t Risicospreiding en deskundig "beheer: aandelen Vereenigd Bezit van1894 Goede resultaten Kring Maasmond Vlotter afwikkelen van sanerings - krotten Woningbeleid minister verontrust Geel. Staten TWEE BROMFIETSERS ERNSTIG GEWOND Oecumenische dienst in r.k. kerk druk bezocht en Vrouw kreeg „rijles reed kantoor binnen Te veel sneeuw in wintersportcentra Voorstel aankoop delegeren aan B. en W. V arkensprijzen Krediet nodig f 25.000 voor huwelijk prinses Grondprijzen te laag gesteld Zuid-Holland krijgt veel te weinig Slot Gebedsweek: Samen verder gaan" Frontale botsing op Maasbrug IJsselmonde krijgt twee r.k. kerken Promotie van H. J. Molenaar Per ongeluk gas gegeven Picasso-expositie omstreeks Pasen Damstrijd gaat weer beginnen Ethiopië gaat varen op W.-Ewropa Rotterdam iveer op wereldreis Ook gymnastiek voor ouderen Verlichting viaduct over Churchillweg Kinderen in lift opgesloten i Uitsluitend winst voor TSF-teams DOK-jeugd genoot van film-middag k i Genezing zoeken in de kracht van 'i kruis" A.R.-Kiesvereniging houdt belangrijke ledenvergadering Man overleden aan verwonding ongeluk Man (83) weifelde bij oversteken: gewond Bedolven Busdienst /J#' 56 DE ROTTERDAMMER MAANDAG 24 JANUARI 1966 n I, Huwelijk p Grondruil hK Meditatie 99 Mooi initiatief A Pagina II P(S ïea ni- en> an er T« lie li- og en r- ve er re b* zh ig •el de a- :i- n- n, i- ie n, in n- st et tk 5- ïfl Di li, in r- in' ie i- l. is it it n *S tr e rt a, e t (Van een medewerker) SCHIEDAM De Kring-Maasmond van het KNCG-V heeft zaterdagavond in de Koningin Julianaschool in Kethel se lectiewedstrijden gehouden waarvan de cijfers beslissend waren voor deelname aan de Nationale wedstrijden die op 18 maart in Arnhem gehouden worden en de gewestelijke wedstrijden van de Krmg-Zuidergewest, die op 26 februari zullen plaatsvinden. Het gemiddelde van zeven, dat daarvoor vereist is, werd ruim behaald, zodat de resultaten zaterdag avond .ïjzonder goed genoemd mogen wor den. De ontvangende vereniging was het Ke- (helse Animo, waarvan ondermeer de heer P. H. Kegel de voorbereidingen goed had geregeld en voorzitter C. L. de Groot iedere winnaar een her inner mgs- medaille mocht uitreiken, waarbij hij veel waardering toonde voor de gelever de prestaties. De organisatie werd ver zorgd door de Technische Commissie van de Kring-Maasmond, waarvan voorzitter G. J. v.d. Kruk het openingswoord sprak en de heren H. Sohoustra en Ammo-be- s'uurslid P. G. v. Pelt voor -de verdece medewerking zorgden. Men presteerde het o.m. om vijf mmuten na afloop alle cijfers compleet te hebben! De aspirant-dames beoefenden twee soorten oefenstof, A en B, waarvan de B-deelnemers geselecteerd werden voor de nationale wedstrijden voor de jeugd. De onderdelen waren: ringen, brug, lan ge mat en paardspringen bij de jon- gens-aspiranten en bij de heren stond ook de rekstok op het programma, ter wijl de aspirant-dames ook aan de toe stellen turnden, en voor de dames en he ren vrije oefenstof werd gedaan. UITSLAGEN- Meisjes-B: 1 mej. I. van 't Hof (Advendo, Maasluis) 67 p., 2 A. de Otter (DOS, Naaldwijk) 67 p,, 3 I. de Gids (Animo) 64.8 p. Jongens-asp. B Bert Lanksater Animo) 60,4. Aspirant- mes A: 1 mej. M. "Warnaar (Advendo) 61,2, 2 mej. M. Western (Advendo) 59,5. dames A: 1 mej. M. "Warnaar (Advendo) E v.d. Kuil (Animo 64,2, 3 G. Groenewe- gen (DOK) 60 p., 4 mevr. J. Her!aar-Wm- keiman, die de strijd met een verstuikte enkel moest staken maar todh een ruim voldoende haalde voor selectie, zodat zij dispensatie kreeg. HefenX A. v. Tilborg (DOK) 73,3 p„ 2 en 3 W. Overbeeke en A. v d. Lee (beiden Animo) 83,6, 4 K. Nomen (Dok) 63,5, 5. J. de Kok Animo) 68,6. SCHIEDAM De tweede compet^tiehelft voor TSF. uitstekend begonnen, want I-alle drie teams die achter de tafel kwamen f wonnen, met royale cijfers. Voor het eerste en vierde team betekende dat bevestiging 'van de reeds in de eerste helft over Shell resp. Hagero 1 getoonde meerderheid. T S F. '£2 nam thuis tegen B.T.TCi volledig revan* \.che voor het gelijkspelen, waarmeee deslijos :4a Barendrecht genoegen moest worden geno- f men f Ofschoon TSF. 1 met invaller P. de Looze Jfvoor