Vorig jaar meer inbraken gemeld dan in 1963 Veel meer diefstallen bromfietsen D. Darome 40 jaar drukker 67-jarige gaat door. 1 AGENDA Zeeman wilde brugwachter spelen.... Zeeman sloeg collega gat in hoofd Maasdijk werd winnaar van erewedstrijd EHBO JONGENS VONDEN KASREGISTER 0, Bevestiging en intrede van ds. J. N. Nammensma In groep A winnaars nu bekend geworden Hogere subsidie Muziekschool Kampioensfeest PPSC week uitgesteld? Vele misdrijven werden niet opgehelderd Middelpunt van feestavond Vrouw gewond bij aanrijding Aanwinsten van Stedelijk Museum Vlaardingen op tweede plaats Grote belangstelling in Julianakerk Damkampioenschap van Schiedam CTS-wandelgroep vierde lustrum Van f 60.000 gebracht op f 87.200 GTB ivon met 6-0 Noad "wint met 6-4 van Wilskracht C. Blok koninklijk onderscheiden Geld uit kantoor gestolen Te veel rook in schoorsteen ODO-jeugdgroep in Nieuw! an d wij k DE ROTTERDAMMER Pagina 4 MAANDAG 15 MAART 1955 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er werden vorig- jaar 77 inbraken gemeld, te gen 54 in het jaar daarvoor. Bij de ze inbraken bedroeg de schade ƒ41.226. In 1963 was dit bedrag 16.122. Er werd in 1964 42 inbra ken opgelost, schade 21.818 Daar van waren er 32 inbraken in fa brieken en fabriekskantoren, waar van 15 werden opgelost, 12 in win kels en kantoren, waarvan 3 opge lost. 10 in woningen, drei opgelost, 10 in kantines, 9 opgelost, 6 in scholen, twee opgelost en 7 op an dere plaatsen, die alle werden op gelost. Er kwamen bij de Schiedamse poli tie 78 klachten van zedenmisdrijven binnen, waarvan er 38 werden opge lost. In 1963 waren er 82 klachten van zedenmisdrijven. Op het hoofdbureau van politie aan de Lange Niemvstraat kwamen 396 mensen mededelen, dat hun rijwiel was verdwenen. In 1963 kwamen 415 mensen ditzelfde verhaal vertellen. De politie kon in de loop van het vorige vandaan. git morgen ...en daaelijhs Junioren \y broersvest 64-66 topmerken gaven aan kroes voor keur als dealer in Schiedam i waarom zou u het niet doen 7 artifort, bovenkamp, formule fristho, gelderland, g-plan e.a. DE Mooi beroep Uitslagen Wonderlijk Nadelig Verlies Verlovingsringen SCHIEDAM Dat Noad het in Utrecht moeilijk zou krijgen tegen het eerste teair. van Wilskracht stond wel vast. De Utr ters hebben een sterk team, dat stevig op de vierde plaats van de ranglijst staat. De Schiedammers echter, die samen met Elan do tweede plaats delen, willen echter ook op deze plaats eindigen. „Yf? de tien gespeelde partijen moesten er <®n derde game beslist worden, auttorp begon met een zege op Swart. Eikmans kreeg toen la zijn partij een de stand was weer gelijk. Q* een zege op Mackaay dat de stand a_l werd vóór het dubbel begon, 22SÏL dubbel te winnen, liepen onze van tntt„n on "IT1 ult' Door E®deriagen geSjlc ADen werd de stand weer Een overwinning van Eikmans en weer een nederlaag van Aben en de stand was 4—4. De spanning werd voor het Wilskracht- team kennelijk te zwaar» want toen waren ?ame 5 overwinningen met vrij grote cijfers voor Suttorp en Eikmana en werd de einduitslag tevens bepaald op 4—6 in bet voordeel van Noad. Vrijdagavond zal het in de Beurs -weer fTaar\ spannen. Dan immers wordt beslist of g^T definitief op tweede plaats zal eindigen. Het Rotterdamse Elan komt dan op bezoek en samen staan deze teams met evenveel punten op de gedeelde tweede plaats. In eerste instantie heeft Noad destijds cte wedstrijd in Rotterdam met 64 gewon nen Daar Noad nu in eigen omgeving fPf? 18 he* Noadteam voor deze wedstrijd lichtelijk favoriet. Overigens zal het vrijdag avond wel druk worden in de beurs» want ook de reserves spelen thuis tegen Service 1» Voor de Noadreserve staan er grote belangen $P u«t spel. Dezelfde avond wordt in Rotterdam een wedstrijd gespeeld waarbij Eendracht achter de tafel