Eerste KNSM-loods aan Eemhaven in gebruik GRONDPOLITIEK IN NIEIJWERKERK FOUT „Oproep tot volharding in doen van God's wil" Ambtsgebed in Krimpen wordt niet ingevoerd Zes mensen op rijksweg uit wagen geslingerd Ds. Rijper nam afscheid van geref. kerk Rijsoord Auto's na aanrijdingen doorgereden: gewonden Fischböck niet in Essen aangekomen Vliegongeluk mr. Albarda niet door motorstoring Het Kwartet I Ir. Posthuma verricht opening Philips bestelt straalvliegtuig Hakenkruisen met letter C in Den Haag fl S. Jaasma bij begroting Ds. Meilof vrijg.) bij afscheid: A.R.-grosIijst samengesteld Burgerlijke stand Leo Meijer en Jan Rath bij B-14 te gast Frankrijk sluit grenzen voor Fulbert Yoeloe Grond voor Openbare Bibliotheek Wapens aan boord Bulgaars schip Auto ramde 20 meter vangrail Zeven doden bij busongeluk Roolvink voor ARP „Fergadert geen schatten op aarde99 Piqnq-recital G. Hengeveld VACATURES IN BONDSBESTUUR VAN DE GKB Het Kwartet Het Kwartet Het Kwartet Het Kwartet Slechts bestrating eist slachtoffer I i Presentiegeld voor Vietnamese kind Man overleden aan gevolgen aanrijding t1' Pagina 4 MAANDAG 31 JANUARI 1964 Stukgoed Bezwaren Waardering Classis In het Westen een der grote krantenoplagen Krant die praktisch niét doubleerb,zegt het n.a.m.o. En elk onderzoek zegt: welstand zeer gunstig I r l (Van een onze rverslaggevers) KOTTE RDA1I Op de ochtend van de verjaardag- van H.K.H. Prinses Beatrix heeft ir. p. Posthuma, direkteur van het Gemeentelijk Havenbedrijf, de eerste ge reedgekomen loods van het nieuwe eta blissement van de KNSM aan de Prinses Beatrixhaven (Eemhaven) officieel «- opend. IIjj dited dat door een scheepstele- graaf op „volle kracht vooruit" te zetten, ^SrlS' <eeIt 'dedsdeur openging en een vorkheftruck met een aantal wagentjes de loods kwant uitrijden, Be KNSM (heeft zich aan de Eemhaven gevestigd omdat het oude complex aan de Lekhaven te klein was geworden, zo zei de heer A. J. C. van Rietschoten, een der dïrekteuren van de KNSM, later tot de vele genodigden in de loods. Aan de lakhaven beschikte de KNSM over 470 meter kade en 9700 m2 loodsoppervlakte. aan de Eemhaven beschikt ze over 1275 meter kade en 30.000 m2 loodsoppervlak te. Aan open. terrein was aan de Lekha ven 9000 m2 beschikbaar, aan de Eem haven 80.000 m2, zo zei hij Met cijfers gaf 'hij aan de groei die de KNSM de afgelopen jaren heeft ge maakt: in 1950 werd 250 000 ton in Rot terdam, in 1954 801.000 ton overgeslagen. De (heer Van Rietschoten bood ir Post huma enkele kleürenreprodukties aan van de foto's die begin 1960 werden ge nomen toen men in de woestenij ter plaat se bekeek wat de mogelijkheden daar wa ren. PARIJS De Phihpsfabnek heeft voor haar vliegbedrijf, dat reeds over en kele een- en tweemotonge ptopellerira- chines beschikt, bij Dassault een Jet Fal con besteld. Het is een klein straalverkeersvliegtuig dat plaats biedt aan acht tot twaalf per sonen. Dit moderne zakenviiegtuig wordt voortgedreven door twee straalmotoren, die het toestel «en kruissnelheid van 711 km per uur geven. Op een dag kunnen nu verscheidene Europese luchthavens worden bezocht. De Jet Falcon zal de eerste m zijn soort wor den in het Nederlands iuchtvaartregister DEN HAAG Kennelijk bedoeld als een protest tegen het huwelijk van prinses Beatrix en Claus von Ams- berg, zjjn er vannacht op tal van plaatsen in Den Haag in zwarte verf hakenkruisen geklodderd. De Haagse reinigingsdienst moest vanmorgen de verjaardag van prinses Beatrix vie ren met het verwijderen van de ha kenkruisen, die overal „versierd" wa ren met de letter C. Enige weken geleden werd Den Haag in het nachtelijk duister even eens ontsierd door de hakenkruisen. Ir. Posthuma wees m een toespraakje nog eens op het belang van de stukgoed- ovenslag voor Rotterdam, die nog altijd 18 milpjoen ton per jaar bedraagt Over niet al te lange tijd kryigt de gemeenteraad weer te beslissen over een voorstel om nog eens 1000 meter kade In het Eemha- vengebied uit te geven. De vanochtend in gebruik genomen loods is nog slechts een klein onderdeel van het complex dat voor de KNSM aan de Prinses Beatrix- en Prinses Margriet haven verrjjst Er komen namelijk vier loodsen en een dienstgebouw, ontworpen door het architectenbureau Maaskant, Van Dommelen, Kroos en ir. Senf Het water langs