AA van nog te EB ROTTERDAM I DE KLERK Dr. Meinsma sprak over kankerbestrijding van Andel Inbrekers sloegen toe AGENDA favoriet in de kleine klasse Girorekening voorde ambtenaren Na propai meer interesse eo gewond in verkeer Burgerlijke stand Aanwinst leden overweldigend oc 3v0ttmYammrr TEGENWERKENDE KRACHTEN AAN 'T WERK? I Bij uitstappen bus gewond bij val "N J Burgemeester koopt eerste kinderzegels Inbrekèi^ i n- hoger beroep hoort zelfde straf eisen nF. ROTTERDAMMER Pagina I3 VRIJDAG 12 NOVEMBER 1965 WEGEN I WEGEN II WEGEN III SCHIEDAM Nieuwland is wel eens „schoolland" genoemd. L7/>y invcnUr\r\ 1 Een aantal fraaie schoolgébou- t tjL'/ LkJk/L wen is inderdaad in dit stadsdeel van Schiedam gebouwd. Weinigen fYft ïi Aïi /"IT* zullen evenwel op de Iioogte zijn l/tilR/U/U'UII'Ut van het feit, dat ten aanzien van de Mastenbroekschool aan De Meesterstraat 40 wat de behuizing betreft, al. geruime tijd een ern stige noodtoestand heerst. GARAGE VAN DALEN N.V. TEN EINDE RAAD KAARTSYSTEMEN .H00GERWERF Voor hem een mors-maar-kras-maar-tafel van moderne materialen. Voor u de warme rijkdom van diepglanzend edethout Modern, klassiek, rondi rechthoekig. Op één stevige of op vier slanke poten. Ja, er zijn heel wat "tafel"-maniereh. Vooral bij De Klerk. Om juisttezijn:153.Tafels,'die vragen om damast en kristal, tafels die gemaakt zijn voor de place-mat en het Deense aardewerk. Tafels voor iedereen, voor iedéreens béurs vooral! Tja, met ons is het goed tafelen! Kom eens kijken. We praten u beslist niet onder tafel. U kiest zélf. Wij adviseren alleen maar. Met plezier overigens. ALLES OP WOONGEBIED ONDER EÉN DAK! Een verlovingsring met brillant. Verdaas- •»r» mor tien rn dadelijks HET begrip weg spreekt cmgetwij fetd de mens meer aan dan menige aiere gedachte. De geschiedenis van ie mensheid is er trouwens een van ten. Van het zoeken naar nieuwe negen en van ontdekte wegen, van fcrid- en zeewegen. Ook de Bijbel nrèekt veel over wegen, in letterlijke .„figuurlijke zin. 1 religieuze geschrif ten poëzie en proza door alle eeuwen heen, in spreekwoorden en gezegden 'm 'alle volkeren komt het simpele oord weg meerdere malen voor. De Engelse ketellapper, die. meer in zijn nirs had dan menig gestudeerd theo loog John Bunyan, heeft het in zijn ntesterlijke allegorie ,JEen christenrei a itaar de eeuwigheid" over da- brede en de smalle weg en de klassieke Spaanse auteur Cervantes, de schepper m - ironische Don Quichotte-epos tornt tot de volgende conclusie, waarui fharblijkelijk een reiziger van erva- rir.j spreekt: De weg is beter dan de her berg. Een citaat dat waarschijnlijk jien enkel horeca-bedrijf op zijn thangbord zat schilderen. HET algemeen. verslag van de commissie van vroede vaderen, welke de gemeentebegroting voor 1966 meen streng onderzoek heeft onder worpen, heeft zich evenmin onbetuigd gelaten met het manipuleren van het elementaire cultuurbegrip weg. Opval lendis het eenvoudige antwoord, dat 3. en W. somtijds geven op een vraag m de commissie, waarvan gezien de nemtvichtige portee men minstens ten ware spraakwaterval uan de zijde ran het college zou verwachten. Laten w als voorbeeld nemen de navolgende mag: Aan welke omstandigheden met het worden toegeschrevendat de Clturchillmeo nog steeds niet is doorge trokken? Kan worden meegdedeeld, mnneer die weg zal zijn voltooid? HET gereedkomen van deze .weg zou het verkeer over de Schieweg en in de dorpskom van Kethel zeer ontlasten. Hierop antwoorden B. en W. docdnuchter: de aanleg van de provin- ótUweg nr 15 (Churchillweg) is ver traagd door de. zandopspuiting in Ke itel Punt. Klaqr.' Zakelijker kan het riet. Laten de heren