Orgel kreeg KETHEL „loffelijke getuigenis" zal veranderen9 maar Jacohuskerk Spel en turnen in Kethel yan „Animo"-jeugdleden STOOKDEMONSTRATIE 3 „Glasheldere zaak" in zitting Kantongerecht Regen bepaalde afstand van Avondvierdaagse AGENDA artifort meubelen wms Toelatingsexamens GvP-lyceum (223) Gebouw dateert waarschijnlijk uit 14de eeuw Zaterdag mars en demonstratie Rijbevoegdheid ontzegd na drankgebruik Veel verkeersovertredingen Recordmaand bij spaarbank; ruim zeven ton over Boete f 15 voor niet stoppen Eervol ontslag van ambtenaar Burgerlijke stand H00GERWERF RIÜMPB Beiaardbespeling j. Mar Bruinzeel D SZAC-competitie is voor helft klaar Personenauto ging „zomaar" rijden ONDER INVLOED MAN GESTOKEN: EIS 10 MAANDEN Standen in strijd om schaakkamp.sehap Speel op veilige plaatsen. Uk/65-speIdjes a lOct.bij: levensmiddelen-bedrijven Hudson sleept Noor naar Christobal uif- DE ROTTERDAMMER Pagina 3 DONDERDAG 17 JUOT 1965 CANADEES STATUS-SYMBOOL VLAG (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente in voormalig Kethel is mooi gelegen in de oude dorpskom. Vooral vanuit het noorden komt de schilderachtige ligging van de J acobus-kerk, zoals de naam luidt, bijzonder goed uit. De kerk is een dankbaar object voor foto grafen en schilders. Een rij huizen gebouwd langs het Kerkplein, onttrekt aan de zuidzijde de kerk met het plein aan het gezicht. Interieur Temidden van al deze nieuwig heden, die op den duur ook weer zullen verouderen, zal daar staan de oude vergrijsde hervormde dorpskerk, die reeds zoveel heeft zien komen en gaan. GEBOUW "ATRIUM" OUDSHOORN en dagelijks Restauratie broersvest 64-66 Schiedam KANTOORINSTALLATIES tEZER dagen kwam eeen jonge Ca nadees, een medisch student hier in Schiedam bij zijn familie logeren, mat men van beide kanten ongetwij feld bijzonder gezellig vond. Op een avond ontdekte oom, dat zijn porte feuille met een paar honderd gulden enn was verdwenen. Hij vertelde dit aan zijn neef en vroeg hem even mee te lopen om ergens buitenshuis de politie tele/onisch mm deze onuselko- tne vermissing in kennis te stellen. Voordat de oom evenwel de haak van de telefoon had opgenomen, had de neef ijlings de benen genomen en was hij in het dichte struikgewas in de nqbijheid van de Nieuwland-flat verdwenen. De politie wist de vluch teling evenwel spoedig op te sporen en nam hem ter onderzoek mee naar het Hoofdbureau van Politie aan de Lange Nieuwstraat. HIER kioamen wonderhjkee zaken aan het licht. Allereerst bleek het helemaal geen familie te zijn bij wie deze 28-jarige jongeman had gelo geerd. Hij was geen Canadees, noch medisch student. Al was hij wel eens de grote hartngvijver overgestoken. De tas met medische instrumenten die waarschijnlijk als statussymbool" moest dienen, had hij uit Spanje meegebracht. Hij was zo juist uit dit land teruggekeerd. Bovendien heette hij geen mister Berry en was hij even nun in 1933 geboren, zoals naam en geboortejaar in zijn paspoort ver meldden. Het paspoort was namelijk van een jeugdige dame. miss J. B. Berry, geboren in 1933, die hij waar schijnlijk nog niet zo lang geleden in het romantische Italië had ontmoet. De vice-consul aldaar had in mei dit paspoort zonder onraad te ruiken nog afgestempeld. TtEZE Rijswtjkse jongeman (geb. 1936), L. v. d. S. geheten, die inderdaad in de Canadese stad Otta wa was geweest, in het bezit van een hem niet toehorend paspoort en een dito medisch instrumeentarium „als vlag om de kwalijke lading te dek ken", zal ongetwijfeld nog teel meer dubieuze avonturen hebben beleefd. Op de een of andere manier zal hij aan de professionele nieuwsgierigheid van de politie-autoriteiten toch wel tegemoet moeten komen. Daartoe ver blijft hij thans op het politiebureau. Tussen twee haakjes: Het geld van „oomis toch nog terecht gekomen. Gelukkig voor hem. De kerk. die op een terp tegen watervloeden werd gebouwd, is reeds heel oud. De toren dateert waarschijnlijk uit dertienhonderd. In ieder geval stond de kerk er reeds in 1487. In het dorp Kethel, evenals trouwens in