Grevelingen begonnen om te bewerkstelligen dat Brouwershavensche Gat en Ooster- schelde onafhankelijk van elkaar zouden kunnen worden afgesloten. Zonder dat zouden de stroomsnel- heden in Mastgat en Zijpe te hoog zijn geworden. De oever zou wor de aangetast en de internationale scheepvaart worden gehinderd. Ook is de afsluiting van de Grevelin gen welbewust gekozen als proefob ject. Het experiment van de gelei delijke sluiting met kabelbaan is een succes geworden. De kabelbaan is nu een manusje-van-alles. Tegen de stenen rug in het (vroegere) noordoostelijke sluitgat wordt met behulp van de gondels een afdich tingslaag van grint en mijnsteen aangebraccht. Voor het transport van dit materiaal hebben we nu geen vrachtauto's nodig..." De gondels, de brommende bulldozers waarvan er vier ook 's nachts in bedrijf zijn en twee draglines trekken sterk de aandacht op de plaats waar de laatste lagen sand, grint en mijnsteen op het damli chaam worden gelegd. Hier op ongeveer dertig* kilometer afstand van de Noordzee wordt het i duidelijk: "de Grevelingen is afge sloten. De dam krijgt alleen nog een „make-up". Wie, als uw verslaggever, een kilome ter door het zand zeult op de plek waar met de kabelbaan werd geëxperimenteerd, en de Bocht van St. J"acob door een dam wordt gesneden ziet achter zich als een vlek Bruinisse, voor zich molen en kerktoren van Oude Tonge en links en rechts het woelige, ontembaar lijkende water. In het oosten ploe gen schepen onverstoorbaar langs de horizon, op weg naar het Hol lands Diep. In het westen moet de zee zijn, het Brouwershavensche Gat, Een nog te beantwoorden uit daging voor Rijkswaterstaat. vs*"* 3 Hard wordt gewerkt om de „noodweg" gereed te krijgen: zand, bulldozers en mannen. DEN HAAG Na jarenlange ar beid heeft de Nederlandse Bond van Makelaars in Onroerende Goederen (NBM) een uniform stelsel van tarie ven en voorwaarden voor bemidde ling bij verkoop en verhuur inge voerd, De nu vastgestelde regeling zal per 1 juli a.s. m werking treden. De thans geldende tarieven en voorwaar den, die regionaal zijn geregeld, zul len dan vervallen. Reeds eerder kwa men uniforme regelingen voor andere makelaarswerkzaamheden zoals taxa tie en beheer tot stand DRIEHUIS In alle stilte is gisteren in Driehuis het stoffelijk overschot ge cremeerd van de oud-journalist W F M. van Schaik die vorige week op 86-jarige leeftijd in Baarn overleed. Hij is onder meer hoofdredacteur ge weest van de Leeuwarder Courant en hoofdredacteur-directeur van het Deven ter Dagblad. De heer Van Schajk begon zijn loop baan in de journalistiek eind 1836 bij het Utrechts Dagblad. Daarna maakte hij tot 1902 deel uit van de redactie van de Haagsch-e Courant. Op 1 mei 1B04 werd hij benoemd tot hoofdredacteur van de Preangerbode te Bandoeng, waar hij bleef tot 1911. Daar na werd hij benoemd tot hoofdredacteur van de Leeuwarder Courant. In 1935 werd hij benoemd tot hoofdredacteur- directeur van het Deventer Dagblad. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Voor de arbeid der Stichting Onderzoek Midden-Delfland, die in j'uni 1964 begon, zal voor 1965 een kleine drie ton nodig zijn, zo delen Ged. Staten de Provinciale Staten mee. Zij stellen voor de pro vincie voor 35.000 te laten deelne men aan het onderzoek, waarvoor de financiële basis nu in orde schijnt te zijn. Vorig jaar besloten de staten 100 bij te dragen voor her stichtingskapitaal et. 27 500 te voteren als aandeel m de kosten Delft, Maasi-nd, Schipluiden Schiedam en Vlaardingert namen even eens deel. Met de aanloopkosten ::ou 50.000 zijn gemoeid en het verdetc onderzoek zou 375 000 vergen. In eerste instantie zou van dit bedrag 150000 nodig zijn. De verwachting dat daarvan 50 pet. rijkssubsidie zou worden verkreden is niet in vervulling gegaan, aldus Ged. Staten. De minister van volkshuisvesting en bouwnijver- der te- (Van een onzer verslaggevers) ZIERiKZEE Be KLM orga niseert in samenwerking met de CBTB en het