Raadsleden stellen vragen 'M iössise stef meeder nv AGENDA Gei exposeert „Boeken over Oranjehuis" Tuberovalichtte tienduizendste door tri FORTEX DE LU m JA JONGEDAME 5 af 10 of 20 guldens voor een oude pan terug! Vertraagde filmkwestie in Schiedam Vele activiteiten bij NCVB-Centrum GRIEP! KINDER- ASPIRIN Bonbons voor mevrouw May steunt op ruim 30 jaar ervaring Gevaarlijke pillen in doosje verloren Besteller PTT stal aansteker: boete Vrouw breekt been bij valpartij k ROTTERDAMMER WOENSDAG 2 MAART 1966 (maandag 14 maart de allerlaatste dag) (Van ee nonzer verslaggevers) SCHIEDAM Een aantal raads leden maakt zich ongerust over de Schiedamse filmdocumentaire, die de cineast Jan A. Schaper nog steeds niet heeft overgedragen. Zes leden van de raad hebhen het college van B. en W. schriftelijke vragen gesteld naar aanleiding, van, deze „vertraagde" film kwestie, die reeds enkele jaren loopt. Ongerust.... Ude goede organist Ude minder goede organist, die toch met veel plezier speelt U.de adspirant-organist, die nog geen „huizen hoge" noot kan spelen, maar heel erg graag de kunst machtig zou worden..... Voor U en U en U komen wij met onze instrumenten demonstreren op 2, 3 en 4 maart a.s. in Café de Kroon, Haven 44 te Maassluis 's avonds van 7.30 tot 10.30 u. Daar kunt U op Uw gemak kijken of spelen. Daar kunt U praten met onze ervaren en uiterst deskun dige demonstrateurs. Daar maakt U dan kennis met de nieuwe unieke orgelkursus die Stef Meeder geheel op langspeel platen heeft vastgelegd. Met deze unieke kursus heeft U de zekerheid, dat U Uw instrument leert beheersen: SNELLER, BETER en vooral véél gemakkelijker dan op welke manier ook. Overtuig Uzelf achter een instrument op deze de monstratie. 's Gravelandseweg 620 Schiedam Telefoon. 263919 PARIE - RIHA - SOLINA - PHIUCORDA ....en morgen en dagelijks Geef uw kind Doet de koorts dalen- Stilt de pijn. Ideale dosering. 9? WONINGBUREAU W. MOERMAN FORTEX Cabaret Gemeente SCHIEDAM Route bus 39 tijdens spitsuur Pagina 3 BLIJFT DOCUMENTAIRE? r\f; NIEUWE KIESWET, en de wijze Vwaarop voortaan kandidatenlijsten voor de verkiezingen worden gepubliceerd, .jjm voor voorzitter J. Reehorst van de (ociaüstische fractie in de gemeenteraad ianleiding tot enige schriftelijke vragen jaa B. en W.' De lieer Reehorst wil weten 4-jt de realen is dat de namen van de Isndidaten voor de verkiezingslijsten vrn ,je provinciale staten niet staan vermeld op da oproepkaarten voor de verkiezing en jgt ér ook geen lijst van kandidaten aan de flemgerechtigden wordt toegezonden. Hij „ect" zelf het antwoord, want hjj vraagt ook hoe de kosten voor het publiceren in de dagbladen van deze lijsten zich ver- liouden tot die van drukken en bezorgen. Ten slotte vraagt bij naar de voor- en na delen van de nieuwe methode. De heer Reeliorst kan gerust zijn wal de ge meentelijke overheid van Rotterdam nu gaat.doen, zal waarschijnlijk dc interesse in dc verkiezingen stimuleren. Dat is nodig, want de, animo voor verkiezingen van een de bevolking vertegenwoordigend lichaam is tot beneden hetgeen betamelijk is gedaald. Tot nn toe kregen wc dc lijst van de k.ndidaten voor gemeenteraad, provinciale stoten of statcn generaal achter op het oproephiljet in een nauwelijks lees baar kriebellettertjc. De veranderde kies wet biedt hetere mogelijkheden. In alle te Rotterdam verschijnende dagbladen publi ceert hei gemeenteliesttiur over een paar weken ruim voor de, verkiezingen, maar toch niet .zo ver tevoren tdat iedereen 'het tegen die tijd weer is vergeten, dc lijsten van de kandidaten voor de provinciale