p i: Eurobal" zal grootser worden nog biedt mogelijkheden Vrouw gewond bij ernstige brand Twintigjarige „Olivier v. Noort" naar Engeland agenda ROTTERDAM -."■I WMSÊmMi mi Am Attractieve versieringen in gebouwen Stadhuisplein ivordtook Bezem Schoon Bromfietsdiefje botst frontaal Deelnemers komen in kleurrijke uniformen Opleiding voor jonge meisjes i ABC bracht geen derde kampioen Tivee gewonden in verkeer Schade f 20.000 na kortsluiting in televisietoestel Met boodschap van burgemeester Hoogtepunt van jubileumfeest Burgerlijke stand Kiaderen gewond bij oversteken Bestuurder reed door na botsing mmm 'Mz, T| 3r3!attcritammrr 5>9- Jonge „deserteurs" aan Boord gebracht m DOK bij opening van Brakei's sporthal Vinger op straat Van speeltuig gevallen, Raymond Keldermans bespeelt carillon WERF GUSTO N.V. HUURT COMPUTER Bromfietsberijdster botst tegen auto Schoolhoofd Foppen nam afscheid uit- J«£«a rórlë- st it »®ia i cp stort ver- was *Hlk lizit- stge- ssen. estel é.eti boo- SCHIEDAM Voor de derde maal krijgt Schiedam zijn Eurobal. Het wordt gehouden op zaterdag 7 en 14 augustus in Musis Sacrum. Het bal zal van acht uur 's avonds tot één uur 's nachs duren. Het Eurobal-comité, dat reeds vele maanden met de voorbereidingen ^?an een onzer verslaggevers) bezig is geweest bestaat uit de heren: F. Samwell, voorzitter, Fr. Renirie, secretaris-penningmees ter, J. E. H. H. Wansing, publici teit (propaganda), M. P. F. Diele- mans, publiciteit (pogrammeing), L. Buurman, comrnecieel mede werker (algemene zaken). Versiering Kledins (Van een onzer verslaggever?) T>OTTERDAM Zondagavond heeft een felle brand gewoed in J-A een huis aan de Aelbrechtskolk na kortsluiting in een televisie toestel. De bewoonster, de 64-jarige mevrouw A. A. Regouw-Roo- denburg moest met ernstige brandwonden uit haar huis worden ge red door een büurman van de Eerste Schansstraat. De vrouw is in het Dijkzigtziekenbuis opgenomen. (Van een-onzer verslaggever) '••en dagelijks AMBASSADEURS BRIEF (Van een onzer verslaggevers) "41l»eS.beda,Tk;t V°0r het ber0ep dit oord 1530 uver ilte- iend e«s met Men eöi erd ties en tie-' m- pHi end Bid het :de slo- (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM De Opgeruimd staat Letjes-aktie „Centrum Betem- jchoon" gaat uitbreiden. Woensdag om kwart voor een 2al het Kcadhuis- I plein bij het eerste bezemschone stuk worden getrokken. Er wordt een groot (eest van gemaakt. Burgemeester W. Thomassen startte de aküe op 28 mei met een schot op het doel van keeper Pieters Graafland. Aan het feest van woensdag zullen Lippi- zaner paarden met hogeschoolrijdsters en clowns van circus Sarrasani mee doen. Duizend schoolkinderen zullen ballonnen oplaten, de Marinierskapel zal spelen en er worden „zilveren be zems" uitgereikt aan drie Rotterdam mers die zich hebben ingespannen om de stad schoon te houden. Het programma is: 12.54 opening door wethouder J. U. Schilthuis, 12.47 mu ziek Marinierskapel, 12.03 uitreiking „zilveren bezems" aan twee burgers en voorzitter vereniging Stadhuisplein, de heer. L. M. Beudeker, 13.20 optreden Lippizaner paarden en clowns en ver plaatsen „Bezem Schoon-borden" naar de nieuwe grens. 