Den Haag en Rotterdam samen in Biesbosch? WAS-RIJM1 Brigadier C. van Luyk was zilveren iubilaris Z.ÜOL Nog geen kwestie ongeorganiseerden Hé! Idee! pst®! KAAS OM KAAS TWAALF MAANDEN EIS TEGEN „AL Meikdirekteur wordt geestelijk verzorger voor zenders - afgewezen SPOORMAKER OPENT GARAGECOMPLEX Wethouder Bol over drinkwater project: Doorkruising strijd tegen noodtoestand WM'mn, m mm Eerste paal rheuma-huis Bejaarde man bij botsing verongelukt Straatvechter schrik van buurt Winteruitverkoop en voorverkoop aan banden C. Mastenbroek neemt afscheid Grootste van Europa Boerenpartij wil aanval VARA weerleggen Smokkelaar krijgt acht weken cel Autobus reed sloot in m Da's een 'boterham met een plak jonge plus een plak oude kaas Unicum in ons land Brand aan boord van werkscMp DE ROTTERDAMMER Pagina 4 DINSDAG 23 NOVEMBER w HlERTIBrupUtMBmwmWimie D£SMMNMSSMJWA&S0/1S<//?m DEVW VAN 6ffiTE MENSEN T> OTTERDAM/DEN HAAG Wethouder B. Bol heeft maan, «lagmiddag in de gemeenteraad grootse plannen aangekondigd be treffende de drinkwatervoorzie ning. Deze plannen houden ver band met de omstandigheid dat tegen 1980 de voor het Haagse af zetgebied nodige hoeveelheid drinkwater groter zal zijn dan de maximale produktiecapaciteit van bet waterleidingbedrijf. Wethouder Bol deed de sugges tie het nieuwe project samen met Rotterdam uit te werken, omdat ook Rotterdam staat voor de nood zaak van het treffen van belang rijke voorzieningen. Prematuur UMBfWW WA JANSEN tJIERZJl /4ETEENWP WEE EN BUURYApÜWSTtEN. de was poer YANzmes msM/mmt VAN MEENT 104, ROTTERDAM, TELEF. 117435 Werkgevers geschrokken Da's hele andere kaas Da's een sneetje W (Van onze rechtbankverslaggever) Rotterdam De 21-jarige fruitwerker/havenarbeider J. v. d. B. („Al Capone" voor de buurt) heeft vanmorgen voor de rechtbank een gevangenisstraf van twaalf maanden waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar tegen -.zich? Horen eisen voor mishandeling. Als bij zondere voorwaarde is opname, in een kliniek en toezicht van het consultatiebureau geëist; DEN HAAG De-kroon heef# afwijzend beslist op -de beroepen van de Stichting Radio Omroep en Televisiezender Het Parool, de Rotterdamsche Omroep- en Tele visie Stichting en de Stichting Haagsche Omroep- en Televisie Uitzendmaatschappij tegen het be sluit van de toenmalige ministers van onderwijs, kunsten en weten schappen en van verkeer en wa terstaat aan deze drie stichtingen de door hen gevraagde zendmach tigingen te weigeren. In 1964 hebben deze stichtingen ^..en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES liÉSiSlÉÉ (Van i én onzer verslaggevers) T> OTTERDAM Toen bijna zes tig jaar geleden (in 1907) de heer J. L. Spoormaker een rijwiel- bedrijf aan de Zuidhoek in Rotter dam-Zuid vestigde, zal hij waar schijnlijk niet hebben vermoed dat er niet ver van die plaats, aan de Smeetlandsedijk, een miljoenen bedrijf zou worden geopend dat als dealer-garage het grootste in Euro pa is. doen van lokale uitzendingen voor radio of televisie of voor beide, be stemd voor de drie grote steden .Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. De bewindslieden hebben h'erop afwijzend beslist onder de hoofd- metivering,dat de regering met inwilliging van het verzoek, op de nieuwe wettelijke regeling van het omroepbestel, die thans in voorbe reiding is, vooruit zou lopen, het geen niet gewenst werd geacht, machtigingen gevraagd voor het 2A se beleid, dat er op is gericht uit een on middellijke noodtoestand te halen, door kruisen, Want Den Haag.heeft goed drink water en het duurt nog vijftien jaar eer het 1980 Is, tijd genoeg voor het maken van een goed project. Rotterdam heeft geen behoorlijk drinkwater en het Is van zelfsprekend een onmogelijke toestand, dat het grootste waterleidingbedrijf