de zieke H. Wigmana) naar Shell g^moest, is de overwinning van de Schiedam- £mers toch geen ogenblik in gevaar geweest. Schilperoord opende voor TSF. tegen A. {Brouwer de score, waarop J. van 't Oever ra 'verrassend de partijen op gelijke voet f.bracht door H. Wittop Koning te verslaan |i- (21—17 21—17j. Dit zou echter het enige SneU-tegenpunt blijven; vooral door uitste kend werk van P. de Looze die al zijn partijen won werd de eindsstand op 9—1 X voor de bezoekers bepaald. Dezelfde P. de Looze had het grootste i|*aandeel in de 73 overwinning die zijn eigen team. TSF. 2, thuis behaaide op het hoger geklasseerde B.TJ3LC. 2. Hij behaalde iv'drie overwinningen. W. de Winter droeg met s. -twee overwinningen en J. Bouwer met één -fitot het succes bij: het gewonnen dubbelspel f completeerde de 7—3 zege die T.SF.2 vrij- i'ï "Wel zeker vrijwaart van het (dit jaar grote) ^-degradaitiegevaar. gv T SF, 4 won overeenkomstig de verwach- IIHingen gemakkelijk van Hagero 1 en behield IJdaarmee zijn onbeslagen koppositie. Pas bij ï?de stand 7—0 ii T.S.F.-voordeel slaagden de k "bezoekers erin icgen te scoren door een over- I winning van J de Weer op F. Jorritsma. In rde laatste partij leed ook A, Zuidgeest nog .'"■«en nederlaag, W. Baard bleef bij T.SF. |L ongeslagen. I;© Enkele uren later voer op de rede i? van Vlissingen de Belgische tanker Mi- &Heral Seraing (32.868 brt) tegen het Bel- fbgisahe vrachtschip Loide Guatemala (5408 Pbrt). |V De Braziliaan kon de reis naar Ant- j'--werpen vervolgen. De tanker, die op weg f "Was naar zee, keerde naar de thuishaven f-,, terug voor nader onderzoek. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM B. en W. stellen de raad voor aan het college be voegdheid te verlenen voor het aankopen van onroerende goede ren -tot een bedrag van 15.000. Aan het voorstel is echter de voor waarde verbonden, dat de huidi ge gedragslijn wat het horen der commissies betreft, wordt ge handhaafd en dat B. en W. op gave verstrekken van de gedele geerde aankopen zodra een nieuw kredietverlening nodig is. B. en W. vragen de raad een krediet van 100.000 beschikbaar te stel len waarover het college bij aan kopen kan beschikken. Hoewel aan de raad de bevoegdheid toekomt onroerende goederen voor de gemeente san te kopen, menen B. en W. slagvaardiger te kunnen optreden, indien de raad baar bevoegdheid aan bet colle ge delegeert. Gewoonlijk telt elke raadsagenda een of meer voorstellen om tot aankoop over te gaan van panden, die in het saneringsgebied van Schiedam liggen. Vaak gaat het om aankopen van krot ten of van panden, waarmee geen gro te bedragen zijn gemoeid. Bij deze aankopen komt het dikwijls voor, dat men snel beslissingen moet ne men, bijvoorbeeld bij aankopen in open bare veiling. Een bijkomstige omstandig heid is dan meestal nog, dat volgens de algemene veiimgvoorwaarden de koop som op straffe van een rentebetaling op korte termijn moet worden voldaan. Overschrijding van deze termijn is bij de huidige aankoop-procedure niet altijd mogelijk. Verder leert de praktijk, dat vele ver kopers er ernstig bezwaar tegen maken, dat ze bij verkoop aan de gemeente nood- Kort aanbod in siachtvarkens is de voor naamste oorzaak dat de inkoopcomblm, ties van siachtvarkens, inclusief de sektor coöpe ratieve be- en verwerking, de uitbetalings- p rijzen voor in de week tot 29 jan. over te nemen siachtvarkens met IS cent per kg verhoogden. Daarmee is het niveau bereikt van voor het uitbreken van het mond- en klauwzeer dat de Importerende landen aanleiding gaf hun grenzen voor Nederlands vee en vlees te sluiten. Voor geslachte varkens van le kwal. no teert men, af-boerderij. als volgt: 68/85 kg 1 2.77; 86/SO kg 2 67; 91/100 kg 2 4». Voor 2e. 3e en 4e kwaliteit gelden de gebruikelij ke kortingen van resp. 12, 17 en 22 cent per Zelfs de grootste optimisten hadden een dergelijke prijsontwikkeling niet ver wacht. De afgelopen week was ook de Belgische markt oplopend. In België heeft men Poolse en Deense varkens geïmporteerd, nu geen invoer uit Nederland meer mogelijk is. Ook in Frankrijk wordt op ruime schaal Ingevoerd uit Denemarken, temeer nu