Tante Pos99 heeft slechts weinig ruimte onderdak wachten STOOKDEMONSIRATIE Turk liet altijd zijn eigen rijbewijs zien FLORA MOPJES Maassluis aanwezig op expositie in Naaldwijk i AGENDA Wel of geen vergunning voor bus caféhouder? ROTTERDAM pieterman Hele reeks bewijzen: toch veroordeeld Pool had 't MANNELIJKE HULP Kethel fit lieden en verleden (7) Onder invloed legen auto gereden Zaak tot later datum aangehouden Met nadruk op de mens Vader redt zoontje van verdrinking Honden oorzaak valpartij Burgerlijke stand GS. bemoeien zich met: geschil HOLY-ZIEKENHUIS 11 ƒ60 of 12 dagen Glazenwassersladder weggehaald het volledige voedsel voor uw hond Bejaarde man viel op straat Feestavond op komst voor 35-jarig GTB VLAARDINGEN VOOR C.V. Glastechniek Inlegoyerschot bij Spaarbank 1820 HBSS en ODÏ gaali weer van start wit li DE ROTTERDAMMER DONDERDAG 12 AUGUSTUS 3953 ALARM (I) ALARM (II) ALARM (III) ALARM (IV) (Van-een onzer verslaggevers) SCHIEDAM„Tante Pos" is in Kethel maar karig bedeeld met, bedrijfsruimte. Reeds jarenlang heeft ze haar. domicilieaan de Schiedamseweg 27. Men komt bin nen door een soort winkeldeur. De in een minuuskuul klein vertrek. Naast de deur een raam, met hal verwege een keurig vitrage gor dijntje. Boven deur en raam twee kleinere ramen van glas-in-lood. Familie Qnartel Met GRATIS speldje. Flora is ook deelnemer aan de nationale speldjescompstitie. 'FLORA HONDENB ROOD FABRIEK DORDRECHT, ...en dagelijks DOCUMENTAIRE Krediet Turks Geld Autobus In ons ziekenhuis kan geplaatst worden een NAAR 3e Industrie straat 11 Telefoon 4775 SCHIEDAM Een emotioneel tintje had woensdagmorgen tijdens de wekelijkse zitting van het Schiedams kantongerecht de be handeling van de zaak tegen de Pool L. A. M-, die had moeten verschijnen omdat hij had gereden zonder in het bezit te zijn van een geldig Nederlands rijbewijs. PISTOOL waar®«aao as&ssasi fn ■no F re: vo he W. ko nu de ter pel fee Het I let. we f.der nie Kh iJe bie fee ver mii ik me dei spe Prc kas pagina 4 jU"ET zal niet de eerste keer zijn dat de ingezetenen van Schiedam (en ook viel van andere plaatsenworden opgeschrikt door alarmsignalen van politieauto of ziekenwagen. Het zal ook t!iet de eerste keer zijn, dat deze luid klinkende signalen dringend nodig zijn. Het andere verkeer moet als het ware stilstaan en zoveel mogelijk uit de weg gaan, wil de betreffende alarm- gevende auto vrij baan hebben. FR is dan ook geen enkel bezwaar tegen bedoelde alarmsignalen. Soms zijn ze nodig, inderdaad. Mis schien mogen we ook zeggen: meestal. Maart toch niet altijd. Vat bleek ons enige tijd geleden, toen 's avonds laat (ongeveer elf uur) de brandweerauto luid loeiend over de straten „stoof", op weg naar een '„brand". Natuurlijk nemen we direkt aan, dat er een be hoorlijke brand gemeld was en dat de brandweer dus zo gauw mogelijk pre sent moest zijn. Achteraf bleek het een gering brandje in een keuken te zijn, dat inmiddels door de bewoners reeds was geblust. lyOG steeds geen kwaad woord over J het feit, dat de brandweer zich zo haastig naar de brand begaf. Er hadden mensenlevens op het spel kunnen staan en zelfs wanneer dat niet het geval geweest zou zijn, dan had het toch een huis of een deel daarvan kunnen kos ten. Waar we wel op willen wijzen is het feit, dat meer dan eens onnodig het alarmsignaal weerklinkt. Dikwijls zien we een brandweerwagen of zelfs politie-auto luid loeiend in volle vaart de straten over „vliegen", terwijl er geen ander