Vroegere Lloyd-schip komt terug AcMlle Lauro (ex. Wille Ruys) naar Rotterdam Eerste maal D. v. dHucht stond aan wieg van krant Metro-station Zuidplein helemaal onder dak Vondeling en Luns bij promotie v. d. Beugel Mast en deel van dek Elfi Breuer vernield Man door bus gedood april 3 slechts een dag Flaatje voor actie vluchtelingen in verkoop gebracht Een van de oudste getrouwen werd negentig jaar Proefhaan komt Broei in copra Eerste dividend Rolinco Hulpmiddel bij inbraak bleek „ondeugdelij k" Heyplaat feest op 23 april Contaktbureau zeevarenden in Vlaardingen Kamerbewaarder Bliek nam afscheid Inbreker van ziekenhuis naar cel onder de prijs Mej. N. F. Nederveesi: 40 iaar Unilever Gewonden hij aanrijdingen Rotterdam heeft 2000e schip Tuinman kreeg deel van kamer op hoofd Engelse onderzeeboot in Rotterdam Wijkraad vergaderde Ook binnenschepen in aanvaring VRIJDAG 28 JANUARI 3966 DE ROTTERDAMMER 7- 7 v rL •?-, 1 {Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAMBegin april zal de Rotterdamsehaven in een nieuwe vorm een oude bekende •kunnen begroeten. Het gaat om het passagiersschip Achilla Lauro, de vroegere Willem Ruys van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, dat op 7 april Rotterdam als begin punt zal verlaten in de dienst die de Plotta Lauro zal gaan onder houden op Australië en Nieuw- Zeeland. Naast de Adhille Lauro zal ook de Angelino Laurc, de vroegere Oranje van de SMN, in deze dienst gaan varen. Dit schip krijgt echter als begin- en eind- haven in West-Europa Bremer- haven en zal de Maasstad niet bezoeken. COÖPERATIE STRIJD f Of* ROTTERDAM. De 42-jarige tuinman K. van der Ham van de Beijerlandseiaan kreeg donderdagmorgen op het terrein van de 'kleuterschool "t Meeuwennest aan de Prins Hendrikstraat het boven deel van een hamer, dat van de steel afvloog, tegen zijn hoofd .Hij is met een schaafwond aan het hoofd en een lichte hersenschudding naar het Zuiderzieken huis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Wethouder G.Z. de Vos kreeg vrijdagmorgen een speciaal plaatje, da.t bij Dankers is uitgebracht. Hletmee haken Dankers, Siegro Studio, Robert de Vries, Siman Carmiggelt en vele anderen belangeloos in op de actie voor de Vietnamese 'kinderen, die de ti tel „Luchtbrug naar het leven" heeft. De opbrengst van .het 45-toerenplaatje (prijs 3,50) waarvan zelfs het persen beneden kostprijs geschiedde, komt aan de actie ten goede. Wethouder De Vos kreeg het plaatje van Nelleke de Vries, dochter van de acteur, die op deze zwarte schijf voor leest uit „Kinderen van Carmiggelt". De wethouder noemde deze actie deuitin gen van een verschijnsel waar men niet genoeg respect voor kan hebben. Dat in Rotterdam naast de 'aandacht voor de economische groei, ook een njeuw gevoel voor verantwoordelijkheid gaat doorbre ken, een groei van emotionele sfeer, deed hem als wethouder van sociale za ken bijzonder deugd. Op het plaatje komt de bekroonde prent voor van de Japanse fotograaf Kyo- ohi Sawada waarop een moeder -haar kin deren vluchtend over het water weg voert. Het gaat juist om dergelijke kinde ren. Er zijn plannen om met de gelden van de actie vooral medische hulp te bieden en waar dit nodig is bijv. ook aan kinderen met chronische ziekten als tu berculose, sanatoriumhulp ter beschik king stellen. ROTTERDAM Vandaag is aan de Parkkade afgemeerd de Engelse onder zeeboot HMS Cachalot, die tot volgende week vrijdag blijft voor een informeel bezoek. Er zijn 81 bemanningsleden aan boord; commandant Is LTCDR D. J. D. Strang. De bemanning zal