coupe succes Groene Kruis in voor GRATIS BOEKEN IN AANTAL FASEN Drie mannen gearresteerd Interkerkelijke passieavond trok niet velen Brand verwoest kantine Balletschool en muziekschool Complex in Nieuwe-Blankenburg Nieuw wijkgebouw i Literaire avond van studenten werd succes lieert geld voor toepassing van gehele regeling Shell 1 en Intiem 2 weer tegen èlkaar Geschenken voor Hist. Museum ZATERDAG 10 APRij, TRICOT (Van een. medewerker) VLAARDINGEN De tafeltenniscom- petitie heeft voor Shell 1 en Intiem 2 nog een staartje. Op verzoek van Shell werd deze wedstrijd reeds gespeeld op 13 januari, een week voor de aanvang van de tweede helft van het seizoen. Intiem behaalde toen een 6i overwinning, met welke uitslag men het meest gebaat was; immers, beide teams verkeerden in de gradatiegevaar. Op de speelavond 'ontving Intiem van bondszijde bericht, dat het team niet mocht uitkomen in de opgegeven samen stelling. Men was toen reeds aan het spelen en de wedstrijd werd normaal uitgespeeld en door Intiem gewonnen. Nu blijkt echter dat Shell aangewezen is voor degradatie naar de tweede klas en dat vindt men vanzelfsprekend niet pret tig. - De afdeling Rotterdam van de N.T.T.B. heeft thans besloten dat deze wedstrijd moet worden overgespeeld op woensdag 14 april. Voor Intiem niet prettig, want één van beide teams zal in ieder'geval voor degradatie in aanmerking komen. Intiem is het' niet eens. met deze gang van 'zaken'en het ziet er naar uit, dat de blauwnemden bij eventueel verlies bij de bond zullen reclameren. - In het voormalig gemeente-lyceum hebben zich 'de Intiem juniorkampioen schappen afgespeeld. Kampioen werd Leen y.d. Lee, die in .de finale met 2110 en 1721 van Bert Stolk won. In de strijd om de derde plaats-zegevierde Eert van de Haar met 2110, 2118 over Jan- de Bloemè. Dit toernooi werd georganiseerd door Gerard Wapenaar die me'; Bert Dekker, voor de prijzen zorg den'. Leen ,v.d. Lee- krijgt de beker, terwijl Bert Stolk en ..Bert v.d. Haar ieder een medaille ontvangen. (Van onze correspondent) MAASSLUIS Intensief politioneel onderzoek heeft er-ten slotte toe geleid dat een tiental in 1964 gepleegde inbra ken is opgehelderd. De politie arresteer de dezer dagen drie mannen: de 29-jari- ge fabrieksarbeider A. B. uit Maassluis, de 28-jarige fabrieksarbeider' A. S. uit Maassluis en diens broer, de 21-jarige los werkman T. S. uit Vlaardingen. Het drietal blijkt ook inbraken in andere plaatsen op zijn geweten te hebben. De politie verstrekte de volgende was lijst: Op 11 febr. 1964 bij de firma v. d. Plas te Maassluis en de machinefabriek Hou- dijk te Vlaardingen. Op 13 maart 1964 bij twee bedrijven te Vlaardingen. Op 27 maart 1964 bij Vecom te Maassluis. In mei 1964 bij twee bedrijven te Naaldwijk. Op 11 september bij Valko. firma v. d. Plas, Platex, van Swaay, Blitz, Vecom, fa. Mol, fa. Nieuwland, fa. van Raalte, alle te Maassluis. ■deze paal bij te mogen dragen in de ontwikkeling van Rozenburg. Hij citeerde de rector-magnificus van de Technische Hogeschool te Delft die bij een toespraak voor gemeentebestuurders heeft gesteld dat de groei in de breedte belangrijk is, doch de groei in de. diepte minstens even belangrijk. Onder dit laatste wordt verstaan een harmonieuze ontwikkeling en opbouw van de bevol king. Laatste spreker was deheer R. R. Karsten van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Hij schetste' de goede ver standhouding met de gemeente -Rozen burg en hoopte op bestendiging daarvan. 0<jk in het volgende plan, het uitbrei dingsplan-West. Van de te bouwen 117 woningen Is de koopprijs boog en dit zal tot nlting komen in.de huurprijs. Hij verwachtte dat het vraagstuk van de huren voor het nieuwe kabinet nog belangrijker zou worden dan het omroepbeleid. Hierna bracht men een heildronk uit op de groei en bloei van Rozenburg. (Van onze correspondent) ROZENBURG De Rozenburgers rallen wel vreemd opkijken als zij lezen dat vrijdagmorgen om elf unr dp eerste paal is gesjagen voor het. complex van 117 bouwfondswoningen in:plan-Nieuw Blankenburg.; Het. is namelijk zo. dat er al een weekgeheid wordt"; Dé eerste pa'al>.die;ide heèr:;>H, van der