de Europese Commissie een verlaging van de invoerheffing derde landen heeft toegestaan van ca. 21 per 300 kg. De Denen maken echter van de omstandig heid gretig gebruik en noteren hoge vraag prijzen. De Franse markt is vast en oplopend, mede doordat het verbruik van de consu ment door de ingevallen koude Is gestegen! Voor de Nederlandse mesters begint het gevaar niet denkbeeldig te worden dat me» in de naaste toekomst op te zwaar gewicht gaat afleveren. Weliswaar heeft men de afge lopen week behoorlijk ruim afgeleverd en hebben de afslachtingen een deel van het aanbod weggenomen, doch het gevaar van te vette varkens is bepaald niet denkbeeldig. De laatste cijfers geven voor de week tot 8 jan. nog een aantal slachtingen aan van ca. 120.000, waarvan een kleine 2.000 varkens werden uitgevoerd naar Spanje Voorts is er in die weck nog enige uitvoer geweest van gedwongen langer op de afwikkeling, dus iegenlijk op de betaling, moeten wachten dan bij de verkoop aan particu lieren. Dit alles klemt temeer, omdat men kan verwachten, dat het aantal sane ringsaankopen zal toenemen, wanneer een meer gericht saneringsbeleid zal wor den gevoerd. B. en "W. stellen de raad voor een krediet beschikbaar te stellen van ƒ25.000 voor feestelijkheden ter gelegen heid van het huwelijk van prinses Bea trix met de heer Claus von Amsberg. De Stichting tot viering en herden king van Nationale Feest- en Gedenk dagen te Schiedam zal festiviteiten organiseren, die over de gehele dag verdeeld zullen zijn. Er wordt reke ning gehouden met het feit, dat van tien tot vier uur via de televisie een directe reportage van de huwelijks plechtigheden zal worden uitgezonden. Gedurende deze uitzendingen zulle t geen lokale evenementen worden ge houden. De kosten di emet de door de stichting te organiseren festiviteiten zullen zijn ROTTERDAM In de memorie |van beantwoording betreffende de Jbegroting-1966 geven G.S. aan provin ciale staten van Zuid-Holland blijk van ^ernstige verontrusting met betrekking [tot het beleid van de minister van f volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning. M Die verontrusting werd onder meer /gewekt door de gevallen, waarin de minister zonder opgave van redenen de grondprijzen voor woningwetwonin gen belangrijk lager vaststelt dan nodig_ is voor een sluitende grond exploitatie. G.S. vermelden lakomek: -.„Zowel de gemeentebesturen als ons ^college streven er met wisselend f» succes naar, hierin verbetering te ^brengen". |4" (Van een medewerker) - SCHIEDAM Enkele honderden DK-leden in -de leeftijd van 10 tot 13 «jaar hebben zaterdagmiddag veel geno- nen van de filmmiddag, die het bestuur jnun in gebouw Irene aanboo-d. Voorzitter (B. van Dam verwelkomde in zijn ope- I'limgswoord de vele jongens en meisjes, - waarna al gauw alle aandacht was geves tigd op de diverse films, die werden /Vertoond. Naast enkele natuurfdmpjes volgde ais Is hoofdmoot een film van Stan Laurel en ^Olivier Hardy, die de lachspieren danig SÏi beweging bracht. Tussen de twee de- Irv rVan de2e srcte film speelde de heer r K. J. Tams ongeveer een half uur lang ,-een voortreffelijke rol als clown, waarin £jnj nauwelijks onderdeed voor zijn „col- X?onc'er naam Pipo werkt. Na afloop kregen de kinderen een ver- napering, die er best inging. Een andere reden tot verontrusting van G.S. is de verdeling van de wo ningcontingenten. Want voor 1966 heeft de minister een landelijk bouwprogramma vastgesteld op 125,000 woningen, een verhoging dus met ruim dertig procent. Desondanks meende de minister niet meer dan 78.500 wonin gen over de provincies te kunnen ver delen in verband met zijnerzijds aan gegane verplichtingen en gedane toe zeggingen. Het resultaat van de verdeling over de provincies was voor Zuid- Holland slechts 18.240 woningen, hetgeen neerkomt op een verhoging met twee procent! G.S. stellen, dat Zuid-Holland in eerste instantie zeker niet het juiste deel heeft gekregen van het lan delijke woningbouwcontingent. Dit klemt te meer, aldus G.S., gezien de nog steeds verontrustende woning nood in deze provincie. De minister heeft voor 1964, 1965 en 1966 centraal een reserve