?g voor Meer mogelijkheden cultureel jeugdpaspoort? Wiegman voor het eerst met expositie in R AGENDA I 2 Zevenendertig korpsen muzikale shows Provinciale CH.-jeugd startte in Vlaardingen ROTTERDAM BRANDKASTKRAAK BIJ HOFSTEE SBSZZZ5? JAAR BEURS GEBOUW VREDEN- BURG UTRECHT 1 27 28 4 29 5 30 6 Eerste opnamen in Hoek van Holland Buit dertig mille? Kind viel acht meter uit raam Beste dag voor zaterdagclubs Waardevolle suggesties bij commissie Trefpunt nodig waar groepen kunnen praten Doelman ernstig gewond geraakt „iSingelkwartier99 houdt jaarfeest Redelijke belangstelling Berkel vorderde ten onrechte woning Wéér gewonde op Kethelweg Per I september 73.682 inwoners Drumbandconcours in openlucht;; DcJtottcrömnmcr a uit L bnTTEBPAMMER MAANDAG 27 SEPTEMBER 1965 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ongevenr een half jaar bestaat thans ook ip Schiedam het „Cultureel Jeugd Paspoort". Erg bekend is het nog steeds niet en een van de oorzaken daarvan is wellicht dat er tussen paspoorthouders onderling geen enkel contact bestaat. Cultureel Jeugdpaspoorthoudster Inge Burg graaf weet daar raad op! Zij heeft de commissie een aantal lumineuze suggesties gedaan, die daar be paald ingeslagen zijn. 4 MODESHOWS Vandaag.. en morgen lidneti'hs Reductie Bezoeker verwondt caféhouder Man bekneld onder slippende scooter „Kom zing19 wil nu ook huiten stad bloemen brengen JAARLIJKSE BEURS VOOR PARTICULIEREN dageljjks van 10-10 uur, zondags gesloten: Georganiseerd onder auspiciën van:. H.H. de. Klerk Zn., Arti Domo, Van Ommen: vestigingen te Rotterdam,'Den Haag, Utrecht Vlissirigen en De venter. Deelnamealle bekende fabrikanten op het gebied van woning inrichting.Exclusieve bui tenlandse inzendingen^ okt. sept. okt sept. okt. sept. okt. sept. okt. Eerste overwinning goed spelend OJDX onsjutf M. Willebrand ivon hengelconcours Auto schoot dijk a£ na slippartij ROTTERDAM Vanmorgen hebben Jorins Ivens en zijn cameramensen hun „stukken ge schut" voor de eerste maal in stelling gebracht voor de film, die zij in opdracht der gemeente Rotterdam maken; de aanval is begonnen en het is de bedoeling dat die vijf weken zal duren. Op de foto de eerste „shots". Zij werden gemaakt op de radar toren te Hoek van Holland. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het waren huis van de firma H. Hofstee aan de Hoogstraat is in het afgelopen weekeinde het doelwit geweest van eén aantal actief opererende inbrekers. Aangenomen wordt dat zij eén bedrag van ongeveer'der tigduizend gulden uit de brand kast hebben meegenomen. De re cherche was vanmiddag nog vol op met' het onderzoek bezig en kon nog geen bijzonderheden mel den. SSS-- 1U tc. klas. f hem turn- Papin.! 3 (Vu, «n onler ver5,ftKgevers) cutKDAM De anderhalf jaar oude i ran Vliet maakte zaterdagavond F .ilgrtij van acht meter uit het open- a» raam van zijn ouderlijke woning fU8l Mariastraat 105b. Het kind viel tmttoir en moest met een schedel- cF factuur naar de Dr. Noletstichting ■tresgeiukMgebeurdc in een onbe- kt ogenhl'k, toen niemand op het $d létte. <Van een medewerker» crffiEDAM Onze zaterdagelubs zaterdag een beste dag. Niet iS doordat alle wedstrijden onder Mtke weersomstandigheden konden Kïan maar vooral door de goede PPSC deed het heel knap K bü Loosduinen met 2—0 te winnen ^uitgebreide verslag op de sportpagi- - HBSS schudde concurrent a's) Men moet niet volstaan met de paspoorthouders zo maar wat aar- dige uitgaansavonden te bieden, zo