van geheel Nederland geen aanvaardbaar pro- De Haagse waterleiding denkt, evenals duet kan leveren, omdat de grondstof, het - - zo sterk vervuilde Rijnwater, ondeugde lijk is. de Rotterdamse aan een groot spaarbek ken tussen de Maas en de Merwede. Daar door zal, aldus wethouder Bol, een meer selectieve keus kunnen worden gedaan uit het water van de grote rivieren om op deze wijze de betrekkelijk kortstondige periode van optimale kwaliteit van het rivierwater uit te buiten. Van dit spaar bekken uit zal het water door een leiding naar de bestaande Lekduinleidlng wor den gebracht. Van de zijde van het Rotterdamse ge meentebestuur en van de directie van de Rotterdamse dinkwaterleldlng vernemen wij dat de Haagse plannen het Rotterdam- Zoals men weet. heeft de commissie drinkwatervoorziening Rotterdam geadvi seerd tot een zo spoedig mogelijke aan leg van spaarbekkens in de Branbantse Biesbosch. Die zouden reeds in 1971 ge reed moeten zijn. Reeds verleden jaar zijn er oriënterende gesprekken geweest tussen het Haagse en Rotterdamse gemeentebestuur betreffende de mogelijkheid van een gemeenschappe lijk drinkwaterproject en in het begin van 1965 is in een tweede contact de vraag aan de orde gesteld of een zo nauw mo gelijke technische samenwerking tussen Rotterdam en Den Haag in de Biesbosch mogelijk zou kunnen zijn. Rotterdam zag echter een dergelijk gemeenschappelijk Biesbosch-projeet als praematuur en ook de commissie advies drinkwatervoorziening randstad Holland, de commissie-Muntendam, stelde nadruk kelijk dat het Rotterdamse plan, gezien de noodtoestand in het gebied dat op het Rotterdamse drinkwater is aangewezen, de grootste prioriteit moet hebben. Pas als de nood in het Rotterdamse voorzieningsgebied is gelenigd, kan de rest van de randstad Holland worden be keken. Men kan bovendien stellen dat, nu de commissie drinkwatervoorziening Rotter dam 1971 als uiterste termijn voor gereed komen van het Rotterdamse bedrijf in de Biesbosch noemt, er tjjd genoeg is om Den Haag voor 1980 te helpen. CANDY S.A.M. F 698.- MLELE 420 F1595.- (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT De commissie van de Stichting van de Arbeid, die een ad vies moet opstellen over het vraagstuk van de ongeorganiseerden is in haar vergadering van vandaag ook niet ge- ree gekomen met een advies. De werk gevers bleken bijzonder verstoord oyer de voortijdige publikaties uit de vorige vergadering van de commissie. Het overleg blijk thierdoor bemoeilijkt te (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ter gelegenheid van het feit'dat hij vijfentwintig Jaar bij de poli tie 'was, werd de. heer C. J. van Luyk, brigadier bii de verkeersdienst, maandag middag in de tjokvolle kantine van het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat gehuldigd. ■Hoofdinspecteur C. J. van der Haagen had -de leiding van deze feestelijke- bij éénkomst en sprak 'een kort welkomst woord. waarin hij onder meer dé korps- dhef van de politie te Naaldwijk, de heer M. J. Geerata, betrok, die vroeger aan het politiekorps (te Schiedam verbonden is geweest. Ook de deputaties van de ge meentelijke plantsoenendienst, gemeen tewerken en technische bedrijven heette hij welkom. Deze diensten hadden de jubUaris voor deze gelegenheid „in de bloemetjes" gezét. Commissaris K. Rijptna opende de rij vaal eprekers met een geestige toespraak, waarin hij in vogelvlucht een terugblik •wierp op de loopbaan van de jubilerende brigadier, die als bankbediende begon. fOMMISSARlS van politie K. Rijpma (rechts) wenst zilveren brigadier C. J. van Luyk geluk. Naast de com missaris mevrouw Van Luyk. Daarna ging hij voor korte tijd in mili taire -dienst en kwam in het begin van wereldoorlog II hij de Oipbouwdienst. Een rapport van