Nummer 141814 ontwrichtte telefoon Tolheffing zal automatisch gebeuren S ervieegebouwen verkeer BNL-tunnel naar Hellegat Hoofdambtenaar voor ontucht in arrest Veerdiensten stil door laag water Asthma Bestrijding nu voor volwassenen Van Brieiienoordbrug met gladheid zou ramp zijn ZUINIG EN WARM Anna-Marie en David Holmesgoede indruk Sjoukje komt naar Rotterdam Laat B. en w. Vlaardingen iets doen JUNGHANS Het veer Europa m Misschien na '70 aftakkingen aan noordzijde Binnenschepen in aanvaring Jongens aan hem toevertrouwd Niet afbetaalde t.v. verkocht: twee weken cel Hennep-roker twee maanden cel in Tramverkeer was drie kwartier gestremd Vrouw stal vier jumpers: boete van 40 gulden Mevrouw Van Walsum ere-lid Waterstaat en politie paraat en m spanning Beheersing, kracht en techniek „Holiday on Ice" 7-23 december in Ahoy' hal Majorettes bij Feijenoord-duel Muziekschool Breda verliest Caransa wint kort geding tegen huurder Winkelclievegge aangehouden WS l Vraag nam huizen i te overweldigend geen leeftijds kwestie! Onweï en overleden de mooiste tijd FRANS v. d. BR0EKE Fa. v. DONGEN v. ZUILEN KOSTER RADIO - TELEVISIE DE M0L-JANSEN DE ROTTERDAMJÏER Pagina 4 WOENSDAG 17 NOVEMREb (Van een onzer verslaggevers) AFTAKKINGEN Zoals reeds eerder gemeld zal de zuidelijke randweg bij het gereedko men van de Beneluxtunnel nog niet aangelegd zijn. Wel zal op dat tijdstip de aansluiting van de tunnel op de Vondelingenweg tot stand gekomen zijn. 7? "T3 rode pleegzusterbloedwijn de smaak-vo!le enengiedrank (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De recherche van de zeden- en kinderpolitie in Rotterdam heeft gearresteerd de 59-jarige hoofdambtenaar van het bureau huisvesting der afdeling openbare werken ter gemeente secretarie, J. T. R. onder verden king van het plegen van ontucht met minderjarige jongens. De man is gehuwd en heeft kinderen. Hij is ingesloten en zal voor de offi cier van justitie worden geleid. Elke huurkoop is vals ?!XhJs^Jlor fteste_e"d" ™ii de kö«5 f z™niet nieuwe dtóT* Zo mooi als deze hebben wij nog zesennegentig keukenklokken w jforf teel lit» Ui itr t sill Eén nachtje Patrouillegang TOT IN DE VERSTE HOEK Vereniging legen Luchtverontreiniging'. ROTTERDAM De telefonische infor matiedienst van de dienst van volkshuis vesting met het nummer 141814 bestaat niet meer. Enkele dagen geleden werd dit nummer ingesteld en belangstellen den, die het draaiden kregen een geluids band te horen met de nieuwste gegevens over te Rotterdam eventueel beschikbaar zijnde woningen. Er bleek een zo overweldigende belang stelling voor te bestaan, dat het telefoon verkeer in het centrum van de stad er zo ne en dan door werd ontwricht en dat de PTT de dienst van volkshuisvesting moest verzoeken met de zaak te soppen. Wel zag de PTT het als een mogelijkheid de beantwoordingsapparatuur van 141814 over te brengen naar de Prins Alexander- polder. De nieuwe centrale daar zou be ter tegen deze intensieve huisvestingstele- fonades zijn opgewassen. Set staat echter niet vast, of de dienst Van volkshuisvesting er onder die omstandigheden in zal slagen zijn plan nen te verwezenlijken. Den Heider Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twen the Eindhoven Zuid-Limburg Kopenhagen Londen .msterdam russel .juxemburg l'anï s Nice Frankfort München Zünch Genève Locarno Rome Madrid Malloten zwaar hew. geheel