aven een AANliMCHjc OPEMNG VAN ZAKEN IN DE HOOGSTRAAT Intermezzo viert eerste lustrum Perspectieven blijven gunstig In verband met tfs iaagse werkweek Zfjn ook |lw speciaalzaak biedt U 100% service »an dinsdag tot en met zaterdag De dief van Damascus 3c3!otfcriUinuufr Garage Van Daien N.V. stefmeedernvfj Diep ellendig onderwereld- verhaal Ontsnapping uit de jungle (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Jeugdhaven Nieuwland bestaat deze maand precies een jaar. Het doel van de Stichting is evangelisatorische, sociaal-pedagogische arbeid onder de jeugd, waarbij het beginsel van het Evangelie niet is prijsgegeven. Verworven kennis in de loop der tijden op velerlei terrein vindt bij deze arbeid een praktische toe passing. Ook hier vraag* de nieuwe tij. een andere aanpak'dan voorheen en zou stilstand, achteruitgang betekenen. Dit evangelisatiewerk bereikt hier de jeugd vooral vanuit menselijke benadering, waarbij spelbèoefening en onderling kontact in groepsver band belangrijke rollen spelen. Derde verbouwing BEHANG, KÜNSÏSCHIIDERMATERIAIEN BOUWPAKKETTEN buts baixotlaan 4 'iscftHsf» gBaggga verf van .de. vakman Commissie Rotterdam 5 daagse werkweek woninginrichting ■Scène uit de film Ont snapping uit de jungle ■waarin de pseudo-biologe een jaagster op de_ dia- mantschat blijkt te zijn en belaagd wordt door andere „liefhebbers".' „The small world of Sam my Lee", een film van regisseur Ken Hughes, brengt ons in de wereld van spelers en gokkers, waarin men geen barmhartigheid kent Wie zijn speelschulden niet betaalt, kan er op reke nen verder mismaakt door het leven te moeten gaan. Sammy Lee (Antony New- ley) is zo'n schuldenaar. Hij moet 300 pond betalen aan een zekere Conner, een angstwekkend figuur in de onderwereld. Sammy heeft hetgeld niet en weet wat hem te wachten staat: hij moet. binnen vijf uur het geld hebben.... anders.... Zijn broer met een zaak, kan hem niet helpen. Duiste re handeltjes leveren niet voldoende op. Zijn vriendin netje Fatsy wil. zelfs voor hem gaan strioteasen. Zijn trouwe hélper Harry (Wilfrid Brambell) doet contante za- ken voor hem, maar als Sam my 's avonds al het geld telt merkt hij dat Harry toch een cheque geaccepteerd heeft. De 300 pond zijn dus niet rond en gelaten wacht Sam my dan de komst van Con ner's bruten at Harry be weegt hem echter te vluch ten. Hij snelt naar Patsy, die bij het station ontmoet. Zij willen samen vluchten maar hij moet voor dit doel nog een kaartje kopen. Dat wordt., hem noodlottig, want daar krijgen Conner's mannen hem te. pakken .die hem op een eenzame plek duchtig toeta-, kelen. Als Sammy weer. tot be wustzijn, komtvindt hij het', pakje' besmeurde bankbiljet ten. Hij heeft een kans zijn leven te beteren. De film laat- ons niet meer zien of hij dit, ook werkelijk heeft gedaan: j De Nederlandse titel .-■ „Zwendel in de striptease—:, club", heeft onmiskenbaar dei', bedoeling deze film wat grif-!.' fer aan het publiek te kun-f nen verkopen. „Striptease" werkt blijkbaar altijd nog als een magneet. Maar dit werk.' wordt mét deze reclame toch, echt geen recht gedaan. Af- gezien of de echte filmlief-!, hebber zich zal willen ver-V maken met een dergelijk on-; derwerp, heeft Ken Hughes! er toch wel de nodige span-) ning in gebracht en een beeld- gegeven van - een afschrik-; wekkende wereld (onde.