Honderden autowrakken van de straat gehaald Tijdschrift stopt uitgave: redacteuren in de cel MAN SLOEG IN RAZERNIJ VELE RUITEN KAPOT Egyptisch journalist; gearresteerd Vier miljoen zagen tv-uitzending mensen „BRANDSTICHTER" KWAM WEER NIET OPDAGEN Beter signalement van gluurder voorhanden Politie en ROTEB ruimen op i(k Waarborg door formulieren en foto's A-Ford haalde de finish Scholieren redden 2 kinderen uit zee j Middelbare tuinbouwschool start september GEVAL VAN SPIONAGE? Laatste nummer van „Tegenstroom'' Met mes belagers bedreigd Mr. Yleer volgt W. Thomassen in Enschede op Verloving prinses Beatrix Voor 't eerst cyclus doorbroken Zeeman gewond bij vechtpartij Koninklijk paar op 25 september naar de West Koningin Juliana Beatrix en Claus naar Porto Ercole Zoon stak vader met mes dood Gezochte foto's waardeloos Nieuwe functie voor oud-hoofdredacteur van De Volkskrant Prinses Beatrix en verloofde bij grootmoeder de rotterdammer DONDERDAG 22" JULI 1955 1 i'nele gevallen ontfermt de jeugd zich over een op straat achtergelaten autowrak. Die neemt dan een aanzienlijk deel van de sloop voor haar rekening. ROTEB en politie doen het echter heel wat grondiger en die laten géén rom mel achter. VERPLICHTE WA IN HET GROOT WRAKPASPOORT Minder RADIO BIEPENHEIM. H.K.H. prinses Beatrix en haar verloofde Claus von Amsberg hebben gisteravond een be zoek gebracht aan de grootmoeder van de Prinses, prinses Armgard, die in Diepenheim (Ov.) woont Zij kwa men om half acht aan en vertrokken in de loop van de avond weer. Nieuwe getuige NAALDWIJK Het ligt in de bedoe ling op 1 september de Middelbare Tuinbouwschool te Naaldwijk te openen. ■De oprichting van de school is te danken ®an het initiatief van de standsorganisa ties. De school zal een B-richting bevat ten, waar de bezitters van een diploma ggere tuinbouwschool worden toegelaten. Hiervoor wordt echter ook een toela tingsexamen afgenomen. Het programma richt zich voornamelijk op de teelt van bloemen en groenten onder glas. Verder zullen bedrijfseconomische vak ken worden onderwezen, praktiik en tuinbouw, techniek, en algemene" teelt- vakken. De cursus duurt 50 weken per jaar, waarvan 33 in schoolverband en 14 tn de praktijk. Het diploma geeft recht op een ver gunning in alle sektoren van de tuin bouw. Voorts zal bij voldoende deelname op 1 september een A-richting worden Ingesteld als opleiding voor hen die in de toekomst niet in het tuinbouwbedrijf gaan werken, maar in verwante beroepen. Hiervoor komen in aanmerking de bezitters van een ULO-dipIcma, 3-jarige HBS of gelijkwaardige opleiding. De duur van deze opleiding is 3 jaar. pegenen die deze A-richting wensen, kunnen zich nu voor de B-richting aanmelden aan het Proefstation te Naald- Wijk. Daarna zal worden nagegaan of het volgend jaar ook een A-richtlng zal worden ingesteld. pagina IfÉ mm "O OTTERDAM Sinds en Roteb de handen politie ineen Rebben geslagen in de strij-d tegen de hoe langer hoe meer op be paalde straten, pleinen en braak liggende terreintjes verschijnende autowrakken is er heel hard ge werkt. „ROTEB-nieuws", het be drijfsorgaan van de gemeentelijke diensten die onder de ROTEB res sorteren, weet te melden dat er tot en met begin mei 1965 niet minder dan 272 autowrakken van de openbare straat zijn verwijderd, dat eigenaars op verzoek van de politie zelf 150 wrakken hebben laten weghalen die gingen naar de sloper en dat de politie op 7 mei nog acht gevallen „in be handeling" had. De politie heeft ruim honderd foto's van wrakken gemaakt. Van eind januari tot begin mei hebben politie en ROTEB gemiddeld iets minder dan dertig autowrakken per week van de straat gehaald en er zijn