moeten Heen en weer in lift naar bordes op I 200 meter... RANeEEREMPLACEMËNT VAN ZES KILOMETER ssr'is.JÏAïSfi fcf Beernink vraagt naar salarisbeleid Defensie Toch kort geding tegen viertal rederijen AGENDA Schakelstation bij Vlaardingen voor Europoort Kijfhoek 90 kilometer rails) moet in 1970 gereed zijn mmm Minnespel aardige comedie Teg en deur en schommel gelopen „NIKKI" EEN GOEDE NATUURFILM CKV zet cao-kwestie door Ook tweede bloem open Kanalen Attractie wmêm „Slavenjacht" 'n mislulddng Beroemd kolensehip naar Rotterdam Premières Reprises Prolongaties JeugdlandV maandag pas voor publiek - Iff i)jgfhcek ROTTERDAM Een met merk waardige kleine heuveltjes versierde kale vlakte tussen Ba- rendrecht en Zwijndrecht langs de spoorbaan van Rotterdam naar Dordrecht markeert thans de plaats waar in 1970 het nieuwe grote spoorwegemplacement Kijf hoek in bedrijf moet worden ge nomen. MODERNSTE in is Rij Ho tr opzij Voor ,superpijp' eerste paal begin september i (Van een onzer redacteuren) OTT ERDAM Op het terrein van de Sheüraffinaderij ni Pernis zal, naar verwachting, be gin september de eerste van 130 palen in de grond gaan voor de bouw van de schoorsteen van 213 meter hoogte, beter bekend als de „superpijp". Zoals bekend, bouwt de Shell deze reus om het Rijn mondgebied van veel luchtvervui ling te bevrijden. De voorbereidende werkzaamheden voor dit project, dat het hoogste bouw werk van het gebied wordt, zijn in de afgelopen maanden goed gevorderd. In totaal moeten 87 pijpleidingen wor den omgelegd, een werk dat ten dele is voltooid. Voor het maken van de bouwput, die ongeveer 32 meter in het vierkant groot wordt, dienen alle be letselen vanzelfsprekend te worden verwijderd. Vandaar dat dus reeds een groot aan tal leidingen gewoonweg opzij gelegd" is. Allemaal operaties en ingrepen in het ingewikkelde stelsel van deze fabrieken, die op zichzelf al spectaculair zijn. Het voorbereidend werk op de/bouwplaats is ook aan de gang. Als alle pijpleidingen weg zijn kan met het heien voor de fun dering van de schoorsteen worden begon nen. OP elk van de vier hoekpunten van de bouwput zullen 49 palen worden geslagen. Daarop komen de fundatieblok- ken, waarop dan de gehele schoorsteen zal rusten. Andere problemen doen zich voor met betrekking tot de bouw van de enorme rookgaskanalen, die straks het „afval" van 28 huidige schoorstenen naar de „superpijp" zullen voem.Bij de Shell heeft men proeven genoemen met een nieuw type rookgasregelklep, dat in de toevoerkanalen zal worden gebruikt. In verband met de Isolatie van die ka nalen (zo groot dat er een bus in kan rijden) is zelfs een klein proeffomuisje gebouwd, waarmee men metingen ver richt. Andere proeven weer, zo meldt het Shellblad „Onder de Vlam" hebben ten doel een schnifconstnictie te vinden waarmee op eenvoudige wijze elke „tak" van het rookgaskanaal kan worden af gesloten. Die grote kanalen zullen straks over en langs een weg op 12 meter hoog te over een afstand van totaal één kilo- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Teneinde de stroom- levering in de toekomst te kunnen waar borgen, achten B. en W. het noodzakelijk nu reeds voorbereidende maatregelen te treffen voor de aanleg van een 150 kV- verbinding tussen het 150 kV-schakel- station Marconistraat nabij de centrale aan de Galileïstraat en het Europoort- gebied via de noordelijke oever van de Nieuwe Waterweg. Men denkt in dit verband aan een ondergrondse verbinding tussen het sta tion Marconistraat en een nieuw 150 kV- voedingspunt in de omgeving van Vlaar dingen. Bovengronds kan de verbinding worden geleid langs Maassluis in de rich ting van Hoek van Holland en door middel van een zinker in de Nieuwe Waterweg naar Europoort. De koisten van de bouw en inrichting van het station te Vlaardingen cn de verbindingskabels naar de Marconistraat worden geraamd op 17.