1 s - lllpisfll mm Prinselijk huwelijk op de plaat Felle aanval van ir. Van Dis op andere partijen Vrouw deed grepen in boodschappentassen Cargelli gaat zomer zigzaggend tegemoet Nieuwsgierigen ook strafbaar mmmmmmn Grote dijkval N.-Beveland •BKii i Feestverlichting op Westersingel vernield Appèl aan de SGP-kiezers Zware eis tegen zakkenrolster Gladde, „eenvoudige" mode Dronken zeeman sloeg inboedel café in scherven HAL-schepen weer in de bloemen Meuwe veerdienst Italië- Griekenland Studie vaargeulen naar Theems Zandbak gezonken na aanvaring Extra treinen voor stadion ICI bouwt weer fabriek in Europoort-Oost SCHADE DOOR SCHOLIEREN IN BLIJDORP RDM stelt dividend op 13 procent vast Getijvermogen Nieuwe Waterweg nam toe Zeewering en magazijn in zee gestort DE ROTTERDAMMER Pagina fry DINSDAG 22 MAART uJ 2 —S«S^ «toto m& feil?-. - V wip»» Eerste cassette voor H.M. de Koningin Subsidies De Atlantic Passenger Steamship Conference heeft voor het transatlantische passagiersvervoer per schip in 1967 nieuwe ta rieven aangekondigd. Hierop kunnen ter stimulering van het rei zen per schip in nog ruimere mate dan tot nu toe speciale kortin gen worden verleend. Dit werd onlangs bekendgemaakt na afloop van een vergadering van de 22 bij de conference aangesloten rede rijen. De winterseizoentarieven zullen met 5 dollar worden ver hoogd, terwijl de tarieven die van kracht zijn tijdens het 14 we ken durende zomerseizoen 15 dollar hoger komen te liggen. Groei tonnage van „goedkope vlaggen" ca 25 JAAR KOOPVAARPUVIOOT DER WERELD «Si£Sf DEN HAAG H. M. de Konin gin heeft in paieis Soestdijk uit handen van mr. J. Klaasesz (als voorzitter van het Prinses Beatrix- fonds) het eerste exemplaar ont vangen van de cassette ..Het Prinselijk Huwelijk" dat bestaat uit twee langspeelplaten ea een album. De penningmeester van het fonds, mr, D.P.C. de Hoop Schef- fer, overhandigde minister-presi dent Cals een exemplaar. Be twee langspeelplaten bevat ten een klankbeeld van de belang rijkste gebeurtenissen rond het hu welijk van Prinses Beatrix en Prins Claus. Be opnamen beginnen met het aantekenen van het prinselijk paar in het raadhuis te Baaro. Daarna volgen flitsen van de offi ciële ontvangst in de Ridderzaal met de toespraak van mr. Kolfschoten en de conférence van Paul van Vliet. Ook zijn opnamen gemaakt van het burgerlijke huwelijk en de vol ledige trouwdienst in de Wester- kerk. Het dankwoord aan het Ne derlandse volk van Prinses Bea trix en Prins Claus besluit de op namen. Bij de cassette behoort een al bum met kleurenfoto's en de volle dige tekst. De plaat wordt uitge bracht ten bate van het Prinses Beatrix fonds. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Be laatste dagen, vooral in de avonduren, moeten de groe ne en witte lampjes aan de "Westersingel het ontgelden. Baldadige jongelui probe ren herhaaldelijk met stenen de feest verlichting te vernielen. Al meerdere ma len was de politie hierop attent gemaakt. Maandagavond betrapte een patrouille een. van de jongelui (een 12-jarige) op heterdaad. Hij werd meegenomen naar het bureau, waar zijn ouders hem later ophaalden. Vanmorgen is men begonnen de ver lichting te herstellen. GOUDA De 48-jarige bromfietser A. J. Breuker uit Gouda, die maandag morgen op de Gouderaksedijk in botsing kwam met een personenwagen en daar bij een schedelbasisfrattuur opliep, is in de loop van de avond in het Van Ifcter- sonziekenhuis overleden. De Koningin heeft op paleis Soestdijh de eerste cassette met twee platen ontvangen, die zijn gemaakt tijdens de plechtighe den van het huwelijk van prinses Beatrix in de Westerkerk en het Amsterdamse stadhuis. Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, voorzitter van het Prinses Bea trix Fonds, overhandigde de platen. De opbrengst komt ten goede aan het fonds. Naast mr. Klaasesz Phonogram- directeur Jack Haslinghuis. RAAMSDONKSVEER Nadat de Dombospolder bij de hoge waterstand in begin december '65 door een dijkdoor braak geheel onder water kwam te staan, was het aannemingsbedrijf De Ko ning uit Genderen j.L donderdag zover dat het gat aan de Dongedijk gedicht was. Het 30 ha grote bouwland toonde wel een troosteloze aanblik, daar het ge heel verzand was gedurende al die maan den dat vloed en eb vrij spel hadden. "D OTTERDAM Ir. C. N. van Dis, secretaris van de Staatkundig Geref. Partij, heeft zich te het kerk- gebouw der Geref. Gemeente aan de Boezemstegel tot de kiezers gericht. De spreker deed daarbij felle aan vallen aan het adres van de PvdA, de Booms-Katholieken en de AK.P. Hij constateerde bij vele RK-leden grote ontevredenheid en zei dat bet kabinet Marijnen ten onrechte verdween. De gevolgen zijn niet uitgebleven, aldus ir. Van Dis. De uitgaven zijn gestegen, de prijzen gingen omhoog en inflatie dreigt. Deskundigen spraken daarover reeds bezorgheld uit. Vondeling zit nu in de zogen en adivseert tot zuinigheid. De voorgeno' men belastingverlaging gaat misschien niet door. Het gevolg is dat de PvdA waarschijnlijk stemmen gaat verliezen omdat het ook "bij deze Statenverkiezin. gen om de landspolitiek gaat. Daarom is noodzakelijk dat de SGP meer leden krijgt. Uitvoerig ging de SGP-spreker in op de rol van de AR in de twintiger jaren toen de benoeming van een gezantschap bij de Paus aan de orde kwam. De AR heeft zich ten aanzien van dit besluit nooit negatief betoond. Zo is het ook gegaan met het voorstel tot lijkverassing, Soheps van de PvdA heeft vorig jaar een motie tot gelijkstelling van verbranding en begraven ingediend en de AR was voor, zodat ook de minister wat dat be- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM ..Het gebeurt niet zo vaak dat een zakkenrolster voor het hekje staat, We krijgen wel vaak aangifte, maar het is bijzonder moeilijk om ze op heterdaad te betrappen". Dit zei dinsdagmorgen de officier (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Ba donna a. la mode zig-zag colore, zo noemde Cargelli de show die hij maandag in zijn boutique aan de Claes de Vrieselaan Baf. Een bena ming voor een show, die inderdaad uit sluitend bestond uit modellen met zig- zag-Mjnen. Zig-zag-strepen, In een afste kende kleur, op alle hoogtes en laagtes, zig-zag-naadverwerktogen zig-zag-uïtsnij- dingen, er was niet één model dat niet san deze regel beantwoordde. Bit nieuwe inzicht in de mode kwam de collectie van Cargelli ten goede, vooral bij de avondtoiletten Hadden die zich tot dusver gekenmerkt door een over daad aart glinsterende pailletten, glim. mende lovertjes of stofbloemen, dit' maal waren ze alle glad, zonder enige versiering dan de zig-zaglijn op taille-, buste- of heuphoogte,. De fijn was ver der vloeiend, en Cargelli had veel met voile gewerkt, zodat het strakke van de stfrepen werd veracht, ;Voor wat de andere kleding betreft: ook hier de strenge vasthoudendheid aan de lijn. Japonnen waren bijzonder mooi, de tailleurs hadden die enigszins pompeuze lijn die Cargelli kennelijk graag ziet: de mouwen waren bijvoor beeld vaak een beetje bot Maar de snit was weer even geraffineerd en „meester'lijk als gewoonlijk. „Ogen schijnlijk ziet het er heel simpel uit. maar het is in feite bijzonder inge wikkeld", zei de ontwerper zelf. De rokken bleken gematigd kort, nooit meer dan ongeveer tien. vaak minder centimeter boven de knie. De kleuren waren voor de zomer vrij donker, be halve dan het veelvuldige wit en gebro ken wit. Maar daarnaast zagen we veel bruin, zwart en grijs. Een compliment voor de bijzonder flat teuze hoedjes. Be ene soort bestond uit een moeilijk te omschrijven shawl, die op ingenieuze wijze rond het hoofd geknoopt lijkt maar die in feite toch een soort hoed is, de andere soort bestond uit een (waarschijnlijk Hem mende) band versierd met stofbloe- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In de nacht van maan dag op dinsdag kreeg de eigenaar van «en café aan de Pastoriedijk onenigheid met een bezoeker, de 32-jarige zeeman A. G. uit Rotterdam, over een betalmgs- kwestie. De zeeman, die dronken was, maakte zich zó boos, dat hij ongeveer met een stoel de inboedel van het café kort en klein sloeg. Schade ongeveer J 400,- Be man werd aan het bureau Be Slinge in bewaring gesteld. ROTTERDAM Be algemene verga dering v-an aandeelhouders van De Rot- terdamsche Droogdok Maatschappij N.V. heeft de balans en verlies- en winstreke ning over het boekjaar 1965 goedgekeurd en het dividend vastgesteld pp 13 "U (over 1964 eveneens 13 terwijl voor hou ders der bewijzen van oprichtersrechten •wordt bestemd ƒ2.132 verhoogd met f 1.20 uit het hun toekomende onver- Heelde saldo, in totaal derhalve 2.133,20 per bewijs tover 1964/2.132) tot commis saris werd herbenoemd de heer mr. dr. K. P. ïf11 der Mandele. men, die achter of boven op het hoofd wordt geplaatst. Eén vraag bleef er bij ons, na de show. Het waren bijzonder mooie modellen, meneer Cargelli, maar had u nu niet even de rokzómen kunnen persen? van justitie bil de rechtbank mr. J. B. de Jong in zijn requisitoir tegen de 49-jarige mevrouw A. M. D. uit Heemskerk. Hij eiste een jaar en drie maanden gevangenisstraf voor een vier tal diefstallen van portemonnaies uit warenhuizen. Tijdens de weekeinden reisde de vrouw met haar man, die een handeltje drijft, naar Rotterdam. In Rotterdam ge komen ging elk zijn eigen weg. Voor de vrouw leidde die naar warenhuizen als C en A, V en D en de Hema. In totaal zou zij zich 16 keer schuldig hebben gemaakt aan diefstal. „Een gemene streek", vond de president mr. It. J. Brunner, „u stond op de loer en als een vrouw stond te kijken naar een jurkje deed u een greep In de boodschappentas". De reclasseringsverenlging uit Haarlem verwachtte weinig van begeleiding. De raadsman, mr, F. G. M, va nSctujndri had niet zo'n hoge straf verwacht Hij vond zijn cliente niet iemand die steelt om er beter van te worden, daar ze voor haar" omgeving bijzonder goedgeefs was. Uitspraak 5 apriL ROTTERDAM Ook dit voorjaar stelt de Holland-Amerika Dijn bezoekers uit de Verenigde Staten en Canada weer in de gelegenheid een transatlantische overtocht te maken met een drietal passa giersschepen, dat met duizenden voor jaarsbloemen zal zijn versierd. Deze spe ciale afvaarten, die de naam Tulip Time Sailings 1966 ontvingen, worden gemaakt door de Rotterdam, de Nieuw Amster dam en de Maasdam, De twee eerste schepen vertrekken resp. 14 en 39 april van New York, ter wijl de speciale reis van de Maasdam 28 april te Montreal aanvangt. In totaal 16.000 bloemen van de keukenhof zullen naar deze havens worden overgevlo gen. Aan boord van de Nieuw Amsterdam en de Maasdam bevinden zich de dames H. C. J. Hermans en M. H. Simonis, bloemenmeisjes die gekleed zijn in het costuum dat eertijds door de hofdames van Jacoba van Beleren werd gedragen. De reis van de Rotterdam wordt meege maakt door de dames J. M. de Graaf en M. C. C. Fesch. Zij zullen zich aan da passagiers voorstellen als Jacoba van Beieren en haar echtgenoot Frank van Borsselen, het Middeleeuwse echtpaar dat over de Atlantische Oceaan terugreist naar het oude landgoed De Keukenhof en dat ge kleed is in bijzonder fraaie historische costuums. Tijdens de overtochten van deze drie passagiersschepen geven deze gastvrou wen lezingen met lichtbeelden, onder richt in het bloemen schikken en het ver vaardigen van corsages. Bovendien zal tijdens deze speciale reizen een vertegen woordiger van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer aan boord zijn. Ook hij zal een aantal lezingen houden en de passagiers alle Inlichtingen over Holland in