Oorsprong lag bij schoolreisjes CAB viert veertigjarig bestaan met boottocht BOTTERDAM Organisatie nog veel geld nodig J Al in de tijd van Peter de Grote... V. VLAER KOL Bolmers uit de moeilijkheden F stnerot<bA MgSESSMEM DflU m m -f— CHEF MONTEUR WÏHéU Bromfietser ernstig gewond bij aanrijding voor Schiedamse raad J. H. van Wely overleden Flessen jenever gestolen Verpleegsters van dr.Noletstichting hielden feestavond Uw rekening draagt een naam bij Vlaer Kol Groot aantal leden vergadering NCVB -wit JJeJlotteriJaimtirr N.V. Delta Kraanwagenbedrijf en N.V. Intern Riinmondtransporl- SECRETARESSE Twee jubilarissen. bij NV Netam GEEF FOKKELMAN "DE VU22 RUIMTE" SCHIEDAM Het C.A.B. (Co mité voor Auto- en Boottochten voor Lichamelijk Gebrekkigen) be staat veertig jaar. Het Comité wil dit jubileum niet ongemerkt voor bij'laten gaan. Zo staat er voor donderdag 16 juni een jubileum- boottocht op-het. programma. (Van een onzer verslaggevers) Geschiedenis „Voor onze pupillen betekent zo'n tocht dat ze eens uit de mo notone, .alledaagse sleur worden gehaald en voor een enkele dag worden opgenomen in dé gezellige sfeer van. onze grote CAB-familie. Dagen tevoren kijken ze er al naar tiitf' Aldus 'de heer Schüddébeurs, daarmee ongetwijfeld de gevoelens van zijn mede-co-mitéleden vertol kend. WILTON-FME NOORD GEMEENTE SCHIEDAM i m vraagt een goede at®# STEMMEN BIJ VOLMACHT Rollen ze niet meer? Hoeveel zorg, smaak en overleg is de inrichting van uw woning u waard? Alles wat u geven kunt nietwaar? U Iaat dus niets aan het toeval oven U vraagt de raad van ervaren interieur-adviseurs,,.. Geef Fokkeiman 'de ruimte'. Nwe. Binnenweg 268-294. Rotterdam. M250068-2528© (Klassieke aeubstóx Nwo. Binnenweg 89 's Morgens om half negen vertrekt de Caland vanaf het Hoofd voor een tocht naar de Deltawerken met een rondvaart via het Haringvliet, Hol lands Diep, Spui en vervolgens rond IJsselmonde terug. Men wil zoveel mo gelijk CAB-pupillen meenemen. De or ganisatoren hopen er een onvergete lijke dag van te maken. Donderdag 28 april is er een bloembollen- tocht en gaat men naar Seinpost in Noortwijk. Donderdag 8 september gaat men naar Groenendaal in Heemstede en op zaterdag 17 december 'TOT zes. jaar, roet aftrek is veroordeeld 1 de 26-jarige Surinamer H. R. Do recht- bank achite poging'tót moord bewezen, in tegenstelling tot de officier van justitie die meende dit primair ten laste gelegde niet te kunnen handhaven en zijn eis vijf jaar met aftrek baseerde op het subsi diaire gedeelte: poging tot doodslag. Op 20 december van het vorig jaar vuurde R. een twee dagen daarvoor gekocht pistool op zijn kamer- eh landgenoot, de 23-jarige monteur E. H., af. Ofschoon het schot op een afstand van nog geen twee meter werd gelost, liep H. slechts een lichte verwon ding aan de kaak op. R." drukte kort daarop zijn wapen tegen zijn eigen oor, maar won der hoven wonder had ook dit schot geen ernstig letsel tot gevolg. Aanleiding tot liet drama was het feit, dat R.'s hospita hem zijn kamer had opgezegd. De man, die door de psychiater licht verminderd toereke ningsvatbaar werd geacht, gaf, waarschijn- "i lijk terecht, de schuld van die opzegging aan H. Voor een bij voorhaal al mislukte poging tot diefstal werd de 55-jarige fabrieksarbeider M. D. veroordeeld tot zeyon;.luaanden:;.jnet .aftrék, .voorwaarde- lijke-rterbeschikkingSbdling, een proeftijd vans drie jaar en toezicht van het consuh tatiebureau voor ulcoholisme. De man gooide op klaarlichte dag een steen door de ruit van een juweliersetalage, maar werd een fraktie van een seconde later al door voorbijgangers gegrepen en kort daarop door de politie gearresteerd. Het ging er hem meer om de aandacht op zich te vesti gen dan zich werkelijk meester te makeu van horloges of sieraden. De officier van justitie had een jaar met aftrek, voorwaar delijke terbeschikking-stelling, een proef tijd van drie jaar en toezicht geëist. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Aangezien de dames Coby van Lingen,. Wil van Schooten, Het ty Hamel, Til Dekker en Tineke van Dam voor 'hun .verpleegstersexamen wa ren geslaagd boden de jongste derdejaars leerling-verpleegsters van de dr. -Nolet Stichting hen dinsdag in Musis Sacrum een feestavond aan, waarvoor veel be langstelling bestond.. Onder de aanwezi gen bevonden zihch de directeur van het ziekenhuis, dr. A. L. Kunz, de ad junct-directricezuster Walburgia en verscheidene doktoren verbonden aan de Dr.Noletstichting. In een geestig en kort welkomstwoord constateerde mejuffrouw Annette Bolten een treffende gelijkenis tussen de karak ters van het toneelstuk, dat op deze - avond zou worden opgevoerd en die van velerlei personen in de Dr, Nolet Stich ting. De parodistische inslag van de opvoe ring'zorgde voor „de vrolijke noot" op deze geanimeerde feestavond. Opgevoerd werd niets minder dan het klassiek-geworden toneelstuk in vier be drijven „Pygmalion" van G. B. Shaw, onder de regie van Jan Oomen, dié even eens voor dé geluidsopnamen zorgde. Decors waren van Jane Goewie. en. Karei Koerts. De dames Annette Bólten en Je anne Steyger souffleerden. De heer Van Dyk verzorgde met bekwame hand de grime.Het trio onder leiding van Ben van der Linden gaf een sfeervolle om lijsting aan het stuk. De rolverdeling was als volgt: Prof. Riggings (Jan Lomans), Elize Doplittle (Margriet de Waal), Kol. Pickering (Ge rard Ticheler), Alfred Doolittle CCees van den Bosch),. Mevr. Higgings (Hella I van der Kroft),'mevr. Pearce (Nelia I Musters), Mevr. Eynsford-Hill (Margriet s de Maeyer), Clara Eynsford-Hill (Jane I Goewie), Preddy Eynsford-Hill (Karei Koerts). Toeschouwster" (Ada KöckxJ I en toeschouwer (Cees van den Bosch). TV'an een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Door het niet verlenen van voorrang botste de zeventienjarige pijpfittersleerling F. v. d. W. dinsdagmid-. dag op de hoek Ostadelaan - Jan Steenstraat met zijn bromfiets tegen een vrachtwagen, bestuurd door de chauffeur W. J. D. Met een zware hersenschudding en een ernstig bekkenfractuur bracht de GGD de bromfietser naar het Gemeenteziekn- huis. houdt het CAB zijn groot, traditioneel Winterfeest in het gebouw Irene. Hoewel zij, die hun auto beschikbaar stelien dit geheel gratis doen en zelfs meestal nog financiële steun verstrekken, is er steeds meer geld voor dit alles nodig. Men krijgt geen 'enkele subsidie en moet zichzelf dus geheel bedruipen. Giften voor het. CAB kunnen worden gestort op gironummer 446418, ten name van de penningmeester van het CAB Het is begonnen in juni 1926, toen de schoolreisjes van de openbare lagere scholen in'de belangstelling kwamen en ongelukkige kinderen niet mee konden. De toenmalige margarinefabriek van Jur- gens in Oss stelde drieduizend gulden beschikbaar om dit bedrag landelijk te verdelen óm ongelukkige kinderen van niet-kapitaalkrachtige ouders iri de gege- legenheid te stellen eveneens dergelijke schoolreisjes te maken.' Twee Schiedamse onderwijzers, de heren J. Lub, hoofd van de. geref, Br- Kuyperschool en K. J. Heyboer, hoofd van een openbare BX.Ö.