de kaden krijgt een diepte van 11 65 meter Voorlopig zuilen aan het nieuwe com plex alle KNSM-schepen in bet verkeer naar en van de Middelland.ie Zee, Noord- Spanje en Portugal en, voor zover mo gelijk is, alle schepen komend van deld In oktober hoopt men de tweede loods transatlantische havens worden behan en het administratiegebouw, in het toegin van 1967 de derde en vierde loods in ge bruik te kunnen, nemen. ROTTERDAM Woensdag 2 februari 1966 zal de marinierskapel en pijpers de vlaggsparade bij het hoofdkwartier van de commandant van het korps mariniers aan het Westplein opluisteren. Eveneens zal een gewapende troep aan deze vlagge- parade deelnemen. De vlaggeparade duurt van 09.00 - 09.08 uur waarna een mars door de stad wordt gehouden langs de navolgende route: Westplein - Van Vol- ïenhoyenstraat - Scheepstimmermanslaan - Schiedamsevest - Witte de Withstraat - Hartmanstraat - Karei Doormanstraat" - Kruiskade - Cooisin gel -"Meent'. Goudse- singel"- Mariniersweg - Hoogstraat - Kip- straat (Van onze correspondent) Tijdens de algemene beschouwingen die vanmiddag in de gemeenteraad zijn gehouden, heeft de heer S. Jaasma (ax.) een groot aantal suggesties en vragen naar voren gebn' iht. Hij begon zijn be toog met de opmerking dat de wijze waarop door de gemeente een begroting wordt becijferd niets voorstelt. In dit verband hoopte hij dat de overheid nog eens het systeem van het bedrijfsleven zal overnemen. De aJ.-woordvoerder bleek met belangstelling alt te zien naar de wijzè waarop de Rijnmond raad dit gaat doen. Hij wees er op dat de over heid met haar huidige systeem de infla tie in de hand werkt. Spreker had er zich over verwonderd dat B, en W. in hun toelichting op de begroting opmerken dat nog eens een post van ƒ11.000 aan het tekort van 22.000 moet worden toegevoegd, omdat het berekende aantal inwoners niet met de planningen klopte. De heer Jaasma noemde dit een „misser". „Dit", zo merkte (hij op, „had men kunnen weten.'-'. - Sprekend over <if financiële positie van Nfeuwerkerk riep hij op'de ïostprij: zen te bewaken. De heer Jaasma doelde op het almaar verhogen van de belastin gen, die hij de weg van de minste weer stand noemde. Hij (had ernstige bezwaren tegen de grondpolitiok. Er is volgens hem teveel geïnvesteerd in bouwrijpe grond, waar door deze voor de kopers onnodig duur gaat worden. Daarom wilde spreker ko men tot een duidelijk plan, waarin hij als uitgangspunt wilde nemen Dorrestein in vijf jaar tijd vol te bouwen. Geduren de deze periode kan met het vrij komen de geld uit Dorrestein een aanvang wor den gemaakt met de bouwplannen achter het gemeentehuis en de Zuidplasp uiteraard veel voorzichtiger gepland. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM/SLIKKERVEER De gereformeerde (vrijg) predikant ds. J. Meilof heeft zondag kort na elkaar af scheid genomen van zijn twee gemeenten, die van Rotterdam-IJsselmonde en die van Slikkerveer/Bolnes. Na deze kerken ruim negen jaar te hebben gediend zal hjj op zondag 13 februari worden verbon den aan de kerk van Beverwijk, waar prof- J- Kamphuis .hem zal bevestigen. De twee kerken hebben intussen .besloten elk voor zich een predikant te beroepen zodat er nu dus twee vakatures zijn. Ds. Meilof preekte in beide afecheids- diensten over het laatste gedeelte van Hebreeën 10, waar onder meer staat: „Want gij hebt volharding nodig, om, de wil van God doende, te verkrijgen hetgeen is beloofd". „We kunnen alleen snaar volharden in het geloof zo zei ds. Meilof als we wedergeboren zijn Dan kunnen we de boze weerstaan en de wil van God doen. Alle ellende die de mensen overkomt is dan ook terug te brengen tot dat ene: men vertrouwt de Heiland niet in de strijd die °P deze aarde moet worden gevoerd." Het behoeft echter niet bij deze waar schuwing, deze herderlijke oproep tot vol harding te blijven, er ligt ook veel troost in, aldus ds. Meilof, „Wij mogen weten dat wij het geloof hebben, dat Christus ons ta genade heeft aangegrepen De ver antwoording ligt nu bij de gemeente Een ieder moet acht slaan op de ander Dan (blijft er maar een wens over; dat me mand van de kudde achterblijft". Na de dienst ia IJssehnonde sprak de tweede voorzitter van de kerkeraad, de heer C. de Jong, een kort dankwoord tot ds Meilof „Ook al is het scheiden moei lijk, één -ding weten wij: de Zender blijft" Namens de classis Rotterdam bracht ds P. Faber van HÜlegersberg-Terbregge de getrouwheid van ds. Meilof in herinne ring. Steeds moest u op twee kerkeraden <ie classis-vangaderingen voorbereiden en dat vergde veel van uw energie", zei ds Faber, Voorts trad ds. Meilof veel op als visitator. -. jmijs. Vincent van Goghpad 8; 3. Ir. J. J. Ds. Meilof was er dankbaar voor dat er, verhoog, Jacob Catsstraat 23 4. A. v. d. Vry'wel geen moeihjkheden behoefden te|Linden> Rembrandtstraat 5. 