Minimum leeftijdsgrens 21 jaar. Tweede Kamer akkoord met Premiespaarwet ROOFOVERVAL OP FILIAALHOUDSTER Boete wegens godslastering Geen onschuldige geneesmiddelen Prof. Zijlstra over economie Te groot optimisme is niet gerechtvaardigd Jongelui Bloedige demonstraties in Japanse hoofdstad I Drie jaar voor overval op benzinestation Remise Van Dij li tegen Koeperman Nieuwe trainer bij Good Luck Politie zet vraagtekens bij verhaal Geen Nederlandse medewerking aan apartheidsbeleid Benzineoplichter hoort jaar eisen Man liet gezin in de steek: officier eist 10 maanden Beperking verkoop buiten apotheek NONIUS" „NONIUS" a) Electrotechnicus b) Instrumentmakers Tegen Koreaans verdrag twee operatiezusters mk Rotterdammer- i I publiciteit leest men wijd en zijd! verpleegsters WONDER BOVEN WONDER DE ROTTERDAMMER ?agiua 4 WOENSDAG 23 JUNI i965 (Van een onzer verslaggevers) T? OTTERDAM Woensdagmor- gen schijnt er in een RMÏ- filiaal aan de Claes de Vrieselaan aan „roofoverval" te zijn gepleegd. Het slachtoffer, de 23-jarige in Hendrik Ido Ambacht bij haar ouders wonende filiaalhoudster J. v. d. Berg is voor onderzoek naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. De artsen konden echter geen ver wondingen constateren. Toch is zij naar haar eigen zeggen, verscheidene keren met een li monadeflesje op het hoofd geslagen. Dit kwam zo hard aan dat het flesje in stukken sprong. Grens Amendementen Minimum leeftijd BILTHOVEN Echte onschul- eigen taak van de drogist in de s*. dige geneesmiddelen bestaan niet. Het eenvoudigste pijnstillen de tabletje kan ernstige reacties te weeg brengen. Het is daarom in het belang van de volksgezond heid dat wordt vastgesteld welke van deze zogenaamde eenvoudige geneesmiddelen buiten de apo theek om mogen worden verkocht. Tevens zal de verkoop buiten de apotheek beperkt moeten worden. Krachtens zjjn opleiding is de dro gist de enige die voor aflevéring van deze geneesmiddelen in aan merking komt. N.V. NEDERLANDSCtiE INSTRUMENTENFABRIEK Instrumentmaker Draaier Frezer Bankwerker WONING JV. V. Nederlandache Instrumentenfabriek Het weer in Europa CONTINUERING DOELUITKERINGEN DIACONESSENHUIS BREDA bijbals dagboek onder redactie van DS. j. O VERDUIN 2e druk f 7.50 Verkrijgbaar kt de boekhandel nan PANTSERWAGENS WOORDENSTRIJD BOLZANO Het damtornooi om de Co«pe d Europe is dinsdag in Bolzano voortgezet. De uitslagen van de partijen van de deirde ronde zijn: Koeperman <RusL>—Van Dijk (Ned.) 1—1; Tsjegolev (Rusl.)—Nimbi (Kongo) 2—0; Croteux (Belg.)—Hisard (Fr.) 1—1 De Belli (It.)Dehomme (Fr.) 02- Okrogelnik (Ned.)—Van der Sluis (Ned.) *rU P? DescaUard (Mar.)—Kuyken (Zwits.) 1—1; Fanelli (It.)—Laporta (It.) X-—x, In de avonduren "werden de partijen van de vierde ronde gespeeld Laporta—Koeperman 0—2; Agliardi— Fanelli 0—2; v. d. Sluis—De DescaUard 1—1; Delhömme—Okrogelnik 1—1; Hi- sardDe Belli 20; NimbiCroteux 1—1; Van Dijk—Tsjegolev 0—2 Na vier ronden delen de Russen Koe perman en Tsjegolev met elk zeven pun ten de eerste plaats. De Fransman Hisard is met zes punten derde. R .V MSDONKSVEER Wegens het vertrek -'an de heer S Beuk. die in ver band met drukke werkzaamheden bij de vereniging S V.W. alsmede het heen en Weer reizen tussen Dordrecht en Raams- doaksveer, zich genoodzaakt zag zijn tramerscontract op te zeggen, heeft Good Luok nu de heer J. Schmidt uit Breda gecontracteerd. De heer Schmidt, die sport-instnueteur bij de K.M.A. is, was voorheen trainer bij de voetbaiveremging Emma te Dordirecht. (Van onze parlementredactie) TVEN HAAG De Tweede Kamer heeft vandaag haar goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp, dat be oogt de spaarzin en daarmee de vor ming van duurzaam persoonlijk bezit bij brede lagen van de bevolking te stimuleren. Het wil die bevolkings groepen, die tot dusver niet in de ge legenheid waren deel te nemen aan een of andere vorm van gepremieerd sparen (Jeugdspaarwet, ambtenaren spaarregeling), daartoe straks in staat stellen. Het betreft hier het ontwerp voor een algemene premiespaarwet, dat nog onder het bewind van het ka- binei-De Quay werd ingediend en tot stand kwam onder leiding van de toenmalige staatssecretaris drs. Schmelzer, nu fractieleider van de K.V.P. Het werd gisteren in de Kamer verdedigd door de minister van socia le zaken, dr. Veldkamp, onder wiens departement het bezitvormingsbeleid sedert 1963 ressorteert. Volgens het ontwerp kunnen Ne derlanders van 21 tot 60 jaar met een inkomen tot f12.000 straks aan de algemene premiespaarregeting gaan deelnemen, indien zij in een bepaald jaar f250 of minder spa ren en dit bedrag vier jaar onaan getast laten uitstaan, ontvangen zij daarover in het vijfde jaar een be lastingvrije premie van 20 procent. Het maximaal te premieren spaarbe drag bedraagt dus 250 per persoon per jaar, maar echtparen met een gezamen lijk inkomen van ƒ12000 of minder kunnen tot een jaarlijks spaarbedrag van ten hoogste 500 aan de regeling deel nemen Om precies, E.15 uur werd de politie opgebeld door de heer B. J> Buitendijk van de Claes de Vrieselaan, de verloofde van de fillaalhoudster. Hij vertelde op gewonden dat zijn verloofde hem had opgebelde.) met de mededeling dat zij was neergeslagen en beroofd. J De politie,-van* het bureau Oostcrvant- straat, was binnen drie minuten bij het filiaal en vond daar de vrouw languit op de grond in de winkel liggend) Zij was toen niet bewusteloos. In het Dijkzigtziekenhuis vertelde «ij aan de politie: „Ik kwam om IJ» bij de winkel aan. Ik heb die met de sleutel gewoon geopend en ben naar binnen gegaan. Ife heb de deur opengelaten. Daarna toen ik via een gangetje naar het souterrain gegaan waar een soort maga zijn Is en daar heb ik mijn tas neergezet Daarin zat de opbrengst van twee dagen van het filiaal, ongeveer zeshonderd gul den, ea zeventig gulden van mij zelf. Ik ben teruggelopen naar de winkel en toen heb ik enkele slagen gekregen". De „overvaller" heeft kennelijk met bet horloge in de hand moeten werken. De slagen zijn namelijk om ongeveer vijf voor acht toegebracht En om even over acht uur vond de negentienjarige kan toorbediende mejuffrouw L. Meiveld van de Mathenesserlaan het slachtoffer hui lende in de wmkel aan terwijl zij zei „Ik geloof dat ik geslagen ben." Daarna heeft juffrouw Van de Berg haar verloofde gebeld en toen de politie enkele minuten later arriveerden, vonden de agenten haar languit in de winkel Ondanks dat zij niet bewusteloos was, kon de filiaalhoudster de politie niet vertellen hoe het was gebeurd. Zij had voor en na de klappen niemand gezien. En ondanks dat het flesje in stuk ken was, werden geen verwondingen, noch inwendige noch uitwendige ge vonden. De politie heeft dan ook diverse vraagtekens geplaatst bij de onderdelen van het verhaal. DEN* HAAG Het Tweede-Kamerlid J. JT. Voogd (soc.) heeft de ministers van buitenlandse zaken, van enltuur, recreatie en maatschappelijk werk en van onder wijs en wetenschappen schriftelijk ge vraagd of zij niet van mening rijn, dat het huidige culturele verdrag met de republiek van Zuld-AIrlka te weinig waarborgen biedt, dat In de uitvoering van het verdrag de z.jj. apartheid geen rol kan en zal spelen. Is