i 1 Eerste fase nieuwbouw politiebureau is klaar Gebouw wordt straks vijf tien mwMkÈm meter hoog AGENDA Man maakt na botsing angstige vluchtrit J. Smit gaat kontakten leggen met zeelui m MN DE LUI) m Kapitein beboet voor veroorzaken aanvaring WERKSTERS ADMINISTRATIEVE KRACHT (vrl.) Ontzegging rijbevoegdheid IJsselmonde krijgt in april weekmarkt Burgemeester neemt nieuwe functies aan Enthousiasme voor zinvol werk ANTILLIANEN BIJ HUWELIJK Wethouder De Vos over subsidie wijkraden HL Hartman werd onderscheiden Comité voor het huwelijksgeschenk geïnstalleerd Age Klink in Kattenheker i W Botsing was te voorkomen Burgerlijke stand K Concert Symphonia bracht vijf mille op voor aquarium 1 s DE ROTTERDAMMER DONDERDAG 3 FEBRUARI lua i&t VERDIEPINGEN MUZIKALE PROEFTIJD deskundig in klank vandaag ....èn morgen ....en dagelijks 6 ii Bij het Algemeen Ziekenfonds Schie dam, Tuinlaan 90 kan worden ge plaatst een GEMEENTE SCHIEDAM 1'"'. pagina Af ■SY<- A*« V<*V' T")E AHOY-HAL is nog niet eens hele- maal afgebroken of op het terrein wor den nu reeds drie Vibro-heistellingen ge monteerd. Met een daarvan zal^nr. A. de Boer, voorzitter \an de bouwcommissie voorbereiding medische faculteit Botter dam, maandagochtend de eerste paal slaan voor het gebouw van deze faculteit. Eigenlijk is er van een paal nog niet direct sprake: volgens het Vibro-avsteem wordt er een buis in de grond gedreven en in deze buis wordt de betonnen paai ge stort. Ditzelfde s>steem is, zoals men weet, ook hij liet Dijkzigt-ziekenhuis gevolgd. Bij het Dijkzigt-ziekenbuis hebben zich bij het heiwerk moeilijkheden voorgedaan: de nog niet verharde beton van enkele palen „verdween" in de bodem, omdat men een onde riolering bad geraakt. Inmiddels is nu het lot van hei gehele Ahoy'complex bezegeld. Het Palviljoen Rot terdam, het grote vierkante bouwwerk dat later tegen de vroegere Nenijto-hal is aange bouwd, gaat naar Barendrecht, waar het m het watersportcentram aan de .Oude Maas dienst zal doen als botenloods, boten-show- roum en sociëteit. Her kernstuk van de AhoyTial, de vroege re Nenijtohal, gaat waarschijnlijk naar Ootmarsum in Tw,-~;t, waar het gebouw een nieuwe bestemming krijgt als fabrieks hal. de TK ZIT TOT mijn nekharen in ellende", klaagde de man, die onder Invloed van alcohol en ondanks het feit dat hem de rijbevoegdheid was ontzegd, zijn auto had bestuurd. „Ken ik u?" vroeg de politierechter, mr. A. R. Jolles, onderzoe kend. „Ik geloof het wel ja, erg genoeg", antwoordde de verdachte somber. De man, een autohandelaar, had de veer tiende oktober van het vorig jaar zo'n twaalf glazen bier gedronken, verdeeld over de hele dag. „Ik was echt nog wel in staat een auto te besturen", meende hij, al ontkende hij niet, dat hij „iets te veel" op had. „U dacht zeker: als de politic niks ziet, dan kom ik mooi duhbel-v erkeerd thuis", constateerde mr. Jolles. „'Waarom hebt u geweigerd een bloedproef toe Je staan?" „Dat heb ik wel eens .laten doen, maar daar heb ik een zwerende vinger van gekregen". Bezwarend voor hem was voorts het feit, dat hij geprobeerd had om met geld en goede woorden een agent om te kopen „Ach, je probeert altijd iets te doen", ver weerde de man zich op die beschuldi ging. Drie maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging eiste de officier van justi- tie, mr. J. D. de Jong. „Nou kan ik er wel j helemaal.mee ophouden. Ik rijd op het ogenblik al met aardappelschillen", verzuch te de ex-autohandelaar. „Dat is ook levens gevaarlijk, want dat paard blijft niet staau. Tot over de oren zit ik'in de narigheid". „En wiens schuld is dat?" vroeg mr. Jolles. „Nou ja, dat weet ik