■Hé| Idee! KAAS OM KAAf Oproep tot bundeling van beschikbare krachten Kaartenserie van Dicke bij Zomerzegels wmm w interpellatie Win H. Muller tevreden over gang van zaken FRANS SMALDEEL MEERDE AF AAN PARKKADE Lading geplunderd om te feesten in Mexico VAN DEN BRINK HOEDENNIEUWS Van Ommeren: redelijke winst 1964 «FORTEX i Voetgangers nog „opgejaagde dieren Negende Politie Verkeersleergang Grote spanning bij scbaakstrijd Dr. Krop wil I Bedrijfsivinst steeg met f 5,3 min. J. C. ONINK ONGESLAGEN DAMKAMPIOEN .yerlovmgsrmgen festival 1975" reo van ïerland Man boort gaatjes in kleedhok] es Slappe leiding aan boord? Auto ramt lichtmast Bedankje van Margriet en Piet „Isolement van Rozenburg verminderd" Dividend; 14 procent Horloge gestolen Da's brood op jonge kaas op oude kaas op brood ifii NO AD-re serves niet gepromoveerd c» Prijswinnaars van schietwedstrijden Betere busdienst GROHSNGEN DE ROTTERDAMMER Pagina DINSDAG 18 MEI 1^3 Da's hele andere kaas Da's een sneetje Politie Verkeers Commissie constateert met zorg dat in ons land de zo noodzakelijke coördi natie en samenwerking van de verenigingen en instellingen, die zich, ieder op zichzelf, beijveren om de verkeersveiligheid te be vorderen nog steeds ontbreekt". Aldus mr. J. F. E. Hopman, hoofd commissaris van politie te Arn hem, in zijn openingswoord van de negende Politie Verkeersleer- gang, die vandaag in het Rotter damse Hilton hotel gehouden werd. Spreker doelde kennelijk op de competentie-moeilijkheden, welke weer eens zijn ontstaan tussen het Verbond voor Veilig Verkeer en de Vereniging Bescherming Voet gangers over een landelijke kleu teractie. De heer Hopman was van mening dat de spanningen en tegenstellin gen zoudden kunnen worden voor komen door het scheppen van een landelijk orgaan, waarbinnen de vertegenwoordigers van verenigin gen en instellingen, die ziek op het vlak bewegen van de verkeersvei ligheid, dienen samen te werken. Dit zou op basis van duidetyke spel regels moeten gebeuren. Het lichaam, dat van overheidswege dient te worden ingesteld en dat bij, evenals enkele jaren geleden, met de naam Nationale Raad voor de Verkeersveiligheid betitelde, zou allerlei verwarring kunnen voorko men, terwijl ook vermeden zou (Van onze verkeersredacleur) YMm VERKEERSTOEZICHT DEN HAAG De serie van vijf Zomerpostzegels, die van 1 juni tot en met 31 augustus zal worden ■uitgegeven, krijgt, zoals wij reeds meldden, toeristische allure. Op de zegels van 8, 10, 18, 20 en 40 cent zijn de steden Staveren, Medem- blik, Dordrecht, Veere en Thom door ontwerper Th. Kurpershoek afgebeeld. De toeslag van in to taal 44 cent komt ten goede aan organisaties en instellingen, die werkzaam zijn op het terrein van gezondheidszorg, cultuurbevorde- ring en maatschappelijk werk. Vorig jaar kon 1391.000,- worden uitgekeerd als opbrengst van de Zomerzegelactie. De Dordtse illustrator Otto Dicke heeft dit jaar eveneens een bijdrage geleverdHij bracht op enkele fijnzinnige water ver {teke ningen de steden van de zegels (uit vijf provinciesin beeld. En ook in de in de andere zes provin cies van ons land maakte Dicke aquarellen. Zo kan het Comité voor de Zomerpostzegels nu een serie van elf aantrekkelijke prent briefkaarten -uitgeven, tegelijk met de serie zegels. Deze kaarten kos ten 20 cent per stuk en f 2,- per serie. Hierboven ziet men de kaart, die Otto Dicke van zijn vaderstad Dordrecht maakte. A. G. M. BOOST Kijk in onze nieuwe afdeling verlovingsringen. (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Rotterdam blijft nog enkele dagen gast- haven voor