dagen s arnel jersey imprimé URD80RNS SLANK, FUGA 55 miljard in 1964 - 32,5 miljard in 1958 P ationaal inkomen in zes jaar met 71 pet. Maar reële stijging slechts 41 procent j Vrijgezel leeft duurder dan gehuwde Stormloop op AVRO-studio CBTB heeft kritiek op statistieken CBS Viorica Cortez wint prijs van Den Bosch Max Heymans: japonnen met een hoge col Baby dood door kolendamp Uitgave complete werken Erasmus Miss Pier: fiets gestolenniet meer nodig Nieuwe proef met centrale antenne in Den Haag SLECHTS ADVERTENTIES houden U op de hoogte en helpen bij het maken van de juiste keus. excellent TUNESIË NIET OP TOPCONFERENTIE Fruitcorso In Hel DE ROTTERDAMMER Pagina 4 MAANDAG 13 SEPTEMBER huk Herhaling is de toverkracht van de rekiame tb. Chique! - Apart! - Elegant! $HQWMANTELS 65,- Gemeente Streefkerk Plan „Jachthaven" en bebouwingsvoorschriften Gemeente Streefkerk Plan van uitbreiding en bebouwingsvoorschriften verwijderd met WONDEROLIE Een nieuw plantaardig produkt Hef is prettig winkelen in d« advertentiepagina's ROTTERDAM Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft deze week een schat van gegevens bekend gemaakt over de samen stelling van ons nationale inko men van 1958 tot en met 1964. Maar ook vertelt het ons hoeveel van dit nationale inkomen voor de consumptie is gebruikt en wat er daarna voor besparingen over bleef. Wij komen echter ook aan de weet tot welke bedragen die besparingen gebruikt zijn voor investeringen: in fabrieken, ma chines, waterwerken, centrales, auto's, wegen, huizen enz Wat is eigenlijk nationaal inkomen? Heel kort kannen wij hierop antwoor den: het totaal aan lonen, salarissen, sociale lasten, uitgekeerde en niet- uitgekeerde winsten, ondernemings- loon, rente, huren en pachten. Kortom, alles wat wij met elkaar ontvangen om van te leven. Wij kunnen dit ook in drie groepen opnemen. Vergelijken wij nu 1958 met 1964, dan komt er een opvallende ont wikkeling tevoorschijn. 1958 14.784 2.316 12.460 1984 27.200 4.760 17.670 DEN HAAG In „Ons Platte land", het orgaan van de Neder landse Christelijke Boeren- en Tuindersbond, uit een der secre tarissen van die bond, ir. T. T. Wind, kritiek op een recente pu- blikatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek over de be drijf suitkomsten in de landbouw in 1963—1964. De CBS-publikatie, zo deelt de heer Wind mee, komt tot de conclusie dat grotere land- bouwbedrijven winstgevend zijn, terwijl de bedrijven kleiner dan 14 hectare door de bank genomen verlies opleveren. VASTE PRIJZEN Familie-Advertentie* worden ODZcnomea i» Be Rotterdammer Nieuwe 'laagse Crt Nieuwe Beidse Crt Bordts Dagblad Prijs m et par mm Op verzoek kurmea re ook alleen In om Wad worden opgenomen its ct per mm Heden nam de Heer, nog tijdens onze vacan tia, plotseling tot Zich in Zijn Paradijs, onze jongste lieveling HARRY in de leeftijd van 2 jr. J". A. DE GROOT J". E. DE GROOT— Versnel en kinderen. Rotterdam, 10 sept. '65, Pijnackerdwarsstr. 6. Liever geen bezoek, geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatsvinden dins dag 14 sept. a.s. te 2.30 uur op de begraaf plaats Hofwijk. Gelegenheid tot condo leren na afloop der be grafenis in de kapel. Heden nam de Here tot Zich, mijn geliefde vrouw, onze lieve moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Mevrouw GEERTRUIDA VERSLOOT— van den Bogerd, in de leeftijd van 88 j. G. VERSLOOT K. VERSLOOT G. A. VERSLOOT— Verhoeff J. VAN DOORNIK— Versloot kleinkinderen en achterkleinkind. Rotterdam, 12 sept. 1965. Hoofdweg 110. De teraardebestelling zal plaats hebben donder dag 16 september a.s. op de begraafplaats Oud- Kralingen. Aankomst in de kapel 1.30 uur Vertrek vanaf het sterf huis 1 uur. 2 Heden behaagde het de Here geheel onver wacht tot Zich te nemen mijn mnig geliefde Vrouw, onze Schoonzuster en MARIA LOUIZA VAN KLEL. -de Groot in de ouderdom van 78 jaar. De Here heeft gegeven, de Here heeft ge nomen, de naam des Heren zij geloofd. Job 1 vers 21b Uit aller naam: K. VAN KLEEF Rotterdam, 11 september 1965, 's-Gravenwetering 102. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden woensdag 15 september a.s. op de Ned. Herv. Begraaf plaats „Oud-Kxalingen". Vertrek vanaf het woonhuis 1.30 uur. Aankomst begraafplaats ca. 1.45 uur. Voorafgaand zal er een rouwdienst gehouden worden in de kapel van de Termaat- stichting, aanvangende 1 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ance by de Fam. Moelker, le Jenchostraat 26. Door het grote aantal blijken van hartelijke deel neming die wij mochten ontvangen bij het over lijden van onze lieve Man, Vader en Opa DIRK VAN NIEUWKOOP zijn wij niet in staat allen persoonlijk daarvoor te danken. Wij willen daarom langs deze weg allen die blijk gaven van hun medeleven, daarvoor onze oprechte dank betuigen. Namens de familie: J. VAN NIEUWKOOP—van Heek De Kaag, september 1965, Julianalaan 38. Profiteer van een buitenkansje bij Gerzon: Arnel jersey, het unieke Amerikaanse wonderweefsei, voor uiterst lage prijs! Prachtig soepel, fantastisch kreukherstellend, onbeperkt wasbaar. Kies uit wel zestig rijke dessins in hartveroverende kleu ren. Extra breed: 110 cm, ideaal voor blouses en japonnen. Normaal 8.90, slechts,2 dagen: cso l(j||r 110 breed W KORTE HOOGSTRAAT 30 ROTTERDAM Door bijzon-*—»! omstandigheden, tegen contante beta ling, keuze i,r rm beperkte, buitengewoon mooie serie twee nel velours mohair enz. oa. bezet met -chitterende EOELBOHTKRAAG Vertrouwelijkü Wij hebben bontmantels tzeer, zeer solide) tegen de meest voordelig lage prijs met garantie. JOSEPHINE'S BOUTIQUE Bergweg 218 ihoek Gerard Scholtenstr.) Rotterdam. Het hoofd van het gemeente bestuur Streefkerk maakt be kend, dat het door de raad Sn zijn vergadering van 7 septem ber 1963 vastgestelde plan ..Jachthaven" in uitvoerige kaarten uitgewerkt met bebou wingsvoorschriften, ter secre tarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 13 sep tember tot en met 27 septem ber 1965 Streefkerk, 9 sept. 1565. Het hoofd van het ge meentebestuur voornoemd, A. D. VIEZEE Het hoofd van het gemeentebe stuur van Streefkerk maakt be ken 1, dat het door de raad In zijn vergadering van 7 septem ber 1965 vastgestelde plan van uitbreiding „Dorp West" in uit voerige kaarten uitgewerkt, met bebouwingsvoorschriften ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter Inzage ligt van. 13 september tot en met 27 september 1963. Streefkerk. 9 sept. 1965. Het hoofd van het ge meentebestuur voornoemd, A. D, VIEZEE fii Weg xnefc onhandige li kdoorn- rlngen en gevaarlijke scheer mesjes, Een nieuw vloeibaar 'middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie, Jodium en het pijn stillende bensoeaïne. Ben fles je NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f 1.70 bespaart U veel ellende. om snel slank te worden, dat in vdelandm reeds met succes wordt toegepast is Fnca excellent. Heerlijlwerkcr.de, slankmakeade, inca-dragees! Neem ook Fuca-dragées, u zult het zien en voelen: Ook tt maken zij slank. Fnca-dragéea werken op 4 verschillende manieren: Fuca- dragées geven a uw slankheid terug én zorgen ervoor, dat a die ook houdt. Met Fnca-diagées verdwijnen hinderlijke vetkussentjes om de maag: te zware heupen en dijen krijgen weer harmonische proporties, een onderkin wordt glad. Fuca-dragées stimuleren de werking van de darmen en bezorgen a een goede stofwisseling nieuwe frisheid en jeugd. Regelmatig gebruik van Fuca-dragées bevordert