ARCHIVARIS LEGT NVC SMAAD TEN LASTE Dick Bos voltooit zijn keramisch kunstwerk AGENDA :oi ififspftis r Kind verbrandt kerstboom in pappa's mooie auto ut Viadukt wordt belangrijke Schakel grondpatroon Kantoorartikelen jjifijwVam/it v. d. SNOEK Hevige brand in woonhuis Strevelsweg 'éf Culturele avonden «Guillaume" Rechtszaak om hoofdartikel favoriet in de Mj kleine klasse STS aan muur bevestigd Veertig jaar in dienst HVO Personenauto greep spelend meisje RET-bus ramde abri Voetbalfiïms voor aantal pupillen Opmerkelijk.... Noad-spelers contra oud-internationals HET BEKENDE DANZI-KWINTET Dinsdag 11 januari a.s. DE ROTTERDAMMER Pagina 4 VRIJDAG 7 JANUARI 1966 55* Vanaf 4975.-. GARAGE VAN DALEN N.V. SCHIEDAM Met man en macht werkt men op het ogenblik aan. de totstandkoming van het viadukt op de plaats, waar de Provinciale weg 15 de Rijksweg 20 kruist. Ou de achtergrond ligt het openlucht Bad Groenoora, thans een verlaten oord, maar !s zomers een en al leven en bedrijvigheid, vooral op warme dagen. De Provinciale weg 15 gaat in noordelijke richting, heet eerst Churchiilaan en komt daarna uir op de oude Harrewe?. die recht streks naar Delft leidt. (Van een onzer verslaggevers) ....en morgen en dagelijks SPORTHAL Achter de hoogconjuncturele bungalows van de Laan van Spa- land en Lindeier straat, met een ruime boog om de oude dorpskom en het rustieke Noordeinde, waar de eeuwenoude hervormde dorps kerk staat sluit de Provinciale weg 15 aan op de Harre weg, omzoomd I met boerderijen en een uniek ge zicht op Delft. (Van een onzer redacteuren) VLAARDINGEN Archivaris J. S. A. Delahaye uit Zundert hééft bij de commissaris van po litie een aanklactvt ingediend te gen de heer W. K., hoofdredac teur van de Nieuwe Vlaardiegse Courant, De heer Delahaye heeft de commissaris verzocht zijn aan klacht voor te leggen aan de of ficer van justitie van de Rotter damse arrondissementsrechtbank. De aanklacht van de hoer Deri- liaye is een gevolg van het f?'t dat de hoofdredacteur van het Vlnar- dmgs nieuws- en advertentieblad niet is inffe°aan op h"t u'timatum dat de archivaris hem heeft gesteld om vüOr 1 ianu'ri 1966 enkele pre sages terug te nemen uit een hoofd artikel in de NVC van 15 december 1965. Zoals men weet hebben B. en W. hun voordracht de heer Delahaye te benoemen tot gemeente-archivaris tijdens de raadsvergadering van 16 december 1965 ingetrokken, nadat de raad twee uur achter gesloten deuren daarover had beraadslaagd. BEL 4502 OF 9094 verzekeringen autofinanciering U was niet voldoende op de hoogte toen u kocht? Nauwkeurig advertenties lezen voorkomt dit KIEZERSREGISTER (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Dat de zes jaar oude jazz-soeiëteit „Guillaume" nog vol levens lust zit, blijkt wel uit het feit dat het bestuur regelmatig op de woensdagavond culturele avonden wil gaan organiseren in Mason Tivoli. De initiatiefnemer, de heer J Mont- foort, vertelde ons, dat er iedere woens dagavond om de- veertien dagen chanson niers, cabaretiers en anderen zullen ko men. Ook zullen er platenavonden en lezingen worden gehouden. Verder zullen de leden zich die von den kunnen verdiepen in de diverse jazz- bladen en andere interessante lectuur. Het programma van de eerste avond vermeldt een optreden van het Israëlisch duo „Kol Simehah" en de Rotterdamse chansonnier Han Peekei. De twee eerste avonden zullen worden gehouden op woensdag 12 en 26 januari en zijn tevens bedoeld als experiment Als dit experiment slaagt, zal het be stuur verder gaan met de organisatie vanl deze avonden naast de wekelijkse jazz-i