redeneert Inge Burggraaf. De be- doeling is dat de jongeren in con tact komen met kunst en cultuur en Het is begrijpelijk dat wanneer zij hiermee in aanraking komen er ook t'JLi, Lindt van zich af (10) van S wedstrijd het verslag eveneens op rSirmaRma's te vinden is. CTB was in tSuctieve bui, waarvan NTW met S het slachtoffer werd. Alleen GSS is jTenige dub, die met 3—0 verloor van "rTtfcam na tien minuten de leiding Awr Rietveld, waarna 't Lam zo onge- Xte was om in eigen doel te schieten, Sloor de stand gelijk werd: 1—1. Uit vrije trap kon Steenbergen m de S» minuut 2—1 aantekenen en vijf Smitea later werd een soloren van Siüde speler besloten met een prachtig Sunt <3—1). Na rust kwam NTW aoz op 32 alvorens Steenbergen SS) en v. Dongen (schitterend doel- rnfflt) er 5—2 van maakten, met welke riifers de winst op Harga bleef- Bonte See zelfs nog een strafschop in deze wedstrijd, zodat de uitslag nog groter id kunnen zijn. GSS speelde tegen Rockanje een onge- kUü« wedstrijd, want de Schiedam mers waren in het veld beslist niet de mindere van de strandbewoners. Maar ja, i-ie defensiefouten werden door Rockan- it afgestraft en dat betekende bij de rust reeds een 3—0 achterstand voor keeper v. Beek. Sa rust volgde een omzetting in het elftal, maar verder dan schoten op de 1st van De Munnik en Mookhoek leidde dit niet in deze sportieve wedstrijd. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND De acht tienjarige doelman van Hoekse Boys 2. ber in zaai „Marijke", Broersveld 121, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De vereniging „Het Singelkwartier" houdt zaterdag 2 oktober in het gebouw Odeon aan de Gouverne- straat te Rotterdam haar jaarfeest. Een keur van Nederlandse artiesten zal op deze avond optreden. De plaatsbespreking voor deze feeste lijke bijeenkomst is vanavond van 19 tot 21 uur in zaal Marijke, Broersveld 121. Men moet hiervoor de toeganskaarten meebrengen. Het vervoer van de bezoe kers aan deze avond geschiedt evenals vorige jaren met autobussen naar Schie dam en Vlaardingen. Zoals elk jaar is er ook ditmaal weer een tombola. Na afloop van de voorstel ling is er een bal, met medewerking van het Schiedams dansorkest „The Scottel- li's" o.l.v. dirigent J. Schotel De jaarv- vergadering, wordt op dinsdag 2 novem Frans Kraaijenbrink. raakte zaterdag in dt uitvedstrijd tegen Omas 3 ernstig jjwend Bij een botsing met een tegenspeler liep hij hoofdletsel op en brak hij een sleutelbeen. Het ongeval gebeurde een Eimiut voor het einde van de wedstrijd. Men bracht de speler in ernstige toestand naar het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag. INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS PER DAG AHOY' GEBOUW, tfm 7 Oct. gehouden. Het Singelkwartier organiseert in het komende winterseizoen verschillende ac tiviteiten voor de leden. Er zijn reeds vastgesteld tot 1 januari 1966 een drietal fümmiddagen voor de kinderen en een achttal dansavonden. Het weekkamp, deze zomer in Soest gehouden is weer uitstekend geslaagd Op zaterdag 10 juli vertrokken 115 kinde ren naar het vakantie-oord. In 1966 gaat men van 23 juli tot en met 30 juli naar de recreatie-boerderij Hulshorst, gelegen tussen Harderwijk en Nunspeet Het bestuur van Het Singelkwartier heeft het maximum aantal deelnemende kinderen bepaald op honderdveertig. De deelnemersprijs is vastgesteld op 35. Overigens zal dit 17e weekkamp een bijzonder feestelijk karakter dragen, want