In Indonesië werd een cultuur afgesloten Tot op heden veel regen en weinig goede films Onderzoek vegetatie duinen van Voorne Onderzoek relatie kunst en publiek Goldwater werd geopereerd Expositie in „Land en Volkenkunde" Blanke jongen gedood in V.S. Filmfestival in Locarno Niemand verdronken Kunstvoorwerpen Muziekminnende inbreker.... Subsidie Werkgroep Kustgebied Dr. E. Boekmanstichting en NEH ZEEMAN (18) VERDRONKEN Verkwikkend als de berglucht DEROTTRRDAMMER DONDERDAG 29 JULI Pagina 4 nu waaidevolle het op deze wijze versieren arrhietstu CKen met goud versierd. Er zijn in ons land prachtige parti culiere collecties en heel wat musea zouden bijzonder gelukkig zijn met (Van een onzer redacteuren) Bereid met geurige Alpenkruiden is Almdudler zo verkwikkend als de zuivere berglucht. Geniet van deze aparte Oostenrijkse Alpendrank. Almdudler is alcoholvrij, maar met een „tic" ook een heerlijke long drink. Subjectief SC versl Herv zorgt' delig gaver en dt Ve: zijn 46% inkoi stijgi: bleve STRVKTVREEL 4- verschillende motieven tozam den van verschillende staalsoi lemmet. 1 p i| Vorstenkrissen uit Zuid-Celebi AXJ.V_/XiO l> EU.\J.Vwil MtlifaSr yiin tnff»r£SRftnt wac PHOENIX (Arizona) Barry Gold water. de gewezen Republikeinse kandi. daat voor de presidentsverkiezingen van 1904 in de V.S. is gisteren aan een hals wervel geopereerd. Volgens de chirurg is het nog te vroeg om te zeggen of de operatie is geslaagd De toestand van de 56-jarigo Goldwater is redelijk, aldus een verklaring van het ziekenhuis. Verwacht wordt dat hij io dagen tot drie weken in liet ziekenhuis zal doorbrengen, waarna hij vier tot zes weken nodig zal hebben voor verder herstel. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Over enkele weken hoopt W. A. v. d. Tak's Bergings bedrijf N.V. de Ronastar, het schip dat enkele weken geleden hij Ver- olme in Rozenburg ontplofte en waarbij toen zestien mensen werden gedood, te kunnen oplichten en ver slepen naar een dok. Op het ogenblik is de brug en zijn de dcksekties weggesloopt. Men is be zig met het spannen van draden rond de romp, ten behoeve van de heftanks. De bergers zijn optimis tisch en verwachten het Noorse tankschip in zijn geheel te kunnen lichten. ROTTERDAM Er is in Ne derland enorm veel materiaal aan wezig uit Indonesië. De heren R. S. Wassing en C. M. A. Groene- velt van het Museum voor Land en Volkenkunde, die in dat mu seum de expositie „Indonesië- Oceanië, kunst uit particulier be zit" hebben samengesteld, durven dan ook te stellen datdeze ten toonstelling, die tot 3 oktober open blijft, zeker niet de laatste van die aard zal zijn. stukken die zich in particuliere han den bevinden. Dat alles is een zeer gelukkige omstandigheid, want de aan ieder die een groot deel van zijn leven in Indonesië vertoefde zo bekende kunstvoorwerpen als sarongs, krissen, beelden, meubels en andere dingen stammen uit een cultuur die aan het. uiteenvallen is. Het particuliere bezit heeft de waarde gekregen van een steeds kost baarder wordend archief, dat alleszins de moete waard is om te worden getoond. AMERICUS In Amoricus, in de Amerikaanse staat Georgia, is gister avond een 19-jarige blanke- jongeman door kogels dodelijk gewond toen hij met een groep blanke jongelieden in de om geving van een gerechtsgebouw stond Daar hielden ongeveer 200 negers een „wake voor burgerrechten". Twee negers zijn gearresteerd. Volgens getuigen was er uit een auto geschoten waarin drie negers zaten. ROTTERDAM Tijdens afwezigheid van de bewoners is vannacht ingebro- ken in een woning aan de Rosestraat Het hele huis is doorzocht. Er worden een platenspeler niet versterker, elf grammofoonplaten en acht boekjes met spoorzegels vermist O ROTTERDAM Het wrak van het in de oorlog gezonken schip IJsselmonde in de Nieuwe Waterweg ter hoogte van Poortershaven is thans op 18 meter OLW gebracht, dat wil zeggen dat het onder de bodem van de rivier ligt, zo deelt de rijkshavendienst mee. GROTE GEZINSFLES 75 CT blote een.i list ie same en s tot t oor di tend Da en u tekor Een fragment uit de film „Rumoer in de hemel". heel gekke film) het onmogelijkste is er mogelijk Zohar heeft met een inventiteit, alleen de jeugd eigen, de gekste onzin in zijn film werkelijkheid laten worden. Zolang Israël zijn humor weet te behouden, zal het in staat blijven een staat te bouwen. ROTTERDAM De 45-jarige bevrach ter C. Leeuwenburg uit de Doorman- straat te Heinenoord is woensdagavond met zijn personenauto in een werkput van de PTT gereden, naast de Pascal- weg. De put was met rood-witte hekken ge markeerd, maar de verlichting was zo ;ering, dat deze voor het verkeer moei- ijk te zien was. De auto, die aan de voorzijde werd beschadigd, werd met mankracht uit de put gehaald. (Van een onzer verslaggevers) OTTERDAM De Dr. E. Boek- manstichting te Amsterdam zal met de faculteit der sociale weten schappen van de Nederlandse Econo mische Hogeschool een sociologisch onderzoek gaan verrichten naar de relatie die er in Rotterdam bestaat tussen de kunst en het publiek, Het gemeentebestuur is van mening dat een dergelijk onderzoek nodig is om een duidelijk beeld te krijgen van de relatie. De wethouder van kunstzaken stelde in haar nota van augustus vorig jaar dat de afstand tussen kunst en publiek in Rotterdam groter was dan die in Artf- sterdam en Den Haag. Het college, zo zei zij toen, zou zich laten voorlichten over de te nemen stappen om deze afstand te verkleinen. Na enig beraad is men tot de conclusie gekomen geen rapport te laten opmaken door typisch Rotterdam se kunstinstellingen, omdat dan ver moedelijk alleen praktische suggesties verwacht zouden kunnen worden. Er zou op die manier geen bevredigend advies komen. SCHl «uto's. in fille er ëen tuigen, troën t R. uit stuurd Schied; door B getioett en moi naar i worden J)RUlDSDOOS uit Palem- hang van gelakt hout, ge heel bewerkt in lotus-motief. De lotus, verwar.t aan onze waterlelie, is in het oosten een liefdessyrrvbool. Dagb Schieda tel. -263: na 18 «angele Ageni «raat 1 .Klach zie bo< Belan Politie »larm C Apotl 17. tel. Er zijn structurele factoren in het spel. die samenhangen met de sociologische samenstelling van de Rotterdamse bevol king, Die kunnen alleen door weten schappelijk onderzoek aan het licht ko men. Het enige op kunstsociologisch gebied gespecialiseede instituut in Nederland, de Dr. E. Boekmansticbting, heeft zich nu bereid verklaard een dergelijk onder zoek te verrichten, terwijl de faculteit der sociale wetenschappen van de NEH

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2