JBsSSSsr huis! sêÊÈfÈÊÊÊÊÊÈÊÈ^, Haal heerlijke ZWANEN BE FIS rookworst BOTTEBDAM Leren HAKT ▼PDE i '.„u Horvathweg op 6 april open Rath Doodeheefrer Fa. F. 0VERSLUIZEN Hoera, boerenkool Nog 3 weken en het is lente is ONS NIEUWE NYLONTAPIJT OP KAMERBREEDTE se- Sterke groei van NMB Been mr. Pieter van Vollenhoven uit het gips ^u6«Cdie nog niet Europa's grootste, woninginrichting OECUMENE NOG TE WEINIG F. voor mwêf Bromfietser gewond bij frontale botsing MANDAAG het woord aan ds. J., Couvée, gere formeerd predi kant te Schie dam. Van ds. Couvée is bekend dat hij ten aan zien van de mene een uitge sproken positief standpunt in neemt dat niet alleen binnen de Gereformeerde Kerken aandacht heeft getrokken. Een onzer redac teuren had spe ciaal over dit be langwekkende on derwerp een ge sprek met hem. In: dit gesprek •ging ds. Couvée weliswaar voor een groot deel uit van zijn visie op de situatie binnen de Gerefor meerde Kerken, m^ar hij gaf ook zijn persoonlijke indruk over de stand van zaken in andere kerkgenootschappen. Ds, Couvée werd op 24 april 1921 geboren te Ridderkerk, de eer ste gemeente van zijn vader, de nog vitale, thans 76-jarige ds. D. J. Couvée, die bijna twintig jaar in Rotterdam-Hiilegersberg heeft ge staan en nu sinds kort in Utrecht woont. Ds. J. Couvée gaat binnenkort Schiedam voor Voorburg verwisse len. Hij vervuld de vacature van dr. J. M. Vlijm die studenten- predikant in Leiden is geworden. Op 27 maart zal de plaatselijke predikant ds. L M. de Graaf hem bevestigen in de gloednieuwe Koningkerk, die drie dagen eerder in gebruik genomen zal worden. Ds. Couvée kwam in maart 1959 naar Schiedam. Zijn „specialitei ten" zijn daar Zending en Liturgie. Hij is voor zijn kerk waarnemer in de plaatselijke Oecumenische Raad. Hij is ook al verscheidene jaren ieraar godsdienstonderwijs aan het Groen van Prinsterer- iyceum te Vlaardingen. De afscheidsdienst wordt gehouden op zondag 6 maart om 19.30 uur in de fraaie Magnalia Deïkerk aan de Albardastraat in de nieuwe wijk Nieuwland. Ds. Couvée begon zijn ambtelijke loopbaan in Roodeschool, waar zijn vader hem op 16 oktober 1949 bevestigde. Vervolgens was hij tweë jaar legerpredikant bij de Koninklijke Luchtmacht en een jaar bij het Van Heutz-regiment, het Nederlandse detachement van de Vprénigde Naties in Korea. Vóór Schiedam diende hij bijna vier jaar de Gereformeerde Kerk van Velp. RDMRmlOdag sÜïÉ Moderne slaapkamer. Berken. Hoogglanzend gepolitoerd. Hoofdeinde met verlichtingslcnppen en lampen. 3 deurskast, extra hoog, ledikant, 2 nachtkastjes a 798.- 's Maandags gesloten "OUDE" BINNENWEG 26 ROTTERDAM TBL.14.18.00 (30 LIJNEN) OM U ÉÉRLIJK de waarheid te zeggen zijn we met „de oecumene" binnen het verband van onze eigen Gereformeerde Kerken nog niet zo heel ver gevorderd. We zijn nog maar op weg om oecumenisch te gaan denken en we proberen het ook te gaan beleven. Een heel be langrijk en goed middel voor dat laatste is het praktische werk. Als een mooi voorbeeld daarvan denk ik aan het besluit van de Generale Synode dat Hervormd-Gereformeerde kerkdiensten mogelijk maakt. Ik denk aan het feit dat onze zending al geruime tijd in de Nederland se Zendingsraad is gecorporeerd, dat allerlei oecumenische hulpacties door onze kerk worden ondersteund en allerlei projekten worden ge stimuleerd. Op deze manier wordt het gereformeerde kerkvolk met de neus op de noodzaak van de oecumene gedrukt. Kerkvolk Indicatie Wereldraad Rotterdam Het is de bedoeling, dat woensdagmiddag: 6 april om half drie de Horvathweg, de Beukelsbrug en de Nieuwe Brandersbrug, die te ramen, de'nieuwe verbinding dus tus sen Botterdam en Schiedam vormen, officieel voor het verkeer zullen wor den opengesteld. Vanzelfsprekend zal deze plechtig heid nogal spectaculair worden. Per