13.45 uitreiking dui zend ballonnen aan schoolkinderen ge volgd door oplating van deze ballonnen. SCHIEDAM De vijftienjarige S. O. reed vrijdag op de Overschieseweg met een gestolen bromfiets frontaal tegen een auto, nadat hij bij het nemen van een bocht op het linker weggedeelte terecht kwam. Met verwondingen werd de jongen naar de Dr. Noletstichting gebracht. De eigenaar van de bromfiets, de heer H. B„ deed bij de politie aangifte van vermis sing. Het Eurobal wordt dit jaar nog groot ser opgezet dan de vorige twee keer. Het wordt ook origineler. Voor de eerste maal zal de burgemeester aanwezig zijn. Het is gebleken, dat een dengelijk evenement bij de jonge mensen inslaat. Men ziet hier zelfs nog andere persoec tieven: Waarom zouden we niet" ii SCHIEDAM Twee jonge matrozen van achttien en 21 jaar, opvarenden van ae Noorse tanker Ora, die vrijdag op het punt stond te vertrekken, hadden geen zin meer om aan boord te gaan. De politie ving beide matrozen op in de Burgemeester Knappertlaan en bracht hen tijdig naar het schip. Schiedam, zoals in andere steden, bijv. eens een zg._ debutanten-bal kunnen houden, meent het comité. Het Eurobal 1965 krijgt een bijzonder attraktief de kor. Men begint met over de gehele frontbreedte van het gebouw een groot aantal buitenlandse vlaggen aan te brengen met midden als pièce de resistance", de Europa-vlag. liet geheel krijgt natuurlijk een spectaculaire ver lichting. -is.; de; jfej uit •er je. hg m. git (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Veel ouders houden zich iu deze maanden bezig met de wagen over hun kinderen, die voor de eerste maal naar school moeten of de school hebben verlaten. Voor het jonge meisje zijn er tegen- woordig vele mogelijkheden. Ze kan verkoopster in een winkel worden, wer ken in een kapsterszaak. naaien op een atelier, werkzaam zijn bij jonge kinde ren, verplegen ot op andere wijze helpen bij zieken, of naar kantoor gaan. Mis schien wil ze les gewen aan meisjes op een huishoudschool. Al deze beroepen zijn bereikbaar via hst Nijverheidsonderwijs (N.O.) dat men onder meer kan volgen op de christelijke Huishoud- en Industrieschool in de West molenstraat, waarvan mej. C. Rooden- burg directrice is. De school is gevestigd in de Westmolenstraat. Het gebouw, waarvan de onderzijde verscholen ligt achter een blinde muur, bevindt zich van binnen nog in een goede staat. Er zijn zeven leer-lokaliteiten, plus een vertrek voor de leerkrachten en een kamer voor de directrice. Vroeger behoorde deze fehocl bij het klooster, dat erachter lag, aan de Korte Haven. Het gehele complex is thans van de Gemeente. Het ligt in de bedoeling, dat in de toekomst de school verhuist naar een geheel nieuw pand, dat zal verrijzen san de nabij lig gende Vellevest. Dit kan echter nog wel enige jaren duren. Het vormt nl. een onderdeel van het grote stedebouwkun- dige Schienoko-projekt. Het aantal leerlingen van de school schommelt zo tussen de 150 en 16 meisjes. De school telt zestien leerkrach ten. Welke richting de meisjes ook uil villen, het is steeds nodig, dat ze eerst de tweejarige primaire opleiding volgen, na de zes klassen van het lager onder wijs. Deze opleiding valt in de tijd, dat de meisjes nog leerplichtig zijn. Gedurende deze twee jaren wordt veel aandacht besteed aan de algemeen vor mende vakken, zoals Nederlandse taal, tekenen, aardrijkskunde, geschiedenis, 5 Engels, plant- en dierkunde en gods- dienst, I Daarnaast zijn er de huishoudelijke j vakken: naaien, koken, wassen, strijken, Stt «woreüsdh inzicht Bovendien krijgen i oe leerlingen lessenin in stofversieren, t mkenen, muziek, handenarbeid, kinder verzorging. maatschappelijk inzicht en lichamelijke oefening. Na het behalen van het getuigschrift moeten de meisjes ten definitieve keuze maken. 