e I Kunstwerken over Schie dit jaar gereed Kosten ruim 3,25 miljoen Twee fasen Werk verkeerscommissie Wj vero Rekord aantal kijkers bij spelmiddag „Animo" Raadsleden krijgen f 40 HALF ZWAAR - HEEL LEKKER GRAANHANDEL BRACHT VELE FRAAIE MOLENS M. M. van Praag overleden Voorstel van B. en W. hersenschudding 3rH(vttcnYammrr Brumband maakte debuut D. van den Akker vertrekt uit Schiedam Tentweek kreeg minder mensen CJV-aktie voor Bartimeüs" Kris-krss door SeModam van toen en nu Onderzoek dood meisje duurt voort Flinke brand bij houthandel Wielrijdster brak been SS §Si$ m SM FRAPPANT VERGRIJZING LEEFTIJDEN (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Elke automo bilist, die wel eens over de Burge meester van Haarenlaan heelt ge reden, zal kunnen begrijpen, dat het college van B: en W. de raad voorstelt een krediet te verlenen van 3.260.950 voor de reconstruk- tie» en asfaltering van deze ver keersweg. Kruispunten G. L. ELUS AFWEZIG J. Th, Bernard Zes konijnen uit hok gestolen Zwarte walm kwam van schip Schiedam-Zuid hier en daar geen licht I mi VSA2T-90 &&A1S1 VSSABBSST Vandaag ••en dagelijks Twee bromfietsen gestolen 2f „S Ui iöÉ i Spanning stijgt in scompetitie Mars Plus telefoonkosten HET moet esk een mooi ge zicht zijn, wanneer men in vroeger tijd de stad Schiedam naderde en op de wallen, daar tal van molens zag, waarvan de wieken door de wind werden voortbewogen. Tóen de Schiedamse graan handel zich meer en meer uit breidde, waren er ook meer molens nodig om- de benodigde hoeveelheid graan te verwer ken, wat tot gevolg had, dat verscheidene molens weiden op gericht. Jr «-commissie HBSS voetbalt zelf ook 5CRIÉDAM nam in april toe met vijf personen. Er wonen thans in 1 ante stad 40.730 mannen en' .41.202 %Vraiueen, .tezamen dus 81.932 perso- Inert. Op l.januari bedroeg dit aantal SI.SS5 personen. I Zr werden de vorige, maand gebo. I tén: 59: jongens en 69 meisjes. Er Itjestiffden zich 125 mannen en 127 vróuwen, Er overleden 26 mannen en 111 vrouwen. 1 Aangezien er in april 161 mannen I '281 vrouwen, in totaal 342 per so- I net» .'onze stad verlieten, was er een vertrekoverschot van 30-personen. Er i{ weiden in. april 65 huwelijken val trokken en er waren 4 echtscheidin gen. 1 Hét aardige van de studie van de aantalsverhoudingen en de verande- ringen binnen een bevolking, de Zg. demografie, is het frappant-ontdek- kende karakter ervan. In zijn inleiding tot de demografie, getiteld Volk in Veelvoud, vertelt dè auteur dr. L. Bak een aantal interes- tante feiten. K. Zó blijkt bijv. dat het vrouwensur- plus vrijwel uitsluitend voorkomt in stedelijke en verstedelijkte, gemeen ten. In de. drie westelijke provinciën i ij ie verhouding ongeveer 1003 vroii- 1 wen tegen duizend mannen, terwijl in Drenthe, het aantal vrouwen per dui- zend] mannen .slechts ruim 950 be- draagt.. 1 MOMENTEEL bedraagt de verhou ding vierentwintig', bejaarden per duizend jeugdigen. Ons Volk is der halve 'in sterke mate aan het „ver grijzen". -Men spreekt terecht van hét bejaardenvraagstuk. We hebbenin Nederland reeds meer dan eenr mil joen-,bejaarden:' Huwelijk eh -scheiding bezitten eveneens eigenaardige aspectèn waarvan allerlei details, de bijzondere aandacht vragen. Van de Nederlandse bevolking is momenteel' de helft on gehuwd en 45 pet. gehuwd. Daaren boven verkeert fond '4;.pet. van. de bevolkingin de weduwstaat en leeft circa l.pet. gescheiden. Voor mannen en 'vrouwen afzonder lijk--.liggen dé] vèrhQV.dthgen wel enigszins] anders. Hét' percentage on- gehuwdèn ligt bij - .