komt. Verliest, Eendracht 5 of speelt zij gelijk en Noad wint, dan, zijn. de Schiedammers kampioen van de eerste klas en kunnen zich gaan opmaken voor de promotiewedstrijden voor de overgangsklasse. Ds. J. N. NAMMENSMA (Van een onzer verslaggevers! ROTTERDAM Aan de heer C. Blok, procuratiehouders bij Van Splttóder Aan neming My, te Ridderkerk, is toege kend de eremedaille ia goud, vertoonden aan. de orde van. Oranje-Nassau. Burge meester C, J. van dier Hoeven heeft hem vanmorgen het eremetaal opgespeld tij dens eea bijeenkomst, waar de heer Blok die veerttig jaar kt dienst bij Van Splun- der is, werd gehuldigd. De Nederlandse Aannemers- en Pa troonsbond eerde de heer Blok met de erepenning voor verdiensten. Vaxsmiddag werd ier ge het jubileum van de beer oeptie gehouden. werd -ter gelegenheid van eer Blok een re- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een personenauto, be stuurd door T. de V. en een bromfiets, bestuurd door L.V., met als duopassagie- re mejuffrouw M. Z., botsten zaterdag middag im drie uur op de hoek Burge meester Van Haarenlaan en Klaas Kater straat. De bromfietser had achterom gekeken en geen voorrang verleend. De duopassagiefe v.el en werd met eeu snij- wond aan de knie naar het Gemeentezie kenhuis vervoerd. Wan eea onzer verlaggevers) SCHIEDAM Een voetganger, de lieer A. C. uit Turkije, wonende op het hotelschip Rotterdam aan de Buitenha- venweg, stak vrijdagmiddag het zebrapad «ter hoogte van de firma Schrijver op de IBroersvest over. Hij zag de scooter niet die bestuurd werd door J. S. en werd «Zodoende overreden. De man viel en kreeg schaafwonden aan zijn rechterknie, "terwijl de berijder van de scooter, die eveneens viel, een tand moest missen en eefl gescheurde bovenlip opliep. Irene: K.N. M.T.P., lezing, 20, Arcade.' Modehuis Mariene, modeshow, 13.30 en 19-50. ldagna.Ua Dei Kerk: Bestuur Magn. Dei Kerk, ledenverg-, 20. Anla Stedelijk Museum: Ver. Vrienden V. h. Museum, lezing, 20.15. Musis Sacrum: S.C. Toneelwedstrijd Utile Dulei" toneelavond, 20. Irene: Ned, Ver. v. Huisvrouwen, bij eenkomst, 20, Dagblad „DE ROTTERDAMMER", Schiedamse redactie Lange Kerkstraat 82, tel, 263554 (b.g.g. 115588, toestel S. b.g.g. na 18 uur all* "Xgwiêchapf L v.Gogh, Dr. Zamenhof atraat 130a, tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap {adr. zie boven) dag. van 18.30—19.30 uur. Belangrijke ielefo©nnn®Aïters: Alarm Dolitie 284666. alarm brandweer 269123, Sarin G.G. en G.D. 26923C. YVoord voor de dag* Bijbellezing en «verdenking, tel® 141000. Apotheek: Van Westendorp, Parkweg 207, teL 267674. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum als drukker bij de Drukkerij Wijchers N.V., Wal visstraat 3 gaf de heer D. Damme zaterdagavond in de gTote zaal van GEBODW Chr. Sociale Belangen een druk bezochte feestavond. Beide pa troons, collega's oud-collega's, vrien den, kennissen, en familieleden na men met hun echtgenote of verloofde deel aan dit jubileumfeest. Diverse sprekers voerden het woord, waarbij bleek, dat de jubilaris altijd een accuraat en plichtsgetrouw werk nemer is geweest De heer Damme, die 67 jaar is, werkt nog steeds. Hij voelt er niets voor om nu al uit te scheiden. Allereerst spraken de beide patroons hem toe, de heer J, B. Wijchers bij wie hij 37 jaar had gewerkt en die vele herinneringeh ophaalde, en de heer P. G. Hazenkamp, die hij drie jaar als patroon heeft. Hij ontving van de firma Wijchers een T.V-toesteL De heer N. Koren, die tot september 1964 vele jaren lang voorzitter van de afdeling Schiedam van de Ned, (Dhr. Grafische Bedrijfa Bond was geweest, maar om gezondheidsredenen deze lonk te neerlegde, sprak in warme bewoor dingen de jubilaris toe en overhandigde wegens het feit dat hij reeds 25 jaar afdelings-seeretaris van de bond is het gouden