staten. Dat geschiedt in een fors lettertype, voor ieder gemakkelijk te lezen. Op deze manier gepubliceerd wekken de lijsten op tot discussie met kennissen, medestander* of politieke tegenstanders. Een ander nieuwtje is de stemmachine die volgens de kieswetwiiziging wordt toegestaan, maar die m voorlopig in Rotterdam niet zullen zien. Zo'n machine kost 7.500 per stuk. Er ziin in heel Nederland maar twee of drie van die dingen. Er komt nog een tiental. In Rotterdam hebben we 450 stem bureaus. Invoering van stemmuchines kost twee miljoen gulden en daar begint geen van dc drie armlastige grote steden aan. Bovendien komt er een tweede soort stem- machine aan de markt. Men wil eerst eens tien, hoe die werkt en wat de heide typen ten opzichte van. elkaar aan voor- en na delen bieden. (Van eert onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gaande van de apo theek Evers aan de Lange Haven naar de Buitenhavenweg heeft een Schiedam mer een doosje met 25 pillen verloren. Het gebruik van de piUen is niet dode lijk, maar voor kinderen kunnen ze ge vaar opleveren. De tabletjes zijn tot nu toe niet gevonden. ek va"1 huiSV c la'inruil aktie - S° t 14 maart a-s- yer!eng.4 t0 Doet er niet toe hoe oud en ver sleten: voor elke oude kookpan, steelpan,fluitketel of melkkoker, hebt U recht op een sensatio nele inruilkorting van 20% op een echte Sola-Elite pan van Zweeds èdelstaal. Onverwoest baar en blijvend mooi bij koken op gas (ook het felste aard gas 1) en elektra. Kromtrekken kan niet Aanbranden ook niet Roesten? Nooitl Garantie? Levenslang! Kom g'auw kiezen. Na 14 maart is het afgelopen. Onder meer wil men antwoord' óp de vraag, of er voor het college moeilijk heden tmet het aanvaarden van deze film zijn, zo ja, in welk vlak deze moei lijkheden liggen. De filmkwestie dateert reeds van een aantal jaren terug, In de eerste maanden van 1964 had de cineast de documentaire over Schiedam reeds moeten afleveren. Dit is niet gebeurd. Men maakte zich toen reeds ongerust. In het algemeen verslag van de ge- st©f meeder nodigt si uft. f*INE AST Jan A. Schipper in actie tijdens opnamen voor de Schie damse filmdocumentaire, die aan vankelijk reeds in deeerste maan den van 1964 zou worden afgeleverd. meentebegroting voor 1965 stelde een aan tal raadsleden vragen over het uitblijven van de film. Men vroeg of de documen taire misschien reeds in stilte was over gedragen. Bij hun beantwoording zeiden B. en "W., dat -de film nog niet was ovengedragen. Dé montage van een .grote hoeveelheid opnamen had de cineast Schaper meer tijd gekost, dan ihij aanvankelijk *had ver wacht. Op 13 oktober 1964 had de beer Schaper de film in stom-me versie aan het college vertoond. Hij oopte de film i-n 1965 te kunnen afleveren, aldus B. en "W. Daar -deze overdracht ook in 'het jaar 1965 niet is gebeurd, tonen zes raadsleden opnieuw hun. ongeduld en ongerustheid over .het uitblijven van de film-over-, dracht. Het zijn de 'heren- B., Collé (comm.), M. Eykenaar (prot.), H. Metaal (kath.), J. 'Houtman, (lib,), A, van Ros- strm (soc.) en- G. P. Verhuisdonk (lib.). Zij willen, .indien 'hun ongerlustheid ■naar -de mening van B. en W. onge grond is. de juiste -datum van de over dracht, horen. Dezelfde raadsleden""hebben eveneens schriftelijk vragen gesteld over het huidi ge gebruik van het Zakkendragershuisje: 1. Is het College niet met ons van me ning. dat het Zakkendragershuisje een -betere bestemming -in het kader van het 'Schiedamse cul-ture'.e leven."' zou kunnen hebben dan thans het geval -is 2. Indien het College onze mening deelt, is het