hew. geheel bew. half bew licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. half bew. regen licht bew. geheel bew. zwaar bew. regen geheel bew. licht bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. licht bew. zwaar bew. half bew min. neer- temp. si. afg. 24 uui 2 0 —4 0 —1 0 —4 0 4 0 5 0 3 0 —4 0 —3 0 0 1 —.f 0 —3 0 —6 0 —1 1 10 03 —5 0 -9 0 1 5 0 1 0 0 0 S 0.2 7 18 9 0 ROTTERDAM De gebouwen met dienstverlenende functies voor het verkeer dat straks van de Beneluxtunnel (eerste helft 1967 gereed) gebruik gaat maken zullen niet bij een van de tunnel ingangen, maar aan het zoge naamde Hellegatsplein verrijzen. Tot teleurstelling van de N.V, Beneluxtunnel is dit het voor nemen van rijkswaterstaat, In het verslag over 1964 dat de tun neldirectie dezer dagen de algemene vergadering van aandeelhouders heeft aangeboden wordt opgemerkt dat er aan het geprojecteerde tolplein op de Zuidelijke oever van de Nieuwe Wa terweg voldoende ruimte voor deze ge bouwen zou bestaan. Men had o.a. ge dacht aan een wisselkantoor, een res taurant en een service-station. Op dit tolplein zullen tien tolstraten worden aangelegd. Indien mocht blijken dat er meer nodig zijn kan dit aantal nog tot twaalf worden uitgebreid. Het rijk betaalt de aanleg van het plein, maar de inrichting ervan komt voor reke ning van de N.V. Beneluxtunnel. Het is de bedoeling dat de heffing der tolgelden zo veel mogelijk automatisch zal geschieden. Men zoekt naar appara tuur die een systeem waarborgt dat de "weggebruiker een minimum aan opont houd bezorgt en dat fouten en fraudes bij het innen der gelden uitsluit. Het feit dat, zoals bekend, het sys teem van tolheffing slechts een tijdelij ke aangelegenheid is en de apparatuur daarom in een beperkt aantal jaren moet worden afgeschreven, speelt even eens een rol bii de eisen die men gesteld heeft voor een economisch ver antwoorde opzet. Jong is wie zijn 'Jaar-telling' vergeet en wia belangstel ling heeft voor alles wat de moeite waard is. U bent even jong als uw op gewektheid, even oud als iiw neerslachtigheid. Daar bij stelt 't lichaam bepaalde eisen! Heeft u weinig 'leef'- tijd? Drink dan voör de maaltijd en vóór het slapen gaan een glas versterkende Pleegzuster bloedwyn, de smeak-volle energiedrank Pleegzusterbloedwijn geeft meuwe levenskracht' Ajieen verkrijgbaar bij apo theker en drogist. De vraag of en zo ja op welke wijze ook voetgangers en fietsers van de ver- keerstunnel gebruik zullen kunnen ma ken is nog in studie. De N.V. Beneluxtun nel zal voor deze categorieën zelf geen voorzieningen treffen, maar wel verzocht de directie de gemeentebesturen van Rot terdam en Vlaardingen deze vraag onder ogen te zien. Zij klemt te meer als men zou beslui ten de veerdienst Vlaardingen - Pernis op te heffen. Uiteraard zou de moge lijkheid bestaan in leder geval een RET-bus door de tunnel te laten rij den. Overigens heeft de tunneldirectie met de gemeenten Rotterdam en Vlaardingen reeds in principe overeenstemming be reikt voor het inschakelen van politietoe zicht, waterleiding, brandweerhulp en GGD, waardoor het voor de exploitatie benodigde tunnelpersoneel in aantal be perkt kan worden. Nu intussen de gemeenten Schiedam en Vlaardingen hun instemming hebben betuigd met het voornemen van gedepu teerde staten van Zuid-Holland bij de noordelijke tunnelingang een kleine grenscorrectie len