insigne van de CNV en tevens een. cadeau onder couvert. Ook de tweede voorzitter van de N.C.G.B., de heer W. F. Vernier» hield een toespraak. Namens de Lutherse Kerker/ad en de Lutherse Mannen Bond „Maarten Lu ther" gaf de tweede voorzitter, de heer F. v. d. Hoek met enkele toepasselijke woorden een geschenk onder couvert aan de heer Damme, die reeds 12M jaar lid van het dagelijks Bestuur van de bond is. Het gezelschap „De Marotta's" omlijstte deze gezellige avond met sfeervolle muziek. (Van een onzer verslaggevers) uur aueen voor redactionele eden 195885 of 280037) Een 22-jarige Deense worschi SCHIEDAM .rlu„c zeeman. M, van bet mowrschip Ama- henborg, liggend bij Tankercleanin-g aan de Wilhelminahaven die niet geheel nuchter was, stapte zaterdagavond het brugwachtershuisje bij de Ooievaarsbrug binnen. Men had de deur van het huisje vergeten, te sluiten. De zeeman begon allerlei knoppen om te draaien, Gelukkig "big de brug niet open, maar wei legonnen alle bellen te rinkelen en de lichte te branden. De politie heeft de zeeman naar het bureau gebracht. jaar weer 228 rijwielen aan de wettige eigenaar teruggeven. Ia 1964 deden 249 personen aangifte dat htm bromfietsen waren gestolen. In 1968 waren dat er 208 personen. De politie kom in 1964 192 bromfietsen opsporen en aan de wettige eigenaar teruggeven, een jaar tevoren waren dat er 165. Opmerkelijk is de stijging van diefstal van. bromfietsen in de laatste vier jaren, namelijk van 79 aangiften van diefstal van bromfietsen in I960 tot 249 in 1964. Volgens het verslag van de recherche der Schiedamse politie werden er in 1964 1211 misdrijven In de ruimste zin des woords gepleegd, waarvan 573 misdrijven werden opgehelderd en in 1963 1050, waarvan er 471 opgelost werden. Van al deze misdrijven pleegden 250 personen een. strafbaar feit Er werden 102 personen in het hoofdbureau van politie ingesloten, terwijl er 69 perso nen voor de Officier van Justitie werden geleid. In totaal maakte de politie te Schiedam in 1964 413 processen-verbaal op, in 1963 324 verbalen. Tenslotte kregegen in 1964 (5570 personen een bekeuring, van wie zevenendertighonderd de zaak onmiddel lijk afdeden door a contant te betalen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Stedelijk Museum ontving in 1964 de volgende schenkingen: Een collectie historische voorwerpen; een tekeulap van mevrouw J. F. van de Bos-Groen te Schiedam, drie portretten van mevrouw de weduwe H. J. Plant- Geurtj te Wassenaar; zes speelkaarten anno 1799 vim drs. A, v. d. Poest Clement te Schiedam, één vaandel van St. Barbara van J. Collmgon te Schie dam, Hwee duiten uit 1741 en 1767 van Bertie de Vos te Schiedam, één turftang van mejuffrouw A. M. Scholte te Schie dam, een aantal inheems-Romeinse scherven, van de heer A. Apon te Schiedam, één graanschieterschop van de heer P. J. Mol te "Schiedam en een collectie moderne kunst: één gouache van Jaap Nanninga van de Firma Daniel Visser en Zonen te Schiedam, éen tekening '"an Jaap Nanninga van de heer H. Verburg te Arnhem, één schilderij van Bart v. d. Schelling te Mexico, één schilderij van Minora Agata, één schil derij van André Bogaert, één plastiek van Edgardo Mannucci alle drie schen kingen van p rof. mr. P. Sanders te Schiedam, vier gouaches van Comeille van Muijs en de Winter's Bouw- en Aannemingsbedrijf N.V. te Rotterdam en twee blbliophiele uitgaven van Galerie d*Eendt N.V. te Amsterdam. (Van en onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een surveillerende po litieagent ontdekte zondagmorgen om tien uur dat er veel rook opsteeg uit een schoorsteen van het pand 76e-f aan de Westvest. Het bleek dat in de schoor steen van pand e, waarmevr ouw A. L. van V. L. woont, een sterke rookontwik keling was ontstaa, die door de ramoneur van de brandweer na