r Pand valt onder Monumentenzorg Spaarbank verhuist uit oud gebouw Lange Haven AGENDA ii Grootse postkoetsrit Istanbul-Rotterdam Vijvers en singels bij schaatsers in trek Drietal mishandelt en berooft clief de rang BtUJH m JA Door prijsverhoging verschuiving in I drankgebruik Vreemde diefstal personenauto Installatie comité Huwelijksgeschenk Portugees aangereden bij oversteken Margriet Fonds hield dia-avond Ook H. Roelfsema ivas aanwezig Kleurenfilm voor huisvrouwen Nog geen wedstrijden Chauffeur kreeg vrijspraak Gouden medaille voor A. P. Verweij Safe opengebrand: 400 gestolen de fijne dropbonbonlekker en... goed voor ul y DE ROTTERDAMMER :u ■r- ;e- li- £t ag e~ c- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Binnenkort zal de 146-jaar oude Spaarbank Anno 1820 het pand aan de Lange Ha ven 80, waarin tot dusver het hoofdkantoor was gevestigd, ver laten en zich vestigen in het thans nog in aanbouw zijnde gebouw aan dé Lange Nieuwstraat, gele gen tussen het Gymnasium en de Oranjegalerij. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het jaarver slag van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Beneden- Maas wordt gemeld dat het toene men van het vreemdelingenbezoek aan Schiedam zich ook in 1965 heeft voortgezet, ondanks de slechte weersomstandigheden. Voornamelijk is dit te danken aan de trek naar de stad van toeristen, die tijdens de zomermaanden do-mi' cilie hadden in de kuststreek. I vandaag... en morsen ....en dagelijks Fruitwerker, ondeer invloed, tegen mast ROTTERDAM Bij een voet gangersoversteekplaats op de hoek van de Tweede Middellandstraat en de Heemraadssingel is woensdag morgen vroeg de dertigjarige chef de rang J. van Steenwijk uit Schie dam naar zijn zeggen, door drie mannen in de leeftijd van twintig tot vijfentwintig jaar aangevallen en beroofd. Feestavond Bravo in gebouw Irene Accordeonist krijgt hoge boete voor vreemde cai Onwel en overleden Jeugd stookt vuurtje in taanderij schuur m de «rek ilde tien zich men )en- pn ipS- Ian. elè- als li Sar ►on der een ran de: H. ran ak- tel- ord aal Ikt tuk de rde ren het rtel lar ten de tan ing ran ran ni- ir- >er iet re als is- ■n- de te m. de U*- lie il- AQ sn de 3ij 39 m et ïn in e- :k a- i- 30 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De verhoging van de omzetbelasting voor gedistilleerde dran ken en niet voor port. sherry en andere wijnen zal een verschuiving naar het gebruik van andere alcoholhoudende dranken tengevolge hebben, afgezien nog van de afzetvermindering tengevolge van de prijsverhoging. Dit staat te lezen in het overzicht over 1965 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden - Maas te Vlaardingen. De prijsverhoging per 1 januari 1966 leidde tot voorraadvorming bij de detail handel en bij het publiek. Dit gevoegd bij de normale seizoendrukte aan het eind van elk jaar, voerde tot grote omzet- ten. Hoe het de gedistilleerd - industrie in 1966 zal vergaan, zal in belangrijke mate afhangen van de vraag hoe het publiek op de prijsverhoging zal reageren en van i de mate, waarin de verschuiving naar andere alcoholhoudende dranken zal ge beuren. De waarde van de export vertoonde in 1965 geen ongunstig resultaat en bedroeg ongeveer 34 miljoen. De stijging, ruim twee miljoen gulden, valt toe te schrij ven aan de verdere verhoging van de afzet op de markten van Engeland, Bel-, gië, West-Duitsland, Zweden, Canada en de Verenigde Staten. Omdat bijna de helft van de export 1 gedistilleerd naar Engeland gebeurt, baart dit de drankindustrie grote zorg, omdat de prijsstijging een kwetsbare po- jitie oplevert. SCHIEDAM Onbevoegden verschaf ten zich in de nacht van dinsdag op woensdag toegang tot de bedrijfsruimten van het automobielbedrijf Pietersen Sc Co. aan de Mathenesserstraat. Aanvanke lijk meende men dat er niets vermist werd, maar naderhand kwam men tot de ontdekking dat een Chevrolet personen auto spoorloos was