bedrijfsleven ter gelegenheid van de officiële opening van de Grevelïngendam omstreeks half april bustochten voor alle bejaarden van Schou- wen-Duiveland over de dam naar Numansdorp In de Hoek- sche Waard. Ongeveer 1200 be jaarden zullen in bussen en ook op een boot kennis maken met de ontsluiting van hun eiland. De passageirs van de autobus sen zullen in Numansdorp „overstappen" In de boot en de bejaarden die een vaartocht maakten, zullen op hun beurt in de bassen plaats nemen om zo naar huis terug te keren. Het zal ongeveer drie dagen dnren voor alle bejaarden van de geboden gelegenheid gebruik hebben gemaakt. Er Is nog weinig bekend van de wijze waarop de officiële opening van de Grevelingendam zal gebeuren.Op initiatief van het' Waterschap Schouwcn-Dui- veland is ir. Geuze, voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij uitgenodigd na de opening fit Zferikzee een cause rie te-houden over de mogelijk heden van de ontsluiting voor Schouwen-Duiveland. Reeds is gebleken dat het beroepsvervoer op Schouwen- Duiveland animo heeft een bij drage te leveren aan eventuele feestelijkheden. De provincie Zeeland zal hoogstwaarschijn lijk weinig aandacht aan de opening van de dam schenken. Zij zal meer de nadruk willen leggen op de officiële opening van de Oosterscheldebrug, waarvan de bouw immers een Zeeuws initiatief is. Tevens stond hij terecht wegens medeplichtigheid aan een roofoverval op een winkelierster en wegens het plegen van een aantal kleine inbraken. Verdachte zei ter zitting dat het meisje, met wie hij omgang had. kort voor de brandstichting dv atie had verbroken, omdat verdack <a oms-katholiek is en het meisje ger eerd. „Ik moest mijn roes kwijt", zu verklaarde hij voor de rechtbank. Nadat hij die middag zijn bromfiets had schoongemaakt, ging hij met een paar flesjes benzine naar de Laakkerk. Hij goot de flesjes voor de reekstoel leeg en steek de benzine m rand. Volgens verdachte was het alleen zijn bedoeling geweest een brandje te stichten. Dat die brand een dergelijke omvang zou aannemen dat de hele kerk verloren zou gaan had hij niet verwacht. „Dat had u anders wel kunnen verwach- In dit schrijven aan B en W. wordt szesd, dat het niet uitgesloten moet worden geacht, dat de Raad van Be stuur van de Amsterdamse instelling ver- (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM In de Emmanuel kapel in de Prins Alexanderpolder heeft de directeur van de dienst van stadsontwikkeling en wederopbouw, Ir. B. Fokkinga. maandagavond ge sproken over de ontwikkeling van deze aieawe stadswijk. Zoveel bewoners van Alexanderstad waren toegestroomd, dat velen genoe gen moesten nemen met een staan plaats en een nog groter aantal naar hnis moest terugkeren. Ir. Fokklnga zette uiteen, hoe in 1958 In samenwerking met Capelle a. d. IJssel en. bet Instituut voor Stad en Landschap voor dit gebied een structuurplan werd ontworpen. Geprojecteerd op grote afstand van de omnannn rlrwvw tfrnon. Over de toekomstige bestuursvorm be staat nog geen zekerheid, maar de mogelijkheid van een eigen status wordt niet uitgesloten. Da middelen van openbaar vervoer zijn nog in studie. Gedacht wordt aan twee mogelijkheden: uitbreiding van het metro-net of een sneltram, die een geheel autonome baan zou krijgen zonder be lemmerd te worden door kruisingen. De RET bestudeert de mogelijkheid om de frequentie op te voeren van de bestaande busverbinding, die zoals bekend thans om het half uur rijdt Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Ir. Fokkinga kon de aanwezigen meedelen, dat het station van de NS in de nabijheid komt van het ontworpen stadscentrum. De voltooiing wordt verwacht in 1967. De bouw van een zwembad zal nog drie raffinaderijen «n omgeven door groen- of vier jaar op zich laten wachten, cordels zou hier een uniek woongebied In het centrum zal een middelbare' ontstaan. I scholencomplex worden gebouwd. dere stappen zal ondernemen wanneer Rotterdam zijn voonkeur voor