visserij was 1965 goed jaar Vlaardingen telt nog mee als haringstad Veiling Maasland gaat belangrijk plan uitvoeren AGENDA Negen mensen gewond bij otsing in mist GROOT JIEIIWJMRSVWIR OP VAN HAARENWAN voor ROTTERDAM Schooltafeltéilnis in Korenbeurs begonnen Herbestratingen vergen twee ton Twee aanvaringen in dichte mist op Nieuwe Maas I FORTEX A weet raad mét élke maat Zoute vishandel belangrijk Totaal begroot op f 275.000 Echtpaar R. de Groot i halve eeuw getrouwd Van de Heek tot Vlaardiia<*eB3 Verkeersramp op rijksweg 20 HBSS gaat geld lenen bij stad Povere resultaten tafeltennisteams Mutaties in Vlaardingse IJsclub Damwedstrijd VDV in januari Burgerlijke stand Ruim tivéehonderd deelnemers Wagen vernielde 60 meter middenberm DcvHöücritamtner j)E rotterdammer Pagina 3' DINSDAG. 28 DECÈ^ER 1965 FORTEX Korte Hoogstraat 11 a Tel. 6151 Vlaardingen (Van. een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ondanks de sterke industrialisatie van Vlaar dingen speelt de visserij nog al tijd een belangrijke rol in het economische leven. De rederij mag dan niet meer zo'n grote rol spelen, de haringhandel is nog steeds voor een belnagrijk deel hier geconcentreerd. Zeker der tig procent van de export aan zoute haring komt uit Vlaardin gen. Het afgelopen jaar is niet slecht geweest voor de rederijen. De besommingen voor de aange voerde vis lagen beduidend ho ger dan in 1964. Daar kwam bij dat ook de vangsten beter waren. Alle Vlaardingse schepen zijn op het ogenblik binnen. Deze pe riode van binnen liggen geeft de bemanningen de gelegenheid de feestdagen thuis door te brengen.' De schepen kunnen een dokbeurt krijgen en verder worden opge knapt. Op 3 januari vertrekken ze weer paar zee. Momenteel wordt er gevist in de Ierse Zee. Daarheen zal men dan ook in. het nieuwe jaar de koers wel weer uitzetten. Ds. J. P. de Bie in Kethel vernoemd Zieke matroos van boord gehaald SCHIEDAM ....en morgen en dagelijks VLAARDINGEN ....en dagelijks Paar M. v. cl. Snoek 60 jaar getrouwd M «Ét Bruggen VLAARiDINGEN Zoals giste ren reeds in een deel onzer edities gemeld ontstond maandagmorgen op rijksweg 29 in dichte mist een gecompliceerde kettingbotsing. Thans is bekend dat negen slacht offers van dit ongeval met zware en mdnder ernstige verwondingen in het Boly-ziekenhuis zijn opge nomen. Vrouw aangereden bij oversteken rijbaan Tas ontvreemd uit hal van woning Banden van autobus vloden in brand -Uit- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. Binnenkort zal men overgaan tot de herbestrating van de Lange Haven (westzijde), de Gordon- f straat en de Singel. Gelijktijdig zullen de leidingen en kabels in deze straten opge haald ol vernieuwd moeten worden, het prodoriten van de gasleidingen daaron der mede begrepen. Hiervoor zal de ge meenteraad kredieten verlenen van in to taal 194.400. Wegens de financieringsbeperking kan thans slechts worden beschikt over 50.000, zodat men naar behoefte en mogelijkheden de verdere comptabili teitsbcsluiten zal moeten nemen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De dichte mist heeft maandag op de rivier veel complicaties veroorzaakt. Er ontstonden twee aanva ringen. waarbij in één geval drie schepen waren betrokken. De motorbinnenschepen Almeri en de Cornells de Witt, die afgemeerd waren aan de steiger van de gemeentelijke havenloodsdienst op de Nieuwe Maas, werden gekraakt door het binnenvaart schip Energie. De schipper van die boot raakte de koers kwijt in