geen aanwijzingen dat dit gemid delde in de loop van dit jaar aanzien lijk zal toenemen. Zoals men weet is de anti-wrakkenope- ratie begonnen in januari. Het toenemende aantal autowrakken was al lang de politie een doom in het oog. Het paste helemaal niet in het „opgeruimd staat netjes", de slagzin die het in Rotterdam zo goed doet Al in 1964 had de politie over dit probleem contact opgenomen met de ROTEB en men vreesde dat toen in januari de verplichte WA-verzekering van kracht werd, het aantal wrakken oo straat aanzienlijk zou toenemen Vroeger had de politie gevonden autowrakken van de openbare weg maar een terrein laten brengen waar zij sa enige tijd voor een niet al te hoog bedrag doorgingen naar een sloper. Die gang van zaken was nogal moeizaam en er kwam een regeling die deze zaak heel wat vlotter zou doen verlopen Onze Rotterdamse politie is netjes: er (Van een onzer verslaggevers) kwamen waarborgen voor een eigenaar, die hangende de gehele „wrakkenproce- dure" eventueel nog zou kunnen komen opdagen. Want van veruit de meeste op straat gevonden autowrakken is de eige naar nergens te vinden. De politie zou van elk wrak een foto maken, die als „signalement" kan dienen. En ten slotte de zakelijke basis: be paald werd dat de wrakken tegen de meest gunstige prijs naar de schroothan- del zouden gaan. In geen geval mochten zij m handen komen van mensen, die van zo'n wrak weer een „auto" zouden maken. Alsjeblieft niet meer op de weg met zo'n ding! Voor het verwerken van de wrakken kwamen alleen grote schroothandelaren in aanmerking, want zo'n wrak is niet zonder meer geschikt voor schrootver- werking. Het bestaat niet alleen uit staal. Bekle- dingsstoffen en pakkingen kunnen wor den weggebrand. Maar allerlei non-fer- rometalen leveren nare verontreinigin gen. De schroothandelaar moest dus een zo grote ondernemer zijn, dat hij be schikte over apparatuur om de wrakken „schoon" te maken. Een dergelijke han delaar volgde, een overeenkomst werd gesloten. Ten slotte heeft een schroothandelaar speciaal voor deze opruiming eea wrakkenpers besteld, die in de loop van dit jaar wordt afgeleverd en die in enkele minuten van een wrak een geurig net pakje schroot maakt. Om de kring helemaal te sluiten kreeg elk gevonden wrak een keurig formulier met daarop allerlei gegevens zoals plaats, signalement en wat niet al. Aan de hand van dit formulier tracht de politie de eigenaar op te sporen. Is die eigenaar niet te vinden, dan wordt het wralc weggehaald. Is er wèl een eigenaar dan wordt hem gevraagd, zijn wrak te verwijderen of, als hij dat wil, een af stands verklarmg te tekenen. Tekent ho die verklaring dan zorgen politie eo ROTEB wel voor de rest. Voor de opruiming gebruikt men thans een zware hydraulische kraan. Het is de bedoeling' dat deze wrakkenauto wordt voorzien van een zware aanhangwagen. Dat maakt het transport heel wat ge makkelijker en de kosten dus lager. Ook wat auto-wrakken betreft wordt Rotterdam een schope stad. Een reddingsploeg heeft gisteren 17 mijnwerkers, die zes en een half uur opgesloten hebben gezeten in een ingestorte kolenmijn bij Mbers in de butirt van Duisburg, bevrijd. De mijn arbeiders werden gistermorgen 450 meter onder de grond van de buiten wereld afgesloten, toen een 10 meter iang gedeelte van een gang waarin zij werkten, instortte. Niemand werd ge wond. (Van een onzer verslaggevers) ZANDVOORT De A-Ford uit 1929 heeft het gepresteerd. Vanmiddag werd met een „supersnelle" slatronde, met een gemiddelde van 68,7 km per uur, een einde gemaakt aan de 24- unrsrace, die de heren Jaap Coster en Dirk Groenendijk woensdagmorgen op het Zandvoortse circuit begonnen. Zonder