ROTTERDAM Zakkendragershuisje Geen moeili documentaire in april open Klein begonnen brand bereikte bijna ENCK AGENDA Verkeerspiraten kregen f week gevangenisstraf 1 iirt Hé Hoek van Andel Expositie experiment in St. Joris Doele AAN e JA W e over vertraagde film-kwestie Ir. B. Wilton reikt BC Trofee uit Doorrijders bij rode licht kregen 32 pv's Kandidatenlijst PCG definitief Kok maakte val Dit is dè jas! GRONINGEN f&denkd Schiedam: 1423 misdrijven in 1964 HONGAREN MOGEN MISSCHIEN HIER BLIJVEN Betonwerker na val overleden Vrachtauto haalde in op zebra: boete van f 50 Met schijnwerper chauffeur verblind Spoorbomen bleven half uur gesloten Atitö botste tegen mast Gewonden bij botsing BurgerKjke stand Duo-passagier e van bromfiets gevallen GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Zondag kinderfeest in Musis Sacrum Chauffeur verblind door zon: botsing Qx&xnxa SCHIEDAM Vandaag en dagelijks Betere bestemming De meest ideale jas voor elke dag, elk seizoen, elke gelegen heid. Een jas met grote allure. DE JAS M Eea verlovingsring van Constant. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN 'uif- SCHAMPER lacht Margitta ze d« eisen hóórt, die de officier van justitie vordert tegen haar man, haarzelf lltn hun'vriend. „Wir sind Deutsclicn", ver- s klaart ze Haar man, Oostenrijker overigens, I jreniith» Haar echtgenoot, de 38-jarige zanger Isidoor-Z. voegt de officier aan hot slot van de zitting 'toe „Ik heb mede- jijden met uw echtgenote, omdat ze ge il troliwd is met een man die een vrouw zo'n f: hoge straf wil opleggen". De vriend van I het echtpaar, de 30-jarige ingenieur Theo f. JI. uit Düsseldorlf, staat er wat stilletjes 'f hij. Tegen hem is, evenals tegen Isidoor, drie en een half jaar met aftrek gevorderd, f Jfr. R. A. Schimmel eist tegen Margitta "drie jaar met aftrek. Het drietal arriveerde „p 23 november van'het vorig jaar vanuit België in ons land. Doel van de reis het I Bjtgeven van valse Amerikaanse biljetten f van twintig dollar, een bezigheid die ze look >n België en Luxemburg hadden be ll oefend. Die biljetten waren afkomstig van J de Place Pigalle in Parijs, waar Margitta ze voor ongeveer vijfentwintig gulden per Iztuk kocht. Tenminste, dat verklaart Theo. I die zegt, dat Margitta erop uitgestuurd werd om ze daar te halen. Vat Isidoor en Man gitta nu eigenlijk willen beweren, wordt hoe langer hoe duisterder. Als de president, jur. R. J. Brunner, Isidoor voorhoudt dat zijn verklaringen niet kloppen met die tijdens het vooronderzoek waarbij overi gens ook nogal eens tegenstrijdigheden werden verkondigd,— antwoordt de man „Mijn vrouw wilde mij dekken en ik heb mi) aanvankelijk bij liaar verklaringen wil- len aansluiten". Margitta is het daar hele maal mee eens. Overigens heeft het echt paar een heel, slecht geheugen. De man her innert zich niet eens meer wanneer hij werd aangehouden en Margitta beweert op een gegeven moment: „Parijs? Niemand hééft biljetten in Parijs gekocht". En dat klopt dan w-eer niet met dc uitlatingen van haar man. Op een gegeven mo'mënt' wordt het mr. Brunner te gortig „Schrijf uw leugens liever op, dan kunt u ze tenminste onthouden". Met de valse biljetten werden I inkopen gedaan, eerst in Amsterdam en Den Haag, later in Rotterdam, waar het drietal tenslotte werd aangehouden. Theo liep als eerste tegen de lamp, in de namid- f dag van de 25ste november. .Enkele uren I later volgdeIsidoor, waarna, Margitta op 27 november de ry -loot. Op dat moment hadden ze 21 van de ISO biljetten uit gegeven. Theo kocht ze voor 40 van Lidóor. Hijbetaalde dat bedrag na het wisselen j—voor 70 per stuk vande biljetten. Voor het grote publiek vértoon den de biljetten geen opvallende afwijkin gen. aldus de getuige-deskundigc, de heer K. Buïtvals scheikundig ingenieur in dienst I bij Jolt. Enschede en Zoonen. Iemand die I ze wat nauwkeuriger bekijkt zal bemerken dat een ander dntkproccdé is toegepast, terwijl ook het papier afwijkingen ver- toont. Onder de. benadeelde winkeliers waren er die- deze afwijkingen,opvielen. En de politic waarschuwden. Waarschijnlijk heeft het drietal deel uitgemaakt van een I grotere groep die Parijs als eétitrum had en diezichher en der verspreidde. 