Berenplaat moet worden betaald Met Nieuwjaar hogere aneven m Niet voor Hoek van Holland Kopje water en sneeuw blusten snel en goed Hooi99 voor Sint en Swiebertje OUDE TRAMS NU OOK MET VERWARMING Ankerketting gebroken Verspreiding stopgezet Onjuist artikel over R'daiit ANY V - blad in Alien gered Sint ontsteekt feestverlichting op unieke winkelboulevard Spassky nam voorsprong op rivaal Tal Blijdorp krijgt Sumatraanse tijger WITTE BEDJES-VOORSTELLING Bloemenzaken toch geopend Rahn (der Bomber) stopt met voetbal Gerhard Hetz denkt aan come-baek Geen record voor Pamela Kilborn ZIJN KLACHTEN VERTRAGING HINDERWET DC EN ENCK JUIST» Compositieprijzen voor fanfare De Hoek ontving van GEB dankbetuiging Mr. C. J. v. Zeben benoemd tot hoogleraar NEH Gabri de Wagt naar Suriname H*L is niet best, dal de Algemene Neder- hmdse Vereniging voor Vreemdelingen- verkeer, werkend met overheidssubsidie, de zorgvuldigheid zo weinig in acht heeit ge- nomen dat in het toeristische propaganda blad „Holland", bestemd voor Amerika en west-turopa, een artikel kon worden op genomen dat anti-propaganda maakt. KRITISCH BEKEKEN In de branding Helikopter DE ROTTERDAMMER Kamerlid vraagt: Twintig procent Voor de helft Zwemmen BB u UT m Pagina 4 WOENSDAG 24 NOVEMRPp n. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Het Tweede Kamer lid Burggraaf (pac, soc.) heelt dr. J. F. de Meijer, staatssecretaris van soci ale zaken en volksgezondheid, ge vraagd of de klachten over de vertra ging in de Hinderwetsaanvraag van de Vlaardingse bedrijven ENCK en Delta Chemie juist zijn. Zoals bekend, heeft de Vereniging tegen Luchtverontreininging in het Waterweggebied bij Ged. Staten een Klacht ingediend tegen B. en W. van gaardingen over de gang van zaken by het behandelen van deze hinder- wetszaken. B. en W. van Vlaardin- gert hebben geantwoord dat de zaak hangt op adviezen, die op last van hogere instanties moeten worden ge geven. Ook haakt hetzelfde Kamerlid in op het debat dat de Rotterdamse raad op 23 september voerde over de oprich ting van de Raad voor de Milieuhy giëne. Van de zijde van B. en "W, is toen betoogd dat men liever de Ar beidsinspectie buiten het werk van dit nieuwe instituut wil houden. Het PSP- Kamerlid vraagt nu of de bewindsman maatregelen wil nemen opdat de Ar beidsinspectie de haar opgelegde taak kan vervullen, een taak, waartoe zij thans niet is geoutilleerd. TÏFLIS In de tweekamp tussen Tal en Spassky, waarvan de winnaar het recht heeft wereldkampioen Petrosian uit te dagen, komt enige tekening in de strijd. Zoals te verwachten was, heeft Tal de negende party, die bij de 71e zet af gebroken was, opgegeven. Spassky leidt nu met 5—4. De tiende van de totaal twaalf paTtijen speelt Spassky met wit. "Wil Tal nog enige kans maken, dan zal hij met zijn verrassende aanvalsspel moe ten trachten de IJzersterke verdediging van Spassky, die uitermate vindingrijk is, te doorboren. Of hy hiertoe kans ziet, moet echter betwijfeld worden. igg''!gina^|5 (Van «en onzer verslaggevers) Rotterdam bu de Rotter- "damse brandweer hebben en kele nieuwe (of oude) blusmidde len hun (her)intrede gedaan. Het zijn kopje water en sneeuw. Dinsdagmorgen hanteerde brand meester N. J. Verhoeven het kopje water om een binnenbrandje te blussen en korte tijd later gooiden brandweermensen sneeuw op en- "kele jutezakken die in brand ston den. In beide gevallen was de blussing zeer doeltreffend. Het eerste brandje was In een woning aan de Eben Haezerstraat. De vloerbedekking