geheel Hol land. woedden in de tweede helft van de veertiende eeuw en m de hele vijftiende eeuw de' Hoekse en Kabeljauwse twisten. Na afloop ervan zal de kerk wel pas gebouwd zijn. Vermoedelijk brandde het kerkgebouw In het-begin van de zeventiende eeuw af en werd het omstreeks 1630 herbouwd. DU laatste was mogelijk, omdat Joris Corsi. Post en zijn echtgenote Claasjen Claasd. der kerk hadden benoemd tot (Van een medewerker) SCHIEDAM Na de zo goed geslaag de oud-papieractie van het Kethelse -Animo" komt deze vereniging a.s. za terdag wederom in de belangstelling. Dan wordt de traditionele speimiddag loor de jeugdleden beneden de 14 jaar gehouden, terwij! tevens een mars door Kethel gemaakt zal worden, gevolgd door een massale tumdemonstratie op het terrein van DUS in Kethel. De speimiddag voor de kinderen van 4—13 jaar zal om twee uur beginnen. De mars door Kethel, waaraan ook de drumband van „Animo" zal deelnemen. begint om kwart voor zeven. Daarna zal om half acht een turndemonstratie gegeven worden, die zal bestaan uit oefeningen op de mat, kast, brug- ongehjk en laag. rekstok, ringen, rith- mische oefening, lange mat en vrije oefeningen. Huis aan huis is dezer dagen een folder in Kethel uitgereikt waarop iedereen niet alleen wordt uitgenodigd deze spelen en demonstraties bij te wonen, maar waarop ook de lestijden van de Animo-a'delingen vermeld staan. Van vier tot tachtig is men bij „Animo welkom. erfgenaam van hun nalatenschap, die uit een aanzienlijk bedrag bestond. Boven dien hadden de kerkmeesters geld opge nomen tegen een rente van 6 pet. Het interieur van het oude kerkge bouw is bijzonder fraai. Een rij pilaren schraagt het dak. dat im tweeen verdeeld en met leien bedekt is. De preekstoel en het doophek staan tegen de muur. De banken, waarin voorheen de ambachtsvrouwe, de schout en andere dorpsnotabelen zaten, bevinden zich tegenover de preekstoel. Overal ont waart men. de wapenborden van vroe gere edele heren en vrouwen. Dezen liggen begraven tegenover de ingang onder zwaar gehouwen zerken, waarboven een fraai marmer gedenkstuk met een Latijns opschrift is aangebracht ten aandenken aan de deftige familie Van de Braauw, die deze heerlijkheid heeft bezeten en hier dan ook is begra ven. Naast de borden bevindt zich de consistoriekamer. Bijzonder mooi zijn ook de koperen lichtkronen van om streeks 1700. De toren die het dak siert, gaat van onderaf vierkant naar boven. Ze bezit een korte vierkante spits en is met leien gedekt. Er hangen twee klokken in. Met haar uur- en windwijzers vormt ze een stijlvolle bekroning van de oude dorps kerk, waarvan m 1929 het uitwendige geheel werd gerestaureerd en de kleine oude kerkeraadskamer werd vervangen door een ruime consistoriekamer. den, de kronkelende landweggetjes met de scheefgewaaide knotwilgen, de kievi ten, leeuweriken en alle andere weide vogels, waaraan dit schilderachtige pol derlandschap zo rijk was, dit alles zal dan verdwenen zijn. Kerken, scholen, wijkgebouwen, hui zenblokken, supermarkten en andere winkels, pleinen en straten vol mensen zullen de plaats van dit alles dan innemen. DAGELIJKS VAN 10TOT10 UUR KA REL DDORM ANSTR. 143. (Van een medewerker) SCHIEDAM J. J. uit Vlaardmgen die met zijn auto 's morgens om half zes niet voldoende afstand had bewaard en dientengevolge een rechts van hem rij dende auto had aangereden, erkende woensdag voor het Kantongerecht grif. Volgens de Officier moesten aan het proces-verbaal nog enkele dingen worden toegevoegd waarvan de eerste was dat V. voordat de aanrijding gebeurde nogal wat drank had gebruikt Ten tweede was J. na het ongeval -weggelopen en ten derde had J. een strafblad dat nu niet bepaald brandschoon kon worden ge noemd. „Ik héb de indruk", zei de Officier „dat dit een mislukte rechtbankzaak is en dat daarmede in het rekwisitoor terdege rekening moet worden gehouden". Hij eiste tegen J. een boete van 75 gulden of 15 dagen met een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden. De verdedi ging van J. werd gevoerd door zijn