bloei verstrekken. Er worden tijdens de reis documentaires over bloemen vertoond, terwijl ook in het dagelijks scheepspro- gramma op allerlei wijzen bloemen wor den betrokken. treft in de toekomst wel positief zal rea geren. In de Eerste Kamer heeft de AR ook voor een Zondagswet met veel ver ruimingen gestemd. .De SGP is niet tegen het geven van subsidies", meede de heer Van Dis, „mits het algemeen belang wordt gediend en Gods Woord wordt gewaarborgd. Wij zijn bijvoorbeeld tegen overheidssteun aan openbare leeszalen omdat deze ver derfelijke zedenverwilderende boeken verstrekken. Harry Mulisch, die ook der gelijke beken schrijft, kreeg van mi nister Cals in de vorige regering een opdracht tot het schrijven van een boek. Van 't Reve, eveneens een zedenbeder vende schrijvr, kreeg een staatsprijs. De homosexuelen worden In de gele genheid gesfpld een eigen blad nlt te geven; terwijl zij al zoveel sonde bedrij ven, krijgen zij ook nog de kans vuile en Godslaterfijke taal te bedrijven. Ook worden subsidies verstrekt aan ballet, dans- en toneelgezelschappen J)e zondag wordt door het bedrijven van sport en het open zijn van cxfé's steeds meer ontheiligd. Onder het mom van recreatie- bevordering worden pretparken en cam pings gesticht waarbij de boeren hun kostbare grond kwijtaken. Daartegen verzet de SGP zieh heftig. Deze partij zaad des Evangelies uitstrooien." Voor ir. Van Dis had ds. Vergunst zich uitgelaten over de nadelige invloed van sommige tv-programma's, met name „Zo is het toevallig ook nog eens een keer". Ook veroordeelde hij seiherp het optre den van de Amsterdamse provo's. Als laatste spreker zei ds. H. van Leeu wen onder andere: „Het gaat bij het stemmen om de naleving van Gods Gebo den. Dat moet ook de taal der overheid zijn". Öxaat AMSTERDAM De procureur- generaal bij het Gerechtshof in Am sterdam, fungerend directeur van politie, mr. M. H, Gelinck, deelt mede dat hij naar aanleiding van de gebeur tenissen van het afgelopen week einde besprekingen heeft gevoerd met de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, met de officier van jus titie, hoofd van het arrondissements parket, dr. J. F. Hartsuiker, en met de hoofdcommissaris van politie H. J. van der Molen. De conclusie van deze besprekin gen is geweest dat ordeverstoringen, als die welke gedurende het week einde plaats vonden, niet meer kun nen worden geduld en dat daartegen door de politie volgens de haar te verstrekken, instructies zal worden opgetreden. Onder meer zal bij dreigende orde verstoring artikel 186 van het Wet boek van strafrecht worden gehan teerd. Dit artikel luidt: „Hij die opzettelijk hij gelegen heid van een volksoploop zich niet onmiddellijk verwijderd na het der de door of vanwege het bevoegd ge zag gegeven bevel, wordt met een gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of een geldboete van ten hoogste 1200." Iedere deelnemer aan een volks oploop en dus ook een eventuele be langstellende zal zich aan een straf- Nieuwe tarieven voor varen over Atlantic De periode waarin de speciale ex cursietarieven waarbij een reduk- tie van 15 pet. wordt verleend van kracht zijn wordt in 1967 aanzienlijk verlengd. Voor passagiers die naar Amerika reizen wordt de periode waarin deze tarieven van toepassing zijn met 61 dagen verlengd, zodat de excursietarieven in 1967 gedurende ne gen maanden van het jaar van kracht zijn. Voor passagiers die naar Europa varen is het tijdvak waarin van deze speciale tarieven profijt getrokken kan worden, met 30 dagen verlengd. Het aantal dagen dat de van excursie tarieven gebruik makende passagiers maximaal overzee mogen verblijven is verlengd tot 35 dagen. De 5 pet. retourreduktie die tot nu toe slechts van toepassing was voor reizen in het winterseizoen, zal in 1967 gedurende het gehele jaar van kracht zijn met uitzondering van