commissieleden nu niet te veel haast hebben, trant, zo vervolgt het antwoord: reke ninghoudend met de zettingen van de ondergrond is het mogelijk deze door verbinding in 1967 dan wel 1968, zij het in-beperkte breedte, tot stand te brengen,- - ticLt is 'tenminste "een voorzichtig antwoord, want komt tijd, komt mod. Bovendien niet te breed' ineens: Slechts in beperkte breedte, We zou ten dus een nieuwe slagzin kunnen meren: Wegen zijn goed, maar-niet te treed ineens. EEN andere vraag, die al evenzeer van een verschrikkelijke haast ge tuigt Oh, die raadsleden toch! is ie navolgende, Is de studie over de mkeefsontwikkeling ter plaatse van het foerïïeersplèin" Nieuwe Havèn- Omjëbrtig al- voltooid ziealgemeen verslag 1964, nr.40Zo neen, .wanneer kan het resultaat van de studie tege- moetwprden gezien?.' Het antwoord spreekt ophieuw tan'- 'een 'benijdenswaardige ge moedsrust. Juist in' deze bezeten tijd. Mar in iedereen gejacht is, waard om mMdelijk ie wórden nagevolgd, uent wat antwoordt het college 'met «jna .stoïcijnse kalmte? De links afslaande fietsers op het bedoelde ver keersplein bij de Oranjebnig vormen een bijzonder moeilijk probleem, zodat ie studie geruime tijd zal vergen. Hoe lang dit zal duren' vermo gen wij niet te zeggen:.. Heerlijke, opwindende, lectuur, die tiental vragen en antwoorden eter onze Sehiedamse wegen in dit iktuele verslag. Toen de Mastenbroekschool in juli 1963 werd geopend (daarvoor was ze ondergebracht in twee andere scho len), werd reeds de spoedige bouw van een Mastenbroek-kleuterschool in het vooruitzicht-gesteld, zoals de gere formeerde Calvijnschool er ook een rad. 1 Zo lang deZe kleuterschool niet klaar was, vonden drie klassen, van de kleuter school inwoning in bet gebouw van de Mastenbroekscgool, afdeling lager onder wijs. In de tijd, dat deze school nog slechts, vijf klassen telde, ging dit nog wel dofh naarmate de school groeide, werd het probleem voor het schoolhoofd, bet schoolbestuur de ouders en de kinde ren steeds nijpender. Op de bouw van een permanente -ste nen kleuterschool werd maar steeds ge wacht. Plotseling echter werd deze bouw uitzichtloos, doordat een bestedingsbeper king het bouwen verhinderde. Nog (Van een onzer verslaggevers) vanaf 4650. BUYS BALLOTLAAN 4 VLA Alt DIN GEN Telefoon 018988Ï00 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ongeveer ,600J5chi«jam-: se gemeente-ambtenaren,krijgenj op. kor te termijn een girorekening van hun werkgeefster cadeau. Het gemeentebe stuur heeft dit besluit genomen in ver band met het feit dat de Sehiedamse ambténaren met Ingang van' 1 januari 1966 collectief worden verzekerd bij het Instituut Ziektekostenverzekering Ambte naren, waarbij alle andere Zuidhollandse gemeenten reeds eerder de vérzekerin gen van hun ambtenaren (met uitzonde ring van politie- en onderwijspersoneel) hebben ondergebracht. Om de uitkeringen te vergemakkelij ken zal van de giro gebruik worden ge maakt. Naar schatting beschikten reeds 300 Sehiedamse ambtenaren over een gi rorekening. De resterende 600 krijgen er een cadeau, met dien verstande dat de gemeente de aankoop van de eerste stor- tingskaarten, overschrijfformuliéren en enveloppen voor haar rekening neemt. De PTT heeft dispensatie verleend voor de storting van de gebruikelijke waarborgsom van vijf.gulden. SCHIEDAM De 73-jarige J. Pen. ning, wonend aan de Burgemeester Knap- pertïaan, stapte donderdagmiddag uit een autobus en kwam daarbij te vafien. Met wonden aan het gelaat werd hij naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. SCHIEDAM Donderdag kregen ne gen autobestuurders een proces-verbaal wegens overtreding van de maximum