raadsman die begon te zeggen dat hij van te voren al had vermoed dat een dergelijke straf zou worden gevraagd. „Maar", zei hij in het pleidooi, „als dit een mislukte rechtbankzitting is zoals de Officier zegt en waarbij de drank als uitgangspunt is gekozen, dan begrijp ik niet waarom het Openbaar Ministerie deze zaak dan niet daarnaar heeft ver wezen. Bovendien wil ik dit, door de Officier aangehaalde drankmisbruik ver der nog bestrijden door de verklaring van de politie aan te halen waarin staat dat uit de genomen bloedproef is geble ken dat het percentage alcohol geen of nagenoeg geen invloed heeft gehad op het rijden van mijn cliënt." „Er is ook een andere zijde van de medaille", merkte Mr. Van Vloten op „en ik heb de indruk dat u daar weinig rekening mee hebt gehouden in uw verdediging". Deze donkere zijde noem de hij vooral de recidive staat van J. en het feit dat hierbij drank in het spel was geweest. „Het was wel van weinig invloed" zei hij „maar verstandig kan het toch moeilijk genoemd worden". Voor de door de raadsman voorgestelde vermindering van de eis achtte hij dan ook geen termen aanwezig. J, werd conform veroordeeld. CCHIEDAM De voortdurende regen- O val heeft woensdagavond de loop afstand bepaald van de 19e Avondvier daagse, die dinsdagavond met zulk prach tig weer van start was gegaan. Reeds bij de start regende het en gedurende de hele avond is het niet meer droog geweest. Vandaar, dat de organisatoren wei moesten hesluiten om de route korter te maken. Reeds bij de start kreeg men hiervoor de nodige instructies, die hierop neer kwamen, dat in Kethel een deel van de route en het Beatrixpark niet gelopen behoefden te worden. De 10 km werd hierdoor tot ongeveer de helft terug gebracht. Ook de 15 km-lopers liepen deze route, zodat men heel wat vroeger Waar was dan. dinsdagavond. Toch konden enkele tientallen, de moed opbrengen om de normale route te lopen, vooral diegenen die al voor zeven uur van start waren gegaan, toen de regen minder erg was dan daarna. Zij verdienen, een extra pluim voor hun volhouden. Be grijpelijk kwamen zij doornat bij de finish aan in gebouw Irene. Vele anderen hadden daarop gerekend en zich voosden van beschermende mid delen. Niet alleen door het gebruik van een paraplu maar ook door plastic jassen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de afgelopen maand werd bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam 2.449 377.55 ingelegd en 1678 557,67 terugbetaald. Derhalve een wlegoverschot van 770.819,88 tegen 539088,08 in 1964. Een dergelijk groot injegoverschot werd in de maand mei nog nimmer bij deze spaarbank bereikt. Opvallend is ook de sterke stijging van de omzet. Het was in het overzicht over «e maand januari 1958, dat voor het eerst .werd gememoreerd, dat bet totaal van de inlagen meer dan een miljoen gulden had bedragen. In 1965 werd in de eerste vijf maanden ia totaal ruim 11,6 miljoen ingelegd, dat is een gemiddelde inleg per maand van meer dan 2,3 miljoen. Het aanta spaarders bedroeg per ultimo mei 1965 5». 122, tegen 54,006 op 31 mei 1964. Het tegoed van de 3150 deelnemers aan het sparen ingevolge de Jeugdspaarweg steeg tot 1723 547,38 (31 mei 1964 hadden 2894 deelnemers tezamen een tegoed van 1.444.355,11). De door in leggers gespaarde bedragen en de reser- TeA waren per ultimo mei voor f2990078,148 belegd in effecten, voor '9138329,20 in hypotheken en voor 12 221.122,97 in onderhandse leningen dan gemeenten e.d De onbelegde midde len bedroegen 4091.585,22 Vandaag - W.K.R. en O.: Avondvierdaagse, start, W.K.R. en O.: Avondvierdaagse, start, Inlichtingen worden gaarne gegev- .T. J. Verkade-Meyer, Zv. en door: mevr. J. Verkade-Meyer, Zwa- luwlaan 42, tel. 266391, C. L. de Groot Perenlaan 12. tel. 264243. J. W. Mey- boom. Joh. Wagenaar-straat 82, en P. G. v. Pelt, Kersenlaan 15, allen in Ke thel. De toegang tot de speimiddag en demonstratie is gratis, 20. 20. Dagblad „DE ROTTERDAMMER". Schiedamse redactie Lange Kerkstraat 28 tel. 263954 (b.g.g. 115588, toestel 52, b.g.g. 18 uur alleen voor redactionele aangelegenheden 195885 en 28037). