f lieii „wast" lucht in vier windrichtingen Sp Pistolen voor wat dikker gezaagd Groot aantal botsingen tijdens het weekeinde Rotterdamse pianisten met het R.Ph.O. V Meetposten en centrale continu in actie euren naar S02 op eigen terrein en in omgeving BEKENDMAKING Prinses Margriet werd zuster Margriet MrJ.H. Prins over koers van A.R.P. Onze actie zal huwelijk niet verhinderen" Ernstig gewond bij val in ruim Dronken matroos rijdt meisje aan Vier geivonden in verkeer Stuursysteem van 0G0-2 werkt niet Promenade concert Rivierahal f4-9° Meetpunten Alarmschei 1 NRT na „Op blote voeten" nu met ,,'n Vreemd paar" Afrit Schiedamsedijk afgesloten KOM KUKEN IN DE KATTENBEKER I ALS UW KOFFERS TE ZWAAR WORDEN BE ROTTERDAMMER - - Comité Verzoekschrift: (artikel 5 Wegenverkeersreglement) KELDER VOL POTTERIE. INTERNATIONALE KUNSTNIJVERHEID 5 Liesveld 151 Vlaardingen Telefoon 3473 N33 'N3WH0X N3 N3d13fDS 'N3138H3WNi31M EL fe°P. het pagina 4 (Van een onzer redacteuren) BOTTERDAM Shell-Pern: s ge bruikt een geheel nieuwe methode om de lucht in de omgeving van het complex te analyseren. Dit ge- schiedt op vier plaatsen continu en vol-automatisch. Op een cen traal punt worden de gegevens verzameld. Zo heeft men op ieder moment een duidelijke aanwijzing van de mate en de herkomst van eventuele zwaveldioxyde-concen traties. Men kan zeggen: de Shell was de lucht in de vier windrichtingen. Doel van deze werkwijze is a la minute vast te kunnen stellen wanneer het nodig is de installaties over te scha kelen op zwavelarme brandstof. Een dergelijke overschakeling wordt ver richt als tijdens abnormale weers omstandigheden het S02 gehalte in de lucht te hoog dreigt te worden. Shell neemt deze maatregelen even als de bouw van de 21S meter hoge schoorsteen in het kader van de strijd tegen luchtvervuiling. Onder ab normale weersomstandigheden in deze zin verstaat men perioden van weinig luchtverplaatsing waardoor de rook gassen, die de Shell uitstoot, niet vol doende zijn verdund voordat zij het grondniveau bereiken. Sedert de be- ruchtc datum van 5 december 1962 is drie maal besloten over te schakelen op „zwavelarm". Dat gebeurde toen op basis van de .eigen metingen, die de Shell reeds jaren doet. Die metingen waren zeer betrouw baar, zo meldt het Shellblad „Onder de vlam", maar de behoefte deed zich voor om over het optreden der S02-concen- traties, die van de Shell-fabricken af komstig zouden kunnen zijn, meer ge gevens te verzamelen en vooral om het meetproces te verbeteren en te automa tiseren. Ook was het van belang om met een zekere nauwkeurigheid te kunnen vast stellen vanwaar de eventuele concentra ties afkomstig zijn. De luchtvervuilings deskundigen van de Shell hebben in samenwerking met de instrumentendienst deze geheel nieuwe apparatuur ontwik keld. In vier windrichtingen zijn meet punten ingericht en als centrum van het complex werd vastgesteld ongeveer de plaats waar de hoge schoorsteen in aan bouw is. De vier meetpunten zijn gevestigd: zui delijk in het BuJgepIaatbos; noordweste lijk in een kantoorgebouw van de haven dienst in de Botlek; noordoostelijk In het z.g. Maaskantoor op eigen terrein en oostelijk ook op eigen gebied in bet z.g. Eubberterreln. Deze plaatsen voldeden aan de eisen dat zij op enige afstand van de schoor stenen zijn gelegen en dat het tussen liggende terrein vrij is van andere in dustrieën, woonwijken of wat voor „ob stakels" dan ook. In de vier meetposten wordt continu de hoeveelheid zwaveldioxyde in de lucht gemeten en met een recorder op een draaiende papierrol geschreven. Boven dien worden de meetresultaten via een telefoonlijn automatisch doorgegeven naar de centrale apparatuur in het labo ratorium. Op