speciale ET-bus zullen de Rotterdam se autoriteiten zich begeven naar het Stedelijk Museum in Schiedam, waar burgemeester H. Roelfsema van Schie dam en burgemeester W. Thomassen van Rotterdam een redevoering zullen houden. De Rotterdamse en Schiedamse be stuurders en andere hooggeplaatsten zullen daarna met deze RET-antoritei- tenbus over de nieuwe weg naar Rot terdam rijden. Op welke wijze tijdens deze terug rit de officiële opening geschiedt, is nog onderwerp van bespreking. S|3El«tf* dóór* nu te kopen 100% Nylon herenparsptuies, 9.90 DEN HAAG Het gips van het been van mr. P. van Vollen-hoven, de verloofde van prinses Margriet, is gis teren verwijderd. De breuk van de enkel Is volgens de behandelende ge neesheer in goede stand genezen. Het normale lopen mag de heer Van Vol lenhoven geleidelijk hervatten. Het volledige herstel :zal echter nog ge ruime tijd vergen. Voor de herkeuring voor de mili taire dienst is nog geen datum vastge steld. Het ligt echter in de bedoeling deze op korte, termijn te doen plaats vinden. Ulf- «areo ax&sow Daarom is nu het ogenblik gekomen om de nieuwe r d staalboeken ter inzage te vragen. De complete collectie 1966 is al uit. Vraag erom bij de vakman. Hij heeft nu nog alle tijd voor u. §t T ontwerpers en fabrikanten van behang LUXUEUS STERK GEMAKKELIJK TE REINIGEN vanaf 83,50 per meter Waar u het kunt krijgen Natuurlijk uit voorraad bij: BANKSTELLEN EETKAMERS en BERGMEUBELS in de niéuwste modellen, zojuist ontvangen van de internationale beurs, vindt u in onze meubelshowroom aan de Floris de Vijfdelaan 136 telefoon 2382 Van Hogendorplaan telefoon 5182 VLAARDINGEN Dr. Wiardi Beekmansingel 3 telefoon 8086 toÜrttafdnwtkrisuJ- spicgclfl.200.- ealitsjuracaux. D Op het interkerkelijk vlak geloof ik dat we ook nog niet zo optimis tisch kunnen zijn. Ik denk aan wat dr. Patrick Rodger onlangs in de Wereldraad heeft gezegd: „De oecu mene is nog te veel een praatzaak". Men stoot nog te weinig door tot de werkelijke oecumene. Nu zult u mij vragen: Hoe komt dat? Ik geloof dat de oecumene nog veel te veel een zaak is van mensen „kerk" leeft niet voor hen, getuige het feit dat deze mensen zich dikwijls aansluiten bij de groeperingen waar ze zich geestelijk thuis voelen. Ze hebben geen oog voor het lichaam van Christus, waaruit ook de bekende gezelschappen- geest blijkt. Van de uittredingen die zich daar af en toe voordoen verwacht ik weinig. Ze zien het probleem oecume ne niet liggen en hebben veel te veel oog voor het eigen geestelijk leven en te weinig voor de Kerk als lichaam van Christus. Dat doet ook afbreuk aan de die er voor voelen en van mensen die voortgang van Zending en Evangelisa- er door persoonlijke ervaringen m tie_ geleefd hebben. Nog te veel een zaak 0 Ik verwacht op het ogenblik ook van de enkele groep. Toch krijgen nog geen Hervormd-Gereformeerde toe- in allerlei kerken, ook in de Rooms- Katholieke Kerk in Nederland tal van mensen er oog voor. De Rooms-Katholïeke Kerk in het buitenland? Daar kan ik niet hele maal duidelijk over oordelen. Ik nadering, ondanks het feit dat de grote groep hier welwillend tegenover staat. Maar ik denk aan de bedenkingen tegen de Zwingligroep en aan de bezwaren van de Hervormd-gereformeerden. Ik denk wat onze eigen kerk betreft aan een groep, als Waarheid en Eenheid, sprak met opzet van Nederland om- mensen die onze kerk hartelijk liefheb dat duidelijk blijkt dat de oecumeni- ben, maar die zeer wantrouwend staan sche zaak hier zeer krachtig begint te leven. Hier in Schiedam is een pater van de St. Johannes de Doper parochie waarnemer in de plaatse lijke Oecumenische Raad en die doet zeer positief mee. We hadden laatst een samenkomst in zijn parochiekerk, waar o.a. Rooms-katholieken en Oud-katholieken het Woord lieten horen, 't Heeft in onze kerk nogal wat stof doen opwaaien omdat mijn collega Nammensma daar ook een toespraak heett gehouden. Tja, de mensen vragen dan „Waar blijven we?"