'n .het derde leerjaar zijn er de mogelijkheden voor Assistente A (nadru f OP algemene vorming), of Assistente H k ™êer lessen in huishoudelijke vorming) ril 3?is" 'naaien). Rondom hun vijftien- «„u kunnen de meisjes hun getuig rift voor dit derde jaar behalen. tuumnaaister. Zowel in het derde als het vierde leerjaar wordt bovendien aan dacht besteed aan administratie, boek houden, natuur- en scheikunde, opvoed kunde, gezondheidsleer, EHBO, zieken verpleging en maatschappëliike gezond heidszorg. Na de primaire opleiding is er nog een speciale opleiding voor leerling verkoop ster, waarbij een halve dag per week praktisch in diverse winkels wordt ge werkt. Ten slotte bestaat er nog een driejarige Nijverheidsonderwijs (N.O.). Er be- Nijverheidsonöerwijs (N.O.). Er be staat gelegenheid tot aangifte van leer lingen op elke schooldag tussen 9 en 5 uur. zowel, mondeling als telefonisch «el. 263915). - - - Bovendien houdt de directrice soreek- uur op maandagmiddag van 2.3Ö4.30 uur of na telefonische afspraak. Op het ogenblik hebben de leerlingen vakantie, maar in de laatste week van augustus gaan de schooldeuren weer open. VOOR de ingang van Musis Sacrum komt er een lobby, een uitbouwsel van kleurrijk doek. Ter ontvangst van de gasten zal een deftige portier aanwezig zijn. gekleed in een rijk-gegaloneerd uniform met bijbehorende pet met gou den bies. In de feestelijk versierde hal komt een scheidingswand, voorzien van een beeltenis van de populaire James Bond en een Goldfinger-motief erop geschil derd. In het trappenhuis zal levend groen een fris uitziende dekoratie vormen. Dit wordt -mogelijk gemaakt dank zij de Plantsoenendienst. De grote benedenzaal krijig-t onder meer tegen het plafond een kleurrijke versiering van ballonnen. Ook de grote en kleine foyer krijgen hun feestelijke tuigage- De bovenzaal daarentegen zal minder dekoratie ontvangen. Men zal daar met een gezellige verlichting van gekleurde lichtjes volstaan. Men ver wacht hier namelijk „beatende" jongelui waartegen geen dekor bestand is.... Het zaaltje naast Musis Sacrum „De Bron" wordt een rustig sfeervol Euro restaurant. waar men een bescheiden hapje zal kunnen eten. Hier ontvangt het comité ook de burgemeester en de buitenlandse gasten uit Neath en Eszlin- gen met hun pleegouders en begeleiders. Het muzikale gedeelte van het pro- gramtr» luidt als volgt: Zaterdag ,7 augustus optreden van het bekende radio- en tv-orkest van Freddy Hull „The Mystery's Band", kleine foyer Disco Sound Hall, zaal „De Bron": Gerard Bressers aan het hammondorgel van Stef Meeder N.V. Als intermezzo-nummers tijdens de pauzen speelt er een straatorgel en voeren in het midden van de grote beneden-zaal leerlingen van Tosca Balm's B^'letsr.hool een modern ballet op. Zaterdag 14 augustus, .grote beneden zaal. optreden van „The Hell Cats", bovenzaal „The Green River Jass Band" kleine foyer Disco Sound Hall, zaal ;.De: Bron" Gerar-d Breesers speelt op het Hammondorgel. AAN het begin van de avond komen /vijf herauten, allen leden van hét Tamboers- en Pijperskorps „Harmonie", kolbak op het hoofd het onder het spe len van de Eurovisie'Mars, het'Eurobal openen. De leden van het Eurobal-comité kleden zioh voor deze gelegenheid op' uniforme wijze, namelijk