ÖOO.OOO en die van de 150 kV-verbindng van Vlaardin gen naar Europoort op 18.500.000. Voor de maatregelen die op korte termijn daarvoor getroffen moeten wor den. zoals het reserveren en kopen van gronden en het regelen van vergoedingen is een eerste krediet nodig van 100.000. 200 meter hoog ligt en ongetwijfeld een B. en W. stellen de raad voor dit krediet attractie zal worden.'te verlenen meter de reuzenpijp van „voedsel" voor zien. DE schoorsteen zelf zal bestaan uit een betonnen buitenschacht, verlopend van ongeveer 14 tot ongeveer 10 meter doorsnee. Daar binnenin komt een ge- isoleerde stalen binnenschacht met een doorsnee van ruim acht meter. De ruim te tussen beide schachten is voldoende voor het maken van. een. trap en een kleine lift In de mantel zal men dus heen en weer kunnen reizen. Dat laatste Is uiteraard nodig, want er moet regelmatig worden gecontroleerd. Men maakt geen lift alleen vanwege het fantastische uitzicht op het bordes, dat David Moore (Lloyd Sari, ner) Brian Ferrcro (tvT kie A^n), Jachtte ■mayn (Torin ThatchZ Ruth Knight MarietteL ley), het viertal uit dej lav en] acht" dat «oor a nodige spanning zorgt, filmindustrie en is m., scheidelijk verbonden de groep Gerard RlS, Jean-Claude Brialy en S» nadette Lafonte. Eendn rakteristiek van zijn is de daaruit'stralender yensblijheid en 9»*$ telt. Het zijn deze elementen die zijn flw „Minnespel", die gebaseerd is op een nogal wat af», zaagd verhaal, tot een L houdend schouwspel liet ben gemaakt. Ditzelfde zou men ook kunnen zer gen van zijn films „Carton, che" met Jean-Paul Bel. mondo en ,.Le farceur" ea „I/amant de cinq jours» Zij hebben alle dwelfo teneur. Geneviève Delerue spee't in „Minnespel" het jon»'» verliefde vrouwtje dat Montmartre een antiqulle'. ten winkeltje drijft, terwijl haar geliefde zich verliest aan de schone kunst van liet bloemen schilderen. Overt- gens is het een ras-levensge nieter die geen zorgen kent en ze knap uit de weg gaat. Als het vrouwtje dan ook eea bê,f-.P i Botsing (of aanvaring) tussen trein en schip UTRECHT Een uniek ongeluk, een botsing (of aanva ring?) tussen een trein en een binnenvaart schip, heeft zich -van morgen afgespeeld bij de Vinkbrug in Lei den. Resultaat: een trein die van Amster dam onderweg was naar Rotterdam mist aan één kant elf tree planken Omstreeks acht uur zag de brugwachter van de Vinkbrug in liet water van de Oude Rijn. heel lang zaam het rijnschip Pieternella naderen. Het lag hoog op het water, want de 433- tonner onderweg van Katwijk naar Rotter dam) was niet gela den. Aan het roer stond een man en voorop een jongeman met de trossen in de handen. Alles, wees er op, dat het schip, in afwachting van het.' openen van de brug, zou gaan afmeren. Waarschijnlijk is het toch te dicht de spoor brug genaderd bin nen het profiel van de vrije ruimte geko men", zoals het in spoortermen heet), want toen de trein uit Amsterdam de brug passeerde werden als een xylofoonbespaling aan één kant elf tree planken door de ste ven van het schip af- gegrist. Het ongeluk was volgens de Ned. Spoorwegen waar schijnlijk mede een gevolg van het feit, dat het ongeladen schip hoog op het wa ter lag. Het schip liep enige schade op aan de voorsteven. De trein kreeg ook enige plaatschade. (Van een onzer verslaggevers) "V Ruw geschat zijn de kosten honderd miljoen gulden. Het rangeeremplacement wordt niet minder dan zes kilometer lang en er komen negentig kilometer spoorbaan op te liggen met 240 wissels en krui singen. Het is de bedoeling dat ,het de taak zal overnemen van het spoorwegempla cement Rotterdam-Zuid. Met Kijfhoek wÜlen de Nederlandse Spoorwegen de ontwikkeling van de Rotterdamse ha vens bijhouden. De heuveltjes