een mistbank ter hoogte van de Keilehaven. Hierdoor liep de Energie tussen de Almeri en de steiger, sloeg door de stroom met het achterschip rond en raakte beide ge meerde schepen. Resultaat: van de steiger werd een paal beschadigd; de Almeri kreeg' een deuk onder het achterschip; de Cornells de Witt liep schade aan het roer op en de Energie kreeg een finke deuk. De zes meter lange mast op het voorschip brak af. Later in de middag voer het motor tankschip Algenib op de bagerbak 403, dat gesleept werd door de sleepboot Dirco en zonder radar voer. De kapitein van de Dirco had door de zeer dichte mis niet nauwkeurig zijn positie kunnen bepalen. De baggerbak kreeg een be schadigde berghout, terwijl het dek werd opgebold. kleedt u altijd een klasse beter! ...Dc vWen schepen, waarmee vanuit Vlaardingen de visserij wordt bedreven, zijn modern. Onder de vijftien trawlers «s een hektrawler. De vloot behoort toe aan vijf maatschappijen, die verenigd zijn in twee concerns. In 1965 zijn twee nieuwe schepen aan de vloot toegevoegd. Voor Kwakkelstein werden twee traw lers gebouwd in Scheveningen, de VL 90 •XJrsinus" en de VL 1 „Caroline". Aan de andere kant werden twee schepen van de Vlaardingse vloot afge voerd. De rederij van Verboon, die twee schepen exploiteerde, verliet Vlaardingen en vestigde zich in Sche veningen. De reden hiervoor was de onmogelijkheid' om verse vis in Vlaar dingen aan te voeren. Hoewel Vlaardingen wat de zoute ha ring betreft een grote aanvoer heeft is de markt voor verse vis.altijd klein geweest. De handel in zoute haring is in Vlaar dingen voor een belangrijk deel gecon centreerd. zoals reeds werd opgemerkt. Deze handel is zelfs zo groot dat de aanvoer in Vlaardingen niet genoeg is. Dikwijls wordt in Scheveningen en Kat wijk zoute haring aangekocht om aan de vraag te kunnen voldoen. De export van zoute haring beloopt per jaar vele mil joenen guldens, vooral Amerika is een goede afnemer. De aanvoer van verse haring en andere verse vis gebeurt hoofdzakelijk in IJmniden. De zeevishal heeft in Vlaar dingen nooit erg gefloreerd, een feit dat wonderlijk mag heten gezien de grote bevolkingsdichtheid in dit gebied. Vlaar dingse schepen doen echter IJmuiden aan om de verse vis te lossen en gaan dan naar Vlaardingen om de zonte vis te lassen. De zeevishal, die een aantal jaren vlak na de oorlog reden van bestaan leek te hebben, krijgt de laatste jaren niets meer te verwerken. Om deze, reden hebben B. en W. de raad enige maan den geleden voorgesteld om per 1 ja nuari 1966 de exploitatie van de zee vishal te beëindigen. (Van een onzer verslaggevers) 'SCHIEDAM -B. en W. stellen de raad voor de straat, die zal lopen van de Schiedamseweg naar'de Hargasingel „Dê Biestraat" te noemen. Aan. deze straat zullén onder meer het tijdelijke hulppost- kantoor en het semi-pei-manent filiaalge bouw van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek worden gevestigd. Voor deze straatnaamgeving denken B: en W. aan Ds. Jan P. de Bie (1871-1959), die ziph voor de Kethclse gemeenschap zeer ver dienstelijk heeft gemaakt, in het bijzón der gedurende en na-de watersnoodramp van 1903. HOEK VAN HOLLAND Een ploeg van de Hoekse EHBO heeft samen met de bemanning van de reddingboot Ko ningin. Juliana maandagmiddag een zieke matroos, van het Duitse vrachtschip Her- dersheim gehaald. Het was de twintigja rige Harry Klienesbet. De aard van de ziekte kon niet worden vastgesteld. De matroos is naar bet Havenziekenhuis te Rotterdam vervoerd. (Van onze correspondent) MAASLAND Maandagavond hield de Coöperatieve Groenten- en Vruchtenvei ling Maasland een buitengewone leden vergadering In hét Trefpunt. Voorzitter A.' Moerman gaf een over zicht over het afgelopen jaar. 