ROOLVINK RIJNMONDRAAD KOOS „DE HEREN ZES Davitamon 10 elke dag Niet noodzakelijk of nuttig Gemeente verloor proces-Beydals Gegevens voor museum niet van helang Philippijnen door ramp getroffen ARS MUSICA" Kind van vijf mishandeld en aangerand Man slaat met hamer vrouw op hoofd Koningin en Prins op Curasao Resultaten der stemmingen dagel. bestuur Een maand voor havendiefstal presenteert zich met twee premières voor Rotterdam Auto naar sloper Zebra-controle: liefst 76 p.v.'s Zoon bedreigde zijn moeder Mannen wilden naar Amsterdam worden gereden Dronken man valt in huis Duitse jongen reed bewapend in auto rond Man valt met oprijbrug Mr. J. G. Bannink hoofd onderwijs Successen voor EHBO- ploegen van de BB Gevaarlijk Dader ivas reeds eerder veroordeeld Verffabriek DE ROTTERDAMMER SPREEKT OVER DE TROONREDE GEEN RECHT EXTRA VOORDELIGE INKOOP -VERKOOP foe JÜNKER+RUH aardgasfornuizen -, N AON IS wasautomaten FEM I N A stand 19 JUNKER RUH pagina DINSDAG 28 SEPTEMRpp y fTTSS ALERS BIERSMA VAN DER DRIFT ENGELSMAN NEDERLOF WESTSTRATE Woensdag a.s. spreekt de fractie voorzitter van de A.R.-partij in de Tweede Kamer, de heer P. Rool- vink, over de troonrede en de miljoenennota. De vergadering wordt gehouden in Atrium in de Karei Doorman- straat te Rotterdam en gaat uit van de A.R.-Kiesveremging R'dam. De bijeenkomst begint om 8 uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Rijnmondraad (van de 81 leden 76 aanwezig) heeft over <öe benoeming van zes leden in het dage lijks bestuur vanmorgen niet lang ge daan. Na zeven geheime stemmingen (een bleek ongeldig) was het pleit beslecht en kon mr. Marijnen zijn zes kerverse mede-bewindsbeden aan de bestuursta fel noden. De heer Engelsman (soc) kreeg 69 stemmen en vijf blanco; 68 stemmen kreeg de heer Weststrate (prot-chr.), acht blanco en één geldig: voor de heer Nederlof waren er 69 stemmen, zes blan co en een ongeldig; 68 stemmen verenig de de heer V. d. Drift op zich en 11 ■blanco; voor de heer Biersma kwamen 70 stemmen binnen en zes blanco; de heei' Alers tenslote verwierf 64 stemmen en 12 blanco. Vlak voor de stemming kwam de heer B. E. Collé namens de communisten zeg gen dat de gang van zaken in het voor overleg hen niet was bevallen. Volgende maal wenst hij breed overleg van alle fracties. Dat de voorzitter in het dage lijks bestuur stemrecht heeft zat hem ook dwars. De verhouding is hiermee vier rechts tegen drie links, meende hij. PSP-fractieleider R, G. Suurendonk had ook bezwaren. Namens de vier partijen, die samenwerkten, verklaarde de heer R. Daan Jr. (soc.) dat er geen misver standen moeten zijn bij de start van Rijn mond. De procedure, die gevolgd is, was bij alle partijen bekend. Zij hebben zich bereid verklaard daarover nog van ge dachten te wisselen. Na het begin der vergadering legde de heer A. Steenbeek (soc.) in handen van de voorzitter de vereiste verklaring en beloften af. Hij was in de eerste ratting niet aanwezig. Nog -twee Rijnmondsraads leden zijn nu niet geïnstalleerd. (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Voor de tweede maal in de gehoorzaal van zieken huis Dijkzigt bijeenkomend, heeft de Rijnmondraad vandaag zes leden (van de 81) uit zijn midden gekozen in het dagelijks be stuur. Met voorzitter mr. V. G. M. Marijnen en (tijdelijk) secretaris mr. A. W. Joolen zullen zij als uitvoerders der beslissingen van het grote college in de eerste (vijfjarige) periode van Rijnmond een dui delijk stempel op het beleid gaan drukken. De gekozenen zijn: F. Th. Biersma, mr. H. B. Engelsman en J. Nederiof van de Party van de Arbeid; drs. H. P. M. v. d. Drift van de Katholieke Volkspartij; M. H. L. Weststrate van de Prot.