met een zwarte of blauwe pantalon en witte colbertjasje. Om aan -het Eurobal meer bekend heid te geven wil men een aantal winkels inschakelen, met de bedoeling, .dat deze een etalage Inrichten, die afgestemd zal zijn op deze gebeurtenis. Met hetzelfde doel zal men op beide zaterdagmiddagen een autotocht door Sohiedam maken. De kaarten voor het Eurobal zijn vanaf vandaag verkrijgbaar aan het WV-kan- toor in de Plantage- In de voorverkoop ontvangt -men bij elke kaart gratis een Eurobal-speldje. De kaarten voor één avond kosten 2.75 per stuk. De houders van het Cultureel Jeugd Paspoort betalen slechts 1.75. Het Eurobal staat onder auspiciën van de Schiedamse Jeugdraad en wordt ge houden in nauwe samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap. SCHIEDAM Hoewel er reeds negen weken achter de rug zijn in de Alg. Bedrijfsvoetbal-Competitie (ABC), is de derde kampioen nog steeds niet bekend. In de afdelingen A en C werden respectievelijk Helios I en Helios 2 kampioen, maar in afd. B. duurt de strijd nog onverminderd voort. Weliswaar zag het er naar uit, dat Enterprise vrijdag avond de kampioens-vlag in -top kon doen gaan, maar medegegadigde Standaard stak daar een stokje voor. Bij de rust stond Standaard met 10 voor. Een kwartier voor het einde maakte Enter prise- gelijk, maar in de allerlaatste minuut'kwam standaard op winst door 2—1 te scoren. De situatie is nu zo, dat heide -teams nog één wedstrijd moeten spelen. Worden die gewonnen, dan volgt over enkele weken een beslissingswed strijd tussen Enterprise en Standaard. De uitslagen waren: SCF—PTT 6—0 NWW—Eurotax 0—5. NIVAGHS 30, He liosGPS 56, jviafa BoysSandvik 42, Loendersloot—Schrijver Boys 5—0, Ter NIVA—GRS 01. EnterpriseStandaard 1—2. SCHIEDAM - Door het niet verlenen van voorrang botste W. van R. uit Maas land vrijdag met zijn auto op de krui sing Zwaluwenlaan-Meeuwënsingel fron taal tegen een auto, bestuurd door G. van S. Met inwendige kneuzingen werd de heer Van R. naar de Dr. Noletstichting gebracht. Een vrouwelijke passagier van de Schiedamse wagen viel door de kracht van de botsing uit de wagen. Zij liep een hoofdwond op. Beide auto's werden ernstig beschadigd. De 27-jarige P. M. W, wonend aan de Schiedamseweg brak een sleutelbeen, toen hij vrijdag op de Blauwenburg in voormalig Kethel met zijn bromfiets kwam te slippen. De GGD bracht hem naar de Dr. Noletstichting. (Van een medewerker) SCHIEDAM De gymnastiekvereni ging DOK is zaterdag aanwezig geweest bij de opening, van de nieuwe sporthal in Brakel, een plaatsje op de Bommeler- waard. tussen Gorinchem en Zaltbommel. Het tamboer- en pijperkorps heeft eerst gemarcheerd in het nabijgelegen dorpje Poederoijen, waarna het moment kwam, dat de sporthal geopend zou worden. DOK speelde het Wilhelmus tijdens het hijsen van de nationale driekleur. De monstraties' in de zaal bleven niet ach terwege, evenals enkele marsen, die in samenwerking met de wandelsportver- enigingen geschiedden. Burgemeester J. Aantjes dankte de Schiedammers voor hun medewerking. Voor technisch leider Arie Herlaar kwam een presentje uit de bus, want hij kreeg aardbeien aangeboden. Zijn vrouw, mevrouw Janny Herlaar-Winkelman ont ving bloemen. De vrouw, huishoudster van de heer D. L. Eschbach, was alleen thuis. Zij had het televisietoestel aangezet. Het apparaat begon echter zo hard te kraken dat ze het weer afzette. Hierop is ze naar de