bezoeken brengen aan brouwerijen, Kinderdijk en Gouda. Het schip zal zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.30 uur voor bezoekers worden opengesteld. De Cachalot werd in 1959 in dienst gesteld en heeft een waterverplaatsing van 2000 ton. De heen- en terugreis van de beide schepen zal ongeveer negen weken in beslag nemen. Daardoor zal de Achille Lauro dit jaar nog driemaal afmeren in Rotterdam. De eerste afvaart in de dienst van de Napolitaanse rederij zal worden gemaakt door de Angelino Lauro. Te beginnen op 6 maart zal dit schip vier afvaarten in 1966 bieden. IWMn «iuiigM**M Oorspronkelijk hadden beide vroege re Nederlandse schepen begin vorig jaar reeds op Australië en Nieuw-Zee- land moeten gaan. varen, Branden aan boord van de twee schepen tijdens de verbouwing zorgden echter voor flinke vertragingen. Eerder was ook gebleken dat de verbouwingen op werven in Genua en Palermo langer zouden du ren dan was gedacht. De Willem Ruys is aanzienlijk gemo derniseerd en de passagiers-accommoda tie werd vergroot van ongeveer 1.150 tot 1.600 bedden. In vrijwel alle hutten wer den douches én toiletten gebouwd. Lauro rekent voor de overtocht tarieven die gemiddeld lager liggen dan wat ande re rederijen vanuit Rotterdam rekenen. Dat vindt onder andere zijn oorzaak in het feit dat de rederij niet in conferen ce-verband vaart. De achille Lauro zal worden gemeerd aan de Lloydkade, dezelfde plaats waar vroeger ook de Willem Ruys lag. Gene- raal-agent voor Nederland voor deze dienst is Ruys en Co. De komst van de Achille Lauro zal een welkome aanwinst zijn voor Rotterdam, de haven die bepaald niet druk bezocht wordt door passagiersschepen. Rotterdam-Zuid. Oorspronkelijk had men het plan, dit proeftraject via de tunnel onder «ie Nieuwe Maas naar het noorden te leiden, door het beruchte „metro-lek" onder de Koningshaven bleek dit niet mogelijk. De proefbaan komt nu langs de Rijnhaven en de Maashaven met, een verbinding naar het emplacement aan de Parallelweg. Ook het inbrengen van de rails van het zuiden uit, rechtstreeks van het emplacement aan de Parallelweg af, is door het lek onder de Koningshaven onmogelijk. Dat 2al nu gebeuren via het bouwdok op de hoek van de Blaak en de Schiedamsesingel. Vertraging zal het lek dus niet opleveren. Voor Rotterdam en de metro-werken bezoekende belangstellenden van buiten is het Interessant, dat de metro-excursies nu zijn aangepast aan de 'vergevorderde staat van het werk. Men kan nu veel meer laten zien dan vroeger. Ook in dit opzicht stond de heer v. d. Hucht aan de wieg. Wel niet In de voorste gelederen, maar hij was van stonde af aan Hfl. En nog is hij lid, namelijk van de Nederlandse Chr. Bond van Overheidspersoneel, dat uit de genoemde bon«l voort kwam. Bij het CNV is hij sedert de oprichting aangesloten. Uit een en ander volgt dat Dirk y. d. Hucht bij Publieke Werken (oude naam voor de dienst van ge meentewerken) is geweest. .Acht endertig jaar, drie maanden en 15 dagen op de kop af, zegt hij. „Mijn vader was bij de gemeente, mijn broers ook." De heer v. d. Hucht trouwde in 1903, zijn vrouw overleed dertig jaar geleden, zij kregen zes kinderen, van wie er nog drie in leven zijn. (Ter completering: er zi.in 12 klein kinderen en 22 achterklinkinderen). Als hij verder uif het verleden put komt de negentigjarige op de naam van de heer Jl. Dianier. Die kent hij niet alleen door de krant, maar ook van de chr. eoöperatie „De Voorzorg", in de leiding waar van onze vorige hoofdredacteur een functie had. Nog altijd vindt Dirk