allemaal wel". De politierechter hield het op de gevor derde drie maanden, maar verlaagde de ontzegging tot twee jaar. De auto werd verbeurd verklaard. („Dat is al de vierde auto die ik kwijtraak"). /GOEDEMORGEN, edelachtbare hc- ren", zo kwam de 33-jarige magazijnbe diende C. A. de K., die zich moest verant woorden voor diefstal van cadmium en van kwik, da rechtzaal binnen. De man loopt nog in een proeftijd na een von ge veroorde ling. „Hebt n van mij al eens een vonnis gehad?" informeerde mr. Jolles. „Ik weet het niet, edelachtbare, ik ken u niet". „Dat hoeft ook niet", repliceerde de politiereeh ter. Zes waanden met aftrek eiste de officier. De politierechter maakte daar vijf maanden van. De vijftigjarige opkoper F. J. L. had het kwik dat 72 per kilo waard was, van de magazijnbediende gekocht voor 4,50 en verkocht voor 18 tot 45 per kilo. Ook hij bad geen brandschoon strafregister: hel was al de derde keer dat hij zich voor heling moest verantwoorden. Blanco was het register van de jongeman, die mede plichtig was aart diefstal van het kwik. „Dat was een mooi handeltje", constateerde de officier van justitie, de bedragen bestuder end waarvoor de opkoper het kwik gekocht en van de hand had gedaan. Hij eiste tegen beide verdachten acht weken met aftrek. De politierechter veroordeelde de opkoper tot twaalf weken, waarvan zes voorwaarde lijk met aftrek en een proeftijd van twee jaar. De tweede verdachte kreeg een vonnis van zes weken met aftrek. „Heren, ik wil u hier niet meer zien", zo nam mr. Jolles afscheid van het drietal. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op sfeervolle wijze spiegelt zich het eerste ge deelte van het nieuwe politiebu reau in het overigens niet bepaald heldere water van de Nieuwe Kaven. Het imposante gebouw heeft op de begane grond en wat de eerste en voorlopig nog enige verdieping betreft, een oppervlakte van niet minder dan 368 vierkante meter. De hoogte bedraagt thans regen me ter, maar er komt nog een verdieping bij en dan wordt het vijftien meter. In het gebouwtje op het dak komt de apparatuur voor de lift. Ais de tweede verdieping er eenmaai is, zal het van bulten af niet meer te zien zijn, want het Is dan helemaal ingebouwd, blaar -dat duurt nog wel even, want deze tweede verdieping wordt pas gebouwd in de vierde of laatste fase van de bouw. Op de begane grond komt het cellenhuis met dagcellen en passantenverblijven. Hier komen ook enkele toiletten, In de lift zullen de tijdelijke bewoners van deze verblijven naar boven worden ge bracht om daar te worden verboord. Men wil dit op deze wijze doen, opdat de delinquenten niet door wille keurige personen uit bet publiek, dat uiteraard altijd in een politiebureau aanwezig is, .gezien zullen worden Gelijkvloers bevinden zich boven dien de dactylo- en foto-afdeling en de atelier en de donkere kamer voor de politionele fotografische dienst Op de eerste verdieping komt de re cherche-afdeling met de kamers voor de hoofdinspecteur en de inspecteurs. Hier zijn ook twee cellen, maar nu met speciale verhoorkamers. Ernaast ver volgens krijgen op deze verdieping on derdak de zedendienst en de kinderpoli tie, beide met verhoorkamers Achter het complex dat thans als eerste fase is gebouwd, komt m tweede fase een vleugel, waarin verscheidene andere diensten worden ondergebracht, ondermeer de verkeersdienst De ruime kelders onder het gebouw zullen o a. wor den gebruikt voor schietbanen en opberg plaats voor de fietsen. De derde fase vormt de vernieuwing van het oude politiebureau, gelegen aan de Lange Nieuwstraat. Indertijd meende men, dat de oude gevel onder Monumen tenzorg viel