dat punt worden de resultaten dur vier punten bij elkaar gebracht en in vier kleuren geregistreerd, zodat daar vier inktlijnen naast elkaar aangeven of-en zo ja hoeveel S02 er in de lucht aanwezig is. Een uitschieter wordt op die manier onmiddellijk zichtbaar. Wanneer de concentratie op een of meer punten te hoog dreigt te worden gaat een alarmschei rinkelen. In zo'n ge- Prinses Margriet is sinds van morgen verpleegster in het protestants-christelijk zieken huis „De Lichtenberg" te Amersfoort. De instructie met de pop „Kareïtje" gaf de leer ling-verpleegsters (prinses Mar griet tweede van rechts) nogal eens aanleiding tot hilariteit al komt de fabrieksleiding er dan aan e pas. Men gaat overwegen welke maat- egelen te nemen zijn. Belangrijk is hier- jij de op het moment heersend'- wind richting. Een voorbeeld: als de post Ruigeplaat (zuidelijk dus) een hoge concentratie aangeeft en er Zwaait een''Zuidenwind dan is het voor de Shell duidelijk dat de oorzaak niet op eigen terrein is ge legen. Dan neemt men dus geen maat regelen. Om die reden is in de centrale appa ratuur tevens een continu werkende windrichting en een windsnelheids- meter ingebouwd, die eveneens de meet- metcr ingebouwd, die eveneens de meet resultaten registreert via een recorder. Het geheel is gecompleteerd met een lichtbak waarop een kaart van het com plex en naaste omgeving Is aangebracht, waarop de vaste meetpunten zijn aange geven en waarop met behulp van metalen pjjien de heersende windrichting kan worden ingesteld. Op die manier krijgt men een duidelijk inzicht in de mate en herkomst van de luchtvervuiling op eik gewenst moment. (Vai: een correspondent) MAASSLUIS Vrijdagavond sprak mr. J, H. Fr: as, direkteur van de Dr. A. Kuyperstichtiug Ten Den Haag, over „De koers van de A.RJ?." tijdens een vergade ring in De Sluis van de A,R.-kiesvereni- ging afdeling Maassluis. In een duidelijk betoog zette de heer Prins uiteen, dat het onveranderd onze opdracht blijft ook op het terrein van de staatkunde ons christelijke geloof te bele en te belijden. „Alles wat in de loop van de tijd als christelijk politiek beginsel is geponeerd kon niet blijven gehandhaafd. Dit heeft bij velen een gevoel van onzekerheid opgeroepen". Spreker stelde, dat een af wijkende uitwerking van het beginsel onder verschillende omstandigheden geen reden tot verontrusting is, maar dat dit normaal en zelfs vereist is. Sprekende over het gevaar van eenzij digheid, bijvoorbeeld op economisch ter rein, wierp mr. Prins de vraag op of mogelijk niet teveel prioriteit wordt ge schonken aan het Waterweggebied, waar door de leefbaarheid daarvan in gevaar wordt gebracht door en voor de toene mende bevolking op een klein stukje grond". Voor het oplossen van dergelijke problemen zijn echter veel technische gegevens benodigd. Het is onze taak om in alle situaties te trachten er achter te komen wat rechtvaardig is en om zo te komen tot een gezonde en rechtmatige ontplooiing van land en volk". In een geanimeerde bespreking die op het refe raat volgde, ging mr. Prins dieper in op vragen over de hedendaagse politiek. Y?EN beeld van de centrale post, die in bet Gaslaboratorium is inge richt. Op de linker papierrol komen de gegevens uit de vier meetpunten bij elkaar. De rechter recorder no teert' dei'JieerseTide'i yjindrichting en windsnelheid. Onder 'de glazen plaat ligt teen plgtfegrófidZvan'hët SheUter- reih en onmiddellijke omgeving. Foto onder: /~ÏP elk der vier meetpunten is deze apparatuur opgesteld. Links het apparaat, waarin de lucht wordt ge analyseerd. Rechts de recorder die de gevonden waarden van dit meetpunt noteert. ZEIST Ook in de gemeente Zeist heeft kolendampvergiftiging