avonden op zaterdag. Zij zullen dan een stap inde goede richting van het culture le leven van Schiedam hebben gedaan. J-JET in aanbouw zijnde viadukt op de plaats waar Provinciale weg 15 Rijksweg 20 kruist. De pro vinciale weg loopt over het viadukt, de rijksweg gaat er onderdoor. KETHEL IN BEWEGING IIP MS BÜYS BALLOTLAAN 4 VLAARDINGEN - TEL. 01893—8760 0 Een vrachtauto van de N.V. Sterovita, bestuurd door de 21-jarige chauffeur P. S., verloor donderdagavond op de Broers- vest acht kratten met flessen. Eerder op zijn rit was de chauffeur reeds zes krat ten op de Overschieseweg kwijtgeraakt. Totaal gingen op deze wijze 400 flessen verloren. De chauffeur had totaal niets gemerkt. Het viaduct, dat momenteel in vlot tempo "xinJt gebmm'd, Is een uiterst belrngri.'ke srh-!cel in het ïofrastrcturc- le gronSpatro'n van Schiedam en omgeving. In Kethel wordt en het ogen blik iets groots verri *ht. Een nieuwe stadswijk wordt er in korte spanne tijds uit de grond gestampt. De stede- bouwkundige expansie van Schiedam Is gericht op het westen, waar de toe komst iigt. Komend vanuit Nieuwland en de spoor- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse kunsfe naar Dick Bos is thans bezig met de voltooiing van zijn keramisch kunst- Werk, dat hij In opdracht van het be stnur van de Technische School heeft gemaakt. Men kan hem elke d3g vinden op een hoge ladder, die tegen de zijwand van de school aan de Mgr. Nolenslaan 3 •is geplaatst. De totale oppervlakte van het keramiek bedraagt niet minder iian zes vierkante meter. Ht kunstwerk be staat uil twee maal de letter S met in het midden een grote T. De laatste letter staat een eindje van de muurwand af en is in een apart framewerk ingebouwd. Geen gemakke lijke constructie. Maar de gehele com- SCHIEDAM Een bus van de RET, bestuurd door de 29-jarige chauffeur A.P. de J., reed donderdagavond op het Stationsplein tegen het dak van een abri, dat geheel werd ontzet. De achterzijde van de bus Werd bovendien beschadigd en een achterruit werd vernield. YnnftnnS Ons Hols: Lange Haven 33, lezing, 20. Geref. Jeugdhuis: Chr. Leesbibliotheek, uitlening, 15-17. Irene: Cefa, filmavond, 20: Pers. Ver. Bel. NEVA, Nieuwjaarsfeest. 20. Tivoli: Schied, Jazz Soc. Guillaume, bij eenkomst, 20.30. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie Lange Kerkstraat 28, tel 2S3954 (b.g.g. 115588, toestel 52, b.g.g. na 18 uur alleen voor redactionele aangele genheden 01898 - 6619). Agentschap J. v. Gogh Dr. Zamenhof- straat 139 tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.3019.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666; alarm brandweer 269123; alarm G.G. en G.D. 269280. Apotheek: Apotheek Jansen. Zwammer- damsingel 41, telef. 264917. positie krijgt hierdoor meer reliëf. Op deze wijze krijgt deze lettertriptiek een meer spectuculair uiterlijk. De twee andere letters, een S aaa weerszij- .den van de grote T, ziin gewoon tegen de muur wand bevestigd. Hoewel Dick Bos de scheppende kunste naar was. is het kunstwerk zelf ge maakt, gebakken en voorzien van een fraai donder-groen glazuur, bij de be kende Delftse firma „De Porceleyne Fles". Natuurlijk was Dick Bos er elke dag bij. Hij begon ermee in oktober. Het is dus nog snel gegaan. De voorgeschiedenis heeft langer ge duurd. Er kwamen hëel wat instanties bij te pas en er moest veel worden gewikt en gewogen, alvorens de kunste naar een voorlopige schets kon maken. Prettig doet het ook aan, dat men nu eens een Schiedamse kunstenaar de opdracht gunde. Deze week hadden de drie letters eigen lijk al aan de grote