ook de glanzende gezondheid van uw huid. Fuca-tlragées in elegante verpakking; f 2.90, f4.90 Van onze economische medewerker in miljoenen guldens lonen en salarissen sociale lasten overige inkomens 29.560 49.630 totaal In de 6 jaar is het bedrag aan sociale lasten dus iets meer dan verdubbeld, het bedrag aan lonen en salarissen steeg met 84 pet maar het bedrag aan overige inkomens ging slechts 42 pet. omhoog, precies de helft. De f 49.630 miljoen als nationaal in komen voor 1964 kannen wij ook nog op een andere manier berekenen. En wel door van de afzonderlijke bedrijfs takken uit te gaan. Per slot van re kening wordt er in de bedrijven ge werkt en krijgen de gebruikte grond stoffen daardoor meer waarde. In 1964 was in landbouw, bosbouw ei: visserij de toegevoegde waarde f 4.690 miljoen, in de industrie 20.050 miljoen, in handel, bank en verzekeringswezen alsmede woningbe- zit 9.850 miljoen, in verkeers- en vervoersbedrijven 3.410 miljoen en in de overige diensten 4.690 miljoen. Voegen wij daar de bijdrage van de overheid en uit het buitenland aan toe, onderscheidenlijk van f 6.460 miljoen en van f 080 miljoen, dan komen wij weer op het reeds genoemde nationa le inkomen van 49.630 miljoen. Die opsomming geeft ook op aardige wijze de onderlinge verhoudingen weer. De bijdrage van de industrie aan het na tionale inkomen is bijna vier en een half maal zo groot als de bijdrage van de agrarische sector. Wij plegen nu het totale bedrag aan Ionen, salarissen, sociale lasten en ove rige inkomens nog te verhogen met de indirecte belastingen (accijnzen en omzetbelasting) en er de prijsverla- gende subsidies van af te trekken. Dan VALKENBURG Het twaalfde wereld- vrijgezellencongres, dat dit weekeinde in Valkenburg werd gehouden, heeft een request gezonden aan minister Vondeling (financiën), waarin wordt aangedrongen op een nieuw budget onderzoek van het Nederlandse huis houden Het congres is ervan overtuigd, dat bij zo'n onderzoek onmiddellijk zal blij ken, dat het uitgavenpakket van de vrijgezel groter is dan dat van de gehuwde zonder kinderen. Daarbij wordt dan tevens aangetoond, dat de ongehuwde ten opzichte van de ge huwde zonder kinderen onredelijk zwaar wordt belast, aldusnet request. Het jaarlijkse congres is overigens dit maal geen druk bezochte bijeenkomst geworden. Bij de opening, zaterdag middag, waren er van de 400.000 alleen staanden. die Nederland telt. precies 41 aanwezig. Af en toe druppelden er nog enkele binnen, maar meer dan zestig In totaal kwamen em in de loop van de middag niet opdagen (75 procent daar van bestond uit vrouwen). Een van de oorzaken voor de geringe belangstelling was wellicht het feit, dat de deelnemers behalve twee pasfoto's, een door de overheid getekende ver klaring moesten tonen, waarin officieel werd meededeeld, dat men noch ge huwd, noch gescheiden was. Menigeen zal tegen zo'n officieel vrijgezellendo- kument bezwaar hebben gehad Hilversum Een menigte van ze- ker duizend mensen heeft gisteren om- streeks twaalf uur een stormloop onder nomen op de AVRO-studio aan de 's-Gra- venlandseweg te Hilversum, met het doel de uitzending „Muzikaal onthaal", die wordt gepresenteerd door de zingende omroeper-verslaggever Herman Emmmk, bij te wonen. De menigte vond echter de studiodeur gesloten, omdat er niemand meer bij kon m de studiozaal. Enkele jongelui klom men op het dak van de AVRO-gebouwen om langs andere wegen binnen te komen. Anderen trachtten de roosters van de kelderruimten te forceren. Het is aan het tactvolle optreden van acht Hilversumse politiemensen te danken, dat het optre den van de jongelui niet is ontaard in een massale rel. Het programma „Muzikaal onthaal", heeft het karakter van een