-dé' vrouwelijke bevolking lager'dan bij de mannen. Hier staat tegenóver,'dat'het aantal gescheiden en in weduwstaat levende vrouwen, ongeveer 2H> maal zo groot is-als 'het aantal overeenkomstige mannen. In- bepaalde"-leeftijdsklassen zijn de verschillen zelfs nog groter. Bij de 40- 6O-jarigen bijv. is het aantal weduwen het. vijfvoudige van het aan tal we- duumaren. De verklaring van dit in het oog vallende verschijnsel ligt in de- omstandigheid, dat'de mannelijke sterf kans veel groter is dan bij de vrouwen. Van invloed is dat de weduwnaren meer hertrouwen dan dé weduwen. Op'dezelfde wijze laat zich verkla ren, waarom er een overmaat is van gescheiden vrouwen. Kennelijk waagt 'de gescheiden man zich eerder" aan een huwelijk dan de gescheiden vrouw. yfAN GEZIEN de Nederlandse bevol- kingsstatistiek ook gegevens be Vat, over de burgerlijke staat per leeftijdsgroep, kunnen we nagaan hoe de: verhoudingen liggen bij dé vér- schillende leeftijdsgroepen. Tot het 20ste jaar is er bijna uitsluitend sprake vanongehuwdeh.' Van de 20-30- langen blijkt er reeds de. helft te zijn gehuwd.. Boven het 30ste jaar stabili seert de groep. van ongehuwden zich op een niveau van. 10 pet. .De gehuwden blijven tussen-30'en 50 jaar evenzo constant met circa 90 pet.. Daarna begint de huwelijksontbin- dmg door overlijden van invloed te worden, De zestigers verk-eren 'dl. voor 15,pet,in. weduwstaat. Dè zeventigers voor 34_ pet. De hoogbejaarden zelfs J>?pr .niet minder dan 60 pet. In laatstgenoemde, categorie,is het aantal watttoen en -weduwnaren maar liefst net dubbele-.van het aantal gehuwden. Achter -ai deze getaïlen speelt, zich het menselijke, af, hei léven in al zijn vreugde en, droefheid. Het is, een eigen taal; die deze-getallen spreken. t..yee^' wat ons tot nu toe onbegrijpe lijk scheen, wordt ons na het lezen, en overdenken van deze getallenreeksen duidelijker. Ze bezitten iets van het r>.tme van eb en vloed'van. de zee, en Vafl. fa' kringloop, der seizoenen. Mis- scmen is dit het wel,' 'wat onze oelmastelling opwekt voor deze dor re et ]fers. Bijdit bedrag van ruim drieëneen- Kwartnuij'oen guïdien tzijin -inbegrepen de posten voor devericeersliiéhteii, atomede voor bet ophfeien c.q. vernieuwen van gas-, waiter- en elektrioiteitsleid-ingen. De in aanbouw z(jnde kunstwerken Schiedamse 'en Delfahavense Schle zullen tegen het eind van diït jaar gereed komen. Met- de aanleg van het op Schtedaons gebied gelegen tracé, t.w. de Horvarihwe- en de westelijke oprit van de Branderabrug zal spoedig worden begonnen. De voltoodïmg ervan zal even eens dit jaar kunnen geschieden. Na de openstelling van de. Horvathweg zat de Burg, van Haatenilaan met aftak kingen naar. de 's-Gravelian-dseweg (in- diistr-iegebie'di én toekomstige rijksweg 20) en de Niéuwe Damlaan, (woonwijk Groenoord, toekomstige .provinciale weg 15 en. rijksweg 20) als schakel In de nieuwe verbinding Rotterdam-Vlaardin- gen ongetwijfeld zeer druk worden be reden In de huidige opzet is dfeze weg edhter niet .berekend op inttensief interdoloaal verkeer. Hiervoor dient hij een algehele verbetering én profiel-wijziging te onder gaan. Het wegdek van de Burg. van Haa- renüaan 