-in plaats van dat ze zich afvragen „Wat gebeurt er?" H Inderdaad, in wezen is er op het ogenblik nog niets veranderd in het rooms-katholieke „systeem", maar wel is de rooms-katholieke mens aan het veranderen. Hij -is anders komen te staan tegenover zijn kerk, zijn kerk dienst, het bisschoppelijk gezag, de bij bel. Ik geloof zeer zeker dat de Rooms-Kafcholieke Kerk zélf ook aan het veranderen is. Ik denk aan de ge zagsverhoudingen; ik denk aan de hele verandering van de biechtpraktijk, aan de liturgie, die nu ook in het Neder lands wordt gedaan, terwijl ook een gewijzigde houding bestaat ten opzichte van het celibaat Dat er priesters zijn die de celibataire dienst verlaten. En. dan het geboorteprobleem: Zou ook dat hele kleine pilletje geen indicatie zijn voor een wijziging in het rooms-katho lieke leven en voor de gezagscrisis in deze kerk? MAAR IK moet bij mijn punt blij ven: In Schiedam en ook daarbuiten is het met de oecumene dus nog te weinig een zaak van de geméénten. En dan niet alleen in de Gereformeerde Kerk, ook in de Hervormde Gemeenten en andere kerken. In verband daarmee acht ik het niet juist dat nu al over een plan tot integratie wordt gesproken. Dit is nog te prematuur. De gemeenten moe ten er eerst meer bij betrokken worden. Op 5 december, de oecumenische zon dag, had de plaatselijke Oecumenische Raad hier in Schiedam de kerken ge vraagd in hun eigen diensten het thema „oecumene" te behandelen. Dat is ook gebeurd. Op die manier wordt het kerk volk direct bij de noodzaak, het doel en de inhoud van de oecumene bepaald. Waarom ben ik persoonlijk „oecu- menist"? Niet omdat dit een hobby is, maar omdat ik dit zie vanuit de bijbelse openbaring die tot ons komt en omdat ik dit persoonlijk in mijn eigen leven in Nederland en daarbuiten ook zo erva ren heb. Dit is nu eenmaal bittere nood zaak, omdat we met onze eigen ogen zien dat de kerken in hun eigen traditio nele sporen voortgaan zonder één stap naar elkaar toe te komen. Het veel ge roemde v/oord „reformatie" heeft in de eerste plaats betrekking op het kerke lijk en geestelijk leven binnen het kerk verband en in het verlengde daarvan ook op de liefde voor heel de Kerk van Christus. En daarmee komen we dan voor het ontzaglijke probleem te staan van de verhouding tussen de kerken onderling en van de gebrokenheid der Kerk. B Ik geloof dat we dit probleem bena deren moeten in de weg van gesprek en van praktisch hulpbetoon. In de weg ook van gebed, maar ook, naar het woord van Christus, in de etische weg van de zelfverloochening. Daarbij zul len niet direct alle kerkmuren afgebro ken kunnen worden, maar wel zal een beter begrip worden verkregen van de wetenschap dat we hand in hand op weg zijn naar het nieuwe Vaderland. EN DAN nog een andere reden: is de opkomende kracht van niet-chris- telijke religies die langzamerhand over het „christelijke Europa" begint uit te waaieren. Ik acht dit een bovenmenselij ke indicatie. Ik denk aan het Hindoeïs me, het Boeddhisme en de Islam, reli gies die in Europa veld winnen, in het bijzonder in intellectuele kringen. Als christenheid moeten we hierop een antwoord vetan te geven. Deze stromin gen weten térdege dat Europa niet meer zo christelijk is en dat duizenden hier de God van Christus verloren heb ben. God is toch voor velen dood? Als kerk, als kerken moeten we daarmee rekening houden. Rekening houden dus met de veldwinnende kracht van.deze religies èn met het buiten-Christus-le vende Europa. TK GELOOF dat de vele kleine, i uiterst rechtse kerken elkaar moei lijk zullen vinden. Het hele probleem tegenover een positief