Ministerie verhuist naar Rijswijk Tweemiljoenste deed het kijker er niet om Feest bij C. Bouterse in Schagen Erik Vos, zijn plannen, kritiek en bartewensen Cijfers bij de 2.000.000 Met autobusje tegen muur Garagehouder rijdt ex - verloof! de op in Het Kwartet Exploderende gasflessen vlogen in camping rond Moeder van vijfling is weer thuis Hek om vijver komt er Raadselachtige val uit raam Regisseur Nieuwe Komedie naar FS Vermiste jongen lag heerlijk te slapen GEEN STAKING HAVENS GOLF VAN MEXICO Vinkeniers vragen om vinkenslag Het Kwartet Het Kwartet Het Kwartet in Castricum Fokker-directie naar Indonesië vertrokken KNLC: zo spoedig mogelijk schade opnemen Het Kwartet V akbonds voorzitter verduisterde enige duizenden guldens Vier mannen Jongen verongelukt bij oversteken Kritisch DE ROTTERDAMMER WOENSDAG II AUGUSTUS ]9fi3 SCHAGEN/HILVERSUM „Nou neeecht erop gehoopt hebben we niet. Ik kocht op 26 juli dat televisietoestel en ik zei tegen m'n boekhouder op kantoor: breng nou meteen die aanmeldingskaart weg, anders komen we net achter die twee miljoenste aan. Maar dat was gewoon een grap. Later lazen we in de krant, dat de twee miljoenste half augustus werd verwachtnou, toen dacht ik: daar zitten wij dus naast." AMSTERDAM De regisseur Erik Vos zal 15 augustus met zijn vrouw, de schrijfster Inez van DuUemen en zijn twee kinderen voor een verblijf van ruim een jaar naar Amerika vertrekken. Hij heeft van het vorige ministerie van o., k. en w. een beurs gekregen om in Amerika een object te be zoeken „dat hij zelf boeiend vindt". Erik Vos is negen jaar directeur en artistiek leider ge weest van de Nieuwe Komedie. In het slop In. het Westen een der grote krantenoplagen Krant die praktisch niet doubleert.zegt het n.a.m.o. En elk onderzoek zegt: welstand zeer gunstig DORDRECHT Op de Singe - vlak by het kruispunt Singel- DubbeldamsewegBleekersdijk is vanmorgen omstreeks half tien een door de 33-jarige L, van W. uit H. I. Ambacht bestuurd volks wagenbusje tegen de gevel van de op de hoek gevestigde drogis terij M. van der Zee aangereden. De politie neemt, gehoord de ver klaringen van ooggetuigen, aan dat dit' ongeval meer is dan een geval, waarin een automobilist door wat voor oorzaak ook de macht over het stuur heeft ver loren. De bestuurder van het busje zou opzettelijk tegen de gevel zijn gereden met de bedoe Img een aanslag op het leven van de 32-jarige mej. A. van H. uit Dordrecht te plegen. Reconstructie Omgang verbroken St DEN HAAG Het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappe- lyic werk gaat een betere behuizing fcrygen. In het Ryswjjkse winkel- «entrum In de Bogaard (behorend tot het Zwolsman-concern) heeft het rilk een nog niet voltooid flatgebouw van achttien verdiepingen aange kocht. De zeshonderd ambtenaren van het ministerie en de verschil lende diensten, die thans over een twaalftal gebouwen in de Residentie zijn verspreid, zouden er alle(n) in gunnen worden ondergebracht, van het flatgebouw, dat aanvanke lijk voor de vestiging van kantoren was bestemd, zijn op dit moment een twaalftal verdiepingen klaar. Het wordt volgens het ook in Rot terdam reeds met succes toegepaste „jackblock"-systeem gebouwd: van de bovenste naar de onderste ver dieping dus, waarbij de gereedgeko men verdiepingen langs een centrale steunpilaar naar boven worden ge vijzeld. Hoe groot de koopsom is van de nieu we behuizing van minister Vrolijks ministerie is niet bekend. Aange nomen kan worden dat de eigenaar, de Nederlandse Grondbriefbank, het reusachtige flatgebouw voor enkele tientallen miljoenen guldens van de hand heeft gedaan. Overigens 2orgi het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappe lijk: werk wei voor een primeur. Hei is de eerste keer dat een ministerie wegens te krappe behuizing in haar geheel van Den Haag naar