verkeer in de weg is. Natuurlijk bestaan er nog zijstraten, maar het geloei kan in dergelijke ge vallen soms best achterwege gelaten worden. NATUURLIJK geldt dit niet wanneer tijens het spitsuur een dergelijke auto naar een bepaald doel wil. Het is ons woensdagavond opgevallen, dat het alarm geven dan inderdaad veel helpt. Vanuit Vlaardingen kwam toen een luid loeiende ziekenwagen, terwijl al het andere van die richting komende ver keer twee rijen dik wachtte tot het Buiten hangt haaks tegen de gevel een emaillebord met de bekende drieslag: Post-Telegraef-Telefoon. Eronder een. rood brievenbusje. Dit bijkantoortje van de PTT, voor-, heen een postagentschap, is gebouwd tegen een vriendelijk, goed onderhon den dorpshuis, nog met een geheel eigen karakter. Gelijkvloers naast de buitendeur twee ramen, met erboven op de eerste ver dieping een drievoudig raam, middenin puntig toelopend wijzend naar de nok van het schuine dak, voorzien van rode dakpannen. Het trottoir vö&r het pand is nog van kleine steentjes. Een gedeelte van de ggj. trottoirrand is iets verzakt, waarschijn- IS lijk ook een stuk van de rijbaan. Ais het MM geregend heeft, vormt zich hier temnin- B ste een grote plas water. Ongeveer tweehonderd mensen bezoe- ken dagelijks dit postkantoor. In het kader van de stormachtige stedebouw- kundige ontwikkeling in Kethel doet - - deze veel te kleine bedrijfsruimte van lip® de PTT enigszins anachronistisch aan. 855 Jarenlang zwaaiden hier verschillende leden van de bekerde Kethelse familie Quartel de scepter en nog steeds is dit zo. Toen we dezer dagen een bezoek DAGELIJKS VAN ,iO TÓT 10'. UUR GEBOUW "ATRIUM" KAREI DOORMANS IR. 143 (Van een medewerker) SCHIEDAM Een zaak, die zoals uit het proces-verbaal bleek lichtjes was doortrokken van alcoholdampen, was die woensdag tegen'de Rotterdam mer A. E. die met zijn personenauto een zodanig vreemde manoeuvre had uitge haald, dat hij met zijn auto was gaan glijden -en tegeneen'1 stilstaande auto was aangereden. „Het was slecht weer", zei E., die als eerste 'het woord voerde, „bijzonder slecht. Bovendien was het donker en was ik ter plaatse niet bekend." .Misschien heb ik te veel aan de rechterkant Van de weg gereden", vervolgde hij even later, „maar in ieder geval,' toen ik die wagen zag waarmee ik in botsing ben gekomen, zat ik er al bovenop". „Had u wat gedronken"??, vroeg de kantonrechter lakoniek, terwijl hij het proces-verbaal teruglegde op tafel. „Vier kleine glaasjes bier, edelacht bare". zei E. voorzichtig. „In het proces verbaal staan er overigens vijf', ver beterde de kantonrechter. E. krabde zich eens op de schedel voordat hij ant woordde. Het zit zo edelachtbare", begon hü aarzelend, „toen do politie het procés verbaal opmaakte, wist ik niet meer pre cies wat ik die ayond gedronken had, vier of vijf glazen bier en toen dacht ik. laat ik het .grootste getal nemen, viif". Dit laatste verhaal wilde er achter de tafel niet erg in. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de officier van justitie op dit laatste deel van het verweer van E. niet inging, de drank passeerde en slechts de aanrijding noemde, waarvan hij zei dat ze volkomen overbodig was geweest, zodat een forse straf op zijn plaats was. Hij eiste 60 gulden of 12 dagen, waar toe E, conform werd veroordeeld SCHIEDAM Als we het goed j tolk, dat in het kort erop neerkomt hebben, stond woensdagmorgen, bij- K- reeds vele malen door poUüe-ambtï, gestaan door een tolk, de Turk D. K. ««L?»