'vertoeert thans in een zoda nige staat, dat herbestiat&ig noodzake lijk is. De situering en vormgeving van de kruispunten moeten terwlHe van de verkeersveiligheid op een intensiever verkeer werdén afgestemd,, waarbij een sneller verwerking van het ver keer gewaarborgd moet zijn. In het reconstruktdepllam voor de Burg. van. Haarenlaan is gestreefd' naar to vei lig mogelijke oplossingen voor alle kruis punten, die overigens nog voorzien, wor den -.van verkeerslichten. Voorts is ge- trachit de hoogste capaciteit (voldoende doorstroming van hét verkeer) te be reiken door een maximum aantal op- stelvlakfcen te situeren vóór dé verkeers lichten en- deze lichten op te nemen in een z.g. groene-golfsysteem. Het kantcrorgebouwtje van de Alge mene Begraafplaats kan niet in stand blijven, omdat daar de wegbreedte van acht op dertien meter moet worden ge bracht. Dit zal worden vervangen door een semipermanent gebouwtje, dat dich ter bij de aula aan de andere kant van de oprijlaan komt te staan. juiste overhoogte van de weg wordt gekozen: Arts voor inwendige ziekten van 26 juni t/m 19 juli Waarneming: Arts voor inwendige ziekten op zijn spreekuren. B. en W. kondigden dn hun. voorstel van. 10 juni1963 reedsaan,dat deze' vooTzienin?* zou moéten worden getro-f- (en, tegelijk met de profietwijsöigïng van de Burg. van Haarenlaan, Enige ventwegen vervallen of worden van de hoofdrijbaw afgesloten. Gelijk tijdig met de uitvoering van de werk zaamheden aan de hoofdrijbaan worden de te. handhaven ventwegen op peil ge-, bracht. Ter compensatie van het verlies van parkeerruimte op de ventwegén. wordt voor andere parkeergelegénheia gezorgd. Het roodiplein bij de kruising met de 's-GraiveJandséweg (Plein. 1940—1945) wordt vervangen door een rechte krui sing, waarvan de. capaciteit groter is. Men kan. voorlopig dóórtrekking van de trambaan, niet verwezenlijken. Het op Rotterdams gebied- .gelegen tracé van. de HoivaiJiweg '.is voorzien van een asfaltivertiardtog. nadat tevoren de retting van dé ondergrond) door toe passing van zandpaien is bespoedigd. Op dezelfde wijze 'zal ook het SChiédamse deel vain de Horvathweg word-en aange legd. Uit een door. gemeentewerken in sa menwerking met Grondmechanica tie Delft ingesteld -onderzoek: is gebleken dat, hoewei -ongelijke zetting van de oondergrond onvermij'deüijk is, het in de gegeven omstandigheden, verant woord is. de hoofdrijbaan van de Burg. 'van Haarenlaan te asfalteren, zoo'der gebruitomafcing van zandpalen, -mits een goede asfaïteonstoukt-ie en een De uitvoering van de afras- teringswerken d-ient alsdan, te geschieden in twee fasen, t.,w. het aanbrengen van de fundering, met een voorlopige arlaif- behandeling en hét aanbrengen van een Suaienllaag en toplaag, van asfalt, een i twee ja-ar na de eerste, fase, afhankelijk van. die zetting van de ondergrond. Een asfaltvèrharding heeft het voor deel, dat plaatselijk, verzatókiirgen yan de ond'ergrond eerst op de lange duur gebréken aan het wegdek ziuMen ver oorzaken. Deze gebreken kunnen bo- teödien' -in betrekkelijk loorte tijd wor- dén "hensteSdi, Voor wagen: met. intensief doorgaandverkeer: is dit van'groot be lang. Dat B. én W. thans het voorstel voor de recconstruktie en asfaltering van de Burg. van Haarenlaan doen, vindt zijn oorzaak ia het feit, dat mu de verbin ding met Rotterdam vits dè Horvathweg nog