een rand gemeente verhuist. Pagina 4 Z A (Van onze radio- en televteieredacUe) „Hebt u het toestel wèl in deze tijd gekocht met de gedachte een kansje te wagen?" „Nee hoor, we hadden er al een poos over gedacht en ja, dan doe je het op een keer maar eens". De heer C. Bouterse is vanmorgen natuurlijk thuis. Hij zit samen met zijn vrouw te midden van bloemen, die door familie en vrienden zijn ge stuurd en mevrouw Bouterse-Van Ho ven heeft de koffie maar heel vroeg gezet 't Is nu geen dag voor veel Met ingang van augustus heeft hij deze taak neergelegd, .Jfegen jaar, veel te lang, ik had er twee jaar ge leden mee -moeten ophouden", aldus Erik Vos, die gistermiddag op een in Amsterdam gehouden persconferen tie zijn plannen ontvouwde voor de naaste toekomst en daarbij op de val reep enkele zaken, het Nederlands to neel betreffende, besprak, die hem na aan het hart lagen. Wat zijn plannen betreft: van 15 augustus af tot begin februari zal hij als gastregisseur verbonden zijn aan het Startford Professional Theatre, waar hij „De schelmenstreken van Scapïn" en „Prometheus" zal regis seren. Het regisseren van „Prome theus" is een hartewens van Erik Vos. Hij had het allang in Nederland wil len doen, maar de omstandigheden hebben het hem volgens hem niet toe gestaan. Hij heeft het stuk, in de ver taling van Evert Straat, waarvan hij de rechten voor de eerste komende v}j£ jaren heeft, twee jaar geleden niet alleen aangeboden aan het Hol land Festival, ook dit jaar weer, maar ook aan alle Nederlandse toneelge zelschappen. „Want ik wil dolgraag werken in Nederland", aldus Erik Vos. De opvoering van „Prometheus" lijkt hem een onderneming, die op de zelfde basis is te doen ais destijds „De Perzen" in Carré. De opvoering van „De Perzen" heeft een ton gekost, maar de uitkomsten waren navenant. De voorstellingen waren voortdurend uitverkocht voor dezelfde" aldus Erik Vos. Hij wil niet zo maar een stuk doen, maar wel een goed stuk, maar niet teveel in één jaar. Een paar wensen in het algemeen van hem zijn: Een nationaal theater, geen reserve ring van stukken, een optreden van het Berliner Ensemble in Nederland en een nieuw gebouw voor de toneel school in Amsterdam. Voorts zou het volgens hem belangrijk zijn als er*op grote schaal aan praktische bestude ring zou komen van het toneel, want, volgens Erik Vos, is er een grote scheiding tussen toneel en weten schap en bij het lesgeven tast men z.i. volkomen in het duister. WILLEMSTAD (Curacao) De voor zitter van de United Miners Union of Curacao (UMUC), de heer P. B., is ge arresteerd. Het onderzoek naar de finan ciële toestand van de mijn werkers bond, dat de politie heeft ingesteld, zou heb ben uitgewezen, dat de vak bonds voor- enige duizenden guldens heeft ver werken in huis, 't is eigenlijk een beetje feest Cees (alsjeblieft met een C schrij ven, hoor!), vader's naamgenoot, 9 jaar oud en de jongste, beleeft heer lijk nét in de vakantie de grote ge beurtenis mee. Hij heeft nog twee broers, Wim, de oudste, is 20 en ligt als militair Sn de Jan Willem Frisoka- zeme in Ede, Hans van 17 leert de banketbakkerij. De heer Bouterse is een bekend man in Schagen, niet alleen door zijn verzekeringswerk (noem mij maar gewoon assurantiebezorger), maar ook als ouderling van de Gerefor meerde Kerk, voorzitter van het christelijk schoolbestuur „en nog zo'n paar bestuurslidmaatschappen, maar die hoeven niet allemaal opgenoemd te worden!" Het is een gezellig gezin, zo met z'n vijven. De heer Bouterse is 49, zijn vrouw is 45 jaar en zij heeft (graag!) wat te stellen met haar „vier man nen" in huis, ook al is Wim nu tijde lijk weg. Heel genoeglijk vertellen zij van „hoe bet allemaal ging". ,,'t Begon, eigenlijk gistermiddag al", zegt de heer Bouterse, „om een uur of drie kwamen er een paar heren van de Dienst