Levendige handel in Veemarkthandel Ontmoeting platteland stad op Paasveeshow en Problemen voor Cals? O VB: In Den Haag geen weerklank Taxistaking Eerst kopen - dan kijken Waren enkele partners de CHU liever kwijt? UNILEVER N.V. Omzet Unilever in 1964 2 miljard gulden hoger AARDBEVING IN JAPAN a LfGTERMOET I ZOON N.V. JONGEDAME DE ROTTERDAMMER Stakers wachten af hoe overleg zal uitpakken Nieuw slachthuis en veemarkt zijn noodzakelijk Veronderstelling mrBeernink: Wachtsman in Botlek vermist Gezinshelpster Boterverhruik verder gedaald Weth. Schilthuis: Dr. J. Alers nr. 1 op lib. Rijmnondlijst FLINKE ARBEIDSKRACHTEN woning stoffeerder leerl. stoffeerder STENO-TYPISTE L00NB0EKSTER ÖE ROTTERDAMMER (Vervolg van pag. 1) (Vervolg van pag. 1) Wilde acties Samenwerking ROTTERDAM JAARLIJKSE ALGEMENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS op WOENSDAC 28 APRIL 1965 te elf uur des voormiddags, feit kantore der vennootschap Burgemeester s'jacobpiein 1, Rotterdam AGENDA NAGEKOMEN Familiebericht DAMCO SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJ N.V. AANK. TYPISTE STICHTING GEREFORMEERDE GEZINSZORG een gezellige krant Pagina 4 DINSDAG 6 APRIL 1955 F (Van een onzer verslaggevers) r ROTTERDAM Stad en platteland verenigden zich vanmorgen in Rotter- dam. rond ongeveer duizend stuk vee. Traditioneel gebeurt dat eenmaal per jaar op de Paasveetentóonstelling op, rond en in de veemarkthallen. Rood bont cn. zwartbont schoften, billen en doften keurig gekamd en gepoetst stonden in deze hallen zusterlijk naast elkaar. Dikbillen, pinkenossen en stie ren waren'weer in een bonte merage ling van kleuren, geluiden en geuren verenigd. Handelaars en eigenaars lie pen rond met argusogen. De een om zó voordelig mogelijk een dier van zo hoog mogelijke kumliteit te kopen, de ander om zijn eigendom voor' een zo hoog mogelijke prijs uit handen te geven. Dit letterlijk omdat, zoals be kend, de koop of verkoop van een koe of paard nog altijd op handslag wordt gesloten. Even traditioneel werd het „bonte bedrijf" gadegeslagen door een groot aantal belangstellenden die, uit alle delen van ons land en daarbuiten, een kijkje kwamen nemen naar het puik je van 0112e nationale veestapel, Wel iswaar ontbrak het Franse element, in de vorm van twintig stieren, maar dat kon de pret van deze uitgangsdag voor agrarisch Nederland niet druk ken. Het is al gezegd, er was eenaan- voer van ongeveer duizend stuks vee. Daarmee ligt het cijfer weer hoger dan vorig jaar. Vooral de inzending van paarden was belangrijk noger dan voorgaan de jaren. De heer A. Punt uit Aldus werd duidelijk, dat de activi teiten van nar. Cals zich ongeveer tus sen de fasen (zetelverdeling enz.) en vijf (aanzoeken kandidaat-ministers) van zijn werkschema bevonden. De formateur liet meedelen, dat een de finitieve beslissing over de verschil lende ministersposten pas zal worden genomen als kandidaat-ministers zijn gepolst. Beide 2 aken zijn m.a.w. niet té scheiden. Dat Is ook logisch, want als men gaat bekijken welke portefeuilles elk van de drie partijen zoal kan krijgen, komt direct het probleem aan de orde of een party voor de bewuste zetels ook geschikte kandidaten voorhanden heeft, die bereid zijn een aanbod te aanvaarden. Als dat niet het geval is, moeten weer verschuivingen in de ze telverdeling ,worden aangebracht, - Het trok éven de aandacht dat de formateur de drie fractieleiders niet in een 'collectief gesprek consulteerde over* de bezetting van de ministers posten. Mr. Cals motiveerde dit als volgt: de fractieleiders zijn z.L wel verantwoordelijk voor de algemene lijnen van de zetelverdeling, maar niet voor de individuele bezetting van elke ministerspost. Dat laatste is een zaak van de formateur, die rekening moet houden met de verschillende mogelijk heden en met het al of niet beschik baar 2ijn van