RUBS gaat eeuwfeest ?69 vieren in nieuw gebouw AGENDA BOTTERDAM 1: BON Dorpskom zal buiten het uitbreidingsplan blijven Gymnasium ook aan Van Haarenlaan 8È ASSISTENT- BOEKHOUDER Zieken dag uit met Rode Kruis 3 Op 22 april 1869 voor het eerst Chauffeur (onder invloed) rijbewijs ingenomen DE ROTTERDAMMER np 3 Harpe Davids99 voor NCRV Bromfietser keek om en... brak kunstgebit Gesprekken over de Heidelberger Michigami DE ROTTERDAMMER WOENSDAG 21 JULI 1955 VOL UITTOCHT gh dagelijks eigen stijl: Kleding van Fa. C. van der Kooij en Zoon een gezellige krant f9.50 AART PONTIER Verererde uitnodiging voor Jan van Gorsel Zilveren feest KETHEL IN HEDEN EN VERLEDEN THERMOSHELL Naam: Adres: - Plaats: Tel Tiende eeuw Pagina 4 /K beu. maar weer weggegaan, vertel de ons maandag een teleurgestelde dame. „Het was er zo ontzettend vol met jongelui. Er was geen bijkomen aan." Ze was vol goede moed op deze eerste maandag van de bouwvakva kantie helemaal uit het oosten, b\j de grens van Rotterdam, naar Bad Groen- oord gegaan om eens een lekker fris bad te nemen, doch ze vond het veel te druk. „Ze springen boven op je hoofd, die kwajongenszei ze mis noegd. Bijna zevenduizend bezoekers passeerden dan. oofc op dis dag de kassa om zich te koesteren in de heer lijke zomerzon. Toch moet men maar rekenen, dat het aantal bezoekers ver beneden dat van verleden jaar blijft. Dit was trouwens voor'Groenoord een rekordjaar. Het water uias maandag 19 graden. Niet minder dan 130.000 beta lende bezoekers gedurende deze zo mer warm maandag de tourniquets van Groenoord gepasseerd, zodat de bedrijfsleider, de heer B. J. Helsma het aantal bezoekers aan zijn bad totdus- ver beslist niet beneden de maat kon noemen en wie weet, wat voor warme, prachtige zomerdagen we nog tegoed hebben, QVERIGENS kan men wel bemerken, dat veel mensen de stad hebben verlaten. Aangezien Schiedam nu een maal geen aantrekkelijk recreatieoord is, drukt deze massale uittocht van stadgenoten wel haar stempel van stil lere straten op het algemene stads- beeld. Slechts het centrum verliest weinig van zijn drukte en levendig heid. Volgende week kan men het diepte punt verwachten van deze uitstedig- heid en daarna begint heel langzaam, geleidelijk aan, het gewone leven weer zijn normale gewoonten te krijgen. We zien onze dokter, onze tandarts, onze bakker en melkboer dan weer te rug, allemaal bruiner öan ooit tevo ren. En als we dan in augustus om acht uur 's avonds weer voor onze tevee gaan zitten, dan zeggen we tot elkaar: ,,Je kan het alweer zien aan de avonden". HOEK VAN HOLLAND In samen werking met de Rode Kruisdistricten van Schiedam en het Westland nodigde de afdeling Maassluis-Maasland-K. v. Hol land 55 minder valide personen uit voor een dagboottocht met de „Konwginne- plaat" van de Spido naar de Langstraat, Hoewel de weersomstandigheden niet bepaald gunstig waren was de stemming aan boord prima. Het Rode Kruisperso- neel werlrte onvermoeid om de gasten 20 goed mógelijk te verzorgen. Uit de realties is wel gebleken dat ook deze dagboottochten zeer op prijs worden gesteld en het afdelingsbestuur hoopt geholpen door de bevolking deze volgend jaar te kunnen herhalen. Op'zaterdag 24 juli zal van 20.20 tot 21.20 uur het programma worden her haald van het hospitaalschip „Henry Dunant" dat de NCRV eerder op het tweede net uitzond en dat »u via Nederland 1 zal worden uitgezonden. De afdeling Maassluis-Maasland-Hoek van Holland van het Nederlandsche Roode Kruis hoopt dat deze heruitzending, evenals bij het eerste programma zal leiden tot reacties in die zin dat veel giften zullen binnenkomen en nieuwe leden zich zullen aanmelden. Ook de Hoekse kampeerders steunen het Rode Kruis. Nadat vorig jaar een actie was gehouden die ruim 1000 opbracht voor de vakantieweek