onder een was machine was in brand geraakt De brandweer werd gealarmeerd en in een enkele minuut was de G 8 met brandmeester Verhoeven, aanwe zig. De heer Verhoeven zag wat er brandde, pakte een kopje water en wierp de inhoud in de vlammen die onmiddellijk doofden. Snelle blussing, weinig waterschade. Enkele uren later ontdekte de chauffeur van een vrachtwagen met jutezakken dat drie zakken in brand stonden. Hij stopte op de Groene Kruisweg, trok de bran dende zakken uit de lading, gooide ze in de berm en reed door Toen de brandweer kwam om dit buitenbrandje te blussen heeft men er enkele scheppen sneeuw op ge- gooid. D OTTERDAM Doordat in het -1-*- komende voorjaar de nieuwe drinkwaterfabriek op de Beren plaat gereed zal komen, zullen de kapitaals- en exploitatielasten van de drinkwatervoorziening zodanig stijgen, dat de waterleidingtarieven zullen moeten worden verhoogd. De verhoging zal ingaan op 1 januari. Het is niet de bedoeling dat deze verhoging zal gelden voor Hoek van Holland: de lastenverzwaring door de nieuwe fabriek drukt niet op de leve ring van het water in Hoek van Hol land. Ook voor de grote verbruikers gaan de waterleidingtarieven naar rato omhoog. B. en W. rekenen er op dat de invoe ring van de nieuwe tarieven tot een inkosnstenverhoging met rond vier mil joen gulden zal leiden: 1,800.000 van de kleine verbruikers en f 2,200.000 voor de grote verbruikers. Voor het overige gebied stellen B. en W. de gemeenteraad voor de abon nementsbedragen voor het oppervlak tetarief te verhogen met twintig pro cent, hetgeen voor een woning van gemiddelde grootte ©en verhoging van vijf golden tot zeven golden per jaar zal inhouden. Voor de groepen kleine verbruikers die het water volgens een nietertarief afnemen bevat het ontwerp-besluït als nieuw element een vastrecht van twaalf gutden per jaar bij handhaven van de prij's van veertig cent per ku bieke meter. In het algemeen krijgen deze ver bruikers dus procentueel een matige doch in absolute bedragen een grotere verhoging dan de verbruikers volgens oppervlaktetarief. B, en W. menen met deze regeling een goede aansluiting te krijgen met de verbruikers die meer dan duizend kubieke meter per jaar afnemen. Omdat voorlopig ongeveer de helft van de productiecapaciteit van het nieuwe bedrijf op de Berenplaat zal worden gebruikt is in de begroting voor 1966 ongeveer vijftig procent van de kosten van rente en afschrijving tot een bedrag van 4.235.000 opgeno men. Daartegenover is rekening gehouden met een vermindering van de lasten van de fabriek aan de Honingerdijk met rond een miljoen als gevolg van de verlaging van de productie van dit bedrijf. Voor 1944 ramen B. en W. een exploitatietekort van vier miljoen gul den. Voor Hoek van Holland wordt bij een opbrengst van 380.000 een tekort geraamd van 23.000. B. en W. hebben het voornemen het T\IT is de directe oorzaak van de verhoging der waterta rieven: het waterwinwerk crp de Berenplaat. Men ziet links het fabrieksgebouw en daarachter het enorme bassin. (Van een onzer redacteuren) JDOTTERDAM De -diergaar de is het eerste jubileum geschenk al in het vooruitzicht gesteld. Ter gelegenheid van het jett, dat de tuin op 7 december 25 jaar in Blijdorp is gevestigd, heeft Esso Nederland de direc tie een Sumatraanse tijger toe gezegd, die de heer C. R. Smit Esso's directeur, op 2 december aan dr. A, C. V. van Bemmel, de directeur van Blydorp, zal aanbieden. De tijger wordt in de burgerlijke stand van Blij dorp ingeschreven onder de naam Paul van Esso. Voorafgaande aan de aanbie ding (om 15.00 uur in de Ri- vièrahal) houdt dr. Van Bem mel een causerie over de tijger- fok in Blijdorp. Zoals bekend heeft de Rotterdamse tuin op dat gebied een wereldnaam. In Blijdorp géboren tijgers zijn door tal van tuinen in de wereld aangekocht. De aanbieding van het Esso- geschenk kan door bezoekers worden bijgewoond. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM De gemeenten Hil- varenbeek stelt tweejaarlijkse prijzen van duizend en vijfhonderd gulden beschik baar voor een oorspronkelijke compositie van harmonie- of fanfaremuziek. Com ponisten uit het gehele Beneluxgebied kunnen deelnemen. Voor de prijskamp van 1966 zijn de eisen: een compositie voor fanfare m Nederlandse bezetting met een tijdsduur van ten mmste zeven en maximaal tien minuten met de moeilykheidsgraad van de eerste afdeling of de afdeling uitmun- tenheid. De compositievorm is vrij. Deelnemers moeten hun geschreven jartituur onder motto voor 1 mei 1966 rebben verzonden aan het gemeentebe stuur van Hilvarenbeek. De jury bestaat uit de heren R. van Yperen, G. Nieuw- lanö en H. van Lijnschooten, Prijsuitreiking en uitvoering van be kroonde composities geschieden in hel (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In de afgelopen we ken is in het westen van de stad "zesmaal proces-verbaal opgemaakt tegen de eige naars van bloemenwinkels die ondanks de wettelijke bepaling hun winkels dins dagmiddag geopend hielden. (Van een onzer verslaggeefsters) T> OTTERDAM „Jajem, jajem, jajem JA. moet 'r zijn." Nee, het waren geen dranklusilge mannen die dit zongen, maar honderden gehandicapte kinderen, die woensdagmorgen in Lnxor zaten te kijken en luisteren naar al wat hun werd tarief voor Hoek van Holland ter gele- i najaar te Hilvarenbeek. Inlichtingen zijn genheid van de eerstvolgende algeme- verkrijgbaar bu het gemeentehuis en bij ne tariefwijziging opnieuw te be-| ^l?°mité Benelux> Nassauplein 38, Den zien. (Van een onzer verslaggevers) HOEK VAN HOLLAND De bewo ners van de Hoek hebben spontaan ge reageerd op het verzoek van het Gemeen te-Energiebedrijf Rotterdam, om op be paalde tijden minder gas te verbruiken en de gaskranen 's nachts te sluiten. De ze maatregelen hadden, het gunstige re sultaat tot gevolg, dat reeds de volgende dag de gashouder geheel was gevuld. Dit was gedurende een aantal dagen een on bekend schouwspel. De directie van. het GEB heeft de be woners in een brief bedankt voor de me dewerking, die tot gevolg had, dat geen ingrijpender maatregelen, behoefden te worden genomen. HOEK VAN HOLLAND - Na zijn redding vertelde de gezagvoerder van ae Ping An, kapitein Panyuma, dat hij gistermorgen al moeilijkheden had ge kregen met de hoofd machine toen hij buitengaats voer. Hij was voor anker gegaan en werd (gisteravond overvallen door de opstekende storm. Vanmorgen, om twee uur brak de ankerketting. Hij gaf opdracht een nieuw anker uit te zetten, maar dat begon te krabben. Om üen voor zes vanmorgen stuurde hij de eerste SOS-seinen uit toen het schip twee myl uit de kust op drift raakte. De sleepboothulp kwam te laat De slepeis kwamen pas in de nabijheid van het schip toen het al muurvast zat op het strand by Terheyde. Er is een bergmgscontraet gesloten met L. Smit Co's Internationale Sleep dienst te Rotterdam. Haag, ROTTERDAM Mr. C. J. van Zeben, rechter te Rotterdam, is met ingang van 1 september 1966 benoemd tot gewoon hoogleraar voor het burgerlijk- en han