keuken ge gaan. Het gekraak werd heviger en toen ze terugkwam sloegen de vlam' men uit het toestel. Zij heeft nog geprobeerd het vuur met water te blussen. Een buurman hoorde haar schreeu wen. Hij heeft de deur geforceerden hij kon de vrouw uit het brandende huis halen. Zij kreeg brandwonden aan het gezicht en handen en een snijwond aan het rechteronderbeen. -■> De brand ontstond om tien uur. Om dat het huis boven een houtopslag is ge vestigd en in de dichte bebouwing van De standen luiden als volgt. AFD. A: Helios 11—18, Enka 11—15, Hoek 11—15. GPS 11—14, Total 11—14, GZV 11—13 Union 11—12, SCF 11—10, HAV Bank 11—9, O 65 .11—S,. Scheffers 113, PTT 11—1. Afd. B: Enterprise 10—17, Standard 10—17, Ter Braak 10—14, Sandvik 11—14, v. d. Bor 9—10, Mafa Boys 910, Vegia 10—10, /Loendersloot 1110 'V. d. Moezel 97, Coca Cola 106, Veveó 814. Schrijvers Boys 110. Afd. C: Helios 2 11—20. ETBH 12—19, Waldo 10—13, GRS 11—10, NIVA 106. Eurotax 10—5. NWW 12—1). gestoken in hun rode uniformen en met huis behandeld. ROTTERDAM Een wandelaar vond zaterdagavond in de Van Lennepstraat een vinger. Mét deze vondst ging, hij naar--de politie, die 'zicli- een ongeluk herinnerde, dat daareven- te voren was gebeurd:, bij 'hét dichtslaan van een autoportier was van een dame een vinger afgekneld. Zij was in het Dijkzigt-zieken- wag open tot de opleidin- vierde leerjaar, zoals inrich- "ngs-assistente, kinderverzorgster en kos- van pj" en J var. Dijk: Leendert K zv K ÏM«wrd e" J Hokke: Johannes J zv J Henk.™-en ,J.A van Pelt: Karim dv H t en Trcii" Jansen: Marjolein dv H Roels i, V v sunmerling. 'chtge MrijerT 3 VSn °yen 51: J A 'Stok 68 Srh?£b!ad „DE ROTTERDAMMER", tel ^aoI?fe,Zedactïe Lan®e Kerkstraat 28 sa is954 <b'8'f; H5588, toestel 52, b.g.g. u'? alleen voor redactionele 195885 en 28037). »traf?rjiw'?: J' v- GoSb, °r. Zamenhof- ciat i?s- tel- 152400. I» ÜÜ1? bezorging: Agentschap (adr. dag. van 18.30-19.30 uur. solif!? telefoonnummers: Alarm tkrri r- Jl alarm brandweer 269123 af £'G' en G D- 269280. „„^'aeek 't Goude Hert, St. Liduina- raat 58a, tel. 268364. ROTTERDAM De feestelijkheden rond het twintigjarig bestaan van de christelijke Olivier van Noort- groep, groep 48 van het 'district Rotterdam, van de vereniging „De Nederlandsche Padvinders" naderen met lde zomervakantie hun hoogte punt: het, deelnemen van de verken ners aan de Jamboree 1965, Derbyshire International Scout Camp" in Enge land;-verkenners uit een groot aantal NATO-landen, een Jamboree dus op verkleinde-schaal, waarheen de groep op 29,juli vertrekt. Op het. programma staan parades voor de hoofdvei:kenner van de Britse padvinders,, Sir Charles Maclean en de president van de Derbyshire Boy Scouts, de hettog van Devonshire. De Rotterdamse verkenners zullen het kas teel van de hertog van Devonshire, Chatsworth House, bezoeken. Verder zullen er allerlei evenementen zijn. zoals zwerftochten, kanotochten, judo. paardrijden en ponyrijden, para chutespringen, zwemmen, zeilen, trampo linespringen, kampvuuractiviteiten en volksdans, waarbij de Rotterdamse jon gens op klompen zullen optreden. De jongens worden daar ingekwartierd In verschillende padyindersgezhmen. De Olivier van Noortgroep is 13 augustus terug in Rotterdam. Inmiddels zijn de voortrekkers al weg. Die verblijven sedert 3 juli in het padvinderschalet Kanders/teg in Zwitser land en zij komen op 16 juli terug. De jongste generatie