verdwenen. Woens dagmorgen om tien uur trof men de gestolen auto aan in een sloot in Dubbel dam. Onmiddellijk stelde de politie een onderzoek in. Men vermoedt dat de be stuurder van de auto is gewond geraakt en op een andere manier zijn weg heeft vervolgd. Dezer dagen werd het voorlopig koop contract getekend, waarbij de spaarbank van de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. het voo rde Rotterdamsche Bank in aanbouw zijnde kantoor kocht. Dit was namelijk door de fusie van de Amsterd SCHIEDAM Tijdens een speciale bij eenkomst in het stadhuis heeft burge meester H. Roelfsema het plaatselijk co mité Huwelijksgeschenk Prinses Beatrix geinstalleerd. Dit comité, waarvan de burgemeester ere-voorzitter is, bestaat uit de heren J. Sonneveld (voorzitter): P. J. Drenth (Se cretaris); mr. J. C. J. Pels Rijcken (pen ningmeester); A. de Heer, L. Kamp en .G Bosman. Het comité stelt zich ten doel in Schie dam gelden in te zamelen voor één geza menlijk geschenk uit het Nederlandse Volk. Verzocht wordt om de bijdragen bij mache met de Rotterdamsche Bank over tollig geworden. De Spaarbank krijgt, zoals wij giste ren meldden, een zeer modem kantoor met een gevelbreedte van twintig me- en een diepte van twintig meter. Ondergronds komen er een grote Hui sinrichting (anderhalf maal de grootte van de huidige kluis van de spaar bank) voor de verhuur van safeloket ten, een kofferkluls voor het in de vakactietijd in bewaring nemen van koffers, verder een archief, garderobes en personeelskan-tine, die waarschijn lijk een andere bestemming krijgt Van de drie etages boven het nieuwe spaarbankkantoor komt de eerste etage in gebruik van de HAV-Bank. Het nieu we hoofdkantoor zal naar verluidt omsteeks juli gereedkomen. Reeds geruime tijd was de Spaarbank Anno 1820 van plan het oude kantoor aan de Lange Haven te verbouwen van wege de toeneming van haar aktivitei- ten. Vooral de lokettenruimte eiste mo dernisering en uitbreiding van servi ce-mogelijkheden ten aanzien van de cuènteie. De vergunningen hiervoor ble ven evenwel uit. Bovendien zou een der gelijke ingrijpende verbouwing de spaar bank toch altijd nog drie a vier ton kosten. Derhalve begreep men, dat men deze unieke gelegenheid moest aangrijpen. Tenslotte is de plaats, waar de spaar- dan aan de Lange Haven, waar mee bank zich gaat vestigen, nog gunstigei het oude pand zal trachten te verko- voorkeur te storten bij het plaatselijke comité, dat voor dit doel bij Mees Hope een rekening heeft geopend, girorekening van deze bank is 4444. De KI nGFABME* reemdeliigenbezoek toenemen Van de 12,000 inlichtingen werden er ongeveer 2,000 gegeven aan buitenlan ders, voornamelijk aan Duitsers en Engelsen. Ook bleek de samenwerking met de WV - Rotterdam inzake de Logies - Informatie - Dienst aan de verwachtingen te voldoen. Een groot SCHIEDAM Op het ogenblik dat hij achter een RET-bus van lijn 48 de rij baan overstak, werd woensdag op de Vlaardingerdijk ter hoogte van de oude ingang van Wilton-Fijenoord, de 18-jan- ge Portugese messboy A. F. A. gegrepen door een vrachtauto, bestuurd door ne 60-jarige expediteur C. G. Met een her senschudding en een hoofdwond en schaafwonden werd de man door de GGD naar het Dr. Noletziekenhuis ge bracht. Doordat hij geen voorrang verleende reed woensdag op het kruispunt Buiten havenweg - Maasdijk een personenauto, bestuurd door de 36-jarige W. P. R. te gen een vrachtauto, bestuurd door de 47-jarige chauffeur F. P. T. uit Rotter dam. De bestuurder van de personenauto kreeg een hersenschudding en werd door de GGD naar het Dr. Noletziekenhuis gebracht. Musis Sacrum: S.G. Toneelwedstrijd, toneeluitvoering, 20. Magnalia Dei-kerk: Ned. Chr. Vrou- wenbond-Nieuwland, ledenvergadering, 20. Sursum Corda: Centrale Kerkeraad, bij eenkomst, 20., Grote Kerk: Orpheus, concert, 20. Chr, Sociale Belangen: Chr. Besturen bond, vergadering, 20. Dagblad „De Rotterdammer" Schie damse redactie. Lange Kerkstraat b.g.g. na lg uur alleen voor redactionele aan gelegenheden 01898 - 6619) Agentschap: J. v. Gogh, Dr ,Za- tnenhofstraat 139, tel. 152400. .Klachten bezorging: Agentschap (adr. ïie boven) dag. van 18.30 - 19.30 uur). Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666; alarm brandweer 269123; alarm G.G. en F.D. 269280. Apotheek: 't Goude Hert, Geudsesingel 233a. tel. 136900. aantal personen kon door deze dienst op het laatste moment nog onderdak worden verschaft. Door de geringe financiën kon niet die propaganda voor Schiedam gemaakt wor den, die men graag had gezien. Wel kon de uitgave van een nieuwe plattegrond van Schiedam worden gerealiseerd, hoe wel hierbij de kosten door middel van advertenties gedrukt moesten worden. De grote vraag naar deze uitgave, zowel van de zijde der v emeentepolitie als van die der bedrijven en particulieren, be wijst dat de plattegrond in een behoefte voorziet. Ook had de V.V.V. een werkzaam aandeel in de organisatie van de Interna, tionaie Jeugduitwisseling 1965 tussen Ne- ath(Wales), Esslingen (Duitsland) en Schiedam. Te hotel- en restaurants ccommodatie onderging een geduchte uitbreiding. Het aantal bedden werd meit de ope ning van het nieuwe hotel Rijnmond verdubbeld. De V.V.V, hoopt nu alleen, dat ook de schiedamse bedrijven roet hun gasten in Schiedam zullen onder- Ook werd nog een nieuw restaurant geopend aan de 's-Gravelandseweg, ter wijl een bestaand restaurant aan de Broersvest geheel werd verbouwd. Beide restaurants kunnen zich verheugen in een goede publieke belangstelling. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Evenals elk jaar op de verjaardag van de prinses hield het Prin ses Magriert Fonds, dat gesticht is voor de nagelaten betrekkingen van de omge komen officieren ter koopvaardij gedu rende de oorlog, woensdag in gebouw Irene bijeenkomst. De leiding had me vrouw J. C. Schaberg, huisbezoekster van het fonds in Schiedam, terwijl te vens aanwezig was de plaatstelijke presi dente, mevrouw A.G. W. Dirkzwa- ger-Cool. Een gedeelte van de middag was gewijd aan de bespreking Ivan huis houdelijke aangelegenheden. De hoofdschotel van het programma vormde de vertoning van een aantal fraaie kleurendia's met geluidsband over de ontwikkeling van de moderne staat ïsaraël. De aanwezigen werden op duide lijke wijze geconfronteerd met de recen te geschiedenis van dit land en volk. Onder meer met de terugkeer der ballin gen, het harde pioniersbestaan, de geboor te van de nieuwe staat en de daarmede samenhangende problemen op maatschap pelijk, godsdienstig en staatkundig ge bied. De heer en mevrouw G. A Hinlo- pen-Nanninga, die deze lezing hielden, bezochten gedurende twaalf jaar de lan den om de Middellandse Zee, waarvan vooral. Israël, Hun collectie dia's groeide geleidelijk uit tot ver over de tiendui zend plaatjes. pen. Dit 2al evenwel niet mogen wor den afgebroken, aangezien het onder Monumentenzorg valt.Overigens geeft deze verhuizing aanleiding tot een kor te terugblik: Op 4 januari 1820 werd de Spaarbank opgericht, waarna men de eerste zitting hield op 15 januari van hetzelfde jaar 's avonds van zeven tot acht uur in de consistoriekamer van het St. Jacobs Gasthuis. Later kwa men er vrijdagavondzittingen. Op 19 mei 1877 kocht men het eerste eigen gebouw. Dit was een pand aan de Bo- terstraat E. 296 (later Hoogstraat 186). In oktober 1913 kocht men het woon huis van wijlen Dr. Nolet aan de Lange we kantoor, waarin men inmiddels een groie brand- en inbraakvrije kluis had gebouwd, voor het publiek geopend. De ontwikkeling van de spaarbank kan men onder meer nagaan uit de enor me stijging van 8.200 spaarders tot de huidige bijna 56.000 inleggers en van een inlagtegoed van 1,1 miljoen tot een obli go van 55 miljoen, terwijl er thans zes kantoren jn Schiedam zijn. VLAARDINGEN De politie hield woensdagavond de 34-jarige fruitwer ker W. F. K. uit Vlaardingen aan, die