mankeren heeft het oude, maar nog bijzonder krasse voertuig zijn ron den gedraaid. Het werden er m totaal 325 en de gemiddelde snelheid lag daar bij op 58,6 km per uur. Er werd dus m éen etmaal veertienhonderd kilometer afgelegd. De beide bestuurders wisselden elkaar om de drie uur af. Er kwam geen enkel mankement voor. Alleen moest tijdens de nachtelijke uren éénmaal een lekke band worden verwisseld. Vermoeid, maar uiterst tevreden heb ben de beide A-Fordrijders de race in hun veteraan afgesloten. A MSTERDAM Het twee- A maandelijks literair tijdschrift „Tegenstroom" is niet meer. Reden hiervan is, dat twee medewerkers. T. Kars en K. Brants op 24 april van dit jaar ryn gearresteerd. Zij worden verdacht van fraude hij de Rijkspostspaarbank in novem ber 1964. Het nieuws over bet ver schijnen van het laatste nummer wordt door redacteur B. van Hou ten bekendgemaakt in het juli/ augustusnummer onder de kop „Het einde van Tegenstroom". Het tijdschrift kan niet langer ver. schijnen, aldus de heer Van Houten, omdat de gearresteerde redacteur T. Kars, „zowel geestelijk als mate rieel" de motor van het tijdschrift was. Het laatste nummer -werd dan ook niet wat de heer Van Houten ervan ver wacht had. Er staat een groot arti kel van zijn hand in over Multatuli, dat aanvankelijk in afleveringen had moeten verschijnen. De abonnees die teveel geld betaald hebben zullen die terug krijgen. Dit zal gebeuren zodra inzicht kan -wor den verkregen in de administratie, die inmiddels in beslag is genomen. Er is na het bekend -worden van de fraude veel over het tijdschrift ge schreven. Zo werd geïnsinueerd, dat mensen die gearresteerd worden na tuurlijk geen oordeel kunnen vellen over de hedendaagse Nederlandse literatuur. De heer Van Houten gaat hier tegenin: „Het een heeft niets te maken met het ander, maar men moet er wel een verband in brengen als men zich wil troosten, en zich wil wijsmaken, dat de uitbrander, die „Tegenstroom" de tweede-rangs auteurs gaf, »u toch nog met een sisser blijkt te zijn afgelopen. De hoofdstroom die door dergelijke banaliteiten gevormd wordt zal nu weer ongehinderd kunnen vloei en." De rijksrecherche zoekt thans uit wie Keiler de derde redacteur van „Tegenstroom" precies is. AMSTERDAM De raad van be stuur van de Verenigde Nederlandse Uitgeversbedrijven N.V. heeft met in gang van 1 augustus de heer J. M. Lücker benoemd tot waarnemend directeur van het Amsterdase dag blad De Nieuwe Dag, de Nieuwe Haarlemsche Courant, het Kennemer- dagblad en Het Nieuwe Dagblad te Rotterdam. De heer Lücker is oud-hoofdredac teur van De Volkskrant. De heer Lücker zal deze taak ver vullen als onderdeel van zijn adviseur schap voor perszaken van de V.N.U., die de eigenaresse is van deze dag bladen. DEN HAAG Tijdens zijn vakantie in Scheveningen wilde de 25-jarige J. L. uit Hamburg gisteravond zijn 22-jarige schoonzus A. C. eens laten zien hoe sterk hij wel was. Hij nam zijn twitigjarige vrouw T. L.-C. op en tilde haar over de balustrade van „Oberbayern" aan de Palacestraat. Samen vielen zij over het hekwerk op het twee en een halve meter la ger gelegen trottoir. De jonge vrouw liep een bekkenfractuur op en is in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen. De sterke man is met een inwendig letsel naar het ziekenhuis Bronovo gebracht. (Van een onzer verslaggevers) D OTTERDAM In de Eerste Wan- R- deloordstraat heeft de 37-jarige J. J. E. woensdagavond vele ruiten aan diggelen geslagen. In een vlaag van razernij vernielde hij de ruiten van een pand in die straat. Toen om wonenden hem probeerden te over meesteren, vluchtte hij een andere woning binnen, waarin een getrouwde