dan bereid de mogelijkheid hier toe in samenwerking met -de Schiedam se kunstenaars en de Schiedamse Ge meenschap te onderzoeken (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Nederlandse Chris ten Vrouwen Bond, afdeling Centrum, hield maandagavond in het Geref. Jeugd huis een druk bezochte ledenvergadering. De presidente, mejuffrouw D. van Apel doorn sprak een kort woord van welkom. Vervolgens hield de heer A. Kieft uit Den Haag een lezing over het onderwerp „Gezin en Creativiteit", waarbij hij voor al het spel van het kind behandeide. De causerie was boeiend. De afdeling Centrum van de N.C.VR. heeft voor de volgende weken een druk programma: op maandag 7 maart 's mid dags om 2 uur is er in Musis Sacrum een voorlichtingsmiddag van „Groente en Fruit"; op dinsdag 15 maart maken de leden een excursie naar het Nederland: Zuivelbureau te Rijswijk, waar hun een lunch wordt aangeboden. Vervolgens be zichtigen de dames het Vredespaleis er tot slot gaan zij koffie drinken in restau rant Drievliet. Op 28 maart houdt ma joor B. F. J. van der Hoek een lezing ov< „Hongkong, een huwelijk tussen weelde en armoede". Op 21 april wordt het jaar feest gehouden en op dinsdag 24 mei is Bondsdag in Concertgebouw „De Doelen" te Rotterdam. De afdeling heeft er in middels weer twee nieuwe leden bijge- kregen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Voor diefstal van een sigarettenaansteker uit een postpakket heeft de politierechter, mr. A. R. Jolles, woensdagmorgen de ejc-besteller bij de PTT, nu expeditieknecht A. S. N. (negen tien) veroordeeld tot een boete van 40 of acht dagen en tien dagen voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Tijdens een rondleiding in het nieuwe gebouw van de PTT aan de Delftsestraat zagen bezoekers, dat hij de aansteker uit een pakket haalde. tirï n m m Irene: Bescherming Bevolking, Huldi- girigsavond, 20. C.H.U., jaarvergadering. 20 Schied. Filmclub, contactavond, 20. Irene: Ned. Ver van Huisvrouwen, voorlichtingsmiddag, 14: Chr. Huishoud, en. Industrieschool, Westmolenstraat,, openbare les 9-12 en 14.15 en 16.30; Irene: Herv. Kerk, zendingsvergade ring, 20. N.H.G.E., vergadering, 20; Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28. Uitsluitend redactiezaken, tel. 263954 Ib.g.g. 018 - 115588 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr.' Zamenhof- straat 139, tel. 152400. Klachten bezorgen: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30 - 19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666; alarm brandweer 269123; alarm G.G. en G.D. 269280. Apotheek; Westendorp, Parkweg 207, tel. 267674. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Mevrouw C. J. Kinds-Leenders wonend aan de Van Osta- delaan 69. zakte dinsdagmiddag op 'het Rubensplein door haar been en kwam te vallen. Zij brak haar rechterbovenbeen, zodat de GGD haar ter behandeling naar de Dr. Noletstichting moest brengen. Ook voor keukenuitzetten geldt: SCHIEDAM De selecte expositie van boeken over het Oranjehuis, die op het ogenblik in de Gemeente Bibliotheek aan de Lange Haven'wordt gehouden is bijzonder actueel. De tafels, waarop de boeken zijn tentoongesteld, staan tussen de in- en de uitgang van de uitlenings zaal, zodat de talrijke bezoekers er als het ware met de neus opgedrukt worden. Velen blijven onwillekeurig even staan, bekijken de titels en bladeren de boeken door. Onmiddellijk trekt de aandacht het be kende geschrift van wijlen koningin Wil- helmina: „Eenzaam maar niet alleen", herinneringen en gedachten, waarin het bewustzijn leeft van een hogere