dit week einde een slachtoffer geëist. De 24-jarige mevrouw J. Steenbeekvan Zanten werd vanmorgen dood aangetroffen in haar woning aan de Scharweijdelaan. Haar echtgenoot, de grondwerker W. Steenbeek en twee kinderen van 7 en 2 jaar werden naar het ziekenhuis gebracht. De toestand van de man is zorgwekkend. De kolendampvergiftiging moet zich reeds in de nacht van zaterdag op zon dag hebben voorgedaan. Het gebeurde werd eerst vanmorgen ontdekt toen een broer van de heer Steenbeek bij de wo ning kwam om zoals gebruikelijk samen naar het werk te gaan. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het Comité Verzoek schrift Staten-Generaai, dat een. aktie door middel van handtekeningenlijs ten voert tegen de goedkeuringswet voor het huwelijk tussen prinses Beatrix en de heer Claus von Ams- berg, heeft vanmorgen in het pers centrum Nieuwpoort bij monde van zijn voorzitter prof. dr. D. Wiersma verklaard niet te verwachten dat de actie het huwelijk zal verhinderden. Wij zy'n ons bewust te strijden voor een verloren zaak", aldus de Leidse (hoogleraar. Tijdens de persconferen- tie zijn overigens geen nieuwe punten naar voren gebracht. Het is de bedoeling van het comité de beide Kamers via het straks te bieden petitionnement te laten weten dat het huwelijk de afkeuring heeft van „een belangrijk deel van het Nederlandse volk". Over het effect van de actie kon nog niets worden meegedeeld. Dage lijks zc-uden er bij het secretariaat in Rotterdam positieve en negatieve reacties binnen -komen. Het merendeel zou bestaan uit adhesiebetuigingen. In Rotterdam schijnen vooral P.v.d.A.- jongeren actief te zijn met het afhalen van handtekeningenlijsten. Tot afge lopen zaterdag is er ongeveer ƒ10.000 aan giften binnengekomen, waarvan ƒ4.500 van een r.k. Rotterdammer. Wat betreft de wei-gering van veel Nederlandse dagbladen om de oproep voor actie in hun advertentiekolommen op te nemen, beklaagde het comité- bestuur zich dat zo de democratische middelen tot het voeren van een legale actie aan het comité ontnomen werden. Tegen het eind van de persconferentie waagde prof. Wiersma zich toch aan de voorzichtige veronderstelling dat aan het eind van de actie zou blijken dat onge veer tien procent van de kiesgerechtigde Nederlanders achter het petitionnement zou staan. MAANDAG 13 OKTOBER io« zaterdagmiddag een valpartij van ït - meter in het ruim van zijn schip mi man was boven het ruim van hetVrtiï liggend in de haven van de ENCR. hés met het plaatsen van een scheerbaffi- toen hij zijn evenwicht verloor Met een hersenschudding, een hnnM wond en inwendige kneuzingen b2' men de schipper naar het HavenzipS huis te Rotterdam. Zleter" ROTTERDAM- Dr. P. J. van i Schaar, hoofd van de psychiatrische afda ling van het Dijkzigtziekenhuis, neemt in" verband met zijn pensionering od 20 «v tober om 15.30 uur afscheid in het audiio" rium van het ziekenhuis. Admiraal sir Henry Oliver, die in de eerste wereldoorlog hoofd was van ril oorlogsstaf van de Britse marine en ak zodanig nauw samenwerkte met Winston Churchill (toen minister van marine) i" in de ouderdom van 100 jaar overle den. TJ OTTERDAM Zaterdag zijn de prijzen uitgereikt, behaald op de schietwedstrijd, die de Koninklijke Scherpschuttersvereniging „Rotter dam" in oktober had georganiseerd ter gelegenheid van het driehonderd jarig bestaan van het korps Mariniers. De vereniging had ook een geschenk voor het korps: een set oude duelpis tolen, .dat generaal-majoor J. G. M. Nass verrast en dankbaar aanvaardde. ROTTERDAM Zaterdagavond reed de 29-jarige matroos -H. M. van H. met zijn bromfiets onder invloed van sterke drank slingerend over het Zuidplein. Hij reed zelfs het trottoir op. Daar