de zes drukste weken van het zomersei zoen. Deze uitbreiding betekent niet alleen een voordeel voor passagiers die de heen- en terugreis per schip maken, maar hiervan kan ook geprofi teerd worden door hen die, hetzij de uitreis hetzij de heenreis, per vlieg tuig maken. De retourreduktie bij een reis per vliegtuig wordt nl. alleen verleend indien een soortgelijke re- duktie ook bij de reis per schip van toepassing is. Aan agenten die zg. begeleide „al les inbegrepen"-r eizen organiseren waarvan een gedeelte per schip wordt gemaakt, zullen ruimere faciliteiten worden verleend Voorts zal ia 1867 een reduktie van 20 pet. worden toe gestaan aan groepen van tenminste 20 studenten die in het winterseizoen rei zen. Da bestaande zomerseizoenperioden van 1 mei tot 7 augustus voor het passagiersvervoer van Amerika naar Europa en van 1 juli tot 7 oktober Rotterdam. voor het verkeer van Europa naar Amerika blijven ongewijzigd gehand haafd. Efthymiadis Lines gaat een nieuwe passagiersdietist openen tussen Italië en Griekenland v.v. Met ingang van 21 mei zal het m.s. Sofia, een veer boot die plaats biedt aan ongeveer 900 passagiers en ongeveer 200 personen auto's, gaan varen tussen Ancona en Patras. Griekenland komt de laatste jaren steeds meer in de schijnwerpers van het toeristenverkeer, hoewel de lan gere reisduur voor velen nogal be zwaarlijk is. Gezien de vele be zienswaardigheden en toeristische evenementen is Griekenland vooral aantrekkelijk indien men over een eigen vervoermiddel beschikt. Door de nieuwe dienst wordt, het mogelijk binnen 3% dag vanuit Nederland in Griekenland te zijn. Ancona namelijk wordt via de Sint Bernard tunnel m ongeveer twee etmalen bereikt en de overtocht naar Patras neemt 36 uur In beslag. Da Sofia is speciaal ingericht voor toeristen met auto's. Er zijn comforta bele hutten, winkels, dansvloeren en een zwembad aan boord. De rederij wordt in Nederland vertegenwoordigd door Broekeman „Motorships" N.V, te In Londen is men sinds enige tijd bezig met een wetenschappelijke bestudering van de vaargeulen die toegang geven tot de rivier de Theems. Men wü nagaan welke moge lijkheden kunnen worden verschaft om grote tankers toe te laten. In samenwerking met de hydrogra fische afdeling van het ministerrie van defensie verricht de Port of Lon don Authority regelmatig onderzoekin gen in het gehele mondingsgebied. Bepaalde studies hebben uitgewe zen dat een zandbank zich in de loop der jaren aan bet verplaatsen Is. Dit brengt uiteraard belangrijke conse quenties mee voor de benadering van het vraagstuk. De PLA heeft meege deeld, dat het patroon van de bewe gingen tot dusver nog niet is vastgesteld, maar dat men er binnen afzienbare tijd zeker achter zal ko men. De grote tankschepen met een diep gang van 45 voet gaan nu de rivier binnen wanneer het getij het hoogst is. De PLA hoopt dat de studie de middelen zal aanduiden om de toe gang van deee schepen ook buiten hoogtij mogelijk te maken. Dit impli ceert een grotere concentratie van de scheepvaart aan het meest oostelijke uiteinde van de vaarweg. De PLA heeft in verband hiermede al een gro ter vaargebied onder haar controle gekregen. De inlichtingen die men uit deze studie hoopt te winnen kunnen ge bruikt worden voor het vervaardigen van een schaalmodel van het rivierge- bied in het hydrografische proefsta tion. Op het ogenblik beschikt de wereld over ongeveer 160 miljoen ton aan seheepsruimte. Een enorme hoeveel heid als men bedenkt dat het cijfer voor 1955 nog 100 miljoen en yoor 1939 60 miljoen ton beliep. Opmerkelijk in die groei van de laatste tien jaar is de tonnage van de zg. „goedkope vlaggen". Van 1956 tot en met 1963 steeg de tonnage van deze groep van ruim 8 tot liefst 23 miljoen tón (waarvan Liberia 17 mil joen ton voor zijn rekening neemt) Ook het aandeel van de commu nistische