gunste van Schiedam toe te passen ligt het voor de band dat de desbetreffende overeenkomsten te zij ner tijd niet met Rotterdam en Vlaardin gen, maar met de Maasstad en Schiedam zullen worden afgesloten. Volgens de thans bestaande verwachtin gen zal de noordelijke randweg (rijks- weg 20) met bijbehorend klaverblad in begin 1967, dus voor het gereedkomen van de tunnel, gerealiseerd zijn. Daarna wil men aan weerszijden van De Vijf Sluizen nog aftakkingen voor het ver keer van en naar Schiedam en Vlaardin gen aanleggen. De uitvoering van dit laatste plan is echter nog in studie. Vermoedelijk zal men er pas mee kunnen beginnen na de voor 1970 geplande demping van de Poldervaart. Op een spoedige recht streekse verbinding met het verkeers plein bij Ypenburg bestaat voorzover thans bekend weinig kans. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De motorbinnensche pen Eugenie (539 ton) en Lecor (382 ton) kwamen dinsdagmiddag op de Nieuwe Maas ter hoogte van de Waalhaven in aanvaring. De schepen voeren in tegeno vergestelde richting en wilden beide de Waalhaven in. Door een misverstand tus sen de schippers or.tstond de aanva- ring. De Eugenie had schade aan de bak- boordkluis en kreeg een opgebold stuk van het dek. De Lecor kreeg aan bak boord een deuk van één meter bij 40 cm, Eer waren geen persoonlijke ongeluk ken. Hoe lang de man de overtredingen heeft begaan is nog niet duidelijk. Er wordt gesproken over vele jaren, maar de politie wenste daarop niet in fo gaan- Hij heeft inmiddels bekend met een zevental jongens ontucht te hebben gepleegd. Die jongens waren na vonnis door de kinderrechter via tussenkomst van ande re instanties ii. zijn gezin geplaatst. Aanvankelijk weid gesproken over de Raad voor de Kinderbescherming. Dit blijkt echter niet juist te zijn. Mejuffrouw mr. E. A, Stoop, directrice van deze raad gaf vanmorgen op het gebeurde het volgende commentaar: „De bij hem egplaatste kinderen waren -daar niet door tussenkomst van de Raad voor de Kinderbescherming, wel via de kinderrechter. De man drong zich steeds JS (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM „Iedere huurkoopo vereenkomst is vals", zei de politierech ter, mr. A. R. JoUes woensdagmorgen tegen de 51-jarige expeditieknecht J. A. V. Van huurkoop wist V. een heleboel af, of deze altijd vals was kon hij niet zo goed beoordelen, want „ik lees die stuk ken nooit, ik begrijp er toch niets van". De man had vorig jaar een televisie toestel, waarvan hij de a(betalingskosten nog niet had betaald, ingeruild voor een auto, en deze wagen bad hij weer ver kocht Met het geld, dat op dat moment dringend nodig was, bekostigde hij een baby-uitzet Daarna was alles echter fi nancieel beter geworden en sinds een jaar staat er weer (een andere) televisie in de kamer, alweer op afbetaling ge- koeht. De afwikkeling van het contract hiervan bleek niet zo waterdicht, „Drie weken cel", eiste de officier van justitie, mr. B. van der Meulen. De poli tierechter maakte er veertien dagen van. Bovendien loopt de man in een proeftijd, dus hij krijgt er de oude straf nog bij. in in tal van kinderbeschermings verenigingen en instanties. Zelfs zocht hij contact met gezinnen. Daardoor wil den vele ouders alleen hem als pleegva der voor hun kinderen. Hoewel hij een blanco strafblad heeft en een goede positie, hadden wij iets tegen hem. Daarom wilden