v. d. Hucht het jammer dat die coöperatie het niet kon bol werken. „Het waren toen slechte tijden", zegt hij, „in de oorlog van „14-T8". „Hoe oud is de heer Diemer?" En als hij hoort „87 jaar", zegt de heer v. d. Hucht trots: „drie jaar jonger dan ik". Drieënzestig jaar lezer van onze krant (de familie zet overigens de traditie voort); Zo rfjn er niet veel meer. Daarom mag Dirk, v. d. Hucht best in de krant! (Van onze correspondent) ROTTERDAM Donderdagmiddag is de laatste dakseetie van het station Zuld- pleln op de steunbalken gelegd en daar mee is dat hele station, waarvan, hoewel er nog geen definitieve beslissingen zijn genomen, wel vast staat, dat het niet het zuidelijke metro-eindpunt zal worden, onder dak gekomen. De overkapping meet 120 bij 25 meter. Zij dekt de perrons af, die dertien meter boven de straat liggen. Zoals men weet, rust de overkapping op balken, die lig gen op vier dubbel-V-steunpunten. De overspanning tussen deze steunpunten is niet minder dan 38 meter! De ruimte tussen de steunpunten wordt gedicht met glasgevel-elemen ten. Op de etage onder de perrons komt het autobus-station. Een ferme oprit leidt er met een zwaai naartoe, in het autobus station komt etn grote hal, die deel uit maakt van het komende winkelcentrum. Op de begane grond komen diensruim ten voor de RET. De RET hoopt nog in de loop van dit jaar een proefbaan gereed te_ hebben. Die proefbaan komt, op het viaduct in (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Sedert gistermiddag vier uur heeft het Liberiaanse Liberty- schip St. Nicolas te kampen met broei in de lading copra (ruim 3). Het schip ligt gemeerd in de Maasha ven en de brandweer is aan boord om de broei met nevelstralen te bestrijden. De Havendienst 15 verleent daarbij assistentie. Nog klinkt in zijn woorden de strijd door, die toentertijd moest worden geleverd, als Dirk v. d. Hucht vertelt over de noodzaak tot op richting van een christelijk dagblad, dat de christelijke politiek ging ver klanken tegenover de massale publi citeit van niet-confessionele groepe ringen. Graag spreekt de negentig jarige ook over de oprichting van de Chr. Bond van Personeel in Pu blieke Diensten. BOTTERDAM Hoewel het vermogen van Rol in oo N.V. niet is gericht op het verkrijgen van een hoog rendement, itteent de directie niettemin aan aandeelhouders, na het eerste boekjaar per 30 juni 1966, een eerste dividend in het vooruitzicht te kun nen stellen. Zij heeft tevens het voornemen om in de toekomst uitkeringen in. aandelen uit de agio-reserve voor te stellen. Dit wordt meegedeeld in het eerste tussen tijds bericht sedert de oprichting inl965. Zo als bekend was 19 november 1965, de dag waarop het beleggerspubliek aandelen Robe- co kon omwisselen in aandelen Rolinco in de verhouding yan vier Rolinco's tegen drie Robeco's of door vrije inschrijving a 166.50 per aandeel. A', Per 1 'Januari 1966 stonden uit 120—6.270 gewone aandelen Rolinco 50 nominaal plus 5 min. cum. pref. aandelen, Rolinco is 1966 begonnen met een vermogen van 201,1 min. (bij de oprichting 200 min.). De beleggingsportefeuille is nog niet ove reenkomstig de verlangens van de directie samengesteld. Wegens het koroe tijdsbestek tussen 19 november en deze eerste pubiika- tie, is de opbouw van de protefeuiile groten deels bepaald door de ruilmogeüjkheid die' zich met Robeco voordeed en door de cou rantheid van de fondsen die op verschillen de beurzen zijn gekocht. De ipreiding van het vermogen ia als volgt: Europa 33,44 pet, Amerika 20,55 pet, Azië 2,68 Afrika 0,46, Australië 0,45 pet. Verder 194.348 aandelen Robeco of 21.46 pet. en liquide middelen 42,1 min. of 20,96 pet. In Nederland werd belegd 4,21 pet. waar van 70.00 aandelen Brocades, 100.000 Bührmann. 