twee uur werd (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de nacht va» zater- dag op zondag kregen op de Admiraal De Ruyterweg drie zeelieden hevige ruzie. Het waren de Noor A. C. R. van het Noorse motorschip Hoegh Spear, de Brit A. P. B. van hetzelfde schip dat op de werf van WUton-Fijenoord lag en de Noor E. J. an het motorschip Tobon, liggend op de werf van de Nieuwe Waterweg. De mannen gingen uiteen, maar A. C. R. bleef achter. Hij moest al brakend, met een flink gaf ln zijn hoofd, door de G.G.D. naar de Dr. Noletstichting ver voerd worden. Waarschijnlijk is het slachtoffer met eea hard voorwerp op het hoofd geslagen. De dader, A P. B., werd door de politie van zijn schip de Lange Nieuwstraat. gehaald en opgesloten in het bureau aan (Van een medewerker) yLAARDLNGEN Gebouw Muzan- da vormde zaterdagmiddag hei trefpunt waar junioren en senioren van de Kring Schiedam van de E.H.B.O. deelnamen aan de erewed strijd, ditmaal georganiseerd door de afdeling Vlaardingen van de EJH.B.O. De senioren van Maasdijk traden als overwinnaars tevoorschijn met totaal 245 punten, hetgeen voldoende was om de wisselbeker voor een jaar mee te nemen naar het Westland. De Vlaardingse E-H.B.O.-ers deden met 244 punten bijzonder weinig onder voor hun collega's uit Maasdijk, maar moesten toch genoegen nemen met de tweede plaats. De afdeling Capelle aan de XJssel werd derde met 213 punten, op behoor lijke afstand gevolgd door de ploeg uit Kralingseveer, die tot 173 punten kwa: De leiders van Kralingseveer, Maasdijk en Vlaardingen behaalden allen een eerste prijs met 54 punten, terwijl het team van Capelle de tweede prijs kreeg met 51 pnt. De junioren van Maasdijk toonden Zich de sterkste in hun afd. en kregen van de leken jury 187 punten voor hun behoorlijke prestaties. Ook hier werd de Vlaardingse afdeling tweede en wel met 181 punten. De jeugdige E.H.B.O.- ers uit Kralingseveer werden derde met 166 punten, gevolgd door die van Capelle, die 154 punten behaalden. De eerste leidersprijs was voor Maasdijk met 45 punten. 2. Capelle aan de IJssel (39), 3. Vlaardingen (35) en 4. Kra- lingseveer met 31 punten. De jury werd gevormd door de artsen Van de Berg uit Schiedam, Van Geest uit De Lier en Lonkhuizen uit Hoek van Holland, van wie de laatste na afiooo een korte bloemlezing hield over de gemaak- (Van oen onzer verslaggevers) SCHEED-AM Twee 12-jarige jongens vonden, zaterdagmorgen, am de sloot aam de Harreweg, op het gemeenlegebied van Delft, een opengemaakt kasregister: inhoud twee stuivers en twintig cent. Ze visten de kassa uit de -Sloot en namen -het zware voorwerp tussen zich in en reden to de richting van Schiedam. Maar het bleek te zwaar te zijn en ze gooiden daarna het (kasregister, toen ze eenmaal op Schiedams grondeefaied gekomen waren, weer to de sloot. Omwonenden waarschuwden d« politie. Deze nam de jongens voor verhoor mee maar het politie bureau. Men weet toet waar het kasregister vandaan komt te fouten en uiteenzette hoe het wel moest De heer C. Tuitel. voorzitter van de afdeling Maassluis, gaf een toelichting op de juniorenwedstrija. De senioren moesten twee mensen verbinden, die een lelijke val hadden gemaakt en op enkele plaatsen gewond waren. De junioren kregen te maken met twee knapen, die tijdens het voetballen in het heetst van de strijd met elkaar in VLAARDINGEN - In de Dotterbloem- straat stak zaterdagavond eèn 3-jarig meisje de straat over. Het kind werd door een personenauto aangereden en liep lichte verwondingen op. AMSTERDAM Universiteit van Amster dam. Gepromoveerd tot doctor in de «conom. wetenaeh. op het proefschrift: „Een regen tenhuishouding omstreeks 1700": B. E. de Muinck te Groenekan. Promotor was: prof. dr. I. J Brugman» (Van een medewerker) SCHIEDAM Voor de bevestiging e» intrede van