Kwaak, lid van', gedeputeerde «tatén sloeg was echter de „officiële"; In de -'riadszaal Vertélde burgemees ter. J:C,, Aschoff over dè toekomst- plarmen van zijn. snel groeiende, -ge meente.; Dé -héér Van :der, Kwaak was voor deze gelegenheid gedoken in de historie van Rozenburg, ."waarvan hij bijzonder, goed-op do-hoogte bleek. Het verheugde hem doorhet slaan van ROTTERDAM Onder het motto: „Pak een schrijver bij zijn jasje en zegnu zou ik je wel eens willen leren kennen", werd de literaire avond van de studenten boekenweek geopend. Zo groepten in het rokerige zaaltje van de sociëteit Asker studenten om de schrijvers Adriaan Morriën, Remco Campert, Gerrit K ouwe naar en Victor Spoor. Bij Morriën werd geïnformeerd naar de achtergrond van zijn vrijblij vende en zweverige opvattingen en Campert, die al enige 'tijd in Ant werpen woont, werd gevraagd over het literaire leven in België, En na- tuurlijk kwamen de bewonderaars van de poëzie der vijftigers terecht bij Kouwenaar. Nu en dan stapte een van hen naar het katheder om iets uit eigen werk voor te lezen. Zo liet. Morriën literaire luchtballonnen op over de erotiek en vertelde Victor Spoor het aandoen lijke verhaal over de moeilijkheden van een jongetje, dat er heel andere opvattingen op na houdt dan zijn ouders Het werd een avond die geheel be antwoordde aan de verwachtingen namelijk een informeel contact met schrijvers en hun meningen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op vlotte en charmante wijze heeft mejuf- frouw IVI. Janse, hoofd, van de educa tieve. dienst van het muséum Boy mans- van Beuningen te Rotterdam, vrijdag avond in dè Visbank een tentoonstel ling van foto's van Joop' (tandarts J. P. B.) Verheij Pols geopend. Dit is een collectie van. 37 .uitsteken de opnamen op 'zeer 'groot formaat, ongeveer de -helft uit' Schiedam en Vlaardingen en dé rest uit .andere binnen- en buitenlandse plaatsen. De exposant gaf .zijn foto's geen titels, omdat, hij van mening was dat zij voor zich zelf moeten spreken en die taal voor ieder verschillend kan zijn. Daarop doelde ook mej. Janse toen zij, al rondleidende, de genodigden iets liet zien ;van haar beroep dat zij zelf omschreef met „de mensen te leren kijken".- Overigens vond ook zij dat de foto's zó voor zichzelf spraken „dat het eigenlijk waardeloos is dat je er over praat". Vooraf heette ir. A, L. Backer, voor zitter van de organiserende commissie voor beeldende kunsten, zijn gasten, onder wie mevrouw Th. A. Heusdens- Mansholt, welkom. Hijzei dat de com missie het; plan heeft gehad in de Visbank een stukje' Boymanskunst te exposeren, maar dat - dit f is mislukt. Ondermeer de vochtigheidsfactor van de expositieruimte speelde daarbij een rol. Deze bezienswaardige foto-collectie is tot 26 april dagelijks van 19—21 uur te bezichtigen en zaterdags bovendien van 14—17 uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De huidige inves teringsmoeilijkheden maken het on mogelijk, voor het schooljaar 1965/66 aan alle leerlingen van scholen voor voortgezet onderwijs gratis boeken en leermiddelen te verstrekken. Hiermee zou een bedrag van ƒ3.865.000 zijn gemoeid en dat geld is er niet. Daarom stellen B. en W- de gemeen teraad voor, de regeling in fasen uit te voeren. Voor het komende cursus jaar komen alleen leerlingen der eer ste klasse van die onderwijsinstellin gen, die rechtstreeks aanslniten op bet gewoon lager onderwijs, ervoor in aanmerking. Ook de leerlingen van de eerste klassen van de bijzondere kweekscholen worden erbij betrok ken. c?rste fase zal een bedrag van 690.266 vragen. Het college verzoekt de raad dit krediet te voteren. Vorig jaar zomer besloot de raad na een langdurige vergadering, boeken en leermiddelen gratis te verstrekken. Vol- f^nJi„„r-a-7ingen zou dat de gemeente ƒ2.500.000 gaan kosten. Inmiddels is dit bedrag gestegen tot bijna vier miljoen gulden. De commissie voor de financiën is van mening, dat, in het bijzonder voor een voorziening als deze, het nodig is aan dacht te besteden aan versterking van de gemeentelijke inkomsten, bv. door belas ting en/of tariefherzieningen.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2