Regelmatige controle eerste taak OOSTVOORNE KRIJGT NU flü Jan de Kluyver damkampioen ofjn stoel 1 Ahoy'-skelet zeeg ineen Aanvaringen op Nieuwe Waterweg en Waalhaven P. van Dam overleden Ravage maar gelukkig geen ongelukken Vierhonderd ton wegend gevaarte valt in water f' Interkerkelijke uitzendingen uit Rome Zwart Wit-Aj ax via tv en radio \e avenj maar geen ongelukken Klachten tegen Amsterdamse poli ti e-a genten TIENJARIGE MILJONAIR GoedeVrijdag als trouwdag Non stemt per ongeluk blanco -Twee gewonden bij val kraanbrug Stembiljetten met fout Gruyters vindt ;ing Stuk van Anouïlh voor GvP-lyceum Uitkering van verhoogde kinderbijslag Lichaam van verdronken runner gevonden h heetman DE ROTTERDAMMER Pagina 4 WOENSDAG 23 MAART 1066 ROIEX vuor een zéér persoonlijk interieur... Hoogstraat 99 Tel 010-122198 tail# se&Ssè (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij de ma chinefabriek Hensen NV aan de Eemhavenweg is dinsdag avond een kraanbrug van vier honderd ton en een lengte van 92 meter in het water gevallen. De brug was juist op twee pontons in de werkhaven geplaatst toen. een der stut ten op een. ponton het begaf. Daarna aakten ook de stutten van de andere WILTON-FIJENOOREI N.V.j M JL_ GEMEENTE SCHIEDAM PORTIER WERKSTER li a V' REGELMATIG ADVERTEREN verstevigt de band met Uw relaties -uii- I'aan&sb, mmsMMSS (Van onze radio- en televisieredactie) HILVERSUM NCRV. KRO en CVK/IKOR en RKK zullen grote aan dacht besteden aan het bezoek dat dr. Ramsey, aartsbisschop van Canterbury, aan paus Paulus in" Rome brengt De NCRV begint vanavond in de Hadiokrant met een kort verslag van de eerste ont moeting tussen de beide kerkelijke hoog waardigheidsbekleders. Morgenochtend geven de gezamenlijke kerkelijke zendge machtigden tussen 9.50 en 11.00 uur een directe reportage van de liturgieviering in de Baseliek van St Paulus buiten de muren van Rome, Tijdens deze plechtig heid zullen paus Paulus en dr. Ramsey verklaringen afleggen. De KRO verzorgt tussen 9 en 10 uur een radioreportage yan de gebeurtenissen. 's Avonds kan men om 10.45 uur op Nederland 1 een samenvatting zien van deze belangrijke gebeurtenis in de geschiedenis der kerken. „Groote Schouwburg' weer Opera (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM De Groote Schouw burg te Rotterdam-Zuid zal na zeven jaar weer worden bespeeld door een ope ragezelschap. „Forum" uit Enschede «dart op zaterdag 2 april met een opvoering van de opera „Nabucco" van Verdi, met in de belangrijkste rollen: Bert Bijnen (Nabucco), Harry France (Ismaele), Ge rard Groot (Zacharia), Mlzzy van der Eanz (Abigaille), Anneke van der Graal (Fanena), Frans Boek (hogepriester van Baal), en Vasco da SUva Gil (Abdallo). De hoge kosten aldus de directeur van de Groote Schouwburg, de heer C. L. y. d. Lugt Melsert zijn er de oor dameshorloge -18 kt goud modieuze nouveauté: chic, bijpassend bandje bij e!ke japon edeisteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 - tel. 11 66 70 rotterdam „Kameleon" vanaf f 600,- filiaal: oostzeedijk 155-157 zaak van dat er sinds 1959 geen opera voorstellingen meer zijn geweest Als par ticuliere onderneming is het nu eenmaal onmogelijk door te gaan als niet alle voorstellingen voor een uitverkocht huis kunnen worden gegeven. Het zal dan ook van de publieke be langstelling afhangen of het streefgetal van vijf a zes voorstellingen per jaar kan worden verwezenlijkt. „Forum" heeft een goede naam gekre gen, Het gezelschap werd tien jaar gele den bij de opening van de