Luister- en Kijkgelden en van de NTS bij mijn vrouw, ja ik was natuurlijk niet thuis. Ze zeiden» dat we een kansje van één op 10 hadden om ingeschreven te worden als de twee miljoenste kijker". ,En mevrouw sprong zeker een gat in de lucht?" „O nee. ik ben nogal nuchter in die dingen, ik dacht: dan zijn er altijd nog negen anderen. We zullen maar eens afwachten", „En dat afwachten duurde niet zo lang: in dé vooravond belde de NTS op en een meneer vroeg of we van avond In Hilversum konden zijn, want ja, wij waren het wel", vertelt de heer Bouterse verder, „nou, ik zei: zeker, en doet u maar geen moeite om ons te komen halen, ik kom met mijn eigen auto tegen een uur of zeven". „En gaan de jongens ook mee?" „Nee, die blijven samen thuis kij ken. Cees is nog te jong en Hans blijft bij hem. We gaan gewoon sa- 1 januari van dit jaar waren in de provincies en de grootste steden van ons land de volgende aantallen televisietoestellen geregistreerd: Groningen 77.875 Friesland 63.501 Drenthe 45.168 Overijssel IJsselmeer- polders 115.789 Gelderland 183.079 Utrecht 111.375 Noord-Holland 383.035 Zuid-Holland 481.590 Zeeland 37.690 Noord-Brabant 209.811 Limburg 130.501 Nederland 1836.474 Amsterdam 170 501 Rotterdam 144 S35 'S-Gravenhage 114 285 Het aantal geregistreerde tele visietoestellen per 1000 huishou dens was (incl. alleenstaanden) op 1 januar. 1665 in de provincies Overijssel en IJsselmeerpolders 512 Geldei land 503 Utrecht 538 Noord-Holiand 573 Zeeland 433 Noord-Brabant 540 567 t Erik Vos gelooft dat het hele sy steem in Nederland het een beetje moeilijk maakt voor gastregisseurs. Hij is in Nederland een beetje in het slop geraakt ,Jk kreeg geen enkele aanbieding om te regisseren. De pro blemen van het jeugdtoneel zijn zo langzamerhand wel bekend. Maar ik ben afgeknapt op hetzelfde. Ik hen niet bang voor problemen, maar wel (Van onze Leidse redacteur) LEIDEN Vanmorgen omstreeks half zeven is op een bank in een plant soen te Heemstede de li-jarige Duitse jongen H. J. Dreher uit SauerJand ge vonden, naar wie de Noordwijkse en Zandvoortse politie sn samenwerking met leden van de Noordwijkse red dingsbrigade gisteren urenlang in de omgeving van het Langevelderslag heeft gezocht. De jongen lag lekker te slapen. Gistermiddag om een uur of drie werd hg vermist. Toen hij gisteravond nog niet thuis was gekomen, werd een grootscheepse zoekaktie met lampen op touw gezet Deze bleef evenwel zonder resultaat. Vanmorgen kwam dan het voor de familie en speurders verlossende be richt dat de jongen ia het Heemsieedse plantsoen slapend was aangetroffen. Hij had een grote wandeling gemaakt en kon zijn huis niet meer vinden. Men vermoedde wel dat de jongen Piet kon sgn verdronken, want hjj droeg geen badkleding. zitter duisterd, zo meldt het Antilliaanse dag blad „Amigoe di Curacao". D« „Amigoe" deelt verder mee, dat geruime tijd geleden een groot aantal leden van de mijnwerkers bond by het parket van de officier van justitie een schriftelijk verzoek had ingediend om de politie een onderzoek te laten instel- len naar de financiën van de bond, omdat er bij de leden hierover ongerustheid bestond. De actie ging uit van de door de heer B. enige maanden geleden ont slagen secretaris van de bond. de heer W. H. In verband met de onderhandelingen over de cao in de üura?aosc haven onder leiding van de Nederlandse havenexpert, de heer R. Laan, werd de zaak enige tijd aangehouden. De heer B. is namelijk ook voorzitter van het voorlopig bestuur van de Algemene Haven Unie, ROTTERDAM Be elfjarie Arie de vlieger van de Drakenburg is dinsdag bij een verkeersongeluk om het leven geko men, toen bij op zijn fiets de Langenhorst overstak. De jongen werd daarbij gegre pen door een autobus Hij overleed op weg naar het Zuiderziekenhuis. OFRSCHOT Op de Bestseweg in Oirschot tó