-Chr, Groep (ARP en CHD) en dr. J. Alers van de WD. TJIER VOLGT een levensbeschrijving TA der nieuwe bewindslieden in alfabe tische volgorde: DR. J. ADERS: In Bussum geboren op (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De oud-direc trice van het Historisch Mu seum, mejuffrouw P. Beydals, be hoeft geen administratieve gege vens of papieren aan dat museum af te staan. Integendeel, de voor zieningen, die de gemeente Rot terdam haar via een kort geding poogde af te dwingen, behoren te worden geweigerd. Aldus het von nis van de president van de Rot terdamse rechtbank, mr. J. G. L. Reuder, vanmorgen uitgesproken in het korte geding dat de gemeen te Rotterdam tegen mejuffrouw Beydals had aangespannen. Men kent de moeilijke en zelfs wat onverkwikkelijke voorgeschiedenis. De gemeente Rotterdam meende, dat mejuffrouw Beydals een aantal belang rijke gegevens betreffende in het mu seum aanwezige objecten had achter gehouden. Gegevens waarop het mu seum recht had en die deel zouden uit maken van de administratie van het museum. De laatste dag van het vorige jaar verscheen mejuffrouw Beydals voor de president van de Rotterdamse rechtbank, gedaagd door de gemeente Rotterdam, die via een kort geding de in het bezit van mejuffrouw Beydals zijnde gegevens wilde verwerven. Met dat korte geding was eigenlijk niemand „lekker". Het museum niet, de gemeente niet, mejuffrouw Beydals niet. Maar het scheen de enige uitweg. Er kwam een bezoek van mr. Reu der aan het huis van mejuffrouw Bey dals om de omstreden stukken, zelf eens te zien. Het leek er op dat beide partüen elkander konden vinden, een uitspraak werd opgeschort. Maar me juffrouw Beydals weigerde een stap terug te doen, getuigen werd gehoord en ten slotte verschenen partijen we derom voor de president van de recht bank. Nu is onomstoteiyk komen vast te staan dat de administratieve gege vens waar het om ging persoonlijk eigendom zijn van mejuffrouw Bey dals, dat het museum daarop geen enkel recht heeft, zelfs, zoals in het vonnis uitdrnkkeiyk is gezegd, „dat de bij mejuffrouw Beydals aanwe zige gegevens voor het museum in teressant zouden zyn, doch aller minst noodzakeiyk of zelfs maar nut tig zyn te achten om aan de hand daarvan de inventaris van de in het museum aanwezige voorwerpen te reconstrueren." De president van de rechtbank- grondde zijn uitspraak op het feit, dat geen van de gehoorde getuigen we tenschappelijke en administratieve medewerkers van het museum ten tijde van het directoraat van mejuf frouw Beydals ooit de in het pro ces omstreden gegevens beeft geraad pleegd en dat er zich in het museum een behoorlijke administratie bevindt: alle in het museum aanwezige voor werpen van enige betekenis, zowel aankopen als geschenken en bruikle nen, zijn gefotografeerd. De negatie ven van deze foto's zijn bewaard en daarvan is een kaartsysteem aange legd met beschrijving. Voorts zijn alle nieuwe aanwinsten vastgelegd in los bladige geschriften. Daarnaast is er in het museum een bruikleenadministra tie. ROTTERDAM „Je loopt nog in een voorwaardelijke straf en ben je weer aan het stelen geslagen. Ik moet zeggen: je bent een echt opgewekt figuur voor de Rotterdamse haven". Aldus de politierechter, mr. A. Heyn- sius, maandagmiddag tegen de 23-jarige havenarbeider J. C., die op 22 september een lap stof, en op 2 september een transistor radio had gestolen. Die lap stof had hij ontvreemd in de haven, en de transistor had hij meegenomen uit de kleedkamer