snelheid en veertien wielrijders omdat hun licht niet in orde was. steeds nam inmiddels het aantal leerlin gen toe en omdat de kleuterschool in het hoofdgebouw bleef gevestigd, moesten twee klassen van de lagere school elders onderdak vindén.. Dit gebeurde aanvankelijk in 'de. Dr. de Visserschool, maar men begrijpt wel, dat het"voor de kinderen, die bijv., ooste lijk van de Parkweg wonen, een veel'te grote afstand naar de Westfrankelandse- straat was.) Later wérd er een iets bete re oplossing gevonden, doordat deze twee klassen ineen andere depandance wer den ondergebracht. Momenteel Is de toestand zo, dat van de negen klassen, die de Mastenbroek lagere school telt er zés in het hoofdge bouw zijn gevestigd, twee klassen vinden inwoning in de Prins Bernardschoc! aan de Burg. van Haarenlaan, en 'één klasje Is in .de gang van de Mastenbroek-school ondergebracht. Een wonderlijke gang van zaken, dat een lagere school, tie is; gebouwd van gelden voor het GX.O., al twee jaar moet "wijken voor een kleuterschool, omdat deze nog steeds geen eigen school- gebonw heeft. Men zal begrijpen dat een dergelijke gespelten en gesche'den schoolgemeen schap zeer moeilijk hanteerbaar is. Bo vendien brengt het voor het toch al over belaste schoolhoofd veel extra werk mee. Daarbij komt nog, dat deze situatie de vorming van de zo hard nodige team geest op de school tegenwerkt. Er zijn trouwens.nog veel meet bezwaren. Be protesten van de ouders, hetzij persoonlijk, hetzij telefonisch aan het adres van het schoolhoofd zijn legio, maar omdat er geen lokalen zijn, kan noodtoestand brengen. Een lichtpuntje ve7scheen in de loop van 1965, 'oen bekend werd dat het schoolbestuur een houten kleuterschool mocht bouwen, zolang de stenen kleuter school nog niet is gebouwd, mits het schoolbestuur dit gebouw uit eigen mid delen betaalde. Een dergelijke gan van zaken zou ook ge'.chleden bij de r.k. schoolvereniging, die evenzeer gebrek nad aan huisvesting voor het kleuteron derwijs aan de Parkweg. Begin septem ber 1965 werd de bouw van een r.k. kleuterschool, hoek Parkweg Mgr. No- ienslaan gerealiseerd en het wachten was nu op een dergelijk kleuterschoolge bouw, dat bij de. Mastenbroekschool zou gorden gebouwd. - Nu is het half november 1965 en nog steeds is de goedkeuring tot het bouwen van de Mastenbroek-kleuterschool niet afgekomen. Naar de mening van het hoofd van de Mastenbroek-school, de heer M. B. van TIerwtjnen en de hoofdleldster van de kleuterschool, mejuffiouw Krabbendam moeten hier toch we) sterk tegenwerken de krachten aan het werk zijn.... Trouwens, als rr.en het hervormde kleuteronderwijs ii> Nieuwland be schouwt. vormt dat, wat gebouwen be treft, een schrille tegenstelling met.de (Van een onzer verslaggevers) ;SCHIEDAM De belangstelling w»r de muziekschool, die dit jaar met ingang van 1 oktober de nieuwe cur sus is begonnen, blijkt groter dan ge wende 1964. Het Algemeen Muziek- Wlerwijs (AMVO) had vorig jaar 24 Wassen, die grotendeels niet goed be aat waren. Thans zijn er 32. volle klas- ondergebracht in het hóofdge- wuw aan de Lange Haven en ver spreid over verscheidene 'lagere scho- De aanmelding van nieuwe leerlin- Eöi is dit jaar met ongeveer 125 gesto ten. (^®EDAM De 12-jarige wielrijd- „ifi e Hoogstad, wonend aan de Pa- auelwcg, reed donderdag op de kruising n,=)kWe, HavenSchoolstraat tegen het hl..0*1' van een oplegger met trekker, ptuurd door de' 36-jarige J. C. V. uit WoErgen, Het meisje viel en moest ■^-schaafwonden en twee gekneusde 1,°™ "aar het Gemeenteziekenhuis ge wacht worden, i.jen onbekend gebleven autobestuurder j chauffeur van de vrachtauto nagere- -Jjon heeft hem