vannacht de 47-jarige tim merman W. Deenen, gehuwd en vader van drie kinderen, verongelukt. In een bocht van de weg, tegenover café „'t Zand" reed hij met rijn bromfiets tegen een boom. Hij werd zo zwaar ge wond, dat hy onmiddellijk; overleed, O VERVEEN In het marfndaospitaal in Overveen is gisteren, kort nadat ze bij een aanrijding zwaar was gewond, overleden de 66-jarige mejuffrouw prof. J. Uri, voormalig hoogleraar in de biologie. Ze had een caravan op de camping ..Vogelzang", Toen ze met haar fiets, zwaar beladen met kampeeruitrusting gisteravond omstreeks half tien op de V ogelemzangseweg in de richting Aerdenhout fietste, begon ze te stage ren en botste tegen een haar tegemoet komende vrachtauto, DEN HELDER een met auto matische knipperlichten beveiligde overweg is de 24-jarige H. van de Waai van Dijk uit Den Helder giste ren met zijn bromfiets onder een passerende trein gekomen- Het slacht offer was op slag dood. ESBJERG. DENEMARKEN Drie personen, onder wie de 58-jarige Inge borg Mingede Johanren uit Die men, zjjn gisteravond omgekomen bij een ver keersongeluk, toen htm auto op de weg tussen Estojerg en Holding in Jutland tegen een boom opreed. De andere twee slachtoffers zijn de men. Wim hebben we gisteravond nog bericht gestuurd. Ik heb de wacht commandant van de kazerne opgebeld- en die zei: nou. zo'n bericht geef ik dadelijk door! En een kwartier later hadden we Wim aan de telefoon. Hij kijkt natuurlijk ook, vanavond." „U bent wel een „late" kijker ge worden. Hoe komt dat zo?" „Och, toen Hans en Wim nog op school zater wilden we geen televisie nemen om hen niet in hun studie te belemmeren. En dan.je staat er eerst wel kritisch tegenover. Maar ik ben 's avonds veel weg en dan is het voor mijn vrouw toch wel erg prettig als ze kan kijken en daarom zijn we van de zomer maar besloten, een ap paraat te kopen. We hebben de eerste weken wel veel gekeken, maar nu gaan we echt geselecteerd kijken. Ik zeg altijd maar: zo'n toestel, daar zit ook een knop aan en die moet je kun nen en durven gebruiken! Ten slotte moet het werk niet lijden onder het kijken." De heer Bouterse vertelt nog, dat hij lid is van de NCRV: „Zet u dat er toaar gerust bij!" Het is een drukke morgen, daar in de Bokstraat 25 in Schagen. Er komen vrienden en kennissen aanlopen. Er worden alweer bloemen gebracht en de telefoon rinkelt voor de zoveelste maal. Gezellig, vindt mevrouw Bou terse. Maar langer dan de ochtend zal dat niet kunnen duren: „Vanmiddag gaan we tijdig en heel op ons gemak naar Hilversum rijden", zegt meneer, „en wat er vanavond ge beurt? We hebben er geen voorstel ling van, we wachten maar weer rus tig af'. MEXICO De staking die vandaag in de havens aan de Golf van Mexico en de Stille Oceaan zou beginnen, la dinsdag door de .Maritime workers coalition" vijf maanden (tot S januari) uitgesteld. Getracht zal worden intussen tnet ruim 800 maatschappijen overeenstemming te bereiken inzake het afsluiten van collec tieve arbeidsovereenkomsten, in plaats ROERMOND Minister Vrolijk, die het ministerie van cultuur, recre atie en maatschappelijk werk beheert, zal binnenkort bezoek krijgen van de Limburgse Bond van Vinkenliefheb- bers, die een petitie heeft opgesteld. tdui In dit stuk, dat liefst door tienduizend vinkeniers en sympathisanten onder tekend is, wordt gevraagd de vinken slag weer onder de wet te plaatsen. Als dit gebeurt hetgeen overigens niet aan te nemen is betekent dit een wijziging van de Vogelwet van 1936. De vink is in Nederland een wet telijk beschermde vogel. Het vinken: het verschalken van de diertjes om ze in een kooi op hun zang te scherpen, is om deze reden verboden. Hetzelfde geldt voor de zogenaamde vinkenslag: een wedstrijd, waarbij het er om gaat hoeveel „slagen" een gekooide - vink in een van te voren vastgestelde1 tijd laat horen. M«m, W, O WItDttf. 