zijn Chef Taconis vermeldde o.a., dat hij een gezond oordeel had, niet bang was en dat er geen spoor van kan keren bij hem te ontdekken viel. Vervolgens solliciteerde hij bij de poli tie in Den Haag. Hij moest proefwerk leveren on maakte een opstel over een fietstocht naar Hoek van Holland, uiter aard met een meisje. De humor ontbrak er geenszins in en zo kwam hij in 1940 bij de Haagse politie. In 1944 ging hij over naar het politiekorps te Schiedam, werd er in 1955 hoofdagent en in 1960 brigadier. Sedert enkele jaren is hij bij de verkeersdienst. De hoop uitsprekend, dat hy nog vele jaren zijn taaie zou blijven vervullen, overhandigde de commissaris de heer Van Luyk tramens het gemeentebestuur en het -gezamenlijke personeel, respectieve lijk een gratificatie en een stel kampeer- stoelen en aan zijn echtgenote een boeket bloemen, als bewijs van waardering voor haar medeleven met de dagelijkse taak van haar man. Wat u bij de verkeerdienst zo op uw plaats maakt, is uw deskundigheid en het feit, dat u steeds de juiste toon en de juiste sfeer weet te treffen. Naast deze -menselijke eigenschappen bezii u ook een perfecte motortechnische kennis. wist alle diploma's te halen en u toonde zich niet alleen een goede leerling, maar ook een goede leraar, dat bewijst uw les geven op de bromfietsers-cursus, aldus de chef van de verkeersdienst, hoofdin specteur H. IVi-Uems van Beveren. Van de verkeersdienst ontving de jubi laris een stel fraaie wielbesciièrmers en een gereedschapskist. Mevrouw van Luyk kreeg daarbij bloemen. Namens (de Bond van politie-amblena- ren sprak de tweede voorzitter, de hoofd agent H. van der Ploeg. Hij vertelde een groot aantal anekdoten uit het maat- ppelijke leven van de heer Van Luyk en schonk een bondsgratificatie en bloe men. Adjudant J. Doorlag, voorzitter van. de politie sportvereniging, herinnerde aan de vele aktivi-teiten, waaraan de heer Van Luyk in de loop der jaren heeft (deelge nomen, zoals schieten, zwemmen, voet ballen en volieybaL Als tastbare blijk van waardering overhandigde hij -een cadeau onder couvert Tot 6lot dankte de heer Van Luyk. ken nelijk ontroerd, -de vele sprekers. Na af loop van het officiële gedeelte was er gelegenheid de heer en mevrouw Van Luyk -geiuk te wensen. Het politie-mu- ziekorkest „De Optimisten" zorgde voor een sfeervolle muzikale omlijsting van deze genoeglijke jubileumviering. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 73-jarige heer L. Samh uit de Woliefoppenstraat is maandagmiddag bij een verkeersonge luk om het leven gekomen. Hij reed met zijn fiets op de 's-Gra- venweg. Op een gegeven ogenblik stak hij zijn hand naar linksuit en reed, zonder op het achterop komende ver keer te letten, naar iirtks. Hij werd aangereden door een vrachtwagen die achter hem reed. De heer Samh kreeg ernstige verwondin gen aan het hoofd. Bij aankomst in het Dykzigtziekenhuis bleek bij te zijn overleden. De fruitkweker, die in de buurt van de Kruiskade bekend staat als- een ge vreesd straatvechter, stond vanmorgen terecht voor mishandeling in VUssingen en In Rotterdam. In Vlassingen (15 april) was een agent van -gemeente-polStie en zijn verloofde het slachtoffer van zijn losbandigheid. V. d. B. werkte in- die tijd bij de scheeps werf „De Schelde". Op de avond van 15 april zat de agent (in burger) met zijn verloofde en een anlder stelletje in een café, toen de fruitkweker en zijn vriend binnenkwamen en ruzie begonnen te zoe ken. Zij -gingen tiet café uit en op straat begon een vechtpartij. De agent werti te gen de grond geslagen, De verloofde, die te hulp schoot, werd ook mishandeld, waarbij „Al Capone" zyn kennis van judo toepaste. (Hij is ta het bezit van de „zwarte band"). Ze werd geheel overeenkomstig de regels door de