£^s.v« SCHIEDAM De 22-jarige glazenwas ser D. van W, deed woensdag aangifte .bij de politie dat zijn tien sportsladder, die tegen het pand. van de drukkerij H. A. M. Roelants aan de Korte Haven stond, was ontvreemd. rode verkeerslicht op groen zou sprin gen. De ziekenwagen nam de linkse rijbaan, snorde langs al de wachtende auto's en tot onze grote verwondering bleef al het verkeer dat van de zijde van de Julianalaan mocht doorrijden (groen licht) wachten tot de zieken wagen voorbij was. En dat om kwart over vijf, terwijl zo'n 5000 arbeiders van Wilton-Fijenoord naar huis wilden. Bravo voor een dergelijke discipline! gebouv Quartel helaas juist met vakantie. .Tante Pos" moet in Kethel in ieder geval op korte termijn geholpen wor den. Haar arbeid ligt namelijk geheel in het maatschappelijke vlak, waarbij iedereen belang heeft De direkteur van de PTT te Schiedam, de heer J. H. H. Kuiper, heeft reeds geruime tijd geprobeerd, zonder enig resultaat overigens, om van de gemeente gedaan te krijgen eiders in Kethel aan onder dak voor zijn sterk groeiend bedrijf te komen. Als eenmaal de verschillende woon wijken van Kethel, die tezamen een stedebouwkundig geheel zullen vormen, gereed zullen zijn, zal slechts een groot, modern geoutilleerd bijkantoor aan de velerlei eisen op FTT-gebied kunnen voldoen. Het zal ook zijn eigen, bestel- apparaat krijgen. Waarschijnlijk met niet minder dan twintig beambten in de be steldienst. Dit kan evenwel nog tal van jaren duren. Als noodoplossing-moet men min stens aan twee „tussen-stations" denken. Het eerste is van urgent belang, wat het tweede betreft, gaat het om een meer semipermanente oplossing, van groter formaat (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Dit jaar zal ook Maassluis vertegenwoordigd zijn op de foto-tentoonstelling die van 30 augustus tot en met 3 september door de Westlandse Amateurfotografen- vereniging in het koor van de Onde Kerk te Naaldwijk zal worden ge- honden. Aan deze expositie verlenen verder medewerking het Genootschap Ond-Westland en het archivariaat van de gemeenten Maassluis en Naaldwijk. Bet motto van de tentoonstelling lnidt: „Kent u ze nog 's-Maandagsavonds om zeven uur zal de expositie worden geopend door de heer J. L. van der Gouw, provinciaal inspekteur van de gemeente- en water- «chapsarchleven in Zuid-Holland. Het Darblad -DE OTTERDAM-MEE". Schiedamse redactie Lange Kerkstraat 28 teL 263954 (b.g.g. 115588, toestel 52, b.g.g. Ti. 18 uur alleen voor redactionele aangelegenheden 195385 en 28037), Agentschap: J. v. Gogh. Dr Zatnenhof. itraat 139. teL 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adr. ele boven) dag. van 18.30-19.30 uur. Belangrijke telefoonnummer*: Alarm politie 264660, «darm brandweer 269123 «darm G.G. en G.D. 269280. Apotheek; Th. J- Jansen, Straatweg 31, publiek kan om acht uur terecht voor de expositie. De Westlandse Amateurfotografenver- eniging begon in 1963 onder de titel „Van oud en nieuw" voor het eerst een ten toonstelling. Naast een club-expositie werden oude en nieuwe foto's getoond van diverse Westlandse dorpen. De ruim 1500 bezoekers gaf de organisatoren de moed verder te gaan. Het is nu mogelijk om naast een serie kunstfoto's het geheel te plaat sen in het teken van de documentaire amateurfoto en meer speciaal in het teken van de taak die de V/AFV daarbij in het Westland vervult. De nadruk zal vallen op demens. Men ziet de Westlanders van vroeger en. nu in