Honderd bedden gespreid in Holy Niei lw Zonnehuis wordt volge tide week bewoond Schiedammers worden bedankt I ledrijfsconcentratie is noodzakelijk en gunstig Koninklijke maandag paleis op familie al in de Dam Chr. MMS nu ook voor jongens Gouden koets veilig in Amsterdam stel meeder nodigt U uit..., stef meeder nv een SCHOONMAKER een LICHTDRUKKER EEN CONCIERGE Drs. Bakker in SSRR-diësrede Voor 10 miljoen golden voedsel naar India Beleefd „Dank u" van inbreker (s) Raadsman Dirk B. in hoger beroep Zeelieden gingen politie te lijf Losse tanden en bijtwonden na vechtpartij „Whitbread Inn* is typische Engelse „pub* wordt altl|d Freule Wttewaal te gast bij CH-vrouwen Twee mannen onwel door kolendamp Geen ,,Ar$enicunrJ Havenarbeider viel in Maashaven Rij mil ondbegroting moet gewijzigd voor nieuw kantoor Aardgasvoorziening nn nog niet zonder mogelijke storingen Monteur mishandelt meisje: maand cel m ROTTERDAMMER DONDERDAG 3 MAART 1M§ Zes per week „Rockanje-moord" 9fej. Bavinek: „Gewoon de eerste klas van nieuwe havo-sei&ool" AMSTERDAM Van de gasten van de koninklijke familie die voor de bruiloft op 10 maart zijn uitge nodigd zullen de naaste familiele den en de bruidsmeisjes in het paleis op de Dam logeren, te sa men met de voltallige koninklijke familie. De Koningin, prins Bern- hard, het bruidspaar, prinses Irene en haar echtgenoot prins Charles Hugo, prinses Margriet en mr. Van Vollerihoven en prinses Christina zullen er allen, vermoedelijk van maandag 7 maart af zijn. Ude goede organist. Ude minder goede organist, die toch met veel plezier speelt Ude adspirant-organist, die nog geen „huizen hoge" noot kan spelen, maar heel erg graag de kunst machtig zou worden Voor U en U en U komen wij met onze instrumenten demonstreren op 2, 3 en 4 maart a.s. in Café de Kroon, Haven 44 te Maassluis 's avonds van 7.30 tot 10.30 u. Daar kunt U op Uw gemak kijken of spelen. Daar kunt U praten met onze ervaren en uiterst deskun dige demonstrateurs. Daar maakt U dan kennis met de nieuwe unieke orgelkunus die Staf Meeder geheel op langspeel platen heeft vastgelegd. Met deze unieke kursus heeft U de zekerheid, dat U Uw instrument leert beheersen: SNELLER, BETER en vooral véél gemakkelijker dan op welke manier ook. Overtuig Uzelf achter een instrument op deze de monstratie. 's Gravelandseweg 620 Schiedam Telefoon 263919 PARIE - RiHA - SQMNA - PHIUC0RDA Gemeente Schiedam Gemeente Schiedam GEMEENTE SCHIEDAM Pagina 4 SCHIEDAM/VLAARDINGEN liet nieuwe Vlaardingse stadsdeel Holy mag dan nog het onherberg- kaffle beeld van elke aan de gang Zijnde stadsuitbreiding vertonen, in het zijn voltooiing naderende Zonnehuis staan de bedden ge- Spreid! Ze zijn bestemd voor de bewoners van het Schiedamse Zonnehuis, die volgende week dinsdag en bloc naar de burger lijke stand van de Haringstad wor den overgeschreven. Anders gezet!: de bouw ran bet for se Zotmehulscomplex aan de (toekom stige) MUenbargsIneel in Vlaèrdlngen is zover klaar dat de 54 bewoners van I>ct Schiedamse huls dinsdag1 kunnen verhuizen en dat het Zonnehuis in Schiedam voor goed zijn deuren kan sluiten. ï)e Christelijke Vereniging tot verple ging van langdurig zieken sluit daar- jnee tevens een niet onbelangrijk hoofdstuk in haar geschiedenis af. Na dat in 1929 het eerste Zonnehuis in Beekbergen was tot stand gekomen Kreeg men vijf jaar na de oorlog 1940—1945 het tweede huis aan de Boer- isaavelaan in Schiedam, waarin tot dus ver de daar bekende kraamkliniek van 2Uster Schoehuys was gevestigd. Op 2? april 1950 verrichtte de toenmalige Staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid dr. P. Muntendam de officiële opening. Hoewel het royale pand in de gegeven omstandigheden beslist in een behoefte voorzag (nadat men er de nodige voor zieningen in had aangebracht) bleek pet vrij spoedig te klein. Bovendien wijzigden