muurvlakie moe ten pronken. Doch er komt altijd wel een dagje bij. -Begin volgende week zal Dick Bos in ieder geval zijn eerste groot werk op dit gebied geheel vol tooid zien. Een beter plaats voor deze gevelversiering had men niet kunnen bedenken. Van verre ziet men reeds de STS. Meer dergelijke keramieke gevel versieringen zou de stad beslist ver- (Van een medewerker) SCHIEDAM De Commissie van het Schiedamse Pupillenvoetbal organiseert vrijdagavond een filmavond voor pupil len van de plaatselijke voetbalverenigin gen. Omdat het programma van de pupil- iencompetitie plotseling moest worden afgebroken door de slechte weersomstan digheden, heeft de commissie besloten als afscheid deze filmavond aan te bie den. De kantine van de Schiedamse Carton- nagefabriek zal als filmzaal worden ge bruikt en op het programma staan enke le voetbal-, teken- en speelfilmpjes. Om kwart voor acht wordt begonnen.Tijdens de pauze staat nog een verrassing te wachten. Vertoond worden een film over Popeye voetbalherinneringen van het Ned. XI, Timmerlui (met Stan Laurel en Olivier Hardy), voetballes van Abe Lenstra en George in het Leger. wegovergang aan het eind van de Nieu we Damlsan overgestoken, passeren we eerst aan onze rechterhand, op de hoek van de Schiedamseweg, het in aanbouw zijnde clubhuis van de pad vinders, Burg. Van Haaren groep IV. Reeds geruime tijd zijn hier vrijwilli gers bezig onder leiding van de altijd geestdriftige proefsleider Joh, M. N. Adraanse een eigen „home" te bouwen. Elke zaterdag offert men zijn vrije tijd eraan op. Een prachtig voorbeeld van zelfwerkzaamheid, regelrecht komend uit de bevolking. In een tijd, waar de overheid tot een melkkoe van Jan en Alleman gedegra deerd dreigt te worden, is deze doe - het - zelf - aktiviteit beslist navol- gensv.-aard. Alleen vragen dergelijke experimenten natuurlijk offers. Iets waarop men in het algemeen niet bijs ter is gesteld. In juni moet het clubhuis beslist ge reed zijn, vanwege de toegezegde subsi die. Dat betekent dus de volgende maanden nog hard doorwerken. Een eindje verder, even voorbij de Pol dervaart, verrijst de Sporthal. Ook al zo'n voorbeeld van burgerzin! Het ge bouw is sedert kort glasdicht, vertelde driecteur Cor Bolmers, die we een geluk kig Nieuwjaar wensten. Met bijzondere nadruk voor zijn Sporthal, die zo langza merhand een stuk van zijn leven is ge worden en in juni a.s. open moet. Laten we hopen met muziek voorop en de nodige tamtam, want het moet nu toch wel eens uit zijn met die miezerige Schiedamse houding, van altijd in mineur te zijn. Precies het weer van de laatste tijd. Elke dag re gen en kille, grijze luchten. Er gebeurt genoeg. Over de stadsontwikkeling heb ben we heus niet te klagen. („Zijn we een stad van ruim tachtigduizend in woners of niet? Maar we moeten onze stad kunnen verkopen". We leven nu eenmaal in een tijd van de harde nood zakelijkheid. van grandioze reputatiebe- hartiging. Zonder dat' verliezen we vast en zeker ons gezicht" Dit was zo ongeveer het geluid dat burgemeester Roelfsema in zijn Nieuwjaarsrede deed horen red.) De Churchiilaan had bijna de Kennedy- laan geheten. Aan deze naamgeving ging indertijd nog niet zo heel lang geleden in de gemeenteraad een schermutselingetje vooraf. De katholie ken wilden de naam van president Kennedy en de socialisten waren meer voor Winston Churchill geporteerd. Hoewel wijlen Winnie niet bepaald rood was. Als we vervolgens nu eens links kij ken. zien we het bejaardentehuis der hervormden, op de hoek van de Willem Andnessenlaan, met fraaie uitzicht op bad Groenoord. Onlangs