van de Olivier van Noortgroep, de welpenhorde „De Prat riewolven" houd t een zomerkamp in Amerongen. Het verblijf in Engeland zal aanleiding zijn tot een grote foto-tentoonstelling. De eigen groepsfotograaf heeft daarvoor ma teriaal verzameld en de voorlichtings dienst der gemeente Rotterdam heeft foto's en films over Rotterdam voor deze expositie, die bij de padvinders in Derbyshire zeker de aandacht zal trek ken, beschikbaar gesteld. De groep neemt een persoonlijke brief van burgemeester W. Thomassen mee voor zijn ambtgenoot van Glossop. In Glossop verblijft de groep van 7 tot 12 augustus, na sluiten van de Jamboree. ROTTERDAM Astrid van der Meu- len-uit -de Hudson.-,traat, zeven jaar oud, heeft zaterdagmiddag in die speeltuin Bospolder aan de Zeilmakerstraat op de glijbaan haar evenwicht verloren, waar na zij naar beneden tuimelde. Met pijn in haar ruggetje is het meisje naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Raymond Kelder- mans, uit Springfield, USA, dé beiaardier van het Thomas Rees-carillon, zal woens dag 14 jiRi, van 2021 uur, het carillon in de stadhui'storen bespelen. De heer Keldermans heeft o.a. op zijn program ma staaoi -Preludium in d van Mathdas van den. Gheyn, Ballade van Jef Rot- tiers, een tweetal Amerikaanse volks liedjes, -Petitie suite op Fa-re-ti-so van Leen 't Hart, eri een Vlaamse rhapsod-ie van eigen hand. Hij besluit mat capriccio „Het löoze vissertje" van Romke d'e Waard, - (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De werf Gusto N.V krijgt een computer. De diraktie heeft met de LB.M. een kontrakt getekend voor het huren van deze snelle rekenma chine, die vele en zeer moeilijke bereke ningen kan maken. Deze computer zal in 'de zomer van 1966 in gebruik worden genomen. Het voornaamste doel. dat de direktie met de gehuurde computer wil bereiken, is het verstrekken van een hetere en snellere informatie aan de leiding (direk tie, staf en chefs). Overigens ligt het niet in de bedoeling uitsluitend administratief werk ermede te verrichten. Men wil de computer ook inschakelen bij dé planning en de werk voorbereiding en tevens gebruiken "voor het maken van bepaalde soorten techni sche berekeningen. Men zal ernaar streven de computer bij al dit soort werk zoveel mogelijk een voudige werkzaamheden te laten doen, zodat er tijd vrij komt voor belangrijker taken, aldus lezen we in Het Zeskant, het personeelsorgaan van de I.H.C, Holland. VLAARDINGEN Op het kruispunt Kethelweg-Hortensiastraat verleende zon dagmiddag de 35-jarige bromfietsberijd- stèr J. S.-B. geen voorrang aan een per sonenauto. Er volgde een aanrijding, waarbij de vrouw aan het gelaat werd gewond. Een tweejarig dochtertje liep eveneens schaafwonden aan het gelaat op. Beiden zijn voor onderzoek naar het Holy- ziekenhuis gebracht. Delfshaven staat, werd middelalarm ge maakt. In de smalle Aelbrechtskolk was een gedrang van brandweermensen en materieel het gevolg. De houtopslag kreeg ernstige water schade. De totale schade is meer dan twintigduizend gulden. Vijf stralen wer den op liet vaur gezet bij de blussing waarvan de leiding in banden was van hoofdbrandmeester Nïc. v. d. Spek. Uit gerukt waren: eenheid 421, GII, eenheid 422, AIO, L 4, M 2. VLAARDINGEN De driejarige Harm B. werd zaterdagmiddag in de van Bleiswijkstraat bij het oversteken door een personenauto aangereden. Met een hoofdwond en vermoedelijk een