landen is flink toegenomen. In 1955 bezaten deze landen gezamen lijk bijna 3 miljoen ton, nu reeds 11 miljoen. Over de lange periode 1939-1965 is het aandeel van West Europa, de Ver enigde Staten en Japan gedaald, na melijk van ongeveer 90 tot ruim 70 procent. Bijgaande statistiek geeft een duide lijk beeld van de verdeling van de schepen over de diverse landen. VERDELING VAN DE KDOFVAAP.D'JVLLOT DER VVERELDtaRRTon) IN 1339 EN 1965 s baar feit schuldig maken indien hij zich na de daartoe gegeven bevelen niet onmiddellijk verwijdert. De eventuele schuldigen zullen zo snel mogelijk worden berecht. Indien nodig zullen de artikelen 540 e.v. van het Wetboek van strafvordering wor- den toegepast. Deze artikelen geven wanneer de openbare orde door straf bare feiten ernstig is aangerand de officier van justitie de bevoegdheid iemand in verzekering te stellen, ook in die gevallen waarin dit anders niet mogelijk is. Aldus een verklaring van de procureur-generaal in Amsterdam. DEN HAAG Sinds de aanleg van de Nieuwe Waterweg in 1872 is deze vaar weg diverse malen verbreed en verdiept. De afgelopen jaren zijn ook in en voor de mond baggerwerken uitgevoerd ter wille van het toegankelijk maken van Europoort voor schepen van zeer groot formaat Tengevolge van laatstgenoemde wer ken is het getijvermogen van de Nieuwe Waterweg toegenomen. Het effect hier van op ae hoogwaterstand valt binnen de fluctuaties, waaraan de gemiddelde waterstanden in een getijgebied van natu re onderhevig zijn en waarmee bij de bepaling van de dijkshoogten reeds reke ning is gehouden, aldus heeft minister J. G. Suurhoff van verkeer en waterstaat geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid voogd Cbp). De minister zei derhalve niet te kunnen bea men dat de in het afgelopen jaren in en voor de Waterweg uitgevoerde bagger- belai KATS Tussen zondagavond maandagmorgen heeft zich in de pol der „Leender Abraham" bij Kats op Noord-Beveland een dijkval voorge daan. waardoor ongeveer 350 meter zeewering in de Oosterschelde is ver dwenen. Hierdoor is ongeveer tien hectare land onder water komen te staan. Met een eventueel herstel vaa de djjk zouden tonnen gemoeid dj. Gevaar voor de andere polders in lot gebied, waar de dijfcva zich heeft voorgedaan, is momentee niet aan wezig, omdat deze beschermd worden door een inlaagdyk. De dijkval te Kats zou als een van de grootste kun nen worden beschouwd die zich ooit te Zeeland heeft voorgedaan. ang werken een toename van enig van de kans op dijkdoorbraak zouden iki kunnen veroorzaken. In verband hiermee ziet hjj dan ook een aanleiding over te gaan tot eniger maatregel, die verder gaat dan inder tijd door de Deltacommissie is gead viseerd en overeenkomstig dat advies krachtens de Deltawet tot uitvoering wordt gebracht gee lei In de ondergelopen polder stonden geen woningen of boerderijen. Een op de dijk staand magazijn van het waterschap is met de zeewering in de golven vet- clweaen, Hoewel peilingen in de aftelo pen jaren een verdieping voor de kuit aangaven, is de dijkval als een voikcrr.es verrassing gekomen. Dit blijkt wél tut het feit, dat zondag nog door twintig sportvissers van de dijk gebruik is ge maakt. Naar de dijkgraaf van het waterschep Noord-Beveland, de heer M. W. vas Arenthals, verklaarde, Is aan herstel met te denken. De maatregelen zullen rich beperken om van de inlaagdijk een zee wering te maken, door ihet aanbrengen van glooiing en zinkstokken. Momenteel worden door het waterschap in samenwerking met de provinciale wa terstaat peilingen verricht om de totale schade te kunnen bepalen en maatrege len te nemen voor verdere oeverveisdmi- ving. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Maandagavond laat heeft op de Nieuwe Maas ter hoogte van de Beneluxtunnel bij Vlaardlngen onge veer 100 meter uit de noordelijke oever bij de Vijfsluizen een aanvaring plaats gehad tussen het uitgaande m.s. Soldrott, groot 5044 br.reg.ton en de rivier overva rende geladen zandbak Vissen, groot 3100 ton. De Vissen is ongeveer 20 meter uit de noordelijke over bij de Vijfsluizen gezonken. De Soldrott is teruggekeerd naar Rotterdam. Geen persoonlijke onge lukken. De scheepvaart was ter plaatse ongeveer 1 uur gestremd. In verband met de voetbalwedstrijd NederlandWest-Duitsland. die morgen wordt gespeeld in het Feijenoord-stadion (aanvang 20.15 uur), wordt het publiek er op gewezen, dat het in verband met de te verwachten grote verkeersdrukte, de voorkeur verdient, gebruik te maken van het openbaar vervoer. De R.E.T. heeft een groot aantal extra trams i zet, terwijl ook de N,S. de dienstregeling heeft gewijzigd. Een aantal extra treinen brengt het publiek tot onmiddellijk voor het stadin. De vertrekplaatsen en -tijden zijn als volgt: Amsterdam: 1722 en 17.48; Roter- datn C.S. van 1859 tot 1937 iedere 5 minuten; Utrecht: 18.18: Den Haag: 3821. 18.31, 18.42, 18 57, 19.12; Hoek van Hol land: 13-21; Schiedam: 18.30, 18.40, 18.45, 19 30. Na afloop vertrekken extra treinen van hetzelfde station in de richting Amsterdam, Hoek van Holland, Utrecht. Het verkeer met bestemming Dordrecht zal, voorzover dit geen gebruik maakt van de Van Brienenoordbrug, worden omgeleid. Vanuit de Maastunnel wordt het verwezen via de Dordtsestraatweg- Lombardijen. Vanaf de Maasbruggen via Rosestraat - Beijerlandseiaan - Groene Hilledijk - Dordtsestraatweg - Lombardij- en- De opening van de Konlnginnebrug van 18.40-19.00 uur vervalt. De brug is wel open van 19.46 tot 19.57 uur. Een ieder wordt geadviseerd tijdig van huis te gaan. ROTTERDAM Imperial Chemical In dustries is van plan haar produktiecapaci- teit voor „alloprene" chloorrubber te ver dubbelen door uitbeiding van fabieken in Engeland en de bouw van fabrieken in de Verenigde Staten en Europa, zo heeft ICI (Holland) N.V. in Rotterdam bekendgemaakt. De investeringskosten zullen dertig tot veertig miljoen gulden bedragen. De Europese fabriek wordt gevestigd in Europoort-Oost en zal een capaciteit van zesduizend ton per jaar krijgen. Eu ropoort is yoornamelijk gekozen omdat het geschikt is voor de levering van het produkt aan afnemers in de Europese Economische Gemeenschap. Op het ogen blik wordt dertig procent van de produc tie van „alloprene" in Engeland nat West-Europa uitgevoerd. De Amerikaanse dochtermaatschappij ICI (Organics) Inc., bouwt op het ogea- blik een fabriek in Bayonne (New Jersey), die „alloprene" zal vervaardigen voor (je Noordamerikaanse markt. Deze fabriek zal binnenkort klaar zijn. „Alloprene" wordt gebruikt als «en grondstof voor verf, vooral verf die in de industrie ea de scheepsbouw wordt ge bruikt, en vindt ook toepassing in de bekledingsmaterialen, onder andere voor de bescherming van beton en metsel werk, in drukinkt en plakmiddelen voor industrieel en huishoudelijk gebruik. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het afgelopen wee keind is er in Diergaarde Blijdorp Wj het bezoek van enkele duizenden Rotter damse scholieren nogal wat schade aange richt. Zo werden enige ruiten ingegooid en grasveldjes en bloemperken vertrapt- De scholieren bezochten de diergaarde op het gratis toegangsbewijs dat ze na mens de gemeente uitgereikt kregen trf gelegenheid van het huwelijk vaR Prinses Beatrix en Claus von Amsberg. De eerste scholieren maakten op de huwelijksdag reeds gebruik van hun (o- ranje) toegangsbewijs. Het vorige en bet afgelopen weekeinde hebben totaal onge veer tienduizend scholieren de dieren tuin bezocht. De direktie van de diergaarde zsi nauwlettend toezien dat vernielingen W het vervolg (de toegangsbewijzen Pln tot 1 september geldig) niet meer wor- den gepleegd.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2