aangehouden van 11500, 16500 en 43 200 woningen. G S hebben de minister hun ongerustheid over deze gang van zaken kenbaar ge maakt. Zij hebben de minister gevraagd een nadere opgave te mogen ontvangen over de bestemming van deze zo omvangrijke rijksreserve en ook hebben zij gevraagd om een nadere aanduiding van de wijze waarop Zuid-Holland het benodigde aan vullende bouwvolume van twaalfduizend woningen kan krijgen om de noodzake lijke en evenredige jaarlijkse produktie van ongeveer dertigduizend woningen in deze provincie te kunnen bereiken. Intussen, zo delen GS. aan provinciale staten mee, hebben de besprekingen met de minister nog voortgang. VISSERIJBERICHT VLAARDIN GEN De vistreiler VL 153 besomde vrijdag in IJmuiden ca 20 000 gulden aan verse vis. In Grimsby was vanmorgen met een lading platvis aan de markt de treiler Voorbode, VL 103, schipper K. C. Rog. In de Ierse Zee is de haringvisserij na enke le stille dagen, waarop vrijwel niets werd gevangen, weer goed op gang geko men. De schipper van de treiler Elly, VL 73, meldde vrijdag een yangst van 10 last en zaterdag 25 last. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. „Wij bevinden ons bij het afsluiten van de Gebedsweek voor de eenheid der Christenen In een soortgelijke situatie als het volk Israël in Exodus 14". Aldus dr. H. J. Jaanus, evan- galisch-hithers predikant, tijdens de Ge bedsdienst, die zondagavond in de rk. Kathedrale Kerk aan de Westzeedijk werd gehouden. Israël stond voor de Rode Zee. Achter het volk naderden de woedende Egypte- naren, voor hem was de zee. Wat nu? God zegt tot Mozes: „Wat roept ge rot mij? Zegt dat ze o-phreken." Dat laatste geldt volgens dr. Jaanus voor de kerken, die in de oecumene samen gaan. Een week lang hebben zij een programma afgewerkt. Nu wordt de week besloten. En verder? Laten we opbreken. Ons be houd ligt in het verlies van het kleine stukje eigen grond. De tenten moe'en worden opgebroken. We staan samen voor het water en daar moeten we door heen. Achter ons is de wereld, de geloofs afval, de aanval op de verdeelde kerk (de twaalf stammen). Laten we het sa men proberen, maar in geloot Met elkaar moeten we opbreken, zoals Israël. In deze betrekkelijk goed bezochte dienst verzorgde pastoor J. J. Betjes de liturgie. gemoeid, en waarvoor ze een bijdrage van de gemeente, worden geraamd op 10.000. Voorts ligt het in de bedoeling, om in het kader van deze feestelijkheden aan de leerlingen van alle scholen voor het lager en het voorbereidend onderwijs een herinnerng aan deze dag uit te rei ken, waarmee een bedrag van ongeveer 15.000 zal zijn gemoeid. De totale uitga ven voor de aktiviteiten bedragen dus ƒ25.000. B. en W. stellen voorts de raad voor in principe te besluiten een grondruil met Viaardingen aan te gaan. Voor het ge bied ten oosten van de Zoomweg (dat naar Schiedam zal overgaan) zal Viaar dingen in overleg met Schiedam een uitbreidingsplan vaststellen. Hieraan wordt thans reeds gewerkt. Voor zover deze grond niet het eigendom is van Viaardingen, wordt deze door Viaardin gen met de meest mogelijke spoed ontei gend, eventueel met vervroegde inbezit neming. Hierop vooruitlopend zal men trachten de grond langs minnelijke schik king in eigendom te verkrijgen. De ter weerszijden van de Zoomweg gelegen eigendommen zullen over en weer worden overgedragen, waarbij de door een der partijen meer over te dragen grond zal worden verrekend tegen ƒ1,75 per m2 exclusief de kosten van pachtontbinding. De gemeente Schiedam zal de door haar af te stane grond op korte termijn aan Viaardingen in gebruik geven, voor zover Viaardingen deze nodig heeft voor de aanleg van enige straten, zulks tegen een vergoeding van 5 proc. van het door Schiedam in de grond geïnvesteerde ka pitaal, inclusief de kosten van pacht ontbinding. ;/:|i f ,V l J> D OTTERDAM Tl rgjin «UvPTC* In het weekeinde zijn diverse aanrijdingen, botsin gen en andere verkeersongelukken ge beurd. Twee bromfietsers zijn ernstig gewond. Vanmorgen omstreeks zeven uur is de 34-jarige draaier G. vd. Brenk van de Bovendijk op de ver bindingsweg tussen de Bovendijk en de Doenkade door onbekende