zuster van hem woont. Zij was met vakantie en de man sloeg vier ruitjes van de voordeur m om binnen te komen. Hij haalde een mes tevoorschijn, waarmee hij zijn belagers van zich afhield. Intussen had hij nog met een straattegel een ruit aan de achterzijde van een vlakbij gelegen winkel vernield. De gewaarschuwde politie ontfermde zich over hem en bracht de man naar het Dijkzigtziekenhuis. omdat hij bij het stukslaan van de ruiten een slagader lijke bloeding aan de linkerpols had opgelopen. Hij is daar ter verpleging opgenomen. Later bleek nog dat de man behalve de ruiten van het eerste pand ook nog buiten- en tussendeur had vermeld en het meubilair met bloed besmeurd. Van twee scholen zijn woensdagmiddag ook enkel eruiten vernield. Op het po- QOK de televisie heeft gistermiddag en -nacht aandacht besteed aan de brandstichtingen in Ridderkerk. Ca meraman Huib de Ru filmde gisteren de trieste resten van de brand in de Rubberfabriek Bakker en Zonen N.V. litiebureau aan bet Marconiplin werden drie jongens en een meisje gebracht, die twee ruiten hadden stukgeslagen van de Prinses Margnetschool aan de Prof, Poelslaan. Daarna waren ze naar binnen gegaan. Ze braken een aantal kasten open en namen verfdozen, stuf en filmrollen weg. Zij bekenden thuis nog meer van dat spul te hebben. De kinderen zijn. later aan de kinderpolitie overgegeven. DEN HAAG Twee Haagse scholieren hebben de 13-jarige Klaas Dijkstra en zijn elfjarig broertje Henk, die uit Bruns- sum op vakantie aan het Scheve- ningse strand waren, van de ver drinkingsdood gered. De broertjes kunnen niet zwemmen en waren gisteravond toch de zee ingegaan. Door de vloedstroom werden zij meege nomen en kwamen bij een golf breker in moeilijkheden. De Haagse scholieren, de 16-jarige Marinus de Jong en de 18-jari- ge Gerard Nijhof, beiden werk zaam als vakantiehulpen in een strandpaviljoen, gingen gekleed te water en slaagden er na veel moeite in de broertjes veilig op het droge te brengen en aan hun angstige moeder terug te geven. DEN HAAG Tot burgemeester van de gemeente Enschede is met in gang van 16 augustus benoemd mr. A. J. Vleer te Eindhoven. De heer Vleer, die 53 jaar is, volgt de heer W. Tho massen op, die sinds enkele maanden burgemeester van Rotterdam is. Mr. Vleer is sinds 1958 secretaris van de Technische Hogeschool te Eindhoven. Hij is vryzinnig protestant en lid van de Partij van de Arbeid. C,AvRO In Cairo is woensdag bekendgemaakt, dat de adjunct hoofdredacteur van het Egyptische blad AI Achbar, Moestapha Amina, is gearresteerd „in verband met een belangrijke zaak, waarover publikatie van alle inlichtingen officieel is verboden. Waarschijn lijk wordt hij van spionage be schuldigd. Moestapha Amine is evenals zijn broer Ali een van de belangrijkste journalisten van Egypte. De twee broers hebben onder koning Earoek een uitgeverij en Al Achbar opgericht, die beide later door het nieuwe be wind werden genationaliseerd. De twee kozen de zijde van Nasser en zij verklaarden onlangs dat zjj het jour nalistieke vak had-den geleerd van o.a. de hoofdredacteur van Al Ahram, het blad dat de spreekbuis van president Nasser vormt. De gebroeders ondervonden de laat ste tijd moeilijkheden van de zijde van de overheid. De links-georiënteerde Chaled Mohieddin werd vorig jaar be noemd tot directeur van Al Achbar, terwijl de broers zich tevreden moesten stellen met het hoofdredacteurschap. Al spoedig ontstond wrüving tussen hen en de linkse medewerkers die door Mohieddin werden aangesteld. De ge broeders Amine zijn rechts-georiën- teerd en voorstanders van een pro- Amerikaanse politiek. Aii Amine verliet onlangs Al Achbar om correspondent van