'De beide mannen hébben al 'heel wat op hun kerfstok, de vrouw bezit een blanco, straf register. De'officier baseert zijn 'eis o.m. op het gevaar dat.de economie loopt door het in omloop brengen van vals geld. Boven dien vindt hij dat hier een „internationaal preventieve straf" op zijn plaats is, zodat buitenlanders niet de indruk krijgen dat je hier zo gemakkelijk vals geld kunt han teren. Mr. R. Clcton, raadsman van Theo, vraagt de rechtbank rekening te houden met het feit dat ook andere landen om uit levering van, het drietal hebben, gevraagd. De advocaat van Isidoor, tnr. E. W. J. IT. Liagre Böhl, pleit voor nuchterheid. „Ik kan me niet voorstellen dat men a an onze i grenzen staat'te dringen om hier vals geld in te voeren". Mr. Kruidenier tenslotte vraagt clementie voor zijn cliënte,- moeder van een kind. die „uit liefde tot haar man" heeft gehandeld. Uitspraak volgt op 23 maart. SCHIEDAM Van de kant van het college van B. en W. zijn er geen moei lijkheden, die het aanvaarden van de documentaire over Schiedam van de cine ast Jan Schaper in de weg staan. Dit hebben li. en W. geantwoord op de vra gen van enkele raadsleden, die zich onge rust maakten over het feit, dat de docu mentaire nog steeds niet ls overgedragen. Aanvankelijk zau de film reeds in 1964 worden afgeleverd. De raadsleden B; Collé, M. Eijke- saar, drs. J. Houtman, H. ,W. Metaal, A. van Rossum en G. P. Verhulsdonk had den bovendien de vraag gesteld, waneer de cineast J, Schaper de film zou over dragen indien er voor B. én W. geen reden aanwezig was de documentaire niet te aanvaarden. Hét college deelt mee, dat de film over Schiedam op 8 februari voor hen was vertoond in de studio van de heer Scha per te F.otterdam. Enkele dagen later (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De beschermheer van de Schietvereniging „Schiedam", de heer ir. B. Wilton, reikte woensdagavond in de Koopmansbeurs de prijzen uit van de od 10 maart gehouden schietwedstrij den. De voorzitter van de Schietvereniging, de heer P. Drenth, sprak een kort ope nings- en slotwoord. Ook de voorzitter van de Stichting ter Viering der Nationa le Feest- en Gedenkdagen, de heer J. v.d. Griend en de heer P. van Vollenhoven woonden de prijsuitreiking bij. De heer A: Stekelenburg uit Drieber gen won met 126 punten totaal uit kaarten de ,3eatrix-Claus Trofee", de verdere winnaars waren: 1. J. C. J. van Geloven, 47 punten; 2. D. Valk, 45 pun ten; 3. A. Stekelenburg, Driebergen, 45 punten; 4. S. J. P. Romeijn, 44 punten; 5. C. van Walsum, 44 punten; 6. C. J. Breur, 43 punten; 7. B. A. Rozenberg, 43 punten; 8. M. Kraaipoel, 43 punten; 9. Mejuffr. M. Ooms, 42 punten; 10. C. Ooms, 42 punten; 11. D. van Loopik, 42 punten; 12. J. W. Cramer, Rotterdam, 42 punten; 13. P. den Ouden, Rotterdam, 42 punten; 14. Van Woerekom, 42 punten; 15. J. Roozenbeek, 42 punten; 16. J. P. Verwer, Rotterdam, 41 punten; 17. W. Kerst, 41 punten; 18. K. J. van Hartingsveldt, 41 punten; 19. J. Kunst, 41 punten: 20. H. van Loenen, Vlaardingen, 41 punten. SCHIEDAM Op verschillende punten in de stad kregen woensdag 32 automo bilisten een proces-verbaal omdatzij door het rode verkeerslicht waren ge reden. .Gedurende de twee weken, van de verkeerstechnische landelijke kernthema-! actie schenkt de verkeerspolitie bijzon dere aandacht aan dergelijke overtredin gen. j_ I V (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Woensdagnacht heeft de Protestant Christelijke Groep haar definitieve kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen bekend ge maakt. De lijst vermeldt de volgende namen: 1. S. Kuiper, 2. M. Eijkenaar, 3. A. Sonne- veld, 4. J. van Katwijk, 5. K. de Baat, 6. S. J. Rosman, 7. P. Poot, 8. I.. 