Leiding, die Haar kracht gaf bij de vervulling van haar roeping en taak tegenover Haar land en Volk. Interessant en dieper ingaand op de problematiek rondom ons Vorstenhuis is iet geschrift met opstellen van verschil lende auteurs, zoals W. J. C. Buitenhuis, J. A. de Jong, W. J. Overdiep e.a., geti teld „Als een Goed Instrument", lezingen gehouden voor de Woodbrókers, over de visie op het Koningschap in het Oude Testament,over aspecten van de positie van het Oranjehuis in heden en verleden en over Oranje in de literatuur. Vol foto's staat de album vhn D. Wijn beek ter gelegenheid van de tachtigste verjaardag van Koningin Wilhelmina. Een pretentieloos, maar wel aardig boek schreef D. H. Couvee met zijn „Le ve de Wilhelmien". „Het jaar 1898 opnieuw beleefd", van dr. A. Alberts zijn twee levensbeschrijvingen van de konin gen Willem II en Willem Hl en een over Koningin Wiihelmina, Vorstin in Oorlog en Vrede. Goed oriënterend is het boek „Op en om de Oranjetroon", ons Vorsten huis in de 19e en 20e eeuw. Ook over Prins Bernhard is er voldoende lectuur aanwezig, o.a. een Amerikaanse biografie van A. Hatch: t!Prins Bernhard, zijn plaats en functie in de moderne monar chie", H. Hendrikse: „Prins Bernhard", beknopte levendige biografie,die vooral een beeld geeft ven de veelzijdige en (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Moet ik dat nu treffen? Ontzettend, gewoon." Al dus de eerste reactie van me vrouw- J. M. May-van Lienden (Marconistraat 4B) die dinsdag middag de tienduizendste was die zich liet onderzoeken in hef hou ten Tu-berova-gebouw aan de Broersvest. Dat dit hoge aantal was beperkt deed de twee organisatoren van de Tube- rova-aktie, de heren J. M. de Waay- er en J. Koppel, kennelijk genoegen, en de twee dames van de administra tiedeelden in de vreugde over dit mooie succes, dat men thans reeds na vijf weken kon boeken. Woens- Ook de vier vrouwelijke assistenten dag 26 januari om twee uur 's mid dags begon namelijk de 'aktie. Met een korte toespraak overhandigde de heer Korpel de tienduizendste be zoekster een fraailepeltje en een doos bonbons. Hij zei, dat dit het zesde bevolkingsonderzoek in Schie dam is. De aktie zal zes maanden duren. Over twee maanden gaat - men naar Wii hebben plsets voor een accurate voor lichte kantoorwerkzaamheden, Leeftijd ca. 16 a 17 jaar. Goed salaris, zaterdags vrij en drie weken vakeritiie per jaar. Persoonlijke sollicitatie na telefonische afspraak: L. Kerkstraat 80, Schiedam, (buiten kantoor 265843). Telefoon 268375 Kethel. Voor de veertien dagen, dat het onderzoek daar zal worden ge houden wordt het houten gebouw overgebracht naar de Burg. Honner- lage Gretelaan. Het wordt geplaatst tussen de Nieuwe Datnlaan en de Burg. Stu'iemeyerlaan. kleedt u altijd een klasse beter! Korte Hoogstraat 11a, telefoon 6151, Vlaardingen SCHIEDAM In Schiedam- is het 346 JZD heeft werd ontvreemd van een bromfiets, die op de Rotterdamsedijk was neergezet. De eigenaar P. de P. deed aangifte yan diefstal bij de politie. PROGRAMMA VOOR (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Hoewel de reeds aangekondigde grote schietwedstrij den die donderdag 10 maart in de Koopmansbeurs worden gehouden het grootste gedeelte van deze Nationale feestdag in beslag zullen nemen, biedt het feestprogramma nog genoeg ande re activiteiten. Een belangrijke bijdrage leveren als vanouds de Schiedamse muziek korpsen die 's morgens om half negen reeds uit hun repetitielokalen zullen vertrekken voor marsen door de di verse-stadswijken. In de vroege mid daguren zullen deze marsen nog eens