schedelbasisfractuur bracht men het kind naar het Holyziekcnhuis. De negenjarige Janneke S. werd za terdagmiddag op de Maassluissedijk bij het oversteken door een personenauto aangereden. Het meisje klaagde over hoofdpijn en pijn in haar zijde. T-)s- G- v. An del, ge- Cb,Lra®erd 'predikant .te Rotterdam- (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND In tegen woordigheid van alle leerlingen, vele ouders en talrijke belangstellenden heeft de heer H. Foppen,- hoofd van de ULO- school, zaterdagavond in de Harmonie afscheid van zijn school genomen. Een groot aantal sprekers bracht het schoolhoofd hulde voor het werk, dat de heer Foopen in zijn Hoekse periode beeft verricht De heer J. Groenenberg sprak namens de oudercommissie. Bas Wiersma -sprak namens de leerlingen. Het schoolbestuur, dat uit scholieren bestaat, werd vertegenwoordigd door Kurt Spar- 'i!De heren H. J. Nijtand en Th. M. Oldenburg spraken namens de collega's in Hoek van Holland. Na het officiële gedeelte vierden de ouders en leerlingen een gezellig feest. „T.he Rhythmers" zorgden voor uitstekende dansmuziek. SCHIEDAM De Schiedamse politie heeft in Den Haag de 32-jarige bestuur der van een personenauto J. C. van E. uit Rotterdam aangehouden. De automo bilist was doorgereden, nadat hij in de nacht van vrijdag op zaterdag op de kruising Nieuwe Haven-Burgemeester Knappertlaan een personenauto had aan gereden. Beide auto's werden ernstig beschadigd. Oude spreuk op gevelsteen bij erven Bols (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Lucas Bols zegt: „Oordeel Niet Voor 'T Tyd is, Dus Weet Of Waght." Deze leerzame spreuk staat te lezen op een oude gevelsteen, die ingemetseld is boven de deur van het verkoop kantoor van de Erven Lucas Bols aan de Schie. De gevel is een ver nieuwde uitgave van de oude. Vit architektonisch oogpunt geeft de gevel een esthetisch genot aan deze oude bouwstijl, waaraan Hater ongetwijfeld deze waardevolle steen is toegevoegd. Het is al meer dan tien jaar geleden, dat de Erven Bols dit pand overnamen van een borstelfabriek, de firma Burger en Muls. Het ornament toont rondom een fraai stenen kopje wel bijzonder weelderige druiventrossen, die ons in dit prettige milieu van geestrijk vocht meer op hun plaats lijken dan weleer, toen hier harde, droge borstels werd gemaakt. Het is overigens onvervalste naturalistische ornamentiek, die elke voorbijganger moet aanspreken. Wat todh ook weer niet waar is, want we hoorden van mensen, die als het ware dagelijks de deur onder deze gevelsteen zijn in- en uitgegaan of er van en naar hun werk voorbijkwa men, en het ornament nooit hadden ontdekt. Het alledaagse ziet men vaak het minst. Ruim een halve eeuw geleden wa ren het hier in deze omgeving alle maal distilleerderijen. Dit pand en nog een ander, dat aan dé er achter gelegen St. Anna Zusterstraat lag, waren van de distillateur Zoetmulder. De Erven Lucas Bols vonden er nog oude grondvaten. Veel panden hier langs de Schie zijn in de loop der ja ren in een bouwvallige staat geraakt, rijp voor de sloopt riliCUS SARRASANI, na twee jaar.terug in Rotterdam, heeft zijn eerste voor stellingen gegeven en het „hooggeëerd pu bliek" heeft ademloos de verrichtingen van de artiesten en hun dieren gevolgd. Een paar duizend vrienden van het circus bevolkten de grote tent, waarin slechts onderbroken door. een korte pauze, een knap en niet zorg samengesteld programma vlot werd al- gewerkt. Fritz Mey, de directeur, heeft in de circuswerold een goede naam. Wat llij „brengt" is de moeite van -het zien alles zins waard.