kandidaten. Hij regelt de bezetting niet in gezamenlijk overleg mét maar na overleg met de fractie voorzitters. Vandaar de afzonderlijke consultaties. Ook vandaag zou mr. Cals weer met elk van de drie fractieleiders apart «preken. Men verwacht, dat daarna nog een gezamenlijk onderhoud zal plaats vinden. Dan zullen knopen moeten wor den doorgebakt. Fas als dat gebeurd is, kan mr. Cals officieel kandidaat-ministers gaan aanzoeken. Over de aard van de moeilijkheden die tot de tcmpovertraglng hebben ge leld, is tot dusver weinig of niets be kend geworden. De gesprekspartners be waren een angstvallig stilzwijgen. Maar éêu ding werd gisteravond toch wel dui delijk: met uitzondering van twee vaste en twee iets minder vaste punten staat omtrent d« zetelverdeling nog niets vast Die twee punten zijn, dat de demis sionaire KVP-minteters Bogaers en De Jong ook in het nieuwe kabinet de porie- feuilles van resp, volkshuisvesting en bouwnijverheid en defensie zullen gaan beheren, De minder vaste punten zijn: mr. Cals wordt minister-president (zeker heid bestaat daarover nog steeds niet helemaal) en minister Veldkamp blijft op sociale zaken. De overige ministersposten zijn nog ge heel open. "Men acht nog allerlei ver schuivingen mogelijk. Opstellingen die vorige week zeer waarschijnlijk leken, zijn nu weer twijfelachtig geworden. Een belangrijke factor in deze ontwik keling is, dat de PvdA zich schijnt te verzetten tegen het streven van de KVP osn zoveel mogelijk geestverwante mi nisters uit het kabinet-Marijnen naar de nieuwe ministersploeg over te hevelen. De KVP wil niet alleen de ministers Bogaers, de Jong en (liefst ook) Veld kamp behouden, ze zou ook of minister Duns of minister Bot willen laten zitten. De PvdA. hoort men beweren, vindt dat door deze KYP-,,claims" haar eigen keuzemogelijkheden ernstig worden be perkt. 2ij wil niet in een situatie be landen. dat ze na inwilliging van de KVP-eisen, genoegen moet nemen met enkele overige ministerposten. Een andere moeilijkheid zon de bezet ting van „financiën" zijn. Deze post schijnt op geen van de drie partijen grote aantrekkingskracht uit te oefenen, te meer daar noch de KVP, noch de PvdA, poch de ABP er kandidaten voor be schikbaar hebben, althans niet in hun Kamerfracties. De geschikte kandidaten die er zijn, zouden het hebben laten af weten. Dat geldt, naar verluidt, voor PvdA-fractie-Ieider Vondeling e» voor het Eerste-Kamerlld voor de K.VJP., mr. Van Campen. Zelfe het zetel-schema schyttt nog hele maal niet zo vast te staan als enkele dagen -geleden wel leeik. Steeds werd gesproken van de verdeelsleutel 5-5-3 (5 KVP, 5 PvdA en 3 ARP) maar in het hele complex verschulvingsmogelijk-he- den zou de KVP weieens een extra (zes de) zetel kunnen claimen als eompen- «alie voor het prijsgeven van belang rijke departementen <a personen (Luns?), (Veldkamp). Dat hangt af van de vraag of in de bestaande departementale fadcKag be langrijke -wijzigingen kunnen worden ht Daa wcwrdt in de eerste «laate gedacht aan de departementen van <D., K- en. W-, saaatschappeiyte werk en Klundert. ee: groot vriend van dit edele dier, verzekerde ons dat de belangstel ling voor het rijpaard (landelijke een deskundige en een, schoons in en buiten, de hallen. De "paarden, die worden voorgedraafd ontgaan, haar. Zij kijkt alleen naar de bezoekers. Onmoet ze een bekende dan probeert ze een lot te verkopen. ruitersport) in ons land nog steeds toeneemt. Er komen ook steeds meer maneges. Hiermee is ook de verklaring voor de grotereaanvoer op de tentoonstelling gegeven. Zoals altijd was ook dit keer het slachtvee hoofdzaak. De inzending melkvee is steeds veel kleiner. Voor wat betreft het slachtvee is er op dergelijke tentoonstellingen altijd een levendige handel. Slager-veehande laar A. van Saarloos (77) uit Steen bergen, is van mening, dat het