buitenlandse oorlogsschepen. Vanmorgen meerden aan de Parkkade vier schepen af van het (Franse) Escadre Légère de Brest, die tot 22 mei hier zullen vertoeven. Het zijn de jagers NRF Dupetit-Thouars, NRF Chevalier Paul, NRF Casa blanca en NRF Du Chayala, onder commando van schout-bij nacht E. A. de Rivièra en met in totaal 1200 man aan boord. Voor belangstellenden zijn de schepen op 19, 20 en 21 mei van half drie tot vijf uur te bezichtigen. Schout-bij-nacht E. A. Rivière, maakte hedenmorgen om negen uur zijn opwachting ten stadhuize. Burgemeester W. Thomassen brengt morgen een tegenbezoek aan boord van de Chevalier Paul. Ertsbedrijf De burgemeester van de Oostduitse stad Dresden, die aan het eind van de oorlog door een geallieerde luchtvloot werd vernietigd, mag niet naar Enge land. De geallieerde autoriteiten in West-Berlijn hebben Gerhard Schill geen. visum gegeven voor een reis naar Coventry. Schill zou daar een tentoonstelling over zijn stad openen. ('Van onze rechtbankverslaggever) ROTTERDAM Zeven opva renden van het vrachtschip Poel dijk van de HoUand-Amerika Lijn zullen hun ongeduld om het ruime sop te kiezen enige tijd moeten on derdrukken, want zij werden gis termiddag door de politierechter, mr. A. Heynsius, veroordeeld tot gevangenisstraffen van vijf maan den met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM De exploitatie resultaten van de hoofdbedrijven van Phs. van Ommeren NV vertoonden in 1964 in grote trekken hetzelfde beeld van de laatste jaren. Het eindresultaat voor 1964 blijft echter met 16.785.543 iets minder dan 500.000 onder dat van 1963. De Raad van Beheer acht het, mede als gevolg van het vertrouwen in de stabiliteit van het bedrijf, verant woord voor te stellen het dividend over 1964 op 14 procent te handhaven. De Raad van Beheer van Phs. van Ommeren NV schrijft -dit m het jongste jaarverslag, waarin hij voorts betoogt, dat de met-zeevaartsectoren bumen- tankvaart, tankopslag en cargadoors/ agentuurbedrijf de totale uitkomsten sterk moesten ondersteunen. Maar in deze trits vertoont -de binn-entankvaart de verschijnselen van verzwakking, die aan de structurele veranderingen op dat gebied inherent zijn. Gemeente Schiedam MEDEDELING Kom vrijblijvend kijken naar de nieuwe kollektie van STIJLGROEP 0..--V ■y/u kunnen worden dat krachten en geld verspild worden aan doublures, of alles wat daarop lijkt. Spreker deed dtevens een beroep op grotere uniformiteit, m 't bijzonder ten aanzien van de voetgangersoversteeu- plaatsen. Het toepassen van onderling sterk uiteenlopende methoden en midde len was uit den boïe. Hij kondigde aan dat de Stichting Wetenschappelijk On derzoek Verkeersveiligheid een geheel nieuw onderzoek in deze materie zal in stellen. De door de ANWB en de Centrale Po litie Verkeers Commissie georganiseer de bijeenkomst was bijzonder druk be- Toclit. Met veel belangstelling werd ge luisterd naar de heer D. M, de Jaeger, hoofdinspecteur van de Eindhovense gemeentepolitie, die over het onderwerp ericht verkeerstoezicht ten aanzien van Ie voetgangers sprak. Voetgangers, aldus spreker, worden nauwelijks als volwaardige weggebrui kers beschouwd. De voetgangers zelf zijn van mening dat de verkeersvoor- schriften niet voor hen gelden. De be stuurders van voertuigen ziien de voet gangers als vreemde eenden in de bijt. De verkeersingemeurs rekenen de voet gangers tot de storende elementen m de door hen met zorg uitgekiende rege lingen. Ook de politie geeft de voetgan gers niet de aandacht, die aan andere gioepen weggebruikers wordt besteed. Naar de mening