25 tal* 115588 Mn 21431 Kantoren ta 'Mftmnlup, Lelden «o tfcrdresht Mej. Van H. stond voor de etalage van ?Te,d,rr°?,istedJ 01 üeP dear juist langs. Het Volkswagenbusje kwam van de Ni- colaas Maessingel uit de richting Johan de Wittstraat. Op het kruispunt maakte de wagen een vreemde manoeuvre ten gevolge waarvan hij tegen de muur van de drogisterij aanbotste. Mej. Van H., die °P dat moment vanzelfsprekend niet be sefte dat er een aanslag op haar werd gepleegd, wist nog net opzij te sprin- Hvl7 ihfiP ^T/TUfï,®ess®J1 nie* S3® vlogen overal vJTo vil 11 bfr/fte UiiliUJi I rond en kwamen honderden meters J verder weer terecht Gelukkig was (Van een onzer verslaggevers) pASTEICTJM Een zeer gevaarlQ- ke situatie ontstond gisteren toen, in de camping van de P.W.N, aan de Zeeweg in Castricum een opslagplaats van gasflessen explodeerde en de van contracten tussen maatschappijen en kampeerloods In brand raakte. Er vakbonden afzonderlijk. volgde een compleet bombardement. 63-jarige Johannes Emanuel Jensen en diens 52-jarige vrouw Bertha. Niemand beeft het ongeluk zien ge beuren. De politie beeft echter san- wijzingen dat Jensen en zijn passagiers gebak)es in de auto zaten te eten en de mogelijkheid wordt niet uitgesloten ge acht dat de aandacht van Jensen mis schien een ogenblik onder het rijden werd afgeleid. AUCKLAND Me vrouw Shirley Ann Lawsan, de moeder van de Nieuwzeelandse vijf ling heeft vandaag twee van de vijf kinderen voor het eerst met de fles gevoed en is daar na uit het ziekenhuis naar huis gegaan. De vijf kinderen zullen voorlopig op de kinder afdeling van het vrou wenziekenhuis van Nieuw-Zeeland blijven, waar zij op 27 juli j.I, het levenslicht zagen. het niet vol in de camping, omdat de meeste kampeerders aan het strand waren. Alleen de 15-jarige Dirk Bo de wes, een hulpje in de kampeerwin- kel werd gewond. Hij is in het zie kenhuis opgenomen. Na de explosies in de opslagplaats van de flessen, werd de bij het depot gelegen grote loods met een rieten kap een prooi van de vlammen. De brandweer van Castricum trachtte het vuur met niet minder dan 30 stralen te blussen. De politie zette in de om trek het gevaarlijke terrein af. Behal ve de kampeerloods werden vier ten ten en een zomerhuisje verwoest. Een deel van de flessen kwam terecht Op een aangrenzende viswinkel. Mevrouw Lawson, die de vijfling het leven schonk gaf de twee kin deren Deborah en Shlr- lene de flesvoeding in aanwezigheid van pers fotografen en camera mensen, Het was de eerste maal dat zij een van de kladeren had mogen aanraken. Zij vertelde naderhand aan hoe beter het voor mij verslaggevers dat zij zal zijn. Ik wil dat de zeer getroffen was door de ervaring. „Het was absoluut iets wonder baarlijks en ik ben er helemaal onderstebo ven van. De kinderen zijn zo toertjes dat ik wel zenuwachtig werd, maar het is iets fan tastisch hen vast te houden", aldus me vrouw Lawson. „Ik spring gewoon van ongeduld om weer naar huis te gaan, na vier maanden te zijn wegge weest Ik maak mij geen zorgen over hoe ik de vijfling zal aanpakken wanneer de kinderen thuiskomen. Ik ben er zeker van dat het wel zal gaan als het een maal routine is gewor den. „Ik weet niet of ik hulp zal krijgen voor de verzorging maar hoe minder deze hulp wordt kinderen van mij zijn en van niemand an ders", aldus mevrouw Lawson. Volgens de genees heer-directeur kunnen de vijf kinderen de couveuses verlaten, maar het is gemakkelijker hen erin te houden ge zien de speciale verzor ging die zij moeten krij gen. Sam Lawson, de va der van de vijfling heeft verklaard: „Het zal fan tastisch zijn Ann weer thuis te hebben. Ik hoop alleen maar dat wat zij doet juist is. Ik en dit is trouwens ook het standpunt van de dok toren zou liever heb ben gehad dat zij elke dag voor een paar uur het