Al Ahram in Londen te worden. Volgens sommigen is All zeer bedreven in het schrijven tussen de regels. Zo zou men uit een van zyn artikelen kunnen opmaken, dat hij in het buitenland eindelijk vrij kon ademhalen. Al Ahram liet van ochtend weten, dat men het beter vond het dagelijkse artikel van zijn Lo„ dense correspondent niet te publiceren Het ministerie van buitenlands» zaken in Washington heeft intussen een bericht tegengesproken dat een Amerikaanse diplomaat tegelijk niet Moestapha Amine in Alexandria zou zijn gearresteerd. Volgens de Ameri kaanse woordvoerder was een Anus rikaanse diplomaat die Amine goed kende wel ondervraagd. Daarna had hij echter naar Cairo kunnen terugkeren^ HILVERSUM Ruim vier mil joen Nederlanders van vijftien jaar en ouder hebben op maandag 28 juni gekeken naar de televisie- uitzending, waarin de verloving van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg werd bekend gemaakt door koningin Juliana. Dit betekent dat bijna zeventig procent van het televisiepubliek naar deze uitzending heeft geke ken. De waardering voor de toe spraak van de vorstin bedroeg 8,2 en voor die van de minister-presi dent, mr. Cals, 7,9. Dit blijkt uit een programma-onderzoek dat in opdracht van de NTS en de NRU is ingesteld. Van de daarna uitgezonden vraagge sprekken met de koninklijke famiüe had dat door Herman Felderhof een kijk dichtheid van eveneens meer dan 70% en dat van de BBC-verslaggever Kenneth Harris een kijkdichtheid van ruim 60%. De waardering van beide interviews liep bij het televisiepubliek nog duidelijker uiteen dan bij het radiopubliek. Het vraaggesprek door Herman Felderhof had een waardering van 7,8, dat van Har- ris een waardering van 7,1. (Van een onzer verslaggevers) RIDDERKERK Ook in de nacht van woensdag op donderdag moest de Rdiderkerkse brandweer niet uitrukken voor een grote brand, zoals die de afgelopen weken steeds in' de gemeente heeft gewoed. De brandstichter gaf zich evenals de nacht daarvoor niet bloot. Daarmee werd voor het eerst definitief de eycltta doorbroken, die met zich bracht dat de laatste vier weken op een van de twee bewuste nachten steeds een grote brand woedde. De landbouwers in Ridderkerk had den zoiets al verwacht. Boer Van den Hoek, eigenaar van een fraaie hoeve met strodak, die de gehele nacht opbleef, vond: .Hij zou wel gek zijn als hij zich vertoonde", daarmee doe lend op de verdubbelde waakzaamheid van de politie, die opnieuw postte en patrouilleerde. Behalve de boeren waren er overigens minder Ridderkerkers, belust op brand en sensatie op de been dan de nacht tevoren. Wellicht speelde het koudere weer daarbij een rol. Misschien ook liet menigeen het afweten omdat een nacht waken al meer dan genoeg was gebleken zo midden in de week. Vooral later op de avond waren de straten uitgestorven en stonden niet, zoals de avond daarvoor, groepjes mensen op de straathoeken in het centrum. Ook het leger van nieuwsgie rigen dat gisteren voor het politiebu reau en de brandweerkazerne had postgevat, bleek te zijn gedecimeerd. Alleen wat opgeschoten jongens met bromfietsen vond het nog de nachtwa ke waard. Over het uitblijven van brandstichting liepen bij de politie de meningen uiteen. Wanneer het geen pyromaan betreft, maar een criminele brandstichter zal deze het na de uitgebreide voorzorgs maatregelen door dé politie getroffen hebben laten afweten. Vermoedelijk zal hij dan op een later tijdstip opnieuw toeslaan. Ook is er de mogelijkheid dat de pyromaan, evenals vele industriewerkers, gewoonweg.... met vakantie is. Het zal een kwestie van lange adem worden, zei ds korpschef van de politie, hoof dins pek- teur F. Kooy, gisteren