verteld wat er gebeurd Mal) bestuurder van de vrachtauto kmeki!etS van het.ongeval te hebben Toch acht men dit resultaat te gering na de drieduizend folders, uitgezet op bijna alle lagere scholen, en na de propaganda in de pers. Muziekonder- wijs op elementaire grondslag blijkt, ondanks, de lage kosten, te veel luxe voor de ouders. Het aantal inschrijvingen voor de ver schillende instrumenten mag verheugend worden genoemd. De pianoklassen zijn vol gitaar en accordeon gaan natuurlijk altijd, maar ook demeer specifieke instrumenten als hobo en fagot hebben met respectievelijk vier en fcwee leerlin gen aan belangstelling gewonnen. Dit xs een bijzondrheid. Bij een conservatori um komen er jaren voor, waarin geen enkele leerling zich voor de fagot aanmeldt. Dit instrument hoort met de vedel (vier leerlingen) en de kleine harp (vier leerlingen) to' de pas geïntrodu ceerde instrumenten in de muziekschool. De solozang-klas is van een op acht leerlingen gekomen. De vorm van het schoolorkest is opgebouwd volgens het principe van het Symfonie-orkest- In de klassen voor trompet, hobo en fagot werkt men nu hard om in de toekomst aan dit orkest te kunnen deelnemen. De Sehiedamse Muziekschool heeft door de aanwas van het aantal leerlingen wel te kampen met ruimtegebrek. Er zijn dagen, waarop elf leerkrachten tege lijkertijd les moeten geven, terwijl men de beschikking heeft over negen lokalen. Ou zulke momenten morden ook de biblio theek en de keuken in gebruik geno men. Donderdag 18 november geeft het duo Kees Bak en Eduard Verschoor een lera- renconcert (op twee piano's) in gebouw Arcade. De muziekschool verzorgt boven dien op 20 december een concert, dat gericht zal zijn op het Kerstfeest. I0D XANIOOKINSTAUATIES scholen van de gemeente of andere schoolverenigingen in dit uitbreidings gebied. Immers de Prinses Marijke-school (Troelstralaan) heeff geen eigen kleuter schoolgebouw, de Prins Bernardschool heeft slechts een houten kleuterschoolge bouw, terwijl de Mastenbroek ook geen eigen gebouw bezit. Gver lange termijn bezien schijnt het niet beter te zijn. Naar men ons meedeelde/heeft de Her vormde Schoolvereniging in Schiedam de laatste twintig jaar geen enkel nieuw kleuterschoolgebouw kunnen bouwen. Bij het rik. en openbaar onderwijs ligt dit wel wat anders! Het hoofd én hét personeel van de Mastenbroekschool. werken met twee klassen in een dependance en één in de gang van de school onder de moeilijkste omstandigheden. Hef si dan ook dringend nodig, dat aan deze bijzonder ongewenste toe stand spoedig een einde komt en dat de autoriteiten, die 'hiervoor verant woordelijk zijn, inzien, dat hier op de korst mogelijke termijn geholpen moet worden. SCHIEDAM Op dinsdag. 16 novem ber om 14.30 uur, zal in de hal van het postkantoor aan de Tuinlaan een begin worden gemaakt met de verkoop van kinderpostzegels; Burgemeester H. Roelfsema zal aanwe zig zijn om de eerste zegels te kopen. Mevrouw M. A. Roelfsema-Po.elstra zal daarbij als verkoopster optreden, SCHIEDAM. Ondertrouwd: J. van den Bosch, 28 en H. Woensdregt, 24. G. Bouwer 24 en J. Zonneveld, 20, J, C. BrBkling, 22 en E. S. L. Oosterwaal, 21. H. W, Donks, 26 en E, van Gerven, 21, G. L. Huijken, 22 en W. 3. Gerrftse, 23, T. W.A. Janse, 24 en H. H, M. Korteland 22 J, A. .G. de Kinkelder, 30 en J. A. C. van Zuijlen 30, IV. E, P, Klein 23 en P, M. de Kok, 23. J. P. M, Koring. 37-en H A. Simons, 33. 3. 3. Kreuning, 29 en A. H. Voshol. 20, A. L. van der Linde, 28 en L. J. Zeeman, 27 A. van der Most,27 en B. C. Bouwman, 21, M, A. Nuwenhuis. 26en A, Schwarz 23, F. J. vanOosterhout. .22 en.J. Janssen, 18, B; van Prooijen. 