het zal in het teken staan van het 35-jarig bestaan van de vereniging dat op zaterdag 1 oktober 1966 in het gebouw Odeon te Rotterdam met een grote feest avond zal worden gevierd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamsc kunstschilder Theo Wiegman (57), die reeds meer dan vijfentwintig jaar in Schiedam woont, houdt thans een erpositie fan zijn werk Sn het ge bouw van de A.M.J.V. aan de Mau- ritrweg 2 te Rotterdam, Het is voor it eerste maal, dat hij in Rotterdam erposeert. Cees Bouw, de jonge Schiedamse, eigenaar van Galerie ■Manger" organiseerde, op voortreffe lijke wijze, deze tentoonstelling van een vijfenttvintigtal fraaie monotype- Kerken. Ondanks het feit dat de tentoonstelling juist samenviel met enkele andere expo sities in Rotterdam, was er voor de opening zaterdagmiddag toch vrij veel belangstelling. De heer G. J. Voskuyl. «raar aan de Academie van Beeldende Kunsten te Rotterdam, hield daarbij een korte inleiding, waarin hij o.a. zei. dat Theo Wiegman ongeveer vijftien jaar Feleden met deze monotype-techniek be gon.- De oudere generatie heeft het veel moei- hjker gehad dan de jongeren om zich oun te passen aan de vormgeving van de moderne kunst en zich in te leven in het wezen ervan. Spreker wees daarbij op "y, contrast tussen de jongere en de ouaere generatie, weike laatste meer til? l en voldragenheid van haar crea- n °fgaatdheid in haar oeuvre toont, iw ,^r v®skuyl memoreerde nog, dat "to Wiegman had samengewerkt met Sacrum: Modehuis Marlène, 20. «taofcuis: raadszitting, 20. Jeugdhuis: Staatkundig-Geref. jw„ ledenvergadering, 20. svond°20 Theater: Kunstcentrum, film- csr_'Corda: Wandelsportver. Schie- euffl-Zuid, bijeenkomst. 20. «JatnA J?!? "Po Rotterdammer", Schie- 2639.il /I Lange Kerkstraat 28, tel. lSwir Jiig's' 1155E8> toestel 52. bg.g. na ïenhede„1oi898,i6«9redaCt,ODeleaanSe,e' •^atni39,htaePi: 1524b0GOgh' Dr" Zamenh0f- t;e hn^,n„be20rKing: Agentschap (adr. dag, van 18.30—19.30 uur. Poïltu «fe, tetefoonnummers: Alarm 8larmr^' alarm brandweer 26923, Aan!? en G D 269280. <1, tel 264917 S6n' Swamrnerdanlsingel met anderen over willen praten. Zij willen samen beoordelen, begrijpen, waarderen en ter discussie stellen. In het eerste bulletin van het cultureel jeugdpaspoort, dat bij de aanvang van het nieuwe seizoen is verschenen, zijn enkele belangrijke mededelingen opge nomen. De commissie Cultureel Jeugd paspoort is maart van dit jaar met haar werk gestarf met het paspoort, maar zoals met elk nieuw-geboren initiatief is het nog lang niet bij alle jongeren bekend. Om die reden heeft de commis sie het middenblad van het pas uitgeko men C.J.P.-bulletin bestemd als aanmel dingsformulier. De houders van het paspoort genieten bij het Kunstcentrum Schiedam dezelfde rechten als de leden van de bij het Kunstcentrum aangesloten verenigingen. Dit betekende evenwel voor de C.J.P.-ers een niet onbelangrijke verhoging van de toegangsprijzen. De commissie van het CJ.P. verzocht dan ook het bestuur van het Kunstcen trum dc toegangsprijs voor houders van een CJ.P. alsnog te herzien, wat inmid dels is geschied. De prijs voor een plaats tweede rang is nu gereduceerd tot 1,50 (was ƒ3). Het cultureel jeugdpaspoort is bestemd voor jongeren van 15 tot 21 jaar en geeft in Schiedam (tegen gereduceerde prij zen) toegang tot een aantal voorstellingen en uitvoeringen van film, toneel, zang. (Van onze correspondent) BERKEL EN RODENRIJS B. en W. van Berkel en Rodenrijs