de specifieke eisen, die aan een verantwoorde verpleging van lang- ourfg zieken gesteld mogen worden, Zich dermate dat het bestuur voor goed afstapte van de gedachte dat met ver bouwingen nog verbeteringen te berei ken zouden zijn, vooropgesteld dat in bet Pand te Scniedam daarvoor geen mogelijkheid bestond. Hoewel waarnemend directrice zuster P. vijfvinkel_ en haar ongeveer vijftig mensen tellende staf dus „ruimtelijk" (Van een onzer verslaggevers) onder moeilijke omstandigheden moes' ten werken, heeft Het Zonnehuis in ander opzicht een zeer goede Schiedam se tijd achter de rug Tal van partiku heien, verenigingen, kerken en organi saties hebben zich namelijk de afgelo pen zestien jaar op alle mogelijke ma nier ingespannen om de Zonnehuisbe woners te ontspannen: Mensen uit de buurt gingen met de verpleegden uit rijden, er werden excursies aangeboden en boottochten georganiseerd, de jaarlijkse bazaars kregen een overweldigende belangstel Ung van de Schiedams» bevolking, ker ken toonden hun meeiceven en man nen- en vrouwenverenigingen hielden zelfs af en toe hun vergaderingen op de verpleegkamers..„ Het is dn ook niet te verwonderen dat de Zonnehuisbewoners met enigszins gemengde gevoelens de verhuisdag te gemoet zien. Overigens is alles in het werk gesteld om het transport naar het zoveel gerieflijker nieuwe huis zo soe pel mogelijk te laten verlopen. De Rotterdamse en Schiedamse Genees kundige Diensten verzorgen het ver voer met totaal vier ambulances. Elke auto vervoert vier patiënten tegelijk en is (volgens de planning) in drie- kwartier treug voor een volgende rit. Als alles volgens de verwachtingen ver loopt is het hele karwei voor de mid dag gedaan. In het nieuwe Vlaardingse huis staan geneesheer-directeur J, de Graaf, adjunct-directrice zuster A. L, Saraber en administrateur-econoom J. G, van Dijk, die gedrieën de tehuisdirectie vor men, gereed hun eerste bewoners op te vangen. Ook de 28 kersverse zlekenver- zorgsters, die in het Vlaardingse huis al een driemaandse pre-kllnische oplei ding achter de rug hebben, staan te popelen van ongeduld om nu eindelijk eens aan het werk te kunnen gaan. Van het complex dat de N.V, Bataafsche Aanneming Maatschappij naar een ontwerp van de Rotterdamse architect Rem H. Fledderus liet verrijzen is nu één vleugel met een capaciteit van hon derd patiënten gereed. Na de verhuizing gaat men dan ook een begin maken met het opnemen van nieuwe bewoners, van wie er velen al jaren op de wachtlijst staan. Het is de bedoeling voorlopig ongeveer vijf a zes nieuwkomers per week op te nemen. De verdere afbouw gaat nog door tot juk. Uiteindelijk zal het nieuwe Zonne huis plaats bieden aan tweehonderd pa- tienten, maar dat getal zal men eerst na de officiële opening, die tegen begm okto ber is gepland, bereiken. De totale bouw en inrichtingskosten belopen ongeveer tien miljoen gulden. Het huis in Vlaardlngen is een aanwinst waarop het bestuur terecht trots is. Geen wonder dan ook dat er grote belangstelling bestaat voor de pre klinische opleiding van ziekenvërzorg- sters, die aan de lopende band door gaat. Moeilijker is het gediplomeerde ver pleegsters en huishoudlijk personeel aan te trekken, maar ook van die categorieën zijn er voldoende mensen voor de eerste honderd bewoners. De wacht is nu alleen nog op een predikant, die full-time met de geestelijke verzorging zal worden be iast. economische leven, het gevolg van de ontwikkeling van de moderne samenle- vihk, «f die nu geschiedt door uitgroei een onderneming dan wel door fusie, Is in het algemeen niet nadelig. Zij is seifs noodzakelijk, om in de vergrote afzetgebieden mee te kunnen. Aldus drs, j, A, Bakker, staatssecretaris van econo- mlsche zaken en oud-lid van de Soeiëtas gtudiosorum Reformatornm Roteroda- mCösls woensdagavond in de studentenso ciëteit Koiaoonla. Drs- Bakker