het met name niet zo, dat de regering van ZuId-AfrÜa haar delegaties naar Nederland in het kader var, het verdrag nimmer uit blanken en gekleur- den zal laten bestaan en dat de Neder landers, die in het kader van het verdrag Zuid-Afrika bezoeken, nimmer zal wor den toegestaan op te treden voor een publiek van blanken en gekleurden sa men? Indien zulks het geval is, verleent ons land bij de uitwerking van het verdrag dan niet impliciet medewerking aan de apartheidspolitiek aldaar?, aldus de heer Voogd, die de minister vraagt gelet op het voorgaande, zodanige waarborg-n te scheppen, dat Nederland bij de uitvoe ring van het verdrag, expliciet noch impliciet, medewerking aan het apart heidsbeleid kan noch zal verlenen. De premie kan dus ten hoogste 50 per spaarjaar bedragen en voor echt paren f 100. Voor de vraag o£ men be neden de inkomensgrens van 12000 blijft zal worden uitgegaan van het belastbaar inkomen in het jaar voorafgaand aan het jaar waarin de be sparing wordt verricht. De 12000-grens heeft ten doel de premie vooral ten goe de te doen komen aan hen, die kunnen sparen, maar nog niet of nauwelijks tot vorming van duurzaam bezit zijn ge komen. De regering verwachtte bij de indie ning van het ontwerp dat na de aan loopperiode 1,5 a 2 miljoen Nederlanders aan de algemene premiespaarregeling zullen deelnemen, met een jaarlijks spaarbedrag van 300 a 350 miljoen, Aan premie zou dan jaarlijks 60 a 70 miljoen moeten worden uitgekeerd. Vol gens de laatste sdhatting zal de premie last echter 85 miljoen per jaar gaan bedragen. De Kamer bleek gisteren over het al gemeen wel te kunnen instemmen met deze algemene premiespaarwet, maar onverdeeld enthousiast was die instem ming niet. Dat bleek ook wel uit de in gediende amendementen, die kostbare wensen bevatten. Zo stelde de KVF'er drs. Van Son voor, de inkomensgrens van 12066 te laten vervallen en te ver vangen door de bepaling, dat de spaar der de premie alteen dan niet krijgt, als hjj voor een aansla®- In de vermogens belasting in aanmerking komt. We! zou volgens de heer Van Son de uremic niet belastingvrij kunnen ziin ai* bet be lastbaar Inkomen van de spaarder meer dan mono bedraavt. D« cd», afgevaar digde K>'kkert stelde bjj amendement voor de inkomensgrens te verhogen van t 12080 tot 1S0S0. Tegen belden amendementen had mi nister Veldkamo zeer ernstige budgettai re. wetstechnische en andere bezwaren. Hii meende de Kamer de aanvaarding van deze voorstellen ..met de meeste klem" te moetên ontraden. De heer Van Son trok hierna zijn ^mpndemont in. De heer Kikkert hand haafde echter het zijhe. De Kamer zou er vanmiddag over beslissen. De heren Baart (soc.) en Boersma (a.r.) verklaarden zich tegen het c.h.-voorstel, maar de K.V.P. hield can -slag om de arm, zodat de uitslag van de stemming gisteravond nog on zeker was. Zonder hoofdelijke stemming .aan vaardde de Kantor*een ander-amende- ment-Van.- Son -orm-de minimum leef tijdsgrens voor deelneming Aan de premiespaarregeling te brengen op 21 jaar. In het wetsontwerp had de rege ring die grens op 2 jaar gesteld. Minister Veldkamp maakte bezwaar tegen hot amendement, dat het Rijk 10 miljoen extra zal gaan kosten, maar op de Kamer maakte dat kennelijk geen indruk. Een amendement-Boersma (a.r.) om de werkingsduur van de Algemene Pre miespaarwet te beperken tot 1 januari 1976, werd ingetrokken. Tjjdens het debat werd ook aandacht besteed aan het besluit van het vorige kabinet om een bedrag van 100 miljoen uit de opbrengst van de befaamde Breed- b and-transactie af te zonderen voor bezitsvormingdoeleinden, nl. voor