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhof- «raat 139, tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adr. Zie boven) dag. van 18.30-19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm Politie 264666, alarm brandweer 269123, tlarm G.G, en G.D. 269280. (Van een medewerker) SCH1ECAM J. v. V. en de met op de zitting van het Kantongerecht ver schenen B., beiden uit Maassluis waren door de politie schuldig bevonden aan een ongeluk dat ontstond toen V. geen voorrang verleende aan de onvoorzichtig overstekende B. V. ontkende dit ten stelligste en vertelde de kantonrechter dat hij zelfs was gestopt. „Maar u hebt niet helemaal naast de kruising gestaan", vroeg mr. W E. van Vloten. V. dacht het wel, maar 2eker weten deed hij het niet meer en het proces verbaal moest er bij komen om V. te laten weten waar hij zich nu precies bevonden had op het moment dat het ongeluk gebeurde. Het bleek niet hele maal op de kruising te zijn geweest. De Officier van Justitie achtte het feit wettig en overtuigend bewezen en eiste tegen V een boete van 15 gulden of 3 dagen. Mr. W. E. van Vloten maakte er een boete van 5 gulden of 1 dag van. Onmiddellijk hierna werd V. evanals zijn vader, die eveneens als getuige was gedagvaard door de kantonrechter be ëdigd als getuige in de zaak tegen B, de bestuurder van de wagen aan wie V. niet helemaal voorrang had verleend. „We reden achter elkaar", vertelde vader V „toen rechts B. aankwam, We stonden stil en ik zei nog tegen mijn zoon dat hij achteruit moest gaan omdat hij anders toch nog tegen ons aan zou rijden, maar toen was het al te laat". Volgens V. HAD B. veel te links gereden. Die mening was ook de Officier van Justitie toegedaan. Ook hij achtte de wijze van rijden van B. gevaarlijk en ondoordacht e nvond een behoorlijke boete daarom ook volkomen op zijn plaats. „We kunnen wel, bij deze eis tellen wat u er bij de vorige vanafge trokken hebt", zei hij. Het werd 45 gulden of 9 dagen conform. Deze restauratie, die onder leïdmg van de architecten Snijders en Van der VIis te Vlaardingen werd uitgevoerd, ge schiedde met behulp van Monumenten zorg. De Zuid-Hollandse Archeologi sche commissie vermeldde indertijd in haar verslag, dat deze restauratie uit stekend was geslaagd. Er zijn vierhonderd zitplaatsen in de kerk. Vermeldenswaard is nog het ra 1884 gebouwde orgel. Destijds heeft de organist Van Krieken, vooral bekend door zijn muziekboeken, daarover een „loffelijke getuigenis" afgegeven. Schiedam, dat op het ogenblik iets meer dan tachtigduizend inwoners telt, zal in de naaste toekomst aan nog 37.000 mensen huisvesting moeten verlenen. Daarom heeft men het nieuwe uitbrei dingsplan in voormalig Kethel ontwor pen, Het is de enige mogelijkheid voor verdere stedelijke expansie. Voor deze veertigduizend inwoners zullen bijna elf duizend woningen gebouwd moeten wor den. Rondom de oude Jacohuskerk zal dus over enkele jaren een machtige huizen agglomeratie als een stenen zee golven. De groene weiden met de zwart-witte LakeVelders, de boeren met hun hofste- exclusie/ dealer SCHIEDAM De voetbalwedstrijden van de Schiedamse Zomeravond Competitie (S.Z.A.C) zijn. op enkele wedstrijden na. voor de helft achter de rug. Op 31 mei werd in Poule 2 gestart en een dag later speelden ook de clubs in Poule 1 en 3 htm eerste wedstrijd. De uitslagen van de tot en met dinsdag avond gespeelde wedstrijden, luiden: Poule 1: Excelsior 4 Demos 2 0—5, HBSS 3—Hennes DVS 5 5-0, PPSC 3—SFC 3 2—5. Demos 2HBSS 3 afgHennes DVS 5— Excelsior '20 4 5—0, SFC 3— SVDPW 3 10—3 en Excelsior '20 4—PPSC 3 2—2 Poule 2: Demos 3—Henne3 DVS 6 4—2, HBSS 4— GTB 2 38, GTB 2—Demos 3 2—2, WF 2—Hermes DVS 6 3—3 en Demos 3—HBSS 4 2—2, Poule 3: GTB 3—GSS 2 2—3, SVDPW 4—PPSC 4 1—2, PPSC 4GTB 3 3—1 en GSS 2WF" 3 3—2. In Poule 2 en 3 zijn de wedstrijden van WK 1 en 2 vervallen. De standen luiden als volgt Poule 1: SFC 3 2-4. Demos 2 i—2, HBSS 3 1—2, Hermes DVS 5 2—2. PPSC 3 2—1, Excelsior '20 4 3—1 