van de heer De Jae- (Van een onzer redacteuren) SCHIEDAM De reserves van Noad zijn er niet in geslaagd de promotiewedstrijden naar de overgangsklasse tot een goed einde te brengen. Met een groot aantal supporters hebben zij zaterdag per touringcar de reis «aar Amsterdam aanvaard om daar de Amsterdamse kampioen van de eerste klas, Ned. Lloyd 4. te bekampen. Ondanks het feit dat het team zich tot het uiterste heeft gegeven en de toeschouwers heeft laten genieten van zeer goed tafelten nis, konden zij toch niet tegen het Amster damse team op. De tegenstanders, die twee hoofdklassers in hun team van drie telden, ■waren sterker en hebben de overwinning dan ook verdiend. Dat onze stadgenoten zich niet zonder meer hebben overgegeven, moge blijken uit het feit dat na zeven partijen de strijd oog met beslist was. De stand was toen -4—3 in het voordeel van Ned, Lloyd. Hierbij dient vooral vermeld de prachtige partij die Allmendtoger speelde tegen de oud-hoofd klassers Diets en deze partij in drie games won. Braak en Seger wonnen ieder een partij van Nesp met vrij grote cijfers. Merkwaardig was dat juist Allmendinger van deze speler verloor Hagendoorn was voor de Noadspelers het grote struikelblok. Niettemin is deze wedstrijd voor het Naadteam een prachtige training geweest. De wedstrijd van zaterdag tegen Reactie in Alkmaar gaat nu niet meer door omdat deze van geen enkel belang meer is. Reactie is al gepromoveerd en de tweede promovendle komt uit het duel DSB. uit Haarlem tegen Ned. Lloyd 4. die deze week gespeeld wordt, Noad houdt het oog op de toekomst gericht, want het heeft zijn contrakt met de trainer Remy Seelaar weer met een jaar verlengd. Men heef» zijn tevredenheid be tuigd over zijn training van het afgelopen seizoen en ook de trainer zelf wil gaarne zijn krachten weer geven 1" bet nieuwe seizoen dat in september weer begint. (Van een medewerker) SCHIEDAM De spanning in e strijd om het persoonlijk schaakkampioenschap van Schiedam is er na de maandagavond gespeelde vierde ronde nog volledig ingebleven. Weliswaar wonnen in de hoofdklasse Reitsma en Laandsbergen hun partijen, maar Planken zorgde voor de grootste verrassing, door leider v. Baarie een afgebroken partij te bezorgen, die voor Planken de beste perspektieven biedt. Het moet wel vreemd gaan wanneer v. Baarie erin zou slagen om zelfs maar tot remise te komen. In de le klasse staan v. Grootveld, v. Gevenboek en W. de Bruin ieder met 3 punten aan de kop, gevolgd door v. d. Heuvel, die 2% punt bezit. De 2e klasse kent J. v. Loenen, D. v. Loenen en J. P. v. Leusden als lijstaanvoerders, ieder met 3 punten, waarna A. Malkus volgt met 2% punt. Ten slotte is C. v. Noordennen heer en meester in de 3e klasse door alle vier partijen te winnen en hij heeft dus 4 punten. W. Visser is voorlopig zijn enige concurrent met 3 punten. ger zal hier ten spoedigste verandering in dienen te komen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek is het aantal ongevallen met dodelijke afloop bij voet gangers relatief 't hoogst. Uit de cijfers blijkt verder dat het voetgangerspro bleem voor een belangrijk deel een pro bleem is van jonge en oude weggebrui kers. 75 procent van de gedode voet gangers is jonger dan 15, of ouder dan 65 jaar. Gericht verkeerstoezicht zou het voet gangersverkeer heel wat veiliger kun nen maten. Aangezien voetgangers op beschermde oversteekplaatsen in hoofd zaak door personenauto's en bromfietsen worden aangereden, zal de speciale aan dacht naar deze twee groepen uit dienen te gaan. Voorts zal toezicht moeten wor den gehouden