200.000 Helneken belegging en beheer, 100.000 Kon, Zout/Ketjen en S 150,000 Spaarnestad. Verder 4000 stuks Else vier. 12.000 Ogem en 10.000 Zwanenberg. De directie van Rolinco, zegt het bericht, streeft doelbewust naar een internationale spreiding. Het ligt in de bedoeling de post van 194348 aandelen Robeco geleidelijk te verminderen, zodat deze post voor het einde van het eerste boekjaar uit de lijst van beleggingen zal zijn verdwenen. Indien de verwachtingen van de directie, die in de eerste plaats op de winsten van de ondernemingen betrekking hebben, worden bewaarheid, zullen op langere termijn de koersen zich daarbij aanpassen. HEYPLAAT Met feestelijk vertoon zullen op zaterdag 23 april de nieuwe voetbalvelden van de Rotterdamse Droog dok Maatschappij en van het Noorse Wel- fare-werk in gebruik worden gesteld. Deze velden die tot voor kort gelegen waren aan de Rondolaan en aldaar in verband met de aanleg van een ran geerterrein voor de stichting Havenbe- langen moesten verdwijnen zijn nu ge situeerd aan de Waalhavenweg - Bun- schoterweg. De officiële ingebruikstelling geschiedt in aanwezigheid van de Noorse consul en deputaties van het gemeentebestuur en de directie van de RDM. Na een voetba'- wedsVrijd tussen het elftal van de RDM en een Noors elftal wordt in gebouw Courzsnd een feestavond gehouden waar een Noorse studiegroep o.a. een program ma van zang en volksdans zal verzorgen en van RDM-zijde voor medewerking van een muzikale artiestengroep zal wor den gezorgd. Op dezelfde dag zal de nieuwe speel tuin van Heyplaat worden geopend, een gebeurtenis die eveneens een officieel tintje krijgt. Deze mededelingen deed wijkraads voorzitter C. E, Smith donderdagavond in de D. C. EnderststicKdng waar de wijkraad voor Heyplaat zijn eerste ver gadering in het nieuwe jaar hield en de begroting voor 1966 vaststelde. Een andere belangrijke mededeling was dat wethouder R. Langerak binnen enkele dagen de eerste paal zal slaan voor de bouw van een nieuw gymn.is- tiekgebouw op de hoek Karimunstraat - Corydastraat - Eemhaven. Over de voorgenomen bouw van een zwembad rkonden nog geen verdere mededelin gen worden eedaan; men wacht nog al'iijd op de rijksgoedkeuring. ROTTERDAM Toen in de nacht van donderdag op vrijdag onbekende(n) bij een handelmaatschappij in gereedschap pen aan de Katsihoek met een zuurstof- fles uit het bedrijf de kluisdeur, probeer- de(n) te openen bleek dat deze fles leeg was. De poging mislukte. Wel haalde men de iaden van all ebureaus overhoop en foceerde verscheidene binnendeuren. Er zijn geen vermissingen geconsta teerd. Bij het schoonmaakbedrijf Cemsto is in de afgelopen nacht ingebroken. Er zijn geen vermissingen. Een sigarettenautomaat in het café Het Hof van Weena aan het Hofplein werd in de nacht van donderdag op vrijdag opengebroken; pakjes sigaretten zijn eruit gehaald. Uit de juke-box verdween 250 gulden. Uit het fooienpotje nam men 25 gulden mee. Het parlement van de Raad van Europa heeft donderdag gepleit voor het Europees sociaal akkoord ten be hoeve van onafhankelijke arbeiders, inclusief boeren en hun meewerkende gezinsleden. Egypte heeft buitenlandse corres pondenten donderdag opnieuw censuur opgelegd. Alle' poststukken en foto's moeten worden gecensureerd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In het pand West- havenkade 12 zal de