van een havenbedrijf, waar deze radio gereed stond voor de negen tienjarige H. van den B. Overigens was het toestel nog niet eens het eigendom van deze Van den B.t hij had de radio op zijn beurt gestolen van een collega. „Je pikt maar en je doet maar" sprak mr. Heynsius afkeurend tot K, die nu al voor de zesde keer terecht stond, en nog verscheidene voorwaardelijke straffen had uit te zitten. De officier van justitie, mr A, Wend- sels, eiste een maand gevangenis, een straf waarmee de politierechter accoord ging, na evenwel woorden van onbegrip te hebben gesproken over het werk van de Bredase reclasseiïngsambtenaar, die K. zonder cning bezwaar in de Rotter damse haven' had laten werken, terwijl deze dan aan de verleiding van het stelen meer zou blootstaan dan bij een ander werk. „zeldzaam onhandig", was zijn oordeel. De kameraad van K., Van den B. kreeg vier dagen voor zijn diefstal van de radio aangezien hij er „min of meer onschuldig was ingeiuimem". De officier had tien dagen gevraagd. ROTTERDAM De minister van onderwijs en wetenschappen heeft bij beschikking van 7 september ji. mr. J. Th, M. de Vreeze uit Utrecht benoemd tot lid der commissie voorbereidign me dische faculteit Rotterdam. 12 februari 1922, studeerde aan de Ned. Economische Hogeschool, deed zijn doc toraal in 1946, promoveerde in 1953 op „Het vrijwillig filiaalbedrijf". Begrijpe lijk onderwerp, dr, Alers is directeur der N.V. Alhamo, levensmiddelengroothandel in Rotterdam. Woont in Barendrecht, was lijstaanvoerder van zijn partij bij de ver kiezingen, sedert 1953 lid Provinciale Sta ten; was na de bevrijding mede-oprichter Liberale Studentenvereniging Rotterdam, van de Jongerenorganisatie Vrijheid en Democratie afdeling Rotterdam, oud-be stuurslid VVD afdeling Rotterdam. Is se dert 1983 voorzitter VTVO-International (commerciële organisatie van groothan dels- en detailbedrijven in levensmidde len in "West-Europa). Bekleedt vele ande re functies op organisatorisch gebied van zijn branche P. TH. BIERSMA: In Utrecht geboren op 8 januari 1919, behaalde na ulo-opleiding diploma boekhouden en SPD, volgde cur sus sociale verzekering en tweejarige cur sus Sociale Wetenschappen, was vakbe wegingsman, is rayonbestuurder P.v.d.A Zuid-Holland en Zeeland. Werkte achter eenvolgens bij Prov. Utrechtse Elektr. Mij., bij Philips in Eindhoven, bij zieken fonds ANOZ in Utrecht, werd in 1948 districtsbestuurder Alg, Bond Mercurius, Rotterdam, in 1952 districtsbestuurder Alg. Ned. Metaalbedrijfsbond, in 1958 ge westelijk secretaris Zuid-Holland P.v dA, in 1965 huidige functie. Is lid Provinciale Staten, woont in Rotterdam, was bij Rijn mondverkiezingen geen lijstaanvoerder. Nauw betrokken bij woningbouwvereni- gings'wezen als oa. voorzitter der Fede ratie Rotterdamse Woningbouwcorpora ties. ledenraadslid Nationale Woningraad. Is lid Raad van Beroep Sociale Verzeke ring. DRS. H. P. M. v. d, DRIFT: In Vlaardin- gen geboren op 23 april 1923, studeerde aan de Ned. Economische Hogeschool doctoraal economie cum laude. Man uit bedrijfsleven, is thans firmant der Han- delmij. Warmelo en Van der Drift te Vlaardingen. Verdere functies o.a. direc teur N.V. Vlaardingse Stoomvisserij, be stuurslid Nederlandse Bond van Haring handelaren, bestuurslid Produktschap voor vis en visprodukten, bestuurslid be drijfschap groothandel in vis en aanver wante bedrijven. Is ook lid van de Vlaar- aingse gemeenteraad. Was geen lijstaan voerder bij de Rijnmondverkiezingea MR. H. B. ENGELSMAN: In 1914 te Bata via geboren, doctoraal Nederlands recht in Leiden, was daama