en derhalve intact zou moe ten blijven Dit schijnt nu niet het geval te zijn. Trouwens in dezelfde straat, op de plaats waar het nieuwe postkantoor komt, werd een oud pand gesioopt, dat dan eerder voor de slopershamer be waard had moeten blijven. Het nieuwe politiebureau krijgt dan toch wellicht nog een moderne gevel. In de vierde of slot-bouwfase knjgt het thans nog slechts één verdieping tellende gebouw aan de kant van de Nieuwe Haven er een etage bij Hier wordt de grote turnzaal onderge bracht. Schiedam zal na voltooiing van het project een modem politiebu reau bezitten, met een outillage, die is aangepast aan de eisen van een nieuwe tijd. Muzikale studie willen wij stimuleren. Neemt U het gerust eigenbelang, maar houdt het In gedachten. Bij voorbeeld als Uw kind piano wil leren spelen en U niet weet of U met een tijdelijke bevlieging dan we! met een ontluikend virtuoos te maken hebt. Bender geeft Uw kind een muzikale proeftijd. Is het ernst dan blijft de piano en betaalt U de koopsom. Was het toen een bevlieging dan zijn Uw enige kosten de huurprijs. Overigens zijn er veel meer redenen om altijd bij Bender advies in te winnen! Rotterdam, W. de Withstraat 32 te! 138113 Amsterdam - Arnhem - Bred» - Leiden Chr. Soc. Belangen: Retorica, Spreken in het -openbaar, 20. Irene: De Druiventros, -dansavond, 20 Musis Sacrum: Politie Muziek Gezel schap, feestavond. 20. Irene: Cefa, filmavcu j, 20. Dagblad „De Rotterdammer", Schie- damse redactie, Lange Kerkstraat b.g.g. na 18 uur alleen voor redactionele aange legenheden 01898 - 6619, Agentschap: J v Gogh. Dr. Zamenhof- straafc 139, teL 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18 301930. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264686, alarm brandweer 269123, alarm G G en G.F, 269280. Apotheek: C. I Jansen, Swammerdam- smgel 41, teL 264971. ROTTERDAM Het is de bedoeling dat IJsselmonde in april een weekmarkt knjgt Deze markt zal tijdelijk worden gesitueerd aan de Kerstendijk in Hordij- kerveld, waar een tegelplateau zal wor den aangelegd. Dit blijkt uit een brief van de directeur van het marktwezen, die in de woensdagavond gehouden open bare vergadering van de wijkraad voor IJsselmonde in Dehandeling werd geno men. De directeur van het marktwezen meende, dat donderdag de gunstigste dai voor deze weekmarkt is De wijkraac sloot zich na enige discussie daarbij aan, doch wilde vrijdag als eventualiteit In overweging geven. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Burgemeester H. Eoelf. sema heeft de beschermheerschappen aanvaard van het Schiedams Politie-mu- ziekgezelsdhap en van de Schiedamse Vrijwillige Brigade tot het redden van drenkelingen. Officieus is de heer Koelfsema ook reeds begonnen met de werkzaamheden verbonden aan het voorzitterschap van de landelijke Centrale Vereniging voor open bare bibliotheken. Zoals reeds eerder ge- me ld gaat hij als voorzitter dezer ver eniging de heer C. Egas, staatssecretaris van het ministerie van cultuur, recreatie- en maatschappelijk werk, opvolgen. De officiële bestuurswisseling geschiedt tijdens de in april te Utrecht te houden j aarvergader in g. AMSTERDAM Aan de grote volks manifestatie, die op 9 maart in de RAI wordt gehouden ter gelegnheid van het huwelijk van prinses Beatrix en Claus von Amsberg, zal ook een Antilliaanse folkloristische groep deelnemen. Deze groep, die voornamelijk uit in Nederland studerenden zal bestaan, zal een skna- dan met daarbij behorende dansen uitvoeren. Om zo goed mogelijk voor de dag te komen, heeft de Antilliaanse regering be sloten de heer Juancho Martma naar Ne derland te sturen om de groep op te