instuif en de AVRO kan altijd rekenen op een prop- volle studiozaal, maar het is in Hilver sum nog nimmer bij soortgelijke uitzen dingen voorgekomen, dat duizend belang stellenden voor een gesloten studiodeur kwamen. Presentator Emmink heeft bij het af sluiten van de uitzending via de ether de politie bedankt voor de tactvolle mede werking bij „het buitengebeuren". TUNIS Tunesië neemt niet deel aan de Arabische topconferentie die vandaag in Casablanca is begonnen. President Bourguiba heeft dï zaterdag besloten op een bijeenkomst va. zijn partij. De topconferentie is de eerste sedert het conflict tussen president Nasser en Bourguiba over Palestina, eerder dit jaar. Bourguiba verklaarde toen dat Tunesië de bijeenkomsten van de Arabische Liga zou boycotten totdat er in de betrekkingen tussen de Arabische staten weer een sfeer van gelijkheid en wederzijds res pect zou heersen. Zijn bezwaar tegen die conclusie is dat er alleen rekening wordt gehou den met de grootte der bedrijven, niet met het soort landbouw dat er wordt uitgeoefend. De uitspraak van het CBS is gebaseerd op statistisch onderzoek van boekhoudge- gevens van meer dan 5000 landbouwbe drijven van vier tot honderd hectare. Deze gegevens werden ingedeeld naar bedrijfstype, landbouwgebied, provincie en grootte klasse. Hiertegen bestaat geen enkel bezwaar, schrijft de heer Wind. Bedenkelijker wordt het echter, naar zijn mening, wanneer tenslotte de gegevens van alle bedrijven, die in een bepaalde grootte-klasse liggen, bij elkaar worden geteld, waaruit dan de bovenstaande conclusie rolt. Immers de groep grotere bedrijven (50—100 hectare) bestaat vrij wel uitsluitend uit akkerbouwbedrijven. De groep kleine bedrijven (47 ha) bestaat grotendeels uit gemengde zand- bedrijven. De gevonden rentabiliteitsver- schillen behoeven dus niet aileen het gevolg te zijn van verschillen in be- drijfsoppervlakte, maar moeten wellicht eerder worden toegeschreven aan ver schillen in de rentabiliteit yan akker bouw, veehouderij of pluimveehouderij. In het betrokken boekjaar 1963'64 wa ren immers de uitkomsten in de veehou derij en de pluimveehouderij niet best Voor de veehouderij werd zelfs nog een speciale kredietregehng ingesteld Ons grootste bezwaar is echter, al- dns de heer Wind, dat het CBS niet heeft aangegeven in neverre de ge middelde inkomens per grootte klasse betrouwbaar zijn, uit de resultaten van de bedrijfseconomische boekhou dingen blijkt steeds weer, dat het Inkomen op vergelijkbare bedrijven wel met 10,000 tot 20.000 en soms nog meer kan variëren. Dat is belang rijk meer dan bet door het CBS geconstateerde verschil tussen de groepen 47 hectare en 50100 hec tare. 'VATERDAG is het bekende fruitcorso weer door Tiel getrokken, Het was de vijfde keer, dat de Stichting Vierstro- meniand dit kleurrijke schouw spel organiseerde. Ook dit jaar waren de coqstprodukten op bijsonder fraaie wijze op de praalwagens gerangschikt. Deze wagen droeg als motto „Dolce far Niente". De eerste prijs werd gewonnen door de groep uit Var tk met het ontwerp Pomona ontsteekt het „Vrouwe vreugdevuur vanwege het vijf de corso". krijgen wij het nationale inkomen te gen marktprijzen, waarmee in de eco nomie gewerkt wordt en dat de bron is voor de consumptie en de investe ringen. Welnu dat nationale inkomen te gen marktprijzen was in 1964 55.270 miljoen terwijl het in 1958 nog 32.407 miljoen was. Dat bete kent een verbetering van liefst 71 pet. Maar er schuilt hier een addertje on der het gras. Wij zijn wel steeds meer gaan verdienen maar het leven werd ook regelmatig duurder. Met andere woorden, de prijsstijgingen hebben een deel van de inkomensstijging weg gevreten. Willen wij dan ook de wer kelijke vooruitgang weten, dat moeten wij de nationale inkomens tegen vaste prijzen kennen, tegen prijzen van 1958. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek ook berekend. En dan komt er tegenover een nationaal inko men in 1958 van 32.410 miljoen een reëel nationaal inkomen in 1964 van 45.620 miljoen te staan. En dat wil weer zeggen, dat het nationale inko men, waar de prijsstijging is uitge haald, in die 6 jaar 41 pet naar boven is gegaan. Of bijna 7 pet. per jaar. Het inkomen gebruiken wij weer voor consumptie en voor investeringen. In 1964 hadden gezinnen en overheid tezamen 44.260 miljoen voor con sumptie nodig, bijna 69 pet. meer dan in 1958. Maar houden wij weer reke ning met de prijsstijging, dan is de totale reële consumptie niet meer dan 38 pet gestegen. Deze stijging bleef dus achter bij de stijging van het reële nationale inkomen (41 pet.). Veel meer zijn de investeringen ©li- gelopen, investeringen in vaste activa DEN BOSCH In het twaalfde in ternationale vocalistenconcoucs ver wierf de Roemeense alt Viorica Cortez- Guguianu zaterdag als de beste vocalist de prijs van de stad Den Bosch, de „Grand Prix", plus de eerste prijs in haar afdeling, de Katheleen Ferrier- prijs, zfj Is inderdaad een persoonlijk heid en zij beheerst haar volle, om- .vangrijke, typisch Slavisch getimbreer- j de stem volkomen: de Air de Leonora" nit Donizetti's „La favorita" zong zt j formidabel. Tweede in deze afdeling werd de 22- jarige Engelse Faith Puleston Jones, een mooie altstem, die bij verdere ontwikke ling met name van de hoogte een uit zonderlijke reikwijdte kan krijgen. Zij bezit een uitgesproken dramatisch talent en zou best wel eens in de Wagner-cpera op haar plaats kunnen zijn. De Joegoslavische Julijana Anastasije- vic en de Franse Frangoise Roger kre gen een eervolle vermelding. Frangoise Roger is voorbestemd voor het Franse en Spaanse lied, zij droeg Debussy's bijzon der moeilijke „La Chevelure" uit Les Chancons de Bflitis met een zeldzame subtiliteit voor. De tweede vocalist, die boven de an deren uitstak, was de 25-jarige Duitse in de bedrijven en bij de overheid als mede investeringen in voorraden en onderhanden werk. Die investeringen stegen in 6 jaar 152 pet. tot 11.660 miljoen. Nemen wij alleen de reële investeringen, derhalve zonder prijs verhoging, dan komen wij op een stij ging van 120 pet. tot 10.180 miljoen. Consumptie en investeringen bij el kaar noemen wij de bestedingen. Die kunnen lager zijn dan het nationaal in komen en dan hebben wij een natio naal besparingsoverschot. Dat was in 1958 het geval. Er was toen een bespa ringsoverschot van 1.561 miljoen. Maar de bestedingen kunnen ook te groot zijn en dan zitten wij met een nationaal besparingstekort. Zoals in 1964: f 650 miljoen. Wij leefden toen op te grote voet. De cijfers van het nationale inko men zijn niet alleen voor economen interessant. Ook het bedrijfsleven kan er wijsheid uit putten. Als er markt onderzoek wordt verricht, kunnen de uitgewerkte cijfers veel vertellen van de koopkrachtsstijging en de consump tie-ontwikkeling. Maar ook de overheid werkt met de cijfers. Er zijn tal van verlangens: ho gere lonen, betere sociale uitkerin gen, uitbreiding van het onderwijs, veel meer woningen, lagere belastin gen, meer wegen enz. Dit eist zoveel, dat onherroepelijk een keus moet wor den gedaan. En om die keuze welover wogen te kunnen doen, zal de overheid mede de stijging van het nationale in komen en de hieruit voortkomende be lastingen in het oog houden. Wij zul len dat in de miljoenennota over an derhalve week terug vinden. bas-bariton Siegmund Nimsgern, leerling van Jacob Stampfii en Lohmann. Samen met zijn vaste begeleider, de uitmunten de pianist Chintoph