hun werk en liefhebberij, en daar naast ook de Maas3luizers. Wat op de expositie van Maassluis getoond wordt, is een onderdeel van een grotere repor tage, ter aanvulling van het in het ge meentehuis aanwezige foto-archief ge maakt. HOEK VAN HOLLAND Op het strand in Hoek van Holland is de 7-ja- rige Hans Bernard woensdagmiddag op het nippertje van de verdrinkingsdood gered. Het ventje was in het water met de bal aan het spelen. Zijn vader zag plotseling hoe de bal afdreef en het jongetje onder water verdween. IJliags begaf hij zich te water en hij zag kans zijn zoontje op het droge te brengen. Hans wa3 echter bewusteloos. De heer A. Dekker van de Hoekse EHBO paste mond-op-mon d-bead eming toe en na enige tijd had dat succes. Op doktersad- vis is het jongetje ter observatie naar het ziekenhuis ki Schiedam gebracht (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Gistermorgen struikelde de 80-jarige F. v. d. B. toen hij in de P. K. Drossaertstraat wandelde. Hij liep daarbij dusdanig letsel op dat de GGD hem naar het Holyziekennuis ge bracht heeft Nadat de PTT op spoed had aange drongen, besloot de gemeenteraad In april een krediet van f 75.900 beschik baar te stellen voor het bouwrijp maken van een perceel gelegen ten noorden van de Bargaslngel. Dit boawr(jpmaken om vatte het egaliserenvan de reeds aan wezige zandophoging, de aanleg van de rioleringen, de wegen en het openbaar groen. Voor de definitieve aanleg, zoals het opnieuw op peil brengen van straten, rioleringen en plantsoenen, zouden later de middelen worden gevoteerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Twee dartele honden waren er de oorzaak van dat de 52-jarige wieirijdster mevrouw I. H.-v. d, D. woensdag op de Grote Markt viel. Met een flinke wond aan haar rechterknie bracht de GGD haar ter behandeling naar de Dr. Noletstidhting. Een van de honden was voor haar voorwiel terecht gekomen. Het postkantoortje in Kethel'voldoet niet meer aan de eisen van de tijd. SCHIEDAM Geboren: Wilhelmina J K d.v. F H J Nierstrasz en KJ Pleijsier Caiharlr.a M d.v. P G Noordijk en'. C M Beuger Freddie z.v. A F Langhorst en I J Slicher Catharina W d.v. C J Vredenbregt en C C de Leede Gideon z.v. G Jvan den Berg en H J PJoeg. Overleden: A van der Drilt, 20 jr A C Houtman SO jr J P M Link 74 jr M A T van Winden 20 jr P C van Es, 50 jr echtg Sehewe J C Witte, 67 jr eebtg.v. Woerkom M C Kortekans, 84 jr. (Van een medewerker) SCHIEDAM Toen de Schiedaftise voetbalvereniging op 12 juli j.L precies 35 bestond, heeft niemand daar iets van gemerkt Het bestuur was immers van mening, dat in de vakantieperiode moei lijk gefeest kon worden, want vele leden zijn dan afwezig. In vorige jaren had men dit ondervonden. Besloten werd toen het feest uit te stellen. Toch betekende dit uitstel geen afstek want vrijdag 3 september zal de grote zaal van gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven geheel bezet zijn met GTB-leden en hun echtgenoten of kennissen. Dan zal het 35-jarig bestaan toch een feestelijk tintje krijgen, want zo'n lustrum wilde men niet zonder meer voorbij laten gaan. Weliswaar doet de KNVB en de afdeling Rotterdam, niets meer aan een dergelijk jubileum (wel bij 25- en 40-jarige jubi lea), maar intiem wordt dit feest toch wel gevierd. Verschillende bekende artiesten heeft men voor de feestavond gearrangeerd. Het dans- en amusementsorkest „The Rhythm Aces" van Jos Tepel zorgt voor de muzikale omlijsting, maar daarnaast