-we-- reld) in Londen. Onnodig de;! zeggen dat deze film beslist: ongeschikt is voor jonge ogen. vyv' Centjaal^I8 jjaar. De deelnemende be drijven zijn herkenbaar aan deze aankondi ging als raambiljet of kaart in bun etalages. De strijd tegen de kanker vraagt grote bedragen.. Hierin kan een ieder helpen om het mogelijk té braken, dat de on derzoekingen op brede-basis worden voortgezet. Wij mogen niet van ophouden weten: steeds meer wordt de ziekte geconstateerd en 'daarom is vol harding van eminent belang. Laat de opbrengst van de collecte van a.s. zaterdag getui gen van uw wens om deze strijd te winnen. De burgemeester van Schiedam. H. Roelfsema „De dief van'Damascus" is ook alweer een geestig be doeld dieveaverhaal, zij het met een kwasie historisch vernisje, want de film begint met een intocht van de ro meinen in Syrië, waar zij nu niet bepaald als. vrienden worden ontvangen, uitgeno men de huichelaars, flemers en de collaborateurs, die pro beren er beter van te wor den. Die zijn er blijkbaar door "allé eeuwen heen ge weest. Onder hen bevindt zich dan ook de rijke Man- naen, die het aan de stok krijgt met de koopman Amon en de >twee jonge gauwdie ven, JezeL en Tisba, Begrijpe lijk ontstaan er allerlei soms kostelijke verwikke lingen waarbij Mannaen aar dig in de knel komt. Maar ten slotte wordt het onrecht toch gestraft en het recht meer dan royaal beloond. Al is het naar de opzet een spektakelstuk, waarvan de Italianen het privelege héb ben, toch verheftdeparodis tische,' toon het geheel wél iets boven het peil van-amu sement-zonder meer. De kod dige belevenissen van de twee jonge gauwdieven te midden, van Romeinen en Sy- riërs vormen een kostelijk "amusement Al is. deze film aaar de vorm niet sterk, ze is aanvaardbaar als aardige ont spanningsfilm. Rex. 14 jaar. De spil van dii werk is mejuffrouw Nel Bootsman, de hoofdleidster, die met een assistente- en negentien vrijwillige medewerkers, negen dames en tien he- rern, aan ongeveer' driehonderd kinderen leiding geeft. Dinsdag nam, zoals gemeld, „druiven- prinses" Leni Bruïnsma, eerste assistente die sedert november 1984 in Jeugdhaven Nieuwland een zogenaamde voorstage heeft gelopen', 'afscheid van haar: jongens en meisjes. ,,Ze is- thans haar studie gedurende drie jaar gaan voltooien aan de Jeiburg te Baarn, waar ook mejuff rouw Bootsman heeft gestudeerd. De laatste studeert trouwens mogsteeds in haar weinige vrije uren verder, want baar zegenrijke evangelisatie-arbeid vraagt nu eenmaal een verantwoord-we tenschappelijke, grondslag. Hef gonst de gehele week van bedrij vigheid in deze jeugdhaven, die zo lang zamerhand het toevluchtsoord is gewor den, neet alleen van talrijke jongere kinderen van vier tot negen-jaar, maar ook van de ouderen, de tieners en de twintigers. De arbeid onder beide laatste leef tijdsgroepen vindt ze' wel het mooist. „Maar je moet hun vertrouwen weten te winnen", zegt Nel Bootsman. De oudere jongelui, meisjes en jongens van ongeveer zeventien tot eenentwintig jaar. komen op de woensdag- en zater dagavonden van acht tot tien uur bij elkaar. Ze hebben huneigen bandje „The Madmen", vijf aardige jongens, die yoor goede dansmuziek zorgen. Een van de meisjes leert haar medele den ballet dansen. Ze kunnen tafeltennis sen en de jongens kunnen bovendien biljarten, terwijl demeisjes heerlijk in de keuken kunnen „kokkerellen". Op zijn tijd wordt er een plaatje gedraaid of vormen deze vijfenzestig oudere leden interessante gespreksgroepen. De jonge kinderen in de leeftijdsgroe pen van vier tot acht jaar mogen elk eenmaal per week en de negen- en tien jarigen tweemaal per week komen. Het programma omvat een bónt en gevarieerd patroon van velerlei spe len en aktiviteiten, als handenarbeid, creatief ,spel, volksdansen en ettelijke binnenhuisspelen. Er is zelfs een te- vée-toestel, waarvan voor de ouderen 's avonds genieten. De wedstrijd FeijenoordReal -Madrid ondervond bijvoorbeeld veel