leiden De heer Martina, die op 1 maart naar Nederland vertrekt, heeft reeds vaak een sunadanopvoering geleid, o.m. bijrde diverse bezoeken van het Konink lijk Huls aan de Nederlandse Antillen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Ik ben erg enthousiast voor dit werk. Het heeft zin dat merk je als je er even mee bezig bent," zegt de heer J. Smit, wethouder van de gemeente Maassluis, die als con tactman voor het Vlaardingse bureau Zeemanswelvarea gaat optreden. Het is een dienstverlenende functie en zeker heeft het niets te maken met een vorm van liefdadigheid, zo van „help die arme zeelui eens." Ik zoek het in het bezoeken van dë mensen en het geven van de gewenste inlichtingen en zakelijke infor maties. De heer Smit is de zee niet vreemd. Hij heeft jarenlang in scheepvaartkrin gen gewerkt en hij komt uit een familie waar bijna iedereen vaart. Het spijt hem ergens wel dat hij niet kon gaan va ren De heer Smit meent dat uit de maand die hij nu bezig is wel bhjkt dat Vlaar- dingen zo'n bureau nodig had. Met een aantal bedrijven Nieuwe Matex, HVO en EMCK is er een goed contact over het opvangen van zeelieden. Hij krijgt van j deze bedrijven informaties over schepen en gaat er zelf verder ook op af. „De bedrijven wilden zelf ook iets in deze richting gaan doen," zegt de heer Smit Ze zijn jaloers dat wij hen voor zijn maar aan de andere kant blij dat het bureau er is Ook de Kon, Marechaussee werkt mee. De Vlaardingse commissie is na Rotter-1 dam de eerste m het Waterweggebied, j die zich met dit soort werk gaat bezig houden. De bedoeling is dat er meer komen. De commissies werken dan sa-I men in een stichting Zeemanswelvaren Rijnmond. Deze stichting zou dan be-l staan uit leden van de verschillende plaatselijke commissies. j (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Sprekende over het subsidiebeleid heeft wethouder G. Z. de Vos (sociale zaken en volksgezondheid) zich woensdagavond bij de wijkraad van Oversehie voorstander betoond van be schikbaarstelling van kleine bedragen aan de wijkraad Met dien verstande echter, dat de wijkraden geen lopend werk gaan subsidiëren, want dan wordt de plaatselijke of provinciale subsidiepo litiek doorkruist. De bedragen kunnen worden gebruikt voor incidentele geval len. De kwestie van het beheer van het wijkgebouw blijft de wijkraad 'bezig hou den. Zoals bekend heeft de wijkraad te gen zijn zin afstand gedaan van de ver antwoordelijkheid. Nu een brief is ontvangen van B. en W. om een beheers commissie te vormen, zou de wijkraad eerst wel willen weten wat de taak van deze commissie omvat Het doel van de commissie is allereerst het inlichtingenbureau exploiteren, dat wordt gevestigd in hetzelfde gebouw als het bureau voor sociaal toerisme. Een vergaande samenwerking met dit bureau hgt m de bedoeling. Verder gaat men voorlichting geven aan zeelieden en. mensen van de binnen vaart. Sportwedstrijden moeten worden georganiseerd. Gastgezinnen moeten wor den geregistreerd. Men gaat contacten met waterklerken leggen en onderhou den, zieken bezoeken en zeelieden intro duceren in bestaande clubs en verenigin gen. Een lijst zal worden aangelegd van Vlaardingers die een vreemde taal spre ken zoals Moors, Russisch, Arabisch en Spaans. De heer Smit ziet een breed terrein open, waarop hij werkzaam kan zijn. Hij is enthousiast om deze zaak goed te laten draaien. Hij is er van overtuigd dat de zeeman anders is dan „men" denkt Daar om wil hij graag meewerken dat beeld te veranderen. Op de Franselaan bij de Kanostraat is dinsdagavond de 56-jange monteur L. Bouland uit de Doggerstraat met zijn motor tegen een personenauto