Klein, wekte hü groot enthousiasme bij het talrijke publiek. Voor de doorleefde weergave van Schu berts ,,Der Erlkonig" kreegn ze een open doekje. Natuurlijk won hij door zijn klankrijke, goed geschoolde stem en door zijn levendige expressie, de eerste prijs. Voor hem. ligt de weg naar een grote carrière open. De Roemeense bas Pompeiu Harastea- nu, een typisch diepe Rusissche stem, kwam in de finale wat ongelukkig voor de dag en kreeg, een wat stijve stem, kwam in de finale wat ongelukkig voor de dag en kreeg de tweede prijs, terwijl de Pool Wojcieck Jan Smietena, een wat stijve stem, een eervolle vermelding ver wierf. In de afdeling tenoren viel geen eerste prijs. De Nederlander Willy Caron kreeg een eervolle vermelding plus studiebeurs voor de zomercursus voor vocalisten in Vught. Zijn weg loopt duidelijk naar de Italiaan se opera, waarbij zijn stemtype helemaal past. Zou er geen plaats voor hem zijn aan een. Duits qperatheater? De tweede Nederlandse vocalist, die in de finale was gekomen, de jonge Ne derlandse sopraan Joke Kramer won de toonkunst- vocalistenprijs, «en aanmoe digingsprijs. Terecht want in haar van nature klankschone en beschaafde stem schuilt een goede belofte. Zij zong ont wapenend fris. De eerste prijs .in deze stemsoort viel aan de Roemeense sopraan Eena Cotru- bas toe, een wat scheme stem maar met een rijpe expressiviteit. De Roemeense deelnemers nemen dus de meeste prijzen mee naar huis. Ze kwamen inderdaad opvallend goed voor de dag en zij waren ook de enigen, die Nederlandse liederen, n.l. van Voormolen gekozen hadden. Dat van de twintig Nederlandse deel nemers twee de finale bereikten, mag misschien tegengevallen zijn. Wellicht sloegen op de overige achttien de woor den van juryvoorzitter Manus WiDemsen, nl. dat er eerst had gestudeerd moet worden voordat een zanger zich aanmeldt voor dit concours. Ten slotte een opmerking: zou de eis, dat iedere deelnemer tenminste twee ta len kan zingen, niet facultief gesteld kun nen worden, althans voor de finale. De jury kan dit toch bij de voorselecties controleren. Het is herhaaldelijk voor gekomen, dat de Slavische deelnemers over het Duitse repertoire struikelden, terwijl ze In het Slavisch schitterend zon gen. De niet-Slavasche candidaten hebben het in dit opzicht i heel wat gemakke lijker en zij zich uiterst zelden aan het Slavisch repertoire wagen. Zou zo'n re geling niet billijker zijn VAASSEN In de nacht van zaterdag op zondag ,s een baby van acht maanden van de familie K, te Vaassen naar men aanneemt cm het leven gekomen door kolendampvergiftiging. Een tweejarig kind der familie is m ernstige toestand naar het ziekenhuis in Apeldoorn over gebracht. AMSTERDAM De N.V. Noordhol landse Uitgeversmaatschappij te Amster dam heeft een contract getekend betref fende een nieuwe critische en geanno teerde uitgave van de complete werken van Erasmus. Voor deze uitgave is een internationale redactie samengesteld on der voorzitterschap van prof, dr. J. N. Bakhuizen van den Brink te Leiden. Het werk zal bestaan uit ongeveer 35 delen van 600 pagina's elk. Het eerste deel zal in 1969 verschijnen ter gelegenheid van de herdenking dat het 500 jaar geleden wsls dat Erasmus te Rotterdam werd ge boren. AMSTERDAM Max Heymans is een couturier, die niet alleen voor piepjongmooie kleren maakt, maar vooral de wat oudere vrouw het prettige idee geeft dat de mode haar niet in een hoekje apart laat zitten. Als kleur-van-het-jaar toonde hij op zijn show grèce, met als afwisseling wat helder cognac en gebroken wit. Er waren bijzonder mooie tailleurs met enveloppe rokken. De enveloppe sluit royaal, nu eens middenvoor, dun op zij, soms achter. Ook zagen we rokken met plooigroepen en