wij niets niet hem van doen hebben. Het is vreselijk. Hij is een van die mensen een manier die je, als je daar voelhn- die veel sociaal' werk doen maar op rens voor hebt, doet vragen: waarom zo?" Mejuffrouw Stoop zei tenslotte: „Hij kon mij niet uitstaan omdat ik liet door schemeren dat ik voelde dat er iets vreemds was." (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De politierechter, mr. A. R. Jolles, heeft woensdagmorgen bij verstek de 28-jarige matroos grote vaart J. S. verooordeeld tot een gevangenis straf van twee maanden, conform de eis van de officier van justitie, mr. B, van der Meulen. S. had tien gram hennep in huis gehad. Het was trouwens met -de eerste keer dat hij inzake de Opiumwet was veroordeeld. „Hij verkoopt niet door", meende de officier, „maar de kans bestaat dat hij het gaat doen, om zelf goedkoper aan hennep te komen. Daarom: twee maan den" (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het tramverkeer de richting Rechter Maasoever is in Zuid vanmorgen van half negen tot tien over negen gestremd geweest. Dat kwam doordat op de Varkenoordse- bocht plotseling het Imkerachterwiel van een mobiele kraan relde. De kraan stop te op de tramrails, waarover de lijnen 2, 3 en 9 rijden. Het overige verkeer werd omgeleid via de Tweede Rosestraat. Met behulp van een takelwagen van de RET is de kraan van der rriis verwijderd. ROTTERDAM De lage water stand van de afgelopen dagen heeft in het Waddengebied enkele veerbo ten in moeilijkheden gebracht. Zo is de veerboot, die de dienst onderhoudt tussen Holwerd en Ameland vanmor gen om tien uur vastgelopen op on geveer twee kilometer buiten de haven van Holwerd. De veerdienst tussen Den Helder en Texel kon eerst tegen de middag worden hervat. Voorlopig zou de laatste boot vanmiddag om half vijf naar het eiland varen. Of er in de loop van de avond nog eens zal kunnen worden gevaren moet worden afgewacht. De veerdienst op Schiermonnikoog ondervindt geen hinder van het lage water, dat veroorzaakt wordt door de sterke zuidoostelijke wind. De vaar teden vallen deze week juist samen met het hoge water. De veerdiensten van Harlingen op Vlieland en Ter schelling ondervinden ook geen moei lijkheden. De boten varen door dieper water dan die van de andere diensten. (Van een onze. verslaggevers) ROTTERDAM In een stoffenwinkel aan de Bergselaan werd dinsdagmorgen de 76-jarige mevrouw M. P. C, Brand-Poolman van de De Savorain Loh- maniaan plotseling onwel. In het Berg wegziekenhuis werd de dood geconsta teerd. ROTTERDAM „U heeft op 14 juli vier jumpers bij een modemagazijn mee genomen, nietwaar?", vroeg de politie rechter, mr. A. R. Jolles, woensdagmor gen aan de 45-jarige mevrouw B. H. de G.-De G. „O. jawel", beaamde -deze grif. „Waarom? Dat weet ik niet." „Gaat u nog naar grote zaken?" „Ja". „Ja?" vroeg mr. Jolles verbaasd, „dat zou ik niet doen. In die zaken kan je aUes wegne- rnen". .,Ja, dat heb ik gezien", was het verbit terde antwoord. „Was het voor de eerste keer dat u dit deed? „Ja". „Dat geloof ik niet". „Nou, ze zijn toch thuis geweest, dan hadden ze wel iets moeten vinden". „U kan het toch hebben verstopt", meende de politie rechter, „of in de duinen begraven". „Ik woon boven en ik heb wel iets anders te doen" zei mevrouw De G. met veronge lijkt gezicht. Voortaan niet meer in grote zaken kopen, ried mr. Jolles de vrouw aan. „Als