opgere den. Hij is met een hersenschudding naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht ROTTERDAM Wethouder R. Lan- gerak zal dmsdag 15 februari om 14.30 uur het scholencomplex aan de Grote Markt/Nieuwstraat officieel openen. In dit complex worden ondergebracht de rk. Willibrordschool, de hervormde W. de Zwijgerschool en de openbare Jan Prinsschoo' (Van onze correspondent) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Rotterdammer A. B. H. kreeg woensdagmorgen tijdens de zit ting van het Schiedams kantongerecht een bijzonder zware straf voor het ma ken van een niet bepaald brandschone inhaalmanoeuvre, H. had een file auto's rechts ingehaald en trachtte zich enkele honderden meters verder weer in te voe gen, hetgeen een botsing ten gevolge had. Voorts reed hij vol gas weg en maakte hij met zijn bestelwagen een angstaanjagende vluchtrit goor het druk- ke verkeer, H. verweerde zich voor de kanton rechter^ door de schuld in de schoenen te schuiven van een andere automobi list, die, naar hij zei plotseling was gestopt, waardoor hij wel genoodzaakt was naar rechts uit te wijken Het is een heel probleem, zei hij tegen mr. W. E. van vloten, die dit knikkend beaamde, want het rechts inhalen was met het enige dat hij op zijn kerfstok had en zeker niet het enige dat geno teerd stond in het dossier, waarin, aldus de officier van justitie, dichtbe schreven kaarten met overtredingen staken. De overige overtredingen kwamen naar voren in de verklaring van een getui ge, die haarfijn wist te vertellen hoe de botsing was gebeurd en bovendien als saillante bijzonderheid vermeldde hoe li. zich na de botsing uit de voeten had gemaakt toen één der betrokkenen de politie belde. Een complete achter volging (piet alle verkeerstechnische filmtrucs, ais het rechts inhalen, links langs de trottoirs suizen en het aan de verkeerde zijde passeren van een ver- keerszulltje) was daarvan het gevolg. Ik heb de hele bloemlezing doorgeno men, verzuchtte mr. G. G Abeln, maar ik kan niet alles vervolgen en daarom heb ik mij bepaald tot deze ene over treding die ik het belangrijkste acht. Over de rest wil ik alleen maar zeggen dat zij passen in de enorme lijst over tredingen die meneer reed3 op zijn naam heeft staan. Hij noemde de wijze van rijden zonder meer misdadig en achtte een bijzonder zware straf, waar bij H. enige tijd van de weg zou wor den verwijderd bijzonder op zijn plaats. Hij eiste een boete van 100 gul den of 20 dagen met een onvoorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegd heid. Mr. W. E van Vloten vonniste conform de eis. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het concert dat de Koninklijke Orkest Vereniging „Sympho nia" op 24 januari gaf ten bate van de aquariumactie voor Diergaarde „Blijdorp" heeft 5020 opgeleverd Maandag 9 mei zal onder leading van dirigent A. Weiffec- bach een concert ten bate van „Het Rot terdams ZuigelingenteShuis" in Kralangen worden gehouden. Uitgevoerd wordt o.a. de 2e symfonie van Jdh. Brahms. j VLAARDINGEN Burgemeester mr. J. Heusdens heeft dinsdagavond in het stadhuis een comité geïnstalleerd dat zich in gaat zetten voor de inzameling van geld voor het huwelijksgeschenk vaa prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Het comité bestaat uit de heren H. K. van Minnen, oud-wethouder, voorzitter, prof. dr. J. Boldingh, direc teur Unilever Research Laboratorium, se' cretaris, G. Wapstra, directeur bijkantoor Mees Hope. penningmeester en C. S. V. Bruijnzeels, voorzitter buurtvereni ging Beatrix, P. de Goede, voorzitter co mité nationale gedenkdagen, mevrouw Th. A Heusdens-Manshoit, presidente