opnieuw. Er bestaan nog geen verdenkingen. ROTTERDAM Na een vechtpartij in een café aan de Veerlaan in Katendrecht is in de nacht van woensdag op donder dag buiten de 26-jarige Portugese zeeman S A. da Cruz van het in Heyplaat lig gende schip Chemical Entrepnse aange troffen, die ernstig gewond was aan zijn voorhoofd. Na in het Zuiderziekenhuis behandeld te zijn, kon hij naar zijn schip terugkeren. Een ter plaatse Ingesteld onderzoek le verde geen resultaat op. De daaropvolgende reportages uit de tuin van het paleis Soestdjjk werden per kwartier gemiddeld door meer dan de helft van het televisiepubliek gevolgd, of wel door rurm 3 mfljoen personen van 15 jaar en ouder. De waardering voor deze reportages bedroeg gemiddeld 8,0. De korte reportage vanaf het Leidse- plein in Amsterdam had met 63 de laag ste waardering van de programma's van die dag. De blografie van prinses Beatrix en de reportage van de lampionoptocht bij het paleis Soestdjjk werden beide met 7,9 gewaardeerd. De op dinsdagmiddag 29 juni uitgezon den reportage uit de Tweede Kamer had een kijkdichtheid van 30% (bijna 2 mil joen personen) en een waardering van 7,7. De percentages bjj radio lagen bedui dend lager. De toespraken van de Ko ningin en de minister-president Cals wer den door meer dan 10% van het radlopn- bliek beluisterd, of wel door bijna een miljoen personen van Ï5 jaar en onder. De waardering van beide toespraken be droeg resp. 73 en 7,7. De daarna uitgezonden vraaggesprek ken met de koninklijke familie door Her man Felderhof en de BBC-verslaggever Kenneth Harris hadden beide een luis terdichtheid van ruim 5%. De waardering van het Engelse vraaggesprek lag met 73 wat lager dan dat van het Nederlandse, dat met 7,6 werd gewaardeerd. De 's mid dags uitgezonden bicgrafie van prinses Beatrix had een luisterdichtheid van 3%. Het klankbeeld over de heer Claus von Amsberg omstreeks 20 uur had een luisterdichtheid van 5% (bijna een half miljoen personen) en een waardering van 7.4. Een herhaling van de reportages uit Soestdjjk werd door 4% van het radio- publiek beluisterd. De reportage uit de Tweede Kamer had een luisterdichtheid van 8% (meer dan een half miljoen personen) en een waar dering van 7,2. De daaropvolgende reportages (ont vangst door de regering in de Trèveszaal, toespraken door de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, kennismaking met de leden van de Eerste en Tweede Kamer) hadden een gemiddelde luister dichtheid van 5%. De in de avond uitgezonden nationale irogramma's hadden vrijwel .alle een uisterdichtheid van ca 3% (een kwart miljoen personen). DEN HAAG Zaterdag 25 september zullen koningin Juliana en prins Bcm- hard per vliegtuig van Schiphol vertrek ken voor een bezoek aan Suriname en de Nederlandse Antillen. Het laatste ge deelte van de reis wordt gemaakt aaa boord van Hr.Ms. kruiser De Zeven Provinciën. Op maandag 27 september zal het koninklijk paar in Willemstad op Cura- ?ao debarkeren. Na een rondreis over de zes eilanden van de Nederlandse AatUka gaan de Koningin en de Pnns naar Sa- rmame. waar zij op vrijdag 8 oktober op hef vliegveld Zanderij bjj Paramaribo zuilen aankomen. Het koninklijk paar zal in Suriname bezoeken brengen aan enkele instellingen in Paramaribo en aan verscheidene dis tricten. Het bezoek oan Suriname duurt tot zaterdag 16 oktober, vanwaar de Ka- ningin en de Prins per vliegtuig naar Nederland zullen terugkeren. De reis van het koninklijk paar zal worden meegemaakt door de vice-minis- ter-president mr. B. W. Biesheuvel en zijn echtgenote. DEN HAAG Hare Majesteit de Koningin, prinses Beatrix en haar verloofde, de heer Claus von Ams berg, zijn vanmorgen