Schouwburg te Enschede in het leven geroepen met het doel de noordelijke en oostelijke pro vincies, die veelal verstoken bleven van goede operavoorstellingen, te dienen. Ook de randsteden in het Ruhrgebeid worden bezocht. Sinds drie jaar beschikt „Forum" over een eigen orkest met Gustay ïfillebom als dirigent BIJSCHRIFT Scène uit Verdi's „Nabucco", zo ols „jforum deze opera in Rotter dam zal opvoeren. Rechts Gerard Groot als Zacharia en tegenover hem Bert Bijnen in de titelrol. (Van een onzer verslaggevers) OOSTVOORNE - De gemeenteraad ia akkoord gegaan met het voorstel tot instelling van een z.g. reukcomniissie. Dit voorstel was weer gegrond op de suggesties, die de Stichting Europoort- lekbelangen in die richting had ge daan. De commissie zal o.a. moeten worden be last met het ontvangen van klachten over luchtverontreiniging door de om liggende bedrijven. Het gemeentebe stuur had gekonstateerd dat er de laat ste tijd tekenen zijn, die er op wijzen dat de verbetering in de bestrijding van de luchtverontreiniging wordt ge zocht in het stellen van regels voor het hele land. De stichting daarentegen meent dat de bevordering van de leefbaarheid in deze streek een zaak is van gemeen schappelijk belang van industrie en omliggende gemeenten. Daarom stelde het bestuur voor een „reufccommissie" in het leven te roepen, met als taak het vaststellen van de hinder, het verrich ten van een onderzoek, het bespreken (Van een medewerker) VLAARDINGEN De Constantenaar Jan de Kluyver heeft geen drie, partijen nodig gehad om zich via een barrage damkampioen van Vlaardingen 1966 te mogen noemen. Nadat hij zaterdag de eerste partij van de herkamp op fraaie wijze won, speelde hij Van Splunter (dinsdagavond) vrij gauw naar diens tweede nederlaag. Van Splunter speelde te lang op een combinatie die niet opging en toen was het de beurt aan De Kluyver om de partij een wending te geven, die hem twee schijven winst opleverde. Het eind spel leverde de kampioen geen enkele moeilijkheid op, hoewel De Kluyver van meet af aan de witte schijven van zijn tegenstander onder druk zette. De prijsuitreiking is vastgesteld op dinsdag 29 maart «n wordt gevolgd door gongwedstrijden. De uitslagen van de bordenwedstrij den luiden: W. H. NiestadtJ. Lucessen 20, L. BoudewijnsW. A. Achterberg 1—1, J. Lucassen jr.—D, Mast -0—2. J. J. v. d. Leeuwen—N. Voogt 2—0. van klachten, het aandringen op maat regelen bU de bedrijven, die de stank veroorzaken en tenslotte het uitoefenen van een regelmatige controle. B. en W. van Ooetvoome juichen de voorstellen van de Stichting toe. Zij wil len dat de commissie een adviescommis sie van B, en W. xal worden. Dat betekent dat de commissie pas tot aktie mag «ver gaan na toestemming van het college van B. en W. De commissie moet volgens B. en W. als volgt worden samengesteld, een ver tegenwoordiger van B. en W. en van het recreatiecentrum „Kruininger Gors", een door B. en W. aan te wijzen ambtenaar van gemeentewerken, de heer D. Ros kam, ir. H. Pouderoyen, dr. B, M. Len- sink, een vertegenwoordiger van Gulf en BP en tenslotte een van de Stichting Europoort-Botlek belangen. De heer C. Slinter (prot, dhr.) stelde voor kontakt op te nemen met bestaande waarschuvringscommissies. Dat vond bur gemeester mr, W. H. Sprsnger een goed idee. „Het voorstel is beslist ndet tegen de bedrijven gericht", zei hij. „Waarom doet Rijnmond dit niet", vroeg mevrouw H. van de Nol-Spoor zich af, „of anders de Eilandengemeenschap". De voorzitter wees er op dat de ge meenschap