lucht geslingerd. In Rotterdam werd op de avond van 21 augustus de 66-jarige A. J. van Vliet aangevallen, toen hij het café „'s Lands Weerbaarheid" aan de Josephstraat uit ging. Missdhien was de fruitkweker geprik keld door de -naam wan bet café, in leder geval had Üe 66-jarige man geen enkele aanleiding tot vedhten gegeven. Een vudst- él&g velde hem. Een schedelbreuk en een hersenschudding waren het gevolg. De president, or. R. J. Brunner, in- formeerde of het misschien een „kara teslag" was geweest, (d.i. met -de vlak ke hand) omdat V. d. B. een jaar ge leden een cursus in deze sport volgde. Getuigen konden echter -geen ophelde ring verschaffen. „De hele buurt is bang voor deze straat vechter, zo bang, dat men nooit aangifte doet uit vrees voor represailles," zei de officier mr. J. Af. van Leeuwen. „Het wordt tyd, dat deze figuur leert zijn han den thuis te houden." De. verdediger, mr. A. G. Asseiman, stelde Sn het foéiamg van zijn cliënt voor, hem' een jaar of twee de toegang tot ca fés op de Kruiskade te verbieden. Uitspraak orver veertien dagen. ROTTERDAM De uitverkoop na dert weer, en daarbij ook de regels die deze bijzondere verkoop bepalen. Van donderdag 13 januari tot en met donderdag 3 februari is het werkelijke „winternitverkoop", een verkoop die geen problemen opwerpt. Ma.ar van donderdag 6 januari tot en met woens dag 12 januari kunnen velen al pro fiteren van de „voorverkoop", en deze is wel aan voorwaarden gebonden. Want de prijsverlagingen mogen niet ais zodanig in. het openbaar worden aangekondigd. Van donderdag 2 december tot en met woensdag 12 januari mogen geen waren worden verkocht, waarop de aandacht wordt gevestigd volgens het uitverkoopprincijje, ook al ontbreken de woorden uitverkoop of opruiming. Bovendien mogen van 6 tot en met 12 januari helemaal geen bijzondere aan biedingen worden gedaan. f Bedrijven waarop het vestigingsbe- sluit levensmiddéXenbedrijf 1961 van toepassing is vallen niet onder al deze bepalingen. zijn. Overwogen werd aan georgani seerde werknemers die met pensioen gaan, 50 uit te keren voor elk jaar dat zij lid van een vakbond zijn ge weest. Voorts zou er elk jaar 10 per lid betaald worden ter financiering van algemeen maataschappelijke acti viteiten. Bij de werkgevers die nog niet ge ïnformeerd waren, is hierover een storm van kritiek opgestoken. De vak beweging heeft echter met nadruk op groote spoed aangedrongen. De werk gevers hebben zich alsnog bereid ver klaard in de volgende commissiever gadering op 9 december met een defi nitief standpunt te komen, zodat dan een advies aan de Stichting van de Arbeid kan wórden opgesteld. In vele bedrijfstakken wacht het loonoverleg op de beslissing over deze zaak. Het verzet dat bij de categorale organisa ties is gerezen over deze aangelegen heid, heeft vandaag geen punt van discussie uitgemaakt in de commissie. (Zie ook pagina 5) (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM Zijn levenside aal gaat in ver vulling. Cornelis Mastenbroek (57) gaat zich geheel wijden aan het geestelijke ver- zorgingswerk in een deel van een gereformeerde wijkgemeente in Rotterdam-Zuid: Bloemhof en Afrikaanderbuurt. Vandaag heeft hij voor 't laatst zijn werk gedaan als dirakteur van de N.V. Melkinrich ting „De Combi natie". Ruim- veer tig jaar arbeid in de melkhandel heeft hij vrijwillig verwisseld voor het kerkewerk. ,A Is kind al wilde ik dolgraag dominee worden, maar is er nooit van gekomen", vertelt de man die als 15-jarigs moest gaan hel pen in de melk zaak van zijn va der aan de Zwijn- drechtsestraat. Later werd hij grossier voor zich zelf en in '48 mede-direkteur van .De Combinatie," een melkinrich ting die drie bedrijven hadden ge vormd. Met grote dankbaarheid ziet de heer Mastenbroek