op de vlakte waar het spoorwegemplacement moet komen be duiden dat de voorbereidende werkzaam heden een behoorlijk eind op gang zijn gekomen. Ieder heuveltje is de „kop" van een „zandpaal", een verticale dreinerings- put die met zand is opgevuld. Het doel van deze zandpalen is een snelle ont watering van het terrein: de veenbodem ka" het water moeilijk loslaten en het zand moet daarbij helpen. Dwars door het terrein komen boven dien twee duikers voor horizontale drai nage. Om met al die bodemtechniek de waterhuishouding in dit poldergebied niet te verstoren wordt rondom het ge hele emplacement een brede waterloop gegraven. Ook die helpt mee het „zet ten" van het voor de emplacement be stemde terrein te versnellen. Kijfhoek is tot nu toe een buurtschap van Zwijndrecht, waarvan velen waar' schijnlijk nog nimmer hebben gehoord. Met het nieuwe emplacement zal de naam bekend worden tot buiten onze lands grenzen. Het Is lang geleden In Equatoriaal Oost-Afrika ge beurd, zo wil ons de film Slavenjacht" doen geloven, dat ingenieur David Moore (Lloyd Bochner) met zijn jonge vriend Brian Ferrers (Frankle Avalan) in verband met de aanleg van een spoor weg van Edwardstown naar Ambutu moet reizen. De eni ge betrouwbare gids Jack Cuortemayn is tegen de spoorweg cn weigert te hel pen. Dan komt in Edwards town Ruth Knight (Marieite Hartley) aan om medicijnen voor haar zendingspost te balen. Daarmede is het team compleet dat de bioscoopbe zoeker een kleine anderhalf uur spanning moet bezorgen. Want David en Brian gaan nu met een minder betrouw bare gids op weg, maar moe ten weer terugkeren door een hevige bosbrand. Bovendien is het gebied onveilig door een groep slavenjagers die grijpen wie ze kunnen ca niet tegen een moord op zien. Jack Cuortemayn (Torin Thatcher) gaat Brian en Da vid zoeken, vindt ze en biedt ze aan met zijn safari mee te reizen naar Buth's missie om dan van daaruit naar Ambutu te gaan. Ruth en David gaan nu het liefdesduet vormen, maar de valse noot ligt in Ruth's ontdekking, dat David te veel van zijn spoorweg en te weinig van haar houdt. Wat ze David als onverant woordelijk verweten heeft alleen op weg te gaan doet ze nu zelf en wel met één drager en Brian. Ze komt op de missiepost aan, maar daar is alles uitgemoord door de slavenjagers en daar valt ook zij met Brian in hun handen. Brian weet nog te ontkomen en David met Jack te waar schuwen. Ze weten de sla venhandelaar en zijn helpers te achterhalen en op een niet zachtzinnige manier de reke ning in te dienen. De slaven zijn bevrijd en voor Ruth en David ligt nu de weg open naar het geluk. Geen zinnig mens die dit verhaal gelooft zoals de film dat opdient. Slecht van regie, slecht van kleur en de na tuuropnamen die veel hadden kunnen goed maken blijven in de kitsch steken. Het spel gelegaliseerd huwelijk wifm er nog iets van. Al met al is „Slavenjacht" een mislukking en nauwelijks voldoende om wat ontspanning te bieden op een regenachtige vakantiedag. Arena. 14 jaar. H.St. „Les jeux 3e l'amour'' (Minnespel) is een film van Philippe de Broca die itii in 1960 als zijn eerste lange speelfilm creëerde, De Broca Is een der meest bekende „nouvelle vague" regisseurs in de Franse minnaar prompt over te doen aan een degelijke vriend die wel van dit jonge vrouwtje geporteerd is. Daar komt n. zie van want in liefdeszak^ valt niet te sjacheren. Na d» ruzie en de conflicten komt dan toch weer de verzoeniaz en met de belofte van eea kerkelijk ingezegend huwe. lijk en een groot gezin komt alles weer op z'n pootjes terecht. Men kan bezwaren tegen de huwelijksmoraal aanvoe. ren, maar die vallen toch geheel weg ais dit huwelijk gelegaliseerd wordt. Men houdt dan over een briljante filmvorm, waarin sfeer en milieu dramatisch zijn uitje buit, zodat men met recht mag spreken van een ge slaagde filmkomedie zij het dan alleen voor volwasseoea met enig voorbehoud. Kriterlon. 