van chronische zieken, heeft de kampeerders- verenïging „De Poort van Europa" ook dit seizoen weer een actie gehouden. Het resultaat daarvan was dat acht invalide- wagentjes bet Henry Dunanthuis te Zeist Ronden worden aangeboden. Er bleef nog een bedrag van 197,62 over, dat werd afgedragen aan de afdeling Hoek van Holland van het Rode Kruis, die uiter aard de kampeerders zeer erkentelijk is voor deze sympathieke steun. SCHIEDAM Zal het oude ge bouw van de Rijks-H.B.S. de Overschiesestraat aan WOENSDAG 21 JULI 1915 3 Keizerlijke geiukwenschen. Keulen, j 20 Juli. De Keizer zond een telegra- g fiscbe dankbetuiging aan Generaal Veldmaarschalk Von Hindenburg 3 wegens de in de vorige week op het Oostelijk front behaalde successen. Ook Generaal Von Gallwiiz en den troepen werd door den Keizer dank en erkentelijkheid betuigd. Een vergissing. De verkiezing voor den raad heef! op een der dorpen in den Achterhoek ook nog een grappige zijde gehad. Een der Raadsleden liet «ven navragen of er al een eandidaten- lijst voor hem was ingeleverd. Op het ontkennend antwoord werd fluks een lijst gehaald en voorzien met het noodi- gc aantal handteekeningen den Burge meester aangeboden. Het bewijs van afgifte werd vijf minuten voor vier aan den brenger ter band gesteld. Later kon bet hoofd der gemeente vermelden, dat de brenger, die zijn eigen naam per abuis als aspirant Raadslid had opgeschreven, gekozen was en zijn last gever uit de rij der vroede vaderen was verdwenen, omdat hij nu die plaats innam. de uversctiiesestraat zijn eeuw- i feest nog op deze plaats kunnen tOGlQtllTgSeXCLrflj(}ïl vieren? Op zaterdag 3 mei 1869 /T7- „Qv, 0 - werd het gebouw geopend. Als (Van een °nzer verslaggevers) alles meeloopt, zal de Rijks-H.B.S. in het jaar 1967 overgaan naar het nieuwe gebouw, dat aan de Burg. Van Haarenlaan wordt gebouwd. Hier wordt ook het Gymnasium ondergebracht. De "muren van het oude gebouw vertonen lelijke scheuren en de kalk valt menig maal van de plafonds. Twee belangrijke gebeurtenis- (Van onze correspondent) tmtnmtvm Dagblad «DE ROTTERDAMMER-, Scbiedamse redactie Lange Kerkstraat 28 tel. 263954 (b.g.g. 115588, toestel 52, b.g.g. na 18 uur alleen voor redactionele aangelegenheden 195885 en 28037), Agentschap: J. v, Gogh, Dr. Zanjenhof- Straat 139, tel 152400. Klachten bezorging: Agentschap (aar. tie boven) dag. van 18.30-18.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264668, alarm brandweer 269123. alarm G.G.en G.D. 268230. Apotheek: Evers, L. Haven 81, tel. 268242. HOEK VAN HOLLAND Om aan de politie te ontkomen reed öe 63-jarige G. A. v. V. uit Loosduinen dinsdagavond met zijn auto het rijwielpad ïangs het Staalduinsebos op. Dit rijwielpad is echter nog maar 'gedeeltelijk voltooid en V. reed zich klem. Bij zijn aanhouding consta teerde de politie dat V. zwaar onder invloed was en de 'bloedproef bevestigde dat. Zijn rijbewijs werd ingenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Omdat de 27-jarige havenwerker D. J. uit Rotterdam op zijn rijwiel met hulpmotor maandagavond op de Westfrankenlandsedijk bij de Wilhel- minahaven even omkeek, botste hij tegen een stilstaande personenauto, bestuurd door de 36-jarige mevrouw A. C. R.-van D. Het kunstgebit en het voertuig van de onvoorzichtige havenwerker kregen beide schade en. de man zelf liep enkele kleine verwondingen op. VLAARD3NGEN De 64-jarige heer S. Dijkshoorn, die dinsdag een ongeluk overkwam in de korenmolen Eolus aan de Kortedijk, brak daarbij niet zijn linkerbeen zoals de politie gisteren meld de, maar werd voor heupklachten in het Holyziekenhuis opgenomen. In een gewijzigd bericht meldde de politie vanmorgen dat de molenaar om streeks half negen een zak lijnschilfers van ongeveer 70 kg van een stapel nam om die in een mengmachine te storten. Toen hij zich omkeerde viel de stapel van ongeveer vijf zakken om, waardoor de heer Dijkshoorn tegen de vloer werd gedrukt en bekneld raakte. Een klant trof hem zo aan en waarschuwde de GGD. sen werpen hun schaduw vooruit, namelijk het komende eeuwfeest en het naderend afscheid vau de directeur van de school, dr. R.