niet gereed is en helt verkeer over de Burg. van. Haarenlaan derhalve nog niet zo intensief te als na het tot stand komen van deze verbinding er nog geen gelegenheid bestaat een deel van het voergenomen werk ulï te voeren zonder het vericeer al te zeer te helem- SCHIEDAM Bij de politde deed zondiag een boerenknedht aangifte va-n diefstal va-n zes konijnen ui't een hok hij de boerderij van de veehouder Ver- kade aan de Harreweg in- Keihel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Over het zuiden, van Schiedam hing zaterdag een zwarte walm. Bij nader - onderzoek bleek dat de oor zaak hiervan lag in een vervuilde tank, die noodzakelijk schoongemaakt moest worden, van het motorschip WorldWll, dat aan steiger 24 op de werf van Wil- ton-Fijenoord lag gemeerd, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Doordat een schakelaar in brand was geraakt, viel zondag hier en daar in Schiedam-Zuid de verlichting uit Personeel van degeraeéntelijke tech nische bedrijven wist het euvel evenwel gauw te verhelpen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM 'Dé, 15-jarige Yvomne v. d. B, uit- Boyl-est-raatwerti -zondag avond in .Musts Sacrum aam de Lange Haven plotseling onwel, waardoor zij viel en een hersenisdhutidireg' opliep.' De GGD bracht haar -ter behamdélin-g naar de ;Dr. NotetrtiChfcinig. H-et meisje heeft meer last van dlu'izéligheid. .„Schoolgebouw "Warande: Avondvier- infórgen.*. Theater: Schiedamse Gemeen- ^am'Favbriètën Festival,.20 „Excelsior", 'Buitenhavenweg: Geméensehap, klaverjasconcours, Dagblad „DE ROTTERDAMMER". aa .18. iiur alleen' voor redactionele ««gelegenheden 195885 en 28037). Agrentschap! J. v.'Gogh, Dr. Zamenhof- «raat 139. tel, 152400, Juachtenbezorging: Agentschap (adr. zie böven)- dag. van 18.30-19.30 uur. i belangrijke telefoohnummers: Alarm Jobtie 264666. alarm brandweer 269123, «iana G.G. en G.D, 269280. MAANDAG 21 JUNI 1915 Officiële Ttaliaansche spionage in een neutraal land. De „National 'Zeitung" meldt uit Basé), dat. te Lugano onder verdenking van 'spionage werd gearres teerd zekere Bnbucbis, kapitein der Italiaansclie marine. De man is over- geLracht naar Bern. Hij verklaarde bij het verhoor, dat .de Itaiiaansche regee ring hem 'naar Luganozond om de Duitsche vluchtelingen daar in het oog te honden. Vorstschade, De nachtvorsten hebben de laatste dagen, of lievernachten in Twente heel wat schade toegebracht aan de te velde staande gewassen. Tal van akkersmet nagenoeg bloeiende aardappelen, boonen en boekweit zijn totaal afgevroren. En daar. de; tempera tuur zeer laag blijft, vreest men voor nog irieer vorstschade. Ook in den Geidcrschen Achterhoek is de vorst schade groot aan .aardappelen en boon- tjes) A/wwvwwvwwwwvws (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er komt op voorstel van B. en W. een verordening, die de werking en .de samenstelling van de verkeerscommissie zal regelen en waaruit we enkele passages overne men: De commissie wordt samenge steld uit acht leden, t.w. vier leden door de gemeenteraad uit zijn midden benoemd, een vertegenwoordiger van het Verhond voor Veilig Verkeer af deling Schiedam, de direkteur van ge meentewerken, de commissaris van politie en de direkteur van de ge meentelijke technische bedrijven, De. werkkring Van. de commissie omvat het uitbrengen van advies aan B. en W. betreffende de