oorzaak met zijn bromfiets gevallen. Een voor bijganger vond hem zwaar gewond naast zijn brommer liggen. Met een schedel basisfractuur is hij naar het Dijkzighziekefflhuis gebracht De politie van het bureau Bergsingel tel. 143.144, toestel 4003) verzoekt ge tuigen zich te willen melden. Een andere bromfietser, de zeven tienjarige C, Berkhof van de Appel- dijk is zondigmiddag met hoge snel heid tegen een muur gereden. ROTTERDAM. Het is de bedoeling dat binnenkort zal worden begonnen met de bouw van een rk. kerk aan de Corne lls van Rijstraat op de hoek - van de Groene Tuin in IJsselmonde. Zoals men weet, is de enige rk. kerk in deze stads wijk thans de Kruishexenkerk aan de Koninginneweg. De nieuwe kerk zal zeshonderd zit plaatsen omvatten. Er komen een pasto rie en een aantal ruimten voor kerkelijk werk bij. De bouwkosten zijn ongeveer negen ton, de architectuur is van de Uithoomse architect J. G. de Groot. Het Bouw- en Aannemingsbedrijf Adr. A. M. van Ma ren te Rotterdam voert het werk uit. Er zijn voorts plannen voor een twee de nieuwe rk. kerk in het zuidelijke deel van IJsselmonde. Daarvoor maakte het Rotterdamse architectenbureau J. A. Le- lieveldt het ontwerp, gewacht wordt nog op de rijksgoedkeuring. (Van een medewerker) SCHIEDAM Buitengewoon druk werd zaterdagavond de dienst bezocht, die de plaatselijke Oecumenische Raad van Kerken in de r.k.-kerk aan de Mgr. Nolenslaan had belegd en die in het teken stond van de internationale gebeds week. Nog nimmer tevoren werd een dergelijke dienst van protestants-christe lijke en rooms-katholieke gelovigen in een kerkgebouw van de rooms-katholie ke Kerk gehouden. Vandaar dat de opzet volledig geslaagd genoemd mag worden, vooral omdat ook diverse predikanten van verscheidene kerkgenootschappen aanwezig waren. In ambtsgewaad waren niet alleen aanwezig diverse r2k.-geestelijkpn, maar ook ds. A. Sielrihart (Evang. Lu therse gemeente), ds. E. A./Bos (Her vormde gemeente), de Ikprg pasfoor C, P. v. d. Berg (Oud-Katholieke Kerk) en de meditator ds. J. N. Nammensma (Gereformeerde Kerk). Onder de vele aanwezigen bevonden zich gelovigen van de Herv. gemeente, evangeliseh-luthersen, gereformeerden, vrijgemaakt gereformeerden, oud-katho lieken en rooms-katholieken. Gezamen lijk zongen, zij bij de opening drie ver zen van Psalm 98, waarna de schuld van de kerkverdeeldheid werd beleden in een gebed, dat onderbroken werd door het gezamenlijk: „Vergeef ons, o Heer". Ds. J. N. Nammensma hield een korte meditatie, waarin hij stelde dat men er aan gewend is geraakt dat de verscheurd heid een feit is. „Dit is een gewone zaak geworden, maar de Bijbel zegt dat de gelovigen een eenheid moeten vormen omdat zij Eén Vader hebben. Voor de eenheid zal men moeten strijden en bid den in opdracht van God. Daarvoor is wijsheid nodig en grote kracht. Het oecu menisch streven is pas positief en con structief wanneer de kerken genezing SCHIEDAM De heer H. J. Mole naar, geboren te Rotterdam en wonende te Schiedam, promoveerde donderdag tot doctor in de economische wetenschappen aan de Nederlandse Economische Hoge school te Rotterdam op het proefschrift: Snelheidskeuze voor tramp- en lijnsche pen. Het proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor op gezag van de rec- tor-magnificus ir. T. 3. Bezemer, hoogle raar in de bedrijfshuishoudkunde aan e Nederlandse Economische Hogeschool, was uiteraard geheel afgestemd op het thema va nde hedendaags tramp- en lijn- vaart, waarbij de heer Molenaar op uitvoerige wijze de verschillende facet ten van deze vervoerswetenschappelijke materie behandelde. Er bestond veel belangstelling voot de ze promotie. Na afloop van er een druk bezochte receptie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De_ A.R.-kiesvereniging Nederland en Oranje houdt onderaag- avond om acht uur in een der zalen van de Magnalia Dei-kerk een ledenvergade ring, In deze belangrijke vergadering zal aan de orde worden gesteld de protes tant-christelijke samenwerking bij de ko mende verkiezingen van de gemeente raad. Tevens zal er in deze vergadering gele genheid zijn om de namen van de kandi daten voor de groslijst in te dienen. Het bestuur doet een dringend beroep op al haar leden deze vergadering te bezoe ken. Men moet het ongetwijfeld tot een plicht van alle leden van de A.R.