u die neiging hebt is het mis". „Ik heb die neiging met", sprak ze ver ontwaardigd. M De officier van justitie, mr. B. van der Meulen, vroeg zich af waarom de vrouw vier jumpers tegelijk stal. „Ik heb vier dochters die ik moet kleden". „O ja, en dan zorgt u ervoor dat u gratis truien krijgt", meende mr. Jolles sarcastisch. „Ze hebben toch wel meer dan een jum per aan", bitste mevrouw De G. Vijftig gulden, eiste de officier, en veertien dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. „Tien gulden minder boete", vonniste de politierechter, „omdat het bijna Sinterklaas is". 9 Een 17-jarige stuoente uit Gouda mis te dezelfde middag in een kledingmaga zijn in het centrum haar geruite tas, inhoudende o.a. vier studieboeken, een toilettasje, een agenda, een portemonnaie met wat kleingeld. Ze liet haar tas tien minuten onbeheerd staan (Van een onzer verslaggeefsters) O OTTERDAM Mevrouw mr. 11 J, M. van Walsum-Quispel is dins dag tijdens een algemene ledenverga dering van de Vereniging Asthma Be strijding Rotterdam benoemd tot ere lid van de vereniging. Ook mevrouw H. F. van Hooft-Kappelhof, die als Kaat Mossel groot succes oogstte voor de V.A.B. (onder andere op de Femi- na) kreeg het ere-lidmaatschap aange boden. Beiden, vooral mevrouw Van Walsum, die als presidente vanaf de oprichting tot 29 mei 1965 met toewij ding en groot enthousiasme haar taak had vervuld, hebben, aldus de vereni ging, onschatbaar werk verricht. In de plaats van-mevrouw Van Wal sum is nu jonkheer G. A. A. van Nispen voorzitter. Vice-voorzitster is mevrouw A. Thomassen-Lind, Dr. H. A. Geus neemt het secretariaat over van mr, J. L. Janssen van Raay. De vereniging heeft zich met ingang van i januari 1966 verbonden aan de landelijke organisatie (die overigens jon ger is dan de Rotterdamse afdeling). De volledige naam luidt nu: „Vereniging Asthma Bestrijding (afdeling Rotterdam van de Vereniging tot Steun aan het Nederlands Asthma Fonds)". Tijdens de vergadering werd ook een terugblik op 1964 en 1965 geworpen. Zo bleek dat dit jaar het primaire doel, dat was gesteld, is verwezenlijkt: op 29 mei kon mevrouw Van Walsum aan het asthmacentrum Heideheuvel bij Hilver sum 125.000 (symbolisch) overhandi- terdam-pavlijoen. Waren het echte,' dusver kinderen waaraan de groot* tijd wil het bestuur een doel St"81 dat is gericht op volwassen Rotters' asthma-patienten. "'Wrasaj Een nieuw doel dus, te bereiken,»/ nieuw voorzitterschap, met een i8*1 naam en een zo niet ni»n»« bijna lege den voor Heideheuvel bleven'"» kas. Want na de mm w iM Heideheuvel bleven T m maar vijfduizend over. Over het nieuwe doel 'wordt n™ leg gepleegd. Maar gezlen het flit volgens recente cijfers twintig (SL? van het arbeidsverzuim en twaalf^11 (0> cent van de invaliditeit wordt v»£° «r' zaakt door asthma hoopt het besta£°S! San men toch wel is overtuigd van de Sr zaak van de toekomstige activiff Daarom ook verwacht het veel collecte op 20 november. En van dragen per giro (22 79 11) iter i bij. U moet kunnen kiezen. Daarom maakt Junghan» -uurwerken in zo'n grote en smaakvolle verscheidenheid. Een déarvaa is beslist de keukenklok die u zoekt. sift Self «.ei it s.' r«J (Van een onzer verslaggevers) P OTTERDAM Zowel rijkswa- terstaat als de Rotterdamse ver keerspolitie zitten sedert het begin van de kon in spanning over de toe stand op de Van Rrienenoordbrug en