hield daar ter gelegenheid vaa de achtenveertigste diés aatalis van ée SSRR een referaat over de aspecten der economische concentratie. "Vaak is er, aldus de heer Bakker, be zorgdheid over deze ontwikkeling uitge sproken. Tot nu toe was het effect uit oogpunt van volkshuisvesting overwe gend gunstig. Want niet alleen de bij deze concentratie betrokken ondernemin gen groeiden, ook het afzetgebied werd groter en de concurrentie werd scher- p«r- Deze ontwikkeling gaat nog voort, maar drs. Bakker meende, dat daaraan op natuurlijke wijze een eind zal ko men- Het is In de praktijk gebleken dat ondernemingen zelf terugschrikken voor een monopoliepositie. Wel achtte drs. Bakker het geboden da', als het een fusie betreft tussen een Nederlands en een buitenlands bedrijf, de Nederlandse partner in die fusie zo sterk mogelijk is. Verder zag de heer Bakker het vooral ■belangrijk dat elke onderneming bestaat ■uit mensen. Zowel de concentrerende onderneming als de overheid dient de sociale kant van de concentratie nauw keurig m het oog te houden. Op dit sociale gebied heeft, aldus de heer Bak ker, de overheid een tak. Ook zag de heer Bakker een factor (Van onze Haagse redactie) DE HAAG De Stichting in op richting „Eten voor India" heeft van morgen mededelingen gedaan over de bestemming van -de door het Ne derlandse voïk bij elkaar gebrachte 23(4 miljoen. In het geheel zijn voor de actie nog goed en wel was gestart f<jt 2 maart 750 ton voedsel verscheept, voornamelijk bestaande met melk poeder, rijst en havermout. Wanneer op 14 en 20 maart 1100 ton margere melkpoeder is verscheept is er in het geheel voor 2 miljoen ge- etfPorteerd. Het stichtingsbestuur wil volgens eeH voorlopig plan irx de eerst volgen de tien weken voor 10 miljoen gulden verschepen. Dat voedsel zal dan be staan uit half vette melkpoeder, rijst, havermout en vitaminepreparaten. Voort heeft de regering al 135 ton volle melkpoeder, 4Vi ton babyvoed- seU 50 ton magere melkpoeder en 57 tod kindervoeding verscheept. Het voedsel zal door verscheidene organisaties en cornité's over het land worden gedistribueerd, bijvoorbeeld via de 16.000 gezondheidscentra, de duizenden „feeding eentres" en aller lei internationale organisaties. Het doel van deze actie, die momen teel over de gehele wereld wordt ge veerd, is in de eerste plaats het be strijden van de hongerexplosie, die wei degelijk bestaat. Daarna wil men de oorzaken, die de honger teweeg hebben gebracht, bestrijden. Is de noodtoestand opgeheven, dan echter zal India weer op het oude plan zijn teruggekeerd, en dat bete kent nog steeds honger en misère en wil men daar verandering in bren gen, dan gaat dat jaren kosten, aldus de stichting. ia degenen die de leiding hebben van fuserende of op andere wijze concentre rende bedrijven. Of dit proces gunstig verloopt, hangt, aldus drs. Bakker, vooral af van degenen die daarin de leiding hebben. Een goede opleiding achtte de heer Bakker dan ook hoogst noodzakelijk voor degenen, die de lei ders straks zullen opvolgen. In het kader van de diesviering van de Soeietas Studiosorum Reformateur» Ro- terdamensis recipeerde vanmiddag het bestuur in de sociëteit Koinoonia. ROTTERDAM Woensdag hield de Christelijk Historische Vrouwen Kiesver eniging haar maandelijkse vergadering in de „Voorhof' van de Nieuwe Kerk aan de Qchtervildstraat, Spreekster was Jonkvrouw© C. W. I, Wttewaall van Stoetwegen, lid van de Tweede Kamer -der Staten-Gen- .