terug op de ver vlogen jaren. Hij herinnert zich de woorden „Aan Gods zegen is alles gelegen," vermeld op een ijzeren hek van een oprijlaan naar een veehouder, waar hij als slijter vaak kwam en zegt daarover: „Wanneer je dat gelooft en je sluit een periodeip je leven af waarin je in ruime mate die'zegen hebt ondervonden, dan is er alleen maar reden om de Gever van al die zegeningen heel dankbaar te zijn. Het staat in een afscheids brief die hij de achthonderd afne mers 'van „De Combinatie" heeft geschreven. m Vrijdag zal het nieuwe pand, dat door de firma JT. Troost is gebouwd naar ontwerp van de architect K. Lan ders (beiden uit Pernis), worden ge opend. Het geheel bestaat uit werkplaatsen, showroom, kantoren en magazijnruimten. Het bebouwde terrein is onderkelderd met een oppervlakte van negenduizend vierkante meter. In die kelder zijn on dergebracht de nieuwe auto's, het maga zijn en de RAOM-winkeL De werkplaatsen, de spuiterij en de plaatwerkerij rijn op de begane grond evenals de showroom. De kantoren en cantines zijn op de eerste verdieping. Drie beeldende kunstenaars hebben aan de verfraaiing gewerkt: G. den Breems, Matthieu Jansen en H. J. Tieman. De totale bedrijfsoppervlakte Is 19.500 vlerkante meter. Een bijzonderheid is de buizenpost, die honderden meters lang is en aan 29 sta tions auto-onderdelen tot vijf kilo pet stuk kan verzenden. Hierdoor is een maximum aan tijdsbesparing in de maga zijnen bereikt In de spuiterij staan vier moffel-spuit- droogcombines opgesteld. Daarbij rijn er nog twee als reserve. In de werkballen zijn acht aaneengesloten smeer kuilen, drie wasplaatsen en twaalf bruggen die tot 24 kunnen worden aangevuld. Via een ringleiding worden bij alle werkstands de uitlaatgassen afgezogen. Wachtende klanten kunnen in een ei gen wachtruimte (met koffie) hun cor respondentie afhandelen of bij .de eigen kapsalon binnengaan. Spoormaker, die het dealerschap voor Ope! en Pontlao heeft, zal de bestaande bedrijven handhaven. Er rijn nu 335 per soneelsleden in dienst (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Ondanks vorst óf sneeuw in de aankondiging is „stoer" vermeld, dat het heiwerk onder alle om standigheden zal doorgaan zal vrijdag middag half één op de hoek van de Mo- lemaan en de Van Beethóvenlaan wét- houder G, Z. de Vos de eerste paal in de grond drijven voor een verpleeghuis voor chronische rheumapatiënten. Dit verpleeghuis zal de eerste inrich ting van dien aard zijn in Nederland. Bouw en exploitatie zijn in handen van Stichting Rheumatehuizen en deze in richting zal zijn bestemd voor patiënten uit Rotterdam en omgeving en de Zuid- hollandse eilanden. De bouwtijd is twee jaar en de bouw kosten liggen tussen vijf én zes miljoen gulden. De architectuur is van het .Rot terdamse architectenbureau Krijgsman en Van Duin. De inrichting krijgt 180 bedden, ver- dee ld over kamers voor één tot vier pa tiënten. Deze patiënten zullen niet allen bejaard zyn. Sr zijn in Nederland ook ■veel jonge mensen, die door rheumatiek cnronisch bedlegerig zijn of die aan een rolstoel zijn gekluisterd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Vanochtend is bij een brand aan boord van het werkschip No va 7, liggende in de Waalhaven, voor on geveer 5000 schade aangericht. De brand ontstond door een defecte oUekacheL Schade werd aangericht aan betimme ring van de kajuit, aan een stelling en aan gereedschap en kleding. Geblust werd met twee stralen van het bedrijf waar het schip lag, één hogedrukstraal en één schuimblusapparaat Er werd gebruik ge maakt van persluchtmaskers. Aanwezig waren de eenheden 612, 621, 622 en de GS, N3 en de blusboot Havendienst 14. Brand meester N. J, Verhoeven had de leiding. DEN HAAG Vanmorgen waren de hoofdwegen over het