werkzaam in di verse functies bij het ministerie van eco nomische zaken, laatsteUjk in de rang van hoofdadministrateur en in de functie van hoofd der hoofdafdeling prijzen en agrarische ordeningszaken, thans op non- actief. Was van oktober 1958 tot septem ber 1959 lid Tweede Kamer, opnieuw se dert september 1962. Reeds lange tijd lid gemeenteraad Schiedam. Ook lid Provin ciale Staten. Voorzitter Humanistische' Werkgemeenschap Partij van de Arbeid. Tal van andere functies, J. NEDERLOF: In 1914 te Rotterdam ge boren, behaalde na ulo-opleiding praktijk diploma's boekhouden. Engels en Duits, thans chef-administratie technische dienst Holland-Amerika Lijn, woont in Rotter dam. 13 lid van de Rotterdamse gemeen teraad, lid Kamer van Koophandel, voor zitter van de federatie Rotterdam der Partij van de Arbeid. M. H. L. WESTSTRATE: In 1915 te Rot terdam geboren, daar werkzaam geweest bij het onderwijs tijdens de oorlog naar Vlaardingen, daarna als officier bij de Psychologische Dienst. Sedert 1946 in de gemeenteraad van Vlaardingen, in 1947 voorzitter AR-fractle, sedert juli 1954 wethouder. Tevoren van 1947 tot 1954 chef-redacteur van Dagblad „De Rotter dammer", ook correspondent Vlaardingen voor ons blad geweest. Vervulde en ver vult vele andere bestuursfuncties, waar onder bij de Oranje Garde. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Tijdens in Vught ge houden landelijke EHBO-wedstrijden hebben ploegen der A-kring Luid-Hot- land c van de Bescherming Bevolking goede resultaten behaald. De ploeg uit wjjk 07 (Schiedam) behaalde met 314 punten -de eerste prijs, de ploeg uit Maas sluis met 278 punten de derde prijs, wijk 17 (Rotterdam) met 273 punten de vijfde prijs, wijk 08 (2e ploeg Schiedam) met 270 punten de zevende prijs. De drie voor de beste leiders uitgeloof de prijzen 'gingen naar de heren: D, Groe- neweg, wijk 07 eerste prijs 79 punten, mevrouw M. C. van BeeJen-KIeywegt, Maassluis tweede prjjs 78 punten, P van der Doe, wijk 06/2 derde prijs 77 punten. Na afloop van het totale concours kon de prijs van de algemeen beste ploeg worden toegekend aan de ploeg uit wijk 07 en van de beste leider aan de com mandant van die ploeg, de heer D. Groe- neweg, die hiermee de door koningin Juliana ter beschikking gestelde legpen ning verwierf. (Vervolg van pag. 1) Vijftien uur na de eerste uitbarsting, waarbij de vlammen en rook 4.500 meter hoog de lucht inschoten, was het lot van de 2.000 inwoners op het eiland nog niet bekend. Vier- a zevenduizend vluchtelingen worden verzorgd in kampen die langs de Tagatay bergrug aan de oever van het meer opgericht zijn. De meesten van hen zijn echter liet afkomstig van het vulkanische eiland, maar van de oevers van het Taalmeer. Het is de Philippjjnse politie nog niet gelukt contact te krijgen met het eiland een stuk natuurschoon op de punt van Luzon, 65 km ten zuiden (juist) van Manilla. Tot dusver staat alleen vast, dat kleine groepen vluchtelingen veilig de andere oever van het meer berikt hbben. Een vligtuig, dat dinsdag laat over het eiland gevlogen heeft, heeft gemeld op het ongeschonden deel van het eiland geen tekenen van leven waargenomen te hebben. Tot op vele kilometers van het meer is alles plat- gebrand door de rondvliegende as. Ket is een heel bijzondere aanbieding die Van Vorst (J ditmaal doet. Naast detach al lage prijzen van de gewone aanbiedingen hier een buitengewone. Hoe het kan is U een vraag en ons een weet, maar morgen loopt U op de gemak kelijkste schoentjes die U ooit bezat en tegen een prijs, waarvan olieen Ven Vorst bet geheim