en SVDPW 3 1—0. Poule 2: Demos 3 3—4, GTB 2 2—3, WF 2 1—1, Hermes DVS 0 2—1 en HBSS 4 2—1, Poule 3: GSS 2 2—4. PPSC 4 2—4, GTB 3 2—0, SVDPW 4 1—0. WF 3 1—0. In Poule 1 wordt de laatste wedstrijd op woensdag 14 juli gespeeld. In Poule 2 op dinsdag 29 juni en in Poule 3 op maandag 5 juü Daarna volgen nog de wedstrijden van de drie kampioenen, waarna de uiteindelijke winnaar van deze competitie bekend moet zijn. (Van een medewerker) SCHIEDAM Het was een ernsti ge zitting die woensdagmorgen in het Huis met het Bordes aan de Lange Haven in Schiedam werd gehouden. Tientallen automobilisten, brom- en gewone fietsers moesten zich verant- woore dnvoor min of meer ernstige verkeersfouten, die zonder uitzonde ring bijna, deze laam 'ingewikkelder waren dan die welke de afgelopen drie, vier weken de hoofdschotel vormden. Zelfs was het een paar maal zo. dat in verschillende zaken verdachten en getuigen wisselend optraden d.w.z. dat m de ene zaak de verdachten van de volgende zaak getuigen waren en om gekeerd. Dit was o.a, het geval in de zaak tegen A. M. L. uit Vlaardingen die door onvoorzichtig oversteken het verkeer nin gevaar had gebracht en zélf daardoor was aangereden door een sportwagen, die daarna weer tegen een geparkeerd staan de auto was gebotst. L. vertelde dat zij wel had uitgekeken maar de naderende sportwagen niet had gezien omdat deze zich net achter een aantal geparkeerde auto's had bevonden die hem aan het gezicht hadden onttrok ken. Eenzelfde verhaal vertelde ongeveer de getuige in deze zaak G. H. A. V., bestuurder van de sportauto. Het was voor de officier van justitie aanleiding om tegen L. een boete van 20 gulden of 4 dagen te eisen, waartoe ze door mr. Van Vloten conform werd veroordeeld. Onmiddellijk daarna kwam G. H, A. V. voor het hekje. Hem werd ten laste gelegd dat hu door onvoorzichtig rijden de voetgangster L. had aangereden en vervolgens een geparkeerd staande auto had geramd. V. was het er niet ee eens. Weliswaar had hij de bocht te ruim genomen gaf hij toe. maar dat hij echt onvoorzichtig d.w.z. harder dan de omstandigheden vereisten had gereden, wilde hij bestrij den. „Een sportwagen", zei hij, „moet in de eers'2 versnelling altijd veel toeren maken en daarom lijkt hij voor iedereen harder te rijden dan hij in werkelijkheid doet." Het tweede ongeval noemde hij een uitvloeisel van het eerste omdat hij doordat hij L. aanreed onmiddellijk naar rechts trok en daarom de gepar keerde auto raakte. De eigenaar hiervan die eveneens als getuige was gedagvaard was het hier niet SCHIEDAM De personenauto van de 44-jange heer J. C. S. die woensdag avond m de eerste versnelling voor zijn woning aan de nieuwe Haven 291 stond, ging plotseling door onbekende oorzaak rijden en botste tegen den 28 meter verder Staande personenauto van de 35- jange heer R.V., eveneens wonend aan de Nieuwe Haven. Het wonderlijke voorval liep verder gelukkig nogal goed af (Van onze correspondent) BERKEL EN RODENRIJS B. en W. hebben aan de heer S. C. Eldering, hoofd, van de afdeling bevolking, burger lijke stand en militaire zaken, onge vraagd eervol ontslag verleend wegens ongeschiktheid voor de dienst, anders dan door lichamelijke gebreken. Het ontslag gaat per Iseptember a.s. in. De heer Eldering is met ingang van zaterdag a s geschorst. De gemeenteraad heeft zijn fiat gege ven aan het eervol ontslag van de heer Eldering als ambtenaar van de burgerlij ke stand. Gisteravond heeft de raad over deze zaak gesproken. SCHIEDAM Woensdagmorgen om kwart over tien onstond op de Koe markt een aanrijding tussen een perso nenauto, bestuurd door de heer K. J. J. D„ 61 jaar, en een bestelauto, bestuurd door H M. de M. omdat een van de bestuurders met voldoende remafstand had bewaard. De botsing liep overigens nogal goed at mee eens. Hij had de hele manoeuvre van V. kunnen volgen en karakteriseerde zijn rijden als „te hard of te onervaren", maar hij dacht wel dat het het eerste was. Dit werd bevestigd door de tweede getuige die naar hij zei „in de buurt was" en evenals