hebben volgens gedeputeerde staten ten onrechte de wo ning Bodenrijseweg 327 op grond van de woonruimtewet gevorderd. G. S. hebben dan ook besloten deze vordering nietig te verklaren. Het opvallende in deze zaak is, dat de woning twee keer werd gevorderd. Bij de eerste keer werd de betreffende last door een van de wethouders terugge haald met de mededeling dat de woning was toegewezen aan de heer A. Apper- loo» De heer Apperloo staat reeds zeven jaar als woningzoekende ingeschreven en is reeds vijf jaar gehuwd. Hij is eigenaar van een huisje aan de Stationsstraat, marr deze woning wordt door een ander bewoond. Groot was de verbazing, dat de woning plotseling voor de tweede keer werd gevorderd. G. S. overwegen nu. dat B. en W. tot de tweede vordering zijn overge gaan zonder een advies van de ■woon ruimtecommissie en de betrokkene geen gelegenheid hebben gegeven bezwaren tegenover de commissie kenbaar te ma ken ,B. en W. zijn verplicht bij een vordering zoveel mogelijk rekening te houden met de voorkeur van degene, tegen wie de vordering is gericht. Ook dit wetsartikel is niet in acht genomen. Verder is het volgens G. S. de vraag, of de woning in verband met haar betrekkelijk ruime inhoud niet geschik ter zou zijn voor het binnenkort uit.vijf personen bestaande gezin van A. Apper loo, dan voor het gezin, waarvoor werd gevorderd. Karei Appel op de Eo5 en aan het Nederlands Paviljoen van de Expo. zijn pictorale bijdrage had geleverd. Bi] deze monotvpe creaties van Wiegman geven enerzijds de kleuren het effect van zachte, fijnzinnige pasteltinten, terwijl anderzijds een harmonisch spel van Uj- nen en vormen een gerijpt tekenaarsta- lent onthult. Bij Wiegman draagt dit ongetwijfeld een beschouwend, contemp latief karakter. De bruisende pictorale dvnamiek van de jongere kunstenaars is bij hem vervangen door een meer even wichtige vormgeving en compositie van kleuren. De expositie duurt tot 20 okto ber en is te .bezichtigen op werkdagen en op zondag van 2 tot 5 uur. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 21-jarige W J v. d. G. bevond zich vrijdagavond tegen de uitdrukkelijke wil van een ca fé-houder in een etablissement. Toen hem gelast werd de zaak te verlaten viel hij de café-houder aan. Deze werd zodanig "ewond, dat hij zich in het Holyzieken- huis moest laten behandelen. De politie arresteerde de agrassieve be zoeker en nam hem mee naar het bu reau. HOEK VAN HOLLAND Op de kruising van de Harwichweg en de Dirk van den Burgweg slipte zaterdagnacht de 23-jarige G.V. uit 's-Gravenzande met zijn scooter. De man kwam onder de scooter terecht en moest door passerende mensen worden bevrijd. In bewusteloze toestand is hij naar een ziekenhuis in Den Haag vervoerd. dans en muziek en geeft bovendien gratis toegang tot ongeveer zestig musea in Zuid-Holland. Iedere paspoorthouder ontvangt van tijd tot tijd een C.J.P.- bulletin, waarin getracht wordt zoveel mogelijk gegevens te verstrekken. De bedoeling van Inge Burggraaf, waar de commissie C.J.P. dus sympathiek te genover staat, is een kring te vormen voor jazz, een voor klassieke muziek, een filmclub en een groep die moderne literatuur, toneel of beeldende kunst bespreekt. Bovendien zou men de beschikking moeten krijgen over een plaats, een trefpunt, waar men samen over al deze zaken zou kunnen praten. In de lijn der ontwikkeling om bij jongeren culturele belangstelling te kweken liggen hier ongetwijfeld vele moge lijkheden, die elk afzonderlijk onder de loep bekeken en op hun haalbaar heid getest zouden moeten worden. VLAARDINGEN De zeventienjarige J. O. werd zaterdag ernstig gewond bij een botsing op de kruising Kethelweg- Burg. VerkadesingeL De jongeman verleende met zijn brom fiets geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door de heer P. J. v. d. E. uit Vlaardingen. Bij de botsing liep de jongen een zware hersenschudding en een dij beenfractuur op. Men bracht hem naar het Holyziekenhuis. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Mevr. T. K-V., 33 jaar, reed vrijdag op eer brcmliets over de Riouwlaan. Zij schrok van enige fietsende kinderen, die over d>- J. P. Coenlaan naderden en week naar li ïks uit Daardoor botste zij tegen een naast haar rijdende auto. De 35-jarige duo-passagiere A. J. Swa- neveld viel eveneens op straat en liep een hersenschudding op. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Na de geslaagde aktie van 18 september wil het comité „Kom zing met ons" trachten om al de mensen die men toen om welke reden dan ook niet heeft kunnen bereiken alsnog van een bloemengroet te voor zien. Het comité vraagt dan ook of iedereen, die nog mensen weet die vorige keer overgeslagen zijn. deze op wil geven aan de heer J. Thurmer Mozartlaan 24. Bovendien i s men van plan om zieken en bejaarden uit Vlaardingen die in een straal van honderd kilome- ter om Vlaardingen verpleegd worden op zaterdag 9 oktober .eveneens van bloemen te voorzien. Namen van deze mensen kan men aan bovenstaand adres opgeven en ook wordt er weer een beroep gedaan op automobi listen of men op die dag mee wil helpen om deze mensen een groet te brengen. Het wachten is op de reakties om te zien of het plan kans van slagen heeft. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN -- Van 1 januari tot 1 september steeg het aantal inwoners van Vlaardingen met 777 personen. Over de maand augustus was de toeneming 154 personen Het totaal op 1 september was 73.682. Het aantal mannen bedraagt 36.902 en de vrouwen in Vlaardingen komen tot een aantal van 36.780, zodat de mannen nog steeds in de meerderheid zijn. HOEK VAN HOLLAND De Hoekse politie arresteerde zaterdag de vijftienja rige J. de H. uit Rotterdam. De jonge man bekende een walky-talky te hebben gestolen van de 63-jarige G. v.d. H. Proces verbaai is opgemaakt. De politie nam zaterdag de bromfiets In beslag van de achttienjarige J. M. A. De uitlaat van het vervoermiddel vol deed niet aan de voorgeschreven bepa lingen. (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENZANDE Niet minder dan 37 korpsen hebben zaterdagmid dag in acht afdelingen voortreffelijke muzikale shows gegeven tijdens een groots drumbandconcours, dat ter ge legenheid van het tienjarig bestaan van de drumband .Heenweg" te 's- Gravenzande werd gegeven. Uit de gehele provincie kwam men naar de veilinghal aan de Woutersweg. De slechts uit vijftien leden bestaande drumband „Concordia" uit Boskoop no teerde met 190 punten in de superieure afdeling het hoogste puntenaantal van het concours. Bovendien plaatste tamboer- maitre T. Verkade zich met 36.7 punt eveneens op de eerste plaats. De heer M. C. v.d. Ende, voorzitter van het jubile rende korps opende het concours. De drumband van de harmoniever eniging „Rotterdam aan Zee" uit lloek van Holland behaalde in de tweede afdeling met 365 punten een eerste prijs. De uit zestien leden bestaande Hoekse drumband was uiteraard