'Hij memoreerde dat zestig jaar gele den dé veilingvereniging werd opge richt. De jaar omzet bedroog toen ƒ-,13.000, terwijl op maandag 27 decem ber een omzet werd bereikt van 8.400.000. Tevens maakte de voorzit ter gewag van het jubileum van de directeur, de"heer B. J. M. Muijselaar. Men hoopt binnenkort dit feit met een •receptie te herdenken. Uit de vergade ring bleek dat ook dc voorzitter Moer man 40 Jaar aart de veiling is verbon- ;den. 'Aangenomen werden de voorstellen Arcade: Kon. Schied. Mannenkoor „Or pheus", Kerstavond, 20. Dagblad „De Rotterdammer", Sehie damse redactie Lange Kerkstraat 28, tel. 263954 (b.g.g. 115588, toestel 52, b.g.g. na 18 uur alleen voor redactionele aangele genbeden 01898-6619). Agentschap: J. v. Gogh Dr. Zamenhoi- straat 139 tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adi. zie boven) dag. van 18.30—19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666; alarm brandweer 269123; alarm G.G. en G.D. 269280. Bijkantoor De Rotterdammer, Vlaardin- gen. Smalle Havenstraat 11, tel. 6775 (b.g.g. 010 - 115588). Uitsluitend redactie- zaken 9493 (b.g.g. 6619). Klachten bezorging Vlaardingen: G Bodenstab, Van Beethovensingel 147c, tel. (270 maand, t/m vrijd. 1819.30, zaterd 17.30—19 uur. Belangrijke telefoonnummers Vlaardin- een: Brand 4444; G.G.D. 2541. MAASSLUIS. Donderdag zijn de heer R. de Groot (74) en mevrouw A. de Groot-Minderhoud (68) vijftig jaar ge trouwd. Zij zijn geboren en getogen in Maassluis en wonen momenteel, in een bejaardentehuis aan de Geerkade 39. Na de eerste wereldoorlog trad de heer De Groot in dienst bij de Verenigde Glasfabrieken aan de Adr. v. Heelstraat, In Charleroi volgde hij een opleiding yoor voorman. Later werd hij achtereen volgens te werk gesteld in Engeland en Frankrijk. Gedurende de dertiger jaren ging het ni^t meer zo vlpt met het werk, maar de heer De Groot heeft zich er manmoedig doorheen geslagen, Kort na de tweede wereldoorlog trad hij in dienst bij de N.V. Key en Kramer, waar hij bleef tot zijn pensionering in 1957. (Van onze correspondent) MAASSLUIS Vandaag (dinsdag) vie- ren de heer M. v.d. Snoek (84) en me vrouw A. v, d. Snoek-Oversloot (84) het feit, dat zij zestig jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. De heer Van der Snoek heeft het groot ste deel van zijn leven gevaren. Hij be gon op twaalfjarige leeftijd als afhouwer op de M.A. 87 (Catherina) van de Maat schappij voor Zeevisserij. Van 1905 tot 1926 was hij schipper: gedurende zes jaar op de M.A. 71 van de rederij Doelman, later bij de rederij J. Buynink op de M.A. 65 en vervolgens op de MA.64. Van 1923 tot 1926 was hij schipper op de Govert van "Wijn M.A. 37 van rederij P. Brouwer. Na ,1926 werkte de heer Van de Snoek zeventien jaar aan de wal bij Ri j kswaterstaaat. Het bruidspaar heeft vijf kinderen, ne gen kleinkinderen en twee achterklein kinderen. VLAARDINGEN Voor de op 29 oktober en 22 december te Botterdam ge houden examens door de Koninklijk: Erken de Vereniging van Examinatoren in Steno grafie slaagden de volgende leerlingen van het Handelsinstituut aan de Schiedamseweg: Kantoorsteno Nederlands r de dames J. M. de Bruyn; C. de Gelder; H. C. Överveen; M. J. A. van