zijn voorganger het hele geval had gezien. De derde getuige „verdachte" L. had aan de getuigenissen van haar voorgangers niets toe te voegen. De officier van justitie noemde de zaak zo helder als glas, voornamlijk, naar hij zei, door de eenshiidendiheid van de getuigenverklaringen. Hij achtte een flinke straf hlervooral op zijn plaats en eiste tegen V. een boete van 75 gulden of 15 dagen. V. werd conform veroordeeld. (Van onze rechtbankverslaggever) ROTTERDAM Voor het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel eiste de offi cier van justitie bij de rechtbank, mr. A. Wendels vanmorgen tegen de 25-jarige Rotterdamse classificeerder R. J. R. S. een gevangenisstraf van tien maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toe zicht van het consultatiebureau voor alcoholisme. S. stond terecht, omdat hij in de vroege morgen van 17 april na een uitgebreid cafébezoek op de Hillelaan een man had neergestoken. „U heeft het aan de vooruitgang van de medische wetenschap te danken, dat u hier met terecht staat voor doodslag. Als zoiets 25 jaar 'geleden was gebeurd, zou het slachtoffer aan zijn verwondingen zijn bezweken", hield de president, mr. R. J. Branner de classificeerder voor. Deze ver klaarde, dat hij zelf niet begreep waarom hij had gestoken. Maar mr. Brunner begreep het wel, hij zag het veelvuldig alcoholgebruik van de man als de oorzaak van alle ellende. „Als u iets opheeft, gedraagt u zich als een beest U ruïneert op deze manier niet alleen uw eigen gezin, maar ook uw lichaam." Uitspraak 22 juni. SCHIEDAM Geboren 15Jolanda.'d.v. B. J. Tijssenraad ca P. J. van Shedregt 16 Antonlus J. .zv. A. J van den Boom en P. J. Overgoor 35 Cèlia A. d.v. C. W. J. H. Heijberg en P T. K, van der .Houwen 14 Godeüeve 4 V. J. ff B. van Dierendonok en C. D. T.' M. Kool Overleden: 14—M. Plazier oud 6 dagen, 15 L. J. M. Gram. oud 2 dagen. 14 D. H. Huijgen, 22 jr. 14. C. P. Beth 82 Jr. 15 M. Bakker, 70 jr. wed. Vertinde, 15 W. Verhoeven 82 jr. Ciünkirtil'. «I ItUIWMIl VTmiW» "VLAARDINGEN De „nieuwe lïch- ting" voor het Groen van Prinstererly- ceum staat aangetreden. Niet minder aan 223 toekomstige leerlingen hebben zich met gunstig gevolg aan. het toelatings examen onderworpen. m Het zijn: De Baat Tom, Bakker Tradi. Bakker Frans, Schiedam; Bakker Jan Hen- drik Vlaardingen; Bambelt Paul, Schiedam; Bas Ton, Vlaardingen; Boer Leen. Schiedam, Booster Klari Maasland: Bos Fleke Vlaardin gen; Van den Bos Hans, Maassluis; Bosscha John, Bosehma Martin, Maasland; Boude- wljns Marja, Bouman Charlotte, Vlaardm gen; Brandsema Bemie, Ben Buitelaar Mar jan. Schiedam; Burgers Magda, Vlaardingen; Buijze Hans, Maasland; Callcher Guus, Schiedam; Christ Rlnus, Vlaardingen; Van Dam Johan, Bekker Anja, Schiedam; Derk- sen Jan. Diteweg Juul. Vlaardingen; Doel man Jan, Maasland; Van der Does Kees. Delft: Doesburg Marja, Don Hans, Doorduin Adrie. Vlaardmgen; Van Driel Wilma, Maas sluis; Dubbeld Henriette, Schiedam; Dubbel dam Janie, Vlaardingen: Duhen Peter, Maas sluis: Dijkshoorn Antje, Vlaardingen: Van Egmond Tineke. Evers Henk, Schiedam; Fijan Maarten, Vlaardingen; Van Gameren Marja. Gelderman Albert, Goudzwaard Huub, Schiedam; Goudzwaard Leo, Vlaar dingen: Graafland Cobi, Groen Leen, Groe- nenberg Jan. Schiedam: Groenendijk Lies Vlaardingen; V. d. Grijp Houk Schiedam; Van de Haar Henk, Maassluis; Haars Joop, Vlaardingen; Habermehl Bert, Hakkert Joly, Harmsen Anke Schiedam; Hartman Fred Vlaardingen; Den Hartog Marina: De Heer Paul, Schiedam: v.d. Helden Wim, lielnsius Diana, Vlaardingen, v. d Herik Corrle, Maassluis van der Heyden Annelies, SCHIEDAM Nu alle spelers in de stnjd om het persoonlijk schaakkampioenschap van. Schiedam precies zeven partijen ge speeld hebben, ziet de stand er als volgt uit: Hoofdklasse: C. Landsbergen 7—6, J. v. Baarle 75, H. den Uyl 75. L Reitsma 74. A. Noordegraaf 7—3(4, J Stahlie, C. Vrijland 7—3, H. Planken 7—2, C K, Harmanny 7—2. I. Huizer 7—1(4, le klasse: N. v Grevenbroek 7—6, Maas 7—5, J,v, Grootveld T~4 (4, H. Bogers 7—4(4, F, v.d. Heuvel 74, W. de Bruin 73, C. Troost 72, J. de Bruyn 72, J. C. Holzken 72, S. Koster 7—2, 2e kiasse D v. Loenen 7—5(4. J. P. V. Leusden 7—5, A. Malkus 7—4(4, J. v. Loenen 7—4(4, A A. v. Etten 7—3(4. C v. Tol 73, J v.d. Velden 72(4. A. Scheels 7—2(4. J. P. v, Baardewijk 7—2(4, H. W. Boele 71(4. 