de gereformeerde predi kant ds. J- N. Nammensma bestond zondagavond in de Julianakerk bijzon der grote belangstelling. Ondanks het feit, dat in de andere kerkgebouwen de avonddiensten van vijf uur gewoon waren doorgegaan, hebben velen toch de moeite genomen deze eerste of- ficifciï kennismaking bij te wonen. Vooral omdat de Westerwijk geduren de enkele maanden geen eigen predikant had (door het vertrek van ds. J. Nawijn naar Amsterdam-Zuid) was deze wijs het meest verheugd met de somst van deze predikant, die 31 juli 1928 m Dracte ten werd gebaren. Op 18 maart l»a6 werd ds Nammensma in bet predikambt bevestigd door wijlen ds. E. Douma te Roodeschool. Op 21 augustus I960 werd ds. Nammensma predikant te Weesp, na daar bevestigd te zijn door ds. W. O. Scheeres van Gorinehem. Ds. Nammensma had in Weesp diver se funkties, zoals bestuurslid van het Bu reau voor Levensmoeilijkheden m t Gooi Na™ Nammensm^die^ls volE, lisatie. De gemeente in Weesp telae 14du zielen» waarvoor twee predikanten waren. Het jeugdwerk floreerde goed in Weesp en ds. Nammensma hoopt dat in Schiedam ook zo te vinden. Bepaal de plannen heeft hij no «niet, evenmin als hij hier eea speciale opdracht zal krijgen. Ds. Nammensma wil eerst wat verkennen in Schiedam om daarna 2djn oriëntatie mogelijk aan te passen bij nieuwe mogelijkheden. De prediking van ds. P. R. Eyeraars die de nieuwgekomene bevestigde was naar aanleiding van 1 Cor. 3 vers 7: .Daarom, noch wie plant, noch we beziet, betekent iets, maar God, die de wasom geeft," Ds. Everaars zei, dat predikant zijn een mooi beroep is, misschien wel het mooiste dat er bestaat. Er wordt evenwel van een predikant iets goeds verwacht. Dat goede zal van God moeten komen en zo presenteert God ook ds. Nammensma aan ons. Aanvaardt hem en zorgt, dat ge groeit en bloeit als wasdom Gods." Daarna volgde de bevestiging van ds, (Van een medewerker) SCHIEDAM Bij de vierde en voorlaatste voorronde om het persoon lijk damkampioenschap van Schie dam zijn vrijdagavond in de consisto riezaal van de Bethelkerk in groep A de beslissingen reeds gevallen. Doordat in die groep de tieren C. des Boer en J. de Wilde- elkaar een remise afdwongen, zijn deze dammers voor de anderen onbereikbaar geworden, ondanks het feit, dat vrijdag de vijfde ronde nagenoeg nog gespeeld moet worden. "Weliswaar zouden Van Dam en Sleeu- wenhoek in theorie nog gelijk met De Wilde kunnen komen, maar van De Wilde mag verwacht worden dat hij vrijdag gemakkelijk van Kent zal win nen. In groep B hebben Heuvelman en Quist de beste papleren, hoewel hier Kuijk en Prins nog op de loer liggen om gelijk te komen. Daarom was het jam- (Van een medewerker) SCHIEDAM Het eerste lustrum vaa de wandelgroep van der Chr. Techn. School asm de Nieuwe Damlaan is zater dagavond in de kantine van deze school feestelijk gevierd. Er waren ongeveer 159 leden en oud-leden aanwezig, toen direkteur H. van der Waal de avond opende. Wandellelder C. P. C. den Boer gaf een overzicht van de eerste bestaans jaren van de CTS-wandelgroep. De heer Den Boer vertelde hoe de op richting tot stand was gekomen -en aan welkt marsen zijn club heeft deelgeno men.. Natuurlijk had hij ook het aantal kilometers bijgehouden dat de jongens hadden gelopen in de afgelopen vijf ja ren. In totaal kwam hij aan 1450 km! Het programma is geheel volgens plan verlopen. Een zanggroep vaa de c.g.v. Gorfcum verleende hierbij medewerking, een groepje oud-leerlingen voerde het to neelspel „De toonkunstenaar" op, oud lid A. Bezemer declameerde enkele ver. zen en verder voerden enkele leerlingen nog op „Het standbeeld". Tijdens de pau ze was er gratis koffie of limonade voor alle aanwezigen. mer, dat de partij tussen de twee laatstgenoemden afgebroken moest wor den, zodat nu geen goed overzicht mogelijk is. Toch