5. p. Ver- imeer, Schoestraat; 6. P. A. Mol, Rem brandtstraat 64; 7. H. Dekker, Gerbera- straat 5, De heer C. Barendrecht AR, raadslid en fractievoorzitter van de Prot. Chris telijke groepering in de gemeenteraad heeft te kennen gegeven zijn raadszetel na een raadszittmgduur van 20 jaren ter beschikking te stellen aan een jongere kracht. Zijn plaats zal worden ingeno men door de heer J. Commijs. De AR. CHU en de SGP zullen dit jaar voor de gemeenteraadsverkiezingen weer met een gezamenlijke lijst uitkomen. worden opgeruimd in iRn ambtsperiode. Hij besloot zjjn enkel woord met een Ap- roep tot volharding, „opdat een ieder ont vangt de kroon des levens, die Jezus naar belofte zal geven." Vanavond, maandag, zou de gemeente in „De Magneet" per soonlijk van haar predikant afscheid ne men. De heer C. van Rij spralk na afloop van de dienst in Slikkerveer namens -de ker keraad en de gemeente ds. Meilof toe. Hij bracht bovenal dank aan God, „die deze predikant met singuliere gaven heeft ge zegend". Het dankwoord namens de clas sis werd hier vertolkt door ds. R. Koolstra van Rotterdam-Zuid. Tenslotte ging de heer F. Bükes als vertegenwoordiger van de kerkeraad van de chr. geref. (kerk van Ridderkerk in op de in prettige sfeer ver lopen samensprekingen met de vrijge- maakten. Het gemeentebestuur was ver- tegenwoordigd in de persoon van wet houder A. C. Boer. Vorige week woensdag heeft de ge meente Slikkerveer/Bolnes ds Meilof uit geluid Ook werd toen het feit herdacht, dat ds. Meilof 12% jaar predikant is. Hij kreeg bij die gelegenheid een bureaustoel aangeboden. (Van onze correspondent) SPIJKENISSE De Anti Revolutio ns ue Kiesvereniging „Nederland en Oranje", afdeling Spijkemsse, heeft de lijst van de A.R.-kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen van dit jaar vastgesteld. Op de lijst staan vermeld de heren X. H Jorritsma, Molenstraat 6: 2. J. Com mijs. Vincent van Goghpad 8 ESSEN Dr. Hans Fischböck. de voor malige commissaris-generaal voor econo mische en financiële zaken in Nederland tijdens de 'bezettingsjaren, is vandaag niet ©p zijn werk in Essen teruggekeerd. Half januari had Fischböck de onderne ming waarvoor hij ais financieel adviseur optreedt 'toten weten dat hij nog 14 dagen met vakantie zou wegblijven. HU is vandaag echter met komen opda gen Van de zijde van het betrokken be drijf werd gezegd dat men totaal niets meer omtrent Fischböck weet. BERKEL Geboren: Dina Am d.v. A Klapwijk en C. J. Knol, Zuidersingel 17 d, Wilhelmus A z.v. A. J. Bes en W. M. Vonk- Vosmaerstraat 48, Hendrik J. z.v. J. van Dienst en R. van der Dong, Joh van Oldenbameveltiaan 39, Aldert z.v, N. van der Spek en A. M, Notenboom, Roden rijseweg 299, Willem M. zv. P. Boer en W. Bregman, Rodenrijseweg 32 d, Marij ke Z. C. d.v. J. L. Koutstaal en I. M. Siebenga, Wilhelminastraat 89. In dit verband drong de heer Jaasma aan op meer samenwerking met on. Ca- peile a. d. IJssel. Ook het ziekenvervoer bracht hij ter sprake. Nu de naam van de heer Schip pers in de pers gevallen is, wilde hij weten of er met hem ook overleg is geweest De heer Jaasma wees er op dat Schip pers bereid is bepaalde financiële conse quenties op zich. te nemen. Ook wilde de vertegenwoordiger van de Anti-Revoluti onairen weten hoe de positie van Nieu- werkerk is of zal worden ten aanzien van de Rijnmond. Dit temeer daar ge steld (kan worden dat de bestuurlijke problematiek toeneemt en dus gevolgen zal hebben voor de verschillende facet ten van de gemeentelijke huishouding. Hij dacht aan o.a. gemeentereiniging, so ciale wijko-pbouw, recreatie en voorzie ningen op cultureel gebied. Hij wilde van het college een duidelijke uitspraak over al dan met aansluiting bij de Rijn mond. Sprekend over de volksgezondheid, toonde