kent. Heerlijk soepele, comfortabelemocos- sïns in bruin en zwart suëde met vetersluiting, niet voocJ4r?07 maar voorde uitzonderlijk lage prijs van IN ALLE FILIALEN Laat op de middag scheen de vul kaan rustiger te worden. De rook en stoom, welke uitgestoten wordt, komt slechts 30 .meter hoog. Volgens de autoriteiten is het echter nog steeds veel te gevaarlijk om boten naar het eiland te sturen voor een inspectie. Burgemeester Antonio Villegas van Manilla is laat op de middag in een licht vliegtuig over het eiland gevlo gen. Hij meldde geen teken van men selijk leven gezien te hebben. ,,De gehele westelijke kant van het eiland is zwart van de as. De oostlijke kant is nog groen en de mensen daar zijn waarschijnlijk aan de natuurramp ontsnapt. Maar zelfs op de oostelijke kant zag ik niets bewegen", zo vertelde hij later. Onder de vermisten bevindt zich een groep geologen en een aantal per soneelsleden van de vulkanologische dienst. Zij hadden een waarnemings post op de rand van de krater. (Van onze kunstredachtie) ROTTERDAM Zaterdag 2 okto ber aus. zal het tweede gedeelte van de serie „OrgeIavonden-1965" worden Ingezet met een buitengewoon concert door het op 1 januari 1964 officieel opgerichte Rotterdamse Kamerorkest Ars Musica" o.i.v. Alj'e Bolt. Dit is het eerste zelfstandige optreden van het gezelschap in onze stad (tot dus verre is het orkest hier alleen opge treden tijdens een Kerstconcert met het Mannenkoor „Rotterdam-Vree wijk"). Wel liet „Ars Musica" zich horen in oan. Amsterdam, Dordrecht, 's-Gravendeel, Heerjansdam, Zoeter- tneer en het Belgische Mechelen. Als solisten aan het concert van zater dag werken mee de organist Jan Brand wijk, Joost Koch en Marijke Lignac, fluit en Suzan van den Hoek, hobo. De WORMERVEER De politie van Wor- merveer heeft gistermiddag de zeven tienjarige R. B. uit Zaandam gearresteerd, die getracht heeft de vijfjarige Yolanda S untenmaartensdijk van het leven te be roven en vervolgens aan te randen. Woensdagmiddag 22 september meld de de 64-jarige houtbewerker J. Visser zich op het politiebureau met de mede deling, dat hij zijn buurmeisje Yolanda in deerniswekkende toestand achter een bosje in het Wilhelminapark had aange troffen. Vriendinnetjes van het meisje hadden hem verteld dat een man met een donkere bril en slechte tanden het meis je had meegenomen, nadat hij haar een pop had beloofd. De politie heeft op de plaats van het misdrijf een bruine papieren monsterzak gevonden, die geleid heeft tot de oplos sing van de zaak. Op de zak stonden de woorden: „negerzaad geschoond" (neger zaad wordt gebruikt bij het samenstellen van vogelvoer). De politie is verscheide ne zaken in de gemeente langs gegaan om te zien, waar de zak vandaan kwam. Bij een zaadhandel werden de zak als mede het handschrift van een van de di recteuren herkend. Tegelijkertijd stak een jongeman met een donkere bril en slechte tanden zijn hoofd door het loket, die aan het vage signalement beant woordde. De man werd voor een verhoor naar het bureau meegenomen, waar hij in de loop van de dag een bekentenis aflegde. Om half twee gisteren was hij wegge stuurd om bij een bank geld te gaan wis selen. Hij ging naar het Wilhefininapark en posteerde zich daar op een bank bij een groepje spelende kleine meisjes. Na een kwartier liep hij op de kinderen toe en vroeg hun, wie een pop wilde heb ben. Alle meisjes antwoordden met ja. Hij koos toen de vijfjarige Yolanda uit en nam haar mee achter een bosje bij de vijver. Hij propte het kind de bruine pa pieren zak in de mond om het het schreeuwen te