-kies- vereniging rekenen om mede te beslis sen en te kiezen. Het bestuur hoopt op een snelle afwik keling van de agenda, want het is van mening, dat men op deze avond veel aandacht aan de rondvraag moet beste den. Men kan erop rekenen, dat dit een buitengewoon geanimeerde vergadering wordt, vooral wanneer veel leden iets voor de rondvraag aan de orde zullen stellen, aldus het bestuur. zoeken in de weg van de ware kracht en wijsheid in het kruis van Christus. Met de kerk van aller eeuwen sme ken wij: Heer. ontferm en met de kerk van alle plaatsen: Lam Gods, heb medelijden met ons, geef ons vrede. De verticale lijn (God en de mens) is altijd goed en vredig, maar ook hori zontaal moeten we vrede met elkander hebben omdat men elkaar zowel soci aal als kerkelijk hard nodig heeft." Na het zingen van: „Een naam is onze hope, een gron,d heeft Christus' Kerk" volgden enkele gebeden en het hardop bidden van het „Onze Vader" gevolgd door de apostolische geloofsbelijdenis. Met het zingen van drie verzen van Ge zang 149 (Grote God wij loven U) werd deze indrukwekkende dienst besloten. Onder de aanwezigen bevond zich ook Schiedams oud-burgemeester mr. J. W. Reek. (van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 25-jarige mevrouw G. de V.-M. heeft haar eerste auto- les, die haar man haar in de Hoopstraat gaf, met een flink ongeluk moeten bekopen. Haar man zei, dat ze de wagen tot stilstand moest brengen. Per ongeluk drukte de vrouw op het gaspedaal, waardoor de wagen met een flinke vaart vooruit schoot en dwars door de gevel van de N.V. Stalen Buissteigers, Hoogstraat 2, het kantoor binnenreed. De wagen richtte aan gevel en kantoorruimte een enorme ravage aan. De ruiten werden vernield en in het kantoor moest een gaskachel het nog ont gelden. Se beide inzittenden van de auto kwamen er zonder kleerscheuren af. ling moest brengen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Om de belangstel ling voor kunst te stimuleren heeft de commissie voor beeldende kunsten een plan voor een bijzondere expositie opge vat. Met het Museum Boymans van Beu* ningen is overeengekomen dat men de beschikking krijgt over een aantal wer ken van Picasso uit de collectie van het Rotterdamse museum. Dit vertelt de heer ir. Backer, voorzitter van de commissie. Het ligt in de bedoeling omstreeks Pasen deze Picasso-tentoonstelling te houden. De commisie hoopt hiermee een grote belangstelling te krijgen. Het be zoek aan de in de Visbank georganiseer de tentoonstellingen is wel bevredigend, maar over het algemeen zou een wat bredere belangstelling wel wenselijk zijn, aldus de heer Backer. (Van een medewerker) SCHIEDAM De strijd om het per soonlijk damkampioenschap van Schie dam gaat binnenkort weer beginnen. De Damclub Schiedam neemt de organisatie weer op zich en liefhebbers kunnen zich melden bij de sekretaris daarvan, de heer A. van Otterloo, Poortugaalsestraat 3, tel. 268137. Ook kan men zich opgeven tijdens de clubavonden, die vrijdags la de zaal van de Bethelkerk gehouden wor den. De inschrijving is opengesteld tot en met 11 februari, waarna op vrijdag 18 februari de voorronde zal beginnen. Er wordt telkens op vrijdagavond gespeeld en zij die dan verhinderd zijn, kunnen na overleg met het bestuur op een ande re avond him partij spelen. Het inleggeld bedraagt 2,50 waarvan 1,- cautie, die men terugontvangt wanneer alle partijen zijn gespeeld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 76-jarlge heer A. v. d. Schalk, die aan de VlaardingerdUk woonde, is zondag aan de gevolgen van een verkeersongeluk overleden. De man werd op 15 januari op de Burgemeester Knapperüaan door een auto aangereden en ernstig gewond in bet Gemeenteziekenhuis opgenomen. Hij kwam van de Huaiadijk. Op de kruising met de Appeldijk bleken de remmen van zijn brommer niet te wer ken, Hij vloog uit de bocht,-reed over het trottoir en botste tegen de gevel. Met een hersenschudding en hoofdwon den is hij naar het