18 jaar. H.St, Want de Nederlandse Spoorwegen ver klaren vol trots, dat Kijfhoek wellicht niet het grootste maar dan toch in ieder geval het modernste spoorwegemplace ment van Europa zal krijgen. Het ran geerstation zal geheel elektronisch wor den bediend. Het systeem daarvoor is van Amerikaanse origine. De treinen worden geridigeerd naar een kunstmatige heuvel van v(jf meter hoogte en van daaruit worden de wagens naar de diver se sporen gedirigeerd. Van de negentig kilometer spoorlengte krijgen er vijftig een elektrische boven leiding. te£4ElSXÏ336i0£a» (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Het kolensehip Sigtina is donderdag met een lading kolen van 71.009 ton netto uit 1.073 vultrechterwagons uit Norfolk, Vir ginia naar Rotterdam vertrokken. Het schip dat in Japan is gebouwd en eigendom is van een Noorse re derij heeft op zijn eerste reis op 30 mei een record hoeveelheid van 70.491 ton kolen uit 1.014 wagons vervoerd en nog geen maand later, op 24 juni, dit record verbeterd tot 70.653 ton uit 1.061 wagons. En nu heeft de Sigtina het record dan voor de derde maal gebroken. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij het verlaten van een warenhuis aan de zijde van de Leeu wenstraat liep donderdagmiddag de 62- jarige mevrouw K. N. Blok van de Nieu- wendijk, wonende aan de Noordsingel, tegen een glazen klapdeur, die hierbij brak. De vrouw is met enkele snijwonden aan het rechterbeen en aan de linker hand naar het Sint Franciseus Gasthuis gebracht. De vijfjarige Hendrik Marinus uit de Hendrick Croesinckstraat liep tegen een schommel in een speeltuin aan de Don kerslootstraat. De jongen is met een wond aan het voor- en achterhoofd naar de Sint Clara Stichting gebracht. ARENA: „Slavenjacht", filmwerk in kleuren. Niet sterk van vorm eu inhoud. 2, 7 en 9.30 en zat. ook 4.30 uur. 14 jaar. CINEAC N.R.C.: Prolongeert de film over de verloving van Prinses Beatrix met daarnaast de gebruikelijke nieuwsre- vue, een Charlie Chaplinfilm en teken film. DoorL voorst. AL. STUDIO '62: „Nikki, de wilde hond van het westen", vrij onbelangrijk verhaal, maar tegen een boeiende achtergrond van prachtige natuuropnamen. 2.15, 7 en 9.30 en zat. 2, 4.30 e.v.v. A.L. CINEAC A.D.: „Noodlanding in de front linie", spannende oorlogsfilm. Uitfcsekende karaktertekening. Doorl. voorst 14 jaar. CINERAMA. „The best of Cinerama", interessant kijkspel. 2 en 8 uur. A.L. CORSO: 32e week „My fair lady" een topfilm met kostelijke inhoud. 2 en 8 uur, AL. GRAND: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", kolder in het groot. 2 en 8 uur. Zat 1.30, 4.45 en 8 uur. 14 jaar. LTJMIERE: „Fantomas", anecdotische misdaadfilm. 2,15, 7 en 9.30 en zat. 2, 4. e.v.v. 14 jaar. LUXOR: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten", komisch verhaal over de eerste vliegers, 2 en 8 uur. AL, PRINSES: 6e week „James Bond contra dr. No", thriller, t/m woensdag 2.15. 7 en B.30. 14 jaar. Zat. 2 uur „Gullivers reizen". AL. THALIA: 15e week „Goldfinger", span nende thriller. 2.15, 7 en 9.30 en zat 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. 18 jaar. 't VENSTER: „Liefdesparen", knap ge maakte film voor volwassenen met de nodige reserve. 2,7 en 9.15.18 jaar. Reprises CENTRAAL: „Mannequins voor Scot land Yard", misdaad comedie. kostelijke satire. Pretentieloos amusement. 2, 7 en 9.15 en zat. ook 4.30 uur. 14 jaar. COLOSSEUM: „Operatie Petticoat", een aardige filmcomedie, t.m. woensdag 2, 7 en 9.15 en zat. ook 4.30 uur. Donderdags Mamie", een thriller van Hitchcock Voor volwassenen redelijk amusement. 