samengaan van Hervormden en Gereformeerden. Naar mijn oordeel moeten we proberen deze groep mee te krijgen: we moeten er een gemeentelijke zaak van maken. B Ik geloof dat er in dit opzicht nu al de mogelijkheden zijn die ik in het begin van het gesprek genoemd heb. We zijn daarin nog maar weinig gevor derd. De grote moeilijkheid is dat we elkaar als kerken niet verstaan. Maar we moeten er voor oppassen dat we door al te propagandistisch optreden geen scheuren in eigen kerk veroorza ken. De situatie is zo dat de mogelijk heid tot modaliteitsvorming aanwezig kan zijn. EN NU kunnen we natuurlijk aan de ene kant betreuren dat de syno de nog geen uitspraak over aansluiting bij de Wereldraad heeft gedaan, maar aan de andere kant kunnen we ook begrip hebben voor het standpunt dat onze kerken er nog niet rijp voor zijn. Ik geloof dat aansluiting nu, zeer waar schijnlijk geweldige emoties en ver vreemdingen en misverstanden zou kun nen veroorzaken. Zaak is dus nu verder te werken, zodat doo-r meerderen oecu menische gedacht zal worden. Misschien loopt dit uit op, een aansluiting bij de Wereldraad van Kerken, die naar mijn oordeel het beste instrument is om de zaak der oecumene te dienen, ondanks aanvechtbare punten. B Maar dit oecumenische denken houdt ook in: denken vanuit „de laatste dingen". Het stelt ons voor de noodzaak dat we als kerken gezamenlijk één toe komst tegemoet gaan, waarbij één kerk volk tot één gezamenlijke aanschou wing zal komen van de ene Middelaar Gods en der mensen en tot één aanbid ding van de ene God en Vader, die dan niet één en in sommigen, maar alles in allen zal zijn! HET GISTEREN verschenen num mer van „Economisch Statistische Be richten" geeft de heer J. Hasper oud-ge- meente-seeretaris van Rotterdam, zijn ziens wijze op de financiële gebaren van Amster dam teneinde vrachtvervoer op Duitsland aan te trekken. De heer Hasper constateert in zijn artikel (na zijn publikalie van 26 mei 1964 in „E.S.B.") dat 's lands hoofd stad bij het invoeren van nieuwe tarieven geen beroep meer doet op een zogenaamde winst op de haven- en handelsinrichtingen, maar op de algemene financiële toestand van de stad. Amsterdam heeft, aldus de oud-gemeente-secretaris, in de laatste maan den van 1965 van de invoering van twee verhogingen van de havenkosten gebruik gemaakt om nieuwe maatregelen in te voe ren die Rotterdam moeten treffen. De heer Hasper zegt daarover: „lk geef graag toe dat Amsterdam een mooie stad is, de onmis bare hoofdstad, maar dat mag geen reden zijn om de Amsterdamse havenpolitiek goed te praten. De heer Hasper doelt op het zeehavengeld, het havengeld voor bin nenschepen en subsidies voor de aantrek king van ertstransportcn. De tarieven voor zeeschepen zijn in Amsterdam sinds 1 april 1948 niet meer verhoogd, en dus achtergebleven bij de ontwikkeling. Inmiddels heeft de raad een verhoging goedgekeurd die waarschijnlijk tegen mei van dit jaar effect zal sorteren. Het is geen verhoging van 25 procent zoals in Rotterdam, maar van telkens 5 procent in 1966, 1967 en 1968 en van 10 procent in 1969. Er is echter meer, zegt de heer Has per. Amsterdam geeft een reductie van 33,3 procent op het zeehavengeld van een schip" dat klei, porseleinaarde, pek, los gestort zout of ijzererts vervoert. Een schip dat bijv. 24 cent per ton moet betalen, betaalt maar 16 cent, terwijl datzelfde schip in de Maasstad i.p.v. 24 cent 30 cent moet betalen vanwege de financiële nood van deze haven stad. Voor Amsterdam zal dit in 1969 nog maar ongeveer 20 cent bedragen. De eerste drie jaren wordt daardoor de concurrentie extra verscherpt.Door de dekking van het tekort met rijksmiddelen (gemeentefonds) betekent dat ook dat het rijk Amsterdam met een hoger bedrag dan noodzakelijk gaat bijspringen, maar tevens