de heer Jaasma een plastic zakje met vuil, afkomstig uit het Nieuwerkerk- se waterleidingnet, sinds het duinwater door de leidingen loopt. Hij vroeg of dit werkelijk geen gevaar voor de volksge zondheid was. Voor de toekomst zou hij In deze meer garanties willen hebben. Sprekend over de sport, wees de heer Jaasma op de onhoudbare toestand voor de gymnastiekvereniging, die door de ge- (irieente beknot is in de lesuren voor turnen. Hij noemde het een halszaak voor N.G.v. dat er geen andere oplossing kwam. Sprekend over het zwembad, deed hij de suggestie Polderbad op te nemen in de totaliteit van net sportvel dencomplex. De heer A. J. Markus, sprekend na mens de fractie van de C.H.U., uitte woorden van grote waardering aan het adres van B. en W. en hun medewerkers. Wijzend op 'het tekort aan financiële mid delen, merkte de heer Markus op dat de voorspellingen van het college dat het ontbreken van soulaas in de bestedingen, maar al te waar zijn. Vrijwel alle posten overschrijden in hun ramingen nauwelijks de werkelijke uitgaven over 1964, met slechts hier en daar enkele uitschieters voor posten die betrekking hebben op voorzieningen die reeds bekend waren. En dat voor een gemeente die een zo grote ontwikkeling ondergaat. Enorme bedragen zijn gemoeid vanwe- e of ten gevolge van de slechte bo- emgesteldheid en het daaruit voortvloei ende onderhoud aan wegen en straten. Anderzijds moeten er grote investerin gen worden gedaan om de bevolkingstoe name tijdig op te vangen, zomede voor het creeren van woon- en werkgelegen heid en het verzorgingspeil. De heer Markus wees In dit verband op oj*. de zo dringend nodige zuiverings installatie, Het verknibbelen op enigerlei uitgaaf van deze begroting, zo merkte hij op, zal remmend werken op het te voe ren beleid. „Toch zullen wij voor deze beknotting van de gemeentelijke autono mie bij de regering moeten blijven aandringen op hogere uitkeringen hetzij uit rijkskas of uit andere fondsen. Daar om ook zal de CHD, ondanks de impopu laire maatregelen voor de verkiezingen, meewerken om door een direct beroep op de bevolking de financiële positie te verbeferen. Sprekend over de sport, stelde de heer Markus, dat dit alleen maar kan als er bh de bevolking ook -de bereidheid is er zelf offers voor te brengen. Die offers zullen we als bevolking gezamenlijk moe ien dragen. Hij pleitte verder voor direc te grond voor de bedrijven en indus trieën. Zo mogelijk in de omgeving van het dorpscentrum. De C.H.U. betreurt het voorts dat geen aanvang kan worden gemaakt met de verlichting van de Zuid- plaspolder. De heer P. J. v. d. Bosch (Kath.) voer de een pleidooi voor doorstroming als Nieuwerkerk straks zal beschikken over duurdere keuzewoningen. Hij pleitte ook voor de instelling van een plaatselijke jeugdraad. Deze zal naast vertegenwoor- üigers van jeugd- en jongerenorganisa ties ook leden moeten kunnen bevatten die op grond van hun persoonlijke inbreng, ervaring of gezag moeten kun nen worden aangetrokken De jeugdraad kan het gemeentebestuur al dan met ge- viaagd adviseren inzake vrijetijdsbeste ding van de jeugd. Ook wilde de K.V.P.-woordvoerder overgaan tot het instellen van een verordening regelende de subsidie voor jeugd- en sportvereni gingen, zodat deze rechtsgrond hebben. (Van onze jazzmedewerker) ROTTERDAM Het kwartet van te norsaxofonisten Leo Meyer was een van de ensembles die zaterdagavond voor de leden van jazzsocieteit B-14 in de grote zaal van gebouw De Heuvel optraden. Het Leo Meyer-towartei, dat op de leider zelf drijft, is al veel bij B-14 te beluiste ren geweest, maar het is hier beslist niet zo dat overdaad schaadt. Leo Meyer c.s. spelen een ongecompliceerd soort jazz, waarna het prettig luisteren is Vóór dit kwartet kon men het Jan Rath-kwintet horen, waarbij ook weer de leider Jan Rafth speelt piano decen trale figuur was. De musici om hem heen toonden zich beduidend beter dan die rond Leo Meyer. Interessant was dit op treden dan ook alleen waar Jan Rath soleerde, ea dan speciaal waar het zijn eigen composities betrof. Jammer was (het dat gitarist Hans van Leeuwen verstek moest laten gaan, want van een „samen spraak" tussen 'hem en Jan Rath ver wachten we veel. De wekelijkse jazzavond van B-14 wor den de laatste tijd minder druk bezocht