kopen van vee het best kan geschieden op een Faasveetentoonstelling. „En de prijzen zijn vandaag ook lang niet gek". Loten ig een traditioneel hoogtepunt voor Cobi Marls uit Willemstad heeft veehouder en veehandelaar weer ver niet zoveel oog voor al het dierlijk lijden tijd. Tenslotte bestaat de afdeling van plattelandsmeisjes in haar woonplaats binnenkort tien jaar en dat kost geld. Welnu de Paasveetentóonstelling was voor haar een ideale gelegenheid om haar loten aan de man te brengen. Evenals aan het begin zullen de Rotterdammers aan het eind van deze dag weer merken, dat er iets bijzon ders is geweest in de Maasstad. Grote veewagens alsmede de voertuigen van een groot aantal bezoekers zullen de politie weer handenvol werk geven, terwijl hier en daar evenals vn mor gen verkeersopstoppingen zullen voorkomen. Als het loeien van koeien en hinneken van paarden is verstomd hoogtepunt (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Niet het spel, maar de knikkers, daar gaat het om in de taxistaking. De stakers hebben geen enkele behoefte aan principiële besluiten. Dit werd vanmorgen opgemerkt tijdens een persconferentie die was belegd door het voorlopig bestuur van de NBV (NVV), NKBV en PCB af deling Rotterdam en het OVB. Het was voor het eerst dat in het open baar werd gedemonstreerd dat de taxichauffeurs in Rotterdam een „gesloten blok" vormen. OVB'er Deen van Ou zag er nog wat slaperig uit, maar hij had dan ook ia Den Haag een nachtvergade- ring achter de rug. De vergadering was belegd om ln Den Haag steun te krijgen voor de Rotterdamse chauffeurs. Deen van Os is van een koude (lees warme) kermis thnsge- komen. Er waren zestig chauffeurs (driekwart Rotterdammers). De oproep ven Leen van Os vond echter weinig Weerklank, behalve bij de meegekomen Rotterdam- mens. Toen dit duidelijk werd, besloten de organisatoren een eind te maken aan de bijeenkomst. Enfee't Haagse chauffeurs namen daar mee Sée.: genoegen. Zij protesteerden De toestand in de Rotterdamse taxiwe reld wordt steeds onoverzichtelijker. Ben ander gevolg van het besluit van de erkende bonden is dat het vrijdag gekozen bestuur besprekingen is begon nen met bet OVB. Hoe die zijn afgelopen is niet bekend. Ben ding is zeker: de staking van de Rotterdamse taxi- en huurautochauffeurs wordt doorgezet zo lang de werkgevers niet aan de minimum eisen van de chauffeurs hebben voldaan. Het antwoord van de bonden over het in te nemen standpunt kwam drie dagen nadat het bestuur van de NBV bedrijfs groep taxi- en huurautochauffeurs afde ling Rotterdam was afgetreden. Tot maandagmiddag heerste onzekerheid over de houding van de bonden. De drie vakbonden hebben gisteravond in Den Haag vergaderd met vertegen woordigers van de landelijke werkge versorganisatie. De partijen besloten vanavond besprekingen voort te letten tussen Rotterdamse werkgevers en verte genwoordigers van de erkende werkne mersorganisaties. Er heerst in Den Haag gering optimisme over het bereiken van een eventueel aanvaardbare tussenoplos sing. De hoofdbesturen van de drie erkende bonden hebben maandag de leden opge roepen het lopende overleg niet met wilde acties te doorkruisen. In hun toelichting staat verder de raad aan de stakers 20 spoedig mogelijk het werk te hervatten en de opmerking dat de bonden niet achter deze staking staan een staking die sterk wordt beïnvloed door intimidatie en geweldpleging. In hun toelichting geven de drie hoofdbesturen een overzicht van de ounten die hebben geleid tot de staking. 