dat de niet-ge- motiveercle verscherping tenslotte door hel rijk en indirect alle gemeenten worden be kostigd. De beer Hasper: „Rotterdam laat niet van zich horen, maar het zwijgt toch niet uit angst dat Amsterdam de zaak zal omdraaien en Rotterdam zat verwijten met natuurlijke voordelen maar desondanks hogere havenrechten te concurreren bij het aantrekken van waardevolle transporten op Duitsland, die Amsterdam zozeer begeert om de hoge uitgaven voor de achter waartse verbindingen te rechtvaardigen Tegelijk met de verhoging van het binnen- havengeld (m.i.v. 1 januari jL met 15 pro cent) heeft de hoofdstad voor transporten op Duitsland een subsidie van 35 cent per ton aangeboden. Dit zou, zo zegt de heer Hasper, een antwoord zijn op de ver legging van speciaal Duits ertsvervoer naar Bremerhaven. Dit zou ertoe kunnen leiden dat ander ertsvervoer in plaats van over Rotterdam naar Amsterdam wordt verlegd, aangezien subsidie ook voor dat vervoer werd toegezegd. Rotterdams 'oud-gemeente secretaris concludeert daaruit dat Amster dam een compensatie zoekt tegen de ontwikkeling in de scheepvaart dat grotere havens de steeds in grootte toenemende schepen aantrekken. Hij waarschuwt het »jk dat deze poging om de gevolgen van een technische ontwikkeling op scheepvaart gebied weg te nemen slechts verlies inhoudt: er wordt geen ton erts meer ver scheept. Volgens de heer Hasper is dit voor de Duitse bevrachter een gillertje. Aan het eind van het artikel van mei '64, handelen de vooral over het feit dat Amsterdam zich had losgemaakt van een overigens algemeen als juist erkend inzicht dat de concurrentie tussen de zeehavens door middel van over- heidstarieven zoveel mogelijk behoort te worden remeden, stelde de heer Hasper drie vragen, waarop vlot en eenvoudig een antwoord zou moeten kunnen worden gege ven. In zijn laatste artikel zegt hij echter dat ze nog steeds open staan. Daarom stelt de heer Hasper ze nogmaals. Hij vraagt zich af of het geoorloofd is dat Amsterdam lagere tarieven heft met een beroep op een geflatteerde begroting nu voor de tekorten van de gemeente, met ROTTERDAM Het jaarverslag van de Nederlandse Middenstandsbank laat zien dat de sterke bedrijfsgroei van de bank en haar dochtermaatschappijen zich ook in 1965 heeft voortgezet. Hei totaal van de geconsolideerde balans steeg van 1.760 min. tot 2.216 min. De kredietverlening van de bank zelf steeg met 149 min.; de toevertrouwde gelden met 335 min. Het geplaatste kapitaal werd in het verslagjaar met 5 min, vergroot tot ƒ65 mSn. De open reserves (na wlnstverdeling) geven een totaal aan van 39 min. De winst 1965, na aftrek van belastin gen ad 7,3 min., bedraagt 10,5 min. tegen 9,8 min. in 1964. De winststijging werd bereikt ondanks een aanzienlijke toeneming van de lasten OvnL salaris sen), Voorgesteld wordt een onveranderd dividend uit te keren van 4,50 per aandeel van 50. Ook de gang van zaken bij de dochter maatschappijen was gunstig. Bij de Ne- derlandsdhe Middenstands Spaarbank vertoonden de spaargelden een stijging van 37 min. De NJM. Financierings- bank (huurkoop, persoonlijke leningen, middellang krediet) kon de kredietverle ning met 24 min. uitbreiden, waaron der begrepen de debiteuren van de Natio nale Volksbank, van welke instelling in Een parapluie is In deze tijd niet alleen een gebruiks-artlkel neen, in steeds grotere mate - wordt- het een modieus onderdeel van Uw garderobe. Een onderdeel dat we helaas niet goed missen kunnen.:-, maar mogen we atsjebfieft van sparen spreken als U' morgen zo'n opvouwbare damespara- plule van 25.- koopt voor de helft van de prijs? Opvouwbare parapluies, in opgevouwen toestand 34- cm lang, en uitgeklapt een normale parapluie, met 100% Nylon be spanning. blank stalen binnen werk en feilloos werkend mecha niek-een stukje luxe, nu binnen ieders bereik, voor nog géén dertig gulden. 