van de federatie voor vrouwelijke vrij willige hulpverlening, H J. Knoester, en mevrouw K. van Slooten-Ephraim, lid van de Vlaardingse Jeugdgemeenschap, leden. Het comité heeft de burgemeester ver zocht het ere-voorzitterschap op zich te nemen, wat deze gaarne heeft aanvaard. De burgemeester heeft een broep op de bevolking gedaan om een bijdrage te leveren, zodat ook Vlaardingea meedoet aan het nationaal cadeau voor hei paar. Alle Vlaardingse bankinstellingen heb ben toegezegd een rekening te zullen openen voor de actie. Men kan ook bij dragen storten op giro 52257 t.n v. de burgemeester van Vlaardingen, met ver melding „Huwelijksgeschenk". Het co mité huwelijksgeschenk prinses Bea- tnx-Claus von Amsberg is aan het werk gegaan en zal zich binnenkort tot de bevolking richten. «wil* 4» (Van een medewerker) VLAARDINGEN Enige jonge kun stenaars zullen ook dit jaar weer de gelegenheid krijgen hun werk In de expositiekelder van De Kattebeker aan het publiek te ionen. Als eerste is dit de 25-jarige Vlaardingse schilder Age Onder het thema „strand" exposeert hij enkele gouaches en schilderijen. Bij eerste aanblik geven de werken iets be klemmends. Nee, gemakkelijk heeft Age Klink het de bezoekers niet gemaakt: Expressief op papier gezette strandtafere len verraden een naar vrijheid zoekende gesloten geest. Het zijn werken die na wat zelfoverwinning de moeite van het bekijken waard zijn. Age Klink studeerde aanvankelijk elee- troteehniek aan de HTS te Rotterdam, maar bekwaamde zich later in de te ken- en schildertechniek aan de Rotter damse Academie voor Beeldende Kun sten. Verder maakte hij enkele studie reizen naar Frankrijk en Spanje. Hij Is mede-oprichter van de Galarie Vlaardingen '65. Het is niet de eerste keer dat hij exposeert Reeds eerder •deed hij dat op de Salon der Maasste den 1865 in het Stedelijk Museum te Schiedam en op een groep tentoonstel- lmgen van De Kring in het Prinsen- hof. VAN DE HOEK TOT VLAARDINGEN 49 VLAARDINGEN Vrijdag 11 februari wordt voor de personeelsvereniging „A. de Jong „In Triangel een toneelavond gehou den. Het stuk „Groeten uit Nice", een blij spel. wordt gebracht door S.'D V, De avond begint om 8 uur. O VLAARDINGEN Maandagavond houdt de heer F. Verheul, oud KNVB-scheidsrech- ter uit Den Haag een lezing voor de Vlaar dingse Scheidsrechtersverenlging, De heer Verheul zal spreken over „Internaat of geen internaat". De avond wordt gehouden in Excelsior. Oosthavenkp.de en begint om 20 uur 0 VLAARDINGEN De afdeling Vlaardin gen van „De Verzamelaar" houdt maandag 7 februari weer een ruilbeurs in het gebouw Excelsior aan de Oosthavenkade. Vanaf 19 uur kunnen allen die in de afgelopen weken nieuw ruilmateriaal hebben verzameld In de zaal terecht om. hun collecties aan te vul len. 0 MAASLAND Wethouder Oosterlee zal m plaats van woensdag 9 op donderdag 10 februari spreekuur houden in het gemeente huis van 10 tot 12 uur, MAASLAND Woensdagmorgen kwam de motorrijder C. de Koning uit Maasland in botsing met de bromfietsberijder Van der Jacht uit Vlaardingen, De heer Koning reed even voorbij de veiling links door de bocht zodat een botsing niet vermeden kon wor den. Het motorrijwiel werd licht en de brom fiets zwaar beschadigd T)E Rotterdamse Artiesten- en -L/ Vermaakorgamsatie „Ravo" zal in de bres springen voor de stichting Ziekenomroep „Rano". Tot eind april gaat ze namelijk onder de naam Actie „Ravo voor Rano" twintig showavonden ver zorgen voor scholen, verenigingen en bedrijven. Het geld dat die avonden zullen opbrengen, is be stemd voor de Rano. Een sympa thiek gebaar, dat stellig navolging verdient Dat zult u met me eens zijn. De