zelfs met plissee en allemaal tot op de knie. De tailleurs zouden in drie types te verdelen zijn: mouwloze japon met jasje, de schouder van de japon rondt wel even over de schoudertop, wat heel mooi is. Dan de japon met een ragdunne blouse, die aan de rok vastzit en een tikje loung torso is En de tailleur met losse blouse. Die blouses hebben op de heup (op de zoom) lusjes met een soepel doorge haalde ceintuur. Ook de jasjes vertoon den deze ceintuur soms. Dat blouse en voering van het manteltje steeds de zelfde was, kan men begrijpen. De japonnen hebben soms een hoge col, zijn steeds effen en hebben evenals de tailleurs en mantels ook dikwijls een V- vormige halsuitsnijding met kraag, wat een beetje lijkt op een superverfijnde matrozenkiel. Een succes was een pakje in jersevlamee, wit met goud: op de rechte rok werd een pullover van gevlochten reepjes gedragen, waarover een kort jasje. Een wat hoog opgewerkte jerseyhoed vol tooide dit ensemble, De hoeden hadden veelal een vage ge dachte aan een baret, maar zonder al te veel zwierigheid, eerder ietwat inge togen. De hele collectie was overtul gend en vooral chic. DEN HAAG De 17-jarige Simone van Starrenburg uit Den Haag, is zaterdag avond op de Scheveningse pier gekozen tot „miss Pier" fotomodel 1965. Nog deze maand is ze jarig, zodat ze meteen haar rijbewijs gaat halen om in de auto, die zij als hoofdprijs in de „miss Pier"- verkiezing won, te kunnen rijden. De 29-jarige zus Puck van de kersverse miss is er debet aan, dat de titel 'Dij Simone terecht is gekomen. Puck meldde haai' zusje, dat nog op de h.b.s. zit, aan voor de wedstrijd en stuurde fo to's op. Nog beduusd van de eer, die haar te beurt viel, vertelde Simone, dat de auto een uitkomst is, omdat gisteren haar fiets is gestolen. Ze wil overigens niet op de eerste plaats fotomodel of mannequin worden, maar na de h.b.s., medicijnen gaan studeren, ofschoon zy met de titel en de auto, ook een opleiding tot mannequin kreeg aan geboden, evenals diverse opdrachten om als fotomodel te staan voor fotogra- - fen en om kleding te showen. „c fs&ise Tailleur van Max Heymans. De mousseline blouse met hoge col is op de rok vastgezet. De rok geert even en heeft bovendien een brede plooi middenvoor ju Een merkwaardige speling der na tuur heeft dit hert een „bontmuis" tegen de kou bezorgd. Daarop lijkt tenminste het gewei, dat tengevolge van een hormonenstoring deze merkwaardige vorm heeft gekregen. De kop was te zien op een ten toon stelling van jachttrofeeën m de Duitse stad Neurenberg. DEN HAAG De afgelopen week heeft PTT een proef genomen met het door geven van vier televisie- en dertien FM- radioprogramma's via m de nieuwbouw van de Haagse wijk Mariahoeve aanwe zige standaardaansluitingen voor de tele foon. De proef werd een volledig succes. Sinds enkele weken is PTT bezig met de aanleg van het zg. CAS (centraal antemie systeem). In dat deel van Mariahoeve, dat enerzijds wordt begrensd door het Be-, zuidenhout, waar het FTT-centraai anten* nesysteem reeds bijna twee jaar wordt geëxploiteerd, en anderzijds door de Rei- gersbergenweg. Voor da versterking van de signalen in het kabelnet wordt thans gebruik gemaakt van speciaal hiervoor door de Nederlandse industrie opaan* wijzing van. daarbij betrokken PTT-W* stanties, vervaardigde transistorverster- kers. De proefmeting werd verricht in enkele particuliere woningen en in een particu lier centraal antennesysteem, dat een groot flatgebouw bedient De kwaliteit van beeld en geluid was in beide gevallen uitstekend. De proef werd bijgewoond door gedele geerden uit verscheidene Europese lan den, die zich bezighouden met draadom roep.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2