de naam „Concertgebouw" blijft handhaven. Er wordt wel verzachtend aan toege voegd. dat eventuele juridische conse quenties pas in laatste instantie en dan nog met grote tegenzin van de Raad van Bestuur aan -de orde zullen worden ge steld, maar men kan op grond van de ze toevoeging veilig aannemen dat het Amsterdam ernst is en het er niet bij zal laten zitten Ook in ons blad hebben wij reeds ge argumenteerd. tegen deze Rotterdamse voorkeur en stem gegeven aan de me ning van velen die het evenmin eens waren met de naam „Concertgebouw" voor ons nieuwe muziekcentrum. Amsterdam is van mening, dat men met deze naamgeving tekort doet aan het eigen orkest, dat niet nodig heeft zich met andermans veren te tooien en stelt, dat bij die voorlopige naamkeuze deze overwegingen B. en "W. van Rot terdam zijn ontgaan. De brief besluit met het uitspreken van het vertrouwen, dat Rotterdam de inzichten van de Raad van Bestuur van de Amsterdamse instelling uiteindelijk zal delen. DORDRECHT De recherche heeft de 53-jarige Dordtse vertegenwoordi ger M. Ch. B. aangehouden in ver band met verduistering van ruim 8000 ten nadele van een in Cuijk (Noord-Brabant) gevestigde N.V. De man bleek bij de klanten van de Bra bantse groothandel in kampeerbeno- «ligdheden in zijn rayon Zuid- en Noord-Holland geïnde geldbedragen niet te hebben afgedragen. B. leidde op deze wijze een goed leventje totdat de directie van de on derneming de betreffende klanten ging aanschrijven om betaling van de openstaande posten te bewerkstelli gen. Men kreeg toen te horen dat de schulden met B. waren vereffend., B, is ter beschikking van de justitie gesteld. MAASTRICHT Enkele «ren na dat de 47-jarige Elizabeth Romaus- Semmeling in de Maastrichtse Staten- singei, zoals wij reeds gisteren in een deel van onze editie hebben gemeld, het leven verloor in een echtelijke ruzie, is in de Boschstraat een andere inwoner van Maastricht in een vecht partij eveneens met een broodmes gestoken. Het slachtoffer verkeert in levensgevaar. Op de binnenplaats van een café kreeg deze man de politie geeft alleen op dat zijn achternaam met een K. begint - om half twee nachts ruzie met de 20-jarige J. R. eveneens uit Maastricht. Deze ver klaarde later dat hij zich door K, bedreigd had gevoeld. Hij was naar de keuken gegaan en had daar het broodmes gegrepen. J. R. bracht K. een steek in de longen toe. De politie heeft J. R. ter plaatse aangehonden. (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Naar wij vernemen zal de heer R. Laan Jr. als nummer een worden geplaatst op de lijst, die de Partij van de Arbeid voor de verkiezing van leden van Rijnmond uitbrengt. De heer Laan, die een deskundige genoemd kan worden op het gebied van havens, is lid van de Tweede Kamer der Staten-GeneraaL Lang is hij lid geweest van de Rotterdamse gemeenteraad. Later werd hij benoemd tot adviseur van het gemeentelijk havenbedrijf. Op verzoek van het gemeentebestuur heeft hij enkele rapporten over havens in het algemeen samengesteld. ton met zoveel hout in de omgeving", merkte de presieent van de rechtbank op. Met een vriend had H. verder een aantal kleine inbraken gepleegd. Uit een kantoor hadden ze een brandkast mee genomen om die thuis in een werkplaats te openen. Er waren echter alleen maar wat papieren in. Op 11 maart werd een overval gepleegd op een winkelierster, waarbij zestig gulden werd gestolen. De officier van justitie, jhïr, mr. Th, W. van den Bosch, constateerde dat el deze feiten het trieste slot vormen van een verteerde opvoeding. Volgens het rapport van de psychiater heeft ver dachte geestelijke tekortkomingen, doch een vrijwel uitsliutend ter beschikking stellen van de regering achtte de officier melt just. Wel Is het gewenst hem te plaatsen in de voor hem meest geschikte gevangenis. Nadat de verdediger, mr, E. Korthals Altas, een zo kort mogelijke vrijheids straf had bepleit teneinde zo spoedig mogelijk met de psychiatirsehe behan deling