't Hart, 9. H. v. d. Waal, 10. Mevr. H. Knook—de Jong. 11. W. A. Poot, 12. W. J. Buurman, 13. K: W. Sohauten, 14. W. Mak, 15. P. Brouwer, 16. L. C. Schneider. 17. A. H. van Krieken, 18. L. van Veelen, 19. J. H. Weverling, 20. W. van Ravens. VLAARDINGEN Op een terrein tussen het fabriekscomplex van de ENCK en het voormalige kamp De Vergulde Hand aan de Maassluisedijk heeft woensdagmiddag een grasbrand gewoed die door de brandweer geblust moest worden. De 69-jarige veehouder W, Z. had op diverse plaatsen het dode gras op zijn land aangestoken. De brand liep echter uit de hand en breidde zich uit naar het terrein van de ENCK. Het vuur woedde over een oppervlakte van 75 tot 260 meter en naderde het ENCK-complex tot ongeveer 25 meter. Dé recherche stelt een onderzoek in. I SCHIEDAM De buitenlandse werk nemer M. A. D. slipte woensdag op de Prinses Beatrixlaan met zijn bromfiets en kwam te vallen. Hijzelf 'kreeg geen letsel' maar zijn duopassagiere, de acht tienjarige mejuffrouw M. K. moest met een hersenschudding door de GGD haar het Gemeenteziekenhuis worden ge bracht. Musis1 Sacrum: S.G. Toneelwedstrijd, toneelavond, 20; Magnalla Dei-Kerk: Ned. Chr. Vrou wenbond, afd, Schiedam-Nieuwland, le denvergadering, 20: Chr. Sociale Belangen: Rhetonca, spreken in het openbaar, 20; Sursum Corda: Centrale Kerkeraad, vergadering, 20. Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28. Uitsluitend redactiezaken, tel; 263954 Cb.g.g. 018 - 115588 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhof- «traat 139, t'et 152400. Klachten bezorgen: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30 - 19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666; alarm brandweer 269123; alann.G.G. en G.D. 269230. VLAARDINGEN De 22-jarige Engel se kok J. C. A., opvarende van een Engels tankschip, heeft woensdagavond in de Zandstraat een bromfiets gestolen: De man kwam op de Westhavenkade te vallen en moest met een. gebroken sleu telbeen naar het Holyziekenhuis worden gebracht. krediet van 3.900 beschikbaar gesteld om het historische huisje op te knappen. De huurder-zelf heeft met zijn medewer kers belangrijke offers gebracht voor de restauratie van het oude gebouw. Hij deelde op 3 maart schriftelijk mee, dat hij bezig is de laatste hand te leggen aan de voorzieningen in dit gebouw en dat het huisje in april zal worden geo pend om te dienen als ontmoeingscentrum cineast schriftelijk ver- voor alle mensen uiri Schiedam eri het Rijnmondgebied, die belangstelling heb ben voor de audio- visuele kunsten, zoals film, televisie en theater. "Vooraanstaande figuren op film- en te levisiegebied, met wie de heer Schaper '(Van een onzer verslaggevers) hebben zij de zocht de film af te maken en deze zo spoedig mogelijk af te leveren. 'Op 4 maart antwoordde de heer J. Schaper, dat zijn studio, met het omzet ten op bioscoop - formaat (35 mm) tot op een derde was gevorderd. Hij deed deze mededeling nadat de raadsleden schriftelijk hun ongerustheid hadden getoond over deze „vertraagde" film kestie. Naar de verwachting van B. en W. kan de film over drie weken gereed zijn. Dezelfde raadsleden hadden eveneens gevraagd, of het Zakkendragershuisje niet een betere bestemming zou kannen hebben in het kader van het Schiedamse culturele Zeven, dan nu het geval is en of het college van B. en W. de mogelijkheid hiertoe, in samenwerking met de Schie damse Gemeenschap en de Schiedamse kunstenaars, zou willen onderzoeken. B. en