hier geen bevoegdheid heeft. Hij twijfelde er niet aan of de Rijn- mondraad zou gunstig op dit voorstel reageiren. Alleen mevrouw H. van de Nol-Spoor stemde tegen het voorstel. ROTTERDAM Pe %TCRV-televisie zal tijdens de wedstrijd Zwart Wit-Ajax volgende week woensdagavond opnamen maken en die een dag later samen met opnamen van De Vaan in het sportpro gramma via het tweede net uitzenden. Bovendien wil de Radio-ziekenomroep RANQ de gehele wedstrijd verslaan voor de patiënten van het Dijkzigt-ziekenhuis en het Oogziekenhuis. De organisato rische problemen die zich daardoor weer voordoen bij het tot stand brengen van de nodige verbindingen, hoopt men tijdig te kunnen oplossen. VRTEZENVEEN Dinsdagavond is de zesjarige Aaltje Protaaa vlakbij de ouderlijke woning aan de Zanddijk in Vriezenveen, toen ze plotseling achter een bus om de provinciale weg Vriezen- veCrt—'Hafdetvberg, door een personen auto aangereden. Het meisje was op slag dood. of uw gehele interieur-. Bij de Spits kunt u terecht. Bij de Spits ont- vangtu adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt de Spits uw interieuiplan. DOTTERDAM Op de Nienwe Waterweg voor de monding van het Europoort-havencomplex is dins dagavond het Britse motortankschip Hitna, 12.257 ton, in aanvaring ge komen met bet Portugese motorschip Alcobaco, 5.289 ton. De Hitna was geladen met olie en benzine en kwam uit de 2e Petroleumhaven om te worden verhaald naar de 4e Petro leumhaven. Voor de monding van Europoort gaf de Hiraa, die werd geassisteerd door de sleepboten Maas- bank en Schouwenbank de voorge schreven seinen. Het schip voerde de voor bet .invaren van de Europoort gebruikelijke verlichting. Bi; het naar bakboord uitzwaaien, om slaags voor de Europoort te komen zag men aan boord van de Hima plotseling dat de ndet geladen Alcobaco, die even eens uit Pernis kwam en in de richting van de Noordzee voer, naar bakboord uitkwam, terwijl men veronderstelde dat dit schip stuurboord zou houden. Op het moment dat de Hima dwars in de rivier lag. wilde de Alcobaco voor dit schip langsvaren.' terwijl de Hima voldoende ruimte liet om achterlangs varen mogelijk te maken. De Alcobaco liep met de steven aan bakboordzijde tegen het voorschip van de Hima. De verschansing van de Hima werd over een lengte van acht meter naar binnen gedrukt, het dek werd Opgebold en zes spanten wenden ontzet. De schade van de Alcobaco is onbe tekenend. De Alcobaco is doorgevaren naar Antwerpen. Er waren geen per soonlijke ongelukken. O Een tweede aanvaring geschiedde dinsdagmiddag in de Waalhaven bij Pier 1 ter hoogte van het terrein van Cams. Swarttouw. Het Nederlandse kustvaartuig Vliehors, 350 ton, walde AMSTERDAM Bij de officier van justitie en hoofd van het arrondissements parket in Amsterdam, mr. J. F. Hartsui ker zijn twee klachten ingediend tegen het'optreden van politieagenten, tijdens de gebeurtenissen rond de opening van een fototentoonstelling zaterdagmiddag op de Prinsengracht en de Utrechtse- StEen van de klagers werd gearresteerd Tegen riem is vier maal proces-verbaal ongemaakt. Zijn verloofde die van een agent een klap in haar gezicht zou heb ben gekregen diende eveneens een klacht in. achteruitvarend dit emplacement verla ten. Door een verkeerde manoeuvre voer de Vliehors tegen het achterschip van het daar gemeerd liggende Nederlandse binnenschip Laimbertha, 859 ton. Van de Lambertha werden het ankerspil met anker en davits en het roer onteet Het achterdek werd opgebold en de boeiing werd over een