voorstellen tot het-nemen van verkeersmaatregelen, voor zover deze niet van tijdelijke aard zijn. plan nen voor de aanleg,,, verbetering en uit breiding "van belangrijke, uitvals- en ver bindingswegen, andere door B. en W. aan te wijzen aangelegenheden betref veiligheid op de wegen. De commissie is bevoegd ook uit eigen beweging alle voorstellen, die zij in het belang van de vrijheid van het verkeer of de veiligheid op de wegen nodig oordeelt, aan ,B. en W. te doen. Belangrijk lijkt ons- ook artikel vijf. waarin wordt vermeld, dat de commis sie bevoegd is desgewenst het advies in te winnen van gemeente-ambtenaren of van mensen of lichamen, buiten het ge meentebestuur staande. Aan de frequentie der vergaderingen wijdt de verordening eveneens enkele woorden, want staat er: De commissie vergadert zo dikwijls zij of haar voor zitter zulks nodig oordeelt of minstens de helft der leden aan de voorzitter, onder opgaaf van redenen, het verlangen daartoe schriftelijk kenbaar maakt. Maar de commisisë kan niet vergade ren", indien niet ten minste de helft der leden aanwezig is. De besluiten der com missie worden bij volstrekte meerderheid van stemmen genomen. Bij staking der stemmen beslist de stem van de voor zitter, aldus artikel zeven, der verorde ning. De adviezen van .de commissié worden zoveel mogelijk schriftelijk en met. rede nen omkleed .uitgebracht.Desgewenst wordt het gevoelen van de minderheid aan het advies toegevoegd. Bij verschil van inzicht tussen de leden, zodat hét' nemen vn een besluit niet, mogelijk is. wordt hiervan aan B. en W. mededeling gedaan, zulks met opgave vatt de verschillende adviezen, zónder vermelding van de namen van de leden, dié ze hebben uitgebracht. 'HOEK VAN HOLLAND. Zondag werden twee bromfietsen gestolen. Op de Badweg miste de 19-jarige C. V. uit 's- Gravenzande.zijn Puoh en op het Helm pad kwam. de 16-jarige G. V, uit Vlaardingen tot de ontdekking, dat zijn Solex verdwenen was. Beide bromfietsen waren afgesloten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op 69-jarige leeftijd is gisteren in het Dijkzigfeiekenhuis te Rot terdam overleden, mr. dr. ir. M. M, van Praag, die ruim veertig jaar direkteur van de wonangdienst- is geweest en in 1961 de gemeentedienst met pensioen verliet. Toen de. heer-Van Praag in oktober 1960 zijn veertigjarig gemeente-jubileum vierde, werd hij benoemd tót Officier in de Orde van Oranje Nassau, Bij die ge- 'egenheid zei oud-burgemeester 'mr. J. W. Peek dat hij eminente verdiensten, had voor stad en vaderland. De heer Van Praag die. enige tijd in het ziekenhuis lag vanwege een operatie, was een veelzijdig mens. Hij werd in 1896 te Amsterdam geboren. Nadat hij daar de HBS had bezocht, ging hij stu deren aan de Technische Hogeschool te Delft. In 1920 kwam hij als civiel ingeni eur naar Schiedam, waar hij direkteur van de woningdienst werd. In Leiden werd hij iri 1925 mr. ir. In 1932 werd hem op het proefschrift „Die Rechtsfunktionen" de doctorstitel ver leend. In 1929 was de overledene plaats vervangend kantonrechter te Schiedam en in 1934 werd hij benoemd tot privaat docent in het administratief recht aari de Leidse universiteit. In 1937 werd hij buitengewoon lid van de Raad voor Arbi trage voor de bouwbedrijven in Neder land. De heer Van Praag heeft vele werken gepubliceerd. (Van een medewerker) SCHIEDAM Nu ook'de