op de naleving van de ma ximum-snelheid, omdat het schatten van snelheden boven 65 kilometer peruur bij zonder moeilijk blijkt te zijn. Ook zullen de verkeerslichten moeten worden na geleefd. zowel door de bestuurders van motorvoertuigen als door de voetgangers De heer A. G, M. Boost, directeur Wegen en Verkeer van de ANWB, zei dat de ontwikkeling op verkeersgebied in de Verenigde Staten tenminste een kwart eeuw vóór is op de onze. Hii hield, zich hierbij beroepend op Amerika, een plei dooi voor het instellen van speciale voorrangsmaatregelen, die op het prin cipe van de ter plaatse belangrijkste weg zijn gebaseerd. Voor de toekomst zag hij veel voorrangskruispunten en geregelde kruispunten (by intensief ver keer) binnen onze grenzen. De heer J. van der Sanden, hoofdin specteur van politie te Nijmegen, sneed het onderwerp activiteiten van de Ame rikaanse verkeerspolitie aan. Hij be toogde o.m. dat de verkeerssurveillance aan de overkant van de Oceaan is gebas- seerd op het selectieve verkeerstoezicht, waarbij de politie, veel meer dan m Ne derland, haar activiteiten continu baseert op de analyse van de verkeersveiligheid, naar aanleiding waarvan kan worden, be paald, waar en wanneer moet worden ge surveilleerd en welke verkeersovertre dingen primair het doelwit moeten zijn. De Nederlandse verkeerspolitie zou van deze manier van werken veel kunnen leren. Er waren nog meer sprekers op deze instructieve dag. Ook de tijdmicroscopie m dienst van de verkeerswetenschap en de verschillende aspecten van en bij het dragen van veiligheidsgordels kwamen aan de orde. - 11 TO T TT T/T m *1 (10 jaar vóór op de tijd) U vindt er een fraaie kollektie UJNBAAN 50 (Van een medewerker) SCHIEDAM De laatste ronde van de wedstrijden om het persoonlijk dam kampioenschap van Schiedam heeft vrij dagavond bij de Damclub Schiedam de beslissing omtrent de bovenste plaats gebracht. De 52-jarige J. C. Onink zag kans om zijn partij tegen de eveneens geroutineerde J. de Wilde (al boven de 65 jaar) te winnen en daarmee legde Onink beslag op het kampioenschap, vijf gespeelde partijen, terwijl dezer Die partij is nog van groot belang voor en R. W. de Vries gespeeld zal worden, de tweede en derde plaats. Wanneer we de stand bezien, dan komt dat duidelijk naar voren. Deze luidt nu: 1. J. C. Onink 5—10, 2 64, 6, C. den Boer 6—3, 7. B. Quist tussen De Vries en Onink een herkamp 4. R. W. de Vries 5—7, 5. ,T. de Wilde W. C. Heuvelman 63, 3. H. Mirck 6—8, Hieruit blijkt dus, dat bij een remise 61. en e Vries. Ziet De Vries kans om te winnen (en die mogelijkheid is niet uitgesloten, want de afgebroken stelling is gunstig voor hem), dan is De Vries winnaar van de tweede prijs en moeten Heuvelman en Mirck kampen -om de derde prijs. Zou De Vries verhezen, dan blijft een herkamp nodig tussen Heuvel man en Mirck om de tweede en derde plaats. Die ene nog te spelen partij biedt dus nog genoeg mogelijkheden. Wat de partij tussen Onik en De Wilde betreft, was duidelijk te zien, dat Onink op remise uit was. De Wilde maakte evenwel in het middenspel een klein foutje en toen Onmk drie schijven van De Wilde vasthield op de lange vleugel, kon de nieuwe kampioen de volle winst bereiken. Quist beet in de partij tegen De Vries flink van zich af en De Vries kreeg daaraan zijn handen vol. Het eindspel kwam met zeven tegen zeven, maar toen Quist een schijf moest afstaan, kon De Vries -doorbreken en later winnen. H. MickC. den Boer werd 20. HOEK VAN HOLLAND Personeel van het Gemeentelijk Zeebad betrapte zaterdagmiddag de 32-jarige G. W. uit