lengte van drie meter ingedrukt. Drie meerdraden braken. De Vliehors liep een over 1,70 m. lengte en 1,50 m. breedte ingedrukte en ge scheurde achtersteven op. Geen persoon lijke ongelukken. LONDEN Een tienjarige Britse schooljongen, een zekere Edward William Fitzalan-Howard, zal zich binnenkort miljonair kunnen noe men. Hij zal als gevolg van een door het hooggerechtshof goedgekeurde regeling om de successierechten öp het bezit van. èen Engelse edelman te verminderen, een bedrag van 1.426.000 pond Sterling (ruim 14.250.000 gulden) ontvangen. Edward is de vermoedelijke opvolger van de 57-jarige hertog van Nor folk, die een van de grootste familie kapitalen van Engeland bezit. De hertog, de grote organisator van de plechtigheden bij gebeurtenissen als de kroning van koningin Elisabeth en de begrafenis van sir Winston Churchill had het hof gevraagd toe te stemmen in wijzigingen in de ver deling van zijn landgoederen die meer dan drie miljoen pond Sterling waard zijn (dertig miljoen gulden). Zijn advocaat deelde mee dat bij over lijden op het ogenblik ongeveer tweederden van het bezit naar de staat zouden overgaan. De hertog heeft vier dochters, maar geen zoon. Zijn opvolger is de kleinzoon van zijn tachtigjarige neef, lord Howard van Glossop. WI LD E RVAN K Een verloofd paar dat kwam aantekenen in het Wildervankse gemeentehuis kreeg van de ambtenaar te horen dat zij niet op 15 april kon den trouwen omdat er dan al vier brui loften waren. Hij zei dat het wel een week eerder kon, op acht april. Hier toe werd beslc.m. Er werden afspra ken gemaakt, kaarten gedrukt en een zaal gehuurd. Een paar dagen later kwam de concierge van het gemeentehuis tot de ontdek king dat Goede Vrijdag op acht april valt. Dan zijn alle ambtenaren vrij. Er werd echter geen andere datum gevon den en toen zei de ambtenaar: „Dan maar op Goede Vrijdag." (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Zondagavond is in het Holyziekenhuis overleden de heer F. van Dam. De heer Van Dam is geduren de 34 jaar werkzaam geweest bij het Havenbedrijf Vlaardingen Oost. In 1924 kwam hij in dienst en hij bracht het tot chef van personeelszaken. In 1960 moest de heer Van Dam op doktersadvies zijn werk staken. Aanvan kelijk zag het ernaar uit dat hij weer aan het werk zou kunnen gaan, maar de ziekte verergerde en van werken Is het niet meer gekomen. Drie weken geleden kreeg de heer Van Dam een hersenbloe ding en de toestand verergerde zodanig dat zondagavond de dood intrad. De heer Van Dam is een zeer gewaar deerde medewerker geweest van het Havenbedrijf Vlaardingen Oost. Zowel bij de superieuren als bij ondergeschik ten was hij zeer geliefd. Hij werd 58 jaar. De begrafenis geschiedt vrijdagmiddag om twee uur op de algemene begraaf plaats Vlaardingen. ROTTERDAM Toen vanmorgen zeven mannen van het Bouw- en Montagebe- drij Bijker NV uit Zwijndrecht, welke onderneming voor het Aanemingsbe- drijf voor Sloop- en Grondwerken N, Struijk te Rotterdam de demontage van het stófaJskeïet van de Ahoy'-ha) uitvoert, de kap in wilden klauteren van hetgeen er nu nog van overeind- staat, kwam plotseling een groot deel van het skelet onder luid gekraak om- AMSTERDAM Een non heeft vandaag in een Amsterdams stem lokaal per ongeluk blanco gestemd. Zij had zich. gewapend, met stembiljet in een stemhokje begeven, met de bedoeling om wel degelijk een keuze te maken. Om onverklaarbare redenen liet zij het biljet echter zonder een wit vakje te hebben roodgekleurd in de bus glijden. Toen het reeds