werd op een rustige manier In intieme krmg, hier de vlag uitgestoken, omdat het hoogste punt van het complex was bereikt. Ook hier dus een sobere, bescheiden stijl, zo kenmerkend voor alle openbare manifestaties in Schiedam. In juni zal de officiële opening in ieder geval op grootsere wijze geschieden zo werd ons toegezegd. Parallel met de Provinciale weg 15. alias Churchiilaan loopt de weer wat oudere Molensingel. Hier staat het kerk- gebouwtje van de r.k. St. Martinus - parochie. Pastoor M, Wuyster wist alleen te vertellen, dat eind januari de eerste paal van zijn nieuwe kerk zal worden geslagen, iets verder naar het noorden, voegde hij ter verduidelijking eraan toe. Achter de Willem Andriessenlaan strekt zich de prille wijk der componis ten met middenin de Dwarslaan, die naar Ed. van Beinum is genoemd. De brede laan van Bol'Es verbindt de Churchilllaan met de Zoomlan. Het oude, historische boerenweggetje, omzoomd met wilgen, eens het onomstre den domein van Schiedamse paartjes en vogelverstrikkers, is geheel verzwolgen door de opdringende huizenzee. Een vari ant op Longfellow zou hier op zijn plaats zijn: „De weiden zijn weg en menselijke wezens hebben de plaats ervan ingeno men". De heer Delahaye left de heer K. 'nsinua- tie en een gr«vr aanval on rtln wetpi- srhanpel«ke integriteit ten laste. Ziin besehnidlging raakt de passage waarin 'hun voordracht openbaar maakten. De NVC heeft toen een alleszins lo vend artikel over de archivaris gepu bliceerd en bij de retournering van een geleende pasfoto de hoop op een spoe dige persoonlijke kennismaking uitge sproken. De archivaris vraagt zich nu al welke motieven voor de heer IC. aanleiding zijn geweest om in één week tijd de „op merkelijke ommezwaai" te maken waar uit het artikel „opmerkelijke aanbeve ling" ontstond. De afdeling recherche van de VIaar- el ingse gemeente-politic heeft aich van morgen oelast met het onderzoek van deze aanklacht wegens smaadschrift. Er zal een proces-verbaal worden opgemaakt waarover de officier van justitie, mr. S. J. van der Hoeven te zijner tijd uitspraak zal doen. m mm werd gesteld dat hij bil zi'n studie over j len bevolken. (Van een medewerker) SCHIEDAM Zaterdagmiddag zullen enkele oud-internationals op het gebied van de tafeltennissport hun kunnen to nen in de Korenbeurs, zoals we reeds eerder aankondigden. De vereniging NO- AD is er ook dit jaar weer in geslaagd enkele bekende spelers naar Schiedam te halen om .tegen de sterkst spelers van NOAD te spelen. Vorig jaar waren het Cor du Buy, Wim Stoop en Will van Zoelen, die de toeschouwers hebben doen genieten van hun spel. Cor du Buy zal zaterdagmiddag ontbreken, maar de naam Jan Hoogen- doom staat ook hoog genoteerd, zodat om drie uur stellig vele toeschouwers (de toegang is gratis) de Korenbeurs zul- eh w%foHrwxYoowvwmi(! HET GEHARPC GLAZEN .^öNiLutnsrcuHi I VtflftRPIKQfcN Nijmegen In „Vraagstukken over de historische geografie van Nederland" uit rancuneure gevee'ens tegenover het Nijmeegse gemeentebestuur heeft ge schreven. en d'e w-"r'n hem ecbrrk aan xinirht In ambtelfUce verh-nd'ngen werd verweten. In laatstgenoemde nas- sage werd prof. Post de toenmalige directe chef van de Brabantse archiva ris genoemd. De heer Delahaye stelt dat dere professor nimmer zjjn chef is geweest. De heer Delahaye acht zich door het hoofdartikel, dat getiteld was „Opmer kelijke aanbeveling" bijzonder gegriefd. Hij kan dit artikel moeilijk ritmen met de vriendelijke correspondentie die de NVC met hem voerde nadat B. en W. Het gemeentebestuur stelde vorig jaar een