belangstelling en als over ekele maanden de feestdagen weer kómen, Sirit-Nicolaas en Kerst mis, dan krijgen ook die in Jeugdha ven Nieuwland hun grandioze vierin gen! Regisseur Christian Jaque's film „Ontsnapping uit de jungle" steunt op een nogal geforceerde intrige en het hoge tempo waarin de comé- dle zich afspeelt maakt het soms moeilijk het verhaal te volgen. Ais de integere diplomaat uit Abidjan een stad aan de Ivoorkust van Afrika had kunnen vermoeden in wat voor een wespennest hij terecht zou komen door zijn opdracht een biologe, een knappe natuurlijk, te verge zellen die op bijzondere vlin ders kwam jagen, dan zou hij vermoedelijk voor de eer hebben bedankt, ondanks de imponerende schoonheid van zijn gezellin. Natuurlijk gaan ze erg we tenschappelijk óp v.-eg, maar al spoedig blijkt dat de lieve dame behoort tot een organi satie die het niet te doen is om ylinde'rs, maar alleen om een diamantschat die verbor gen ligt in het'hart van het oerwoud in de buik van een verongelukt vliegtuigje. De zaak wordt echter ge compliceerder als bijkt, dat er nog andere benden op weg zijn met hetzelfde doel, en prompt volgen daar- schiet-en vechtpartijen op plus wilde achtervolgingen. Toch wordt de schat door de vlinderach tige juffrouw en de diplo maat gevonden en alles zou nu vlot verlopen zijn als niet een van de bénden gemene zaak gemaakt had met de politie. Kortom het loopt allemaal nogal gelukkig af want aan liet slot vallen de diplomaat 'en de pseudo-biologe elkaar hartstochtelijk om dé hals.... en zij leefden nog lang jen gelukkig. Men kan de regisseur zijn vakmanschap niet ontzeggen, want hij heeft een waar vuurwerk van gags ontke tend, heeft gebruik, gemaakt van: snelle vervoermiddelen en een overrompelend tempo volgehouden. Zijn grapjes zijn weliswaar-niet allemaal even origineel en «Je Situa tie-. en 'karaktertekening is te vaag" om tót meebeleven te bewegen, waardoor er wel wat aan spanning verloren gaat, doch de talloze stunts bij de dolle sobiei- en achter- volgingsscènés gètuigén van' een vakkundige regie, zódat er als geheel, tóch een aardi ge comedie met veel .slap stick amusement is overge bleven. Jean Marias,. Nancy Holloway, Philippe Clay eri Liselótte Pulver-zijn'de ac teurs in deze komische film. Cineac A.D.T4-jaar. r' fraaie bonbonière, waar het onmiddellijk storm liep. en hield op dezelfde tijd op nummer 106 de heer K. van Vüuren een druk bezochte receptie wegens de uit breiding en modernisering van zijn foto- handel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er is nog niet zo lang geleden een periode geweest, dat èr op de Hoogstraat nogal wat win kelpanden leeg stonden,, wat niet be paald ten goede kwam aan de „make up" van het gezicht van- deze oude, bekende winkelstraat. De aanblik van dè legé winkeletalages! wasinderdaad naargeestig, Hierin Is thans verandering: gekomen. Het gonst er momenteel van commer ciële bedrijvigheid. We kunnen de laatste, maanden constateren, dat Schie dams oudste winkelstraat tot nieuw leven is gekomen; Het is een soort kettingreactie, die zich in de naaste toekomst ongetwijfeld in de góede richting zal voortzetten:Openings- reeëpties van nieuwe zaken en daarnaast recepties van winkc-liers, die hun bedrijf vernieuwd, eventueel vergroot hebben. De' Hoogstraat isop het ogenblik volledig' bezet. Aan het einde van deze maand opent hetkleingmagazij n van gebr. Coster zijn deuren in een gloed nieuw pand, verrezen uit de afbraak van de oude rooms-katholiéke pastorie (die niet bepaald ieen ''riant uitzicht vertoon de) en donderdagmiddag" opende dp nummer 143 „Pinokkio", oftewel De No tenkraker, specialiteit