is er medewerking van: Les Gerto's, Los Cobanos, The Hadory's, The Movers, Les Bollini's, de Notenkrakers (goochelshow) en een ballroomkwartet. De muzikale begeleiding is van Gerard Lamberdon. Voordat deze feestavond gehouden wordt, zal GTB dinsdag 24 augustus in de kantine van de Techn. Bedrijven de jaar vergadering houden. Voor de eerste com petitiedag (zaterdag 4 september) heeft GTB voor het eerste en derde team vrijaf gevraagd aan de competitieleider i.v.m, de feestavond. GTB neemt in het nieuwe seizoen weer met vier elftallen deel aan de competitie. terecht. Als we het goed hebben, want daai!Jbny »«»««»-" flvin.r had ^ten zie£ vergezeld val len in de enige taal die hij kent „Vermoedelijk is het dan een te.i Iwestie geweest", zei de kantonrechte," die wel begreep dat vele dienaren v™ de heilige Hermandad K. na het horS van zijn onverstaanbare uitlejrW zouden hebben doorgestuurd. Dat begreep ook de officier van 1». stihe, die nu geen strafoplegging vtom maar de zaak vroeg aan te houden lat een latere datum, wanneer K. met eoS gevolg zijn rijbewijs (het Nederland^! heeft gehaald en niet alleen de straf kan worden uitgesproken, maar tevens kan worden overgegaan tot terugave van de mbeslaggenomen motorfiets de initialen van deze martiale figuur, die donker en met een brede kne vel zoleek overgestapt uit de Kruisridderverhalen, kunnen even- gocdJ. C. of S. G. zijn geweest. K. had zonder iri het bezit te zijn van een geldig Nederlands rijbewijs zich voortbewogen op een motorfiets, een strafbaar feit, hoewel K-, naar hij via zijn tolk zei, hiervan nóóit op de hoogte 'was,'geweest; - „Waarom niet"?;- werd onmiddellijk vanachter de-, rechterlijke tafel ge vraagd. K. was, nadat zijn tolk, de vraag van de. kantonrechter had over gebracht zo mogelijk nog verbaasder dan de léden, van de rechterlijke macht toen hij vertelde niet te weten dat een Nederlands rijbewijs in Nederland verplicht was. Hij deed in radde woorden, druk ge sticulerend, een lang relaas tegen de (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben van morgen het geschil behandeld dat be stond tussen een gewiekste caféhouder uit Rozenburg en 23 naijverige ver voersondernemingen, aangesloten bi] de kring Rotterdam van autobuson- dernemingen. Onderwerp van alle problemen was een vervoersvergun- ning voor een autobus, die. B. en W. van Rozenburg aan de caféhouder verleende om gratis zeelui naar zijn zaak en terug te vervoeren. De eigenaar van. ,de Picobar in het centrum van Rozenburg, de. heer .P. J. Nooriander, nam in 1963 de zaak over. Daar dé ^gemeente niet zovéél dorstige kelen "kent en het café bijna uitsluitend- bezocht werd door. een aantal armetie rige Rozenburgse nozems of wat daar voor door moest gaan, besloot de heer Nooriander zijn klandizie uit te breiden. Hij tipte zeelieden in hét Botlek- en Europoortgebied, dat zij. maar even hoef den te bellen en dan zou de heer Noor- landér de dorstige zeelui van hun sche pen naar zijn' zaak én terug vervoeren. Dit werd een enorm succes.' Dé café eigenaar schafte een "Volkswagenbusje aan en later zag hij zich zelfs genood zaakt met een aantal personenauto's de lijndienst te ondersteunen. lander tijdens .de openbare vergadering. Eenvuurrode vleik onder zijn oog was vermoedelijk het bewijs van een vol treffer. Asbakken en bagagerekken wer den gesloopt, maar .dat deerde hem niet. Zijn zaak floreerde', het tientje voor de benzine kon wel van de winst af en overdag sleutelde hij aan zijn autobus. De kring Rotterdam van autobus- ondernemingen zag zieh, z|f het wat iaat, de kaas van het brood gegeten. Bü monde van mr. M. I,. Weij nit Botterdam teken den zij appèl aan. Twee van de 23 auto busondernemers, Vermast uit Hellevoet- sluis en Snel uit Rotterdam, verklaarden zich bereid het vervoer van de zeelieden te verzorgen, „Een caféhouder dient zich niet met het openbaar vervoer, te. bemoeien", von den "Wijkf kritiseerde het beleid van B.eh'jW.; De'redenen die zij noemen hebben .nóg .