Rano zal een bekende klank voor u zijn, evenals ze dat is voor duizenden mensen die in Rotterdamse ziekenhuizen verblij ven. Die Rano doet goed werk, dat' heb ik zelf aan den lijve ondervon den. Vanuit een studio in het Dijk zigtziekenhuis verzorgt ze geheel belangeloos radio-uitzendingen voor hen die hun bed niet kunnen verlaten. Maar dat werk dreigt verstoord te worden, omdat de apparatuur op z'n laatste benen loopt Ze is hard aan vernieuwing toe, vooral het grote mengpaneel Maar vervanging van zo'n paneel betekent een uitgaaf van driedui zend gulden en die kan de Rano nou net niet zelf op tafel bren gen. 'POEN de leiding van de Ravo hiervan hoorde, werd spon taan en direkt hulp aangeboden. Zoals gezegd, gaat ze dat doen met het geven van speciale avonden. Men hoopt die drie briefjes van duizend te kunnen binnenhalen en ze eind april tijdens een grote slotshow in Lommerrijk aan de Ra no te kunnen geven. Maar eerst moet de Ravo de avonden nog kwijt" en daarom schreef ze mij een briefje met de vraag of ik zo vriendelijk wilde zijn enige rucht baarheid aan de aktie te geven. Ik doe dat graag, dat merkt u bij deze. Show-presentator J, D. Schiltkamp jr. geeft scholen, vere nigingen en bedrijven die interes se hebben, gaarne alle inlichtingen. Zijn adres is Jacob Catsstraat 26b in Rotterdam. Men kan voor de avonden een keus maken uit een hele serie artiesten, zoals de Rosi- ta's, Ronny Brochet and the Despe rados, John Fire and the Rudows, The 5 Beats en vele anderen. Als u (zij die met avonden te maken hebben, bedoel ik) helpt, dan kan ook de Rano geholpen worden. Ge beurt dit niet, dan zullen duizen den zieken verstoken blijven van hun radio. En dat moet voorko men worden. TK weet dat ik me met het volgende op glad ijs ga bege ven. U leest zo vaak over misdaad, ook in deze krant. TJ zegt misdaad is misdaad en een ander maakt misschien verschil tussen de klei ne kruimeldiefstalletjes en een brandkastenkraak. U zegt dat al deze misdadigers geen hart heb ben en een ander vraagt begrip. Waarom breekt iemand in? Is hij daartoe gedreven door de omstan- digheden? Enkele berichtjes in de kranten van de laatste dagen heb ben mij gedreven in de richting van „ze hebben geen hart". Wel ke? Het wegnemen van blinden- busjes en busjes voor andere vor men van liefdadigheid waarin allerlei mensen kleine giften doen, en het wegnemen van een spaar- busje met dertien gulden uit een school. Wordt men hiervan nu veel rijker? Die dertien gulden ma ken het niet uit. Ze zijn wel van belang voor de kinderen. En dat is ook zo met die spaarbusjes. Ik zou een beroep willen doen op hen die inbreken of het nog willen gaan doen: „Wat u ook vernielt, of wat u ook wegneemt, laat dit soort prooi staan. U berokkent er meer leed mee dan dat u er zelf rijker van wordt. SLIKKERVEER -De PTT-kantoor- houder van Slikkerveer, de heer H. Hart man, kreeg gisteren uit handen van de directeur van het PTT-kantoor m Ridder kerk, de heer C. van Dinter, een oorkon de in verband met zijn veertigjarig jubi leum bij de PTT. Voor hij naar Slikkerveer kwam was de heer Hartman werkzaam op Flakkee en in Alblasserdam. (Van een medewerker) SCHIEDAM Geboren: Andreas J M 2.v. T. M van den Berg en J. de Gorter Astrid d.v. P. J. Stehouwer en E Bolk. Mirjam M. d v. H J. M Dries en T. M J Brand: Annemieke d v. W F. Meijer en M. van Waalwijk van Doom. Overleden: M J. van Noortwijk, 47 jr. echtgen. Hoogerboord; N. G, Bender, 75 jr. Leeftijd 20-25 jaar. Salaris volgens CAO., 3 weken vakantie -j- vakantietoeslag en Kerstgratificatie. Aanmelden schriftelijk of persoonlijk na telefonische afspraak. Telefoon 254696, toestel