22 en A, M. L. Gretcn, 18jr. D. C. Tollens, 22 en W C van der Krult,- 21 C, Wassenaar. 25 en C. C. Groenewegen, 23 Getrouwd: S. Solomons, 35 en G. van der Most. 23 J. A. Zwep, 22 en S. Meijer, 18 P. F. C. Wammis, 23 en J. M. van Loopik, 22 P. Vlasblom, 22 en M. J. Poot, 21, J. M. Herkelman, 28 en M, J. Hofman, 19 E, R. Blanken, 17 n E. C. Milar, 20, J, M. Jacobs, 27 en P, 1*Heniers, 23. G. M. F. Tuns, 22 en B. W. van Slobbe. 21, S. C. Farla, 25 en H. Hoosloot, 19 Schneider 22 en G. G. Walter. 18, M. J. Breuls. 41 'en M. J. Prein. 30. D.GL. Reidsma. 28 en. J. P. J. van der Kuij, 22 A. Sommer 26 en A. P. van Gogh, 22. W." Rozema, 22 en M. A. T. Boter- mans, 20, H. J. van der Valk, 25 en A. Kuzema, 29, S. J. van Beek, 23 en C. M. Krowlnkel, 22, M. van Oudheuïden, 20 en J. M. Koogje ,19 J. C. Krowlnkel, 26 en A. M. Dijkstra 21, W, A Verwaijen, 25 en E. C. G. M. Wanders. 24 JA. Govaart 23 en W. T. Veringmeier, 20. Geboren: Clasina W. J.M. d.v. P. G. van Erp en W. J M. Sie mens, Arjoan z.v. A. C. Buijs en M. van der Brugge, Rudolf Z.v. A. Seheijbeler en J. J. N. LitteL Overleden: van pmssen 69. TIE politie zal nauwlettend (streng, maar met. begrip) de perkeerbepalingen die op 1 december in het centrum van kracht worden in de gal enhouden- De automobi. listen die met hun wagen by de parkeer- meters staan zullen geen pardon krygen als de rode vlag in de meier zichtbaar wordt. Men dient zich strikt te houden aan de toegestane tijd. Met ingang van 1 december zullen de 250 parkeermeters (Groothandclsgebomv, Delftseplein. Stad. huisstraat. Meent. Leeuwenstraat, Beurs plein, Aert van Nesstraat en Van Client- straat) in werking treden,de zogenaamde blanwe zone voor parkeren' met parkcer- schyf (Van Oldenbamevcitstraat, Karei Dnormanstraat en Nieuwe Binnenweg) van kracht worden en het grote parkeerterrein aan de Van Oldenbarncveltstraat worden opengesteld. In totaal gaat het hier orfi 820 regelbare parkeerplaatsen in de binnenstad. Het is een proef die voorlopig een jaar zal duren. Bezien kan worden welk systeem in de toekomst zal moeten worden gekozen, de parkeermeters of de parkeerschyven. De meters, waarin een kwartje moet worden gestopt, geven recht op ^en parkeertyd. van een uur (bij liet Groothandelsgcbotfw twee uur) nissen 9 en 17 uur. De parkeervakken zijn zes meter lnng. Cebruikt wordt d meter (sommige met dubbele koppen) van het merk Veimer. Toegestaan is liet te par keren op de tyd van de voorganger als die korter dan een uur zyn wagen heeft neergc- Iïet zogenaamde voeden van de. meters is verboden. Wil men verlenging van de tyd dan dient de wegen opnienw aan het verkeer te hebben deelgenomen. Het toe zien op het naleven van deze bepaling'zal wel moeilijk zy'n. De sehjiven moeten ook tussen 9 en 17 uur worden gebruikt in de door blauwe strepen aangegeven vakken. Bij gemeentewerken liegen borden van anderhalf hij twee en een halve meter, waarop de blauwe zone wordt aangegeven, klaar. De betreffende straten krygen boven dien bij het begin een vjjftig centimeter blauwe baan dwars over de weg. De schij ven zyn voor een kwartje te koop bij de politiebureaus, in bet stadhuis en misschien bij de parkeerwachters van liet parkeer terrein. Er liggen er honderdduizend ge reed. De toegestane lijd is anderhalf uur. Omdat de sehyven een tydperiode van een half uur aangeven is er'dns een speling van een half nur. Deze parkeerniaatrege.Ien gel den niet op. zon- en feestdagen. Het par keerterrein is open van 8 tot 17 uur. Par keren kost een gulden per dag. De ingangen komen, out de Van Oldenbarneveltstrnat iets te ontlasten, in de Crispynstraat en achter de AMKO-bank. Borden zullen de ingangen