Zuiderziekenhuis ge bracht. In de nachtvan zaterdag op zondag zijn op de Maasbruggen twee auto's fron taal met elkaar gebotst. Het ongeluk ge beurde toen de 21-jarige student J. Heemstra uit de Jonker Fransstraat een taxi passeerde en deze even raakte. Zijn wagen schoot naar links en raakte frontaal de auto van de 27-jarige maat schappelijk: werker Hans van Smaalen uit de Bergselaan. De brandweer moest er aan te pas komen om hesa uit het wrak te bevrijden. Beide bestuurders zijn naar het Dijfczlgtziekenhuis ge bracht Op de kruising Minstreelstraat-— StraatwegJuliana van Stoïberglaan is zondagmiddag een tram van lijn 14 in botsing gekomen met een personenauto bestuurd door de 25-jarige Turkse kleer maker M. Güller uit Oberhausen. Oster- veld (Duitsland). De auto weed. volko men vernield. De heer Güller is met een wond aan de linkerknie naar het'Haven- zieenhuis gebracht. De vijf passagiers van de auto zijn met de schrik vrijge komen. In de bocht van de Lefèvre de Mon- tignylaan is in de nacht van zaterdag op zondag de auto van de achttienjarige C. M. het trottoir opgereden na een slip partij. De auto schoot door een Bguster- haag en kwant op zijn zij in de tuin van de kinderarts J. Heterse terecht. De bestuurder kreeg geen letsel. 0 Vannacht is in het Dijkzigtziekenhuis overleden de 81-jarige drukker F. van Vuigt die woensdagmorgen op een over steekplaats op de Pompenburg werd aangereden. ROTTERDAM The Ethiopian Ship ping Lines S.C. te Addis Abeba zal in februari een geregelde dienst openen tus sen de Rode Zee-havens Djibouti, Assab en Massawa enerzijds en Genua, Londen en diverse havens op het trajekt Antwer- pen-Hamburg anderzijds. De rederij zal o.a. de nieuwe snelle schepen (Lion of Judah en Queen of Sheeba) op deze dienst inleggen. Deze schepen zijn in Nederland (bij Verolme) gebouwd en zullen binnenkort worden opgelverd. Het ligt in de bedoeling Van de rederij het conference-lidmaatschap aan te vragen. Hudig en Veder N.V. is tot agent in dam het Vereenigd Cargadoorskantoor Rotterdam benoemd, terwijl te Amster- tot agent werd aangesteld. De N.V. Olie-Scheepvaart te Rotterdam is be noemd tot generaal-agent voor Europa. (Van* een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Ook in 1967 zal het vlaggeschip van de Holland-Amerika Lijn, het s.s. Rotterdam, zijn traditioneel geworden cruise van 80 dagen om de wereld maken. Het schip vertrekt 24 januari 1967 van uit-New Vork. Tijdens deze levende reis om de wereld in successie doet de Rotter dam 23 havens aan, twee meer dan in vorige jaren. Voor de eerste maal wor den volgend jaar Cadiz in Spanje, als mede Port Swettenham en Jesselton in het Verre Oosten aangelopen. Voor de deelnemers uit Europa be staat weer de gelegenheid de cruise van-r af Viïlefrance in Zuid-Frankrijk of Na pels mee te maken. t- y 5" (Van een correspondent)- GENÊVE Het meest opval lende verschijnsel in het huidige ski-seizoen in de Alpen is de on gebruikelijk grote hoeveelheid sneeuw. Er is in tegenstelling tot vorige jaren, toen de sneeuw laag zeer dun of zelfs helemaal niet aanwezig was, zo veel sneeuw gevallen, dat men het vervoer per kabelbaan of lift heeft moeten stopzetten, daar de cabines en stoeltjes op grote (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 83-jarige heer L. van K. uit de "Westfrankelandsestraat wiefelde vrijdag bij het oversteken yan de rijbaan op de kruisingAnt, Muysstraat - hoek Westfrankelandsestraat. Hij deed een stap achteruit in plaats van vooruit, toen er een bestelauto naderde, bestuurd door de 23-jarige glazenwasser B. G. van D., die een botsing niet kon vermijden. De man kreeg een klap van de Imker buitenspiegel tegen het hoofd. De verwo- ning was van dien aard dat de GGD hem oaar de Dr. Noletstichting ter behande- sneeuwlagen stootten en niet meer verder konden. ROTTERDAM Donderdag gaat de christelijke gymnastiekvereniging „Cor. dia" beginnen met een nieuwe afdeling en wel één voor heren vanaf 30 jaar. In andere plaatsen is bewezen dat een der gelijke afdeling reden van bestaan heeft. Hoofddoel is immers het gebrek aan be weging, op te heffen en daarmee de licha melijke