delsrecht en het burgerlijk procesrecht in de faculteit der rechtsgeleerdheid van ae Nederlandse Economische Hogeschool, van 1 januari tot 1 september 1966 zal rar. Van Zeben als buitengewoon hoogle raar dezelfde vakken aan de hogeschool doceren. Mr. Van Zeben werd in 1927 geboren, is gehuwd en heeft twee kinde ren. Na in Utrecht assistent van prof. Hij mans van den Bergh te zijn geweest, werd de heer Van Zeben in 1957, referen daris aan het ministerie van justitie, spe ciaal belast met de redaktie van de ka merstukken voor het nieuwe Burgerlijke Wetboek. In 1962 werd hij rechter-pïaats- vervanger te Rotterdam en een jaar later rechter. Mr. Van Zeben promoveerde in 1960 op een proefschrift, getiteld „Be leer van het justum pretium en misbruik van omstandigheden". Thans is hij in overleg met prof. rnr. W. G. BeUnfante en mr. O. W. van Ewijk bezig met de publicatie van de parlementaire geschiedenis van het nieuwe B.W., in vier delen, waarvan er drie zijn verschenen. Voorts publi ceerde hij artikelen In het WJPN.R. en in het Nederlands Juristenblad, blad. ROTTERDAM Voor de in de toe komst aan te leggen provinciale weg tus sen Groot-Zoétermeer en Rotterdam op de Landscheiding tussen de gebieden van Delfland en Schieland kan de provincie onder Schiebroek ais gevolg van beëindi ging van een landbouwbedrijf een ter rein van ongeveer 3,5 ha kopen. Van dit oppervlak zal ongeveer twee hectare voor de wegaanleg kunnen worden be nut G.S. stellen de staten voor de grond te kopen voor ƒ2,50 per m2, totaal ƒ88.060. DUISBURG De 36-jarige Duitse ex International Helmut Rahn heeft besloten zijn voetbalcarrière te beëindigen. Rahn schreef zijn club Meidericher Sportver- ein dat hij de laatste jaren zoveel blessu res heeft opgelopen dat hij het niet meer verantwoord acht te voetballen in de Duitse hoogste klasse. Rahn was tussen 1951 en 1980 veertig maal international. Hij speelde ook enkele seizoenen in de Enschedese eredivisieclub Sportclub Enschede. (Van een onzer verslaggevers) UNNA Gerhard Hetz, de Europese recordhouder op de 400 meter wisselslag, heeft zich weer ter beschikking van de Duitse zwembond gesteld en zal de trai ning hervatten om mogelijk zijn land op de Europese kampioenschappen in Utrecht in 1966 te vertegenwoordigen. Afgelopen zomer onderging hij een. keeloperatie en men vernam verder niets meer van hem. In de herfst deden reeds geruchten de ronde dat Hetz over een come-back dacht MELBOURNE Tijdens atletiekwed strijden in Melbourne heeft de Australi sche hordenloopster Pamela Kilborn kans gezien het wereldrecord op de 80 m hor den te evenaren. Het wereldrecord is met 10.3 sec. in handen van de Russische In- na Press, die deze tyd een maand gele den liep In Tifhs De prestatie van Pamela Kilborn, die zelf houdster van het wereldrecord is ge weest, zal echter met voor erkenning m aanmerking komen. De rugwind was te sterk. HILVERSUM De regisseur-produ cer Gabri de Wagt, die voor de VA- RA-televisie actuele documentaires maakt, is als lid van een klein televi sieteam vertrokken naar Suriname, om daar opnamen te maken welke in verband met Koninkrijksdag (15 de cember) de Nederlandse kijker moe ten informeren of het statuut in deze tijd nog van betekenis is. Welke kant Gabri de Wagt in deze documentaire op wil, heeft hij nog niet laten blijken: hij is „op onderzoek uit", heeft hij ons laten weten. ROTTERDAM De verspreiding van het laatste nummer van de uitga' ve „Holland" is stopgezet. Rotterdams VW-direkteur A. J. M, Schutter