1965 het gehele aandelenkapitaal werd verworven. Voor de mogelijkheden var de N.M. Flnancierings Mij. voor Be en van drijfsobjeeten fonroerend goed financie ring, leasing, etc.) bestond een goede be- lamgstellisg, blijkende uit de stijging van de debiteuren met ƒ37 min. Hoewel ook voor het lopende jaar gere kend moet worden op een verdere toene ming van de lasten, meent de directie dat ook vocrr 1966 een bevredigend resul taat verwacht kan worden. BOTTERDAM De direktie van de N.V. Vereenigd Bezit van 1884 deelt mee dat in de vergadering van de commissarissen op dinsdag 1 maart een. voorstel betreffende een uit te keren Interimdividend over het boekjaar 1965/'SG in behandeling zal worden genomen. Deze mededeling geschiedt In ver band met een desbetreffend voorschrift van het bestuur van de stoek-exöhange in Don- den (over tW4/'65 werd een interim-divi dend van 2 per aandeel van nom. 50 betaalbaar gesteld). tot Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze opvouw bare paraplules, eenvoudig te bedienen, étoiéH /IA in diverse Wwjf modekleuren, B M inbegrip van het havenbeheer, rijkssteun wordt aangevraagd? De tweede vraag gaat over het feit of het aanvaardbaar is dat Amsterdam het aan het rijk verschuldigde bedrag voor de verbetering van de waterwe gen afwentelt op het gemeentefonds. De heer Hasper voegt daaraan toe of het niet tot betere verhoudingen zou leiden wanneer de aan het rijk verschuldigde bedragen voor de waterwegen en straks de pijplijn voor Mobil Oil in de exploitatie van de haven, en handelsinrichtingen, dus als last van het havenbeheer, worden opgenomen. Verder: zou het billijk zijn als andere gemeenten indirect mee betalen aan premies van 35 cent per ton voor Duitse transporten over Amsterdam? Alg laatste vraagt hij of het privilege dat de hoofdstand ongemoti veerd aan het achterland biedt, In harmo nie is met de geest waarin het verdrag met België terzake van de Rijn-Schelde verbin ding is gesloten. Zelf zegt hij hiervan: „Als Amsterdam hierop liever niet antwoord, zou de regering dat misschien kunnen- doen? Wellicht zou dit nog kunnen voor de indiening van de zeehavennota, waarom in en buiten de Kamer al zo dikwijls is gevraagd. VRIJDAG 23 FEBRUARI 1916 Sr.eenw. Tengevolge van de hevige sneeuwbuien heeft het treinenvérkeer in het Noorden des lands vooral Woens dagavond een aanzienlijke vertraging- ondervonden. De laatste sneltrein uit het Zuiden kwam te Groningen des nachts om half twee aan en had dus ongeveer twee uur vertraging. De D-trein was bijna een nur te laat. Een gelijke ver traging- had de middag-sneltrein, die ongeveer half zes moest arriveeren. In verhand hiermede was ook het ver keer naar Fricschland geheel van streek. Eerst des nachts kwart voor twee ver trok de trein RoodeschoolDelfzijl. Ook de trein naar Fricschland vertrok onge veer kwart voor twee van Groningen. VLAARDINGEN Op de kruising Van Hogendorplaan - Van der Duyn van Maasdamlaan kwam donderdag de 16-ja- rige bromfietser G, W. H, W. frontaal in botsing met een auto bestuurd door de 47-jarige D. W. uit Rotterdam. De jonge man is met een hoofdwond en een her senschudding naar het Holyziekenhuis ge bracht. Zijn bromfiets werd zwaar be schadigd. ROTTERDAM Het bestuur van de Stichting Paul Nijgh-Pemiing heeft beslo ten de Paul Nijeh-penning, de hoogste Rotterdamse onderscheiding voor grote verdiensten op sociaal-cultureel terrein, toe te kennen aan dr. J. Pb. Backx, president-direkteur van N.V. Thomsen's Verenigde Bedrijven. De penning zal hem worden uitgereikt tijdens een plechtige bijeenkomst in het Historisch Museum, woensdag 23 maart om 16 uur. A

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2