aangeven. Het parkeerterrein krygt vijf wachters, van wie er vier tegelijk dienst doen, twee hij iedere ingang. De bewoners vande flatgebouwen kunnen er tot acht uur 's morgens gratis parkeren. Er zal soepel worden opgetreden. Deze mensen kunnen zieii namelijk verslapen. Ze kunnen bun wagens ook 's avonds op de parkeerschylzone zetten en de tijd op negen irur zetten. Parkeren is dan mogelijk tot half -elf. Het grote parkeerterrein bij de St. Jncobsplaats, dat negenhonderd auto's kan bevatten en dat meestal voor slechts zestig tot zeventig procent is bezet, ■zal na 1. december wei vol-worden. Het is niet uitgesloten dat grote winkelbedrijven als service aan buit Idaoten het financiële gedeelte zullen vergoeden. De Lijnbaan- winkeliers denken in dit verband aan een perkeerjienning. Abonnementen op bet per- keerterrein zijnniet mogelijk. Voorlopig zullen politicmensen liét naleven van de bepalingen controleren (boete .7,50), later ziillen parkeerwachters dat doen. Gemeen tewerken en verkeerspolitie hopen dat.deze maatregelen een rechtvaardige" verdeling van de beschikbare ruimte tussen lang- en kortparkeerders kunnen bewerkstelligen. - 1 ""'7 j~ ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VLISSIHGENI DEVENTER. VLAARDINGEN De plaatselijke af deling van de Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin- Wilhelmlna Fonds voor de Kankerbestrijding, heeft een enorm succes gehoekt.. „Niet van Alkmaar, maar van Vlaardingen begint de victorie", .aldus de voorzitter van de plaatselijke afdeling, dr. J. Th. Bernard, die gisteravond in de Harmonie tijdens een voorlichtingsavond het openings woord, sprak. Per 1 januari van dit jaar telde de afdeling Vlaardingen 787 leden en 1102 contribuanten. De aanwinst is bijna ongelofelijk, namelijk niet minder dan 4135 léden en 675 contribuanten. Dit komt neer op een jaarlijkse verhoging van bij elkaar een bedrag van 12.784,25 lf 12.073,50 en 710,75). Bovendien kwam een bedrag aan giften binnen van 4,471:10. Dr. Bernard toonde zich bijzonder dankbaar aan het adres van de dames, aangesloten bij de Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening. die zich hebben beijverd om het ledental op zo'n hoog peil te brengen. Dr. L. Meinsma. directeur van het Bu reau Voorlichting en Centrale Kanker- registratie te Amsterdam, hield daarna een toespraak over kankerbestrijding en volksgezondheid. Ook hij kwam met ge tallen voor den dag maar dan van andere aard. Hij zei, dat in 1964 alleen in Neder land 21.000 personen aan kanker zijn overleden, hetgeen 23 procent ).s van het totaal aantal overleden personen. Hij vroeg begrip voor de zware laak van de specialisten, voor wie het uiter- LAPIOE Met 3 brillanten, 6 mm breed f 245.- herenring f 95.- Een Constant ring (9 JUWELIER HOOGSTRAAT 164 HOOGSTRAAT 152 BEIJERLANDSELAAN 176 ROTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Onbevoegden hebben zich donderdagmiddag toegang ver schaft tot de woning van J. van \V. aan de Stadhouderslaan. Dit een bood schappentas die in de huiskamer op tafel stond, namen zij 275 mee en een aantal waardezegels. Bovendien staken ze nog een portemonnaie bij zich, die op de keukentafel lag, waar ongeveer 45 in zat. mate moeilijk is, de diagnose aan» de patiënten mee te delen. Voor velen is hulp bij de thuiskomst niet méér moge lijk en dan begint het moeilijk te worden voor de behandelende huisartsen. Ook zei dr. Meinsma, die directeur is van het Bureau Voorlichting van de Stichting Landelijke Organisatie voor de Kanker bestrijding, dat jaarlijks in Nederland 10.000 personen van kanker worden ge nezen. Do medici hebben gedurende de laatste Jaren zeer