met zijn auto op de Schiedamsedijk tegen een lichtmast reed. De man ver keerde vermoedelijk onder invloed van alcohol. De auto werd zwaar bescha digd. WIM KAN ramx VAN ZUN ABC-CABARET (Van «en onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het kunstcentrum Schiedam heeft woensdagavond met de voorstelling van Wim Kan met zijn ABC-cabaret in het Passage Theater een goede beurt gemaakt. Geen plaats bleef onbezet. Onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester H. Roelfsema met zijn echtgenote en dochter, wethouder mr. M. J. M. vaan Kinderen en de voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, de heer E. A. Leenderts. Er zat een climax in het programma, dat in vlot tempo voor het voetlicht kwam. De algehele leiding was in goede handen bij Corry Vonk en Wim Kan, terwijl Ru van Veen en Kees Kak de muzikale omlijsting verzorgden. Voor de pauze gaf een zestal jeugdi ge medewerkenden een aantal aardige, frisse nummers, waarbij ook Corry Vonk goed op dreef was. Zij bracht natuurlijk haar succesnummer: Met me vlaggetje, me hoedje en me toeter. Sylvia de Leur en Frans Halsema, be kend van enkele televisieprogramma's en van het Luxelei-cabaret, bewezen in dit programma tot welke prestaties zij ook op het toneel in staat zijn. Verder (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de afdeling Schie dam van de Ned. Vereniging van Huis vrouwen sprak aan de hand van een fraaie kleurenfilm woensdagmiddag de ■heer L. Nijhiris over een avontuurlijke postkoetsrit van Istanbul naar Rotter dam, die hij tijdens de Floriade in 1960 maakte. Jac Kleiboer was destijds de „geestelijke vader" van deze nogal grotes ke onderneming. Joop van der Touw, uit Den Haag, bekend in de hippische sport wereld, zat o bkodeep n mende de twee paarden. De spreker, een public relati ons-man van Caltex ging mee als leider van de tocht. Op de heenreis naar Istanbul ver- (Van een medewerker) SCHIEDAM Nog elke dag zijn de vijvers en singels van Schiedam bijzon- dor In trek bij de liefhebbers van de schaatssport. Tot Iaat in de avond zijn elke dag de jongens, meisjes, maar ook de vaders en moeders op het bevroren water te vinden. Wel is het jammer dat er niet een dagje dooi tussenvalt, waar door het ijs een giaddere bovenlaag zou kunnen krijgen. Op de meeste plaatsen is het Ijs zo diep ingegroefd door de ijzers dat men van een mooie egale haan niet meer kan spreken. Dat geldt vooral voor de ijsbaan in het Beatrixpark, waar vanaf vorige week avond aan avond onder het licht van 800 lampjes volop wordt ge schaatst. Soms tot dicht bij het midder nachtelijk uur eo dat bewijst wel dat men zoveel mogelijk van dit winterse jaargetijde wil profiteren. Jammer dat het ijs op de Foldervaart minder betrouwbaar is. Keren we terug naar het verre verleden dan stonden op de Poldervaart tentjes waar men warme (en ook wel koude) drank kon kopen. Die tijd is voorbij en ook al zou het ijs op de Poldervaart volkomen betrouw baar worden, dan nog geloven we niet dat de kooptentjes terug zullen keren. Schaatswedstrijden staan nog niet voor dc deur, al zijn daarover deze week wei besprekingen geweest. Zelfs is het gemeentelijk apparaat daarover geraad pleegd, maar men wacht nog op de vere niging die het initiatief neemt. Voor een dergelijke organisatie komt meer kijken dan de leek denkt. ODI heeft er bijvoor beeld wel oren naar en zoebt reeds kon- takt met onze sportredaktle. Tot definitie ve stappen kon men nog niet komen en mogelijk dat er volgende week spijkers met koppen worden geslagen, althans wat ODI betreft. In dit verband is het jammer, dat de Christ. Sportfederatie de laatste maan den weinig van zich laat horen. Het orga niseren van schaatswedstrijden om het kampioenschap van Schiedam zou de CSFS stellig goed doen. Wat meer propa ganda kan geen kwaad en in samenwer king met ODI zou deze federatie op kor te termijn toch wel enn dergelijk evene ment kunnen