« Oort, die- de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt.' Ingevolge de wet van Thorbecke op het Middelbaar Onderwijs besloot de gemeenteraad van Schiedam op 23 juli 1867 over te gaan tot de bouw van een HBS. De toenmalige gemeen te-architect. Van Erkel maakte het ontwerp^ en de aannemer G. Key voerde de bouw uit voor een bedrag van 50.000. Het eerste toelatings-examen werd op 22 april 1369 gehouden. Er meldden zidh 31 jongelui aan, van wie er zich tien op een gegeven wenk terugtrokken. Er werden 15 „jongelieden" toegelaten tot ae eerste klasse, 5 tot de tweede klasse en een leerling tot de derde klasse. Verder werden er nog tien boven de zestien jaar toegelaten voor afzonderlijke lessen. Overweldigend was dit begin dus niet. De gemeenteraad besloot op 12 april 1870 de Latijnse school over te brengen naar het gebouw van de HBS. Vanaf september 1871 kregen de leerlingen ook lessen in gymnastiek en exerceren, zoals dit toen heette. Aan dit exerceren werd 1 a 2 uur per week besteed. In de vergadering van de commissie van toezicht van 17 mei 1883 bepleitte de directeur Steynis toelating van meisjes op de HBS. Het volgende jaar deden zeven meisjes toelating-s examen, van wie er zes slaagden. ineens een flink plan te maken, waardoor er voldoende ruimte zou zijn voor een groter aantal leerlingen. Tenslotte kwam er in 1900 een verbou wing tot stand, die echter niet meer dan een lapmiddel was. Het onderwijs op de Rijks-HBS nam sedertdien een grote vlucht, waarbij vooral ook nieuwe methoden werden gebruikt. Een vernieuwing van de uiterlijke vormgeving van deze middelbare school is derhalve zeer urgent. Eerst in het nieuwe gebouw zal het onderwijs zich ten volle kunnen ontplooien. FORTEX KOKJE HOOGSTRAAT lts. TEl. 6)51 - VLAARDINGEN IMPORTEURS VAN EN GROOTHANDEL IN BAKERIJGRONDSTOFFEN Emmastrsat 143 Vlaardïngen zoekt per 1 september of eerder: die na een korte inwerkperiode de boekhouder kan vervangen bij afwezigheid etc. Vereisten: leeftijd tot 24 jaar mil. dienst vervuld of vrijstelling hebbende practljkdiploma boekhouden of vergevorderd met deze studie. Sollicitaties worden ingewacht aan bovenstaand adres. EEN GOEDE SFEER VOOR ADVERTENTIES 1 PROF. OR. A. F. N. UKKHKEXKEg' De prachtige reeks zond», avondlexingen voor de NCRV in boekvorm Over de actualiteit en is rijke inhoud en historie van de Heideibergse Catechljmus. Vtrkn,t*Mr m <fe botkhmde ZOMER i HUID* - WMaiRfti Alle boeken van »v Ser.,ea Keunlngs Uit*..' vertj zijn verkrijgbaar boekverkoper Smalle Ravenstraat g Telefoon 4304 Vlaarflingets Naar Joegoslavië om judocursus te geven (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Jan van Gorsel, de eigenaar-directeur van de bekende Sportschool gaat op uitnodiging van de Joegoslavische Judobond een tien daagse cursus verzorgen voor een groep geselecteerde sportleraren in Ronvinj (Noord-Joegoslavië). Hij zal voornamelijk het lesgeven in judo praktijk en -theorie behandelen. De heer Van Gorsel dankt deze vereren de uitnodiging aan zijn artikelen over jeugdjudo, waardoor men hem in eigen land een deskundige op dit gebied Is gaan beschouwen, en die kennelijk zelfs In Joegoslavië zijn doorgedron gen. Het bestuur van de Joegoslavische Judobond heeft hem dan ook verzocht tijdens zijn bezoek aan Ronvtoj voor al aandacht te schenken aan de theo rie van het jeugdjudo. CCHIEDAM Jong en oud ge- noten gisteren van de zon in het kleine plantsoen aan de