Vlaardingen. De man was bezig gaatjes te boren in de kleedhokjes van het badbedrijf, kennelijk met de bedoeling om baders bij het verkleden te bespie den. W. werd aan de politie overgegeven en zal in elk geval van het bedrijf de rekening van de beschadigingen gepresen teerd krijgen. Het chrïstelijk-hïstorische raadslid dr. F. J. Krop heeft vanmorgen een interpellatie-verzoek ingediend bij de raad. Hij kwalificeerde de antwoorden van B. en W. als „zeer tegenstrijdig". Ernstige kritiek had hij op het beleid van het college, dat in veertien dagen volkomen overstag is gegaan in deze geruchtmakende zaak. Merkwaardig noemde h(j de uitla tingen van wethouders mejuffrouw mr. J. Zeelenberg, die zaterdagavond op het Rotterdamse Boekenbal liet doorschemeren, het boekje De Geuzen een beter geschenke voor de school jeugd te vinden. „Maar begin mei was zij het met de andere leden van het college eens, dat de verspreiding van ..Havenstad in de frontlijn" doorgang moest vinden Naar wij vernemen, zal niemand van de socialistische raadsleden een inter pellatie-verzoek indienen. (Van onze parlementsredaetie) DEN HAAG Dr. C Boertien te Eindhoven is vanmiddag beëdigd.als lid van de Tweede Kamer, Hij volgt de huidige minister van binnenland,se zaken, J. Smallenbroek op, en zal zitting hebben voor de A.R.-Partij. Kamervoorzitter Van Thiel deelde mee, dat de nieuwe burge meester van Groningen, de heer J. J. A. Berger, als lid van de Kamer heeft be dankt Mr. Van Thiel heette vanmiddag een delegatie uit het Deense parlement welkom, die deze week ons land bezoekt. ROTTERDAM Met tevredenheid ziet de direktie van VVm. H. Miiller en Co. terug op de gang van zaken in 1964. Het resultaat van de bedrijven in binnen, en buitenland was, on danks de sterke stijging van het loon- en salarispeil, aanzienlijk hoger dan in 1963. De bedrijfswinst steeg met 5,3 min, tot 23,4 min. De netto winst bedroeg 9,77 min (v.j. 6,80 min). Voorgesteld wordt, zoals ge meld, 20 procent dividend op de gewone aandelen (v.j. 15 procent) over een onveranderd kapitaal van 27.225.000. Bij alle ondernemingen van het concern heerst een grote aktiviteit. Gezien de grote verscheidenheid der belangen ziet de direktie de verdere ontwikkeling met vertrouwen tegemoet. De vooruitzichten voor het ertsbe-drijf zijn gunstig en het streven blijft erop gericht de basis van het ertsbedrijf verder te verstevigen. De mijnbouwafdeling vervult hierbij een belangrijke rol. De kostenstijging heeft zich ook in 1965 voortgezet De uitkomsten van de scheepvaartbedrijven zijn m hoge mate afhankelijk van de mogelijkheid of vol doende compensatie kan worden gevon den voor de hogere kosten. Men moet er rekening mee houden dat de verslechte ring in de samenwerking in conference- verband voor de lijnrederij van M„n op Zuid-Amerika, een nadelige iXS heeft op de inkomsten van deze tók m 1965. Het verslag bevat mededelingen over de gang van zaken M de verschillende vestigingen. Het ertsbedrijf heeft in 1964 wwr een belangrijke bijdrage tot de ww geleverd. De exploitatie van de lijn' dienst op Zuid-Amenka, die sedVri 1958 verliesgevend was. heeft in iaa redelijk tot de winst bijgedragen, de ctuwadoorsbednjven kwamen w verder toegepaste rationalisatie en if# stngins van de verwerkte tonnage int uitdrukking m betere resultaten -nl winsten van de cargadoorebedriten lagen ongeveer op hetzelfde niveau In 1963. - In 1964 werd bijna ƒ9 min. geïavM. teerd in duurzame bedrijfsmiddelen. Mst de thans lopende investeringen zal naar Schatting nog een bedrag gemoeid zjfa van 22 min. hetgeen bet bedrijf <;t eigen middelen kan financieren. Hier. onder is begrepen de bouw van era nieuw kantoorpand in Rotterdam. De liquiditeitspositie van de vennoot- schap toonde, dankzij de goede gang van zaken in 1964, een verdere verbeterini Een ruime liquiditeit ré voor het bedrig noodzakelijk. Overmatig ruim acht o» direktie de liquiditeitspositie niet, mede met het oog op de vervangings- ra uitbreidingsinvesteringen, die m zijn. (Van een on2er verslaggevers) SCHIEDAM De uitslagen van t, --hïetwedstrijden, die op Koninginnedag de Koopmansbeurs werden gehouden luw.» als volt "ra Kampioen: J C. I. v. Geloven, Halier. straat 4b. 47 punten. Vrlje-baan wedstrijd: 1 e D v Looplir Buys Ballotsingel 81 47 punten; 2e J C. v Geloven, Halleystraat 4b, 45: 3e H. Ruskeira" Marconistraat 14 45: 4e Chr. Breur, Rotten damsedijk 32a 44: 5e C J. v. Menvlik Grote Markt 37a 43, 6e J. Kunst. Burg Honnerhit Gretelaan 245 43: 7e K. J v. HartlnKveldt Westfrankelandsestr. 6b 43: 8e C Ooms Rotterdamsedijk 30a 42; 9e A. 'KkW Warande 119 41: 10e I. J, M, de Groot Lange Kerkstraat 76b 41; lie C. v. Walram v Hogendorpstraat 18 40; 12e C, Marieke Rozenburgsestraat 4a 39; 13e J. v. Vliet v Beverenstraat 7 39; 14e A. Etman, Boerin- velaan 38a 39. Vandaag bij vjd. Brink Engels m qi- tulen hoedje £rtm Special British millinery at van den Brink's shops Amsterdam - Rotterdam - Dan Haag Kalvaretr. 23 - K. Hoogatr. 7-Spuistr.42 ROZENBURG Maandagmorgen om kwart voor zeven heeft de 34-jange automobilist H. M. W. uit Numansdorp met zijn personenauto nogal wat ravage ingericht op de Botlekweg. Op de door regen gladde weg, raakte zijn auto in een slip. Hierdoor vloog de auto door de middenberm en ramde een lichtmast. Deze mast en de beplanting van de middenberm werd behoorlijk beschadigd en ook de auto liep flinke schade op De wagen kwam tot stilstand op de andere weghelft, waar in het vroege morgenuur geen tegenliggers verschenen .De be stuurder kon ongedeerd znn voertuig verlaten. VLAARDINGEN De christelijke Prmses Irenekleuterschool ontving het volgende bericht uit Soestdijk: „Voor uw gelukwensen die u ons deed toekomen ter gelegenheid van onze ver loving willen wij u hartelijk dankzeg gen" w.g Margiet, P. van Vollenhoven De Prinses Irene kleuterschool had haar gelukwensen verzonden m de vorm van tekeningen. Zij stonden terecht, omdat zij tijdens een reis naar de Verenigde Staten en Mexico in maart van dit jaar 144 scheerapparaten, 96 flessen whisky, een door de rederij niet meer te achterhalen hoeveelheid cognac en een aantal kazen uit het ruim stalen. De buit vertegen woordigde een verkoopwaarde van onge veer ƒ6.000. Slechts een klein deel van de goederen kon door de zeelui aan de man worden gébracht. Het overgrote deel verdwween door de patrijspoorten m zee, toen -de mannen er achter kwamen, dat de diefstal ontdekt was. De diefstallen waren gepleegd, j'uist voor het schip een haven in Mexico zou binnenlopen. .Mexico is een duur land. Omdat de maatschappij ons bij het binnenlopen van een buitenlandse 'haven maar 200 laat opnemen, hadden we wat extra's nodig", zo verklaarden de zeelui hun daad. De meesten van de zes verdedigers wezen in hun pleidooi op het gebrek aan toezicht en de slappe leiding aan boord van het schip, waardoor de zeelui ge makkelijk tot de diefstallen konden, komen. „In verschillende Zuidamerikaan- se havens pleegden douaniers en boot werkers kleine gappenjen uit de ruimen van het schip, en dat gebeurde terwijl er officieren bijstonden," zo citeerde een van de verdedigers in zijn pleidooi een uitspraak van zijn