3e besturen zijn van mening dat de cao afgesloten is voor twee jaar. Zij voelen zich daaraan gebonden. De bonden zullen echter blijven doorgaan te proberen om met de werkgevers in Rotterdam tot een vergelijk gekomen. tevergeefs, waarop in de zaal een heftige woordenwisseling ontstond tussen Rotter dammers en Hagenaars. Toen later ook Leen van Os zich in deze discussie mengde, ontstond er een grove scheldpar tij die spoedig ontaardde in lijfelijke gevechten tussen groepjes chauffeurs uit beide steden. De stakingsleider wilde op een gegeven moment ook een tegenstander te lijf maar hij werd-door zijn vriend daarvan af gehouden. Zij dwongen hem de zaal uit met de opmerking: „Doe het niet Leen, je verknoeit de hele boel". Hierna was de rust spoedig hersteld. Tijdens de persconferentie verduide lijkte de heef C. J. Olrnan van het „voorlopig" bestuur dat het afgetreden bestuur blijft onderhandelen. Ze 'hebben zichzelf tot bemiddelaars benoemd. Om dat het ons slechts om de knikkers gaat kunnen ze hun gang gaan. Wij zullen tijdens vergaderingen (vanavond voor KW, CNV", en NKV-leden om acht uur in Odeon en voor alle Rotterdamse chauffeurs woensdagmiddag om half twee in het dakpaviljoen van het Groot- handelsgebouw) bekijken of de tussenop lossingen eventueel overeenstemmen met de minimum eisen die wij in ons achterhoofd hebben. De heren vielen de beslissing van de hoofdbesturen, aan om hen niet te erken nen. „Wij zijn. officieel gekozen en wij dragen nu de verantwoordelijkheid om dat de bestuursleden zijn afgetreden." Boos zijn zij verder over het feit dat zij dis NBV-leden geen toegang meer heb ben tot het NBV-gébouw aan de West zeedijk en gebruik kunnen maken van het bestuursapparaat Zij moesten verder toegeven dat er in feite tussen werkgevers en voorlopig bestuur niet wordt onderhandeld. Men wacht de resultaten af van de gesprekken tussen werkgevers en afgetreden bestuur. Mocht er voor morgen geen oplossing van de moeilijkheden zijn en mochten <fe bonden geen stakingsuitkering (of een verkapte molestultkering) geven dan zal de OVB voor de stakers steuniljsten uitgeven voor een redelijke uitkering. De dagelijkse inkomstenderving van ,1e ge zamenlijke bedrijven zou 50.009 tot 85.000 bedragen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 95e ten toonstelling van rundvee, paarden, varkens, sdhapen en geiten in de Veemarkthallen te Rotterdam is vanmorgen door de wethouder voor economische aangelegenhe den, de heer J. U. Schilthuis, of ficieert geopend. In zijn openings rede feliciteerde de wethouder de afdeling Rotterdam-Schiedam en omstreken van de Hollandse Maat schappij van Landbouw met deze 19e lustrum-tentoonstelling, „Het twintigste lustrum zal ik in mijn functie van wethouder niet meemaken. Wel ben ik van mening dat het 100-jarig bestaan van dit agrarische evenement eenrib uit het lijf van de gemeente Rot terdam zal gaan kosten." Deze opmer king ontlokte enige hilariteit, omdat de voorzitter van de organiserende afdeling Rip heet Naast hilariteit was er ook rea liteit In die zin dat de heer Schilthuis de huisvesting van het slachthuis en de veemarkt ter sprake bracht. Namens het gemeentebestuur betoogde hij dat zo spoedig mogelijk een oplossing dient te worden gezocht voor de bouw van een nieuw slachthuis en veemarkt. „De mo gelijkheden zijn beperkt maar onze adviseurs en deskundigen zijn positief van mening, dat op de plaats van de huidige gebouwen en terrein geen nieu we complex kan worden gesticht De bouw van een nieuw complex al moeten worden verwezenlijkt in de omgeving van Rotterdam." Tevoren schonk de wethouder aandacht aan de plaats, die deze paasveetentoon stelling de grootste in ons land inneemt in ons land en in het buitenland „Deze paasveeshow is een traditie en een handreiking met het verleden. Het belang ervan staat vast. Bovendtenheeft ze de pretentie zich ook in EEG ver band te ontplooien." De voorzitter van de afdeling Rotter dam-Schiedam van de Hollandse Maat schappij van Landbouw, de heer A. Rip uit Schiedam, zei in zijn openings- en welkomstwoord, dat het niet doorgaan van de Franse inzending geen afbreuk doet aan het geheel van de tentoonstel ling. „De kwaliteit van het Hollandse mest- en melkvee is van dien aard dat we er overal mee voor den dag kunnen komen." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het was voor velen een teleurstelling, dat de eerste buiten landse inzending op de jaarlijkse paos- veetentoonstelling in Rotterdam van daag niet aanwezig was. De organisa toren vonden het evenals wethouder Schilthuis eveneens bijzonder jammer. Het was de bedoeling, dat ongeveer twintig stuks rundvee uit Frankrijk zouden worden getoond. Het feest ging echter niet door, toen bekend werd dat de Franse veehouders eerst een fors bedrag wilden hebben voor ze het vee wilden uitvoeren. De organisatoren voelden er echter niets voor vee te kopen dat ze niet hadden gezien en waarvan ze de kwaliteit niet kenden. Het Franse slachtvee werd niet uit gevoerd en bleef dus op stal. Wethou der Schilthuis vond het jammer, maar hij meende dat er meer mogelijkheden zijn en zei te hopen dat de organisato ren volgend jaar meer succes zullen hebben bij het aantrekken van een buitenlandse inzending. sociale zaken en volksgezondheid. De formateur heeft vanmiddag een •gesprek gehad met de voorzitter van de vorig jaar geïnstalleerde adviescommissie >or de taakverdeling van deze drie martementen, mr. J. Donner, oud-pre- dent van de Hoge Raad. Het is niet uitgesloten, dat mr. Cals tijdens dit onderhoud heeft willen na gaan of het mogelijk 3s het departement van maatschappelijk werk te verzwaren door het uit te breiden met afdelingen van O., K, en W De informateur kan echter ook advies hebben Ingewonnen over de vraag of er mogelijkheden zijn een nieuwe portefeuille te creeren, waar door het aantal ministersposten tot veer tien zou worden uitgebreid. De ar-frectieleider SmaUenbroek ivekte gisteravond de indruk een bemiddelende rol te spelen. Hij sprak eerst in het Haagse hotel „Corona" met dr. Vonde ling, daarna in restaurant „De la paix" met drs. Sehmelzer en ten slotte in hotel „Centraal" opnieuw met drs, Sehmelzer. Tussen de bedrijven door beantwoordde hij nog vragen voor de televisie. Daarbij wees hij erop, dat zijn party het nieuwe kabinet alleen kan steunen, als haar ge zicht duidelijk in het regeringsprogram zichtbaar wordt (Van onze parlementeredactie) DEN HAAG - De Kamerkring Den Haag van de CHU heeft zich gisteravond geschaard in de rij van Kamerkrimgen, die zich ge heel kunnen stellen achter het be leid van fractieleider mr. Beernink tijdens de kabinetscrisis. De heer Beernink, die de vergadering enige tijd bijwoonde, herhaalde in een toespraak nog eens, dat de CHU op een bijzonder vreemde manier aan de kant is gezet. „Ik neig wel eens tot de veronderstelling, dat sommige partners de CHU liever kwijt waren", 20 zei hij. Twee verwijten wilde de heer Beer nink rustig naast zich neerleggen: dat hij in liberale wateren verzeild zou zijn geraakt en dat zijn houding star zou zijn geweest. Op het eerste verwijt antwoordde hij: „Wanneer wij in 1963 tot een akkoord met de PvdA waren gekomen zou men gezegd hebben, dat ik in socialistische wateren terecht was ge komen. Wij zijn niet liberaal en wij zijn niet socialistisch: wij zijn christe lijk historisch. Ook in de oppositie zul len wjj een eigen politiek voeren en geen bijwagen van de VVD zijn." Wat het verwijt van starheid betreft, merkte de Unie-voorzitter op, dat het oneerljjk zou zijn geweest, wanneer hij zijn instemming met de omroepnota- Cals zou hebben betuigd. Het zou in strijd met het politieke fatsoen zijn geweest en een onvoorstelbaar hoon gelach in de pers hebben veroorzaakt Eerlijk zei de lier Beernink te ver wachten, dat de rang van zaken van invloed zal zijn op de samenwerking van a.r. en e.h. »p gemeentelijk niveau. De aantrekkingskracht van de protestantse lijst voor Rijnmond ia er bepaald niet groter op geworden. „Mijn handelwijze ls