-aal, met als onderwerp •de algemene polrieke situatie. Zij wijdde eerst een woord aan de nagedachtenis van de pas overleden heer Tilanus en mem di eerde, dat hij het was geweest, die in 1945 de verschillende -CH-groeperingei weer bij elkaar bracht. Daarna werden de verkiezingen onder de loep genomen en wees zij op het insti tuut van de voorkeurstem, dat steeds meer in zwang fctmt. Vervolgens kwam de huidige regering ter sprake en werden de verschillende maatregelen beentiseerd of goedgevon den. Het sluiten van de mijnen in Lim burg vond zij een moeilijke zaak, want het valt voor een mijnwerker met mee om over te schakelen. Na de pauze konden er vragen worden gesteld en werd uitvoerig gesproken •over de hulp aan ontwikkelingslanden (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Terwijl zij zaten te schaken in een woning aan de tweede Camissestraat werden de Gl-jarige N J. B Jansen en de 62-jarige F. Goolsen (beiden zonder beroep) van de Dorps weg plotseling onwel. Beide mannen gin gen naar het balcon, waar zij wat op knapten. De inwoonster vermoedde ko lendampvergiftiging en waarschuwde de huisarts en de brandweer. De mannen zijn naar het Zuiderziekenhuis gebracht en daar ter observatie opgenomen. De brandweer legde een stookverbod op om dat de kachel en de schoorsteen verstopt waren. ROTTERDAM „Dank u" stond er heel beleefd op de toonbank van een winkel in electro-tedhnische artikelen aan het Berlagehof geschreven. Maar wat er m de nacht van dinsdag op woensdag m de zaak was gebeurd was met zo be leefd: er was ingebroken een een schuur- madune, een schaafmachine, een tran sistorradio en -een. aantal weerstanden waren gestolen. Geen vermissingen konden nog wor den vastgesteld bij de juweherswwkel Huis van St. Eloy in de Lijnbaan. Daar was een etalageruit van twee bij drie meter vernield, en dientengevolge trad de alarmschei mwerk.ng Bij de Kweekschool met de Bijbel aan de Beukelsweg is sn de nacht van dins dag op woensdag eveneens ingebroken. Verscheidene lokilen waren doorzocht, maar er wordt niets vermist. ROTTERDAM Wegens ziekte van mevrouw Enny Meumer speelt het Nieuw Rotterdams Toneel zaterdag 5 maart niet „Arsenicum en oude kant". In plaats daarvan is Molière's .Amphitryon" in de Rotterdamse Schouwburg te zien. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De raadsman mr. E. H. Reerink van de bosarbeider Dirk B„ die vorige maand werd veroordeeld in verband met de gewelddadige dood van de reder James van Hoey Smith in Roc- kanje, is in hoger beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank. Zoals bekend concludeerde de rechtbank, die zware mishandeling met de dood als ge volg bewezen achtte, tot ontslag van rechtsvervolging en plaatsing In een krankzinnigengesticht voor de tijd van één jaar, waarna onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering. Buiten de bosarbeider om heeft mr. Reerink woensdagmorgen appèl aangete kend tegen de uitspraak Van de recht bank. Dit was mogelijk, doordat de recht bank had beslist het vermoeden te heb ben. dat B. niet in staat is zijn belangen behoorlijk te behartigen. Aan verweer is mr. Reerink tijdens de zitting overigens niet toegekomen, omdat de bosarbeider niet Wenste te verschijnen en daarmee zijn verdediger buiten spel zette. ROTTERDAM Twee Britse zeelieden hebben woensdagavond hun arendje-uit in de Maasstad op nogal vreemde wijze gevierd. Op het Stationsplein vernielden ze in een dronken bui een ruit van een RET-bus Ter kalmering naan de politie hen mee naar het hoofdbureau, maar daar waren de mannen, de 22-jarige H. B. en de 21-jarige A. C. van de tanker Ceuta, het met mee eens. Een van hen greep daar een politieman bij de keel en de andere ging eveneens woest te keer. Erikele politiemannen liepen lichte ver wondingen op. Ter ontnuchtering zijn de Britten ingesloten. Via de vreemdelin genpolitie zijn ze vandaag naar hun schip teruggebracht. (Van een onzer verslaggeefsters) Rotterdam Aangifte van ■leerlingen voor het Christelijk Voorbereidend Hoger Middelbaar Onderwijs in Rotterdam en omge ving. Christelijke Middelbare Meisjesscholen (ook voor jongens). Essenfaurgsingel 58. Directrice Mej. drs. E. M. Bavinck. Zo stond het een dezer dagen in een