sprei ding van effectenbezit onder kleine spaarders. Het desbetreffende wetsont werp kan, naar minister Veldkamp mee deelde, nog kt de loop van dit jaar worden verwacht. In antwoord op de vraag van de socio list Baart of het beleid van beide vorige kabinetten met betrekking tot het afstoten van staatsbezit 2al worden voortgezet, zei de minister, dat „in voorkomende gevallen sprake zal zijn van een keuze ad hoe". De vorige kabinetten hadden wel een voorkeur voor afstoting, maar niet voor afstoting van alle staatsbezit. Vóór het debat over de spaarregeling hechtte de Kamer z.h.s. haar goedkeuring aan het Nederland-Duitse verdrag over de zijdelingse begrenzing van het con tinentale plat in de nabijheid van de kust. (Van onze rechtbankverslaggever) ROTTERDAM Een tragisch geval van vereenzaming, noemde gistermiddag de officier van justitie de 4S-jarige losarbelder E. van R. Hij eiste tegen K., die terecht stond voor oplichting een gevangenisstraf van een jaar. De verhalen, die R. gebruikte om geld los te krijgen, kwamen hoewel in detail verschillend allé op hetzelfde neer: hij had geen geld voor benzine en vroeg dan of men hem dit wilde lenen. In het ene geval gaf hij voor een professor uit Leiden te zijn, die voor een spoedoperatie naar Leiden moest, In het andere geval belde hij ergens aan en vertelde de vrouw des huizes, dat hij een vriend was van haar man en dat hij plotseling zonder benzine was komen te staan en toevallig niet genoeg geld bij zich had. De officier meende naar de verhalen van Van R. te oordelen, die kort voor zijn aanhouding enige tijd ter beschik king was gesteld van de regering, dat de man in Rotterdam door de betreffende instanties onvoldoende was opgevangen en dat hier waarschijnlijk de oorzaak lag van het feit, dat hij zo kort na zijn verpleging weer de verkeerde weg op- 81 Uitspraak 30 juni. Wegens smalende godslastering, kwet send voor bestaande godsdienstige ge voelens in Nederland, veroordeelde de rechtbank te Amsterdam vanmorgen de 23-jarige A. de S., redacteur van het Amsterdamse studentenblad Propia Cures tot honderd gulden boete, subsi diair 10 dagen hechtenis. De S. had in P.C. van 10 oktober 1964 een reportage over de kruisiging ge schreven in de stfji van De Haagse Post. Hierin werd onder meer over Jezus ge sproken als „de 33-jarige J. van N.(azareth)". In haar vonnis overwoog de rechtbank dat de uitlatingen ln het openbaar zijn geschied, rij het dan ook in beperkte kring. De verdachte had vertelaard dat het slechts zijn bedoeling ia geweest de Stijl van de Haagse Post te persifleren. De officier van ie rechtbank heeft DEN HAAG. - justitie bli de Haai gisteren tien maanden geëist tegen de 40-jarige chauffeur F. H. A. uit de residentie, die zijn vrouw en vijf kinderen onverzorgd heeft achtergela ten. De man, die gisteren voor de recht bank stond, is voorts uit ide ouderlijke macht over vier andere kinderen ontzet. Verdachte A. was op 29 april mat de vrouw van zijn vriend naar Frank rijk getrokken, doch omdat deze vrouw heimwee kreeg naar haar kin- deren keerde het tweetaL terug. Kort daarop ging A. er opnieuw vandoor en liet zijn vrouw en kinderen weer onverzorgd achter. Ik had eigenlijk die 5 andere kinde ren ook maar willen opruimen, zo verklaarde verdachte voor de rechter. „Met de gemeentereiniging meegeven, of zoiets", vroeg de president van de rechtbank air. Th. Reub, waarop hij heftig te keer ging tegen A. „Zelden heb ik iemand gezien die oo zo'n onverantwoordelijke wijze zijn gezin liet stikken", zei de president veront waardigd, De officier eiste