zesde week Alg. Bedrijfsvoetbal-competitie (ABC) erop zit, neemt de spanning aan de top van de ranglijstentoe. Vooral in afd. A. omdat daar niét minder dan zes clubs, kans maken op de eretitel. Enka staat bovenaan, maar Helios beeft min der wedstrijden gespeeld. Ook Total Hoék, GZV en GPS maken goede kans en zelfs Union nog. In afd.. B hebben vier clubs zich dui delijk de sterksten getoond. Ter Braak kwara bovenaan, direct gevolgd door Sandvik. Dan volgen Enterprise en Stan daard, die nog redelijke kansen hebben. In afd. C wordit het kampioenschap een onderonsje tussen Helios 2, ETBH en Waldo, terwijl NWW nog steeds met geen enkel winstpunt onderaan staat, evenals in afd. B met Schrijver' Boys het geval is. De uislagen luiden: Helios 2—Waldo 1—1, GZV—0 65 5—2. PTT—HAV .Bank 1—14. ENKA—GPS 1—1, Helios 2—NWW 5—0. Sar.dvikTer Braak 1—4. Enterprisev. d. Bor 31, SCF—Hoek 14, Scheffers—Union 0—3, GRS—NWW 5—0, ETBH—NIVA 3—1. LoenderslootVegla 43. ENKAHAV Bank 61, ScheffersHelios 05. PTT— GPS 06, StandaardSchrijver Boys 5—0, SCF0 65 42 en TotalUnion 02. De standen luiden nu als volgt. Atd. A: ENKA 9—13, Helios 7—12, Hoek 8—11, GZV 8—11, Union 9—11. Total 8—10. GPS 8—ÏO. o 65 0—7, HAV Bank 9—7, SCF 9—6, Schef fers 9—3. PTT 9—1. Afd. B: Ter Braak 8—14. Sandvik 8—13. Enterprise 611 Standaard 711,- Mafa Boys 6—6, Vegla 7—6, v. dt Bor 7—6, v. d. Moezel 7—6. Loendersloot 75, Veveo 7:4, Coca Cola 84, Schrijver Boys 8—0. Afd. C: Helios 2 8—15, ETBH 9—14, Waldo 8—11; NIVA 6-4, Eurotas 6—4, GRS 7—4, Harst. 34, A. van Keulen 37—45. W. Eikelen- hoom 40, A. Cornelisse 43. U, Boekestein 56. Dinsdag ir.korven voor Chateau Rousse 600 km,. Klokken aanslaan donderdag 19 uur. Donderdag inkorven voor Nyon 276 km, klokken, aanslaan vrijdag 19 uur. NWW 8-0.' (Van een medewerker) SCHIEDAM De spelmiddag en tumdemonstratie, die het Kethelse „Animo" zaterdagmiddag en -avond heeft gehouden, heeft een voor Animo ongekend aantal toeschouwers naar het DHS-terreiti getrokken. Ruim zes honderd bezoekers woonden dit torn- festijn voor de jeugd bij, hetgeen een rekord betekent bij dèrgelijke.midda- gen, die bestemd zijn voor jeugdleden van vier tot dertien jaar. Om twee uur werd onder bijzonder gunstige weersomstandigheden begon nen met zak lopen, hindernislopen, ringwerpèn, lintenxoof en kussenslaan op de boegspriet, waaraan 130 jongens en meisjes deelnomen, verdeeld in diverse leeftijdsgroepen. Voor élk spel waren prijzen beschik baar en in totaal werden liefst 40 .prijzen uitgereikt. Bcxvtl dien kregen alle deelne mers (en ook de kinderen van belangstel lenden) een ijsco, aangeboden door Ani mo. Om half vijf was dit feest afgelopen (en bijzonder geslaagd), maar na etens tijd kwam Animo weer terug. Om kwart voor zeven volgde «en mars door Kethel (Vogelenwijk, Dorp, Tuin dorp en zo naar het DHS»terrein) waarna voorzitter C. L. de Groot liefst 200 Animo-leden kon verwelkomen en toesprekeen. Onder de aanwezigen bevonden zich ook ds. W. Voos, ds. J, Couvée en de heer C. Brunt. De drumband trad natuurlijk ook op en voor de hoornbla zers betekende dit het eerste officiële optreden naar buiten. Eén extra pluim verdient hier de heer A. Zuidgeest (van Harpe Davinds), die de hoornblazers in korte tijd opleidde, waardoor het optreden van zaterdag avond mogelijk werd. ■Dé tumdemonstratie verliep obk géh'eel. volgens plan én