W. hebben hierop geantwoord, dat het Zakkendragershuisje bij overeen komst tot wederopzegging was verhuurd aan de heer J. A, Schaper te Vlaardingen ten behoeve van zijn Open Studio Pro- duktie. Da-raad had op 5 maart 1962 eei 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In 1964 gebeurden er in Schiedam 1423 misdrijven. Hierbij waren 92-inbraken. Er werd voor een bedrag van 48.000 beschadigd! Er* konden 49 misdrijven worden opgelost. Van de - 92 inbraken werden er 37 in fabrieken en fsbriekskantoren, zeven in scholen, 26 in kantines, dertien in winkelpnaden 'en ne gen in woige gepleegd. Men deed 89 aangiften van zeden misdrijven, waarvan er 38 werden opge lost. Van de 494 ontvreemde rijwielen, werden er 267 opgespoord en van de 247 ontvreemde bromfietsen 167. Buiten landse zeelieden gebruikten 22 brom- en andere fietsen, niet hun eigendom zijnde, om zich op een vluggeremanier naar hun schip te begeven. Van de 266 mensen, die voor allerlei misdrijven in het afgelopen jaar door de politie werden aangehouden, werden er precies honderd in verzekerde bwaring gesteld. Van deze honderd mensen gin gen er zeventig naar Rotterdam om daar voorgeleid te worden. Wegens verschil lende misdrijven kregen 396 personen een proces-verbaal, aldus het verslag over 1965 van de recherche. Registratie van namen en/of aanduidingen politieke groeperingen Het Centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad Schiedam heeft ingevolge het be paalde in artikel G. 3 der kieswet in het daarvoor be stemde register ingeschreven de namen en/of aanduidingen van onderstaande politieke groeperingen: 1. Naam Katholieke Volkspartij AanduidingK.V.P. 2. Naam Pacifistisch Socialistische Partij AanduidingP.S.P. 3. Naam Protestants Christelijke Groep AanduidingProt, Chr. Groep 4. Naam Partij van Vrije Burgers AanduidingVrije Burgers 5. Naam Staatkundig Gereformeerde Partij 6. Naam Partij voor Volkswil en Referendum AanduidingP.VR. 7. Naam Communistische Party Nederland AanduidingCRN. 8. Naam Boerenpartij 9. Naam Volkspartij voor Vrijheid en Democratie AanduidingV.V.D, 10. Naam Party van de Arbeid Aanduiding: P.v.d.A. Datum beschikking: 14 maart 1966. De Voorzitter van het Centraal Stembureau, H. ROELFSEMA kontakt heeft gehad, hebben blijk gege ven van hun sympathie met dit Initiatief. Ze hebben spontaan hun medewerking toegezegd, aldus de heer Schaper. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Comité „Schie dam voor Christus" houdt zondag 20 maart 's middags om half vier in Mu sis Sacrum het zesde kinderfeest van deze winter. Drie studenten van het Nederlands Bijbelinstituut te Doorn verlenen hun medewerking. Ze spelen geestelijke liederen in beatritme. Het trio bestaat uit Pieter Pesuluma (gitaar en zang), Julius Rutumalessy (ukelele en zang) en Roel Rasker (zang) heeft overal, waar het optreedt een aandachtig ge hoor. Ongeveer driehonderd kinderen be; zoeken geregeld deze kinderfeesten. Bij kleurendia's en flanelplaten vertelt men de kinderen uit de Bjjbel. Ook zingen de kinderen veel samen. Bij hét weggaan krijgen de kinderen al tijd een verrassing, een teksikaartje met een stempel erop. Als ze drie plaatjes inleveren ontvangen ze een speldje. - Het Comité wil nog twee van deze kinderfeesten in april en mei houden, voordat de tentweek in juni komt. DEN HAAG De twee Hongaarse musici, en de 22-jarige echtgenote van een van hen, die komende uit Luxemburg, zich meldden bij de Rotterdamse politie en om voortgezet verblijf in ons 'and vroegen, hebben kans dat er door de Nederlandse autoriteiten gunstig op hun verzoek zal worden beschikt. Er zal een onderzoek worden ingesteld naar de vraag óf het mogehjk is, dat er voor beide musici een plaats is in over eenstemming met hun opleiding," hetgeen tot gevolg-zou kunnen hebben, dat zij een bijdrage kunnen leveren aain het Neder landse culturele leven. Dan zou er over eenkomstig de regel van algemeen toe latingsbeleid een Nederlands belang zijn gebaat met hun toelating.