heeft deze eis gesteld aan de uitgeefster, de ANW in Den Haag. Het blad bevat een artikel over Rotterdam dat een vals beeld geeft van stad en haven, „Holland" wordt in 28.600 exemplaren verspreid in Engeland, Duitsland en de Verenigde Staten. De heer J. A. Risseeuw, direkteur van de Algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer, be treurt de gang van zaken. Hij verwijt de misstap aan gebrek aan personeel, waardoor men het artikel heeft laten doorgaan. De naam van de schrijver is niet bekendgemaakt; het is een mede werker die meer in het blad publceert. Mogelijk dat deze fout een reden is om de gehele uitgave van het blad te stoppen, waarover al meer is gespro ken. Op het ogenblik is nog slechts een klein deel van het blad verspreid; het juiste aantal is nog onbekend. Naar de Verenigde Staten is een zending onder weg, die bij aankomst zal worden ver nietigd. Alle verspreidingsadressen hebben opdracht gehad de nummers te vernietigen. De heer Schutter heeft oblangs met zijn Amsterdamse collega een reis door de Verenigde -.Staten ge-, maakt teneinde propaganda voor de beide steden te maken. De trip J§f bijzonder geslaagd en hij schrok dan ook hevig toeri'"hij het artikel las. Alle propaganda zou in één slag worden weggevaagd door dit onjuis-, te artikeL Het gewraakte artikel is geschreven" in het Engels en het Duits en begint t. met een summier historisch beeld van Rotterdam. De verwoesting in mei 1940 en de grote werken die momen teel onder handen zijn komen ter spra ke. Tot dusver is het beeld vrij juist. Maar dan zegt het artikel dat de Rotterdammers, als ze niet worden tegengehouden, de gehele kust van Vlaanderen tot Texel zullen gaan be heersen. De inwoners Zijn materialis tisch, socialistisch en niet sentimen teel. Vriendelijk kijkende Rotter dammers zien eruit als oude zeelie den die een menuet dansen. Na kreeftencocktails en ananassap te hebben gebruikt, eten ze bij een ■kraampje haring en vegen ze hup vingers af aan hun leren handschoe nen.. Ook de zinsneden over het alcO' holgebruik in Rotterdam zijn niet best. De inwoners van de stad kijken 's avonds naar de televisie en gaan vroeg naar bed, schrijft het artikel verder. De stad wordt overgelaten aan de buitenlandse zeelieden. JPoIi- )tie-agentehmet sabels patrouilleren in de havenwijken en in de eafé's gaat het er wild aan toe. Rotterdam blijft onberoerd over hetgeen zich in de stad afspeelt. In Botterdam zijn alleen de Rotterdammers thuis, zoals tweehon derd jaar geleden, aldus het artikel. let best De" versprei ding is reeds A. J. M. SCHUTTER geschrokken gaande, .slechts de zending voor Amerika kon nog worden op gehouden. Het billijke protest de Rotter damse v.vv.. directeur kwam te laai. Eén zin uit het artikel illustreert dat ook deze sehrijver slachtoffer is geworden van de huidige mode de „realiteit" hard en scherp weer te geven: „In de zeemanshuizen wordt zowel gebeden als gevloekt en met vermoeide ogen wacht men er de nieuwe dag af." Dat de schrijver hiermee zijn doel voor bijschiet en dat deze Zogenaamde „reali teit" tot teel misverstanden aanleiding kan geven, hadden hij en zij» opdrachtgever, de A. N. V. V.. kunnen bedenken. Prins Franz Joseph van Liechten stein heeft een bod van 21 miljoen gul den op een portret van Leonarda da Vinei afgewezen. Het stelt een jonge Florentijnse vrouw voor. persoon, was het waardig sluitstuk Van geboden op bun Sinterklaasfeest, de voortzetting van het vroegere Wltte- bedjesfeest. En wanneer