wisselprijs beschikbaar, die toen door de oud-internationals is gewonnen. NOAD gaat zaterdag proberen dit jaar de prijs te veroveren. UM. tQia9a>-1697 bitrgehxxike stand SCHIEDAM Ondertrouwd: M Bentem 21 en J R van Dorst 19; P S Boer 19 en J Bos 19; P 3 Breijer 38 en C L Mourik 37: 3 M C van der Hoeven 24 en A C van Waasenaar Z2; K Kappelhof 26 en N Aitken 28; A Waarschijnlijk doordat er teveel oUeonderdeliriden 19 en O Abresch 16; C Schop in de brander aanwezig was ontstond19 en E A J Slavenburg 19: M A Vlasveld 2i donderdagmorgen brand in de oliehaard tnAJ van Gort 23; van de Weteringe Buys van mevrouw C. Tussenbroek, Edison- straat 31a. De zijwand van de boekenkast werd geblakerd en, in het vloerkleed werd een funk gat gebrand. De brandweer onder leiding van de waarnemend commandant J. Keuzenkamp bluste het binnenbrandje. Zilveren medaille ON voor van Zelm bestaande uit fluit, hobo, klarinet, fagot en hoorn zal op om 8 uur in de Harmonie-zaal een concert geven. Kaarten ad 3,50 (jeugdpaspoorthouders 2,25) dagelijks (behalve maandag) verkrijgbaar kantoor Harmonie van 1012 uur. 33 en J de Gruiter Ï8. Getrouwd: G M J Waasdorp 20 en F D Kelly ai: C P Spaans 34 en W C P C van de- Knaap 21. Geboren: Steven G zv L Klerks en M F Ton; Edward R zv L Klerks en M F Ton; Yvonne dv A G J Wiekamp ea C van Loenen; Albertu* J F zv E Shelter en C M A de Winter; Nieoleite E M dv J B van Rutten en B T C Veliscêk; Marco zv N de Whiter en P A Sprutlt; Richard W *v W den Heki en M M Daalmetjer. Overleden: B E Collêe 80 wed de Ruiter. SCHIEDAM ODI-donateur Niek Slecuwenhoek heeft voor ODI een korf balveld geconstrueerd dat gebruikt kan worden wanneer de odi-anen instructies krijgté 'van huif trainre. KorfDalpalen ontbreken niet cn'éden Is er wat blij mee, dat dit werkstuk door een donateur werd gemaakt. ODI hoopt zaterdag pre sent te zijn wanneer het dak op het ciuuhuis Harga wordt gezet. Want het mee, dat.dit werkstuk door een donateur werd gemaakt. ODI hoopt zaterdag pre sent te zijn wanneer het dak op het Ciuuhuis Harga wordt gezet. Want het cluohtiis is niet alleen van HBSS maar ook van ODI. D opbrengst van de aktie met boterletters en kerstkransen heeft SCHIEDAM GSS heeft een speci aal cluoblad uitgegeven bij de jaarwisse ling en de redaktie is van plan om dit voortaan iedere drie of vier maanden te doen. Behalve de weekbrief kent GSS dus voortan* ook een eigen cluborgaan, dat voorheen jaarlijks verscheen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De twaalfjarige voet gangster Yvonne Stieren burg van de Mgr. Nolenslaan 229, stak donderdag al spelend de rijbaan over en werd gegre pen door een passerende personenauto, bestuurd door de 21-jarige mej. U. P. P. uit Schiedam. Met inwendige kneuzingen werd het kind door de GGD nar het Gemeente ziekenhuis gebracht voor alle en Kantoor; Callenburgjtraat 83 Vlaardingen. VLAARDINGEN Donderdag vierde de heer J. van Zelm het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij het Havenbedrijf Vlaardingen-Oost. Tij dens een huldigingsbijeenkonist In de kantine reikte burgemeester mr. J. Heus- dens de jubilaris de zilveren medaille in de Orde van Oranje Nassau uit. Vrouw en kinderen van de heer Van Zelm woon- den de plechtigheid bij enveais zijn direc tie en collega's. In enkele woorden schetste d burge meester de loopbaan en verdiensten van dé jubilaris. Ook ging hij in op de hobbies van de heer Van Zelm, name lijk het bouwen van scheepsmodellen en het verzamelen van oude prentbrief kaarten van Vlaardingen. De overige sprekers kwamen eveneens in de loop van hun