---- De minister van justitie staat echter op het standpunt, dat er thans uit' welk oogpunt van vreemdelingenbeleid ;dah ook geen. aanleiding is om aan hun verzoek tot.voortgezet verblijf te voldoen. Gezien eerdergenoemde feiten heeft dè minister van justitie besloten Hén te doen overbrengen naar de daartoe bestemde inrichting (huize Alrnar in Den-Haag) om het, bedoelde, onderzoek in te stellen. Mocht het onderzoek dus tot een gunstig resultaat leiden' dan zullen de 'musici in ons land kunnen bhjven. Zou het onder zoek negatief uitvalen, dan zal, zó is gebleken, de Luxemburgse overheid hen alsnog in de gelee?-''rid stellen naar Luxemburg terug (e keren. ROTTERDAM De 49-jarige beton werker J. F. Visch uit de Prins Bem- hardlaan in Bergen op Zoom kwam woensdag tüdens werk onder het metro viaduct aan de Maashaven zodanig te vallen dat hij later in het Zuiderzieken huis overleed. Hij kwam van een hoogte van ongeveer zes meter met zijn hoofd op de basaltkeien van een talud terecht en viel daarna in het water. Met ernstige hoofdwonden werd hij naar. het zieken huis gebracht" (Van een medewerker) SCHIEDAM Toen een andere auto langzaam een zebra naderde en wilde stoppen was de Vlaardinger M. L.hem met zijn zware vrachtauto op de voetgan gersoversteekplaats voorbij gereden. Woensdagmorgen moest hij voor de kan tonrechter deze daad betreuren. „Er was geen enkel gevaar bij", zei L. toen hij voor de rechter stond. „Als ieder voor zichzelf dit zou gaan beoordelen", onderbrak mr. W. E. van Vloten, „zouden we de wet wel kunnen afschaffen.Erzijn nu eenmaal bepalin gen en daar hebt u zich aan te houden; of er volgens u al of geen gevaar bij is. Er stonden", vervolgde de kantonrechter, „bovendien bij die oversteekplaats enke le mensen te wachten". „Ja maar die Wilden niet oversteken", wierp L. tegen. „Of ze durfden niet", vulde de kanton rechter aan. „Dergelijke overtredingen", 2ei de offi cier van justitie, „moeten streng worden aangepakt". Hij eiste tegen L. een boete van 50 gulden of tien dagen met een voorwaardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. „Ik ben mét de uiterste voorzichtigheid die andere wagen voorbijgegaan", verde digde L. zich ten tweede male toen de officier zijn requisitor had beëindigd. „Daar gaat het niet om", antwoordde de kantonrechter, „u bent hem 'op 'de zebrastrepen voorbijgegaan en of u dat nou hard of zacht .voorzichtig of onvoor zichtig hebt gedaan doet hierbij niets ter zake". !L. werd conform veroordeeld. SCHIEDAM Verblind door het zon licht botste woensdag op de Rotterdam- sedijk -de 26-jarige scheepswerktuigkun- dige H. M. H. met zijn wagen tegen een vrachtauto, bestuurd door de chauffeur A. L. De man zeif kreeg geen letsel, doch zijn auto werd zwaar beschadigd.. SCHIEDAM Door het weigeren van de apparatuurbleven woensdag op de overweg by de Nieuwe Damlaan de spoorbomen van de lijn Schiedam-Vlaar dingen -gesloten. Na een half iiur (van vier uur tot half vijf) 'had men het euvel verholpen. SCHIEDAM Het was het zulk fraai verkeersgedrag, waarvoor de Jeugdige Schiedammers J. L. W. J. S. Woensdag terecht stodnen voor de kantonrechter. Toen ze namelijk op een bepaald ogen blik door een vrachtwagen werden ge- passerd, voerden ze hun snelheid zo hoog (tot zeventig kilometer per uur) op, dat de auto er niet langs kon en even later schenen ze de bestuurder van de auto met een schijnwerper zo fel in zijn ge zicht dat hij een botsing veroorzaakte. Een getuige vekrlaarde dat hij achter de vrachtwagen-had ge zten enehad ge zien hoe de jongens plotseling gas gaven toen de auto naast hen