-Sarrasani geeft geen show, geen ballet, geen revue. Het geeft het echte, on vervalste circus met paarden, leeuwen," oli fanten, met acrobatiek, die het hoogste-ni veau heeft bereikt, en met een clownerie, die af is. Willy Mullens met zijn paarden, de Sunsfaraily, de muzikale .clowns, de acrohatische toeren, hoog in de nok van de tent, het jongleren op een ongezadeld paard, het optreden van de „koning van de zweep" het deed het publiek huiveren, lachen en vol van bewondering zijn voor het gepres teerde. En noem nu eens namen zonder iemand te kort te doen. Het trapezenummer van de Zemgannos in hun gefosforiseerde kleding was indrukwekkend. Maar niet min der het nummer van Lilian Kenny,, die al leen het irnpezewerk tot een kunst maakte. Edith en Eugen Wiedmann, die toonden met tal van dieren een eigen stempel te zetten op de dressuurkunst, hadden een even groot succes, evenals „slangenmens" Yuk Cheng. Met elkaar brachten dege noemden en de ongenoemden een paar uur goed circus, waarbij de clowns, die toch in geen cirrus mogen ontbreken, de gulle, Har telijke lach wisten te ontlokken na het ge spannen kjjken naar de halsbrekende toe ren van zovele hun vak beheersende acro baten. ^)E ZANDZUIGER Bever is zaterdag vastgelopen in het zand. Van nacht vertrok liet 60-tons zware gevaarte op vier tanklrailers met in totaal 96 wielen vanaf de laatste ingenomen plaats bij de Ceintuurbaan van de spoorwegen. Vanaf die plaats ging het vry vlot over de Maasboule- vard waar enkele lichtmasten en een ver- keerszui! tydelük weggenomen moesten wor. den. Maar bij de afrit naar de Oosterkade gmg bet mis. Om te voorkomen dat het zwa re gevaarte aan de rol zou gaan, had de N V. Oostenrijk van wie de zuiger is en die ook zelf het transport verzorgt, een zandlaag aangebracht die remmend zou moeten wer- ken. I)e remmende werking was echter zo sterk dat de zware trekkers de zuiger niet meer wegkregen. Vanmorgen waren de man nen dan ook .hard bezig het meeste zand met een buldozer in vrachtwagens te schep pen. Vanmiddag stond de Bever aan het wa ter en vandaag, omstreeks vyf uur zouden twee sterke hokken de zandzniger optillen en in de rivier zetten. De politie hielp hij een vlotte afwikkeling van het verkeer. De zuiger is bezig geweest hij de aanleg van het grote verkeersplein van rijksweg 16 en rijks weg 3 (Van Briciienoordbrug—Gouda). VVTVTTVTVVeVVVTVTTTTVVWVVWTVWTTVTVr MAANDAG 12 JULI 1915 Ken aanslag op den sultan van Egypte. Toen vanochtend de sultan voor het ochtendgebed naar de moskee in Alexan- drië reed werd een bom uit een raam geworpen. Ze viel voor de pootcn der paarden, maar ontplofte niet. De mis dadiger is omkomen.. De sultan volbracht zijn godsdienstigen plicht en deed 's mid dags zijn gewonen rjjtoer. Ëen ander hoofddeksel voor de milt' tairen. Gebleken is dat de sjako niet heeft voldaan als hoofddeksel te velde. Daarom zal door het legerbestuur een proef worden genomen met een gryze kepi, waarvan ook de klep met grys laken is overtrokken, zoodat alle glim mende deelcn vermeden zijn. Aan offi cieren en onderofficieren zal worden vergund in plaats van de sjako voorloo- pig in vcldtenue een kepi van bedoeld model te dragen.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1