Volgens een bestuurslid ondervindt men concurrentie van de opkomende beatciubs, die een bres slaan in die grote groep van leden voor wie jazz en beat gelijkwaardig zijn. En dat zijn meestal de meest ferven te jazzaahhangers. Voor B-14 vormen ze echter een belangrijke groep (contributie is contributie!). PARIJS De voormalige president van Kongo-Brazzaville, Fulbert Yoe loe, en zijn gezin hebben zaterdag 'een toeste'mming gekregen Frankrijk oinnen te komen. Zij waren niet in het bezit van passen. Vernomen wordt dat Yoeloe door de Franse regering niet als politieke vluchteling wordt erkend. De ex-president had naar Ni ce door willen reizen. Hij heeft in Leopoldstad vertoefd sinds zijn ontsnapping uit Brazzaville, nadat hij (in 1963) door een staatsgreep was ten val gebracht, Yoeloe en zijn gezin zijn later naar Madrid doorgereisd. ZÜRICH Het vliegtuigongeluk op 17 mei vorig jaar bjj de Fluela-pass in Zwit serland, waarbij KLM-directeur mr. H. AJberda eu zijn echtgenote en de twee Zwitserse piloten Stampfll en Schmid om het leven kwamen, kan volgens het rap port van de Zwitserse vliegrampen-com missie niet ana motorstoring of andere technische gebreken geweten worden. "Uit de situatie op de plaats van het ongeluk en de ligging van het wrak kan eerder de conclusie worden getrokken dat het toestel na het opstijgen in Sa- medan voor een taxivlucht naar Zürich snelheid heeft verloren en voorover is afgegleden. De weers- en andere omstan digheden ter plaatse bieden volgens het rapport een toereikende verklaring voor een dergelijke gang van zaken. Het pas seren van een warmtefront op dat tijd stip zou ter plaatse gepaard zijn gegaan met het opsteken van een krachtige zuid westelijke wind met sterke valwind vlagen waardoor het vliegtuig hoogst waarschijnlijk in de opstijgvlucht afgleed en wel op een hoogte dat de piloot het niet meer onder controle kon krijgen. Arbeiders by de in de mist liggende Fluela-pas hoorden een krachtig motor geronk dat plotseling afbrak. Des avonds werd het wrak van de tweemotorige Beech Baron HB-GBA ongeveer 700 me ter zuidelijk onder de pas in de sneeuw gevonden. BEIROET Aan boord van het Bul gaarse schip Veliko Tirnovo is door de douane in de haven van Beiroet een partij van 1.5O0 machinegeweren in beslag ge nomen. Hangende het onderzoek "mag (het schip Beiroet niet verlaten. De kapitein is door de militaire rechter van instructie verhoord. Het vermoeden bestaat dat de wapenzending bestemd was voor de op standige Koerden in (bet Noorden van Irak. KRIMPEN Met de beste wensen voor 1966 en de hoop uitsprekend dat de raadsleden met moed en energie de belangen van de medeburgers zo mogelijk nog beter dan vorig jaar zul len gaan behartigen, opende burge meester mr. L. C. A. Lepelaars de openbare raadsvergadering van vrij dagavond. De nestor van de raad, de heer A. van der Ent, beantwoordde de nieuw- stukken werd aangevuld met de me- ja ars wens. De lijst van ingekomen dedeüng, dat de begroting 1966 reeds de goedkeuring heeft gekregen van Gedeputeerde Staten. Mede dank zij de zeer juiste en duidelijke toelichting van B. en W. op het initiatiefvoorstel van de heer W. P. Vermeulen (s.g.) tot invoering van een ambtsgebed, volgde bjj de behandeling van dit agendapunt geen langdurige discussie. Wel ga ven enkele raadsleden zeer kort hun mening, waann begrip werd getoond voor voorstelen en stand punt, waarna het voorstel van B. en W. werd aangenomen, namelijk niet tot invoering van een ambtsgebed over te gaan. Een punt dat meer de aandacht had en dat in de vorige raadsvergadering werd afgewezen was de verkoop van grond aan de Stichting Openb-re Bi bliotheek. Weer was het de groen strook die in geding kwam en hoewel nu een ander perceel grond gelegen op de hoek Buys Ballotstraat-Nachte- gaaistraat ter grootte van 600 m2 werd voorgesteld te verkopen, rezen ook nu weer bezwaren. Verschillende suggesties werden, afwijkend van het voorstel van B, en W, gedaan, uitein delijk resulterend in het aanvaarden van het voorgestelde. Tegen stemden de heren Van der Ent en Vermeulen. Voor de opspuitingswerkzaamheden in de Stormpoider werd een krediet verleend van 325.000,werkzaam heden die volgens plan pas in 1966 1968 moeten worden uitgevoerd. Vol- TITOGRAD. Zeven mensen zijn omgekomen en