echter zeker niet ingegeven door het verlangen om ABP en CHU gescheiden ie houden". Gevraagd naar de verhouding tussen de fractievoorzitters van ARP en CHU, antwoordde de heer Beernink, dat hij sinds 25 maart de heer Smallenbroek niet had gesproken. „Hij heeft nog diver se besprëkmgen met de andere heren gehad, ik had vakantie". Op vrijwel alle punten hadden de beide heren het eens kunnen worden behalve op het punt van de getalseis. En wat de verhouding tussen de beide fracties be treft: in Boskoop heeft de heer Rooi- vink verklaard, dat de ar. bereid waren om eventueel nog dezelfde nacht >en an ders de volgende dag met de els. te spreken. Later bleek, dat de ar.-fractie wel tot samenwerking bereid ls, maar dan na de kabinetsformatie. Dat is dan mosterd na de maaltijd. De vraag of de CHU bereid was om terwille van de samenwerking met de ARP een offer te brengen, had de heer Beernink begrepen, dat de oh. dan een van de twee ministenszetels zouden moe ten prijsgeven. Dit offer was hij beslist niet bereid te brengen, want het is voor een minister heel moeilijk om als eenling in een kabinet zitting te hebben. Tenslotte moest de heer Beernink op nieuw het misverstand wegnemen, dat hij de NCRV de voet zou willen dwars- zetten. Voor de radio verklaarde het Tweede- Kamerlid, de heer H. Kikkert, gister avond dat de C.H-U. de oppositie ia waardigheid zal voeren, niet in de lijn van de V.V.D., zulks ondanks het feit, dat die oppositie ons werd opgedrongen. „Wij zullen ieder voorstel op de eigen merites beoordelen, waarbij wij als gouvernementele partij wellicht ver scherpt kritisch zuilen zijn. Wij willen tegenover onze protestantse zusterpartij, de A.R.P., niet ons strijdros bestijgen en alle geschut doen losbranden", zo zei hij. (Van onze correspondent) SPIJKENISSE Sinds zaterdag wordt in het Botlekgebied een man vermist Het is de heer S., wachtsman van een schip, liggende aan de kade van de Benzine en Petroleum Mij. Gevreesd wordt dat de man is veronge lukt. De rijkspolitie te water uit Vlaar- aingen is op diverse plaatsen aan het dreggen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Dr. J. Alers uit Barendrecht zal de lijst aanvoeren waarmee de VVD deelneemt aaa de Eijnmondraadsverkïezingen. De heer Alers was korte tijd lid van de gemeen teraad in zijn woonplaats, hij te sedert enige tijd Statenlid. Hij bekleedt een functie in het bedrijfsleven. Op de lijst, die 16 namen telt en (op bestuuraaaawlj- zing) tot dertig zal worden uitgebreid komen ook voor burgmeester P. J. Bliek van Spijkenisse: ir. J, A, Beukers, voorzitter der Stichting Europoort/Bot- lekbelangen, het vroegere Rotterdamse raadslid mevrouw ir. M. C. Endert-Baylé en het Vlaardingse raadslid H. M. 3. Dubbeldam, 1. Verslag van de Raad van Bestuur over de gang van zaken der vennootschap en het ge voerde beheer in het boekjaar 1964. 2. Vaststelling van de balans en de winst- en verliesrekening over het boekjaar 1964 en goed keuring van de voorgestelde winstverdeling. 3. Benoeming van leden van de Raad van Bestuur. i. Benoeming van accountants. 5. Rondyraag. Deze agenda, het jaarverslag over 1964, bene vens de balans, de winst- en verliesrekening en de voorgestelde wtnstverdeling, tezamen met de voordrachten behorende bij de punten 3 en 4 van de agenda, liggen ter inzage voor aandeelhouders en houders van certificaten, uitgegeven door N.V. Nederlandsch Admini stratie- en Trustkantoor, ten kantore van de vennootschap te Rotterdam, alsmede bij de kan toren van de hieronder genoemde banken, waar hun desgewenst ook afdrukken daarvan gratis worden uitgereikt (A) Houders van aandelen en onderaandelen aan toonder, die hetzij in persoon, heizij bij een schriftelijk gevolmachtigde aan de vergadering wensen deel te nemen, dienen hun aaftdeelbewijzen en bewijzen van on deraandeel uiterlijk op woensdag, 