tijdschema, zodatöm ruim negen uur het eind kwam van deze geslaagde Animodag in KetheL (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het,ziet er naar uit, dat de gemeenteraadsleden binnenkort veer tig gulden per vergaderingn zullen krijgen, plus gratis telefoneren. B. en W. vinden namelijk de vergoeding voor het bijwonen van de vergaderingen te laag. Met ingang van 1' januarri 1961 werd deze op 25 per lid per vergade ring vastgesteld. Na die datum werd daar in geen wijziging meer aangebracht. B. en W. menen, dat er thans aanleiding bestaat deze vergoeding te verhogen. Zij nemen daarbij - in aanmerking, dat in Schiedam geen presentiegeld wordt genoten voor het bijwonen van afde lingsvergaderingen en van vergaderingen van raadscommissies. B. en W. achten het derhalve billijk, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De heer D. van den Ak ker (44) is benoemd tot inspekteur van de Veeartsenijkundige Dienst in de pro vincie Overijsel, met standplaats Zwolle: B. en W. hebben hem naar aanleiding hiervan met ingang van 1 september 1965 eervol ontslag verleend uit zijn betrek king van direkteur van het Openbaar Slachthuis en van direkteur van de Keu ringsdienst van Slachtdieren en Vlees van de „Keuringsdienst Schiedam". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Tentweek 1965 van het comité „Schiedam voor Christus" is weer voorbij. Zondagavond werd in de tent in. de, plantage de. laatste samenkomst gehou den, met medewerking van het Muziek- korps en de Zangbrigade van het Leger des Heils. Majoor Lancee uit Rotterdam voerde het woord. Hoewel het bezoek aan de tentweek deze keer minder groot was dan verleden jaar, bedroeg hetaantal bezoekers aan de - avondbijeenkomsten toch nog ruini veertienhonderd, Ook de kinder bij een komsten werden over het algemeen goed bezocht. dat bedoelde vi gulden per lid per vergadering. Verder menen zij, dat de raadsleden eén telefoon vergoeding dient te worden toegekend tot de jaarlijkse abonnements kosten, benevens een vergoeding in de kosten van vijfhonderd lokale gesprekken, per jaar. ergoeding órdt verihc met ingang van SCHIEDAM Enkele weken geleden heeft een plaatselijk comité een aktie gevoerd voor het blindeninstituut ..Barti- meus". De voorzitter van de Schiedamse CJV, de heer W. F. de Wolff en de secretaris, de heer P. Piasier hebben hieraan als commissieleden ijverig mee gewerkt. Toch wil men nog meer doen voor „Bartimeus" en daarom komt er zaterdag weer eén aktie, die het CJV- bestuur heeft voorbereid. Met eejj vrachtwagen zal huis-aan-huis een bezoek gebracht wirden, waarbij de Schiedamse ingezetenen in de gelegen heid gesteld zullen worden blikken ap pelmoes te kopen. Natuurlijk dragen de blikken een speciaal merk. Een blik kost 1 inclusief een speicaal speldje.. Het CJV-bëstuur kom'; nog enkele medewerkers voor deze aktie tékóert en doet een dringend beroep op hen die aan diit goede doel willen meewerken. Zij kunnen zich zaterdagmorgen om half, tien melden bij het CJV-gébouw aan de Lange. Haven'. hall zware shag DRUM Ze sierden de vesten van de zwarte stad en gaven deze op een afstand gezien een fleurig aanzien. In de stad vormden zij met de om geving menig fraai stadsbeeld. De eerste foto toont „De Walvis"- molen. Onder de afbeelding van een walvis, die de herinriéring levendig hóudt aande Groenlandse walvis vaart, leest