werd de zeventienjarige typiste E. P. de Koning aangereden. Het meisje is met schaafwon den aan de benen en een hersenschud ding naar het Zuiderziekenhuis gebracht. De matroos werd ingesloten. ROTTERDAM Vorig jaar septem ber begon het Nieuw Rotterdams To neel „Op blote voeten in het park" te spelen en nog altijd zijn de voorstellin gen van deze kostelijke comedie door- slaande successen. Van dezelfde schrij ver, Neil Simon, heeft het NRT zater dag „Ondd Couple" <„'n Vreemd paar") in première gebracht. Al zal dit door Fim Dikkers met humoristis- sche fantasie geregisseerde blijspel e- veneens geruime tijd volle zalen trek ken, het is beduidend minder spranke lend en meer van dik hout planken zagend dan de spirituele blote-voeten- klucht. Vertaler Jan Teulings heeft als.Oscar de dankbaarste roL Oerkomiek is hij'de gescheiden levende slordevos, die zich het lekkerst voelt in een rommelige troep. Dat daaraan een einde komt, is Oscars eigen schuld, want in zijn royale achtkamerwoning neemt hij Felix op, een van zijn.pokervrienden, wien3'huwe lijk kapot ging en die, de wanhoop nabij, een fatale daad zou kunnen begaan. De samenwoning wordt echter al gauw een marteling. Felix is namelijk Oscars tegenpool, een jantje-precies, een piete peut, feller dan menige huisvrouw beze ten van een zindelijkheids- en kokkerel neurose. In deze lastige, hem bepaald niet op het lijf geschreven rol, is Luc Lutz, soms wat dik aangezet, een onman nelijk mannetje, vaker grappig in zijn mimiek dan met de nogal oubollige tekst. Een van de aardigste scènes is die, waarin het tweetal, op aandringen van Oscar, de twee dames van boven te gast heeft en Felix de opgeprikte en pietpra- tende buurvrouwtjes met een nummertje huilen over vrouw en kinderen in een weekhartige vertro'etelstemming brengt. Met dit tafereel, waarin Petra Verbeek en Carola Gïjsbers van Wijk koddig mee-ehargeren, weten we overigens voor de pauze al, waar het erna in de botsing tussen Oscar en Felix op uit zal draai- Is „Op .blote voeten in het park" een constant onder flinke druk spuitende fon- (Van een onzer verslaggevers) treed zondagnacht de bestuurder van een bestelauto tegen een scooter. Hierbij Vlaardingen Een ernstige aanrij- kwam de scooterrijder, de 39-iarige G ding gebeurde zaterdagmiddag op het A. uit Rotterdam, te vallen. De bestel' kruispunt Burgemeester Fruissingel- - Billitonlaan. Een dertienjarig meisje W. V. stak de Burgemeester Pruissingel over en werd geschept door een perso nenauto, bestuurd door de 28-jarige J. K. M. Het meisje moest met een linker beenbreuk en een zware herensehudding naarr het Holyziekenhuis worden ge bracht. Haar fiets werd totaal vernield. Om dat het gebeuren voor de politie niet geheel duidelijk is geworden, worden eventuele getuigen verzocht zich te mel den. op het hoofdbureau van politie, af deling verkeer. 9 De 39-jarige W. E. uit MAASSLUIS reed vrijdag met zijn auto over de Maas- sluisedïjk richting Ary Koplaan. Van de Industrieweg naderde een personen auto, bestuurd door de 21-jarige me vrouw G. G.H. Zij verleende op het kruispunt geen voorrang aan E. Mevrouw G.H. liep bij de botsing een riblrac- tuur op en de heer E. schaafwonden. De inzittende van een der auto's, de 36- jarige J. A. B.—H. kreeg een ernstige hoofdwond. Beide auto's werden zwaar beschadigd. 9 Op het kruispunt Van Hogendorp- laanRozelaan botsten vrijdagmiddag twee auto's. De 24-jarige mejuffrouw A. C. H. M. van f. reed met haar perso nenauto uit de Rozelaan rechtsaf de Van Hogendorplaan op. Vanuit de Van Ho- gendorplaan naderde in de richting Kethel de 28-jarige mejuffrouw A. S. C. V. met haar auto. Zij werd frontaal aan gereden door mejuffrouw Van T. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. O Op het kruispunt Binnensingel Eerste Van Leijden Gaelstraat verleende zaterdagmorgen de 16-jarige bromfietser F. S. geen voorrang aan een personen auto. S. werd aangereden en liep schaaf wonden aan rechter arm en been op. In de Eerste van Leijden Gaelstraat auto reed zonder te stoppen door. Het betrof vermoedelijk een wit-crême ge kleurde Opel Caravan, die aan de lin ker voorzijde beschadigd moet zijn. Iedereen die inlichtingen kan verschaffen wordt verzocht zich met de verkeers politie in verbinding te stellen. 9 Op het kruispunt Burgemeester Pruissingel—Van der Driftstraat kwam de 37-jarige bestuurder van een perso nenauto, F. E. v. d. M., vrijdag in botsing met een andere personenwagen. Beide bestuurders reden, over de Burgemeester Pruissingel in de richting Maassluisedljk. Bij het genoemde kruispunt moest v. d. M. uitwijken voor een bromfietser, die geen voqorrang verleende. Hij botste hierdoor tegen de voor hem rijdende en naar links afzwaaiende personenauto. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide auto's werden zwaar be schadigd. WASHINGTON Bepaalde in strumenten van het vrijdag in een baan om de aarde gebrachte Ameri kaanse geofysisch laboratorium OGO 2 werken niet goed en men is daardoor gedwongen tijdelijk een. aantal Droe ven achterwege te laten. De satelliet blijft niet in de hem aangewezen positie nl. naar de aarde gericht, aldus heeft een woordvoerder van de N.A.S.A verklaard. Dergelijke moei lijkheden met het stuursysteem hebben ook de onderneming met OGO-één in de war gestuurd. tein van geestigheden en buitelende situa ties, in ,,'n Vreemd paar" valt de „druk" nogal eens weg. De spelers moeten dan heel wat „bijvullen" om het tekort van de schrijver te compenseren. Niet onver dienstelijk lukt dit in de scènes met Eli Blom, Wim Hoddes, Pieter Lutz en Fran: Kokshoorn als pokervrienden. Wanneer het spel binnen het door Jo- han Greter en Cor Hezemans ruim boven woningwetstijl ontworpen décor nog wat beter „zit", kan de voorstelling aan vaart en kleur zeker winnen, al blijft ook dan het veelvuldig gebruik van krachttermen symptomatisch voor Nèil Simon's telkens merkbaar gebrek aan beeldend vermo gen. TON HYDRA Tij'dens de concerten, die vanaf de benoeming van Franz-Paul Decker als vast dirigent van het Rotterdams Phiiharmonisch Or kest, door dit ensemble zijn gege ven, is tot nog toe aan Rotterdamse toonkunstenaars weinig of geen gelegenheid geboden zich als solist te doen horen. Maar gedurende het zaterdag in de Rivièrahal gegeven promenadeconcert leek het er veel op, dat Decker deze lacune in ons stedelijk muziekleven wilde op heffen. Niet minder dan vier Rotterdamse pianisten verleenden hun medewerking bij de uitvoering van enkele klavierconcerten voor twee pianio's en orkest. Elly Saiomé en. Alex van Amerongen brachten als Nederlandse première een concert van de Tsjechische componist Jan Ladislav Dussek ten gehore, en Henk Lagendaal en Piet Veenstra speelden het alom bekende dubbelconcert in Es van Mozart. Het is bepaald geen slechte keus van de dirigent geweest, want In beide con certen hebben genoemde pianisten bewe zen hun plaats op het podium waard te zijn. Na een exacte en geladen vertol king van Van Beethovens Egmont-ouver- ture en een kleurrijke en muzikanteske weergave van Dvoraks Scherzo capric- cioso hebben Lagendaal en Veentra met het goed begeleidend Orkest een uitvoe ring van Mozarts dubbelconcert gegeven, die aan hoge eisen voldeed. Hun samenspel vertoonde een twee- eenheid, die tot uitdrukking kwam door technische nauwkeurigheid, gelijke mu zikale opvattingen en een toucher, waar in geen verschillen vielen te