de verkeerspleinen ten noorden en zuiden daarvan. De directie van rijks waterstaat beseft, dat deze kunstwer ken de eerste grote werken op dit gebied in Nederland zijn en dat men voor een doelmatige organisatie der gladheidsbestrijding met dergelijke enorme objecten nog geen enkele erva ring heeft. De Rotterdamse verkeerspolitie beseft, dat de Van Brienenoordbrug met het Kralingseplein en de IJsselmondese „pie- renpot" niet alleen deel uitmaken van het interlokale wegennet maar als oever verbinding een zo mogelijk nog grotere plaatselijke betekenis hebben.... en dat het verkeer er intensiever is dan op ani'»re stukken rijks wegennet in Neder land —6 EKCO ROTTERDAM Met de pas de deux uit ,JLe Corsaire", een niet zo heel bekend werk dat Marius Pett- pa maakte op muziek van Drigo, bood het Nationale Ballet dinsdagavond het publiek in de Rotterdamse Schouw burg een plezierige gelegenheid tot kennismaking met het Canadese dan sersechtpaar Anna-Marie en David HólmesVooral het optreden van Da vid Holmes maakte indruk. Hij is een springer van formaat en vooral een zeer beheerste danser van manne- lijk-krachtige allure. Deze beheerste mannelijke kracht is iets, waaraan wij in vele balletten echt wel eens behoef te hebben. In deze pas de deux gaven beiden een goede virtuositeit en een mooie afwer king te zien. De avond opende en sloot met George Balanchine. Het openingsballet was zijn bekende Four Temperaments, dat wel eens is aangeduid als Balanchines beste werk. In de rolbezetting zijn nogal wat veranderingen aangebracht en het kwam ons voor, dat dit ballet daarmee heeft gewonnen. Er was meer uitdrukking en er zat een betere lijn in dan tijdens vroegere opvoeringen. Het slotballet was Balanchines even zeer bekende Symphonic in C op de Symphonie in C van Blzet, een mooie ballet blanc in zuiver academische stijl. Als vierde programmapunt was er Ru- di van Dantzigs „Jungle" op elektroni sche muziek van Henk Badings, het eni ge ballet van de avond waaraan de ge luidsband te pas kwam. Het onlangs opgerichte begeleidingsorkest verzorgde de begeleiding van de overige balletten. André Presser, de vaste dirigent van Het Nationale Ballet, had de leiding. Joop Stokkermans speelde de pianosolo in de muziek van Hindemith bij Four Tempera ments. HANS W. LEDEBOEH Over de brug wordt bovendien met grotere snelheden gereden dan in lokaal verkeer gebruikelijk is, zodat een slippar tij veel ernstiger gevolgen heeft. Vorige week is het houten wegdek van van de brugklap'slechts éénmaal glad ge weest, toen de temperatuur overdag vrij hoog was en in de nanacht onder het vriespunt daalde. Er zijn geen ongeluk ken gebeurd, er is onmiddellijk ge strooid. Rijkswaterstaat wil tot elkeprij s onge lukken voorkomen. Vooral gladheid in ds kronkelbochten van de verkeersplei nen ion een ramp worden. Bestrijding is moeilijk door de zo grote oppervlakte. Vanzelfsprekend zullen de weggedeel ten van het IJsselmondseplein niet eerder glad worden dan weggedeelten elders. Voor de viaducten ligt de zaak uiteraard anders. De proef met „inpak ken" van de onderzijde in sehuimplastic, hetgeen met een deel van een oprijvia- duct is gebeurd, heeft, nu de vorst aanhoudt, geen effect meer. Het enige wat men nu' kan doen, is zorgen voor een overgrote hoeveelheid strooimateriaal, opgeslagen in depots bij de brug en de pleinen, en verder een intensieve