zeer verheugd over dit fraaie resultaat. He: was de eerste keer dat de uit zeei jonge leden bestaande drumband aan een concours deelnam. De eerste prijs vormde de bekroning op een serieuze en langdurige voorbereding. Eveneens kreeg Sursum Corda uit Rljs- oord in de eerste afdeling met 160,5 punten een eerste prijs. In de afdeling uitmuntendheid verwierf Godsdienst en Kunstzin uit Berkel en Rodenrijs zich met 161 punten een eerste prijs. Ook andere drumbands behaalden op dit uitstekend georganiseerde openlucht concours goede resultaten. Tweede prij zen gingen naar Klein maar dapper (Maasluis) en „Harpe Davids" (Ridder kerk) in de jeugdafdeling; naar „Concor dia (Krimpen aan de IJssel) en ^Arec- (Van een medewerker) SCHIEDAM —Het Rotterdamse NIO was zaterdag op bezoek bij ODI op Harga en de Schiedammers hebben na een goede wedstrijd de eerste zege van dit seizoen behaald. Direct na het beginsignaal van scheidsrechter Roobol begon ODI te bouwen aan een serie snelle aanvallen, die meestal geleid werden door Jan Versteeg. Dit offensief leverde echter in het eerste kwartier geen succes op. Eerst na twintig minuten strafte Aida Smits met een beheerst schot een fout van NIO af (1—0). NIO had tot op dat moment slechts geprobeerd met verre schoten, hetgeen in de 25ste minuut in de gelijkmaker resulteerde (11). Tien mi nuten later zorgde Costic Toussaint met een doorloopbal voor 21. Even na de rust verbootte dezelfde speler na goed voorbereidend werk van" Ton Spruyt met een tikbal onder de kort de voorsprong tot 3—1. Een kwartier voor het einde maakte Rens Brinkman met een keurig doelpunt 41. Het was een verdiende overwinning voor ODI, behaald na een sportief ge speelde wedstrijd. Opvallend was, dat de spelers, speelsters en scheidsrechter en kele malen moeilijkheden hadden met de nieuwe spelregels, maar dat zal na enkele wéken wel een routinekwestie" worden. VLAARDINGEN Zaterdagmiddag heeft de Christelijke Historische Jon geren Organisatie in Zuid-Holland in de Harmonie een- algemene ledenver gadering gehouden, gevolgd door een openbare startbijeenkomst. Tijdens algemene vergadering werden de voorgestelde bestuurskandidaten met bijna algemene stemmen gekozen. Het bestuur bestaat nu uit, L. de Snaijer, voorzitter (Vlaardingen) drs. S. J. van de Kaay, 2e voorzitter (Rotterdam), A. A. Soetekouw, secreta ris «Vlaardingen), mej. C. Koppert, penningm. (Oegstgeest) mej. H. C. Molenaar.' alg dj. groepswerk (Voor burg), drs. B. Vries, alg adj. Studie groep (Goudswaard), drs. A. de Boo, adviseur (benoemd door het landelijk bestuur) Delft. Op de openbare startbijeenkomst sprak ds. G. H. J. Gijmink. voorzitter van de Neaerlands-Zuidafrikaanse Werkgemee schap, over zijn „Indrukken van Zuid Afrika". IVENS' CAMERA IN STELLING MAANDAG 27 SEPTEMBER 1915 Veime torderingen der Verbondenen op het Wesljront. Parijs. He» nfiicieele FransEngelsehe bericht van hedenavond luidt: Onze aanval len Noorden van Atrecht heef» nieuwe vorderingen opgeleverd. Vy hebben bet geheele dorp Souchez be-.et en zijn naar bel Oosten toe in de richting inn Gicenchy gevorderd. Verder naar het Zuiden bereikten uy La/olie en drongen verder ten Noorden van Thelus door. Wij vernielden een telegraafstation en namen in dit gevecht 1000 man gevangen. Wij gingen voort met het tvinnen van terrein in Champagne. De vy'and heef» zware verliezen geleden door ons vuur en in het handgemeen en heeft veel materiaal in de ontruimde veldwerken