l 4, Eli de Gemeente-Sesrefarie worden geplaatst enige van Schiedam, kunnen direct werktijden dagelijks van 5.30 - 8.30 uur an van t6 30-19.00 uur Beloning afhankelijk van leeftijd tot een maximum van f 2.82 per uur. Premie A.O.W. voor rekening der Gemaanfs. Sollicitaties mondeling of schriftelijk bij de chef van de afd. Interne Zaken der gemeente-secretaris Oude Kerkhof 19 a athiar. SCHIEDAM Een ingewikkelde zaak behandelde woensdagmorgen de Schie damse kantonrechter tegen de kapitein 3, de B., die met zij» binnenschip de Vol- caan 164 een aanvaring had veroorzaakt met een Japans zeeschip. Tijdens een van de vorige zittingen had B. ontkend schuld te hebben aan de nachtelijke aanvaring. Een van de getnigen verklaarde nu, dat hü het zeeschip reeds geruime tijd voor de aanvaring had opgemerkt. De kapitein van bet binnenschip nam echter geen maatregelen en voer lijnrecht op de Ja panner aan. Dit was ook ongeveer de inhoud van de andere verklaringen, waarbij de stuurman van het betrokken vaartuig nog wist te vertellen, dat hij zijn kapi tein tot drie maal toe had -gewaar schuwd zonder dat daarop acht werd geslagen. De raadsman van de kapitein zei m zijn pleidooi, dat alle getuigen wel konden verklaren dat zij bet ongeluk hadden zien gebeuren, maar dat niemand daadbij wist te vertéllen, waar het precies was ge beurd en wat de mogelijke reden ervan was Hij vond dat tossen de verschillende verklaringen een te geringe samenhang bestond en vroeg vrijspraak, omdat door de verschillende verklaringen de schuld niet kwam vast te staan. In zijn repliek antwoordde de officier van justitie, mr G. G. Abeln, het heel be grijpelijk te vinden dat de raadsman vrij spraak had gevraagd, maar wat betrof de door de advokaat ontkende samenhang van de verklaringen een geheel and-ere mening te 'hebben. Drie van de getuigen, zei hij, voeren op de boot die bij de aan varing was betrokken, en alle drie leg gen omtrent feet gedrag en de manoeuvres van de (kapitein gelijkluidende verklarin gen af waarbij da één nog als bijzonder heid kan vermeiden dat hij tot drie maal toe voor het gevaar had gewaarschuwd. Hij oordeelde afgaande op de verkla- ringen, ondoordachtheid van de zijde van t B. wettig en overtuigend bewenen en eis- jg te tegen hem een boete van 200 gulden of 40 dagen. Het werd tenklotte 150 gulden of 30 da- -> gen f VEILING WESTEKLEE DE LIER, 2 febr. Andijvie 110-120, 2900 kg: Alicante 283-300, 360; Spruiten AI 88-101, AH 63-63. BI 95-101. BH 34-47, Cl 92-98, CH 23, Dl 88-89, OH 63-68, 36500: Witlof 80-97, 600: Stootsla 55-64, 1500: Boerekool 50-57, 660; Uien 17-18, 1100; Nero A 80-96, B 66-85, C 37-48, 2800; Prei A 88-91, B 67. 2500; Sta I 29-43, 165000 stukc Exp., II 16-2S1J, -45000 Bin., Cl 141,4-20, 210000 totaal: Knolselderij A 37. 120: Peterselie 32H. 360 bos: Raapstelen 12-18Ü, 850; Selderij 11-19Si, 4000. VISSERIJ BERICHT VLAARDINGEN VLAARDINGEN, 3 fbeurai De treüer VL 112 besorr.de gisteren aan verse vis f 23.300 Thuisvarend van de visserij aan de Westkust rijn d« VL 1, schipper P v. d. Harst, VL 131, schipper J. Goedtocgt, VL HO, schipper C. VJ3. Zwan en VL 16. schipper Jae. Jol Elk van deze schepen heelt ca 250 kantjes gezouten haring aan boord, alsmede een aantal kisten verse haring, va riërend van 400 tot 900 Ondanks de minder goede kwaliteit van deze verse haring, zeker 50 pet ijle bevattend, werd gisteren hier voor nog een goede prijs betaald, namelijk van 32 tot 37 per kist van 50 kg. De steurharing deed van 72 tot 7250 per kantje, BESOMMINGEN IXMUUffiN IJMUIDEN, 3 februari KW 43 10.100, Texel 219230. I

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2