patrouilledienst onderhou den. De Rotterdamse verkeerspolitie heeft brug en pleinen opgenomen in het ste delijke surveillancepatroon, hetgeen be tekent, dat de brug en de pleinen een veel intensievere patrouillegang krij gen dan de andere rijksweggedeelten bijvoorbeeld de rijksweg naar Den Haag waarop de Rotterdamse ver keerspolitie een taak heeft. Ten slotte heeft de ROTEB toegezegd het IJsselmondeseplein en het Kralingse plein „mee te nemen" in de stedelijke gladheidsbestrijding. kenmerk van EKCO Westbury. nieuwe opzienbarende vinding" elektrisch convectfesysteem met thermostaat en stabilisator. Auto matisch cekontroleerde. kon stante warmte tot In de verste hoek. Weg dus elk huiverig ge voel. maar ook weg abnormaal Ê2§» elektriciteitsrekeningen. EKCO Westbury razend warm, verbazend zuinig EKCO Wostóufy 175 - EKCO Haólant Westbury (reet extra strailngjelemeni) 140 - Vraag Inllchlingen bil da han. aelaar of bij de Importeur voor Nederland. VELTMEIJER 4 SCHALKEN'S HANDELMIJ NV. Maashaven NZ106 - ReSerdatn Tel. 010-272810 ERVAAR ZELF DE GLOEDNIEUWE EKCO WARMTE BIJ: ELEC. TECHN. BEBK. Kleiweg 446S Telefoon 221HS1 Walenburg er wef 118 - Tel. 240252—289216 v. tl. Takstraat IS Telefoon 133IS5 SCHIEDAM: Lange Kerkstraat 66 Telefoon 2685*» ROTTERDAM De wedstrijd tussen Feyenoord en de Zweedse club Elfsborg zal vanavond worden opgeluisterd door het majorettekorps „Rotnako". ROTTERDAM Van 7 tot cn met 23 decem ber komt Olym pisch- en we reldkampioene Sjoukje Dijkstra naar Rotterdam. In de nieuwe Holiday on ïee- produktie 1966 rijdt Sjoukje een nieuwe kür. De voorstellin gen worden in de Ahoy'hal ge geven. Sjoukje Dijk stra is voor haar optreden in Am sterdam en Rot terdam speciaal uit Amerika over gekomen. Begin september begon zij haar Ameri kaanse tournee in New York en met Kerst treedt Sjoukje in San Francisco op. De ijsvloer, die dit jaar in de Ahoy'-ha! wordt opgebouwd, Is aanzienlijk groter dan In voorgaan de jaren. Door een andere plaat sing van de zit- Inrichting kon aan president Morris Chalfen's belang rijkste wens wor den voldaan; een grotere ijsvloer voor Sjonkje. (Van een onzer verslaggevers) Haar wordt nu de mogelijkheid geboden «en kür te rijden op de wijze, die haar bij alle televisiekijkers over de gehele wereld geliefd en beroemd heeft ge maakt. Niet alleen de ijsvloer is groter dan vroeger, ook de montering van de show overtreft alles wat tot dusverre op dit gebied werd getoond. Zo wordt een enorm toneel gebouwd met gigantische trappen en. decors. Aan. de belichting en showeffecten wordt nog meer aan dacht besteed dan voorheen. Maar tegenover deze rijkdom aan decors en kostuums staan door hun eenvoud uitmuntende scènes, waarvan de aan trekkelijkheid vooral in de regie en het kunstrijden moet worden gezocht Zo ziet de toeschouwer in het tweede deel van het programma een modern ballet dat zich afspeelt op de kade van Hong Kong. Een kleurrijke Parijse finale moet eveneens worden genoemd. Bijzondere vermelding verdient het op treden van het bekende Duitse kam- pioenspaar Margret Gobi en Franz Ningel en van de schaatsende chim pansee Johnny Holiday met zijn broertje. Andere hoogtepunten in de nieuwe show zijn het optreden van de Tsjechische kampioene Jana Kyankova, de Cana dese ijskomiek Paul André, de ver maarde ijselowns Biddy Baddy, het fantastische adagio-paar Rika Schropp Lucien