Nierop. Kantoorsteno Duits: de dames C. J, van Dorp; H. Hoogwerf; F. M. Rieveld; A. Schuurmans, Maassluis (met lof); C. A. den.tJyl. Schiedam; H. Verhoef! Kantoorsteno Engels: de dames J. C.. de Bruyn (met lof); M. L. Hecht-Stam; K. M. Heikes-Buitendijk; T. M. Klein; P. .G Kok; P. E. Savonije; A. Schuurmans, Maassluis (met lof); A. M, A. van de Velden en de heer M. Slis (met lof). Typist(e): de dames A. H. van de Berg; G. J. van Dijkhuizen; J. P. van de Hoeven: -M. C. de Hoog; "9". N. E. van Kapel; W. A. Korpershoek; M. M, Nieuwenhuze; H. van 't Oor; J. van de Ploeg; E. F. van Tiel; J. A. de Boer; S. K. Donkersloot; S. Eigenraam; M. M. Hoff mann; C. Llndenburg; M. Smith en de heren P. H. W. van de Beemt; K. van de Broek; K. van Beek; W. H. Plomp. ■"f'.' s "SM M ''-ft -f van bestuur en de commissie van toe zicht, namelijk: a. Aanbesteding van een nieuw-te bou wen fustloods op het terrein achter de exportloods. b. het aangaan van eengeldlening tot een maximumbedrag van ƒ225.. c. grondruii met de Rijkswaterstaat aan de Verkeersweg Rotterdam-Hoek van Holland, tegen grond' achter het veilingkantoor. Van de zijde van hét bestuur werd een en ander nader toegelicht. - SCHIEDAM Onder het motto „Opgeruimd staat netjes" gaat de Sehiedamse jeugdraad in samenwerking met het gemeentelijk bureau voor Jeugdzaken en de Sehiedamse Gemeenschap op maandag 3 januari kerst bomen verbranden op zeven punten in de stad. Het „Nieuwjaarsvuur" wordt die avond om 19.00 uur ontstoken op de Burgemeester Van Haarenlaan tussen Dr. Schaepmansingel en de Viaar- dingerdijk, waar van 9.00 tot 19.00 uur tegen betaling van een stuiver per stuk kerstbomen kunnen worden bezorgd. Van 9.00 tot 14.00 kannen verder bomen worden ingeleverd op de speelplaatsen Van 't Hoffplein, Jan van Avennestraat, Rozenburgseplein, op de parkeerplaats Broersvest hij de Singelkerk, Parkweg hoek Ngr. Nolenslaan, Laan van Boi-Es tegenover Coöp-koopcentram en Meeuwensingel hoek Schiedamseweg. Dit waren de 42-jarige heer. T. uit Schiedam, zijn 36jarige echtgenote en hun 16-jarige zoon en 15-jarige dochter. Mevrouw T. heeft een bekkenbeschadi ging' en haar kinderen liepen hersen schuddingen op. De heer T. werd slechts licht gewond en heeft intussen het zie kenhuis verlaten. Deze aanrijding ge beurde ter hoogte van de gemeentegrens, met Maasland: er waren totaal zes auto's bij betrokken. Als gevolg van deze aanrijding ont stond een kwartier later enkele höndern- den meters gerug naar Vlaardingen een volgende botsing: een personenauto be stuurd door de 43-jarige mevrouw S. M. C. van 't Oever uit de Soenlaan 57 werd tussen twee vrachtauto's vermorzeld. De Vlaardingse brandweer heeft de chauf- feuse uit haar auto bevrijd. Zij liep een ernstig schdelletsel op en haar toestand was vanmorgen nog zorgelijk. In dezelfde auto zaten twee dochters- tjes van mevrouw Van "t Oever (10 en 11 jaar), die licht "werden gewond en het 11-jarige buurmeisje Elsje Schotel (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente zal zich borg stellen voor de betaling van hoofd som, rente en aflossingen van een of meer geldleningen, tezamen groot ten hoogste tienduizend gulden door de Sehiedamse Sportvereniging H.B.S.S. aan te gaan met de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond ter financiering van een sportaccommodatie op het terrein in het Hargapark, dat ze van de gemeente heeft gehuurd. De bouwkosten zullen naar raming 85.000 bedragen. Voor het lenen van dit