bemoedigende successen ge boekt met als gevolg, dat het begin van de ziekte kan worden genezen, maar daarmee is het probleem nog lang niet opgelost. Vanzelfsprekend zei dr. Meinsma ook, dat roken loomgkanker tot gevolg kan hebben, al gold dit niet voer iedereen. Ook luchtverontreiniging kan. leiden tot' longkanker. In samenwerking met de Stichting Nederlandse Onderwijs Films werd een kort filmpje vertoond, waarop veel rook gewoonten werden getoond. Diverse re clameteksten van sigaretténfabrieken werden daarbij onder de aandacht ge bracht en een enkele maal de slagzin „Hij is een man die het laten kan". Na de pauze W3S ruimschoots gelegen heid tot het stellen van. vragen, die dr. Meinsma beantwoordde. Irene: Chr Toneelgroep „Het Zuiden", toneelavond, 20. Musis Sacrum: Pers.ver. v. d. Gem. Werken, feestavond. 20. Stedelijk Museum: Tentoonstelling, ope ning, 20.15. Geref. Jeugdhuis: Chr. Leesbibliotheek, uitlening. 1517. Tivoli: Sehied. Jazz Sociëteit „Guil- laume", bijeenkomst. 20.30. Dagblad „De Rotterdammer", Sehie damse redactie Lange Kerkstraat 28, tel. 263954 (b.g.g. 115588, toestel 52, b.g.g. na 18 uur alleen voor redactionele aangele genheden 01898-6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamcahof- straat 139, tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.3019.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666, alarm brandweer 269123, alarm G.G. en G.D. 269280. Apotheek: C. L. Janden, Swammerdam- sin gel 41,-tel. 264917. DEN HAAG Een 27-jarige fabriek; sarbeider uit Maassluis was., op-het inbre kerspad gegaan. '•-•••• In 'een kantoor té'. De Lier, bpende hij met—behulp "van een snijapparaat de brandkast, hetgeen hem /•3500 oplever de. Eeh inbraak in een fabriek aan dé Industrieweg te Maassluis leverde hem slechts zestig gulden op. De inbreker had een 'breed werkterrein, want in Baren- drecht drong hij aan de Troelstraweg een fabriekspand binr.en en maakte er 3 6500 benevens 1300: a\; Spaans geld buit.. JT. In de Van Leydegaelstraat te Vlaardin gen klom hij diir een raam een kantoor tinnen en hetzelfde stukje.haalde hij uit in een kantoor, aan rie Maasstraat. Nu is deze opsomming'lang niet-volledig, want de proc. generaal bij het Haagse gerechts hof deelde .mee,.d;u,..v,ér<iachte in totaal achttien inbraken -op zijn geweten beeft". „En daar'jkHjgt 'hij. slechts 2% jaar gevangenisstraf .voor,-dat zou minstens net dubbele moeten zijn,' vond de proc. generaal, dié zich ér over verwonderde dat verdachte niettemin in hoger beroep was gekomen van het vonnis der recht bank. „De straf zou aanzienlijk verhoogd moeten worden ware het niet, dat de mededader eenzelfde tsraf heeft gekre gen en niet in hoge: beroep is gekomen," cn daarom eiste de proc, generaal de bevestiging van het zijns inzins zeer clemente vonnis. VRIJDAG 12 NOVEMBER Door den bliksem getroffen. De nieuwe kerktoren te Delft is Woensdag avond (in November!) door het hemel vuur getroffen. De bliksem zette het uurwerk stil, sloeg op den kabel voor het electrische licht en vernielde het schakelbord. De verlichting. Men meldt ons uit Hendrik-ldo-Amhacbt: In de verlichte 20e eeuw zitten we hier des avonds in den pikdonker. Wanneer men uitgaat, moet men op 't geheugen of op den tast den weg zoeken te vinden. Als men de verlichting van Oosten- dam.(gem. Ridderkerk) er mee verge lijkt, dan moeten de bewoners van Hendrik-ïd o-Ambacht beklaagd. Moet eerst het kalf weer verdrinken, eer de put wordt gedempt? Er is voor ons nog een lichtpunt, laten wij hopen dat onze nieuwe burge meester zich ons lot zal aantrekken. VwVWWSA/WWW^IW^WS

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1