te laat was, bemerk te zij haar vergissing. Zij vroeg of zij haar fout nog kon herstellen, maar de ambtenaar moest echter onverbidde lijk zijn: „Nee, zuster, het stembiljet zit nu in de bus en ik kan het er niet meer uithalen." Met een zorgelijk gezicht verliet de non het lokaal ponton -door en kapseisden beide pon tons. De kraanbrug gleed in het water van de werkhaven. Hierbij werden twee constructiebankwer kers gewond. Zij waren bezig op de brug de hijsdraden los te maken. Het zijn de 47-jarige C. van Prooyen uit de Henkdrik Sorchstraat, die met letsel aan linkerbeen en aan rechterhand in het Bergwegziekenhuis werd opgeno men en de 36-jarige H. Verkerk uit Poortugaal. Hij kon na behandeling voor een hoofd wond naaf huis worden gestuurd. SCHIEDAM vraagt voor hoor afdeling Tekeningen voor het verrichten van diverse administra tieve.Werkzaamheden. Wij zóeken een vlotte, ijverige jonge- man,bij voorkeur met (m)ulo-diploma. Deze functie biedt voor.hem, die zich in de avonduren verder theoretisch wil be kwamen; goede peispectiever Leeftijd 16 tot 18 jaar. Sollicitaties richten aan bovengenoemde maatschap pij, postbus 22, Schiedam. Voor het maken van een afspraak kunt U telefonisch contact opnemen onder nummer (010) 26 9200, toestel 3072. Bij het Stedelijk Museum te Schiedam kan op korte termijn geplaatst worden een Aanstelling zal geschieden tn de rang van portier-conclerge. Enige administratieve ervaring en goede omgangsvormen vereist. Salaris van f 513,— tot 672.— per maand, afhankelijk van ieeftijd en ervaring. Vakantietoeslag 8% per Jaar. Op het bruto salaris wordt een toestag gegeven voor de vervulling van onregelmatige dienst op zaterdag en zondag. Kinderbijslag volgens rijksregeling De premie A.O.W. komt voor rekening van de gemeente. Deelneming aan gepremieerde spaarregeling is mogelijk. Bovendien kan geplaatst worden voor halve dagen een Beloning f 2,32 per uur voor 23-jarigen en ouderen. Schriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen na het ver schijnen van deze advertentie richten aan de Directeur vah het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam. laag. Hef gevolg was de hier afge beelde ravage. De zeven mannen konden rich bijtijds uit de voeten maken, maar de mate riële schade is vanzelfsprekend groot. Zoals men weet is de Ahoy'-hal ver kocht aan een Haagse aannemer, die haar weer zou gaan opbouwen in Oot- marsum. Zj zou daar als fabriekshal een nieuw leven tegemoet gaan. Waarschijnlijk kan veel van de schade "Waarschijnlijk kan veel van de chade worden hersteld. De te slopen Ahoy'-hal was verzekerd tegen bedrijfs- ongelukken. DEN HAAG Op een deel van de stembiljetten in de provincie Overijssel blijkt een fout voor te komen. Te Die- penheim, in de kieskring Hengelo, staat als nummer 2 op de lijst van de CHTJ de naam W. Meijes te Rutten. hetgeen volgens de officiële kandidatenlijst W. Netjes te Rutten. had moeten zijn. De heer Netjes is reeds lid van de provin ciale staten. Op de stembiljetten van Zwolle staat zjj naam goed. De naam W. Meijes komt volgens het bevolkingsregister van Noordoostpolder niet voor te Rutten. DIEMEN De heer J. H. Sampiemon die voor de VVD te Diemen als lijst trekker voor de aanstaande gemeente raadsverkiezingen zou fungeren, heeft zich teruggetrokken als kandidaat en tevens bedankt als lid van de WD, De heer Sampiemon heeft dit besluit genomen wegens de houding van het hoofdbestuur van de WD tegenover het Amsterdamse raadslid drs. Gruijters. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Donderdagmiddag om half drie zal in de aula van het Groen van Prinstererlyceum een toneelstuk worden opgevoerd door Le Compagnie les Realisation Theatrale» uit Parijs. De directeur van dit gezelschap is Roger Colas. Het stuk is van de Franse schrijver Jean Anouihl, getiteld Le Bal des voleurs. Het stuk wordt gebracht in het kader van de WIKOR. Het WIKOR is een instelling die be oogt cultuuruitingen van diverse rich ting te verbreiden onder de schooljeugd van het voortgezet onderwijs en ook aan de rijpere jeugd. Jaarlijkse worden stuk ken van Frar.se, Duitse en Engelse schrij vers voor de scholen van het voortgezet onderwijs gebracht. Ook aan het Groen van Prinstererlyceum en het Gemeente- lyceum in Vlaardingen is dit jaar een Engels stuk gebracht onder auspiciën van het WIKOR. De kosten die de school zich moet ge troosten om deze voorstellingen te kun nen houden, zijn groot. Het Groen van Prinstererlyceum heeft dan ook vorig jaar de gemeente om sub sidie gevraagd, maar tot nu toe is er op deze aanvraag nog geen antwoord geko men. De school wacht nog steeds af. De voorstelling van donderdag is zowel be doeld voor de leerlingen van het Groen van Prinsterer- als yan het Gemeente- lyceum. DEN HAAG De Vereeniging van ra den van arbeid te Den Haag deelt mede dat de raden van arbeid onmiddellijk na afloop van het eerste kwartaal van 1966 de verhoogde kinderbijslagbedragen zul len kunnen uitkeren. Deze bedragen zila enkele dagen geleden opnieuw vastge steld. De vereeniging zegt dat „wegens het uitblijven van de beslisisng omtrent de vrees bestond, dat de rader, van arbeid niet tijdig voorbereidingen zouden kun nen treffen voor het uitkeren van de juiste bedragen over het le kwartaal 1966. zodat dan met voorlopige uitkeringen zou moeten worden volstaan." „Deze vrees is actheraf ongegrond ge bleken. Hiermede wordt een zowel voor de verzekerden als voor de administratie onaangename verrekening, bij de uitbe taling van het 2e kwartaal .1966, voorko men", aldus de vereeniging van raden van arbeid. De per 1 januari 1966 geldende kinder- bijslagibedragen zijn nis votgt: Voor het le kind 90.48 per kwartaal Voor het 2e en 3e kind 103.74 per kwar taal. Voor het 4e en 5e kind 138.84 per kwartaal. Voor het 6e en 7e kind 155.22 per kwartaal. Voor het 8e en volgende kind 171.60 per kwartaal HARLINGEN Een vissersvaartuig heeft vanmorgen in de haven van Har- tegen het stoffelijk overschot binnenge bracht van de 19-jarige W. A. van der Hilst uit Amsterdam. Het Is een van de twee runners, die vrijdagavond zijn om gekomen toen de baggermolen „Tijger waarop ze zich bevonden, tijdens de sleepreis door nog onbekende oorzaak plotseling kapseisde en zonk. Het lichaam werd gevonden op 50 mijl ten noorden van Terschelling. UTRECHT De 6-jarige Annelies Broedelet uit Bunnik is gisteren om het leven gekomen nadat zij met haar hoofd je door een ruit van de voordeur van het ouderlijk was gevallen. Het meisje was over de stoep voor het huis gestruikeld. Een slagaderlijke bloeding was het ge volg. Het lichtschip Galloper. Londen, 23 Maart. (Reuter). Ook Lloyd's meldt dat bet vuurschip Galloper getorpedeerd eu gezonken is. China blijft republiek. New York, 23 Maart. (Reuter). Het Associated-Press- agemschap verneemt uit Peking, dat het departement van buitenlandse zaken al daar heeft bekend gemaakt, dat de pij nen tot herstel van de monarchie zijn prijsgegeven. De republiek blijft ge handhaafd.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2