kapitaal, heeft de sportvereniging de hulp van de ge meente gevraagd, deels in de vorm van een geldlening, deels in die van een garantie van een geldlening. Omdat zij van de KNVB een bedrag van 10.000 kan lenen tegen de lage rente van drie procent is het in haar belang, dat in elk geval dit bedrag wordt gegarandeerd. Het eenvoudigste is, dat de gemeente de rest uitleent tegen een rente berekend naar 1/4 procent boven hetgeen de ge meente zelf voor kasgeld moet betalen. Dit is de gebruikelijke rente voor lenin gen door de gemeente aan sportvereni gingen verstrekt, aldus B. en W. van de Soendalaan 59, die met een zware hersenschudding en een gebro ken been in het Holy-ziekenhuis werd opgenomen. Haar toestand werd van morgen „zeer zorgelljkT genemd. Een tragische' bijzonderheid is nog dat Elsjé'sbroer Jankortgeleden eveneens ernstig werd gewond, bij een verkeerson geval en pas enkele weken geleden uit het ziekenhuis kon worden'ontslagen. De Sehiedamse GG-D verleende assis tentie bij het vervoer van de gewonden omdat de Vlaardingse ambulanceshet werk niet aankonden. Op de rijksweg ontstond een grote ravage waardoor het verkeer geruime tijd ontwricht-is ge weest. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 77-jarige mevrouw A. M. J. de R. de H. stak maandag plotseling de rijbaan over van de Mgr. Nolenslaan en werd aangereden door de zestienjarige bromfitser V.E. De- vrouw liep verwondingen op aan het rechterbeen en werd door de GGD naar de Dr. Noletstichting vervoerd. jyEZE bedrijvigheid trof onze foto graaf .vanmorgen op de Koningin Wilheiminafiaven aan. i (Van een medewerker) VLAARDINGEN Me uitzondering van het eerste team van Hollandiaan hebben de beste teams van de plaatselijke tafeltennis verenigingen povere resultaten behaald, zoals trouwens- reeds is gebleken uit de gepubli ceerde uitslagen ln de afgelopen periode. Alle teams hebben nu pauze tot half januari 1966. Wellicht - doen zij er goed aan de samenstellingvan de teams iets te wijzigen of anders nét accent op de training te gaan leggen, j Uit dé onderstaande standen zal het opvallen,; dat' de meeste Vlaardingse teams een ondergeschikte rol spelen wanneer het gaat om de bezetting van een plaats ln de kopgroep. IA: Eenidraeht 5: 9-16: 21 up 2: 9-15: Elan 3: 9-14: Milks. 1: 9-12: Intiem 2: 9-11'; NFK 1: 9-8; SVA U 9-5; USV 2: 9-5; NOAD 3: 9-4: Xerxes 3: 9-2. lp: Service 1: 9-18; Diveko 1: 9-14; Eendracht 4: 10-14; Favoriet 2: 9-12; Intiem 1: 9-6: Milkst. 2: 9-6; TOG 1: 9-0: USV 1": 9-6; Eendracht 7: 10-6: Hermandad 1: 9-4. 2C:Holland, t: 8-16; Rake 1: 8-11: Repelaer'l: 8-10;, Kaveke 1: 8-9; Feijen. 1: 8- 9; Elan 4: 8-6; TOG 2: 8-6; Eendracht 8: 8-3; Xerxes- 4: 8-2. 2È: BTTC 1: 9-16; 21 up 4: 9- 15: HTTC 9-12;-TSF 1: 9-12; TBSM 2: 9-11: TJC 1: 9-8: PVA 1: 9-7; Naionale 1; 9-4; Shell t: 9-3: USV 3: 9-2. 3K: TOG 3: 3-14: PVA 2: 8-11: SVA.4: 8-11; Luxaflex 1: 8-10; Sunlight 1; 8-9; 'Elan 8; 8-6: Raket 3: 8-5: Windmolens-1: 8-5: Roteb 2: 3-1. 4D: St. R'dam .2: 9-19: TOGB 5: 9-15; JKS 2: 9-14; URTTC 1: 9-10; Hermandad 4: 9-9; HFV 5: 9- 9; Eendracht 15: 9-6: Smash 3: 9-5; SVZ 3:9- 4; J. Pendrecht 2; 9-0. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Als de voorteke nen niet bedriegen komt er binnen afzienbare tijd een landijsbaan op een terrein in de Broekpolder; en dan. nog wel een landijsbaan met verlichting. Een daartoe strekkend voorstel zuil worden behandeld in de februari-vergadering van de gemeenteraad van Vlaardingen. Dit werd maandagavond medegge- deeld door de'nieuwe voorzitter .van de Vlaardingse IJsclub,de heer J. H. de Kluyver, die dit had vernomen van de wethouder van ..sportzaken, de heer T. de Bruijn. Hij zei dit tijdens de alge- mmene ledenvergadering -die werd ge houden in de zaal Cooneordia aan de Westhavenkade. - - - Twee jaar geleden werd ook reeds ge sproken over de komst van. een landijs baan en tijdens de algemene vergadering die toen in dezelfde zaal werd gehouden was wethouder De Bruijn. zelf aanwezig en toen reeds bleek, dat het plan in, principe vrijwel geheel afgerond was. De' baan is er echter nog steeds niet, maar thans wordt verwacht, dat geen beden kingen naar yoren zullen komen, die dc In de zeer nabije .tóekomst 2ullen nieu we bruggen worden gemaakt, ;op- en afritten van rijksweg 20, met .verbindin gen met Den. Haag-Maassluis en Rotter dam, een tunnel enz. Hiervoor, heeft Rijkswaterstaat grond van de. veiling no dig. Voor de veranderingen op de veiling heeft men de volle medewerking van de bevoegde instanties.- De bouw Zal onge veer 50.000 meer gaan kosten, dus to taal ongeveer 275.000. Het geheel zal, aldus de voorzitter, een oppervlakte krijgen van 2000 m2 Men deed de suggestie van B. eri W. de zekerheid te krijgen, dat hier schoon industrie gevestigd zal worden. Omdat de loods aan de zijkanten opén is, werd uit de vergadering voorgesteld de zijkanten dicht te maken. Misschien kan dit 25.000 meer kosten. De voorzit ter zegde toe dit in overweging té willen nemen. SCHIEDAM De gemeenteraad zal een krediet verlenen van 900.000 ten laste van de kapltaalsdienst van de begroting 1966 van het gasbedrijf voor de voortzetting van het voorbereidende werk voor de overschakeling op aardgas. Dit bedrag is het restant van 1.400.000 waarvoor indertijd boven het leningpla fond leningen zijn aangegaan, uitsluitend bestemd voor de financiering van de voorbereidende werkzaamheden, verbon den aan aardgas. <Van een medewerker) VLAARDINGEN In de tweede helft van - januari zullen de wedstrijden om het persoonlijk, damkampioenschap van Vlaardingen beginnen. Bovendien kan men deelnemen aan de wedstrijden in de eerste ol tweede.Jdas- se, waar ook een-titel op het spel staat. Iedere Vlaardinger of elk lid van VDV kan aan de wedstrijden deel nemen. Men kan zich opgeven tot woensdag 5 Januari 1966 bij de secretaris van VDV, de heer W-. H. Niestadt, Hofsingel 56, tel.3852. -" Alle partijen zullen op eén dinsdaga vond worden gespeeld in het clublokaal van VDV in de bovenzaal van gebouw Excelsior, Oosthavenkade '10. Bij voldoende deelname zal in april-mei ook worden gespeeld om het persoonlijk jeugdkampioenschap van Vlaardingen. Liefhebbers worden er óp attent gemaakt,dat zij iedere zaterdag morgen tussen 10 en12 uur. gelegenheid hebben om zich gratis te bekwamen in het damspel. In gebouw Excelsior wordt dan gedamd onder leiding en advies van enkele leden van VDV. F)E laatste dagen kómt er noga! wat V kritiek' lol op Rijnmond) In twee ge meenteraden (HeenvKet en Geervliet) is gefulmineerd tegen de dnurtc van het ap paraat voor' liet openbaar Jichoom en tegen het salaris van, de-voorzitter.,Dat mag, want de gemeenteraden -hebben op dit.punt hun bevoegdheden. Een andere zaak is echter of; deze kritiek op dit moment gerecht vaardigd is. Wij dachten van niet. Immers, Rijnmond is nog niaar in opbouw, de pogin gen óm', hét bestaansrecht van de nieuwe instelling te bewijzen, zijn in volle gang. Óver de aanpak der