stond Kuijk op winst, zodat mogelijk Kuijk de concurrent voor Heuvelman en Quist gaat worden. De bovenste twee van zowel groep A als groep B dingen met de vrijgestelden H. Mirek, J. C. Onink en R. W. de Vries straks mee naar de titel vgn persoonlijk damkampioen van Schiedam. De uitslagen in de A-groep waren: C. den BoerJ. de Wilde 11, R. Kent— C. W. Sleeuwenhoek 0—2 en J. B. Louis—C. v. Dam 1L Groep B: B. Quist—M. Veldt 2—0, C. de Graaf—W. C. Heuvelman 0—2 en Th. Prins—J. J. Kuijk afgebr. Sleeuwenhoek had binnen een half uur reeds twee dammen gehaald en toen was het voor hem een koud kunstje om tot •winst te komen. Doordat Van Dam in zijn partij tegen Louis in de 33ste zet vergat dam te halen, nnoest hij later met remise genoegen nemen. Heuvelman kwam bij de 23ste zet tot dam en won daarna zonder moeite. De uitslagen van de bordenwedstrijden zijn: W. VrijlandH. Clements 02, P. de HeerJ. Bogaart 0—2 en H. Mirck— J. C. Oninck 0—2. zijn jawoord san deze gemeente gaf «p de vragen uit het formulier: „Ja, roei heel mijn hart." „Als er één symbool is waaruit blijkt, waarom het ia deze wereld gaat dan is dat toch het kruis van Jezus Christus", aldus ds. Nammensma ij zijn prediking over 1 Cor. 2 vers 2 waar staat: „Want ik had niet beslot® iets te weten onder u, dan Jezuj Christus en Dien gekruisigd." Ds. Nammensma wees er op, dat vel® tegenwoordig graag alles in het ai. strakte zien, zoals bijv. bij de moderne kunst. „Ook in de prediking wil aea graag het abstrakte. Zo'n prediking is daarom soms een zoekplaatje. Ik zie het als mijn opdracht om concreet te zeggen waar het om gaat en wat God wiL" Paulus was op reis met een „artikel" dat eigenlijk onverkoopbaar was, Hoe kan zo'n toonbeeld van ellende et armoede nu de Redder der wereld zijn' Wij kunnen het opsmukken om het verkoopbaar te maken, maar ik zeg u, dat ik Christus nooit ote nimmer aaa u zal trachte te „verkopen". Wij moetea leven met Hem en dan komt schittering van woorden op de achtergrond. Houdt bij uw leven zowel de vertikale als de horizontale lijn van het kruis goed ia het oog. Bewaar zowel het kontakt met God als met de naaste Na deze intrede-prediking sprak ds. J Couvée welkomstwoorden, waarbij hij verband legde tussen de komst van ds. Nammensma en de drie reeds te Schie dam staande predikanten ds. P. R, Everaars, ds. W. A. Krijger en ds. Couvée zelf. „Wonderlijke omstandigheden doen mij nu hier tegenover u staan. In Roode school was u destijds mijn opvolger, met da. Everaars lag u in militaire dienst ea ds. Krijger diende evenals u een gemeer- te in Groningen. U vindt hier drie dominees, dus drie verschillende karak ters. Wij hopen op een prettige samen werking en dat dit trio nu maar eea goed kwartet mag vormen." Voor do teiefoonluisteraara (zieken) schetste ds. Couvéé de nieuwe predikant vervolgens als „een man ia toga en boven die toga een vriendelijk gezicM met een bril er op. Achter de brillengh- zen stralende ogen, die zeggen: ik tril heel graag in Schiedam werken." Zich tot de Westerwijk wendende zei ds. Couvée, dat men ds. Nammensma mei open armen zal moeten ontvangen, «4 bij de kennismaking. „Laat dan de te <je tv, de dominee komt en dus de tv uit die avond. Nadat deze toespraak een applaus had uitgelokt, sprak de heer C. A. v. Beyk nog namens de kerkeraad, waarna ds, Nammensma woorden van dank uitsprak en hoopte op wederzijds vertrouwen. Na afloop was er in de benedenzaal van da Magnalia Deikerk nog een bijeen komst. Daar spraken wethouder W. van Schooneveli, ds. A le Coq namens de hervormde jeugdraad en een ouderling uit Weesp. Enkele jongelui boden de heer en mevrouw Nammensma een sche merlampje aan. Ds. Nammensma heeft daarna allen bedankt. (Van een onzer verslaggevers) JPJCHIEDAM B. en W. willen de geraamde subsidie van 60.000 