achtergelaten. Dit is nog niet geteld, maar behalve 24 ver meesterde veldstukken zijn er 16.000 niet-getvonde krijgsgevangenen en hun aantul stijgt nog steeds. In het geheel hebben de bondgenoten in twee dagen 20.000 niet-gewonde gevangenen gemaakt. Aan de hand van dia's voerde spreker zijn gehoor dwars door dat land waarbij hij allerlei aspekten van het leven daar belichtte. Uit de discussie die daarna volgde bleek wel dat de toehoorders niet zonder meer aan de problemen in Zuid Afrika voorbijgingen. Ds. Gijmink wist de vragenstellers óp de meeste punten wei tevreden te stellen. Hij stelde vooral dat het de bedoeling is dat op den duur alle bevolkingsgroepen hun eigen gebied krijgen waarin 'ze volledig zelfstandig kunnen zijn. Op het ogenblik is een geïntegreerde samenle ving niet te verwezenlijken door fle grote verscnillen. De predikant wees er vooral op dat de voorlichting in ons land meestal zeer negatief Is omdat men veelal niet ter plaatse is geweest. .„Wij willen begrip kweken voor de Zuid Afrikanen en hun problemen, die ze in bijbelse zin, trachten op ie lossen" -.ei ds.- Gijmink. „Begrip, dat is iets an ders dan instemming. Wij moeten niet oordelen zonder te wetèn wat er aan. de hand is," De voorzitter, de heer De Snaijer, wees hierop nog eens in verband, met het sturen van een parlementaire com missie naar Rusland zonder het bedin gen van speciale eisen, maar men weigert naar Z.Afrika te gaan als men van te voren gestelde verlangens niet krijgt ingewilligd. Hij was daarom, blij dat ds. Gijmink de zaak nu eens van een andere kant had belicht. Na afloop van de vergadering bezocht men het Vlaardingse stadhuis onder lei ding van de heer H. K van Minnen, wethouder van onderwijs. do" (Berkel en Rodenrijs) in de tweede afdeling en naar „Sursum Corda" (Hijs- oord), „Kunst en strijd" (Krimpen aan de IJssel) en .Kunst na arbeid" (Maas sluis). Tenslotte behaalde „Haipe Da vids" uit Ridderkerk- nog een tweede prijs in de afdeling uitmuntendheid. De burgemeester van 's-Gravenzande, de heer H. B.- N. Mimser.. reikte dé prijzen uit. Het 71 leden tellende tam boer- trompetter- en pijperkorps uit Sche- veningen verzorgde een fraaie show, dié bij het talrijke publiek zeer in de smaak viel. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Aan het door de Vlaardingse Hengelaarsbond georgani seerde snoekconcours, dat zaterdagmor gen werd gehouden in de tankval, heb ben 53 hengelaars deelgenomen. Winnaar werd de heer M. C. Willebrand, die met 69 cm de eerste prijs veroverde. De overige bengelaars, die snoek vin gen waren; 2. J. de Ruiter rnet 67 cm,. 3. Jac.v.d. Vaart (65), B. Penning (61), C. Vink (53), W. v. Wijk (46), L; Benjert (44) en J. Kuil met 35 cm. De prijzen werden onder de deelnemers verloot. Het concours werd gehouden in het kader van de viering van het 15-jarig bestaan van de V.H.B. De heer .Wille brand kwam daardoor in het bezit van de jubileum-medaille van de VJT.B. VLAARDINGEN Op de .Schiedam- sedijk raakte- zondagavond de Engels man A. Hoole met een personenauto in een slip. Hij reed de dijk af, doch bleef met het voertuig hangen in, de bosjes naar de Van Linden Van den Heuvel- weg. De auto werd licht beschadigd en kon op de dijk zijn reis voortzetten- 1VIAAR pas zaterdag bekend' werd heeft de politie van de Maasstad dinsdag de 37-jarige Dnitser R. K.' gearresteerd ih verband met een serie hoteidiefstalien in drie. landen. Donderdag békende de man, die inmiddels