advertentie; en het was het „(ook voor jongens)" dat onze aan dacht trok. Mejuffrouw Bavindk, directrice, legt uit: Ik geloof dat er hierover, vooral bij de ouders, nogal wat misverstanden zijn, Sommig'\i menen dat de zoge naamde brugklas, waarin deze jongens komen te zitte i, een klas is tussen het lager onderwijs en het middelbaar onderwijs, an leren denken dat het een proefklas is. Maar het is gewoon de eerste klas van de nieuwe havo-school, cn aangezien wij van plan zijn van deze mms een gemengde havo te ma ken (do officiële goedkeuring moet nog komen) hebben we besloten dit jaar, m deze brugklas dus jongens te plaat sen". Het is een ingewikkelde materie, deze regelingen van de mammoetwet, maar het komt hieron neer dat het trio Mar- nix gymnasium, Henegouwer HBS en Christelijke MMS Essenburgsingel intensief gaat samenwerken in de „nieuwe stijl". Dat houdt in dat er in het cursusjaar 196S/S7 in alle eerste klassen hetzelfde leerprogramma wordt gegeven, met natuurlijk intensieve con tacten van de leraren onderling. Na dit jaar, dat uiteraard al een voorlopi ge keuze inhoudt kan men, gelet op leerresultaten, een trapje hoger of een trapje lager verdergaan. Leerlingen die tot dusver op óe HBS (dan Atheneum geheten) hun eerste jaar doorbrachten voelen zich wellicht plotseling meer aangetrokken *ot bet gymnasium of leraren raden een gymnasiast eerste jaar aan om het havo onderwijs te volgen. En terwijl dus het Mamix-gym- een gymnasium nieuwe stijl wordt en de HBS een a'heneum, wordt de mms een havo school, een gemengde havo school. „Ik hoop dat alles wat hier op de mms is opgebouwd, aan culturele vorming bïj- ROTTERDAM De 53-jarige haven arbeider J. Brouwer is in de nacht van wbennsdag op donderdag ui het water van de Maashaven geraakt. Twee schip pers trokken hem op het droge. Hij is voor onderzoek naar het Zuiderzieken huis gebracht voorbeeld, gehandhaafd blijft, ik zal er «ok met hand en tand voor waken. Bang dat het goede van de mms zal ondergaan ben ik niet. Het zal de meis jes goed doen dat er jongens komen, het is een verrijking van de belangstel lingssfeer. Meisjes hoor je bijvoorbeeld niet praten over maanvluchten en der gelijke, ze hoeven er ook niets over te weten, maar al horen ze de jongens er alleen maar over.»", aldus de directri ce. Zij staat positief tegenover de vernieu wing van op school, howel zij ook de voordelen ziet van het onderwijs aan meisjes alleen. ,Ze zijn vroeger rijp, je kunt wat litteratuur betreft bijvoor beeld, veel meer vertellen". Hoe de meisjes bet zelf vinden? De heer sende opvatting: het onderwijs het leer- programma aan een mms is voor een meisje ideaal, het Is alleen jammer dat er geen jongens zijn, blijkt niet hele maal op te gaan, „Sommigen vinden het jammer", zegt me jnffronw Bav'nek, „anderen stean er neg wat vreemd tegenover. Ze rijn niet bang voor de jongens, wel huive rig. Zal al het lelke bewaard blijven? ia kennelijk voor velen de vraag. Ik ben daarvan overtuigd". (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Gecommitteerden van Rijnmond hebben de eerste wijziging op de begroting voor 1966 aan de 24 ge meenteraden gezonden en daarvan de le den van de Rijamondraad kennisgegeven. Deze wijziging houdt verband met de be slissing twee verdiepingen en een kelder te huren in de Stationsflat te Schiedam, voor 70 per m2 (kantoor) en 30 per m2 (kelder). De inrichtingskosten zijn vier ton en het dagelijks bestuur wil dit bedrag ramen op een in te stellen kapi- taalsdienst en jaarlijks een tiende deel ten laste van de gewone dienst afschrij ven. De uitgave zal worden gefinancierd met een op te nemen tienjarige geldle ning. De kosten op jaarbasis van huur, ser vicekosten, schoonhouden, verwarming en verlichting van de nieuwe bureau- ruimte, alsmede kosten van rente en af schrijving bedragen naar raming