aan de Stichting Schiedamse Muziek school verhogen met 27.200 en zo doende brengen op totaal ten hoogste 87.200, onder voorwaarde dat dit voor de komende jaren de maximale subsidie zal zijn. Aangezien dit maximum de verdere uitbreiding van de school in de toekomst ongetwijfeld zal remmen, wil men hier aan de bepaling verbinden dat het algemeen vormend muziekonderwijs te allen tijde voorrang moet hebben boven andere aktiviteiten. De verhoging van de subsidie ge schiedt nadat de Muziekschool op ver zoek van B. en W. een herziene begroting voor het boekjaar 1964/1965 heeft opgesteld, waarin de salarismaat regelen per l januari 1965 zijn opgeno men. In maart 1956 besloot de gemeenteraad de „Stichting Schiedamse Muziekschool" een jaarlijkse subsidie toe te kennen gelijk aan het tekort op haar exploitatie tot een maximum van 13.853.50. Aangezien het onmogelijk bleek met deze subsidie de school naar behoren te exploiteren en het bestuur van de Muziekschool toen aandrong op liquidatie van de stichting, besloot de raad in zijn vergadering van oktober 1959 dit maxi mum met ingang van 1 september 1959 te verhogen tot f 27.570. Van jaar tot jaar breidde de school zich uit. Naast individueel eo. klassikaal muziekonderwijs maakte men een aan vang met het algemeen vormend muziek onderwijs aan de lagere schooljeugd. Dit soort muziekonderwijs bleek een hoge opvoedkundige waarde te bezitten. Door deze uitbreiding was evenwel de maxi mum-subsidie van ƒ27,750 onvoldoende geworden, zodat B. en W. bij de behandeling van de begrotingen van 1961, 1993 en 1964 de raad voorstelden dit maximum te verhogen tot resp. ƒ34.325, ƒ44.000 en ƒ49.000. De begroting voor het boekjaar 1964- 1965, die de Stichting 8 juli 1964 bij B, en W. inzond, gaf een nadelig saldo aan van 81.801,13, ongeacht de koste» van de toen nog niet bekende salarismaatre gelen per 1 januari 1965. Gezien de precaire financiële toe stand, waarin de gemeente zich op het ogenblik bevindt en omdat het sluitend maken, van de begroting 1965 B. en W. voor bijzondere moeilijkheden plaatste, kon men niet besluiten de raad voor te stellen tot een zo drastische subsidie verhoging over te gaan. Daarom stelden B. en W. voor, voor 1965 niet verder te gaan dan een maximum-subsidie van ƒ60.000. Bij de behandeling van deze begroting merkten enkele raadsleden op, dat deze maatregel een beknotting van de werk zaamheden van de Muziekschool, het onmogelijk maken van de aktiviteiten zou betekenen. Men drong er dus op aan, dat er eea bespreking zou worden gevoerd tussen het bestuur en B. en W. Bij de bespreking, die daarop volgde met de weihouder voer culturele zaken, mr. M. J. M. van Kinderen, wees het bestuur op de onmogelijkheid de school op bet huidige nivean te exploiteren met een zo sterk gelimiteerde subsidieals die in de gemeentebegroting is opgenomen. Dit zou leiden tot inkrimping van het aantal leerlingen, wat ontslag van leraren tot gevolg zal hebben en de school naar een ondermaats peil zou terug driugen.- Op verzoek van B. en W, diende de stichting vervolgens een herziene begro ting voor het boekjaar 1946/1965 in, waarin de salarismaatregelen per 1 ja- nüari 1995 waren opgenomen. Dit geeft een nadeel van ƒ10.054,91, welk nadeel kan worden verminderd met ƒ1000 wegens verlaging van de post „reiskosten" en roet ƒ3,705,45 wegens verhoging van de lesgelden. Het huidige nadelige saldo van ƒ81.801,13 wordt verhoogd met ƒ5.349,46, waardoor de herziene begro ting een geraamd nadelig saldo heeft van ƒ27.150,59. De rekening van de Muziekschool over het boekjaar 1963/1984 heeft een nadelig saldo van ƒ71.114,94, terwijl er op de balans nog een niet gedekt tekort van ƒ1.87242 over het boekjaar 1962/1963 voorkomt Aangezien B. en V'. ook deze tekorten zouden willen aanzuiveren, U het nodig, dat