algemeen goed te berijden. De binnenwegen waren echter plaatselijk nog glad tot zeer glad. De wegeninformatiedienst waar schuwde vanmorgen, in verband met de sneenw, voor een latent gevaar voor gladheid. Ook op de weg Rotter damDen Haag werden nog gladde gedeelten gesignaleerd. Het meest werd hét verkeer van morgen vroeg gehinderd door de mist, dié, zoals in de'omgéving van Rotter dam, zeer dicht was. De heer Mastenbroek is reeds anderhalf jaar in Zuid bezig mei pastoraal werk. Zijn arbeidster rein breidde zich steeds meer uit en hij kon daardoor zijn direkteur- schap niet voldoende aandacht meer geven. Daarom hakte hij de knoop door. Zijn arbeid gaat hij nu pro deo verrichten, „Gelukkig kan ik dat doen," zegt hij. i Vrijwel zijn gehele leven heeft de heer Mastenbroek zich verdiept in de godsdienst. De .laatste jaren heeft hij als partikülier- les gehad van wijlen ds. G. Bouwmeester en de resultaten daarvan gaat hij hu in de pr^ktijh toepassen als gèesie- Jijjfc verzorger (een .preeiëse, bena ming "is er voor zijn functie niet), naast de vijf gereformeerde predi kanten vanZuid, Hij neemt min of meer de plaats in-vands. Dijkstra, die de zesde predikant was en'onlangs naar- Wormerveer. 'is vertrokken. Preken mag de heer Masten broek niet; hij gaat zich: bezig houden met -werk onder zieken en bejaarden era zal daarnaast begrafenissen en kerkeraadsver- gaderingen leiden. Tevens blijft hi] ouderling. - tt:. -Hij streeft ernaar om het oeel- ewende werk.tot zijn vijfenzes tigste jaar te doen. „Of 'het altijd in Zuid zal zijn) dat kan ik met zeggen." De honderden vrienden eri re laties die hij in En- veertig „melkjaren" heeft 'gemaakti kun nen morgenmiddag tussen drie en zes uur afscheid van hem ne men tijdens een receptie in 'de Beatrix-zaal van het Groothan delsgebouw. AMSTERDAM „De Vara-telovise- uitzendlng Aehter'heft nieuws'van vorige week vrijdag, waarin commentaar werd gegeven op de radio-uitzending van de Boerenpartij heeft sterk de indruk ge wekt ate zoü de Boerenpartijeen grote mate van overeenkomst hébben met -de hoofdbestuur van de Boerenpartij in een NSB v-an wijlen Mussert c.s," Aldus het brief aan de Vara. „Tevens werd", zo gaat de briëf ver der, „-door maar enkele, zinsneden uit de rede van de heer C. S. van der Zon (pen ningmeester van de Amsterdamse BP* kiesvereniging) ie lichten een totaal vér- keerde voorstelling van zaken ten aan zien van het standpunt <van de partij be treffende Zuid-Afrika gegeven". Het 'hoofdbestuur van de Boerenpartij verzoekt de Vara in de gelegenheid .'tc worden gesteld de gewraakte beschuldi gingen via de Vara-tv-uitzending te kun nen weerleggen. ANTWERPEN De rechtbank heeft de 31-jarige L. K. uit Rotterdam by verstek veroordeeld tot acht maanden gevange nisstraf en een boete van 1600. HU kreeg een rijverbod voor twee jaar. In oktober 1964 weid K. gewond ifke hij trachtte 500 kg boter over de gr#1» te krijgen. De Belgische douane achtcr- volgde hem en tijdens die race slipte h., waarop zijn auto tegen een boonrreed.. HR slaagde er enkele weken later t= te ontkomen uit een ziekenhuis in Hras- schaet. Vrienden hielpen de Rotterdam mer bij deze escapade, die hem per am bulance <yver de grens bracht. De fff' oordeling geschiedde vanwege de ver keersovertredingen, die K. beging w®5 hy op de vlucht was. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Maandagmiddag werd eén defecte autobus van de nr®ë Snel over de Vondelingenweg gesjep door een andere autobus. Toen de m: kende bus afremde kwam de trekka slap te hangen. „„hter- De kabel raakte onder het reen voorwiel van de gesleepte bus. -ue gen maakte een zwenking naar ret en reed een sloot ie Er deden zien persoonlyke ongelukken voor.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2