bespeuren. Na.de pauze volgde dan Dusseks con cert in Bes. Wat speelmogelijlcheden be treft een aantrekkelijk stuk, waar de uitvoerenden de handen vol aan hebben. Het passagewerk heeft hier echter een al te dominerende functie. Mede door het uitblijven van voldoende contrastwerking en de niet zo belangrijke muzikale In" houd doet de lengte van dit stuk zich vooral in het eerste deel, terdege gevoe len. Wanneer men eenmaal geboeid is door het oeuvre van een practisch ver geten componist, clan bestaat altijd het gevaar dat men van onder-naar over waardering overslaat. Het komt ons voor, dat Van Ameron gen, aan wie de introductie van dit on bekende concert is te danken, hier niet geheel aan is ontkomen. Wij zouden ech ter de componist Dussek niet willen tax eren naar dit enkele werk, want voor een juiste beoordeling van deze typische overgangsfiguur tussen Mozart en Beet hoven is kennisname van zijn vrij tal rijke kamermuziekcomposities onontbeer lijk.- Intussen hebben de pianisten Elly Sa lomé en Alex van Amerongen een knappe prestatie geleverd door hun gave en fraaie vertolking van het dubbelconcert, dat mede door het ontbreken van rust punten in beide snelle delen, hoge eisen aan de uitvoerenden stelt. Met Griegs nopulnire eerste suite Peer Gynt werd dit succesvolle promenade concert besloten. W. H. W. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Met ingang van dinsdag 19 oktober 1965 zal de afrit van de Schiedamsedijk naar Plein 1940 voör alle verkeer gesloten zijn. Deze afsluiting duurt tot volgende week dinsdag. Burgemeester cn Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij bij hun besluiten van 22 juli 1965, krachtens arti kel 5, eerste lid, sub c, van het Wegenverkeersreglement, hebben vastgesteld de volgende wijzigingen van het Ver- keersbesluit voor de Gemeente Schiedam. 107e wijziging. ARTIKEL 1 Onder het hoofd „Stopverbod" wordt opgenomen de ru briek Hoofdstraat tussen de Willem Brouwerstraat en de Koningin Wilhelmlnabrug, bord model 49 bijlage W.V.R. ARTIKEL 2 Onder het hoofd „Waehtverbod" worden opgenomen de rubrieken: a. Groenelaan (noordoostzijde) tussen het Wiihelmina- plein en de Willemskade, borden model 56 en 57 bij lage W.V.R.: b. Toegangslaan naar het terrein van de Schiedamse Sportvereniging HJ3.S.S. in het sportpark „Harga", bord model 55 bijlage W.V.R. ARTIKEL 3 De onder het hoofd „Stopverbod" opgenomen rubriek Mgr. Nolenslaan, zuidelijke zijde, tussen Parkweg en Pier- sonstraat, nummers 50 en 51 (bord model W.V.R.) wordt gelezen als volgt: Mgr. Nolenslaan, (zuidzijde) tussen de Piersonstraat en de Parkweg, behalve de parkeerkommen. borden model 6, 50 en 51 bijlage W.V.R. I08e wijziging. ARTIKEL 1 Onder het hoofd „Verbod linksaf slaan" worden opgeno men de rubrieken: a. Korte Singeistraat, voertuigen, ruiters en geleiders van rij- en trekdieren en vee, komende uit oostelijke richting, de Broersvest op, van maandag tot en met vrijdag tussen 16.00 en 18,00 uur. borden model 6 en 44 bijlage W.V.R.; b. Broersvest (westelijke, rijbaan), voertuigen, ruiters en geleiders van rij- en trekdieren en vee, komende uit noordelijke richting, de Korte Singelstraat in, van maandag tot en met vrijdag tussen! 