client; (Van onze correspondent) ROZENBURG Met ingang van 30 mei wordt de route van Vermaat's Autovervoerbedrijf door Rozenburg be langrijk verbeterd. Men klaagt namelijk in Rozenburg en ook in de gemeente raad was deze klacht een veel gehoorde over de slechte busverbindingen. Door deze nieuwe regeling wordt het „isole ment" van Rozenburg aanzienlijk ver minderd. De route wordt als volgt: Veer Den Briel - Rozenburg Europaweg (halte bij Bomen-dijk Tiemorgenseweg Wilgensmgel (halte) Esdoomlaan Raadhuisstraat (halte) Raadhuisplein Molenweg Komnginnelaan (halte) Heuvéldijk Veerpont Rozenburg - Maassluis Station Maassluis. Dit houdt in dat men elk uur van Rozenburg rechtstreeks naar het station Maassluis kan reizen, hetgeen voorheen niet mogelijk was, omdat de bussen van en naar de pont vrijwel nooit aansluiting gaven. Omgekeerd kan men bij het station Maassluis in de bus stappen en overal in de bebouwde kom van Rozen burg komen. De oude route vervalt bij de inwer kingtreding van de nieuwe dienstrege ling. De belofte voor een betere zeevrach- In verband met werkzaamhe den aan de gasleiding zal de Dam tussen de Korte Dam en de Viaardineerstraat voor het verkeer gesloten worden. De wegomlegglng zal plaatsvinden vanaf de Vlaardingerdijk hoek Westvest en vanaf de Lange Kerkstraat hoek Nieuwstraat Deze omlegging valt In het tijdvak van J9 met tot en met 4 juni 1965 of zoveel langer aid" de weersomstandigheden dit noodzakelijk zullen maken. Belanghebbenden dienen er rekening mede te houden dat de percelen aan de Dam ge durende deze periode voor vrachtvervoer e.d. moeilijk te bereiken zullen zpn. tenmarkt die het vierde kwartaal van 1963 inhield, gmg in 1964 niet in vervulling. „De vrachtverbetering wem grotendeels opgeslorpt door stijgende kosten, voortvloeiende uit een nieuwe arbeidstijdenregeling voor de zeevaren den, gepaard aan een forse loonronde. Er ligt een uitdaging in de omstandig heid, dat de internationale concurrentie positie van Nederland niet meer kan steunen op een lager loonpeil dan dat tt de omringende landen. Het antwoord op die uitdaging zal moeten zijn: automati sering, specialisering en besparing door het gebruik van grotere eenheden." In het vervolg van het verslag zegt Raad van Beheer, dat bij diligent buj» om de aktiviteit te land (In de eerste plaats tankopslag- en cargadoors/agen- tuurbedrijven) uit te breiden en <f spreiden. Verscheidene projecten zijn u» een vergevorderd stadium van voorbe reiding. Voorts vermeldt het jaarverslag, dat as resultaten van de trampkustvaart (kieuw handelsvaart) iets beter waren dan n« vorige jaar en ook, dat de resultaten van de hjnagenturen bevredigend waren. Ten aanzien van het bmnentankvaar- bedrijf wordt gewezen op de invloed, u de bouw van een toenemend -aanu" raffinaderijen in het achterland, OP vraag naar tankschepen is gaan uitoei nen. „In het licht van plannen voor aaiüeg van produkteapijplei. dingen West-Europa, nemen we aan dat er xn toekomst verdere verschuivingen wa zijn. "We geloven echter, dat het vervo van vloeibare ladingen over de Ouuk wateren desondanks nog een belang") zij het beperkte en ten dele ana geaarde rol, zal hebben te vervullen. KORTE HOOGSTRAAT ïla TELEF. 6151 VLAARDINGEN HOEK VAN HOLLAND Dat ji;1 bijzonder riskant is om kleding ona= heerd in de duinen achter te iawg ondervond zondag de 17-jarige 3. j-- B uit Vlaardmgen. Het meisje had nas kleren en badtas even m de duinenat staan Toen ze terugkwam was W v badtas een gouden horloge ter wsai® van 100 verdwenen.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 4