zeven anderen zwaar gewond toen zaterdagavond bij Tito- grad, de hoofdstad van Montenegro, een autobus in een ravijn stortte. De oorzaak van het ongeluk is niet be kend. RIDDERKERK Op de rijksweg 16 tussen Rotterdam en Dordrecht is zon dagmiddag een personenauto enkele ma len over de kop geslagen en totaal ver nield. Hoewel de wagen niet minder dan twtintig meter vangrail vernielde en alle inzittende uit de auto werden geslingerd temidden van het drukke weekend ver keer, was er wonder boven wonder geen ernstig persoonlijk leed te betreuren. Alle zes inzittenden werden onmid dellijk naar het Sint Claraziefcenhuis overgebracht, doch vijf personen kon den na behandeling uit het ziekenhuis worden ontslagen. Het ongeval gebeurde toen de bestuur der, de bedrijfsleider J. J. van Tooien (36) uit Den Haag, met zijn persnnenai ter hoogte van Ridderkerk 'een andere wagen bij een inhaalmanoeuvre schamp te. De wagen van de bedrijfsleider dook als gevolg van de lichte botsing in de middenberm. Daar raakte de bestuurder de macht over tiet stuur kwyt Zijn auto schoot scherp naar rechts. In de vlucht strook ramde de wagen twintig meter vangrail, waarna hij kantelend weer de snelweg oprolde. De inzittenden werden daarbij uit de wagen geslingerd. De bestuurder kreeg schaafwonden. Zijn vrouw (34) evenals hun 13-jarig kind liepen een hersenschud ding op. Hun 10-jarig kind kreeg evea- KRIMPEN De anti-revolutionaire kiesvereniging „Nederland én Oranje" houdt vrijdag 4 februari een openbare vergadering in het vergadergebouw van de Gereformeerde Kerk aan het Konin gin Wilhelmlnaplein. De heer B. Rooi vink, lid van de Tweede Kamër zal er spreken over „De koers van de A.RP.' Aanvang 29.00 uur. (Van onze correspondent) RIJSOORD „in mjjn preken heb Ik steeds de nadruk willen leggen op het geloof in het eeuwige leven. Maar ik voeg er aan toe, dat de zaligheid niet is het uitkeren van de polis van ons zit ten in de kerk, waarvoor we in ons leven betalen. Neen, het gaat alleen om de komst van Christus en daarom moeten we Hem iedere dag verwachten. Alleen in dit licht kan ik afscheid van u nemen". Dat was gisteravond de kern van de afscheidspreek van ds. Th. W. A. Rijper als gereformeerd predikant van Rijsoord. Ds. Rijper heeft deze gemeente (samen met ds. J. J. RItsema) ruim vier jaar 'ge diend. Hij zal op zondag 13 februari wor den bevestigd in de geref kerk van Rot terdam-Centrum, waar hij de vacature wijlen ds Bouwmeester gaat vervullen. „Zalig die slaven, die de heer bij zijn komst wakende zal aantreffen. Voorwaar, ik zeg u hij zal zich omgorden en hen aan tafel nodigen, en bij hen komen om hen te bedienen", zo luidde de tekst van ds. Rijper (Lucas 12 vers 37). „Wat doen wij eigenlijk in de kerk?", vroegte scheidende predikant. Veel theo logische ruzies maken en verder komen we niet, In de hemel wil God geen wer keloze mensen zien. Ook al is het moeilijk elke dag te leven naar de komst van Christus, toch zullen alleen zij zahg zijn, die wakepde blijven. „Jezus blijft bij u, Hij heeft geen do minee nodig als Hy wil komen. Mag Hij met U me.egaan in bet leven? Alleen dan kan de gemeente hecht verbonden de toe komst ingaan." Tot slot waarschuwde ds. Rijper zijn gemeente zich geen schatten op aarde te verzamelen, waar u de gehele dag achteraan holt, „Maar vergadert u schatten in de hemel, die we in het ge loof mogen verwachten. Op het moment dat we Christus verwachten is Hij al bij ons", aldus ds. Rijper, Ds. Ritsema keek in zijn dankwoord tot ds. Rijper terug naar diens intree- dienst, waar hij zei „niet tot de „Acht tien" en met tot de ,,64" te behoren, niet 'tot de gereformeerden op wieltjes en niet tot de kerkistischen". Op deze uit spraak is veel kritiek gekomen, zei da. Ritsema. „U wilde echter „gewoon gere formeerd" zijn en dat hebt u ook steeds getoond. Dan voelden wij ons met U ver bonden. U hebt bijzondere gaven en ta lenten ontvangen, maar ook hebt u hier veel (aan- en af-) geleerd". Ds. P, Homburg van Heerjansdam, die namens de classis enkele afscheids woorden sprak, schetste ds. Rijper als een „terrier die zich op een bepaalde zaak vastbeet. Maar eén ding stond steeds vast: u meende het. „Ds. Hom burg dankte ook voor depersoo nlijke vriendschap die hij had mogen onder vinden. Hij noemde het een merkwaar