21 april 1965, in bewaring te geven ten kantore van: In Nederland; de vennootschap of Amsterdam-Rotter dam Bank N.V. te Amsterdam, Rotter dam of 's-Gravenhage; in België: de Kredietbank te Antwerpen: de Bank van de Société Générale de Belgique, Bank van Brussel, Belgische Bank-Maatschappy of Bank Lambert te Brussel; ln Engeland: de Midland Bank Limited, Austin Friars, Londen, E.C. 2, of een harer bUkan- toren; in Frankrijk: de Heren de Rothschild Frères te Parijs: in Duitsland: de Dresdner Bank A.G. of de Deutsche Bank AG. te Hamburg, Dusseldorp, Frankfort aan de Main of München, de Bank fttr Handel und Industrie AG. of de Berliner Disconto Bank AG. te Berlijn; in Zwitserland: de Schweizerïscher Bankverein, de Schweizerische Kreditanstalt of de Schwelzerische Bankgesellschaft te Zü- rich, Genève, Bazel of Lausanne; in de Verenigde Staten van Amerika; Morgan Guaranty Trust Company of New York in New York City. Op vertoon van het hun uit te reiken be- wys van ontvangst hebben, deze houders toegang tot de vergadering. (B) Houders van aandelen op naam waarvan de aar.deelbewyzen zijn medegetekend door Morgan Guaranty Trust Company of New York, die hetzij in persoon, hetzij bij een schriftelijk gevolmachtigde aan de ver gadering wensen deel te nemen, dienen de vennootschap van hun voornemen in ken nis te stellen door gebruik van het van wege de vennootschap verstrekt formulier (of door middel van een brief onder op gave van de nummers hunner aandeelbe wijzen), uiterlijk; op woensdag, 21 april 1965, in te leveren bij Morgan Guaranty Trust Cómpafiy of New York, 140, Broad way, New York 15, N,Y. (C) Houders van aandelen op naam, waarvoor aandeelbewijzen in andere vorm zijn uitge reikt of houders van geboekte aandelen, die hetzü in persoon hetzij bij een schrifte lijk gevolmachtigde aan de vergadering wensen deel te nemen, dienen door middel van een uiterlijk op woensdag, 21 april 1965, bjj Unilever N.V., Afdeling Effecten en Coupons, Rotterdam, ln te leveren schrij ven de vennootschap van hun voornemen in kermis te stellen onder opgave van de nummers der aandeelbewijzen respectieve lijk der boekingen van de aandelen. (D) Houders van de door N.Y. Nederlandsch Administratie- en Trustkantoor te Amster dam uitgegeven certificaten van aandelde- len In Unilever N.V. die de vergadering wensen bij te wonen zonder aan de stem mingen deel te nemen, dienen hun certifi caten uiterlijk op woensdag, 21 april 1965, bij een der onder A genoemde kantoren in bewaring te geven. Öp vertoon van het hun uit te reiken bewijs van ontvangst hebben deze certificaathouders toegang tot de vergadering. (E) Indien houders van de onder D genoemde certificaten hetzij in persoon, hetzij by een schriftelijk gevolmachtigde in de vergade ring stemrecht wensen uit te oefenen, zal N.V. Nederlandsch Administratie- en Trust- kantoor hun certificaten kosteloos ruilen tegen originele aandelen, deze op hun naam ie eigen kantore in bewaring nemen (zijn de dit kantoor voor dit geval als plaats van bewaargeving aangewezen) en na de vergadering weder kosteloos ruilen tegen aan hen af te geven certificaten, zoals een en ander in de desbetreffende bepalingen van administratie nader is omschreven. Hiertoe dienen houders uiteriyk op dins dag, 20 april 1965, hun certificaten, groot nom. 100,- of 1.000,- (in het geval van certificaten van 7% cumul atief-pref erente aandelen echter tot een totaal nominaal bedrag van 1,000,- of een veelvoud daarvan) in te leveren bij N.V. Nederlandsch Administratie- en Trust kantoor, Keizersgracht 558, Amsterdam, en hun z.g. sub-share certificates, groot nom. 12.