Boy er en de Scandinavische ijsster Grete Borgen. Holiday on Ice komt naar Rotterdam met meer dan 75 schaatsers, 500 kos tuums, en haar grootste uitrusting op het gebied van ijsvervaardiging en toneeldecoratie. BREDA De Bredase muziek school heeft het proces tegen de ge meente verloren. De president van de rechtbank heeft in een verkorte proce dure de sdhool in het ongelijk gesteld en veroordeeld in de kosten van het geding. De Bredase muziekschool beschul digde de gemeente van onrechtvaar dige behandeling. De gemeente staakte namelijk op een gegeven ogenblik de subsidie en startte een eigen muziekschool. AMSTERDAM De exploitatie- en handelsonderneming M. Caransa en Co heeft een kort gedmg gewonnen tegen de huurder van haar pand aan de Amstel 47. de heer C. J. Pereboom. De huurder werd gisteren door de president van de rechtbank te Amsterdam, mr. U. H. W. Stheeman, bevolen „binnen acht dagen na betekening van het vonnis het gehuur de perceel te ontruimen". De president machtigt Caransa daarbij zo nodig voor de uitvoering van het vonnis de hulp van de sterke arm in te roepen. Caransa had 1 ontruiming gevraagd omdat de huurder het perceel als pensi on voor twaalf Spanjaarden gebruikt, hetgeen volgens eiseres rechtsmisbruik is. De president verwierp het beroep op huurbescherming van gedaagde. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Vereniging le gen Luchtverontreiniging in het Nien- we-Waterweggebied heeft Gedepuleer- de Staten van Zuid-Holland een brief geschreven -waarin wordt verzocht bij B. en W. van Vlaardingen aan te drie gen op het stellen van een uit«rsi« termijn voor het verlenen van drie hinderwetvergunningen. Zou hei «oife- ge niet aan een eventueel te stellen termijn voldoen, dan dient, aldus vereniging, de behandeling van deie zaken aan B. en W. van Vlaardingen te worden onttrokken. De vereniging heeft deze stap genomes omdat de zes maanden waarin na ae openbare behandeling een uitspraaï dient te zijn genomen, schromelijk aja overschreden. De eerste aanvraag om een hinderwetver gunning dateert van voorjaar 1963 is ingediend door N. V. Deltachemie, welk bedrijf sedert oktober 19® zol der vergunning werkt. De aanvraag u 8 oktober 1963 openbaar behandeld. Sindsdien is geen beslissing tnen. Het tweede geval betreft het moederbe drijf van de eerste verzoekster, ENCK. Op een verzoek voor een ree» lang geplaatste en in gebruik schoorsteen werd, na openbare beitaa- deling op 17 december 1963, beshst dat een revisievergunning voor het geh»® bedrijf moest worden aangevraagd, n» was in maart 1964; de revisie-aanyraa» is in oktober van dat jaar ingeaiMb- Openbaar is de zaak nog niet beuaB- dcld. De derde aanvraag slaat weer op m Deltachemie. Iri het voorjaar van w» vroeg dit bedrijf vergunning voor w oprichting van een opslagloods J* mengmeststoffen ter vervanging vanoe op 5 november 1963 verbrande loods. yP 13 oktober was de openbare behandel»? en werden bezwaren ingediend, t» nog geen beslissing gevolgd, hoewei os loods sedert lang weer in gebruik is. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In een kleding»|SJ' rjjn aan de Coolsingel is dinsdag»1»0,» op aanwijzing van een personeeWio. 67-jarige mevrouw C. O.-v. M. uit «on oam aangehouden. Ze had een wintu* vestolen. De vrouw is aan het Jwouw reau in bewaring gesteld.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2