-school, vroe gen veertig gulden en gingen met dit bedrag van start om hun plan uit te .voeren. Dit bestond uit een autotocht met zes ongelukkige kinderen in een auto van de heer J. Peerenboom, die een taxibe drijf had en tevens voor ziekehvervoer zorgde. Als begeleidster ging mee de onderwijzers, mejuffrouw Van der 'Most. De volgende jaren ging men eet groot ser opzetten, gezamenlijk met Rotterdam en Vlaardingen. De filé auto's werd evenwel te lang en Schiedam ging ten slotte op zijn eigen houtje organiseren. Gedurende de tweede wereldoorlog lag hét werk van het CAB natuurlijk stil. In 1947 startte men weer. Met'120 au to's ging men toen naar Poeldijk.' In 1961 werd het K. J. Heyboer-fonds gestichtter financiering endistribue ring van de invalidewagens, waarvan men er thans 120 heeft; rijden. De nieu we Bijstand Wet heeft hierin wel enige verandering gebracht. Om aan geld te komen verkopen de CAB-pupillen loten, voor 25 cent.-Dan is er nog de oud-papier aktie. Tot 1960 gaf men eenmaal per jaar een cabaret voorstelling ïn het Passage Theater. Maar dit werd te duur. Vier maal per jaar heeft men voor de CAB-pupillen een grandioos evenement. Voor de autotochten vertrekt men tegen woordig vanaf de Maasboulevard. Men begon met het plein Eendracht. Later werd het de Julianalaan. De CAB-tochten gaan altijd langs bin nenwegen. Daar alleen kan men immers van het fraaie landschap genieten. Bekende Schiedammers hebben in het comité gezeten, zoals de doktoren Van dér Broek en J, H: v. d. Berg. Thans bestaat het comité uit de heren A. Schuddebéürs, voorzitter, A. de Jong, secretaris-penningmeester, K.J. Hey boer, D. W. A. Fontijne en P. Smit Jr. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Acht politieke par tijen hebben dinsdagavond de kandi datenlijst voor de gemeenteraadsver kiezingen ingediend. Het zijn de Par tij van de Arbeid, de Katholieke Volks Partij, de Protestant Christe lijke Groep, Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, Communistische Par ty Nederland, Staatskundig Gerefor meerde Partij, Pacifistisch-Soclalisti- sche Partij en de Boerenpartij. Bij de BP zijn er interne moeilijk heden. gerezen door een controverse tussen de groepen van de heer Muijs tij Nederland, Staatkundig Gerefor- en van de heer Wiegman. De groep van de heer Wiegman heeft zich op het laatste ogenblik moeten terugtrek ken. SCHIEDAM Vanmorgen is ün het Gemeenteziekenhuis, overleden de briga dier-wachtcommandant van politie, de heer J. H. van Wely, die gewoond heeft aan de Kersenlaan in Kethel. Hij werd geboren op 18 september 1919 te Veenen- daal en behoorde tot de Nederlands Her vormde kerk. Sedert 10 februari jl. was hij ter verpleging opgenomen in het Ge meenteziekenhuis. De heer Van Wely kwam op 1 oktober 1953 in Schiedam. Voor die tijd is hij,bij de politie in Huizen en De Bilt geweest. Sedert 1 januari 1963 was hij briga dier-wachtcommandant. (l 672-1725) Tsaar van Rusland ...deed Vlaer Kol (van 1691bankzaken. Dat is misschien wel interessant. Maar onze huidige cliënten vinden het belangrijker, dat Vlaer Kol is uitgegroeid tot een eigentijds en efficiënt bankbedrijf. Een bedrijf, dat ook uw zaken behandelt, alsof het die van henzelf waren: direct en persoonlijk. Geen wonder dat men zegt bankgiro, buitenlands betalingsverkeer, kredietverlening, effecten, vermogensbeheer, beleggingsadviezen, belasting-aangiften, spaarrekeningen, reisdeviezen, assurantiën, deposito, open en gesloten bewaarneming, safeloketten, handelsvoorlichting. Bankiers anno Utrecht, Oude Gracht 158, tel. 26351.* Rotterdam, Coolsingel 75, tel. 120126. Biithoven, Julianalaan 4, tel. 2571/72. Usselstein, Kloosterstraat 7, tel; 2195. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Ned. Christen Vrou wenbond-afdeling Schiedam hield dins dagavond in de zaal van de Magnalia Dei-Kerk een drukbezchte ledenvergade ring. Na een korte welkomstwoord door de voorzitster, mevrouw M. Valken- burg-Gerritse sprak de heer F. Goudswaard uit Rotterdam over het on derwerp „Opgroeiende mens in de wel vaartstaat, - "irbij hij naar voren bracht, dat de hedendaagse jeugd niet slechter of beter is dan die vari vroeger. Over de moderne literatuur sprekend, zei de heer Goudswaard, dat de christe lijke middelbare scholen hierbij een taak hebben om de jeugd voor te lichten van uit het christelijk beginsel. Verschillende facetten van de jeugdproblematiek nam de heer Goudswaard onder de loep, waar bij zijn kritische opmerkingen getuigden van een helder psychologisch inzicht, dat tot zekere mildheid stemde. - Na het jaarfeest op 14 mei vangt het zomerreces voor' de Ned, Ch'r. Vrouwen bond aan. Op 13-sept. begint men het winterseizoen weer met een ge meenschappelijke vergadering van de drie afdelingen en Centrum, Nieuwland en Kethel in gebouw Irene. 9 ROTTERDAM Donderdag is de heer A. Schaffers, goederenwijker, een kwart eeuw werkzaam op het Rottcr- 'damse kantoor van de N.V. Algemene Transport- en Expeditieonderneming Van Gend en Loos. Sporthal ondergaat schoonmaakoperaüe SCHIEDAM ff biedt aan een jongeman, met belangstel ling voor financiële administratie, de ge legenheid om geplaatst te v/orden op de Afdeling Hoofdboekhouding als Hiervóór komt in aanmerking hij, die in hef bezit is van een ULO-diplama en. bij voorkeur tevens van het 'praktijkdiplomo boekhouden. De aan te' stellen functionaris zal na een inwerkperiode en na gebleken geschiktheid zijn taak in steeds toenemende mate zelf standig moeten vervullen. Tevens bestaat op de betreffende afdeling, een vacature voor De zesjarige Sylvia Kooymanuit de Burgemeester Honnerlage Grethelaan 183, raakte dinsdagmiddag gewond toen zij plotseling de rijbaan van de Honnerla ge Grethelaan overstak en werd aangere den door een personenauto, bestuurd door de 48-jarige lasser G.K. Dr, A. Kuyper. Naar wij vernemen is Z. Exc. Dr. A. Kuyper gisteren naar Buda-Pest vertrokken om een bezoek te brengen aan zijn twee dochters, die zich aldaar bevinden met de Nederlandsche ambulance. Mede zullen daardoor de banden nauwer aangehaald worden, die de Nederlandsche Calvinisten met ban tlongaarsehe geestverwanten verbinden. ten billijk, verzoek. In de Ned. lïerv. kerk te Dinxperlo beeft de predikant van dén kansel den landbouwers wegens uen oorlogstoestand verzocht zooveel mogelijk peulvruchten en bootten te ver bouwen. Haar taak zal ó.m. bestaan" uit het typen van vertrouwelijke financiële rapporten. Indiensttreding kan op korte termijn ge schieden. Sollicitaties te richten aan bovengenoemde maat schappij, postbus 22, Schiedam. Voor het maken van een afspraak voor een persoonlijk onderhoud kunt U zich ook telefonisch met ons in verbinding stellen, telefoon (010) 269200, toestel 3072. voor onderhoudswagenpark, zelf mee kunnende werken. Hoog loon. Melden via de heer Verburg, Binnensingel 16, Vlaardingen. Teiefoon 6786. Bij het Stedelijk Museum te Schiedam kan op korte termijn geplaatst worden een ■in'de rang van adjunet-eommtes. De werkzaamheden zullen bestaan uit het verzorgen van de correspondentie en het archief, alsmede uit het voeren van de boekhouding van het museum. Vereisten: een voltooide middelbare opleiding, steno- en type vaardigheid en administratiel inzicht. In minimum en 822,— De bezoldiging bedraagt in maximum per maand. Kinderbijslag volgens Rijksregeling. Vakantietoeslag 6 per jaar,, Deelname aan gepremieerde spaarregeling is mogelijk, Gunstige regeling inzake toekenning van tegemoetkomingen in studiekosten. De gemeente Schiedam ls aangesloten bij het T.Z.A.