3e klasse: C. v Noordem.en 7—7, F. Pauw 7—5(4, W. Visser 7—5, J. Laroy 7—3(4 H Panls 73(4, P. v. Tilborg 7—3(4, J A Koudljzer 7—2(4, Z. Noonen 72(4, H. V/altman 7—12, J. v. Katwijk 7(4. SCHIEDAM De 9-jarige J. Bal, wonende Deense straat 79c te Rotterdam, slipte woensdag met zijn fiets door het losse zand dat op het van Hofplein was gestrooid. Hij viel en liep een vleeswond Schiedam; Heijsroan Sjac, Rozenburg; Hila- noogerwerf Siebe, Vlaardingen; Houweling Kees, Isings Margnetha. Schiedam; Jansen Bert. Vlaardingen; Jansson Dick, Schiedam; De Jong Corrie, De Jonge Jaap, De Jongh Henk, Jongeman Wim, Vlaardingen; De Kan Romko. H. v. Holland: Kant Wim, Maas sluis; Van Kerken Irene. Schiedam; Keizer Pokko, Vlaardingen: Kelderman Aart, Maas land: Kerkhof Wim, Kets Nicolien, Klaij Bob, Vlaardingen: De Ktuijver Ellen, Schie dam; De Koe Kees, Vlaardingen: Koene Jaap. Maassluis: Kool Margreeth,Schiedam: Van der Koof Nelleke, Schipluiden. Van der Kooij Liesbeth, Van der Kooij, Martin, Korpershoek Kees. Vlaardingen; Kortelaud Ineke, Korteweg Jan, Schiedam; Kuijl Wil lem Arte. Lammers Joke, Langbroek Eduard, Langbroek Martin. Langstraat Leo, Leegsma Arthur, Van der Letij Nelleke, Vlaardingen; Lems Huub, Schiedam: Leune AVar, Mastrigt Piet, Meijbooin Ada, Vlaardin gen; Moerer Nico, Schiedam; Moli Marjo, Vlaardingen: Meltema Catty, Maassluis; Mooiman Cor, Mulder Sianneke. Vlaardin gen; Mulder Bert Schiedam: Muskens Rern- hard, Ten Napel Hiel, Van Nes Piet, Noordhoek Hugo, Van Noort Atie, Nooten- boom Eis, Vil man Marja, Van der Oever Nico, Vlaardingen; Olivier Bertie, Schiedam; Oostveen Marga, Vlaardingen: Oudsboom Peter. H. v. Holland; Paans Marco, Maas land; Peereboom Hans, Vlaardingen: Pelle- boer Roll, Schiedam; Pesch Frits, Rozen burg', Pieroen Gert, Schiedam; Flaisler Carla, Vlaardingen; Plant Aaldert Jan. Schiedam ;Van den Poiè Marieke, Polderman Aly, Vlaardmgen: Pons Nelleke, Maassluis Pontier Peter. Vlaardingen; Poot Miech, Rozenburg: Koele vink Joke. Rotterdam; Roodenburg Arie, Kook Anneke. De Rooy Addie. Schaap Henk, Vlaardingen: Schaafs- ma Karei, Schiedam; Schenk Peter, Schipper Ans, Schipper Antoinette, Scholte Paulien, Schotel Janny, Vlaardingen; Schouten Mar, Van der Sei Alle, Slicker Peter. Schiedam: Smit Ronald, Smith Leenderd, Vlaardingen: Soeters Corrie, Schiedam; Sonneveld Jana, Maasdijk; Sonneveld Bas, Sonneveld Adwim, Schiedam; Sonneveld Kees. Maassluis; Spa- Ung Caroline. Schiedam: Sparreboom Carla, Van der Steege Alle. Vlaardingen; Van der Steen Joke, Schiedam; Sterrenburg Kees Van der Stoep Netty, stolk Leyda, Vlaardim Sen; Storm Kees, Schiedam; Van Straten Martin, Struis Ad, Strnijsx Ineke. Stuip Kees, Stijnen Henk, Vlaardingen; Terlouw Aat, Schiedam; Tuitel Wim, Maassluis; Twigt Martien, Vlaardingen; Unk Fred, Schiedam; Van der Vaart Henk, Van der Vaart Leo. Vlaardingen: Valstar Truus, Maasdijk: v. d. Veen, Felko F. J. Vlaardmgen Van der Velden, Frank F, Schiedam. Van der Velden Markies M. Vlaardingen. Van der Velden Hans, J. Veldhuyzen Ria M. W. Schiedam Verburg Petra P. Vlaardingen; Verhoeven Rob. Schiedam; Vermeer Erik, VXaardingen De Visser Astrid, Schiedam; Van Vliet Arend Maasdijk: Vogel luis; Weeda Ttude, Vlaar dmgen; Ter Weele Barry, Van Wensen Peter. Schiedam; Wesselink; Rietje, Rozenburg; Wessels Nelleke, Westerdijk Jeanne. Vlaar- dingen; Westerveld Guus. Schiedam; Wil schut Bas. Hoek v. Holland; Winkelman winterswijk EHen, Schiedam; Van t Wout Kees, Maassluis; Wijnhorst Johan, Van IJperen Loes, Zaalberg Johan, Van Zanten Lia, Vlaardingen; De Zeeuw Marian. Rozenburg Van Zellem Jan. Zonneveld Aad, Zuidgeest Joke. Vlaardingen; Zwamborn Ria Schiedam; Van den Berg Joke Poot Pleun, en kappen. Enkele waren geheel in plastic gehuld en