men op: de gevelsteen: Óp den 16 juny 1794 is door Antö- nius Nolet de eerste steen van deze molen gelegd, aldus schrijft Sigal in zijn stadbeschrijving. Men heeft de schoorstenen links een paar jaar ge leden gesloopt. De tweede foto laat het vroegere gezicht op het eindpunt van de Nieuwe Haven zien. Zoals men ziet, stond er een statig, patriciërshuis met lonimerijke tuin. De bewoners van deze sta-in-de-weg moéten een uniek uitzicht hebben gehad. Op de achtergrond de nog steeds be staande molen „De Drie Koren bloemen" aan de Vellevest.Een bijzonder fraai stadsbeeld is hier nog overgebleven. In de gevelsteen prijken de korenbloemen,, waar onder het opschrift: De drie koren bloemen. De eerste steen gelégd den 16 Mey door Johs. Braamkamp. (Vna een medewerker) SCHINEDAM Dat de leden van de jumorcommissie van HBSS zelf ook kunnen voetballen, hebben zij za terdagmiddag op hét .Harga-térrein bewezen. Omdat de competitie tén. einde is had, men een wedstrijd gear rangeerd 'tussen een -.elftal uit be- stuursleden en een team van -léden van de juniorcommissie. Béide teams werden met enkele spelers gecomple teerd en het geheel >is onder leiding van scheidsrechter M. van Veen eén leuke wedstrijd geworden. Vóór de aanvang overhandigde aan voerder D. v. Hemen aan zijn „colle ga" J. J. Huigen bloemen en ook Hui gen had bloemen bij zich. Trainer Bierhuizen scoorde eerst 10 voor het bestuur en na 11 be nutte v. Hoek een penalty (2—1). De rust kwam met 2—2. Na rust kwam de juniorcommissie op 23 en 2—4, waarna Bierhuizen 34 liet aanteke nen. Tenslotte was het laatste,woord aan de juniorcommissie, die uiteindelijk.; met 37 won. Welliëht dat binnen kort een revanche :jgt, want een dergelijke nederlaag zal het bestuur zich niet zonder meer laten welge vallen. In beide teams, speelden ver schillende spelers die in jaren geen bal hadden aangeraakt: (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het onderzoek c^at de politie heeft ingesteld naar het: ver keersongeval van vrijdagavond, waarbij de 9-jarige Suzanne Brugmans op het Plein 1940—1945 om het leven is gekomen, heeft tot nu toe geen resultaten opgele verd. De politie heeft een vrachtauto onder zocht, die op dat tijdstip het plein is ge- passeerd. Zowel de chauffeur als de bij rijder ontkenden iets van het, ongeval te hebben bemerkt. Het onderzoek duurt voort. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Zondagmiddag werd grcot alarm gemaakt voor een brand op het terrein van een houthandel aan de Galgkade,waar èen stapel vurenhout in brand was geraakt. De brandweer heeft het vuur met en-, kele stralen water geblust. De oorzaak is niet bekend. Vermoedelijk hébben jon gens een vuurtje gestookt De schade be draagt ongeveer 3000. 1 VLAARDINGEN Op het kruispunt Plein Emaus-Emaus veranderde zater dagmorgen de 41-jarige wielrijdster C. K. plotseling' van richting, waardoor een aanrijding ontstond met de 16-jarigéj bromfietser M. M. Mejuffrouw K. brak een been en de bromfietser liep schaaf wonden op. HOEK VAN HOLLAND De politie oefent momentaal een strenge 'controle uit op ondeugdelijke auto's. Zo werd zaterdag een auto van de weg genomen van de 21-jarige B, J. B. uit Amsterdam. Wanneer de auto die verschillende mankementen vertoonde gerepareerd is, kan de eigenaar hem weer terugkrij gen.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1