onge veer twee ton. Rekening houdend met een periode van een half jaar, waarin het pand Blaak 34 tegelijk met de Schie damse behuizing moet worden gehuurd, bedraagt de lastenverzwaring op de ge wone dienst 1983 ongeveer 3 143.000, zeg gen gecommitteerden. Aangenomen dat het rijk daarin een bijdrage zal verlenen van 25 zullen de kosten al3 volgt wor den bestreden: rijksbijdrage 35.750, ver laging van de post onvoorziene lasten 20 000, bijdragen der gemeenten via de kostenomslag 87.250. ROTTERDAM Zolang het landelijke aardgasnet nog niet Is voltooid is een ongestoorde aanSgasvoorziemns niet vol ledig verzekerd. De Gasunie heeft ech ter het voornemen enige voedingspunten te geven via de in aanleg zijnde hoofd voedmgsleidmg in het westen van Ne derland. B. en W, hébben de Gasunie dringend verzocht de met de directie van het GEB gemaakte afspraken zoveel mogelijk na te komen Maar in dit stadium kunnen van de Gasunie redelijkerwijze geen ga ranties worden verlangd. Aldus B. en "W. in een antwoord op schriftelijke vragen van het communis tische gemeenteraadslid S. Groenendijk, betrekking hebbend op de storting ia de gasvoorziening van eind januari. ROTTERDAM In de dancing ,,1'Am bassadeur" raakten in de nacht van woensdag op donderdag de dertigjarige magazijnbediende G. I. B. en de 33-jarige fabrikant G. van der K. uit Schiedam met elkaar in gevecht, B. kreeg een paar losse tanden. Van der K. «en bïjtwond aan zijn duim en een wond aan zijn oog. Beiden zijn naar het hoofdbureau van politie gebracht en na verhoor heenge zonden. Bovendien verblijven in het pa leis prins Aschwin van Lippe Bies- terfeld en zjjn echtgenote prinses Sintone, de móeder van prins Bem- hard, prinses Armgard van lippe Biesterfeld, de moeder van de brui degom mevrouw Von Amsberg en zijn beide zusters mejuffrouw Chris tina von Amsberg en mejuffrouw Theda von Amsberg en de bruids- meisjs lady Elizabeth Anson, jkvr. J. E. Roel en jkvr. E. Loudon. De overige gasten, waarvan het merendeel op 7 maart zal arriveren logeren in het Amstel Hotel, zoals het Griekse koninklijke paar, of in het Hilton Hotel. AMSTERDAM De gouden koets is vanmorgen tegen tien uur behouden afgeleverd In de hoofdstad. Het overbrengen van het pronkstuk van de koninklijke stallen in Den Haag naar de garage van de Heineken's brouwerij geschiedde in een vlot tempo en zonder dat enig obstakel werd ontmoet. De militairen, die het transport met een grote oplegger uitvoerden, wa ren echter pas tevreden toen de gouden koets in de garage voorzich tig van de oplegger was gemanoeu vreerd. De leider van het convooi, luitenant Van der Wiel, vertelde, dat er on derweg weinig belangs'elling van het publiek was g t vee.", „Wel wa ren er tientallen fotografen en cine asten, die alle hoog gelegen plaatsen langs de foute hadden bezet". Te zien was er overigens weinig want de gouden koets ging verborgen on der een hoes, die wat later op de dag moest worden gebruikt voor het overbrengen van de glazen koets. In baide convooien gingen ook steeds twee Berlines mee, zodat tegen het eind van de middag alle benodigde rijtuigen naar Amsterdam w?/en overgebracht. (Van een onzer verslagjevers) ROTTERDAM De Maasstad heeft er een primeurtje bij. Aan het Stadhuis plein is sinds vandaag de enige echte Engelse „pub" gevestigd van ons land. Het is de „Whitbread Inn" van Rien Peters, die al eigenaar was van „The Newspub" en „'t Kombuis" en die te vens bekendheid geniet als brandmees ter en lid van de Vliegende Patrouille van de brandweer. De zaak heeft een zeer Engels karakter gekregen. Ontwerper H. J. Slingerland heeft onder meer een schitterende se rie Dickens-preaten laten reproduce ren. Verder zijn er platen van oude Engelse locomotieven en van oude sche pen en een verzameling bolhoeden. De pub is in tweeën gesplitst Een deel is de „saloon-bar" waar