een flinke straf tegen de chauffeur, die volgens hem een mooi-prater en een bon- vivant is. Bart Zoet, de Sassenheimse renner, is na zijn overwinning in de profronde van Schiedam dinsdag in het Belgische Scheliebelle opnieuw winnaar geworden van een 174 km lange rit. Tot deze conclusie kwam dr. F. A. Nelemans, hoofd afdeling klinisch geneesmiddelenonderzoek van het TNO te Den Haag, die vanmorgen als inleider optrad op de jaarverga dering van de Algemene Nederland se Drogistenbond, te Bilthoven. Voorts sprak de heer Nelemans, die tevens lid is van het College ter be oordeling van geneesmiddelen en van de Geneesmiddelencommissie, de hoop uit dat de regering zich zo spoedig mogelijk bewust wordt van de geheel neesmiddelenvoorziening en dat V' dienovereenkomstig maatregelen ïl\ nemen. De voorzitter van de ANDB, de hew F. Brejjer, besteedde in zijn opening, woord aandacht aan de ere-code voor de drogist, die aan de vergadering ter goedkeuring zal worden voorgelegd De strekking van deze ere-code loont! aldus de heer Breijer, parallel met de belangen van de volksgezondheid in ons land. Zijns inziens dient de strek king van deze code aan leerimg-dnv gisten onderwezen te worden. De tweede Inleider, mr. M. N. G Da kes, ging nader in op de zelfbehaudèliiJ met geneesmiddelen. Hoewel, aldus tan Dukes de Nederlander een gematigde bruiker van geneesmiddelen Is, heiftat er bij het grote publiek toch een rtailj aan kennis over het juiste gebruik na deze middelen. Hij vroeg meer aandacht voor de zoge. naarn.de „vuistregels" voor het omgaan met geneesmiddelen en achtte het aaa- brengen van een gebruiksaanwijzing zonodig een waarschuwing, op het eti ket, noodzakelijk, ROTTERDAM De finale van tte strijd om de Europese honkbalbeker tus sen het Rotterdamse Sparta en de Ita liaanse kampioen Nettuno zal in Eome worden gespeeld op zaterdag 24 juli. Hij wilde ni kwetsen. volgens de rechtbank kon betiteling van Jezus als volksmenner en gebeds genezer evenwel niet anders dan ids verachtend, grovelijk spottend honend ten opzichte van de persoon van Jezus Christus worden Uitgelegd. Buitenwatersloot 327 DELFT Telefoon 01736—31251 met een diploma L.T.S. Metaal- bewerken of U.L.O., welke zich verder willen bekwamen in het fijnmechanisch vak, kunnen solliciteren voor plaat sing op onze bedrijfsschool. De opleidingsmogelijkheden zijn: De opleiding duurt 2 a 3 jaar. Het geheel staat onder toezicht van de Stichting Bemetel. Sollicitaties, zowel mondeling als schriftelijk, bovenstaand adres. TE KOOP IN ZEELAND gem. 's-UEERABENDSKEEKE m goede staat zijnde bouwjaar 1935. Landelijke ligging, 500 m. van de grote weg GoesMid delburg es 5 km. van het Veerse meer. Ind. ben. keuken, 2 kamers, slaapje, hal. Boven 1 slaap kamer en grote zolderruimte, geschflet voor nog 2 slaapk. Totale oppervlakte 400 m2 Uniek voor zomerbewoning. Vrije vestiging, zowel voor zomerbewoning ais vaste be woning. inL G. TEN VOORDE, Naebte- Kaallaan 70. Goes, TeL 01100- 7897 of 05760-11386. wwmwwwwwrwmw BUITENWATERSLOOT 327 DELFT TELEFOON 01730—31251 Momenteel is plaatsingsmogelijkheid voor: in het bezit van een H.T.S.