Nieuwe Haven, op de hoek van de St. Lidvinastraat. Het pand links is het St. Liduir.agesticht. Waar de huizen aan de overkant van de haven staan, heet het Westvest. Op de ene dame na, die de zonnewarmte durft te trotseren, waren het allemaal oude heertjes, die hier zaten te dromen en te praten. Een aardig contrast vormden de beide kin deren, op de achtergrond die in Hun balspel waren verdiept. Van Gorsel, die verleden jaar een zelfde uitnodiging moest afwijzen om dat hij toen vlak voor de ingebruikne ming van zijn sportschool stond, be schouwt het als een vakantiereisje en neemt daarom rijn hele gezin mee. De familie vertrekt vrijdag 13 augustus. Ook de bekende judoka Slem Katte- staart (tweede Dan) is van de partij. Tino Hoogendijk slaagde juist vorige week bij het CXO.S. voor het alge meen diploma sportleider. Hij begint in september aan zijn zogenaamd spe cialisatiejaar en beschouwt de cursus bij Michigami als een goede voorberei ding daarop. De heer C. H. de Korte (derde Dan) is leraar aan de Sportschool Van GorseL Dankzij de persoonlijke bemoeienissen van de heer Michigami, die onlangs in de Vlaardtngse sportschool een judocursus voor Nederlandse sportleraren gaf, gaat de heer De Korte in september voor tien maanden naar Japan om zich daar verder in het judo te bekwamen. De cursus in Bordeaux wordt voor hem een voor proefje op alles wat hem straks in Japan te wachten staat. Overigens is er nog een andere vermeldenswaardige zaak in de Vlaardingsse sportwereld, want morgen (donderdag) vertrekken vijf judoka's naar Bordeaux om daar een achtdaag se cursus te volgen bij de Japanner Haku Michgiami (zevende Dan), Europa's beste judoleraar. Dit zijn Goos Guichelaar, Tino Hoogendijk, Wiin van der Kolk, Chris de Korte en Gerard Vroegh. De drie andere Vlaardingers volgen de cursus in Bordeaux zonder speciaal doel, maar wel om een heleboel op te steken van de judosport en daarmee een nuttig bestede vakantie op het oog hebben. mei v vijfentwintig 1894 bestond de HBS jaar. Er werd braaf feest gevierd. Het leerliragental nam inmiddels geleidelijk toe. Rondom de eeuwwisseling besloten B. en W. de lessen van de HBS gedurende de kermisweek om twaalf uur te doen eindigen, want de leerlin gen bleken last te hebben van het lawaai der vermakelijkheden. De ver lichting van het gebouw door middel van gasgloeilicht liet In die dagen ook veel te wensen over. Naar aanleiding van de inschrijving van 107 leerlingen voor de cursus 1899- 1900 drong men er bij B. en W. op aan de nodige stappen te doen, zodat men met de aanvang van de nieuwe cursus alle leerlingen behoorlijk zou kunnen plaatsen. Doch men beging de fout niet SCHIEDAM Geboren: Helena dv J van Holten en W Brinkman: Frank F zv F F de Heer en Y M Francke; Michael zv B de Roos en M van Diggelen. Overleden: J van Houwelingen. 42 jechtg van "Wensen; J H Snoder, 58 j, echtg Fial; J Sorber, 70 j. Laat een uwer exports met mij 'n afspraak maken voor een gesprek over centrale verwarming met Inlichtingen over centrale oliestook- verwarming vraagt u aan SHELL! Zon der enige verplichting n- werzijds komt u meer te weten over deze beproefde en economische Jxuisver- warming, 't Is ideaal: cen trale oliestookverwarming met THERMOSHELL als brandstof! Vul de bon in! j Stuur de bon In open enveloppe naar: Shell Nederland Verkoop- maatschappij N.V., afd. Verwar- ming, Postbus 69, Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Aangezien in de naaste toekomst Schiedam, dat op het ogenblik iets meer dan 80.000 inwo ners telt, aan nog 37.000 mens huis vesting zal moeten verschaffen, ont wierp het gemeentebestuur het uit breidingsplan Kethel. Daartoe zullen ongeveer 10.600 woningen nodig zijn. Hier verrijst op den duur een belang rijke en uitgestrekte stedelijke agglo