men kan zitten, het andere deel is de public bar waar men moet staan (de consumpties zijn daar een stuiver goedkoper). Bijzonder heid is dat er originele Whitbread bier utt het fust (en niet uit de fles) wordt De vele officiële gasten zullen op de dagen, die zij voor en na de tiende maart in de hoofdstad vertoeven, ge bruik maken ven een vloot van 110 nieuwe Ford-auto's, door de fabriek ter beschikking gesteld. Vanmorgen werden deze wagens, die alle een AA nummer dragen, geconcentreerd in de Oranje Nassaukazerne in Amsterdam, vanwaar zij in de komende dagen Voor de gasten van koninklijken stallen over diverse punten in de stad gedistribueerd zullen worden. Voor de gasten van koninklijke bloede staan 27 Amerikaanse Fords ter beschikking, die door chauffeurs van het hof gereden zullen worden. De overige 83 wagens van Euro pese origine meestal Taunus 20M zullen met militaire chauffeurs worden bemand. (Van een onier verslaggevers) ROTTERDAM „Ik wil zo graag een voorwaardelijke straf," snikt* woensdagmorgen de 24-jarige mon teur M.W. voor de politierechter, mr A R. Jolles, „Dan bent u bij de verkeerde rech ter," gaf mr. Jolles terug. Hij voelde er niets voor, om de monteur, die al enige keren wae veroordeeld en nu terecht stond voor mishandeling van een 21-jarig meisje, met een boete naar huis te sturen. 1V. ontkende, dat hü het meisje had getrapt. „Ik heb haar een duw gegeven «n teen strui kelde ze," zei hij. Overigens bleek, dat het tweetal gisteren in ondertrouw zou gaan, maar dat ging niet door wegens een nieuwe ruzie. „Ik zou maar naar Afrika gaan," adviseerde nar. Jolles, en je meisje thuis laten, want het wordt toch niks. Twéé maanden ge- vangenisstraf waarvan een maand voorwaardelijk en het beste met het stadhuis," besloot de politierechter de zitting. De christen-democratische afgevaar digde in de Bondsdag Ernst Majonict Is gisteren gekozen als voorzitter van de assemblee van de Westdultse raad Vim da Europese Beweging. Hij volgt Hans Furler op dis «re-voorzitter is gewor den. K Bij de dienst van Gemeentewerken is piaatsings- mogelijkheid voor Zij die reeds enige ervaring op dit gebied hebben genieten de voorkeur. Salariëring en rang zijn afhankelijk van leeftijd en ervaring, volgens de gemeen- telijke regelingen nader overeen te ko men. Eigenhandig geschreven sollicitaties onder opgave van volledige personalia binnen 14 dagen te rich ten aan de directeur. Korte Haven 33. Bü het Gemeentelijk Woningbedrijf kan worden geplaatst voor het schoonhouden van trappehui- zen en openbare ruimten In flatgebouwen aan de Delflandseweg. Salaris: 485,S47,per maand. Vakantietoelage 6%, 15 werkdagen va kantie, deelname aan de Ambtenaren- spaarregeling is mogelijk. De gemeente Schiedam is aangesloten bh het I.Z.A Eigenhandig geschreven sollicitaties worden inge wacht bij de Directeur van de Gemeentelijke wo- ningdienst, Lange Haven 145 te Schiedam binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie. Bij hef Gemeentelijk Woningb.driJF kttt vaar Mn v.n d* fl.ffl*" bauwen werden gepla.ttt vear het ttheenhouden van treppehvixan en openbar* niimtan, mede veer hat verrichten ven enige werkxeemheden een de teth- niwhe initelletiee- Saleriet 483,—847,— per meend. Vekentietealege 6%, 13 werkdagen vekantié, deelntme een de Ambtenarenapearregeling it mogelijk. De gemeente Schiedam ie eengeileten bij het 1.2 A. In een van de flatgebouwen tal aan dianetwening werdan teeg*- weten. Vrij wontn en vrij gebruik .entral* verwarming veer per manente aanwezigheid in de woning voer het alarmaringesyiteebr. Eigenhandig geichreven eelllcifetiee met uitvoerige inlichtingen worden ingewacht bij de Directeur ven de Gemeentelijke Wening- dienst, lange Heven 143 te Schiedefn binnen 10 degen na hot ver schijnen ven date advertentie.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2