dig contact: jonge vent en een oude baas". In een wat hij noemde „luchtige toe spraak" bedankte ds. Rijper vervolgens iedereen van wie hij steun had mogen ontvangen. Hij was blij dat het niet mooier was voorgesteld dan (het was. „Ik ben een moeilijk mens en hebt dan ook erg aan mij moeten wennen", aldus ds. Denkt u er echter wel aan dat God geen mensen én dominees heeft geschapen, doeh alleen mensen. Maar ook m Rotter dam zal hei wel weer fout gaan veronderstelde hij „God heeft de men sen bijna goddelijk gemaakt, dat wil zeg gen dat 'hij God zelf mot is. Als u bijna de trein haalt, blijft u op het perron achter".. Hy noemde ds Homburg zijn „pastor pastorum". Een ding moest ds. Rijper nog van het hart: de ciassis is nodig aan een dmer toe „Die croquetjes en worstjes kan ik niet meer zien". Ook al was het er deer de plaats niet voor, toch het ds. Ruper burgemeester C. J. van der Hoe ven, die het gemeentebestuur vertegen woordigde, weten „dat de Rijtest-aat- weg niet best is!" Tenslotte sprak hij nog een woord van dank tot de genot en- te „inclusief de 25 koppen koffie die ik soms per dag bij u dronk". eens een hersenschudding en schaafwon den. De 38-jarige passagiere mevrouw H. Nagel hit Amsterdam werd slecht* ge wond aan haar enkel. Haar driejarige kleuter liep vermoedelijk slechts een lichte hersenschudding op. gens het Ingenieursbureau Van Brug gen, Drexhage, Sterkenburg en Bodon kan het inbrengen van een hoeveel heid van 80.000 m3 specie van het bo venste terras achterwege blijven. Voor gesteld werd nu de vrijgekomen spe cie te gebruiken voor de ophoging van een stuk grond, gelegen tussen het op- spuitingsterrein en de Stormpolder- dijk. De aannemer is bereid dit werk tegen betaling van een vergoeding van 29.500,uit te voeren. Binnenkort zal de raad een excursie maken en duidelijke toelichting krij gen op de werkzaamheden in de Stormpoider. Dit deelde de burgemees ter mee en ook daarom hadden vele vragen, gesteld over de werkzaamhe den achterwege kunnen blijven. Niets wilde de voorzitter meedelen over de ontsluïtingsplaimen van de Stormpoider, dit naar aanleiding van vragen door de heer Meeusen. „Er is nauw contact met de Kamer van Koop handel en het Economische Techno logisch Instituut en ik voel er weinig voor om u droomideeën te vertellen, terwijl ook de bevolking er niets voor voelt om telkens wijzigingen te ho ren." Omdat de voorzitter dit stand punt handhaafde en de heer Meeusen op dit punt met hem van mening verschilde, wenste hij zijn stem niet te geven aan het voorstel voor dit krediet. Ook over de Slikslootplan- nen is nog een geheimzinnige sfeer en konden nog geen definitieve me dedelingen worden gedaan. Het voorstel om de Burg. Aalbers- laan en de Tiendweg tot voorrangs wegen te verklaren, werd aanvaard. Hiervoor zal een bedrag nodig zjjn van 6900,Niet minder dan 101 verkeers- en aanwijzingsborden zullen hiervoor moeten worden geplaatst. (Van onze correspondent) KRIMPEN De heer M. Fontijne stel de vrijdagavond tijdens de raadsverga dering voor het presentiegeld beschik baar te stellen voor het vluchtelingen werk en het lenigen van de bonder s- nood. Hij vroeg B. en W. dit bedrag te verdubbelen. De raad stelde zich volledig achter dit voorstel en ook B. en W. gin gen akkoord. Burgemeester mr. L. C. A. Lepelaars deelde mee, dat het bedrag zal worden bestemd om zieke kinderen vanuit Viet nam per vliegtuig naar Nederland bij pleegouders te brengen. De kosten be dragen, zoals bekend, 2000 per kind. ioynboz SLIKKERVEER Onder auspiciën van de Kimateommissie Stichting De Rld- derkerkse Gemeenschap werd zaterdaga vond in de goed bezette Electro zaal een recital gegeven door de pianist Gerard Hengeveld. Hoewel het hier een verzoek- programma betrof, beeft de concertgever kans gezien om een kteviervoordraèht te houden wafirbij de elkaar opvolgende klaviercomposities een niet al te hetero geen samengesteld geheel vormden. Gerard Hengeveld ving zijn concert aan met de alom bekend geworden kla viertranscriptie, die Myra Hess heeft ver vaardigd Van Bach's koraal „Jesu, joy of man's desiring", waarin al direct de bij zonder fraaie toonvorming van de pianist viel te bewonderen. Na Mozarts gaat en stijlvol gespeelde Roödo in D volgde de sonate in cis op. 27 no 2 van Van Beethoven, die (niet door de componist) het predicaat „Mond- schein" kreeg. Ook hier een verzorgde en muzikale voordracht, hoewel -wij per soonlijk een interpretatie van het eerste deel Voorstaan, waarbij de begeleidingsfi guren zich aanvankelijk in zeer geringe sterfctegraden voltrekken. Scbumanns serie Papillons op. 2, te recht als epn voorstudie voor de later gecomponeerde „Carnaval" beschouwd, getuigde in de voordracht door Henge veld van fantasie en een sterk poëtische inslag. Waarom de pianist echter in no. 2 de naslaande octaven verving door snel le, lidht gespeelde 16- eoctaven (met be houd Weliswaar van vrijwel het oorspron kelijk notenbeeld) is ons niet duide lijk. Na de pauze was het programma ge wijd aan Schubert (impromptu in As), Brahms (g-moll Rhapsodie, karakteris tiek gespeeld, maar met enkele mistastin gen), Vier werkjes van Debussy, die alle voortreffelijk werden vertolkt, en twee composities van Chopin, nl, diens Berceu se en de zg. „Ruiter"^-polonaise in As. Jammer dat de bepaald dichterlijke visie op eerstgenoemd werk aan het slot ver stoord werd door een déraillement, dat even fataal dreigde te worden. Maar met Zjjn bekende tegenwoordigheid van geest wist de coacertgever zonder verdere sto ring aan te sluiten op de slot-phrase. De polonaise in As ontbrak het zeker niet aan monumentaliteit. De beruchte ostinate octaven-figuur leidde tot een machtige climax, maar met de snelle stij gende octaven-loopjes nam de eoncertge- ver inderdaad wel eens een loopje. De overwegend goed verzorgde en zeer muzikale klavieryoordracht werd beslo ten met een sonate van Domenico Scar latti. W.H.W. BARENDRECHT De 74-jarige heer A. Broekhuizen is zondag in het Zuider- ziekenhuis te Rotterdam overleden aan - de verwondingen, die hij woensdag bij een verkeersongeluk had opgelopen. Hij was toen de Noldijik overgestoken, waarbij hij werd geschept d°or een per sonenauto. ROTTERDAM De jaarlijkse alge mene vergadering van de Christelijke Korfbalbond zal op 19 februari gehou den worden. Op deze vergadering zal een nieuwe bondspennlngmeester gekozen moeten worden, Immers Drs. A. C, de Bloois, de huidige penningmeester heeft "en keiibaa de wens tot aftreden baar gemaakt. Tevens is het niet uitgesloten dat de secretaris, de heer C. Th. Bosselaar even eens zijn functie beschikbaar zal stellen. Hij is echter bereid, zolang geen opvol-, ger gevonden is aan te blijven. B'dam, W, to WjiStr. 25 tel, 1 «538 tel» 21431 Keutere» ie Wmenhrje, Leiden ea Dordrecht Leiden KIT Gepromov. t. doet. in oe wisk. en natuurw, (cum laude)J. v. d. Linden te Leiden. Promotor was: prof, dr. P. Mazui Crepromov. t. doet. in de geneesk.: B. A. Wittiseh te Leiden. Promotor was: prot. dr. H. E. E. v. Dishoeck. Wageningen Landbouwhogesch. Kand. tulnbooiwplantenteeltJ. A. B. Stohe, Honselersdijk; landhuiskunde: A. F. v. Dam, Bleekensgraaf; K. A, de Jong, Sehamegou- tuin: trop. landhuisk.: C. B. Houtman, Schie dam; kultuurteehn.: A. Klapwijk, Capelle a. d. IJssel. (Van een «nier verslaggevers) D OTTERDAM Twee keer zjjn dit weekeinde na aanrijdingen de auto's doorgereden, In één geval kon de bestuurder later worden, aangehou den. Hét is de 44-jarige P. de j. die zaterdagmiddag op een oversteekplaats in de Rozenlaan de 49-jarige mevrouw L. Landman-Visser van de Rozenlaan had aangereden toen z|j bij froen licht overstak. De vrouw kreeg schaafwon den en een bloeduitstorting aan het linkerbeen. In de nacht van zaterdag op zondag is de 25-jarige W. Scheepsmakers uit de Van der Takstraat bjj het oversteken van de Witte de Withstraat door een auto aangereden. Hij werd met lichte verwon dingen naar het Dijkzigtzlekenhuis ge bracht. De auto is doorgereden. Zaterdagmiddag is de bestuurder van een bromfiets geslipt over een tramrail die op de Hofdijk liefst vier centimeter boven het wegdek uitstak. D e23-jarige mevrouw S. Kruijs-Rietveld die achterop zat, kreeg een schedelbasisfraetuur en is n.!ar het Dljkzigtziekenhuis gebracht Ge meentewerken zou de slechte bestrating verbeteren. De vierjarige Anton M. van Schaick van de Prinsendijk is toen hij plotseling de straat overstak door een auto aan gereden. Met een rechterbeenbreuk is het kind naar het Sophiaziekenhuis gebracht. $5 t *<1 _p p Pr ït'

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2