-diploma; Onze voorkeur gaat uit naar vakmensen die in het bezit zijn van diploma C Leiden, Gezel instrumentmaker Christiaan Huygensschool of diploma U.T-S. lijn mechanische techniek, of vliegtuigbouw. Sollicitaties worden gaarne ingewacht aan boven staand adres of mondeling iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Stichting Rotter damse Muziekschool gaat, evenais vorig jaar, instrumentenparades houden. Zij doet dit niet alleen voor leerlingen, die in aanmerking komen voor het bespelen van een instrument, maar ook aan de buitenstaander wordt kosteloos en vrij blijvend gelegenheid geboden deskundige voorlichting te krijgen over instrumenten. Elke bezoeker krijgt het boekje „Parade van de muziekinstrumenten". Vrijdagavond van 19 tot 21 uur en zaterdag van 9.30 tot 12.30 uur zal een parade worden gehouden ln de Marten Dijkhuis-ulo aan de Hillevltet 98 en vrijdag 2 juli van 19 tot 21 uur en zaterdag 3 Juli van 9.30 tot 12.30 uur in Gebouw „De Heuvel" aan de Sint Laurensplaats 5. weer max. temp. neersl. afge. gisteren 24 uur DEN HAAG In de Eerste Kamer heelt prof. Zijlstra giste ren een waarschuwend woord met betrekking tot de economi sche ontwikkeling gesproken. Grote krapte op de kapitaal- markt kan per definitie niet sa mengaan met een gunstige beta lingsbalans, betoogde hij. Daar om moeten wfj deze krapte be schouwen als een aanwijzing» dat we ons wat betreft de verhouding tussen middelen en bestedingen weer aan de grens bevinden. De marge is heel klein. Er wordt, van diverse zijden gesteld, dot de economische ontwikkeling zo meevalt, maar het sou me niet verba zen, wanneer zich ineens bepaalde verschijnselen zonden voordoen, die duidelijk maken, dat we ons toch niet loveel kannen veroorloven als we hadden gedacht. Reactie van minister Vondeling: „Hef Is mijn vriend, die mij hij voortduring de marginale zones toont." De a.r.-senatoi* was een van de sprekers bij de behandeling van het wetsontwerp tot goedkeuring van het regeringsbesluit om voor de publiek rechtelijke lichamen een leningpla fond vast te stellen. Dat besluit werd al op 30 oktober 1963 genomen met de bedoeling, dat het een jaar van kracht zou zijn. Het wetsontwerp voor de goedkeuring werd ingediend op 6 januari 1964. Geen wonder, dat jhrwnr^^^eer^van^udegein^ak van mosterd na de maaltijd, waarvan de koks intussen al verdwenen zijn. De cJi.-afgevaardigde sprak er z*n voldoening over uit, dat de gemeenten enig soelaas krijgen door de verho ging van het leningplafond en de vergroting van de bijdrage uit het Gemeentefonds. Hij vreesde echter, dat zij het later moeten bezuren, namelijk wanneer zou worden beslo ten de contingentering na I november a.s. voort te zetten. Zij blijven dan onderworpen aan een „knellend toe zicht". De heer Hoolj (kath,v.) sprak van een „noodzakelijk kwaad" waaraan hij graag so spoedig mogelijk een einde zag komen. Maar prof. Zijlstra zei niet te geloven, dat de maatregel al ln de herfst zal kannen worden Ingetrokken tenzij er een recessie komt. De minister wilde er zich niet over uitlaten, maar zegde wel toe, dat bij continuering onverwijld een goed keuringswet aan het parlement zal worden voorgelegd». De heer Van Riel (lib.) betoogde, dat de gemeentelijke financieringen moeten worden ingepast in het natio nale monetaire beleid, vooral ook om inflatie tegen te gaan. Aan de hand van het voorbeeld Rotterdam wilde hij aantonen, dat er in de financiering van de gemeenten een ontzagwekkend stuk automatisme zit. Het probleem kan worden opgelost 'door een veel Kooenhagert Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Frankfort MOnchen Zürieh Genève Locamo Wenen Irmsbruck Rome Madrid Mallorcs zw. bew. zw. bew. zw, bew. 2W, bew. licht bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. licht bew. half bew. regen 2W, bew. licht bew, licht bew. 20 17 20 23 21 21 23 23 28 28 27 24 27 SI 31 31 31 10 4 7 5 4 3 0 0.1 25 1 0 0 2 2 9 I) 0 TOKIO Ongeveer dertigduizend Japanners hebben gisteren felle en bloedige demonstraties gehouden te gen de ondertekening