beletten. Vervolgens greep hij haar bij de keel Hij heeft zich aan het meisje vergrepen en liet het gewonde en bewusteloze kind achter. De jongeman is rustig naar de bank gegaan en daarna naar zijn kantoor te rug. De volgende dag keek hij in de kranten om te zien, of het meisje wellicht was overleden. De 17-jarige R. B„ die in 1963 voor een soortgelijk vergrijp was veroordeeld tot twee jaar tuchtschool met een proef tijd van drie jaar zal vrijdag voor de officier van justitie in Haarlem worden geleid. K~~-% Een schitterend uitzicht over Amsterdam heeft men vanaf het in aan- bouw zijnde complex van de Nederlandsohe Bank aan het Frederiks- plein. In het midden op de foto de Utrechtsestraat, op de voorgrond het Frederiksplein. ROTTERDAM Twee politiemannen hebben vannacht een auto aangehouden die er zeer slecht uit zag. Na een uitvoe rige inspectie bleek het volgende: de achterband was versleten, chassis op twee plaatsen gebroken, geen kentekenbewijs, geen belastingkaart. De Amsterdamse eigenaar gaf de politie toestemming het vehikel aan een sloper te verkopen. ROTTERDAM Bij de maandag ge houden extra controle op de gedragingen van voetgangers, zijn door de gehele stad 76 processen-verbaal opgemaakt. GRONINGEN De 24-jarige H. E. uit Groningen die verblijf hield te Amster dam is door de Groninger politie Inge sloten verdacht van poging tot doodslag gepleegd op zijn 53-jar]ge moeder, een alleenstaande vrouw die in de Rembrandt van Rijnstraat woont. E. wilde gisternacht een bezoek aan zijn moeder brengen. De verhouding tus sen dit tweeitai is niet te best. E. ver keerde onder invloed van alcohol en toen op zijn bellen en kloppen niet werd open gedaan verschafte hij zich met geweld toegang tot de woning en greep zijn moeder bij de keel. De vrouw wist zich los te rukken. 2e rende de straat op en vroeg buurtgeno ten om de politie te bellen. Inmiddels gooide E. bloempotten door de ramen naar buiten. Toen de politie kwam werd hij aanvankelijk ingerekend omdat hij onder invloed van alcohol verkeerde en vernieling had gepleegd. Maar gisteren kwam de moeder aan het bureau en deed het verhaal dat haar zoon haar bij de keel had gegrepen. Het onderzoek duurt voort ROTTERDAM De 21-jarige auto monteur J. de Bruin uit Blijdorp zal voortaan niet zo hulpvaardig meer zijn als giteravond. Toen hü tegen middernacht met zijn auto over de Ringdijk kwam, na een bezoek aan zijn verloofde in Sehiegroek, zag hij bij een bushalte twee mannen slaan. Omdat er op dat uur geen bus meer komt, stopte hij en vroeg de mannen waar zij naar toe moesten. Het ant woord: „Naar Amsterdam", verrastte hem. Maar zijn verrassing werd nog groter toen hij op zijn opmerking: „Jammer, daar moet ik niet naar te", hoorde: „En toch breng jjj ons naar Amsterdam' Zo niet dan kun je op je duvel krijgen of we sefhieten je overhoop*.. Tegelijkertijd ging een van de mannen naast hem zitten en duwde de an der, die op de achterbank plaats nam, iets hards in zijn rug. De man durf de geen weerstand te bieden en reed naar Amsterdam. Bij de afrit naar Schiphol wensten zijn passagiers uit te stappen. Zij bedankten hem voor zyn lilt. De heer De Bruin heeft aangifte ge daan hij de politie. ROTTERDAM In de afgelopen nacht werd een 66-jarige landbouwer aan de Groenedijk wakker van hevig lawaai aan de voordeur. Toen hij ging kijken en de deur opende, viel er een man naar bin nen. De man was dronken en had tegen de deur staan frappen, de brievenbus ver nield en de gang bevuild. Hij kon zijn naam niet opgeven. De politie heeft de man, die een Duitser bleek te zijn, mee genomen