verscheen: Boven dien hadden ze hem, toen de wagen een andere richting was ingeslagen, .gevolgd. Na hem gepasseerd te zijn haddenze ROTTERDAM De negentienjarige student R. Ackema uit de Mussenbroek- straat te Vlaardingen die met de 25-jari- ge maatschappelük werkster M. J. Hof man van- de Mathenesserlaan In een by- na nieuwe auto reed, richtte woensdag avond even zijn aandacht niet op de weg. Het gevolg was'dat de wagen op de Bergselaan tegen een lichtmast botste. Beiden werden in het Bergwegziekenhuis verbonden. De auto was totaal vernield. ROTTERDAM Op de noordelijke af rit van de Van Brienenoordbrug is gis teren een kettingbotsing gebeurd waar- bij zeven auto's zijn toetrokken.. De 42- jarige mevrouw T. Razendaal-Bouman en haar vierjarige dochtertje Annelies werden gewond. - - VEELING WESTERLEE DE LIER, !S mrt. Andijvie S5—77. '15000 kg; alieantc 305315, 200; komkom, (krom) 31—95. 1500: spruiten AI 135—143.' 5500;' AH 103—115: BI '135—'143; Bil 06-rTO; CTI 33;- DII 1.18; witlof 97—112; rabarber 85ICC spinazie 75—97, 10000 kg.; stoofsla 30—35, 3500; toma ten. A 150 kg,; uien 17—24, 450 kg.; nere A 51—«5.830 kg.; Br'25: C'6: prei AI 59. 1200 kg.;'BI 50; komkom A 89—-70, 13.000 extra; B 61—63, 17,000 I: C 61—56. 1200 bin; D 46—43; E .41—43;-.,F 31: sla I,:I1—83,.-"650.000 'stuks; peterselie 11—27, 11CÖ bos; raapstelen 58li, 10.000; radijs 40-52, 3500; selderij 5)i—17, .6200. -»• ri'. waWlBWiWi) (Van'onze correspondent). HOEK IVAN HOLLAND Deze zomer zal de jeugd in een eigen zwembad te recht kunnen. Dat wordt de inlossing van een. belofte die de toenmalige burge meester Van Walsum in 1958 deed. Groot is; het bad niet, tenminste nog niet.'Voor lopig is het project beperkt tot een een voudig instructiebad, waarvan, de kuip dezer dagen gereed kwam. Deze eerste stap is echter al een voor uitgang. Ondanks al het water rondom was er g-een geschikte gelegenheid meer om de Hoekse jeugd het zwemmen, te Ieren- In 1960 werd de Berghavén afge keurd wegens verontreiniging. Toen werd men aangewezen op het Vlaar- dingse Kolpabad. En dat was voor de liefhebbers een kostbare zaak, uitgezon derd dan - voor de vierde klassen der lagere scholen, die op gemeentekosten gingen. Als het bad over enkele maanden klaar is zuilen, ook andere scholieren kunnen leren zwemmen. En de. leden der Hoekse Sportvereniging hoeven dan in de zomer niet meer per bus naar Vlaar dingen om te trainen. CLAUDIA Een moderne ring. In breedten van 4 tot en met 10 mm. Een Constant rlngl JUWELIER HOOGSTRAAT 164 HOOGSTRAAT 152 BEIJERLANDSELAAN 176 ROTTERDAM (Van een onzer groepswerk" in brede krin- ren. De heer Sey liet ver- gen de aandacht trekt stek gaan door zijn drukke SCHIEDAM De ge- De expositie in St. Joris werkzaamheden en de heer meentelijk inspecteur van Doele zag de heer Kamp Smit werd zondag in het onderwas, de heer C. A. 'als een poging de jeugd in ziekenhuis opgenomen. De Kamp, opende woensdag- psychische zin over de bedoeling was geweest dat avond in het clubhuis St. drempel te brengen ten- ze met de jeugdige bezoe- Jons Doele aan het Doele- einde de onbekende gewes- kers een kunstzinnig bab- plem 1, een schilderyen- ten van kunst en schoon- beitje hadden gehouden en tentoonstelling. Hij zei dit heid te betreden. Kunst be- dat ze daarna met een aan- experiment toe te juichen, tekent allereerst zelfverrij- tal jongelui naar de boven- „De ontwikkeling van de king en het op artistieke verdieping waren gegaan jeugd heeft hoofdzakelijk wyze bedrijvig zijn, het om daar hun creatieve be- gelegen in het verstande- maken van mooie dingen, gaafdheid te laten botvie- Hjke en sportieve vlak. js een vorm van zin volle ren. De ingrediënten verf, Eerst de laatste tijd begint zelfwerkzaamheid, waar- kwasten en papier, stonden men te begrijpen, dat de -,-an de mens ook op latere al klaar, jeugd ook esthetische vor- leeftijd de vruchten kan Aardig was het te zien ming nodig heeft'plukken. met welke verwonderde Hij legde vooral de na- Het werk, dat de twee blikken de jongens en druk op het hedendaagse schiedamse schilders in het meisjes de schilderstukken vrije expressiewerk en ciubhuis exposeren bezit bekeken. Elke avond van noemde daarbij als voor- alleszins verantwoorde 19.00 - 22.00 uur, op 17, 18, beeld de huidige tentoon- pjctorale techniek. Het was 21, 22 en 23 maart, is deze stelling in het Stedelijk jammer, dat beide kunste- tentoonstelling met experi- Museum, die onder de titel naars niet op deze ope- mentele inslag gratis te be- „Kindertekeningen en ningsavond aanwezig wa- zichtigen. SCHIEDAM Geboren: Yvonne <lv M Groenendijk én C Ekelaar:- Yvonne M J dv J C A Hendrikx en A Baron; Karin av A J Suttorp en A-M H Kléin; Alexandra W 3 dv W J Hollander en G A M. van Kampen., Overleden: M P Bakker, 79, echtg: Vol:. J C Goudswaard, 53; G C A van Geene, 92., wedvan der Tuijn. Ditoefenlnc klesrecbt door personen die in dienstbetrekking zijn. De burgemeester van .Schiedam wijst met het oog op boven vermelde verkiezing, die 23 maart a.s. zal worden gehou den. op de onderstaande bepa lingen der kieswet. 1. Volgens artikel L 10 der kieswet is iedere werkgever - verplicht te zorgen, dat iedere werknemer die bij hem in dienstbetrekking is en bevoegd is aan de stem ming deel te nemen, voor zover deze niet buiten de t(Jd van zijn diecstbetrek- king aan de verkiezing kan - deelnemen, daartoe - de ge legenheid krijgt. Deze- ver plichting geldt niet ten aan-, zien van de! werknemers. die uit hoofde van hun dienstbetrekking, binnen de voor de stemming bepaalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zdj 'aan de stemming kunnen deelne men. of in een aangrenzen de gemeente; tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet -meer dan ge durende twee achtereen volgende uren verhinderd zullen zijn. hun arbeid, te verrichten. 2. Op grond van artikel X 9 der kieswet is de werkge ver die bovenvermelde ver plichting niet nakomt straf baar. Schiedam, 16 maart 1966, De Burgemeester voornoemd. H. Roelfsma. WAWM© MAM QX'ion Inenlingsêwang, De directie der Elec- trische Spoorweg-Maatschappij te Haar lem, heeft dé order uitgevaardigd, dal in verband met het voorkomen van pokfcengevallen, conducteurs en wagen- voerders zich moeten laten inenten. Geen school" bij een koude kachel. Door gebrek aan brandstof moest de Openbare Schoot te Erica worden, ge sloten. (Erica ligt midden in 't turf land.) Gelukkig maar, dal de lente heuS op komst is! hun achteruitrijdlamp ingeschakeld en ddeze gericht op het gezicht van de chauf feur achter hem. Deze uon, aldus de; getuige, toen weinig anders doen dan ten, tweede male proberen de personenauto te passeren en-hem in het verkeer kwijt te raken. Juist bij die manoeuvre, drie uiteraard nogal scherp werd uitgevoerd/ was de botsing ontstaan. „Ze moesten", zo besloot de getuige, „de jongens voor het leven hun rijbewijs afnemen". De beide wegpiraten erkenden hun schuld, hoewel één van de twee toch nog probeerde deze in de schoenen van de chauffeur te schuiven, die, volgens hem,.' onvoorzichtig was lepasseerd. „Het onge luk, is niet ontstaan doordat wij hem zouden hebben verblind, maar door zijn eigen onvoorzichtig rijden", meende hij. De'officier, van justitie, mr. G. G. Ab- eln, zei in zijn requisitor, dat hij zich kon aansluiten bij de wens, de rijbewij zen in te trekken. zo niet voor hun hele leven dan wel voor geruime tijd. Hij eiste, tegen beiden zeven dagen gevange nisstraf en twee jaar niet rijden, met voor S bovendien een geldboete van vijf tig gulden. De kantonrechter veroordeel de conform. „A/JOET JE zien, Jan", zei ,eea- mvan m'n collega's tegen me, toen hij me vol enthousiasme een luchtfoto onder m'n: neus duwde. „Jammer",, zei hij, „dat. ik die niet méér' kan gebruiken. Want die kerk staat er nog op en die is hu weg. Maar'dat'metro-station en dat stuk viaduct staan er heel goed op. Daar-, in is nu al een prachtige lijn te, zien." Die.; collega schrijft verhaaltjes/!; over de opbouw van Rotterdam, over "nieuwe -wegen, nieuwe bouw werken. nieuwe bruggen,/ nieuwe f pleinen en allerlei andere zaken die' nieuw en groots zijn. "Wat hij me liét, zien, was een luchtfoto van het metro-station Zuidplein met daar bij hét zwembad, de her vórmde Nieuwe Kerk en allerlei wegen in aanleg. Inderdaad, hij zou die foto bij geen vanz'n stukjes kunnen. - gebruiken, omdat dé Nieuwe'Kerk nu is gesloopt, tegelijk .met de. laatste resten van het /Brabantse:; ,'Dorp. Ik kon 's mans enthousiasme niét in- alle -opzichten delen. - Zeker,, -ik heb enige tijd geleden bet project ■gezien van de dienst van stadsoat-f /wikkeling, welke dienst - daar- een Zuidplein in-twee-etages wil mari ken. Een plein zoals Rotterdam nog nóóit heelt gezien. Ik héb ook ge- hon-d, dat een» groot aantal mid-, d -nders.in de omgeving het he- 1 l niet eens zijn met -dat pro-- jee...Die oppositie was zo- krachtig, dat er allerlei besprekingen óp-hoog-niveau 'van kwamen "."ehfl dat er zelfs een compromis moést worden gesloten. Er zou een vereen voudigd Zuïdpleinplan komen: - V- Voor de mensen uit de practijk, dié in <1 die: omgeving huk -zaken! doen, is dat project-het einde, voor de stadsontwikkelaars een basis voor latere uitbreiding. T)E EERSTE gedachte, die by het, zien vandiefoto in me opkwam was: „moet dat! nu?" Want/ die Niéuwe.Kerk stond op een be hoorlijke afstand van het metro-sta tion. Voor dat station behoefde zij heus niet te wijken. Zij moest; plaats maken voor het plan van de dienst van stadsontwikkeling, waar- voor mijn collega zo warm loopt. Was het nu echt onmogelijk, die Nieuwe Kerk te behouden, die op te nemen in een ander soort Zuid- pleinproject? We- zijn de laatste tijd in Rotterdam zo gauw geneigd om te zeggen „gooi maar weg". Of die-kérk al dan niet zou passen in een nieuwe omgeving? Waarom niet. De Nieuwe Kerk was char mant en vooral pretentieloos,- eer-/ lijk-landelijk. Zij zou: op een wijd grasperk heel mooi hebben gestaan. Neen, ik ga me niet te buiten aan termen als „monument van het vér- leden",-want monumentaal was de Nieuwe- Kerk-zeker,niet. Maar de dienst van stadsontwikkeling en.de mensen die denken zoals mijn colle ga-van-de-opbouw hadden er toch wat vriendelijker mee "kunnen omspringen. Het doet me zo alle maal dénken aan de houding dié men in deze moderne samenleving aanneemt tegen alles wat niet tot de allermodernste tijd behoort. Ik las eens een verhaal over een Indi ase student; die na een verblijf van j aren in Europa was teruggekeerd naar zijn familie en daar verte) over het leven in onze westerse con treien. Hij had het ook over de bejaardenzorg, onze bejaardencent tra en al wat er nu voor de oude ren wordt gedaan. Het commentaar van zijn tachtig jarige grootmoeder op onze bejaar- dencentra was kórt: „Wat zielig!" De student keek even verwonderd en zei: „Maar die oude mensen wil len zelf naar die bejaardencentra, want het ontbreekt hun daarin aan niets. Die zijn helemaal niet. zie lig." „Neen, dat bedoel ik niet," 2«i grootmoeder. „Wat zielig voor dè jonge mensen dat zij de ouderen moeten missen.": „.*1 M'n collega haalde, toen ik hem - da.t allemaal zei, zijn schouders op. „Waar maak! je je druk om",'vond hij. „De Nieuwe Kerk is toch al weg." Hij heeft nog gelijk ook. En eVI zal heus wel. een andere, gestroora- lijnd-modeme kerk ergens voor. in de plaats komen: -

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1