-geleld tob bet verlenen van een T.'en/O:-vergunning. Dit schept pret cedepten. Het bak is-.van de dam. Straks halen; grotewinkelcentra -met eigen ver voer hüö';kianteh op,;;tèn kóste van het openbaar-1 vervoer,:-De? beer Nooriander is geen -filantroop en de winst diehij maakt is ook te. verkrijgen door beroeps mensen.. Bovendien' 'is' het,.Volkswagen- busje-van .de caféhouderVerscheidene malen ih vermaakcenfra te Rotterdam gesignaleerd. Zolang dit vervoer kosteloos was, hoefde hij geen vergunning aan te vragen. Die stroom klanten werd ech ter steeds groter, en de heer Noorian der vond het verantwoord een autobus aan te schaffen.. Gratis of niet gratis, de slimme zakenman moest voor het vervoer .per autobus' een vergunning hebben- B. en W. van Rozenburg zagen genoeg redenen om deze aanvraag, niet te weigeren. De heer Nooriander kon uitstekend met dronken zeelui omgaan. Er zat dus ook een sociaal gevoel in de man, die na sluitingstijd elf uur de zeelieden en bloc naar hun schepen bracht. Onge regeldheden, ordeverstoringen en open bare dronkenschap bleven de gemeente zodoende bespaard, aldus de heer J. Kuiper, die sprak namens de gemeente Rozenburg. Wèl gaf het vervoer aanleiding tot wilde tonelen in de bus. Bierflesjes en andere omhulsels van spiritualiën vlogen door de: ruimte, vertelde de heer Noor- voor de wasserij. Sollicitaties te richten aan hel Hoofd Huishoude lijke Dienst, Holysingel 3, Vlaardingen. Dé heer :Noorlahder gaf als repliek: „Wanneer ik- .mijn klanten - naar dé schepen terugbreng, hebben zij al zoveel gehad' dat ;zjj («iet iriStaat zijn, naar Rotterdam. te. gaan.; Bovendien hebben ondernemingen' gêen zin in het vervoer, aangezien.toe (bus af,én"toe totaal gemold wordt Als -zij - geld gaan vragen,' denk ik dat de 'zeelui -het busje even op z'n'zy leggen tof anders :krjjgt de ehauffèur een fles in de.'rjek. ,Je moet met ze weien om te gaan." Mr. Wijk merkte óp" dat dé 'zeelui, eenmaal iir de Picobar,- gedwongen zijn daar tot sluitingstijd te blijven. Bij het openbaar vervoer zijn het de schepe lingen zelf die over het tijdstip van vertrek kunnen beslissen. De heer Nooriander antwoordde dat. dit niet juist was. Als een man terugwil, dan breng ik hem. Mr. Wijk vroeg Gedeputeerde Staten de vergunning van de heer Nooriander alsnog niet te verlenen. Mr. J. Klaasesz, voorzitter van Gede puteerde Staten, gaf als kort commen taar dat de beroepsvervoerders enigs zins te laat „vindingrijk" zijn geworden. Over enkele maanden is de beslissing van Gedeputeerde Staten te verwachten. SCHIEDAM In de maand juli werd bij de Spaarbank anno 1820 ingelegd ƒ2.320.544,52 en terugbetaald ƒ1.826.521,10. Een inlegoverschot dus van ƒ349.721,94. Het inleggerstegoed steeg hiermee tot ƒ51.908.199,50. Het aantal spaarders be droegop 31 juli 1965 55.194. Het aantal deelnemers aan het sparen ingevolge de Jeugdspaarwet nam toe tot 3167. Het gezamenlijke tegoed van deze spaarders bedroeg op 31 juli 1965 