volgende week woensdag een contaktbureau voor zeeva renden worden geopend. Het initiatief hiertoe is vorig jaar uitgegaan van de Stichting Zeemanswelvaren Rotterdam, die besloot haar werkterrein uit te brei den tot Vlaardingen en omgeving. De naam werd daarbij yeranderd in Stich ting Zeemanswelvaren Rijnmond. Op voordracht van het Vlaardingse ge meentebestuur werd tevens een plaatselij ke commissie in het leven geroepen onder de naam Vlaardingse Commissie Zeemanswelvaren, waarvan wethouder G. Walstra van sociale zaken voorzitter is. In het bureau zal zitting hebben d heer J. Smit, wethouder van Maassluis. Hij zal 30 uur per week als contaktfunk- tionaris optreden.' In het pand is tevens sinds vorig jaar zomer gevestigd een bureau voor sociaal toerisme. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Ter hoogte van Maassluis zijn vannacht het uitgaande Duitse kustvaartuig Elfi Breuer en de inkomende Duitse Hamburg (9000 ton) met elkaar in aanvaring gekomen. De Elfi Breuer liep daarbij een gebro ken mast en een in elkaar gedrukt achterschip op. De Hamburg had weinig schade. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken, voor. De Elfi Breuer keerde terug en meerde af bij Citex in de Eerste Katendrechtse Haven. Het Zwitserse binnenschip Express 44 en het Duitse binnentankschip Emsland raakten elkaar gisteravond na bij de Parkkade. De Express 44 stak de rivier over en gaf enkele korte stoten om aan te duiden dat de nadrende Emsland bakboord uit zou gaan om hem ruimte te geven. Toen de Emsland koers bleef houden, kwamen de schepen met eikaar in aanvaring. De Express 44 kreeg een ingedeukte en ontzette bovenboeiing aan de voorsteven, terwijl de huid aan bakboordvoorschip van de Emsland over zes meter werd ingedeukt en ontzet. Het dek werd ook opgebold. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Met een receptie in de kantine van het stadhuis heeft de heer J. Bliek, kamerbewaarder van de burgemeester, gistermiddag afscheid ge nomen van de gemeente. Gemeente-secretaris mr. J. C. Knap bood hem bij die gelegenheid namens de gemeenteraad een cadeau onder couvert aan. Wethouder mej. mr. J. Zeelenberg (die vorige week woensdag in het colle ge van B. en W. al afscheid van hem had genomen) sprak de heer Bliek in de privé-sfeer toe. Hij kreeg symbolisch haar tas, die hij vele jaren heeft op- en afgehaald. Hij moest over een cadeau nog maar eens komen praten, zo zei ze. Namens de Stichting Havenbelangen voerde mr. A. Biussé-van Oud Alblas het woord. Hij overhandigde de heer Bliek een kleurenets van Rotterdam uit 1509. De heer Bliek wordt opgevolgd door de heer L. Scheepers. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse politie heeft vanmorgen, (vrijdag) een I8-jarige Rotterdammer, zonder beroep, aangehou den die in de nacht van 18 op 19 januari een personen-auto stal uit de garage van het automobielbedrijf N.V. Pietersen Co in de Nieuw Mathenesserstraat. De gestolen auto werd de volgende dag gevonden in een sloot bij Dubbeldam. De Rotterdammer, die geen rijbewijs had. veroorzaakte met zijn gestolen auto een ongeluk waarbij hij zelf gewond raakte. Hij opgenomen in een ziekenhuis te Bret da waar hij waarschijnlijk via een lift is terecht gekomen. De jongeman is nu zover hersteld dat de politie hem heeft kunnen verhoren en arresteren .Gebleken is dat hij drie maan den geleden ook bij de Schiedamse Mu ziekschool aan de Lange Haven en bij een kledingmagazijn in Eindhoven heeft ingebroken. Bij deze laatste kraak ontvreemdde hij enkele costuums en een