—Z.-Hi Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, dienen onder opgave van, volledige personalia, diploma-bezit en referenties binnen 10 dagen na het, verschijnen van deze advertentie te worden ingezondenbij de Directeur van het Stedelijk Museum. Hoogstraat 112 te Schiedam. )N DIV.HNTEN EN VROL1KE DESSINS WESTHfiVENKfiBE 61 - v VLRRRDINGEN TEL:304Een3692 De burgemeester van SCHIE DAM brengt in verband met de op 1 juni 1966 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad ter openbare kennis, dat ge legenheid bestaat tot het in dienen van een verzoekschrift om bij volmacht te stemmen. Het stemmen bij volmacht is mogelijk voor de kiezer, die vermoedelijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stem ming deel te nemen. Het verzoekschrift wordt uiter lijk op IS mei 1966 ingediend bij de burgemeester en wet houders van de gemeente, waar de verzoeker op de dag van de kandidaatstelling (19 april 1966) in het kiezersregister is opge nomen. Ter secretarie dezer gemeente, afdeling bevolking, c.a., Nleuw- straat 26. - zijn formulieren voor het verzoekschrift kosteloos ver krijgbaar; worden nadere inlichtingen verstrekt. Is Johan te groot ge worden voor kinder spelletjes en slingeren z'n rolschaatsen nu doelloos rond? Laat ze niet vastroes ten maar verkoop ze per Koerier in deze krant. Zo ziet u het geld ook nog eens rol len. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Alle ongerech tigheden worden met vlijtige hand uit de Sporthal Margriet verwij derd. Koortsachtig wordt er deze laatste dagen voor de officiële ope ning gewerkt door mannen,; vrou wen, jongens en meisjes die niet van ophouden weten. Op bovenstaande foto, die dinsdagavond werd gemaakt, ziet men een drietal dames hard aan het werk. Dankzij de zelfwerkzaamheid wordt zelfs de sani taire afdeling een kraakhelder visite kaartje van de Schiedamse Sporthal. Intussen zijn ook de moeilijkheden tus sen directeur C. J. M. Bomers en de redactie van het Algemeen Dagblad op gelost. Dit dagblad heeft gisteren een ingezonden stuk van de heer Bolmers geplaatst waarin hij ontkent in het hem afgenomen interview uitlatingen te hebben gedaan, waaruit zou kunnen blijken dat hij met onrechtmatige mid delen in het bezit van de rijksgoedkeu- ring voor de bouw van de hal zou zijn gekomen. De redactie heeft aan deze inzending een opmerking toegevoegd die de heer Bolmers als een voldoende rectificatie beschouwt. „Al die jaren", zo zegt de heer Bolmers, hebben we bijzonder prettig met de pers samengewerkt zonder ooit moei lijkheden te hebben ervaren, we had den de pers trouwens hard nodig. En nou ineens dit van een krant die nooit eerder iets van zich beeft laten horen. Gelukkig is ook deze moeilijkheid nu de wereld'uit". m LJARTEUJK dank, mevrouw C. E. Vos-Lindeboom voor de mooie kaart die u mij uit Nunspeet' hebt gestuurd. Het deed mijn kran- tehart goed' van u te vernemen dat u mijn advies van een poosje gele den hebt opgevolgd en de Veluwe voor uw vakantie hebt uitgezocht. Ondanks de regen hebt u genoten van de mooie omgeving die u overi gens al vele jaren bekend was. „Maar", zo schreef u verder, „wat doet men met 't slechte weer 's zomers?Dan verkiezen we Italië vanwege de zon". Tja mevrouw Vos, daar kan ik inkomen. En als u in de gelegenheid bent, och, waar om zou u niet? Aan de andere kant weet u waarschijnlijk ook wel dat