in fijne noten, gedroogde ztiidvruchtèn en specerijen, met een fijnzinnig interieur als eén Edouard Molinaro heeft met zijn film „Arsene "Lupin contre"Arsene Lupin" een prodnet gecreëerd,- dat naar de aard en deverwerking van het- gegeven wonderlijk parallel loopt- met Jaque's film „Ontsnapping uit -de jungle". Het is. een -aardige) mlsdaadcomedie geworden die met .vakmanschap In el kaar is' gezet. De idee is ontleend aan oen boek van Maurice Lebiaac, De acteurs Jéan-Piere Carsel, Jean-Claüde Brialy en Pran- coise ■'Dorleac spelen erde hoofdrollen in. De hoofdfi guur in dit verhaal is Vader Lupin die geestig getekend wordt als een -gentleman-iii- breker. Het doet wel wat zot san, dat hij twee natuurlijke zoons heeft, die elkaar -aan vankelijk niet kennen, doch terwjlle van de pret laten we dit maar zo. Belangrijk is dat de. zoons papa's boze aanleg rijkelijk geërfd hebben. Als,er, op een gegeven ogenblik door belden op de- zelfde schat wordt gejaagd' staan de twee 'concurrenten tegenover elkaar. Het zijn de Plots ontwakende broederlij ke gevoelens die een catas trophe voorkomen. Molinaro heeft dit gegeven zo in de sfeer van de humor, van de parodie getrokken, dat men haast zou - velgelen dat zijn figuren toch alleen maar „nette* inbrekers zijn. Het js een film vol plezierige ontspanning, die de kijker van het begin tot het eind volkomen in beslag neemt. Men kan stellen dat zijn vormgeving niet zo sterk is maar de kracht van deze film JS dat hij haar gered heeft van elke banaliteit die de gebruikelijke misdaad en griezelfilms aankleeft, en een amusant werkstuk heeft ge maakt. Kriterion 14 jaar. FLORÏS DE VIJFDELAAN 134 TEL. 8210 Het is. de derde verbouwing, in dit pand, waarin hij reeds twintig jaar zakèn doét. De verbouwing duurde ongeveer drie' maanden. In het nieuwe' gedeelte, waarover speciaal de heer G. van Vuu- ren jr. gaat, is de afdeling geluidstech niek, filmapparaten, projectors etc. on- dergebracht Er. is ook een afzonderlijk vertrek gemaakt om met de verschillende apparaten te kunnen experimenteren. De heer G, P. Verhulsdonk, voorzit ter van de Schiedamse Middenstands Centrale, voorzitter van de vereniging - „Hoogstraatbelangen" én lib. gemeente-, raadslid, zelf winkelier, kwam zijn gelukwensen aanbieden en toonde zich kennelijk verheugd over de verbete ring van de winkelbezetting in zijn straat Men deelde ons mee, dat nog meer winkeliers van de Hoogstraat tot moder nisering van' hun zaken -zullen overgaan. Er blijkt eindelijk een nieuwe, frisse wind van ondernemingszin in dit tradi tionele koopcentrum te waaien. JJe perspectieven zijn gunstig genoeg 'om deze verniéuwingslnvestérlhgen alles zins te 'rechtvaardigen. In' de komende jaren verrijzen er op het eind van de Broersvest, waar voorheen, het, bouwval lige Boeiehofje lag en thans een open plek is, detallbedrijven van i groot for maat. Waarschijnlijk zal dan geleidelijk een koopcircuit ontstaan van de driehoek Hoogstraat-Lange Kerkstraat eh Broers- vest. Het hart van het oude Schiedam blijft in leder geval koopcentrum bij uitnemendheid. v. HOGENDORPLAAN 101 TEL! 26S8 ten huwelykscomedié, onevenwichtig filmwerk. 2.15, 7 en 9.30 en ,2at: 2 430 e.v.v. AX, 't VENSTER: „Een zomer- smeult.'tot as Het verhaal van een. verloren liefde. Alleen voor'volwassenen. 