toespraak op deze hobby te recht. Een ook de cadeaus, die werden aangeboden, haaden betrekking op de liefhebberij. De heer H. van - Aller, algemeen be drijfsleider. sprak de hoop uit dat de heer Van Zelm nog eens een model van een schip voor HVÖ zou maken. Hij gaf een opsommng van de werkzaamheden van de jubilaris, maar liet de details over aan de hoofdbaas van het havenbe drijf de broer van de jubilaris, de heer H. van Zelm. Deze verteld dat de loop- baan van de heer J. van Zelm veel waar dering heeft gekregen. De opleiding van i jonge botenbazen is onder zijn leiding j een groot succes geweest. Daarvoor heeft de heer Van Zelm al? kraanbestuurder veel werk verricht bij de opbouw van de eigen haven en ook bij die van Rotterdam. Btjdens de ramp van 1953 heeft ij eveneens zijn steentje bijgedragen in het hulpwerk. Daarnaast is hij al jaren een actief lid van de EHBO geweest. Ook de veiligheid bij he werk heeft bij de heer Van Zelm voorop gestaan, dat bleek uit de malen dat hij speciaal voor een karwei gevraagd werd vanwege zijn veilig werken. De heer H. van Zelm dankte ziin broer namens de leiding in de haven voor de prettige manier, waarop hij altijd met iedereen heeft gewerkt. Hij feliciteerde hem met zijn onderscheiding en vertelde dat hij de tweede in de familie was die een koninklijke onderscheiding kreeg. Namens collega's ondernemingsraad en verder personeel spraken nog diverse mensen. Daarbij werden de cadeaus niet vergeten. Tot slot hield de heer Van Zelm, ondanks zijn opmerking dat hij niet kon spreken, een ware rede vol metanekdotes en voorvallen uit zijn loop baan. SCHIEDAM De personenauto van de heer F. v. d. Spoel wonende In de Vrlendschapsstraat raakte donderdagmid dag In brand nadat zijn 8-jarig zoontje met ëena (gedankte kerstboom in het voertuig was gekropen en deze in brand had gestoken. Het knaapje kon gelukkig ongedeerd uit de auto worden gehaald, maar de auto zelf werd zwaar beschadigd. De Officiële Bekendmaking gemeente SCHIEDAM datum 3 januari 1986 De burgemeester brengt ter openbare kennis, dat een ieder Ier gemeentesecretarie, afde ling bevolking, c.a.. Nieuw- straat 26. kosteloos de in lichtingen kan verkrijgen waaruit kan worden opge maakt of hij zelf of een ander al dan niet of niet behoorlijk in het klezersregister is opgeno men. In het kiezersreglster zijn op genomen alle personen die 1. ingezetene van de gemeen te zijn, 2. de Nederlandse nationali teit bezitten. 3 de leeftijd van 21 jaar heb ben be'eikt. 4, niet van de uitoefening van het kiesrecht ziin uitge sloten. Alle inwoners, die op de dag van de kandidaatstelling IS feb. 1968) In het kiezersregis- ter zijn opgenomen, zullen kunnen deelnemen aan de ver kiezing van de leden van de Provinciale Staten waarvoor de stemming plaats Heeft op 23 maart 1986 De burgemeester, w.g. H. ROELFSEMA. Eventueel invullen: afde ling. bureau, kamer of loket eventueel met ach cv. brandweer onder leiding van brand- weermeester Unk bluste de brand met een nevelstraal. ROTTERDAM Door onbekende oorzaak brak vanmiddag tegen een uur of twee brand uit in een boven verdieping van een woonhuis aan de Strevelsweg bij het Sandelingplein. Deze brand liet zich onmiddellijk zeer ernstig aanzien. Er werd xniddcialarm gegeven en toen de eenheden 511 en 514 van de brandweer met de G3, de A9. de LI en de Ml aan het bluswerk begonnen, stond de gehele bovenetage van voor tot achter in lichterlaaie. Hoog sloegen de vlammen boven het dak uit. De etage werd bewoond door twee dames: mevrouw Leenheer en haar dochter. Men slaagde er in de twee honden van