overjas. De man is ingesloten in hel Schiedam se politiebureau. Vlotte moderne camelraglan- Chique Sportief- Rug ceintuur. voor Zolang de voorraad strekt ROTTERDAM s W«»l-Kruitlcofie ROTTERDAM t Korfe HoogiJroo! ROTTERDAM r Meen» ROTTERDAM Kcrt^ndr, Lag# dijk HOOGVLIET WiflUIctnlruin SCHIEDAM Hoog straal VLAARDINGEN t WmkelcMtrvm tï«v«M LEIDEN s Hoarlawmarsiroal ZEIST tSlofloon- ARNHEM WïnMeentrum PrsatEnooT (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 59-jarige rijn- vaar+schipper L. Looyschelder van de Schledamsedijk Is donderdagmiddag bij een aanrijding om het leven gekomen. Hij stak plotseling de Scbiedamseweg over hij de Pierre Balestraat voor een autobus van lijn 50. De heer Looyschelder Is met een bloedende hoofdwond naar het Dijk- zigtziekenhuis gebracht. Bij aankomst bleek hij te zijn overleden. De bu schauffeur is geheel overstuur naar het gebouw van de GG en GD aan de Baan gebracht, t® In de Slaghekstraat heeft een bestlau- to de driejarige Bernard L. R. de Boer uit de Schildstraat toen het ventje de straat overstak. Het slachtoffertje is met een hersenschudding naar het Zuiderzie kenhuis gebracht. Op de kruising Goudsesingel-Meent heeft een tram van lijn 4 een personenau to aangereden. De auto werd*op de rails in de flank gegrepen. De tram kreeg plaatschade aan voor een rechterzijde. Het tramverkeer had twaalf minuten ver traging. De 69-jarige fietser J. Willems uit de Quackstraat is onderdagavond op de f Groene Kruisweg aangereden door een auto. Hij si met een hoofdwond en een' hersenschudding naar het Zuiderzieken- huis gebracht. O Twee kinderen, de tienjarige scholie re Willy Nuis en haar zevenjarig zusje Anja uit de Van der Schellingstraat zijn; door een vrachtwagen aangreden toen zij: plotseling de Boezemsingel overstaken. Willy kreeg een scheurwondje aan haar kin en Anja klaagde over pijn aan haar rechterknie. Zij zijn. beiden in het Berg- wegziekenhüis opgenomen. ROTTERDAM Met ingang van 1 januari zijn benoemd tot onderdirec teur van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij N.V. de heren J. H. von Zonneveld en A. Wapenaar. Procuratie is verleend aan de heren W. C. Beuge link. J. A. Jonker en ir. M. C. van Veen. ROTTERDAM Het bestuur van de Debatingclub „Rotterdam" bestaat thans uit de heren J. de Reus, voorzit ter, A. J. A. van Dalen, 2e voorzitter, A. VAN DEN Berg. secretaris, I. A. Rietdijk, penningmeester en J. H. van der Griendt, lid (redacteur van het orgaan „Voor en Tegen"). ROTTERDAM Mejuffrouw N. F. Ne- derveen heeft vrijdag haar veertigjarig dienstverband bij de salarisafdeling van het Unilever-concern geverid. De heren P. J. B. Jongstra. accountant-Nederland en de heer H. J. Bruins Slot, hoofd sala rissen Unilever N.V. hebben de jubilares- se tijdens een receptie toegesproken en haar een enveloppe met inhoud en een televisietoestel overhandigd. Mejuffrouw Nederveen neemt op de salarissnafdeling een sleutelpositie in. Zij is verantwoordelijk voor de behande ling van ongeveer duizend managerssala rissen. ROTTERDAM Dinsdag 1 februari wordt in gebouw Palace een speciaie: avond gehouden ten bate van de vluch telingenactie „Luchtbrug naar het- Ie-, ven" van het Alg. Dagblad. De produk" tie. is in handen van Martin v. d. Kleij. Een zestigtal bekende artiesten zal optreden. ROTTERDAM Het bestuur van „Pro Rege" deelt mee dat de opbrengst, van de PITcol-lecte in Rotterdam en; omgeving een totaal van 22.655,9$ een verheugendestijging ten opzicht* van 1964 17.572,22).

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2