- of veelvouden daarvan, tot een to taal nominaal bedrag van tenminste 100,- per soort (in het geval van sub-share cer tificates van 7To preferente aandelen echter tot een totaal nominaal bedrag van ten minste 1.000,-) in te leveren bij Midland Bank Limited, Austin Friars, Londen, E.C. 2 of een harer bijkantoren. De in te leveren stukken dienen vergezeld Ie zijn van een schriftelijk verzoek als in de bepalingen van administratie omschre ven, waarvoor formulieren bij N.V. Ne derlandsch Administratie- en Trustkantoor te Amsterdam en Midland Bank Limited te Londen kosteloos verkrijgbaar zijn Op vertoon van de door N.V. Nederlandsch Administratie- en Trustkantoor, respectie velijk Midland Bank Limited uit te reiken bewijzen van ontvangst hebben de houders toegang tot de vergadering. Rotterdam, 6 april 1985. DE RAAD VAN BESTUUR Vierhavensstraat 56, Rotterdam West vraagt een (17—20 jaar) in het bezit van diploma's Mulo en machineschrijven. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan boven vermeld adres. - GEVRAAGD: twee voor ome fabrieksafdellng. WED. G. DOOREMANS. ZONEN Spaansepolder - (Hessenweg 13, Rctterdam-8. Wij vragen per 1 met Een all-round vakman, tettfrtandige werker, bieden wij gunstig» voorwaarden. Tevens kunnen wij plaat sen een GULDEN INTERIEUR, Coobtaget 71, «*t 135SZ5, Hiermede geven wij kennis arte van onze ie new van de gebooi zoon FRANK MATHIJS op 29 maart j.l. Moeder en kind maken het goed. De heer en mevr. DE HAAN—van Dijk London N.W.-3. 19, South Hill Park. Westplein 2 - Rotterdam Tel. 113260 vraagt hoofdz. v. d. Ned. en Duitse Taal. bij voorkeur met M.U.L.O. op!. bij voorkeur met enige ervaring. Sollicitaties, liefst schriftelijk, aan de afd. Adm. Per soneel. Postbus 245 - Rotterdam, of na telef. afspraak vla tel. 010—113260 - toestel 66. te Xralingen vraagt een Voor enkele dagen of halve dagen p.w. Aanmelden leidster mevr. A. de Bruijn, Kortekade 39, TELEFOON 1446X4. EEN GOEDE SFEER VOOR ADVERTENTIES I D OTTERDAM De omzet van het 11 Unilever-concern was in 1964 ruim twee miljard hoger dan in het daaraan voorafgaande jaar. Vorig jaar pas seerde de omzet voor het eerst de 1 20 miljard: tij bedroeg 21.749 mil joen. De nettowinst is ia 1964 met t 69 miljoen gestegen tot 635 «til- joen, aldus meldt het jaarverdag van Unilever. De winst op margarine en spijswetten wan ondanks de hogere omzet lager. Daartegenover staat, dat de winst op wasmiddelen gehand haafd bleef en dat de winst in alle andere groepen hoger was. Dit geldt in het hijzonder voor consumptie-ijs, vleeswaren, toiletartikelen en chemi sche produit ten. In enkele belangrijke verbruiks- landen Nederland, de Ver. Staten en West-Duitsland is in het afgelo pen jaar in vergelijking met 1963 het aandeel van boter in het totale ver bruik van boter en margarine gedaald, terwyi het aandeel van margarine is gestegen. Voor Engeland bleek deze ontwikkeling tegenovergesteld te zijn, In Nederland bedroeg het aandeel van boter in het totale verbruik in 1961 20 procent, in 1962 21 procent, in 1963 20 procent, doch daalde tot 16 procent in 1964. Het aandeel van mar garine bedroeg in 1961 80 procent, in 1962 79 procent, in 1963 80 procent en in 1964 84 procent. Voor de V.S. steeg het aandeel van margarine de afgelo pen vier jaar geleidelijk van 55 tot 53 procent en daalde dat van boter van 45 tot 42 procent. Het verslag maakt voorts nog rai ding van enkele bouwactiviteiten, zo verrijst in Vlaardingen een nieisw biologisch laboratorium en een oa* drjjfs- en ontwikkelingslaboratöriutjb In Gouda werkt Unilever-Emery N.V. aan de uitbreiding van de energievoor ziening en van de verhardingscaps®* teit. In Zwijndrecht ten slotte begon men met de werkzaamheden teni los- hoeve van een nieuwe waterstoi* fabriek, TOKIO Een vrij krachtige aard schok met een sterkte van vier op c® Richter schaal, heeft zich vandaaff voorgedaan in de provincie Kanto W Centraal-Japan. De aardschok gehouwen in het centrum van Toiuo trillen gedurende bijna een *oü® minuut.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2