1.7431576,43. Met behulp van spaarbusjes werd in. juli ƒ24.181,26 gespaard. Op 31 juli waren 817 safeloketten verhuurd.. Het tegoed van inleggers en de reserves was op 31 juli 1965 voor ƒ29.653.092,98 belegd in effecten, voor ƒ9.222.968,07 in hypotheken en voor 13.232.197,97 in on derhandse leningen. TN SAMENWERKING met de Wallerim Rederierna te Stockholm zal do Holland-Amerika Ljjn ter aanvulling van haar bestaande nachtdiensten op Aratri, kaanse havens in de loop van 1967. een dienst beginnen met containerschepen vin het „roll on roll off'-type. Het is' de bedoeling dat deze sehepeu, die containers, opleggers en personenwagens kunnen ver. voeren, zullen gaan varen tussen Rotterdam en New York. De Zweedse Wallenins Rederierna heeft twee schepen van dit type besteld by de scheepswerf France Cironde in Duinkerken. De Holland-Amerika Ljjn zal het bouwcontract voor een dezer sdió pen overnemen. De Svenska Amerika Linieën en de Rederiaktiebolaget Trans, atlanlic, beide gevestigd in Gothenburg hebben elk eveneens een dergeljjk schip besteld. Ook deze schepen zullen worden geëxporteerd in samenwerking met de Wallenius Rederierna en 'zy zjjn eveneens bestemd ter aanvulling van reeds bestaande vrachtdiensten tussen Scandinavië en :de Verenigde Stalen. Het schip van de Svenski Amerika Liniën is besteld by de werf Goetaverken in Gothenburg en het schip van de Transatlantic bjj de Nordseewerke in Bremen. Ook deze schepen zullen woe den opgeleverd in 1967. De Holland- Amerika Lyn voert thans met de drie Zweedse schcepvaartondcrnemingen onder handelingen over een mogelijke samen- werking ten einde een zo doelmatig moge. lijke dienst met dit type schepen te.ver. zékeren. De schepen worden 640 voet lang. èn .'de voortstuwing geschiedtdoor middel van een 20.000 pk dieselmotor. Het draag vermogen. wordt"18.000 ton. (Van een medewerker) SCHIEDAM Nu over enkele weken' het nieuwe seizoen voor de voetballers en korfballers gaat beginnen, koeten de; r redakties van de clubbladen ook weer in aktie. Hét clubblad van HBSS staat in het teken van de nieuwe competitie, waarbij voorzitter, H. Breévoort jr. tevens hoopt," dat de bouwwerkzaamheden niet worden vergeten. Ook 2e voorzitter F. van'Hoek wijst op de nieuwe competitie én heeft hej over een trouwe opkomst op de tra!-' riingsavonden. Secretaris G. K. A. de Geus tekent aan, dat HBSS met 10 senior- en. met 8 junior- elftallen aan de competitie gaat deel nemen, terwijl hij het komende 40-jarige jubileum van HBSS alvast onder de aan dacht brengt. Wat de bouw van het clubhuis betreft, wordt zaterdag weer een grote ploeg werkers verwacht. Het glaswerk van de kantine is nu grotendeels ingezet Het hout voor het binnenwerk is woensdag bezorgd en dat wil men zaterdag gaan afwerken. Het lage dak van de achterzijde van de kantine moet zaterdag eveneens klaar komen, waarna de kantine in ieder geval geheel dicht is. In het clubblad van ODL genaamd „Op naar de velden", wijst bestuurslid Bas Sleeuwenhoek ook al op de bouwwerk zaamheden aan de kantine, want ook ODI zal straks deze karltine en de daar bijbehorende' kleedlokalen gaan gebrui ken. Hij prijst de zelfwerkzaamheid der leden, die In de korte tijd dat de aktie voor het clubhuis duurde reeds ƒ5000 bijeenspaarden. De vaardigheidswedstrijden gaven bij de dames R. van Veen als winnares te zien (125 punten) gevolgd door A Smits 119, C. Barzilay 61. E. Loeve 53, Th. v. Otterloo 43, M. v. Noort 42 en A Rixooit 19 