een accordeon- duo als de Pico's meezing-deuntjes speelt, wat doe je dan als kind? Je brult mee in een oorverdovend gekrijs. En of de' titels nu „Zie de maan schijnt door de bomen™ of „Ik heb eerbied voor jouw grijze haren" luiden, dat doet er niet toe De belangrijkste figuur van de morgen.' Sint Nicolaas m hoogst eigen bejaarde het feest. Maar daarvoor had al een keur van artiesten igezorgd voor ontspanning zoals Ilonka Biimka („Hoooooooüu'"* André van XXiin CHoooom!Gery en Janmienne (daverend applaus), Diana en Daranü („Ooooooo. het orkest Romantica onder leiding van Cas Oost. hook, en Anneke Eire (gastvrouw). Bijzondere gast (met „Hoooomn" is het geluid dat de kinderen maakten bij het horen van zijn naam lang piet te bena deren) was Swiebertje(n). Hetis natuur lijk te hegrijpen dat deze populaire fi guur zich met ai te veel moeite had getroost otn (gratis) -voor kinderen op te treden op een vrije morgen, maar dat hij zijn optreden beperkte tot slechts enkele minuten, en dat hy zyn liedjestekst vaa een papiertje las, wekte wat bevreem ding. Een kindervriend leek ons anders. Mn ar Sinterklaas deed al spoedig de klein «teleurstelling vergeten. Statig wandelde de grijsaard, die men zijn vele jaren wel kon aanzien en -horen, door de zaal, hier en daar handen gevend en hoofden strykend. Daarna nam hij plaate op een waarlijk vorstelijke zetel op het podium, waar alle kinderen die erg bon best hadden gedaan bij hem mochten komen. En toen was de pret op. De Wittc- bedjesmorgen- was jen einde, moe en voldaan gin ieder huistöé. De Stichting Bevordering Volksgezondhooid, Dick Binnendijk, de directie van Luxor, het Nederlandsche Roode Kruis, de brand weer, politie en alle anderen die zich hadden ingespannen, konden terugzien op een geslaagde ochtend. (Vervolg van pag". 1) het schip rr. .gelijk was leek het erop dat de reddingspogmgen in het lucht ledige werden ondernomen. Die in druk werd bevestigd toen de Chine zen een van de reddingssloepen half lieten strijken. Zjj waagden het ken nelijk met op deze manier het schip te veriaten, want de sloep bleef aan de davits hangen. Omstreeks elf uur werd besloten de motorvlet van Terheyde te halen. Een uur later werd het scheepje de bran ding ingeduwd en voer het voorzich tig "naar de stuurboordzijde van de Ping An, waar inmiddels een touw ladder was neergelaten. De kleumen de kijkers op het strand, van wie ve len tot de knieën m het water stonden, zagen de eerste Chinees stap voor stap de ladder afdalen en door een van de vier redders aan boord van de vlet worden geholpen. Terwyl zware stort zeeën over het schip sloegen, volgden daarna nog twintig zeelieden. Deskundigen hielden het voor on mogelijk dat de motorvlet m een keer alle zeelieden aan boord zou nemen en naar het strand brengen. Maar de redders bleven toch langszij het schip tot alle opvarenden via de wankele ladder de Ping An hadden verlaten. Daarna zette het scheepje koers naar het strand. Met een tractor en op de ruggen van andere in oliej assen gehulde redders werden de Chinezen naar het droge gedragen en vervolgens m gereed staande auto's naar Hoek van Holland gebracht, In het Groene Kruisgebouw voegden zij zich by de bemanningsle den die al eerder waren gered. (Van een onzer verslaggevers) "D OTTERDAM De Schiedamse en H Vlaardingse RET-passagiers die gebruik maken van lijn 4 hoeven niet meer bang te zijn dat hun tenen in de schoenen vastvriezen van de kou. De reizigers van de „Binnenweg-lijn 4" hoeven bovendien niet