van het Japans- Zaldkoreaanse verzoeningsverdrag. In Tokio hebben tweeduizend studenten ruim een nur met de politie gevoch ten. Er werden meer dan honderd studenten en politiemannen gewond. Negentien studenten werden gearres teerd. De linkse oppositie in Japan meent, NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT Geplaatst kunnen worden of die daarvoor willen opgeleid. Sollicitaties te richten aan en inlichtingen te verkrügen bij de Besturende Zuster van het Diaconessenhuis, Langendijk 75, Breda. Nog plotseling nam God uit ons midden weg onze vrouw, moederen grootmoeder MARIA BUBBERMAN—Mulder in de leeftijd van 57 jaar. Eén van haar lievelingsverzen was; „Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt des Heren hand" Dit is onze troost. Rotterdam: J. BUBBERMAN Amstelveen; P. VAN AND EL,Bubberman P. VAN ANDEL Rotterdam: C. J. SCHUURMAN—Bubberman A, P. SCHUURMAN Krimpen a. d. IJssel: - T. BUBBERMAN A. M. BUBBERMAN—Bos Rotterdam: M. BUBBERMAN en kleinkinderen Rotterdam, 22 juni 1965 Kralingseweg 133 (Kralingerhoutflat) Liever geen bloemen. De teraardebestelling in het familiegraf op de begraafplaats Oud-Kralingen aan de Kralingse weg zal plaatshebben zaterdag, 26 juni D.V. om 12 uur. Vertrek vanaf het woonhuis om 'ongeveer 11.30 uur. Voor belangstellenden: De begraafplaats is te bereiken met de autobusdienst van Van Gog. Vertrek vanaf het Centraalstation (Delftse- plein) om 11.20 uur. Een dagelijks weerkerende vreugde dat het verdrag, waartegen ook in Zuid-Korea is geprotesteerd, op aan drang van de VS tot stand is geko men, dat de verdeling van Korea erdoor zal worden bestendigd en dat Japan in Korea als de boodschappen jongen van de VS zal moeten optre den. Japan zou bovendien volgens hen te vee! invloed krijgen op de Ko reaanse economie. De ondertekenmgsplechtigheid werd gisteren gehouden in de residen tie van de Japanse eerste-minister Sato. Dertien Japanse ministers en ongeveer honderd Japanse en Ko reaanse functionarissen woonden de plechtigheid bij. Japanse studenten probeerden tot de residentie van de eerste-minister door te dringen, maar de politie kon dat verhinderen. De studenten gingen toen naar het Hibtya-park, waar ze een kaart van Zuid-Korea verbrandden henevens Japanse en Amerikaanse vlaggen. De oproerpolitie liet pantserwagens aan rukken. Beschermd door gelaatsschü- den sloegen de politiemannen met knuppels op de studenten in. Gillend en schreeuwend vochten de studenten terug en gooiden met stenen. Na afloop van het gevecht lagen de gewonde studenten bij tientallen op straat. Op 46 andere plaatsen in Japan is eveneens gedemonstreerd tegen het verdrag. Buiten Tokio wer den 25 betogers gearresteerd. In Seoel, de hoofdstad van Zuid-Korea, werden ruim 600 demonstranten ge arresteerd. Ook hier zijn tientallen gewonden gevallen. KOPENHAGEN Een rechtbank in Denemarken heeft in een zitting achter gesloten deuren een Deense zakenman in staat van beschuldiging gesteld we gens spionage voor de D.D.R. De identi teit van de man. is niet bekend ge maakt. Volgens de politie maakte hij geregeld zakenreizen naar Oosi-Dulte- land, De gearresteerde man heeft enige tijd gewerkt voor de taktische inlichtin gendienst van het leger. Als reserve officier was het hem toegestaan kazernes en defensie-installatie®, diie voor burgers gesloten zijn, te bezoeken, Naar de politie meedeelde, heeft de arrestant nooit van geheime documenten kennis genomen. groter deel van de gemeentelijks uitgaven via doeluitkeringen of op soortgelijke wijze te finanderen. Het zou wel jammer zijn voor de gemeen