16.00 en 18.00 uur. borden model 6 en 44 bijlage W.V.R. ARTIKEL 2 De onder het hoofd „Geslotenverklaring van wegen" op genomen rubriek Herenpad in de richting van de Broers- Y®sJï „voor alle motorrijtuigen, bord model 21 bijlage W.V.R. wordt als volgt gelezen; Herenpad in de richting van de Broersvest, voor het verkeer met alie voertuigen, LU" trekdieren en vee. borden modél 14 en 16 bijlage W.V,R. ARTIKEL 3 Onder het hoofd „Waehtverbod" wordt opgenomen de ru briek Laurens Costerstraat (noordzijde), borden model 56 en 57 bijlage W.V.R. J09e wijziging. ARTIKEL 1 De onder het hoofd „Waehtverbod" opgenomen rubriek Lange Nieuwstraat tussen de Gerrit Verboonstraat cn de Westvest aan de oostzijde, langer dan Vz uur, tussen 8.00 en 18.00 uur, alleen op werkdagen, borden model 60 en 63 bijlage W.V.R. wordt als volgt gelezen: Lange Nieuwstraat (oostzijde) tussen de Gerrit Verboonstraat en de West- vest, langer dan uur. tussen 8.00 en 18.00 uur. van maandag tot en met vrijdag, borden model 6. 60 en 63 bij lage W.V.R. ARTIKEL 2 a. De onder het hoofd „Waehtverbod" opgenomen ru briek Lange Nieuwstraat tussen de Oranjestraat en het perceel nr. 195, tussen 8.00 .en 18.00 uur. alleen op werkdagen, borden model 1, 6 en 58 bijlage W.VR.. vervalt b. Onder het hoofd „Waehtverbod" wordt opgenomen de rubriek Lange Nieuwstraat (zuidwestzijde) tussen de Oranjestraat en het perceel nr. 195, tussen 8.00 en 38.00 uur, van maandag tot en met zaterdag, borden model 1, 6, 59 en 60 bijlage W.V.R. (combinatiebord ingevolge toelichting na model 63). c. Onder het hoofd „Stopverbod" wordt opgenomen de rubriek Lange Nieuwstraat (noordoostzijde) tussen de Verbindingsweg TuinlaanLange Nieuwstraat en ae Oranjestraat, tussen 8.00 en 18.00 uur, van maandag tot en met zaterdag, borden model 6, 53 en 54 bijlage W.V.R. (combinatiebord ingevolge toelichting na mo del 63). ARTIKEL 3 De onder het hoofd „Waehtverbod". opgenomen rubriek Verbindingsweg tussen de Tuinlaan en de Lange Nieuw straat nabij bet postkantoor, tussen 8.00 en 9.00 uur. en tussen 17.00 en 18.00 uur. bord model 58 bijlage W.V.R. wordt als volgt gelezen: Verbindingsweg Tuinlaan—Lange Nieuwstraat nabij het postkantoor, tussen 8.00 en 9.00 uur en tussen 17.00 en 18.00 uur, langer dan (4 uur voor de zuidzijde, van maandag tot met vrijdag, borden model 6, 58, 62 en 63 bijlage W.V.R. Van deze besluiten staat voor ieder belanghebbende be roep open tot het einde van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt gericht aan HM. de Koningin, maar ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Deze besluiten zijn in afschrift verzonden aan de betrok ken Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat, aan de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A-N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobielclub, de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging en aan Gedeputeerde Staten dezer provincie. De besluitenliggen gedurende genoemde beroepstermijn ter visie ter Gemeente-Secretarie (Afd. Algemene Zaken, Oude Kerkhof 17). Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, M. J. BLOK H. ROELFSEMA Schiedam, 35 oktober 3965. co m X m SO 2E 3» SO O DS. GABE VAN DUINEN Da blijdschap van het evan gelie in alle levensomstandig heden. Een voortreffelijk boekje van Ds. Gabe van Duinen. Leven dig, boeiend en verrassend! Prachtige lectuur voor ogen blikken van stilte en inkeer. [ET ter tft in coon! de >.rd v strut at. De hi tt eet jdjtassi De or V( or dé i, is ■jsevc Het at tperk lit'vat 'tken ito'Het i om ort m j'n ore Ook cc ander, tjett 2 „Hoq vrijde De aut ■n er riheid verst sindf tort, rat is ti jteud, petto r.. En '9 behi oy aan week ken En de t werk lardeer de tri m fcj ■en ont;< «deen, fi iVme SCHIET üedams raat 34, ZittMfp akt, ut wttae p ■tt tatre pa 1 rns', tebben *Jh i letuioti iï.Tens Kan) Sterdam Hij b x en gj; deed ap de Willem. ?-'».ban •Ussier. tts Trust; Avondj Oiar dadeei gebonden Verkrijgbaar in de boekhandel ZOMER KEUN1NG WAGENINGEN sin stud M.akatsd P-'eeuwjf leuren w Un a di V0lg( Rui» a|c S 'h ber werd Wa,*1 'ergn Zintn ti) te in he aam J Mar het Zoon x<

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2