naar het bureau De Slinge. ROTTERDAM Een ondernemende Duitse jongen van liefst zestien jaar met een voorkomen als een reus, heeft de politiekorpsen van Gouda en Rotterdam veel werk bezorgd door in eeu gestolen auto en bewapend rond te rijden. He; begon in Gouda waar de knaap liet zien een pistool te hebben Hij ver trok met zijn Volkswagen naar Rotter dam. De politie van de Maasstad was inmiddels gewaarschuwd en wachtte mei een auto de Volkswagen op Er volgde een snelle achtervolging omdat de jongen in de gaten kreeg dat hij werd gevolgd. Er moesten nog drie politiewagens aan te pas komen om de Volkswagen klem te rhden. Toen bleek dat de bewapening er mee viel: een alarmpistool en een luchtdruk pistool. De auto was de nacht tevoren in Dortmund gestolen. ROTTERDAM Ais verdacht van zware mishandeling is gearresteerd de 66-jarige H. T. Hij zou zijb 67-jarige echtgenote met een hamer vijf maal op het hoofd hebben geslagen. Zij kreeg diverse verwondingen. De vrouw is in het Dijkzichtziekenhuis behandeld. Nu woont ze bij haar zoon. ROTTERDAM In de werkplaats van de Netam aan de Van Hemontstraat is maandag de 57-jarige controleur P. J. van der Stel uit de Grote Visserijstraat gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen een oprijbrug waarop de man stond door het breken van een hijsoog drie meter viel. De heer v.d. Stel kwam met zijn hoofd op de grond terecht. Hij is in het Dijkzichtziekenhuis opgenomen. 9 Eenander arbeidsongeluk overkwam de twintigjarige timmerman J. G. Korver uit Gouda in het metro-bouwdok aan de Blaak. Hij sprong van een vier meter hoge stelling omdat hij dacht dat de stelling zou vallen. Hij is in het Dijkzi chtziekenhuis opgenomen. ROTTERDAM In de bejaardenso ciëteit van de Opstandingskerk aan het Lisplein zal prof. dr. H. Jonker uit Utrecht donderdag 30 september om 20 uur spreken over „Martin Buber en het Christelijk Geloof' voor de commissie voor de verhouding van Kerk en Israël, classis Rotterdam-Noord. ROTTERDAM Met ingang van 1 januari hebben B. en W. benoemd tot hoofd van de afdeling onderwijs en volksontwikkeling ter gemeentesecretarie van Rotterdam mr. J. G, Bannink. De heer Bannink is thans werkzaam: als administrateur bij het ministerie van onderwijs en wetenschappen. In die functie is hij staffunctionaris bij dm hoofdafdelng nijverheidsonderwijs. Mr. Bannink, die in 1928 te Haaksber gen werd geboren, heeft in 1952 aan de Utrechtse universiteit het doctoraal exa men rechten gedaan. Hij woont in Den Haag. De heer P. Burik, hoofd van de afdeling sport en recreatie ter gemeen tesecretarie, heeft reeds geruime tijd mede de leiding gehad van de afdeling onderwijs en volksontwikkeling. Hij zal deze beide functies tot 1 januari blijven vervullen en zich daarna geheel wijden aan de afdeling sport en recreatie. continuo-partijen enz. zuilen worden s tolkt door Ernst Dubbeld. Het programma wordt geopend een door een Engelse musicoloog dansen vanPurcell (en tijdgenoten samengestelde suite. Van de onbekende. Engelse contpoaij violist Michael Christian Festin? m eeuw) zal een onlangs ontdekt Concert in D-groot voor het eerst in Rotterdai ten gehore worden gebracht. Na het meer bekende Concerto erow in G-groot op.6 no.I van Handel stalt hs concert in F-groot voor orgel en arte van de Tsjech Frantisek Xaver Brixi eerste uitvoering op het program Brixi, die leefde van 1732 tot 1771 i 'R0Ï Praag, was organist en componist. Bi mr ontving zijn muzikale opleiding bij Jo seph Seeger, terwijl hij gelijktijdig a {ra! de universiteit studeerde. Hij ontriai zijn eerste