meratie waarin men met opzet de ou de dorpskom buiten het uitbreidings plan wil houden. De oude kerk zal aan één zijde door groen worden begrensd. De namen van de verschillende buurtschappen, waarin dit stadsdeel zal worden ver deeld, dragen oude, historische namen zoals Groenoord, Spaland, "V/oudhoek en Kethel. Kethel, of Harga, kan bogen op een hoge ouderdom. Toen In 1941 dit dorp z(jn zelfstandigheid verloor en bü Schiedam werd getrokken, verhuisde het archief naar het Schiedamse ar chief aan het Oude Kerkhof. De over leden archiefambtenaar, de heer L. A. Abma, bracht vele historische bijzon derheden aan het licht. De huidige ste- debouwkundlge ontwikkeling vestigt de aandacht op het verleden van deze ou de agrarische gemeenschap. Reeds in het tiendenregister van de abt van Egmond komt in de 10e eeuw de naam voor. Er stond een kapel met eromheen een aantal verspreide hofsteden. Eerst behoorde dit bedehuis tot de kerk van Vlaardingen, doch in 985 werd het zelf standig. De grenzen van de parochie he pen door burgerlijk Schiedam. Toen de zusters van het St Ursula Convent na de brand van 1428 op de Dam een nieuw klooster wilden bouwen, moesten ze aan de pastoor van Kethel vergunning vragen. De burgerlijke gemeente Kethel en Spa- land groeide uit verschillende polders, zoals Babberspoider, Hargapolder, Oost en West Abtspolder, en de Nieuwlandse, 's-Gravelandse en Kortlandse polders. De grote vijanden van het dorp waren altijd het vuur en het water. Vele malen werden de polders overstroomd. De oudst bekende overstroming was die van 1789, waarbij de kade van de Oostpolder door brak. Het water kwam 3,5 voet hoog te staan. Hoewel het vee bijtijds kon wor den gered, was er veel schade. De jong ste watersnood hadden de Duitsers met hun inundaties in de Tweede Wereld oorlog op hun geweten. Ook de rode haan kraaide menigmaal in dit dorp van landbouwers en veehou ders. In 1537 brandde bijna het gehele dorp af, ook de oude St. Jacobskerk, waarvan slechts de toren gespaard bleef. Bij de brand op 8 mei 1853, die ontstond in de bakkerij van P. H. Schepp, brand den negentien woonhuizen af en werden 69 personen dakloos. Een collecte voor de getroffen dorpsgenoten bracht ƒ5600 op. Nadien moeten stenen dakpannen de zeer brandbare rieten daken vervangen. Op 25 juli, een feestdag gewijd aan de apostel Jacobus, waa het kermis in het dorp. Uit de „Informacle apt stack van Verpondingbe" In het jaar 1514 blijkt dat er 340 communicanten In de gemeente waren. Verder telde Kethel 50 haardsteden of woningen, waarvan tien door de vereniging van armen- meesters werden beheerd. Van de 1440 morgen gronds waren er 600 morgen in gebruik bij de poorters en het kloos ter van Si. Ursula van Schiedam, Kerk en parochieschool gingen in het einde van de zestiende eeuw in handen van de gereformeerden over. Tot 1827 bleef de school van de Ned. Herv. Gemeente. Bij besluit van de Gedeputeerde Staten van 29 juni 1827 kwam het schoolgebouw in bezit van de gemeente Kethel. TYE RET heef! er weer ietz nieuws en tevens iet» exclusiefs bij. In de remise aan de Kootsekade is sinds enkele weken een automatische wasinrichting voor trams in gebruik. Voor autobussen bestonden de ze installaties al, maar voor trams niet. Ook de Rotterdamse tramrijtuigen moeten regelmatig een schoonmaakbeurt hebben. Dit wordt echter met de hand gedaan. Uiter-' aard is dat bijzonder arbeidsintensief. Bet. apparaat dat daarvoor nu is ontworpen, - werkt zo automatisch dat er zelf; voor de bediening geen mensen nodig x(jn. De tram- bestuurder kan (er zijn speciale contacten in de bovenleiding aangebracht) de machi ne zelf in werking stellen vanuit zijn cabine De machine in de remise Hillegersberg is eigenlijk nog een proef. Het ligl echter io de bedoeling pok