meer jaloers te zijn op de gebruikers van de ..Mid delland-lijn 4" zoals de trams in de volksmond worden genoemd. Bij de B.E.T. is men namelijk druk bezig de 71 Ailan-rijtuigen uit 1949 yan elek trische verwarmingselementen te voor zien. De eerste trams rijden er al mee en het moet gezegd er waren geen be vroren ramen tijdens de koude dagen. Volgende week zullen alle trams van dit type zijn verwarmd. De motorwagens hebben, omdat het voorcompartiment in open verbinding staat met het cud- denbalcon, elk zes verwarmingselemen ten gekregen met een totaalvermogen van 5000 Watt, vier m het voorcompar timent esn twee in het gesloten achter stuk. In de aanhangers zyn vier elementen met een totaalvermogen van 4000 Watt gemonteerd, twee in het voor- en twee in het achtercompartiment. De elementen bevinden zich op de vloer tegen de zij wand. Ze zijn dubbel beveiligd. (Van een onzer verslaggevers) r> OTTE AM De Boulevard-Zuid, de Btyjerlandselaan en de Groene HilJedijk is uniek. Dat werd duidelijk gesteld dinsdag tijdens een perscon ferentie waarop de komende activi teiten van dit winkelcentrum rond de feestdagen, werden uiteengezet. Nergens ia er een zo lange (een kilo-i meter) weg waar aaneengesloten win kels zijn gelegen. By elkaar is er twee- .zend meter etalageruit. Men vindt er hele kleine winkels, bankgebouwen, ca-'é's, restaurants een bioscoop grote ■wr venhuizen. Er zijn 250 winkels (waarvan slechts ee deel met is aangesloten bij de vere- nigi „Boulevard Zuid"). Zat dag begint de grote actie. Dan zal Sinterklaas voor de tweede maal in Zuid komen. Op de binnenplaats van het Zuider ziekenhuis begint de tocht. Daar zal eerst aan de directrice namens de win keliers een bedrag voor de inrichting van de kinderkamer in het ziekenhuis worden overhandigd. Er zijn veel Zwarte Pieten (ongeveer dertig) omdat de Rotterdamse Studen ten Sociëteit gelijktijdig collecteert voor zijn Sinterklaasactie, Het orkest van de SHV, voorafgegaan door Haagse majorettes, zal de tocht op luisteren. Hoe verder de stoet de Beijer- landselaan zal oprijden hoe meer lichtjes van de feestverlichting zuilen gaan bran den. Het is een soort magisch gebaar van de Sint Deze verlichting wordt na 5 december aangevuld met kerstbomen. Illustratief voor het ontbreken van de communicatie bij de redding was de helikopter, die enkele malen laat boven het achterschip cirkelde, met de bedoeling bemanningsleden aan boord te hijsen. Toen geen van de op varenden aanstalte maakte zich door middel van de helikopter in veiligheid te laten brengen, zette de piloot ztSn wentelwiek achter de duinen op de grond en kwam hij hulpeloos vragen wat nu eigenlijk zijn orders waren. Intussen waren de zeeslepers Schel de en Scaldis er nog niet Ingeslaaga vast te maken. Bergingsexperts ver wachten dat het een moeizaam en langdurig karwei zal worden de ring An vlot te trekken. Overigens: het schip zit zo hoog op het strand dat ae mogelijkheid dat het zinkt, praktisch is uitgesloten. DEN HAAG Minister Luns zal tij dens de lunch, welke hij In Parijs mei zyn Franse collega Couve de Murvui* zal gebruiken, met over de EEG-crau spreken. De vijf hebben, zoals bekenu, besloten, eerst de reactie af te wachten op bun brief yan 26 oktober. I toe stl ia Ul ie tos itr M hte jeu l«i hjk spo ook Lus ri 118 desi sac Ion s f? ten ion (no toet ter ten loet net lyk age mét doe? M reda km te o km mn 1 eug ven kop iagh om i om Ksri ïfls de o echt men.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2