aanstelling als organist aa! hri de St, Galluskerk. In 1756 werd hi «sein kapelmeester van de Dom te Praai Brixi componeerde ongeveer 500 kerb lijke werken. In het tweede deel van zijn orgelton; f" eert kan men al kenmerken van de laten 6)113 Mozartstijl ontdekken. Het concert is F s groot is wel het gaafste werk van de vin itieliti orgelconcerten, die Brixi schreef n «r el bezetting van dit (waarschijnlijk imsa sjfi 1750 en '60 geschreven) werk isi orgel „Ir strijkorkest, twee hoorns en cembalo. Ni rjjv het openmgsdeel, dat opvalt door cos- trastwerking en door de „Seufzer", voir het poëtische langzame deel. Het eci ®8 1 concerterende karakter zoals men di wn wei kent van de Handel-concerten, is r of t het laatste deel onmiskenbaar aamse lfn Het concert zal worden besloten met sa!,jr^ een uitvoering van de Sinfonia in Be groot van Johann Christian Bach (de „Londense".) i i Deze sinfonia is gecomponeerd «Is; driedelige ouverture voor de opera JkJ cio Silla". De bezetting bij dit werk Is: als volgt: strijkers, twee fluiten, hobo); klarinetten, fagotten en hoorns. (Vervolg van pagina 1) Hij gaf prompt Antilliaanse centen aan degenen, die hem het geschenk hadden overhandigd. Zoals hij zei, „ik ben bijgelovig en wil de vrieTuisctap met door het geschenk laten afsnty Hr den". Het bezoek aan het Caraibische Ma rine Biologisch Instituut werd door de nognc Koningin zo op prijs gesteld, dat aj het tijdschema vergat. Het doel van het bezoek was de opening van de nieuwe vleugel van het instituut. Mei een. gieter sprenkelde de Koningin wa ter op de landheremietenkreeftcn, waarvan er een aantal in een bakje was bijeengebracht. Meteen begonnen de kreeften als wildemannen te zoeken en kwamen m een ander bakje terecht, waardoor «at mechanisme in werking werd gestald Daardoor werd een met vissen ver sierd net, dat toegang gaf tot de nieu we vleugel, weggeschoven en was de opening geschied. Tevoren had de Koningin een be- zoek gebracht aan het St. Elisabeth- ufc gasthuis, waar zij een onverwacht be zoek bracht aan de echtgenote va® minister-president Jonckheer, die we gens een beschadiging van een rug- wervel in dit ziekenhuis wordt ver pleegd. Een kort bezoek aan het uit de achttiende eeuw daterende gerestau reerde herenhuis ,,Pachi de Sola by tekende het einde van een ongetwt)-, feld vermoeiende tocht. Prins Bernhard heeft gistermiddag nadat hij de Nederlandse en Antilliaan^ se persvertegenwoordigers in een kor te bijeenkomst in het gouvernements huis had ontvangen, een bezoek aan de Antilliaanse verffabriek en daarna het „Vormingscentrum ascension van de Koninklijke Marine gebracht. De directeuren van de fabriek, oe heren P. Groen en N. Chumaceiro, die de Prins bij de ingang van tie fabriek welkom heetten, ..begd-i-' den het hoge gezelschap tijdens net bezichtigen van de fabriek, -rins Bernhard, die onder meer verge»»® was van gouverneur mr. N. Debrot en de Antilliaanse minister van jus titie is en de Nederlandse vice- minister-president mr. Biesheuvel toonde veel belangstelling voor oe uitleg, die de heer Groen gaf ®v.e.j de gang van zaken van het bedril' gedurende de afgelopen vijf Jaa*' (De eerste steen voor de bouw ras de fabriek was op 23 januari luw door prins Bernhard gelegd). Aan het slot van zijn toespraa» overhandigde de heer Groen es» zilveren tabaksdoos aan prins Bern hard. als herinnering. Gouverneur Debrot merkte meteen op: „De vol gende keer een zilveren asbak Door het lange verblijf op de ven- fabriek was men achter geraakt op tijdschema.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2