ziekenhuis verliet, maar zij kan gewoon weg niet meer wachten om naar huis te "komen en schijnt helemaal weer de oude te zijn," De brand moet zijn ontstaan bij het vullen van enkele gasflessen. De eige naar en de 15-jarige Dirk Bodewes wisten nog op tijd te vluchten. De schade wordt geschat op anderhalve ton. gen. Zij werd desondanks licht aan haar heup gewond. Uiteraard danig over stuur werd zij door mensen, die het Volkswagembusje uit de koers hadden zien vliegen, de drogisterij van de heer Van der Zee binnengebracht. Daar ver loor zij korte tijd het bewustzijn. De terstond gealarmeerde politie, die enkele ogenblikken later arriveerde nam Van W„ die van beroep garagehouder is, in verzekerde bewaring. Hij maakte de indruk zeer verward te zijn. Men tracht te daarna te reconstrueren wat er ge. beurd was aan de hand van verklarin- gea van ooggetuigen. Toen mej. Van H. weer wat bi) haar positieven was geko men, werd zij met een ziekenwagen naar het gemeenteziekenhuis gebracht voor onderzoek. Vandaar ging zij naar het hoofdbureau van politie voor het afleg- fen van een verklaring. De garagehou- er zou later worden verhoord. Het Volkswagenibusje Werd met een kraanwagen van de brandweer naar het politiebureau gesleept Uiteraard werd de wagen in beslag genomen. Omstreeks twaalf uur deelde de politie die op dat moment nog volop met het onderzoek bezig was, ons mee dat wal vast stond dat de garagehouder Van W. een aanslag had gepleegd op het leven van mej. Van H. SCHIPHOL Om met president Soekarno het contract te tekenen voor de bouw van Fokker-Friendship vliegtuigen in een Indonesische vling- tnigfabriek zijn vanochtend Fthker's financieel directeur H. During sn ver- koopdirectenr F. J, L. Diepen per Ga- roeda-lijntoestel van Schiphol naar Djakarta vertrokken. Zij worden op deze reis begeleid door de export ma nager van hun fabriek, H. H, van Doom, de area-manager voor de ex port naar het verre oosten, G. Uit zetter, en directie-secretaris mr. J. B. Carp, De reis heeft nog een tweede doel: bespreking met de Garoeda-directie over de mogelijke order voor 20 Friendships, die nog door de Fokker fabrieken in Nederland zelf zouden moeten worden geleverd. Over de plannen voor licentiebouw in Indonesië zei de heer op Schiphol, dat de „lay-out" voor de fabriek al door Hij had geruime tijd omgang met haar gehad, maar zu had daar kort getedea een einde aan gemaakt Hij had dat met kunnen verwerken en nadat mej. Van H. pogingen van zijn kant om de relaties te herstellen van de hand had gewezen, op wraak gezonnen. De gelegenheid daartoe had hij vanmorgen gezien, Of Van W. impulsief gehandeld heeft of uitvoering heeft gegeven aan een van tevoren beraamd plan kon men ons nog niet zeggen. Hü had het Volkswagenta- je met een snelheid van ongeveer 30 kilometer per uur tegen de gevel van de drogisterij laten boteen met de be doeling mej. Van H. om het leven te brengen. Mej. Van H. Is werkzaam op een notariskantoor- Vandaag nog zou de garagehouder ter beschikking van de of ficier van justitie worden gesteld. (Van een onzer verslaggever) BUSSUM Bussumse ouders die ainds gisteren wacht lopen rond de viadust- vijver zullen daar nog maar een paar dagen hoeven te posten. Begin volgen de week zal worden begonnen met het afrasteren van de vijver: plantsoenen dienst zal er een 1.25 m hoog hek om heen plaatsen. Zals gemeld, werd de actie door de oudere ondernomen nadat zaterdag voor 8e derde maai in enkele maanden een klsi in de vijver was verdronken. Vlotte medewerking kreeg het actiecomi té direct van het gemeentebestuur an de politie. Er werd reddmgsmaieriaal beschikbaar gesteld, terwijl de posten de ouders toestemming werd verleend zich per fiets door het plantsoen te ver plaatsen om m noodgevallen snel te kunnen helpen. Volgens burgemeester Haspels was oe