kregen geen droppel regen op hun andere kleding. Niet allemaal Jconden de moed op brengen oon mee te lopen. Natuurlijk waren er genoeg, die zich niets van al die nattigheid aantrokken en vrolijk zingend de verkorte route uitliepen. Anderen riepen ,3rrr" en waren van mening, dat men heter 15 kilometer in de zon kan wandelen, dan 5 in deregen. CENTRP) ROTTERDAM De aanhoudejtCfc regen was er woensdagavond de oOfS zaak van, dat er slechts een kleine schare bezoekers naar de stadhnistmn was gekomen, om te luisteren naar de bespeling van het stadhuiscariUon door Mar Bruinzeel, beiaardier te Zwijndrecht en Naaldwijk. Deze nog zeer Jonge beiaardier (24) heeft er intussen geen twijfel aan laten bestaan, dat hij het klokkenspel zeer vaardig weet te bespelen. Technisch, was het allemaal goed verzorgd en er werd" reeds behoorlijk genuanceerd. Bevreemding wekte alleen de keuze van enkele werken, die in bewerking voor carillon-niet tot hun recht komen. Dit" geldt vooral voor stukken met snél passage werk, zoals „Le- concou" -van - Daquin en een Allegro uit een Concerto van Vivaldi. Deze stukken kunnen nog zo goed worden gespeeld, zij blijven op deze wijze toch te zwaar en moeizaam klinken. Het stukje van Daquïn b.v. wordt zo een caricatuur. Ook Mokarfs „Alla turca" uit de 12e pianosonate leent zich moeilijk voor zon bewerking, "'al geldt dit hoofdzakelijk voor het levendi ge middengedeelte. Overigens was deze Mozartbewerking van de hand van S. Nees heel eigenaardig: het slotgedeelte bleek naar het midden te zijn verhuisd! Het programma vermeldde verder, - naast enkele groepen volksliedjes, een mooi helder voorgedragen Preludium- (no. 9) van M. v. d. Gheyn, goede zettingen van stukjes van Fiocco, Leclair, von Gluck en Boccherini (het bekende menuet). Oorspronkelijke composities waren: de boeiende Variaties over een oud Neder- lands liefdeslied van Cor Kee (de avond tevoren ook nog door Hein de Ligt op de Laurensbeiaard vertolkt), een pittig Dansje van Leen *t Hart en een-gemak- kelijk aansprekende Toccata van Albert de Klerk. Mar Bruinzeel besloot zijn bespeling met een verrassend sobere improvisatie over „Abide with me". Volgende week woensdag zal de beiaardbespeling worden verzorgd door de Amerikaan Lowell J. Smith, in plaats van Arie Abbenesdie door ziekte verhinderd is. P. VEENSTRA ROTTERDAM De zeesleper Hudson van L. Smit en Co's internationale sleep dienst, heeft vanmorgen het 26.000 brt metende Noorse m.s. Bodin 110 mijl ten zuiden van de westpunt van Cuba vast gemaakt. De Noor, eigendom van J. Sonnes en Co. m Bodo, was zonder brandstof kp- men te zitten. Het schip is geladen met stukgoed en gaat nu geleid door de Hucison naar Christobal. Het iets grotere Liberiaanse s.s. Cher- ryland. Paria Linie, Panama, heeft een schuivende lading stukgoed én verkeert aam-door in moeilijkheden, 150 mijl ten oosten van Masira eiland in de Arabische zee. De sleepboot Thames is er op af en zal het schip waarschnlijk naar Karachi slepen. aan zijn bovenbeen op. De GGD bracht de jongen, ter behandeling caar hetlvës Jaremlén D^Lten Dbi^M^Hendrik Gemeenteziekenhuis. ijan, Schiedam, DONDERDAG 17 JUNI 1915 Bommen op een Zeppelin-loods, Een correspondent seinde gisteren van de Zeeuwsch-Vlaamsche grens, dat gister morgen te half 3 drie Engelsche vlie gers over Gondrado ten Z. van Gent vlogen, waar een Zeppelin-loods staat en drie bommen wierpen. Eén van de vliegers verscheen ook hoven Gerit, waar hij hevig door de Duitschers be schoten werd. Alle drie wisten te ont komen. Verkeer met België. Men seint ons Het verkeer met België is thans, na tuurlijk behoudens de gewone beperkin gen, weer geheel hersteld. In het ver volg moeten zij, die later terugkomen, dan op hun pas vermeld staat; boete betalen. De toestand- van den Grieltschen koning. Koning Konsttmtijn'a toestand was Dinsdag onveranderd. Dc beter schap duurde voort, maar dp vorst was doodzwak. Nog enkele weken zal hij volstrekte rust moeten houden. WAIWWWWWWVWVWV

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1