per vliegtuig van het vliegveld Soesterberg naar Italië vertrokken voor een vakantie in het zomerverblijf van de konink lijke familie in Porto Ercole, aldus heeft de Rijksvoorlichtingsdienst van middag meegedeeld. VLEUTEN Te De Meent bij Utrecht Is gisteravond de 82-jarige J. B. gearresteerd, die ervan verdaebt wordt zijn 58-jarige vader met een messteek om het leven te hebben gebracht. Aanleiding tot de steekpartij was eer. ruzietje tussen de 14-jarige Janny en de 19-jange Truus, twee dochters van het slachtoffer. De zoon, Joban geheten, trok daarbij partij voor de jongste. Hij wa* bang dat de oudste van de meisjes, die de laatste tijd op het slechte pad was, te gro te invloed kreeg op het jongere zusje. Vader B, die in de hulskamer een dutje deed. werd wakker vair het lawaai en be val zijn zoon zich met met de ruzie te be moeien, waarop deze zich naar de keuxen begaf om even later met een broodzaag gewapend terug te keren- In dolle woede stak hij toe met het fatale gevolg. Het gezin B. stond ongunstig bekend; herhaaldelijk was er ruzie. Het slacht offer, wiens vrouw reeds overleden was, Iaat vier minderjarige kinderen achter. De zoon heeft zich zelf bij de politie aangegeven. VALKENBURG Na een zware tegenslag in het onderzoek naar de moordenaar van Piet Frijns, heeft de politie thans nieuwe aanwijzingen in handen die hopelijk tot opsporing van de ge zochte gluurder kunnen leiden. De oproep tot het verschaffen van foto's die zondagavond jl. bjj het be ruchte bankje moeten zijn gemaakt en waarop, naar de politie vermoedde, de moordenaar ook te zien moest zijn, had succes: enkele meisjes leverden het bewuste filmpje in, dat onmid dellijk ontwikkeld werd. Helaas bleek op alle foto's de vermoedelijke dader er juist n i e t op te staan, eenvoudig, omdat de meisjes vonden dat deze man niet bij hun gezelschap hoorde. Inmiddels zijn er andere aanwijzin gen binnengekomen die de zo begeerde foto misschien wel overbodig maken. De jongen van 17 en zijn vriendinnetje van 15 die ook blijken te zyn begluurd en aangesproken door dezelfde man waren samen in staat een zuiver signa, lement van de vermoedelijke dader te geven. De kinderen durfden eerst niet te spreken uit angst voor ouderlijke ontdekking van hun met-elkaar- omgaan. Zoals men zich zal herinneren deed de gluurder aan dit tweetal dezelfde voorstellen, waarop zij niet ingingen. Tot hun geluk kwamen er op dat ge deelte van de weg toen juist wande laars aan, zodat de thans gezochte man de vlucht nam. Bovendien heeft zich nog een getuige gemeld wiens identiteit de politie vooralsnog niet prijs wenst te geven die belangrijke aanwijzingen moet hebben gegeven. Overigens stromen allerlei aanwijzingen nog steeds bin nen'. Opvallend acht de politie daarbij het steeds weer gelegde verband me» de moord op een publieke vrouw uit Maastricht van enkele jaren geleden. Vanmorgen is in Schïmmert het stof felijk overschot van Piet Frijns ter aar de besteld. Voor deze plechtigheid be stond een enorme belangstelling. Aan het graf legde Berta Geurt, de verloofos van overledene, op de doodkist een boeket van gele rozen. Zij plukte daar van een bloem af voor zich zelf, als gebruikelijk bij dit soort begrafenis sen werden alle aanwezigen nauwkeurig door de polit'- geobserveerd. DEN HAAG Binnenkort is <*e benoeming te verwachten van mr. H. a. Hallo, thans buitengewoon en gevolmach tigd minister te Colombo, tot buitenge woon en gevobnaohtigd minister in oeze stad. Deze benoeming vloeit voort uit net besluit van Nederland en Ceylon him wederzijdse gezantschappen te verhellen tot de rang van ambassade.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2