18 jaar. HARMONIE: Tot zaterdag „Rokende revolvers", t.:n. woensdag „De laatste torpedo", twee films met spannende in houd maar weinig virtuoos. Matig amuse ment. 2, 7 en 9.15 uur. 14 jaar. KR1TERION: „Minnespel", een liefdes- comedie, uitstekend filmwerk voor vol wassenen zij het met enig voorbehoud. 2.30, 7 en 9.30 en zat. 2, 4.30 e.v.v. 18 jaar. METRO:.,,Buffalo Bill, de held van het Wilde Westen", een filmwerk vol versle ten cllché's. De natuurtaferelen in kleur geven nog de meeste voldoening. 2, 7 en 9.15 en zat. ook 4.30 uur. 14 jaar. PASSAGE: „De zwarte tulp" een mid delmatig avonturenverhaal. 2 en 8.15 en zat. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. 14 jaar. REX: „Kruitdamp", vrij goed geslaagde Western met prachtige natuuropnamen, t/m woensdag 2, 7 en 9.15 en zat ook 430 uur 14 jaar. Donderdag „Misdaad uit wanhoop", morbide misdaadverhaal met verrassende plot. Alleen voor volwassenen met reserve. 18 jaar. VICTORIA: „McLintock, de geweldige" met John Wayne, een uitstekend filmwerk t/m woensdag 2 en 8 uur. Woensd. 8 uur en zat 6.45 en 930 uur. 14 jaar. Donder dag „Jacques Tati's jour de féte". A.L. Zat. 2 uur: Struikrovers". A.L. De natuur is een boeiend en kleurig prentenboek, waarin men nooit uitgelezen raakt Bloemen, planten en dieren schrijven er hun bei' langwekkende geschiedenis sen in, die jong en oud altijd opnieuw intrigeren. De film is een bij uitstek geschikt medium om ons die boeiende schoonheid te tonen. Zo de film „Nikki. de wilde hond uit het Noorden", een film van Jack Couffer, die hiermede een interessant en goedgemaakt werk heeft gecreëerd. Het raamverhaal is maar erg mager en boven dien nog ongeloofwaardig ook. Nikki is een jonge wolfshond, die op een gege ven moment vriendschap sluit met een koddig beertje, waarvoor hij zeer zorgzaam is. De hond raakt zijn baas kwijt, maar na talrijke avon turen vindt hij hem terug. Dit summiere gegeven is echter slechts de aanleiding tot een natuurfilm waarin dj schoonheid en verscheiden heid van flora cn fauna dui delijk tot uitdrukking wordt gebracht. Jammer is dat de typische Disney-stijl af en toe doorbreekt, waarbij het leven van de dieren niet meer wordt geobserveerd maar ge romantiseerd. Blijft over een boeiende natuurfilm, die voor te jonge ogen misschien wat te enerverend is, maar die niettemin de moeite van het zien waard is, zeker ais een vakantie-ontspanning. Studio '82. AL. (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM De Centrale voor Zeevarenden ter Koopvaardij (CKV) heeft besloten tegen vier rederijen een kort geding aan te spannen om hen via een gerechtelijke uitspraak te dwingen zich te houden aan bepaalde regelingen in de cao. Zoals reeds gemeld gaat het hier voornamelijk over de bepaling, dat op schepen van de grote vaart voldoende stuurlieden aanwezig moeten zijn om het drie-wac tensysteem uit te voeren. Het feit, dat op een aantal kleinere schepen van deze rederijen dit voorschrift niet wordt nageleefd, heeft de CVK tot het aanspannen van het kort geding doen besluiten. Het is nog niet bekend, wan neer het zal dienen. De uitvoering van het drie-wachtensys- teem aan boord van zeeschepen is geen probleem van de laatste maanden. In verband met een tekort aan derde stuurliede nwas het volgens de rederijen voor hen onmogelijk te voldoen aan de bepaling van de cao, die voorschrijft, dat zeeschepen, ook de kleinere, met tenmin ste drie stuurlieden moeten varen. Begin dit jaar bleek plotseling, dat er een ovesrehot aan derde stuurlieden was ontstaan. Gesteund dor het bestuur van de Raad voor de Zeevaart begon de CKV er bij de rederijen op aan te dringen in de gevallen waar dat nodig was een derde stuurman aan te trekken. De meeste rederijen willigden het verzoek in, maar vier bleven weigeren. (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG Mr. H. K, J. Beernink, de