telijke autonomie, zo reageerde de heer Zijlstra, maar de suggestie is bestudering waard. Intussen moet men echter wel in het oog vatten, dit door verlegging van het beslissings- centrum van de gemeenten naar het rijk geen nieuwe middelen worden geschapen. De minister merkte slechts op, dat het probleem van de gemeen telijke financiering een vrij onderont wikkeld gebied is, Frof. Zijlstra zei voorts, dat de verhoging van het leningplafond niet meer dan een papieren maatregel is, wanneer we in de verhouding tussen middelen en bestedingen inderdaad, aan de grens zitten. Is er geen reële ruimte, dan zal .de regering moeien aangeven van wie de middelen moe ten worden „afgenomen". Op dit punt liet de heer Van Hiel zich veel kritischer uit. Hij nam het de regering kennelijk kwalijk, dat zij wel verbeteringen aankondigt pas nog weer met betrekking tot de woningbouw maar niet spreekt over daaruit voortvloeiende lasten. Minister Vondeling antwoordde, dat At begroting maar moet worden afgewacht Bij de kabinetsformatie had men neg geen volledig inzicht in de financiële mogelijkheden: men wist slechts dat het begrotingsbeeld gunstiger was geworden ets dat de kapitaalmarkt zich. eveneens gunstig liet aanzien. Mej. Zeelenberg (soc.) vroeg zich af of de krapte op de kapitaalmarkt niet meer schijn dan wer kelijkheid is. Zouden de institutionele beleggers geen grote kapitalen vasthou den in de hoop, dat de rente nog verder omhoog zal gaan? Tussen de heren Vondeling en Van Riel ontwikkelde zich nog een kleine woordenstrijd, nadat de bewindsman aan de liberale senator had verwe ten, dat deze zich op niet-delicate wijze over de minister-president had uitgelaten. De heer Van Riel trachtte de bal terug te kaatsen met de opmerking, dat de minister zich als fractieleider niet lang geleden ook niet waarderend over een viertal* bewindslieden had uitgesproken. Hij vond, dat men elkaar niet te gauw van niet-delicaat-sprekea moest Be tichten. Aan het debat werd ook deelgenomen door de minister van binnenlandse zaken, de heer Smallenbroek, die o.a. meedeel de, dat hij maandag nog een brief uit Rotterdam had gekregen met een uiteen zetting over de moeilijke financiële poai- tie van de gemeente. Hij wilde dit laatste niet tegenspreken. Maar ook andere gemeenten hebben het moeilijk. Er zijn gemeenten, die in één slag teveel projec ten op de markt hebben gebracht (Van onze rechtbankverslaggever) ROTTERDAM Voor het plegen van een roofoverval op een benzinesta tion aan de Middenweg in Amsterdam verleden jaar op oudejaarsdag heeft de rechtbank gisteren de 33-jarige automonteur E. de C., de 25-jarige I?s- werkman G. P. S. en de 34-jarige loswerkman E. S„ alle drie afkomstig uit Indonesië, tot drie jaar gevange nisstraf met aftrék veroordeeld. Zij sloegen de pompbediende Arie van Slooten neer on gingen er vandoor niet ƒ1300. Hen werden voorts enige inbra ken ten laste gelegd, waarvan één fa}* zonder spectaculaire in een fabriek, in VlaardiTigen. Met een in de fabriek aanwezig lasapparaat sneden zij de brandkast open zander echter iets van hun gading te vinden. Hun woede hierover was zo groot, dat zij w* enorme ravage aanrichten. Zelfs de spie gels moesten het ontgelden: hierop had den zij vieze woorden geschreven, De officier van justitie had tegen o- viereneenhalf jaar geëist en tegen de beide onderen vier jaar met aftrek. De negentienjarige J. P., die alleen aan de inbraak in vlaardingea had meeg« - kreeg een jaar en vier maanden aftrek. Tegen hem was zestien maanden geëist.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2