de dames ongedeerd uit. het huis te krijgen. Het vuur werd aangepakt met' twee stralen hoge druk en twee stralen lage druk. Na een half uurtje was mén de zaak meester, toen kon worden be gonnen met de nablussing. Ï~)AT voetgangers bij het over- steken zelfs op een zebra zeer goed moeten oppassen, het is helaas maar ai te waar. Ik wit van geen enkele categorie weg gebruikers nare dingen zeggen. Maar er gebeuren dikwijls betreu renswaardige ongelukken door niet opletten van wie dan ook op en bij oversteekpsden. Een van Rotterdam's oudste voetgangers meent er wat op te hebben gevon den. Het is de heer H. W. Wilhelm (morgen 81 jaar), die al eens eer der in ons blad de revue passeerde ome it hij niet onverdienstelijk schildert. Deze trouwe lezer vond een grot rode zakdoek, u kent ze wel, met een randje. En hij dacht: dat is ht! Van toen af is de heer Wilhelm (Pieter de Hooghstraat 17 b) bij het oversteken steeds met die zakdoek gaan zwaaien. Het helpt, kwam hij me gisteren ver- telle.n Daarom geef ik het idee maar door, wellicht ter navolging, De politie zal er geen bezwaar te gen hebben, dacht ik. Hieronder de heer Wilhelm met zijn rode zakdoek op een zebra. TJfOERA, Rotterdam heeft er drie iA bomen bij! Voor het Hilton-: gebouw. En het zjjn essen. Toen iki gisteren die uitvoerige beschrij-1 ving las dacht ik; we zijn vreemde mensen. Worden er drie bomen geplant in het kale centrum, schrijven we er een stuk over. zei ten we een foto bij. 'tKan ver keren in een stad als Rotterdam,; voor de oorlog zo bekend om het weelderig geboomte in alle Iet wel alle straten van het cen trum. Kijkt u maar op de oude prentbriefkaarten, die Spanjers- berg opnieuw liet maken en die zo grif worden gekocht Bomen,.; bomen en nog eens bomen. Op dei Goudsesingel bijv., waar ons blad ook nog heeft gehuisd. Een prach- tige singel, zei me gisteren enthou-f siast een oud-gediende. Enfin, alle; beetjes helpen en wie weet hoe) gezellig het centrum nog eens f wordt. Als er maar veel mensen? bomen schenken en de plantsoe-, nendienst eens goed in zijn voor-; raadkas(t) kijkt. i "jUOG even dit; de enthousiaste; p. - directeur van het Rotterdamse fe Historische Museum, de heer C. J. 1 du Ry, vertelde me vanmorgen datj li er gisteren niet minder dan 350.' |f bezoekers in het Zakkendragers-; ff huisje zijn geweest. U weet, dat; fe daar een dépendance van het mu-te seum is geopend, met een tin-; 1; gieterij. Op die laatste attractie ko-j men de mensen af. Zij vinden het, leuk om de jeugdige Huibert v. d. Berg dit oude ambacht te zien be- oefenen. Meer dan honderd tin-;' nen voorwerpen zijn al verkocht; f en ook dat verwonderd met niet,; want ik hoorde dat de prijs laag is-; I Een bezoekje aan de Aelbrechts- f kolk hoef ik dus niet aan te be- fc; velen. Hoe druk zal het morgen wel wordenDe heer v. d. Berg f zal het niet kunnen bijbenen, vrees, ik. Dan maakte de heer Du Ry me attent op de Mariniersexpositie in. zijn gebouw aan de Hoogstraat. Die duurt nog tot 1 februari, is ook zeer de moeite waard. En de fraaie catalogus, waaraan u altijd wat hebt, kost maar één gulden, 't Is maar dat u het weet a MAASLAND De heer Köhler, Stations straat 10, die enkele maanden geleden een zaak In vogels opende, heeft thans bij zUO. zaak een afdeling ingericht voor het verzor gen van vogels. Mensen, die met va kan tl gaan. kunnen de verzorging van hun geve derde vrienden aan de heer Köhler overla p ten. Het ligt in zijn bedoeling om in d; f toekomst ook het verzorgen van honden o; f zich te nemen.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2