voor de officier van justitie bij de Rotterdamse, rechtbank,.i^-geleid-. Pé Duitse politie bad de Rotterdamse recher che verzocht een onderzoeken te steüen in verband met verscheidene diefstallen die K. zou hebben gepleegd in oktober vorig jaar in een aantal hotels in Hamburg. Vol gens de Duitse politie bad.K. zich o.a. tweeduizend gulden toegeëigend, die voor een bezoeker in de branclkast van een hotel iag. Voorts had de Duitser ten nadele van gasten geld uit hotelkamers gestolen. Na deze diefstallen in Hamburg was de "Duit ser met een vliegtuig naar Zürich vertrok ken. Later had hij ook zich daar, zo beken de hij tegenover de Rotterdamse .politie, schuldig gemaakt aan hoteldiefstallen. Na zijn verblijf in Zürich reisde hij naar Lon den met het geld van hotelgasten. De. man bleek sinds 24 juni in Rotterdam te wonen en als receptionist werkzaam te zijn bij een hotel in de Delftsestraat." Volgens' zijn be kentenis heeft K. daar op 31 augustua een bedrag van 800 gulden gestolen ten nadele van diverse gasten. L7ANAF vandaag zal de Rotterdamse po- litie een extra controle instellen bij oversteekplaatsen voor voetgangers. De po litie herinnert er aan, dat inhalen hij deze oversteekplaatsen verboden is en dat het verkeer in liet algemeen zeer voorzichtig deze plaatsen moet naderen. De voetgan gers moet zoveel mogelijk -vrije doorgang worden gegeven, maar ze moeten er zelf op letten dat zij niet op onvoorzichtige wij ze deze paden' oversteken. Op punten,.waar verkeerslichten of een politieagent het krui sen van de wegen regelt, moet de voetgan ger vooral goed opletten, dat zij niet dwars door de aangegeven richting iopen. Zjj worden erop attent gemaakt dat zij binnen een straal van dertig nieter van oversteek plaatsen gebruik moeten maken. Een soort gelijke aktie zal in Den Haag worden ge houden vanaf 26 september. De politie in Den Haag heeft meegedeeld dat uit statis tieken valt af te lezen dat het aantal onge vallen met voetgangers weer toeneemt. Het percentage ongevallen waarbij voetgangers werden gedood bedraagt 24 procent (lande lijk gemiddelde). ^WVWWWWVWWWWW Pas vanmorgen heeft men de inbraak ontdekt, zodat zelfs over het tijdstip dat. de dieven hun slag sloegen geen enkele zekerheid bestaat. Ook de' vraag hoe de ongewenste bezoekers het warenhuis zijn binnengekomen is nog niet helemaal op gelost. Wel werd vanmorgen op de binnen plaats aan de Smalle Havenstraat een ladder aangetroffen tegen de muur waar in zich een deur bevindt die toegang geeft tot de eerste verdieping van het warenhuis. De ladder was weggehaald nit de fietsstalling en behoort toe aan het schildersbedrijf G. Bot uit de Smalle Havenstraat. Vrijdag zijn in de fietsenstalling en kele ladders geplaatst in verband met de voorgenomen bouw van een stelling voor een verbouwing van het waren huis. Hoewel uiteraard valt aan te nemen dat de inbrekers van deze ladder ge bruik gemaakt hebben is het opmerke lijk dat de deur naar de eerste verdie ping niet is geforceerd. De politie schat voorlopig dat een be drag van ongeveer dertigduizend gulden is gestolen, niaar directeur H. J. J. Hof stee wil de grootte van dat bedrag ge heel voor rekening van de politie laten. De recherche is de gehele morgen be zig geweest met het onderzoek en had de brandkast bi) het ter perse gaan van deze krant nog niet voor de bedrijfslei ding vrijgegeven. -Het 'onderzoek duurt voort.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1