vele zonzoékers nogal eens van een koude Italiaanse kermis thuiskwa men omdat zij zelfs in dat „ideale ■klimaat" geplaagd werden door overvloedige regens of overstromin gen. Nee; het weer hebben we niet voor het uitzoeken en ten slotte is dat maar goed ook. Overigens bent u wel een grap- penmaakster. mevrouw Vos: u stuurt mij „Een groet uit dé wild en bosrijke omgeving van Nunspeet", maar als ik naar het poststempel kijk. dan zie ik dat uw ■kaart uit. Groningen komt. Daaruit maak ik. óp dat u vanuit Nunspeet een snoepreisje naar de stad van de „Martthini-tthoornn" hebt gemaakt en.daar tot de ontdekkihg kwam dat u nog steeds de kaart voor Jan Krant in uw tas had. Aardig van u hoor, dat u toch nog aan mij hebt gedacht. Zelf vind ik het kaar- tensturen altijd een hele opgaaf als" ik met 'vakantie ben. De moeilijk heid is altijd wie wel en wie niet en in de -reged is het een noodzake-. Ijk kwaad dat aardig in de papie ren loopt- Vroeger had ik voor vijf cent de duurste fotokaart. Anderhal- vé cent postzegel erop en klaar was Jan! Moet: jé nou 's, kómen! ]?N NU heb ik. een voorstel: Al mijn lezerssturen mij in ■hun f, -vakantie een kaart, en ik hang al die kaarten' aan mijn lijn. TJ bent y dan -gelijk af van het kaartenstu- ren aan/allerlei familieleden cn ri kennissen;-; want dat .zijii ten slotte toch bijna allemaal m'n lezers. Uit- fff eindelijk; vormen de. abonnees van deze krant(samen één gróte familie->ïf( en kennissenkring. Waar' of niet? Mevrouw Vos, u - hebt mij óp een prachtig idee gebracht. Spreken wij ditaf, dames en heren? »U stuurt V een ansichtkaart uit uw Vakantie verblijf. aan Jan Krant; Witte de l Withstraat 25, Rotterdam en :k ver meld de ontvangst in mijn rubriek. Daarmee breng ik uw vakantiegroe ten over aan al uw familieleden en-• kennissen. Natuurlijk- móet u wel- uwhuisadres óp de kaart vermei- den, want anders wéten uw kennis- r sen niet wie u bent. Ik heb ten slotte heel wat abonnees 'die' me-"1" vrouwVos heten. om maar eens een naam te roemen. Al die kaary ten hang ik aan de muur van'mijn i redactiëbiuréau. Daar kan ik nog S best wat; Wandversiering gebruiken. 'En als u dan na de .vakantie nog I een snipperdag over hebt, dan komt u maar eens kijken. Over een W«ek of i twee is het mei en dan gaanal heel wat mensen met va- i: kan tie. Ik ben benieuwd wie de eerste is diemij een kaart stuurt- S Doen hoor! - (Van een 'onzer verslaggevers) SCHIEDAM;Tijdens een bijeenkomst ih het bedrijf van de N.V. Netam te Rot-; terdam ontvingen vanmorgen de heren A. Collewijn uit de Hu ijsmansstraat 26c en P. Bijl van de Schiedamseweg 227a de; bronzen eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau. Beide jubilarissen vierden* vandaag hét feit, dat zij veertig jaar geleden in dienst zijn getreden bij de N.V, de héér Colle wijn als autogeen-lasser/brander en de heer Bijl als bankwerker. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Dinsdag zijn zeven fles sen jenever ontvreemd uit een doos, die zich bevond in de auto van de heer P. G. van E. De wagen stond een moment ge parkeerd in de Burgemeester Honnerlage Grethelaan. Van dit moment heeft men gebruik, gemaakt de flessen uit de laad ruimte mee te nemen. Mejuffrouw H. J. v. M., hoofdassisten te van de Gemeentebibliotheek aan de Lange Haven, kwam dinsdag tot de ont dekking dat uit haar tas, die naast haar bureau stond, een portemonnaie met tach tig gulden was gestolen. Dagelijks expositie van cte - Topfom-koilektie 1968. 't Maandags gesloten! De nieuwe katalogus ligt voor U k'aar. Si f;

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1