worden herhaald. Traditiegetrouw verzórgt stadsbei- aardier Cor Don 's morgens-een pro gramma van vaderlandse liederen op het carillon van de Grote Kerk en wat verder de muzikale bijdragen be treft geven de Harmonie en de zang koren van Wilton-Fijenoord 's avonds om acht uur een Oranjeconcert in de Opstandingskerk aan de Burg. Hon- nerlage Gretelaan. De toegang tot dit concert is gratis. Eerder, op de dag is er dan een tweetal kindervoorstellingen in het Passagethea ter, namelijk om 13.00 en om 15.30 uur. De toneelgroep „Podium 53" voert daar het spel in drie bedrijven „In de soete suikerbol" op, naar de gelijknamige boek jes van W. G. van Huist, oegangskaarten zijn a 0,25 verkrijgbaar aan het kantoor. Dan zijn er verder nog de -behendig- iheidswedstrijden voor bromfietsers op 'het parkeerterrein aan- de Broersvest, een or ganisatie van de Rennersclub- Schiedam (deelname gratis)en gelijktijdig .Corn 15.00 uur) de reeds aangekondigde gecos- tumeerde voetbalwedstrijd op het ihoofd- veld van Henmes, DVSS en SVV in' het sportpark Har.ga. Tijdens deze wedstrijd waarvan bur gemeester H. Roelfsema de aftrap zal ■verrichten geeft ihet Tamboers- en Pij perkorps „Harmonie" een muzikale show. Prijzen: overdekte tribune' 1, overige plaatsen 0,50, kaarten ver krijgbaar bij de VVV. Van 10 tot 14.00 uur is er in de foyer van Musis Sacrum voor bejaarden gele genheid de huwelijksplechtigheid op de televisie te volgen. Gelijktijdig wordt in Musis Sacrum het B en C-bal van de commissie Eurobal van de nog steeds in oprichting zijnde stichting „De Schiedamse Jeugdraad" ge houden, met medewerking van het dans- orkest Stork Town Dixie Kids onder leiding van de heer J. M. Pohl en de pianist Hans Olde Monninkhof. Kaarten yoor dit concert zijn .vanaf heden èi ƒ2,75 verkrijgbaar bij het VW-kantoor. Jeugd- paspoorthouders betalen 2,per per soon. En voor wie de keus tussen het Oranje-, concert en het B en C-bal moeilijk is blijft er dan nog een cabaretvoorstelling in het Passagetheater over. Gastheer is daar Herman 't Hart en Gerard van Dijk verzorgt de muzikale omlijsting. Verdere medewerkers: The three Jacksons, Les Valco's, Annie Palmen, Fred Kaps, De Mounties, Orpheus Tie nerkoor, Het Leedy Trio en Jimmy White. Produktie en samenstelling: Dick Binnendijk. Enkele medewerkers spelen ook mee in het televisieprogramma dat dezelfde avond op de beeldbuis komt en dat eer der op de band werd genomen. Toegangs kaarten zijn vanaf heden a 1,50 yer- krijgbaar aan het Passagetheater.- drukke werkzaamheden van de Prins in binnen- en buitenland en J. Waterirk: „Onze Prins in het publiek-en binnensko- mers", feiten en anekdoten uit het leven van Prins Bernhard. Te kust en te keur kan men dus in deze dagen over ons Vorstenhuis lezen, over zijn geschiedenis, zijn verhouding tot het Nederlandse Volk, over de leden van het Oranjehuis, niet te vergeten „Willem van Oranje" door R. van Roos- broeck, over de koningen en koningin nen van Oranje, natuurlijk over de prin sessen, over de koninklijke familie uit en thuis, over koninklijke woorden en over do woonsteden der Oranjes. m jyiEERDERE MALEN schrijven mensen mij brieven, waarin ze hun hart uitstorten over bedrog bij een bepaalde winkel. Verleidelijke advertenties of prijzen in de etala ge. Wanneer men dan naar binnen gaat is de bepaalde soort uitver kocht en heeft men nog wel duurde re. Dit en dat wordt gratis gegeven, mits... ja, mits men er iets bijkoopt. Zo zouden er tal van voorbeelden, te geven zijn en "het zou -brieven stromen wanneer we de wederwaar digheden van onze lezers weer zou