fractievoorzitter van de C. H. U. in de Tweede Kamer, heeft de minister van defensie en van binnenlandse zaken vragen gesteld naar aanleiding van de pubiikaties onder meer in onze bladen, over de scheve verhoudin gen, die al geruime tijd bestaan in de bezoldiging van een deel der ambtenaren, ressorterende onder het ministerie van defensie. De vragen van mr. Beernink luiden als volgt: 1. Zijn de ministers op de hoogte van het feit, dat op het departement van defensie scheve verhoudingen zijn ontstaan t.a.v. de bezoldiging van ambtenaren, die in tarief werken, en van hen, die in hun arbeid (direct of indirect) nauw betrokken zijn bij deze tariefwerkers? 2. Is het juist, dat over deze aangele genheid sinds januari 1964 regelma tig besprekingen hebben plaatsge vonden met vakbondsbestuurders, doch dat het interdepartementale beraad tussen de ministeries van de fensie en binnenlandse zaken tot op heden niet tot resultaten heeft kun nen leiden? 3. Kunnen de ministers toezeggen, dat op korte termijn aan deze onbevredi gende situatie een eind zal worden gemaakt? Knelpunt Zoals wij de vorige week donderdag be richtten, worden de bedoelde scheve ver houdingen veroorzaakt door bevorderin gen van lagere ambtenaren, die „op ta rief" werken naar salarisschalen die het tariefsysteem niet kennen. Het gaat hier om zg. geselecteerde ambtenaren, die meestal op grond van hun kwaliteiten worden bevorderd. Als gevolg van het be zoldigingssysteem ervaren zij echter, dat hun inkomen aanmerkelijk vermindert, in sommige gevallen zelfs tot ongeveer 100 per maand. Diverse ambtenaren weigeren dan ook een dergelijke bevor dering. Verbetering in deze situatie op korte termijn kan alleen tot stand komen door middel van een gemeenschappelijke beschikking van de ministers van defen sie en van binnenlandse zaken. Daarvoor wordt nu echter sinds januari 1964 tussen beide partijen overleg gepleegd. Volgens de bonden van overheidspersoneel is men het met het ministerie van defensie wel eens over de maatregelen, die genomen moeten worden, maar ligt het knelpunt bij de doorvoering daarvan in het overleg tussen beide departementen. ROTTEiRDAM Op aanwijzing van een controleur van een magazijn in het centrum van de stad is donderdagmid dag een 63-jarige vrouw aangehouden, verdacht van diefstal. Ze was in het bezit van winkelgoede ren, waarvan ze vertelde deze in drie andere winkels in Rotterdam te hebben gestolen. De vrouw is in het hoofdbureau in bewaring gesteld en wordt maandag voor de officier van justitie geleid. (Van een onzer redacteuren) t> OTTERDAM Vanmorgen leefde de hortulanus van diergaarde Blijdorp in de hoop, dat in de loop van de middag de tweede bloem van de Vic toria Amazonica zich zou ope nen. Mocht dit het geval zijn, dan zal Blijdorp eerst om 10 uur vanavond zijn poorten slui ten. Tot dat tijdstip kunnen be langstellenden de zeldzame plant bezichtigen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM DeRaad voor de Licha melijke Opvoeding verzoekt ons mee te delen dat „Jeugdland" pas vanaf maan dag 26 juli geopend is voor alle publiek. Dit ter voorkoming van misverstand Morgen zullen weliswaar kinderen vanaf 9.30 uur in de Ahoy'-gebouwen worde» toegelaten, maar dit zijn leden van ui' genodigde groepen. Om 11 uur wordt de officiële opemnS verricht en om 14 uur gaan de poorj van het festijn weer dicht Maandag o 9 uur gaan de deuren voor alle kinder open. Voor wie een dag in deze fP6®'" werkplaats wil vertoeven: de toegansj prijs is een gulden per keer of vjer^ den voor een kaart, waarop vilf kunnen worden gebracht, t het vet vat var, por de Del Hat per hal DEI 1 B de v lijk kled een Al men: grijz hemi (bov ongu we l getrc van omd; De een 1930; (tot De als e dragi

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2