2, 7 en 9.15 uur. 18 jaar. ROTTERDAM - Donderdagavond is op het rijwielpad van de Schiedamseweg de 58-jarige fabrieksarbeider A. J. J. Pruij- gers uit de Bussingstraat, terwijl hij op zijn bromfiets 'in de richting van het Marconiplein reed, van achteren door twee onbekend gebleven jongens op een bromfietsaangereden. Hij kwam ten val. Een andere fromfietser achtervolgde de twee jongens, zonder succes. De man is met een hoofdwond en schaafwonden aan beide handen naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht.' Bel ons voor eeu demonstratierit VLAARDINGEN - Telefoon 8700 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De toneelgroep „In termezzo" viert zaterdag haar eerste lustrtim met een toneelavond in Musis Sacrum. Ze brengt voor het voetlicht de spannende „thriller" van de Engel se auteur F. L. Cary, getiteld Fatale Melodie. Na afloop van de opvoering zal het dansorkest „The Rhytm Aces" optreden en het gezellig samenzijn met opgewekte dansmuziek omlijsten. Toegangskaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. „Intermezzo" begon als arnusements- gr'óep. Twee jaar geleden werd evenwel door gebrek aan amateurs het gezelschap veranderd in een toneelgroep. Deze ver andering bleek juist gezien te zijn. In 1964 nam de groep voor de eerste maal deel aan de toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap. Men speelde het stuk „Cupido". Wat verwacht was, geschiedde: Intermezzo kwam op de laat ste plaats. Maar het was in ieder geval het begin van een opgaande lijn in de spelprestaties. In het vorige seizoen deed de toneel- MAASSLUIS Geboren: Martina Frederi- Ica dr v W F van den Boom en F v Teijlingen; Judith Natsscha dr v J Bloemen M C Rijpsma: Frik zn v H van Duljnen en C Sangster; Peter zn v J Drop en S van Leeuwen, Getrouwd: R Meeldijk en.W Verhagen: B F Kielman en H W Lubking. - Overleden: MiejseArentje van den Berg, echtgenote v-G de Haan 53 MAASLAND Ondertrouwd: G van Vel zet» 24 en P M van der Hoeven 23! Getrouwd: W F van der Meer 26 en M W DEMONSTRATIE 5 van het nieuwe sensationele -ï Nederl. Hl-Ha, orgel; door. -y GERARD BRESSERS a s. zaterdagmiddag van - 2 "O tot 5 uur. piano* en orgelhandél £j 's-Gravelandseweg 620 Schiedam Telefoon 263919 s VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1915 Zeldzame trouw. Gisteren was het 89 jaar geleden, dat Christina Schluter in Gouda in dienst trad by de grootouders van haar tegenwoordige patroon. Als 7-jarig meisje in .dienst 'gekomen by de firma Van Rijst, bleef de nu 87-jarige jubïlares onafgebroken in dezelfde fa milie, waar zy thans als moeder be schouwd en zorgvuldig verzorgd wordt. Eel smakelijk! Door de gemeente- en rijkspolitie van Wateringen is beslag gelegd op een hoeveelheid paarden- v-lceich, dat werd doorgevoerd en in staat van ontbinding verkeerde. Het vlcesch was bestemd voor de con sumptie. Het bestuur'van de jubilerende groep bestaat uit de heer Joop Uyl, voorzitter, Rob Uyl, penningmeester en mevrouw Hennie Meeuwsen-Elderman, secretares se. Piet Kaper is deregisseur van het gezelschap. 263954 (b.g.g. 115588, toestel 52, b.g.g. na 18 uur alleen voor redactionele aangele genheden 195885 en 28037). Agentschap: J. v.' Gogh, Br. Zamenhof- straat 139, teL 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adx. zie boven) dag. van 18.30-19.30 .uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm plitie 264666, alarm brandweer 26923, alarm G.G. en G.D. 269280. Apotheek: Nieuwland, Wiboutplein 17, teL 267532. RUSOORD Op verzoek van de Oran jevereniging .Nederland en Oranje", die dit jaar'dertig jaar bestaat, komt het bekende circus Peplno morgenmiddag optreden op het terrein van de Vlasserlj .Cornelia van Nes. In het twee uur durende programma zullen onder meer gedresseerde geitjes, hon den en pony's optreden. De kinderen van de leden van de Oranjevereniging ontvangen na afloop een tractatle. KANTOORMEUBELEN ielei. (01898) -3697

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1