organiser vn. SCHIEDAM Geborei-J Johannes F, 2v J F de Blom en J M van Klooster: Sonja, dv G van Dorp en H Limibt eg: Hendriks J M, ci v H J van den Heuvel en P G Degel ing; Wiima, dv S Kaiahogias en M J van der Most: Franciseus W,»WA van der Pluijm en J M Mattüssen: Bernardina J, óv B J Koppenaal en W J van der Touw; Annette W, d v C Slings en A W de Blois. Overleden: B van Leeuwarden, 85; S Klink hamer, 86. voerden tracks de tien paarden, waar van op de terugreis om toerbeurt er twee voor de onde koets werden ge spannen. Men deed er vijf dagen over om de oever van de Bosporu steberei- ken. In Istanbul overleed «én vair de dieren aan longontsteking. Op de terugweg reed een truck met paarden vooruit ter aflossing van de wacht. Over de afstand Istanbul-Rotter dam, die 3500 kilometer bedraagt, had men negenendertig dagen rijden nodig. De heen- en terugreis duurde in het geheet zevenenveertig dagen. Istanbul, het oude Constantinopel, maakte een overweldigende indruk op de reizigers die er de beroemde Aya Sophia-moskee bezochten. De ontvangst aan de Gouden Hoorn was Oosters overdadig. Het afscheid niet minder. Ruim driehonderdduizend Turken waren erbij aanwezig. Eerst ging de reis via hét oude Adrianopel, daarna door het noorden van Grieken land, in het voorbijgaan Saloniki aandoende, dwars door Yougo-Slavië, waar men Sn Belgrado werd ontvangen door een half miljoen geestdriftige Ser viërs, Toen had men de bizarre Balkan in feite, achter de rug en daarmee de schil derachtige wereld van het het altijd fascinerende .Oosten. Het doortrekken van het Oostenrijkse bergland en Zuid-Duitsland was alweer gewoon, In laatstgenoemd land vermijdde men angstvallig de drukke autobanen met hun jachtend verkeer. Het bezoek aan twee steden met een romantische, midde leeuwse architectuur, Salzburg en Ro- thenburg, had men toch nitet willen mis sen en tot slot volgde een bijna ovatione le begroeting bij hun aankomst op de Floriade te Rotterdam. Enigszins in aansluiting op de boeiende lezing en film over de postkoetsrit Istan bul-Rotterdam volgde na de pauze een kleurendocumentaire over traditie en toe risme in Griekenland. De belangstelling voor deze interessante filmmiddag onder leiding van de voorzitster, mivrouw E. de Vos- van Harmeien, had beter kunnen zijn. Ze was slechts matig, wellicht van wege het koude weer. In het Dijkzigtziekenhuis, waar hij voor observatie is opgenomen, heeft de heer Van Steenwijk verklaard dat twee mannen hem schopten terwijl zij hem in bedwang hielden, en dat de derde hem in het gezicht stompte. Deze man zou ook nog een biljet van honderd gulden, dat hij los in zijn zak had, hebben wegge nomen. Tenslotte lieten zij hem op straat lig gen toen zij zelf in een grijze auto spron gen en verdwenen. Het slachtoffer kreeg scheurwonden boven en onder het linker oog. De politie van het bureau Oostervant- straat verzoekt eventuele getuigen zich met dit bureau in verbinding te stellen. Telefoon 143.144 toestel 51S2, was er René Frank, die al eerder deel uit maakte van het ABC-cabaret. Nieuwelingen bij het cabaret waren Car ry Tefsen en Celia Nufaar. Ze toonden duidelijk, dat ze hun plaats volkomen waard waren. Maar met Wim Kan kwam na de pauze het programma eigenlijk pas tot het hoogtepunt van de avond. In een razendsnelle opeenvol ging lanceerde hij spitse en geestige, gevatte en puntige opmerkingen. Hij stoeide met woorden en uitdrukkin gen en schopte links en rechts allerlei heilige huisjes omver, waarover het pu bliek zich kostelijk amuseerde. Na afloop ontvingen hij en Corry Vonk van de enthousiaste aanwezigen een ovationeel applaus. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De CJV -mondaccorde- onvereniging Bravo houdt vrijdagavond om acht uur in het gebouw Irene een feestavond, waarop de beatgroep The Black Specs voor de eerste maal in Schie dam zullen optreden. Tevens verleent de Russische zang- en dansgroep Wolga haar medewerking. Natuurlijk ontbreekt Bravo zelf ook niet op het programma. Tot slot is er een gezellig samenzijn met medewerking van „The black specs". (Van een medewerker) SCHIEDAM Woensdagmorgen dien de voor het Schiedamse kantongerecht de zaak tegen de Maassluisse chauffeur A H,, die achteruitrijdend met zijn vrachtauto een voetganger had aangere den. H. zei voor de kantonrechter goed te hebben uitgekeken voordat hij zijn wa gen in beweging bracht en daarbij nie mand te hebben gezien. Ik had hem moe ten zien, vertelde hij, tenzij hij er te dicht achter is geweest. Dit was ook de mening van de getuige A. de C., die op vragen van de raadsman van H., verklaarde wel de wagen in be weging te hebben zien komen, maar ver der niets wist over de juiste toedracht van het ongeluk. Ongeveer gelijkluidend was de verklaring van A. O., die eve neens vlak in de buurt was maar op het ■moment van de aanrijding net de andere kant had uitgekeken. De officier van justitie, mr. J, van Leeuwen, zei in zijn rekwisitoor, het ten- laste gelegde niet bewezen te achten omdat geen der getuigen kon verklaren hoe de aangeredene achter de wagen was geraakt en hoe het ongeluk zich precies had toegedragen. Hij vroeg vrijspraak, hetgeen H. van de kantonrechter kreeg. ROTTERDAM Op een perron van het Centraal Stations is woensdagmorgen de 65 jarige mevrouw M. de Pronk-Gehr- hardt uit Schiedam onwel geworden. Bij aankomst in het Dijkzigtziekenhuis was zij overleden. (Van een medewerker) SCHIEDAM Vreemde capriolen he sprak men voor het kantongerecht bij de behandeling van de zaak tegen de Schie dammer H. J. P, P. De laan, die geen rijbewijs bezit, was bij het wegrijden tegen een stilstaande vrachtauto gebotst en achteruitrijdend had hij een eveneens stilstaande bromfiets geramd. P. ontkende alles. Ik het twee zoons, die allebei hun rijbewijs hebben, waar om, zou ik dan rijden, vertelde hij de kantonrechter. Bovendien, vervolgde hij, waren er helemaal geen getuigen. Dat dacht u maar, onderbrak de offi cier, er zaten, toevallig twee mensen voor het raam, die alles hebben gezien en verteld. P. koos wijselijk eieren voor zijn geld en gaf, niet opgewassen tegen dit overtui gende feitenmateriaal, schoorvoetend toe. De officier van justitie eiste tweemaal 100 gulden of twintig dagen. Wel veel, vond P., die ndat de officier zijn rekwisi toor had beëindigd reeds een heel nieuw excuus voor zijn fouten had. Hij vertelde ter verdediging dat hij verblind was ge raakt door een tegenligger en naar rechts had uitgehaald met het eerder vermelde gevolg. Meneer is onuitputtelijk, merkte mr. W. E. van Vloten op. Eerst heeft hij nergens iets mee te maken gehad en nu was hij ineens verblind. Ik geloof, ver volgde hij onheilspellend dat dit hele geval riekt naar heel iets anders... P. knikte. Ja, ziet u, zei hij, ik ben accorde onist en op al die avondjes... begrijpt u. De kantonrechter begreep het, hetgeen niet wegnam dat P. veroordeeld werd conform het rekwisitoor. De rechterlijke macht.'brengt nu eenmaal weinig begrip op voor zaken, waar het Schiedamse nat een al is het nog zo'n kleine rol heeft vervuld. SCHIEDAM Vanmiddag reikte burgemeester II. Roeolfeema in het stadhuis aan de heer A. P. Verweij, hoofdbaas bij de afdeling bankwer kers-reparatie van Wilton-Fijenoord N.V., de gouden medaille in de Orde van Oranje-Nassau uit. De heer Verweij, die in de Nic. Beetsstraat 41b woont, kreeg de onder scheiding in verband met zijn veertig jarig jubileum bij Wilton-Pijenoord. VLAARDINGEN Onder eensühuur, staande op het terrein van de taanderij aan de Van Beethovensingel, is woens dagmiddag brand uitgebroken. De jeugd, had er een vuurtje gestookt. Er werd groot brandalarm gemaakt, maar de brandweer was het vuur spoedig meester. De schuur, eigendom van de N.V. De Dogger Maatschappij, hep schade op. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In een kantoor aan de Hofiaan is vannacht een brandkast open gebrand. Een bedrag van ongeveer ƒ400 is ontvreemd. De recherche van de Vlardingse gemeentepolitie kon ons van morgen nog geen verder inlichtingen ver strekken omdat men nog met het onder zoek bezig was. m TK BEN in de contramine en ik 1 voel me lekker vandaag. Ik ben het fijn niet eens met de Rot terdamse politie. Die heeft pas ge leden gezegd, dat het Kraiingse- plein ten noorden van de Van Brie- nenoordbrug nu alweer te klein is en dat het vooral op de spitsuren niet meer in staat is alle over de brug komend en westwaarts naar de stad afbuigende verkeer te ver werken. Nou, dat geloof ik niet Ik ben er vaak genoeg over gekomen, in spitsuren en buiten spitsuren. Van morgen nog. Toen was het er een bende en de opstoppingen begon nen al boven op debrug. Maar dat lag niet aan het Kra- lingseplein. Dat lag aan de automo bilisten, die over de brug komen en naar de stad willen. Kijk, zoals je voor je rij-examen is geleerd, ga je dan, omdat je links-af wilt naar de Maasboulevard, hélemaal links rijden. Tegelijkertijd knip per je met je linkerlichtje. Dat noemt de politie voorsorteren en het is natuurlijk heel goed dat je dat doet. Maar ais je het Kralingse- plein eenmaal op bent, moet je naar de uiterste rechterkant f omdat je de linkerbaan vrij moet laten voor het verkeer dat van Ca- pelie af komt en naar het zuiden de brug op wil. En daarvoor voe len de meeste automobilisten niets. Er staan pijlen op de weg geschilderd, die dat precies aange ven. Volgens het boekje van me neer Westerlaken je weet wel, van de rij-examens moet je bo vendien je rechter-knipperlicht ge bruiken. Nou, bij een aantal autorijders kan dat rechter-knipperlicht er nog wel af. Maar naar rechts opschuiven is er niet bij. Integen deel, zelfs in de ergste spitsuur- drukte is de, uiterste rechterbaan leeg. Zelfs gaan op het Kralingse- plein heel wat autorijders hele maal links rijden op de baan,' die volgens de pijlen naar de brug voert. FIAT HET die mensen niet tè doen is, om naar het zuiden de brug op te rijden, blijkt meestal pas als je van het Kralingseplein af komt en de Maasboulevard 'op w- wilt, waar ze je danig klem kun- tv. nen werken. Snijden noemt mé-, neer Westerlaken zo'n manoeuvre in zijn rijvaardigheidsboekje. De nette jongens zijn meestal de.be-?', roepsrijders op de grote vrachtwa gencombinaties. Die zitten op v de middelste baan en als ze-heel netjes doen, een enkele keer zelfs op de rechterbaan. Men heeft van de entree van de Maasboulevard een driebaansweg gemaakt. De rechterbaan daarvan verenigt zich na een paar honderd meter met de tweede. Dat brengt de narigheden pas goed op gang. - Als je op die rechter-invoegbaan verzeild geraakt soms word je er eenvoudig ingedrukt door iemand, die naast je komt rijden en zijn stuur naar rechts werkt mag je wachten tot een andere gek van een autorijder een gaatje voor je openlaat. Zo'n autorijder kijkt wel uit: het laten voorgaan van een ander betekent immers statusverlies! Neen, de politie zit er lekker naast. Er is ruimte genoeg op het Kralingseplein. Maar zolang een aantal autorijders zo ongemanierd is, om via de linkerrijbaan, die volgens de pijlen naar de brug leidt, de Maasboulevard al snij- dend te willen bereiken, is het op het Kralingseplein een bende. Twee volle linkerrijbanen met om een gaatje vechtende autorijders en een lege rechterrïjbaan is een vreemde situatie, die echt niet pleit voor het optreden van de he ren autorijders. T71JK maar op het plaatje hier- onder. Ze moeten mij niet ver tellen, - dat al die auto's op de uiterste linkerbaan om het Kra lingseplein heen de brug op moe ten, al wijst de pijl op het wegwek te zien tussen de bestelwagen rechts en de Renaultr4 onder het verkeerslicht duidelijk in die richting. Zelfs de grote vracht wagencombinaties rijden niet hele maal rechts maar in de middelste baan.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1