de andere tramremises in de toekomst van een dergelijke instalk- tie te voorzipn. De wasinstailstie kan, vol gens het bedrijfsorgaan van do RET, drié tot vierhonderd liter water per minuut weg spuiten. Langzaam, met een snelheid ge-; ringer dan die van een voetganger er staan bordjes met: „maximum 2 km",—; glijden de trams tussen twee tramboge.s draaiende borstels door terwijl uil een groot. aantal sproeier*, het water tegen de traai wordt gespoten,, De horstels draaien vrij".,'',, snel tegen de rijrichting van de tram in. Uiteraard "zijn ramen, deuren en daklui ken goed afgesloten. Slechts voor- en oé- - terzijde van de 'tramwagens blijven vuil. Die moeten nog'met de hand worden ge reinigd.' De opzet was dat iedere naar de remise inrukkende tram Vnacht* eenjbetó-, zou krijgende? dus mórgens - blinkend schoon op straat zon komen. Dat 'ging nieU zomaar. Aan het'remisegehouw-raoest dad»y voor een en ander.worden*'veranderd. Inde.);', achtergevel die aan Se Hiiiegondastrsat, d 1 werd een grote "elektrisch bedtenlHtfê.katb 'j leideur gemaakt. De trams die tot voor kort, voordat zij de remise konden inrijden, eerst de Kootsekade moesten oprijden, gaan nu aan de Hiiiegondastraat naar binnen'. Eerst krijgen zij een wasbeurt, dan worden; ze boven de inspectieput nagekeken en rij den daarna een klein eindje de Kootsekade op om het juiste remisespopr te kiezen. Heel bijzonder is ook een kanteldeur in een remise. In alle remisis en werkplaatsen zijn normale draaideuren' in verband met' de. bovenleiding. Op deze deur is echter .een bovenleiding gemonteerd die onder «troont- komt zodra de grote deur zijn bovenste ho rizontale stand heeft bereikt. Is de deör ge sloten dan staat er geen spanning op die draad, Yoor alle zekerheid is deze boven- leiding dubbel geïsoleerd. j 'PWEE grote mobiele kranen zijn gisteren - op de Willemskade ingeschakeld bij een in hoge mate uitzonderlijk transport; een van de zalen van het museum -voor land- en volkenkunde wordt in gericht tot aula en de voorwerpen, die tot nu toe in die zaal waren opgesteld, moesten worden overgebracht. Dat moest „buitenom" gebeu ren, want bij die voorwerpen waren «tn bisj-paal en twee prauwen uit Zuid-Nieuw Guinea en nog een paar hutspalen van 359" kg elk. Vooral de bisj-paal kostte de trans porteurs hoofdbrekens en de conservator?? van het museum een hevige zenuwspan ning. Deze uit één stam gehouwen en rijk uitgesneden paal van dertien meter lengt» is een eerbewijs aan eeft in de strijd omge- komen familie. De leden van die familie tot de kleinkinderen toe zijn er zorgvuldig in uitgebeiteld en dat is geschied met ste nen gereedschap. De paal is uitermate kost baar omdat zij een unicum is: er bestaat op de gehele wereld geen tweede exein-. plaar. Het transport, vooral van de bisj- - paal en de twee prauwen, gaf aanleiding tot een nogal gecompliceerde toestand. De verkeerspolitie moest er zo nu en dan de Willemskade helemaal voor afsluiten. En ten slotte moest zelfs een auto, die op het Willemsplein „in de weg" geparkeerd stond, door een aantal potige transportman nen worden opgetild en weggedragen. Het voertuig stond op de handrem en was niet te verrijden (Van onze correspondent) SCHIEDAM De Christelijke Mu- ziekvereniging „Harpe Davids" zal vrijdagavond om 18.30 een radioeon- eert verzorgen voor de NCRV, over de zender Hilversum I. Uitgevoerd worden: 1. Zemire et Azor: Suite Ballet, A. E, M. Grétry, arr. J. Moeren hout, a. Entree, b, Passepted, c. Pan-- tomine, d. Finale. 2. Entlang der Weichsel, Addy Kurth, bew. van Hol-- land. 0 SCHIEDAM In Bad Groenoord werden maandag van de 12-jarige 'scholier F. S. een portemonnaie met zeven gulden, een polfimM*" logö en twee foto's ontvreemd. f

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2