afrastering voor de vijver al eind juni besteld. De hekken zullen Voorlopig voof een jaar worden aangebracht om te zlenoi de jeugd ze niet zal vernielen. Openba re Werken heeft meegedeeld al ga- ruimte tijd een studie te maken van da mogelijkheden om een afdoende afns* tenng te construeren, die eea deugde lijke beveiliging garandeert. Nederlandse architecten op papier tot stand is gekomen. De fabriek zal op bet v*l i ivmiaI -3 V*"- l n DEN HAAG Het dagelijks be stuur van het Koninklijk Nederlands Comité deelt mede, ten van hil rJ6;?0011 *1 ondersohrijven van het Land oouwschap aan de mi nister van landbouw en visserij om alsnog over te gaan tot individuele inventarisatie van de bedrijven die aanzienlijke schade hebben ondervon- ,.P,aar bet voor een zo juist «XaststeUing van de schade 13 spoedig mogelijk over de nodige gegevens te beschik ken, meent het KNLC, dat in afwach- i og van een spoedige definitieve be slissing van de minister, deze inventa- i sa ue op korte termijn door bet Landbouwschap zelf of in zijn op dracht dient plaats te vinden. vliegveld Kemajoran bij Djakarta wor den opgetrokken door een Indonesische bouwonderneming, die daarmee zo spoe- g j mogelijk zal beginnen. Gehoopt wordt dat de bouw niet langer dan 2* maanden zal vorderen, zodat de pro- d uk tie van Friendships m Indonesië in ae loop van 1867 zou kunnen beginnen. Naar bekend zullen de eerste 40 F-27 toe stellen dan in deze fabriek worden samengesteld uit onderdelen, die van uit Nederland naar Djakarta worden verscheept De heer Diepen noemde deze periode „de aanloop tot de volledige licentiebouw. Na die eerste uit compo nenten gebouwde 40 Friendships begint daa de werkelijke licentiebouw, die voorlopig voorziet in de produktie van nog eens 60 Friendships. Als die een maal gebouwd zijn Is het minstens 1974. Wet de fabriek daarna zal gaan produ- ceren ziet men dan wel weer. De fabriek zal circa 2000 man perso neel nodig hebben, aldus de heer Diepen. „Uiteraard zullen v.ij gedurende de eerste periode regelmatig technisch per soneel van allerlei kaliber naar Indonesië nxieten sturen. Maar als de fare van vol ledige licentiebouw aanbreekt, dan moet de fabriek zo langzamerhand op vol ledig Indonesisch personeel kunnen steunen." t MOSKOU In september zal in Moskou eea voltallige vergadering van het centrale partijcomité worden gehou den. Er zal een voorstel worden behan deld om volgend voorjaar het 23ste partijcongres te honden. ALKMAAR De Alkmaarse politie werd in de afgelopen nacht geconfron teerd met de raadselachtige dood van een 23-jarige man. Haar hulp was ingeroepen door wee inwoners van Alkmaar, die a nac3~ omstreeks twee uur bij het passeren van een café een man op straat zag® liggen. In de mening verkeren dat fl- man meer had gedronken dan goes voor hem was besloot het tweetal oeff in hun auto mee naar huis te nemen, in de hoop en veronderstelling ne® weer zodanig op te kunen knapp®, dat hij weer bij zijn positieven zou komen. Spoedig echter kwamen zij tot verbijsterende ontdekking dat de man dood was. De hierop gewaarschuw® politie het het slachtoffer onmiddew* naar het ziekenhuis overbrengen inderdaad werd vastgesteld, dat KI m overleden was. 11 Bij de reconstructie van deze zaa* is de politie tot de overtuiging geko men dat het slachtoffer, de 23-jange kelner J. P, O., uit een boven het w' wuste café gelegen dakkamertje, O. woonde, moet zijn gevallen en om* gekomen. Het raam van het kamertje bevatte geen glas, doch werd afgeJ«£ ten met een houten luik, dat O. M het naar bed gaan gewoonlijk open liet. Vermoedelijk heeft hij vannacht OP een of andere wijze het evenwicht ver loren met het voor hem noodlotus® gevolg. kt ro Se al bo zo ja; tei Wi ke Ht ov KI be 1 i x get kal in; Ma bet gek Van «a.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2