van zijn cliënt te kunnen beginnen, bepaalde de rechtbank de uitspraak op 16 maart. ROTTERDAM De politie te Box tel heeft gisteren het achttienjarige Rotterdamse meisje Maart je Ossedrij- ver aangehouden, die op 15 januari van huis was weggelopen. Zij stond als avontuurlijk bekend. Zij heeft nog ge probeerd de politie in Boxtel wijs te maken dat zij meerderjarig was., Zij had, zoals zij vertelde, een paar gezel lige weken achter dè rug. DJAKARTA Als Engeland een aan val op Indonesië doet zullen de strijd krachten van dit land Singapore en Koea- Ia Loempoer verwoesten, Dit heeft generaal Jani, hoofd van de Indonesische generale staf, tijdens een conferentie met officieren van het Indo- nesisefte leger op Oost-Java gezegd, Jani verklaarde dat het leger daarvoor vol doende kracht bezit en zei dat zijn land met communistisch China samenwerkt zonder zelf communistisch te zijn, Wij kunnen samenwerken met de duivel, wan neer deze tegen het imperialisme en het kolonialisme Is, zonder noodzakelijker wijs zelf duivels te zijn, aldus generaal Jani heid wil in beginsel bevorderen ,i,. het kader van het veilig sten.?1-1" bufferstroken m de Randstad fe. rijksbijdragen beschikbaar word Maar dit geld, is bestemd voor tuele schadeclaims, waarvoor dtw»"" en/of gemeenten komen te sta»* !e gevolg van bestemmingsregelingen a wel om kosten van grondvSLdSl Bovendien beperkt de minister^t^ reidverklaring tot de bufferzone 5 e" gere zin De begrenzing van dit is zuidelijke grens stadsgebied Tm rijksweg 13, verlengde Doenkad?®' Benelux weg. üue en Inmiddels is bereidheid gebleken andere zijde om rijksbijdragen te v.S nen Het ministerie van O K en w in beginsel bereid 50 pet in de kost» verlenen voorzover het om openlucht creatie gaat De rijksdienst voor te Nationale Plan wil een deel van a kosten van onderzoekingen van m»J algemeen planologische aard en weW nemen. 6keniS V°°r 2ijn reke»£ Het stichtingsbestuur heeft nu besloten het onderzoek voort te zetten. In de w worden bestudeerd De huidige sfi ttie zaï worden geïnventariseerd Na?? gaan zal worden welke maatregelen moeten worden genomen om de dive4» vormen van agrarische grondgebruik m technisch, economisch en sociaal onzirS te versterken 1 Het programma voor de landschaix en recreatieplannen omvat oa fit opstellen van een recreatiepian voorde bufferzóne in beperkte zin en van een getobaal landschapsplan voor het eefi, le gebied van Midden-Delfland, waaiv bij aan het eerste plan voorrang wordt verleend. Voortgeyet wordt het onder' zoek naar de mogelijkheden van zand- winning m combinatie met de aanïei van recreatiegebieden en eventueel met de berging van onderhoudsbaggerspecie uit de havens langs de Waterweg Met dit werk is naar schatting voor 1965 295.000 nodig. Voor het verdere onderzoek dat zich voorzover nu kan worden overzien tot in 1967 zal iutstrek- ken zal naarschatting nog een bedrag van 215 000 nodig zijn Oorspronkelijk wer den de totale kosten op 425000 ge- raamd, tegen 635.000 nu. Het verschil zit o a. in de gestegen lonen en verder m correcties van enkele cijfers op groad van de ervaring met het al verrichte onderzoek. De volgende kostenverdeling wordt voor 1965 voorgesteld: provincie, Peilt, Schiedam, Vïaardingen en hei Hoor. heemraadschap Delfland elk f 35* Rotterdam en Den Hang elk 50,000 en Maasland, Maassluis, Pijnacker en Schip, luiden elk 5.000. etracht zal worden van het rijk ongeveer 65.000 subsidie te krijgen. Rotterdam, Den Haag, Maassluis, Pijn- acker en het hoogheemraadschap nemen voorlopig nut officieel aan het werk deel. 1* er buiten montagewerk genoeg bij Werkspoor- Services Construction. Door oor» neem op hst •en groeiend aantel monta; Bijvoorbeeld: In binnen- on bultsnlsnd. Guibelprelect-Stcchteren Olieraffinaderij en ehe- mlteho instellatios Shell. Esao en Celtex - - Benelux Chemische Installeües Temeuztn Spuh sluizen - Haringvliet Nieuwbouw, en onderhoudswerk zaamheden - omgeving Noordzeekanaai en Amsterdam