den geven. Ik heb één brief eruit gelicht en ik leef echt wel mee met de abonnee, die zich bij het kopen van een horloge bedrogen voelt. Het armbandhorloge (dames) kostte meer dan zestig gulden en- bij de koop was toegezegd dat na- de laatste betaling (van vier termij nen) een bijzonder fraai en vooral nuttig geschenk zou worden toege zonden. Wat dat dan wel was, kon- de verkoper niet zeggen, althans.» dat moest een verrassing blijven. Maar dat het iets geweldigs was, dat stond vast. Zeer benieuwd was het echtpaar, dat het horloge had gekocht en betaalde in plaats van' in vier in twee termijnen. Vol ver wachting klopten de harten en enkele weken later kwam „het ge schenk". In een kartonnen doosje zat»;een. klein „papierlederen" bandje, dat inderdaad zeer passend was bij ;het;' armbandhorloge, dat reeds lang van een bandje was voorzien. Er;, was een begeleidend briefje bij van de volgende inhoud: „L.S. Horlo ge-bandjes blijken nogal aan slijta ge onderhevig te zijn. Daarom hier bij als cadeau een extra leren band je. Hopende u hiermee te dienen. Hoogachtend..." En daar moest onze abonnee het ;dan maar. mee doen en hij. (en zij)'Hoen hét'or nog mee. Maar met pijn, want men had zich al heel wat andere nuttiger geschen ken ingebeeld. Bedrog? Och, het ligt er maar aan wat u nuttig vind en wat de bepaalde handelsonderne ming nuttig vindt... 'V; TJET volgende onderwerp voor. vandaag trekt me heel wat meer aan. Dat gaat'over kerkbouw en het is de heer B. v, Noordwijk uit Krimpen a.d. IJssel, die me schrijft. Hij deelt mee dat de bouw commissie der geref. kerk bezig is geld bijeen te brengen voor een nieuw kerkelijk centrum. „Ondanks alle akties, die momen teel worden gehouden", zegt hij erbij. Inderdaad, daar is wel moed voor nodig, bij zo'n enorme concur-' rentie. Overigens is het ook niets bijzon ders dat een kerk in ons gebied een nieuw gebouw wil. Maar nu komt de eigenlijke reden van de brief: de geref. kerk van Krimpen heeft ieta goeds te bieden aan allen, die haar financieel steunen. De sympathieke-- illustrator Otto Dicke de lezera van ons blad jarenlang al bekend maakte een tekening. Hij schets te op zijn pakkende wijze het dorp aan de IJssel. Op de achtergrond staat de markante stormvloedke ring met haar torens. Of ik nu de lezers wil attenderen op deze aktie, vraagt de heer Van Noordwijk. Want als men vijf gul den stort op giro 631186 ten Rama van penningmeester bouw commis sie Geref. Kerk Krimpen a.d. IJssel wordt een reproduktie gezonden. Het is een virtuoze tekening, da afmetingen zijn 50 x 40 cm, zegt da heer Van Noordwijk, wiens adres Jacob Jordaensstraat 28 is (U kunt daar natuurlijk ook terecht). Als u 25 stort krijgt u Krimpen aan d® IJssel ingelijst en aL Om nog meer bewijzen aan ti voeren van de kwaliteit, die d© Krimpenaren bieden, schrijft onza lezer: „toen wij de heer Dicka een exemplaar van zijn tekening stuurden wist hij niet of hij „het origineel terug kreeg dan wel een afdruk". Als dat niet goed is weet Jan Krant het ook niet meer. Haast u en kijk welke van uw wanden, nog „voorzien" moet worden! In verband met een onlangs ingesteld linksaf-verbod voor alle verkeer om tijdens de spitsuren vanuit de Korte Singelstraat de Broersvest op te rijden, zal In het vervolg van maandag t/m vrijdag van 18.00 uur tot 18.00 uur bus 39, komende van het station, de volgende route volgen: Professor Kamerüngh On nes- laan Van Swirrdenstraat Van- Swindensingel Laurens Costerstraat Singel Em- maplein Broersvest etc. Schiedam, 1 maart 1966.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1