de geraamde subsidie over 1964 wordt verhoogd met ƒ22,114,94 en een krediet beschikbaar wordt gesteld van ƒ1.872,12 voor het oude tekort (Van een medewerker) SCHIEDAM Door het 1—1 gelijk- spel bij Bodegraven en de 22 puntenverdeling tussen TSB en JAC, moest het kampioenschap van PPSC minstens een week worden uitgesteld. Er was zaterdag contact gelegd met het TSB-terrein en direkt na afloop wist PPSC precies hoe de sitnatle op dat moment was: Zaterdag zal tegen Oegstgeest een gelijkspel voldoende zijn voor de kampioensvlag. HBSS viel wat tegen, want dat de oranjehemden met 4—1 van Excelsior M. zouden verliezen, werd algemeen niet verwaoht Wel is het zo, dat Excelsior Zaterdag door minstens één punt op Zuidland te veroveren zich kampioen kan noemen, maar HBSS had zich zo goed op deze Wedstrijd voorbereid, dat de uitslag bepaald tegenviel. Overigens was het een goede dag voor penningmees ter D. van Hemen, die meer dan duizend toeschouwers in geen jaren op het HBSS- terrein bij elkaar heeft gehad. Voor het verslag van de wedstrijd leze men de sportpagina's. GSS heeft het bij OFB niet kunnen klaren. Tot aan de rust werd er in een laag tempo gespeeld, hoewel de blanke «tand gehandhaafd bleef en doelman Van Beek, goed bijgestaan door wetoer, Van Ingen en Groenewegen, lieten zich niet passeren. In de tweede helft bleek, dat OFB, dat na een half uur de score tot 5—0 had opgevoerd. Bonte moest daarna nog uitvallen, waarvoor Mout in de plaats kwam. In de stand bracht dit geen wijziging meer teweeg. Een keurige prestatie bereikte GTB door uit van The Red Stars met 6—0 te winnen. Steenbergen opende de score en Van Dongen en Van de Reyken zorgden voor een 03 ruststand. Na rust schoot Steenbergen 0—4 in, Sants kopte fraai 0—5 in en toen Van de Reyken bimen het strafschopgebied te ruw werd aange vallen, kon Bonte het halve dozijn vol maken (06). Een speler van The Red Stars beging tegenover Steenbergen een al te ruwe overtreding en terecht werd hij door scheidsrechter Van Rijk naar het kleedlokaal verwezen. SCHIEDAM Meer dan honderd jongeni en meisjes waren zaterdagmorgen in het gymnastieklokaal van de A. H. Gerhard- school in Nieuwland present om de aanweiz- ge ouders en andere belangstellenden te laten zien. wat de chr. gymnastlelcverenlgln; ODO met hen weet te presteren. De kleuters en oudere jongens en meisja hebben tijdens de openbare les vrije oefe ningen gedaan en verdr op de brug ea lange mat getoond, dat ook op jugdige leeftijd reeds goede prestaties geleverd kunnen worden. Mede door de technische leiding van mevrouw S. Kapteyn-Deurioo werd het geheel het aanzien volkomes waard. De vooratter van ODO, de heer f. R Brand, zette uiteen, dat het in de bcdoeilcj ligt een jeugdgroep in Nieuwland op M richten voor jongens en meisjes van 4 tot u jaar. Nieuwe leden van welke richting ffl ook zijn zijn dan ook hartelijk wtjkoy bij ODO. DAT PRIMAIR EEN CHRIST&H; KG VERENIGING IS, MAAS TOCH JbK NIEUW LID MET OPEN ARMEN ZAL ONTVANGEN. Elke zaterdagmorgen 9—12 uur kan men In het lokaal aan de van Hogendorpstraat terecht, alsmede bli secretaresse mejuffrouw N. Zwanenburg- Schuttersveld 55, tel. 265872. De voorzitter van het Ketheïse Anitna, heer C, L. de Groot, wiens verenig®» zaterdag bij de uitvoering van ODO mede werking verleende, sprak de aanwezigen oo£ toe Hij wees op de belangrijkheid van «a prettige en vruchtbare samenwerking, tussen ODO en Animo reeds geruime m0 bestaat. WINKELCENTRUMBINNENWEG«5 TEL 11 LÜÜJ SCHIEDAM Door oververhit®# van de haard ontstond zaterdagraor^ om elf uur brand in de woning van Smith, Buys BaUotstogel 74b, waardow de klok, de vloer en de schoorstee^wy" tel vlam vatten. De brandweer, leiding van de heer Bak, heeft de br»™ geblust. 4

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2