Olieraffinaderij Soedan Bruggen- en Suikerfabriek Iran Door deze opdrachten, waar wij ircts op zijn, kunnen wij gelegen heid geven voor: In ons moderne •choüngscentrum kunnen metaalbewerkers tot •n lasaera tot PIJPLASSERS worden opgeleid. plaatsing a!a vakman: Bij montagewerken in Nederland kunnen op verschillende plaatue worden geplaatst Voor het werken op montage bestaan speciale vergoedingen. SERVICKII CONSTRUCTION Nadere Inlichtingen kunnen verkregen worden op woensdag 3 maart a.s. van 7 tot 8 uur njn. hij het GewesteL Arbeldsbur. te Vlaaraingen, Oosthavenkade 78. waar een Werkspoor-vertegenwoordiger aanwezig zat zijn. Eventueel gemeelde reiskoeten worden vergoed. MAASTRICHT De rechter-com missaris heeft gisteren afwijzend be- schikt op de vordering van de officier van justitie, mr. W. Moors, om de voorlopige hechtenis van Ben Drew te verlengen. Drew, ex-directeur van de opgeheven Amerikaanse luchtvaart maatschappij Seven Seas Airways, werd sinds de vorige week donderdag in voorlopige hechtenis gehouden op verdenking van overtreding van de uitvoerverbodenwet 1935. Hij zou op of omstreeks 3 februari jl. 100 para chutes per superconstellation van vliegveld Beek naar Praag hebben, uitgevoerd. voor door medewerking te verlenen aan een 4 tot 6 weken durende actualiteits-campagne van onze boekhandel. Minimum leeftijd 18 jaar. Voor minderjarigen is bij aanstelling schriftelijke toestemming van ouders of voogden vereist Inlichtingen worden verstrekt op donderdagavond 5 maart tussen 8 en 9 uur in de beneden-zaal van Tearoom 't Liesveld, Liesveld 135, Vlaardingen. VEERPLEÏN 27 - TeL 3760 - VLAARDINGEN INENTING TEGEN POKKEN EN DIFTERIE - KINKHOEST - TETANUS - KINDERVERLAMMING. Op donderdag 4 maart 1985 ven 130—2.00 n m. zal er ten huize van de Vlaardingse artsen ge legenheid worden gegeven voor kosteloze inenting: Tegen pokken voor kinderen beneden de leeftijd van twee jaar; tegen difterie - kinkhoest - teta nus - kinderverlamming vcor kinderen geboren in 19®) at later; tegen difterie-tetaiius-(kinder verlamming voor geborenen in 1959. Aan kinderen, die een half jaar geieden driemaal werden inge ënt tegen diftene-kinkhoest- tetanus-kinderverlamming moet nog een vierde Injectie wor den gegeven om de verkregen Immuniteit voor een aantal ja ren te bestendigen. Men kan zich zonder vooraf gaande aanmelding vervoegen bij de huisarts, waarbij het ineatingsboekje moet worden overgelegd. Ouders, die hun kinderen ge boren in 1959, 1960 en 1961 vol ledig Ueten inenten tegen dif- terle-klnkhoest-tetanus en te gen kinderverlamming, worden er aan herinnerd, dat deze kinderen nu voor een hericen- tlng in aanmerking komen» Hierdoor wordt de immuniteit weer verlengd. Deze herinen ting vindt plaats door gebruik van een gemengd vaccin tegen de genoemde ziekten. Door de huisarts zal bon 5 uit bet oran je fnentingsboeCcje worden In genomen NEGENDE WIJZIGING BE- BOUWINGSVOOKSCHRÏFTEN VOOR DE BEBOUWDE KOM VAN SCHIEDAM (Gronden begrensd door de Schle, Noordvestgracht en Korte Haven). Het Hoofd van het Gemeente bestuur van Schiedam brengt Ingevolge artikel 43, juncto artikel 37 der Woningwet ter kennis, dat ter gemeente-secre tarie (Afdeling Algemene Za ken, Oude Kerkhof 17) vanaf 3 maart 1965 gedurende 14da-,i» gen voor een leder ter inzage I V flfir t# i is nedergelegd da door de ge-1 ?uw' USlelUIIIOUH meenteraad to zijn vergadering van 22 februari 1865 vastgestel de Negende Verordening tot wijziging van de Verordening tot regeling van de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden in de bebouwde kom van Schiedam (Bebou wingsvoorschriften van de Be bouwde Kom) (Gemeenteblad 1945 no. 1. 1949 no 33, 1953 no 11. 1959 no 18. 1961 no 27. 1962 nrs 30 en 31 en 1963 no. 6) (Gronden, begrensd door de Sehie, Noordvestgracht en Kor te Haven). Schiedam, 26 februari 1965. 1 I Het Hoofd van het Ge meentebestuur voornoemd, "EL SABEL, wnd.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2