problemen is nog geen afgerond oordeel te vellen, al. is er dan in de raad reeds over gediscussieerd, waarbij overigens ook enige kritiek van opbou wende aard' heeft geklonken. Men kan. ge makkelijk zeggen dat. Rijnmond te duur is. Maar waaróp stoelt men die kreet? Er is geen enkele tendens; die'erop wijst dat liet dagelijks bestuur yaii het "openbaar, lichaam zich gaat omringen met een grote staf van dure ambtenaren. Integendeel, nadrukke lijk is steeds gezegd dat uiterste voorzich tigheid zal worden betracht. Maar, voor niks kan ér niet worden gewerkt. Nog gemakkelijker is hét'zeggen dot de voor zitter te veel verdient. Zijn functie ligt tussen die van een burgemeester van een grote stad én'dié van-een-commissaris der Koningin in. Dit komt neer op een be paalde -hoogte van salaris, daarvoor zijn nu. eenmaal richtlijnen. De functie moet gijn inhoud nog'krijgen, toegegeven. Maar wil dat dan. zeggen dat de bekleder eerst op een lage-honorering moe! beginnen? Men geeft een burgemeester, die zich moet inwerken om te beginnen toch ookniet het salaris van een aankomend ambtenaar, ook al heeft dé man nog niet heiveze'n dat hij zijn taak aan kan? Dergelijke benoe mingen worden gedaan in dewetenschap dat de benoemde geschikt en - bekwaam is de hem opgelegde taken naar behoren waar te' némen." VLAARDINGEN.'— Getrouwd: Wtllém Al- bertus Fred'erik Duiverman, 26 en Anna Wlihelmlna'Maria-Hendriks, 23. -,.v. Geboren: Marinus Thomaa. zv T. Boer en J F ClSorjimelhiB. P K Drossaartstr-21; Edwin Charles, zv M; (Roelofs en E van Eljk. Maassluis: Peter, - zv -A- de- Hoop .en M F tgnbtius.' SpèrwerJanri 157; Richard Stepban. zv C J van der Windt en M v ander Pols. Asserstr'32: Johanna Francina. dv C J Sonneveld en M-E van Hoogteijlingen, Gr-v Prinstererstr 43.- Overleden:-Leendert Büxènd Verschoor, 73, echtg' v A C van Ede, v. Riebeeckstr 56: Airtonia Adriana Maria Kruithof. 77. wed v. W dé Knegt, Boerhaavestr 139. SCHIEDAM.-Geboren:Esther, dv L _M Peeters cn M A-Blanken: Alexandra J M. dv J H Schweers en M. M. Rdchters: Michel, 2v J H Schweers .erf M M Richters; Michel, zv J F'Timrners en J Suisse: Johanna H C. -dv P van Veelen' en H J Groenendijk: Harry, dv W H dé "Wit en E tv Top; Francisciïs P. zv F M Slinkert -en M G Scherders: Wilhelmus H. zv J J ,de Ridder, en M.M Keukens; Anita M T'dv P J van Gestel en C van Iersei. Overleden: J L van Hilst, 82. (Van een medewerker) SCHIEDAM De jaarlijkse tafelten- niskamploenschappen voor scholieren zijn maandagmorgen om- negen uur in'de Korenbeurs van start gegaan. De heer J. Bijloo heeft met een toepasselijke toe spraak de heer Bijloo eigen deze school wedstrijden geopend, waarin hij de deelnemers (19 meisjes en 183 jon gens) prettige en vooral sportieve wed strijden toewenste. LEIDSCHENDAM De 31 jarige heer A. D. uit Vlaardingen is maandagmiddag op rijksweg 4 met zijn personenauto over een afstand van zestig meter- door de middenberm gereden, waarbij de houten afrastering totaal werd vernield. De bestuurder raakte dé macht over het stuur kwijt, toen hij rook van zijn sigaret in de ogen 'kreeg. Dé wagen Werd aan de voorzijde totaal vernield. De heer D. bleef ongedeerd. komst van een dergelijke baan zullen belemmeren.. Daarnaast Staat de IJsclub een belang rijke- (extra) subsidie (van enkele hon derden guldens) te wachten van de VJ3.L.O., waarbij het met name 'gaat om subsidie voor "de jeugd. Immers moeten de jeugdige leden zich ook buiten Vlaar dingen begeven