conditie te verbeteren. Men kan Metvoor elke donderdagavond terecht In de gymnastiekzaal aan de Jenslusstraat 39 (boven). De aanvang is gesteld op 20.30 nar. Tevens 20U Concordia graag zien dat voor de meigjesafdeling in Rotter dam-Zuid leiders en leidsters zich be schikbaar stelden. Belangstellenden kun nen hiervoor kontakt opnemen met de heer Joh. van Wattum, Bentincklaan 37b, Rotterdam. (Van een onzer verslaggevesr) SCHIEDAM Voor de aanleg van de verlichting in het viaduct over de Chux- chiilweg op de rijksweg 20 is een bedrag van 28 500 nodig. De bouw is ter plaatse namelijk zover gevorderd, dat men vrij spoedig de ver lichting zal moeten aanbrengen. Het via duct is zestig meter breed en overspant de Chuichülweg, die twee dubbele rij stroken zal krijgen, gescheiden door een groenstrook. De verlichting, die met 144 armaturen in lijnveiband zal worden uitgevoerd, zal een uitgaaf vergen van 285Ó0, .waarvan 5.640 aan arbeidslonen, 22.456 aan ma terialen en 404 aan onvoorrtene uitga ven. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zaterdagmiddag zijn twee kinderen van zeven jaar enige tijd opgesloten geweest in een lift van een pand aan de "William Boothlaan. Zij had den per ongeluk de alarmknop ingedrukt De kinderen waren erg overstuur en zijn, nadat zij waren bevrijd, snel naar huis) menigte gebracht xdngenjagers. Een politicus in Genève heeft zijn hele leven nog niet zo hard moeten werken als op de dag, toen hij m Verbier het dak van zijn chalet van 1% meter sneeuw moest ontdoen. Ook het verhaal van een ongelukkige auto mobilist doet de ronde. De man be sloot na 48 uur sneetrwvdlin Val d'Isère zijn auto, die hij in een wagen park had geparkeerd weer eens op te zoeken. Hij moest twee uur speuren en graven en toen hij eindelijk op iets stuitte, waarvan hij dacht dat het zijn wagen was. bleek het de auto van een artder te zijn. Er kon geen bedankje voor hem af en hij moest nog geruime tijd verder graven voordat hij zij eigen wagen uit de sneeuwlaag had opgediept. Tussen Pontresina en Po- schiavo is onlangs een nieuwe verbin ding over de Alpen opengesteld. Zij gaat via de Berninapas (2300 m) en zal gedurende de gehele wintertijd toe gankelijk zijn. Een ander nieuwigheidje van het huidige seizoen is de busdienst door de tunnel van de Grote Sint Bernard. Deze stelt de skiërs in staat de pas (2580 m) aan de top van de Sint. Ber nard de skiroute te bereiken, vervol gens aan de Italiaanse zijde naar de zuidelijke ingang van de tunnel af te dalen, naar de noordelijke zijde te glij den en deze excursie verschillende ma len per dag te herhalen. Er zijn twee nieuwe wintersport» Dlaatsen bijgekomen. De ene is Moléson in het district Gruyères op de helling van de Moléson (2000 ml, waar vorig jaar een dorpje werd ge bouwd, dat nu meer dan honderd bun galows teM en genoeg café-tjes en ho tels heeft om honderden wintersport- gasten te ontvangen. J Verder hoopt men spoedig gereed te zijn met het Simplon- Hospiz- plan, waar men op 2000 m hoogte in een prachtige skistreek ook met de bouw van een wintersportcentrum bezig is. De zeer ervaren Alpengids en skile raar Volluz heeft hier al verscheidene skicursussen georganiseerd. Hij wil van de Simplon een voor automobilis ten gemakkelijk bereikbaar skicen trum maken, daar de weg van Brig naar de Hospiz waarschijnlijk de gehe le winter open blijft Elk skicentrum heeft zijn hellinkjes voor kinderen en beginners. In een van de wintersportcentra is zelfs een soort crèche opgericht, waar de kinde ren door verzorgsters liefderijk wo- den bemoederd, terwijl de ouders excursies maken of zich op de ski's in de hogere regionen oefenen. Dit voor beeld is onmiddellijk door een aantal andere plaatsjes gevolgd. Ski-bob een brede en korte ski, die door een lang handvat kan worden bestuurd is de grote attractie in de wintersportcentra geworden. Een ande re attractie vormen de vele filmster ren. die een wintersportvakantie in Zwitserland doorbrengen. In Crans bijvoorbeeld ziet men vele bekende sterren van het witte doek in de meest elegante skikleding van de laagste en

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1