punter.. D. Toussaint werd bij de heren eerste met 142 punten. Daarna volgen: J. Verhey 140. G. Bos 131, T. Spruyt 130, C. Toussaint 126. R. Brinkman 122, D, v. <L Hoeven 111, C. Bos 94, L. Gringhuis 93 en L. Bastiaans 83 punten. ODI gaat de nieuwe competitie in met de volgende verenigingen: THOR, DIO. Bolnes 2, "t Waterschip, RWR, NIO, Alba tros en Maassluis. Men neemt aan de nieuwe competitie deel met 2 senioren- teams, 1 juniorenteam en drie adspiian- tenteams. Wel had hü enkele andere papieren, txa. het rijbewijs A en een Pools rijbe wijs, alsmede een bewijs van rijvaardig heid voor alle voertuigen, maar hoe in drukwekkend ook en hoezeer deze pa pieren de rijvaardigheid van M. ook aan toonden, zolang bet geldige Nederlandse papier ontbreekt, is en blijft het ver boden zich op de Nederlandse wegen meer dan tweewielig voort te bewegen. Oök voor Polen met een aanzienlijke reeks papieren, M. echter wilde daar niet aan. Hij had, betoogde hij, in Polen alierlei examens afgelegd, eindeloze reeksen instrukties van talloze instrukteurs opgevolgd en allerlei papieren ver zameld, waarmee hij zich dacht hij onbelemmerd op alle wegen in een auto kon voortbewegen. En dat-wat hij in de loop der jaren zoal niet ver zameld had moest volgens hem .vol doende zijn. „Ik begrijp niet", riep hij aan het eind van zijn verdediging uit", waarom het pistool van de Nederlandse politie nu oi> mij gericht moet worden." „Nou, noü", hernam kantonrechter D. Bakker het woord, „zo erg is het toch ook weer niet" en onwillekeurig maakte hij een huive rige schouderbeweging bij de gedachte aan de rustige, gemoedelijke dienaren van de Heilige Hermandad, wier stereo tiepe stompje potlood {het voornaamste wapen waarmee zé verkeerszondaren plegen te lijf te gaan) door M. werd ver vangen met een revolver. Een naar idee, vond blijkbaar ook de officier van justitie mr. G. C. Abeln het, vooral voor een Pool. die niet één, maar reeds negentien jaar in ons land ver toefde en die, zoals hij zei, in zijn re- quisitoor, zich moet aanpassen naar de Nederlandse wét „Het gaat niet aan hier door een rood stoplicht te rijden en dan onder bescherming van een buitenlands rijbewijs te kunnen zeggen „Ja, maar in Polen mag dat wel' besloot hij. Tegen M. werd 25 gulden of 5 dagen geelst, waartoe hij conform werd veroor deeld. DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1915 Metalen helmen. In het Fransche le ger zija reeds 300.000 metalen helmen uitgedeeld, terwijl nog dagelijks 25.000 atuks worden afgeleverd. Zij zijn grijs gekleurd en op een afstand bijna on zichtbaar. Er zijn te Parys reeds een massa van deze helmen teruggekomen, die in het gevecht waren gedragen en sporen van kogels vertoonden, die do dragers zeker gedood zouden hebben. Roggebrood voor het paard. De kan* tonrechter te Emmen veroordeelde E. E- te Sluiskanaal, wegens het in een in Start van beleg verklaarde gemeente rogge ut den vorm van brood aan een paard *0°" deren tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. n, H h |tr« kc S" Ti nii Er t» 80 jat on mo ter rei lij) je gre 1 HK D vuil Mar levi kijk van dus nee, vrat lijd met ben maa tref of VOl r tiev teen goei z org tmg de de j mid De 1 zo'n zetti at d van mid panl niet D c kun ders Wilh inst( hen hebt ze l ten. ,X Je l bert) ,-afh neer de co veer irar. noii jaar roti hele dus Ten men. lang. Die orer tijd, Ztcij dier He nrog De Hier ren van zette Kon Ti

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2