om de schaatssport te kunnen beoefenen. Natuurlijk blijft er dan nog de behoef te: aón een clubgebouw maar wellicht ko'mt daar te zijnertijd ook een redelijke oplossing voor. Het bestuur, van de IJsclub werd tame lijk gewijzigd doordat een viertal leden zou' aftreden. Eén van hen, de lieer H. L. Spa werd bereid gevonden zich herkies baar te stellen' en verwacht wordt,dat hij het secretariaat op zich zal nemen. De heer J. F. Hansen trad at als voor zitter en zijn plaats werd - ingenomen door de heer J. H. de Kluyver, die bij acclamatie tot voorzitter werd benoemd. Het bestuur bestaat verder uit mevrouw J. .C. de Veer-Bijnagte en de'heer W; C. Tabeling.' Er zal verder nog worden ge tracht een '.vijfde bestuurslid aan te trek ken. Men beschikt thans over 40 senior en 50 jüniórleden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Uit'dé 'gang Van' eén woning aan de Willemskade werd maan dag een bruin lederen -tas ontvreemd. De tas, die onder meer dameskleding bevat te. was eigendom van dezeventienjarige mejuffrouw T. van Buren. J. A. van L. deed maandag bij de potlile aangifte van diefstal van een tas met-gereedschap. De tas was ontvreemd uit een ketelhuis van de nieuwbouw in de wijk Groe noord. Het gereedschap behoorde toe aan 'hett'echnlschê 'büre'au J. H. Goud. Maandag. Is!begonnen met de groep jongens in de leeftijd van 13-15 jaar, die tot'de-kwartfinales 'zijn gekomen en. vandaag dé- finalëpartijen moesten spelen. Ook kwamen vandaag de ande ren aan de beurt, dus ook de meisjes. Met de -prijswinnaars' en kampioenen hopen wé morgen voor de dag te ko men, nadat, deze uit handen van de heer B ij loo' de prij zen in ontvangst zul len hébben genomen. -y .4 i t Er is nog tneer tafeltennis in de komen de weken. Eerst, op 10, 11, 3 en 15 januari 1966 de vóorwedstrijden-om het persoonlijk tafeltennis)- 'oenschan van jSchiedam -1966 jiede Vdn 19.00 - 23 00 uur! en' da?' sri van 14.00 - 18'JO uur cj.00 uur de finale?.; Ook deze wedstrijc.^ ..„rden in de. Korenbeurs gehouden. :Tomooileider is de heer. J. D. Degreef. terwijl verder zitting in de commissie hebben mevrouw H. Ma- rijuen, de héren C. Marijnen, A Zuid- geésf en.H. Moesker. Tenslotte speelt NOAD op zaterdag S januari 1966 de ook al traditioneel wor dende wedstrijd tegen de Oud-internatio naals, die om 15.00 uur begint,, eveneens in de Korenbeurs. Het gemeentebestuur van Schiedam stelde hiervoor een wisselbeker beschik baar, die in het bezit kwam van de NTBB, die nu op haar beurt een team zal samenstellen met oud-internationaals. Vorig jaar was de. opkomst" groot'en van daar dat de organisatoren ook op.8 janua ri weer veel liefhebbers van de tafelteh- nissport verwachten. ROTTERDAM Vermoedelijk door dat de remvoering ovenverhit was, vlo gen maandagmorgen op het.Zuidplein de achterbander. van een autobus van „De Snelle Vliet" in brand.-De brandweer en politie blusten de brand. De banden wer den vernield. DINSDAG 28 DECEMBER >915 De vredeszentling van Ford. Kopen hagen, 27 December. (1Volff)„ Hana, de gouverneur van den staat'Noord-Daköta, die deel uitmaakte van de vredeszending van Ford, is hier gisteren aangekomen.* Kort na zyn aankomst is hij zwaar ziek geworden en in eenziekenhuis*opge--^ nomen. De eleclrische draad. In den vórigen nacht zijn aan de Belgisch-Zeéuwsche grens twee Duitsche militairen, dje wil den deserteren, met de 'eleclrische draad in aanraking gekomen en gedood.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1