ROTTERDAM Werkavonden Open Studio in Zakkendragershuisje Anton Schiks exposeert in galerie Wiegman AGENDA aY Tieners forceren vervolg op „happening" met geit Zalencomplex West primair voor maatschappelijk werk Triumph 1 Krattenravage op wegdek E AAN DE LU J Buitenzitje werd rustiek trefpunt Sfeervol milieu heeft grote aantrekking FORTEX Reparatie van Willemsbrug Kinderkleren uit auto gestolen Sarrende houding Principe opbouwwerk in het geding Kaakt Landsbergen schaaktitel kwijt? Signalement i.v.m. aanranding van vijfjarige kleuter MODERNE MAN FORTEX Openbare les van ger. kleuterschool Bromfietser kreeg schuivende lading over zich heen Inrichting Oude man op fiets door auto gegrepen Bevredigende winst voor „Intematio" uil- DE ROTTERDAMMER DINSDAG 7 JPNT OPGAVE VAKANTIE-ADRES (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Kunnen wij, Nederlanders, ooit speelfilms maken van wereldformaat?" en „Hebben wij, Nederlanders, eigenlijk wel aanleg om in films te spelen?" Aan deze twee onderwerpen, die onmiddellijk met eikaar in verband staan, zal op zaterdag 18 juni in het Ontmoetingscen trum Open Studio Zakkendra gershuis, Oude Sluis 19, een werkavond worden gewijd. Forto heeft een geftesf eigen stijl wor ile moderne nan, die weet vat hij viL fortei herenkleding rerkrljgbaar Vandaag viV/A' en dagelijks (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Wethouder P. van der Snoek heeft er maandag avond in de gemeenteraad geen twijfel over laten bestaan dat het houten zalencomplex dat aan de Lijsterlaan zal worden geplaatst bestemd is voor het maatschap pelijk opbouwwerk in de West- wijk. Als er elders in de stad (cul turele) verenigingen zijn die in dit gebouw over zaalruimte wil len beschikken kunnen zij dat krijgen, maar dit komt op het tweede plan. Tennispark elasfiStn in alle filialen van ar r ar Pagina 4 Dringend verzoek, uw vakantie- adres vla de alt de krant geknipte noF) die wij regelmatig op de advertentiepagina plaatsen, MINSTENS EEN WEEK VAN TE VOREN op te geven. Indien deze schrilte- lyke opgave niet tijdig in ons bezit is, kan de toezending ernstig wor den vertraagd. DIRECTIE. uitgebreide besprekingen met de bonwtecbnici, na overweging van vry- *vel alle voor- en nadelen en nadat zo zorg vuldig mogelyk de technische uitvoerbaar heid is nagegaan, is de beslissing gevallen: A Raad, chef der afdeling plantsoenen van de dienst van gemeentewerken deelde ons mee dat definitief is besloten de ko lommen van het metroviadnct in de Myns- herenlaan te laten hegroeien met klim« planten. Nog dit najaar zal een proef wor den genomen met vier viaductpyIers. Van deze proef zal afhangen op welke planten de keus zal vallen. Volgens de heer Raad zullen twee van deze vier kolommen een bekleding van klimop krygen, de beide andere krijgen een bekleding met ampe lopsis, een wïngerdsoort, die in de herfst heel mooi rood kleurt. De kans is groot, dat de uiteindelijke keuze op de ampelopsis *al vallen. Klimop heeft het voordeel dat deze^ klimplant het gehele jaar ook winters groen blijft, Ampelopsis is 9 winters kaal maar hecht zich beter aan beton. Dat is een voordeel, hoewel de klimplant uiteraard op den duur helemaal rond de pijlers groeit en er dus voor „af. waaien" betrekkelijk weinig gevaar zal zyn. Maar met klimop zon misschien als de plant zich niet voldoende zon hebben gehecht, het risico van „afzakken" groter zyn. Ove rigens geven de kale ampelopsislakken winters een mooi kantwerk en de seizoen wisseling is met ampelopsis boeiend te beleven. Van belang is voor de uiteindelijke keuze dan ook, hoe de planten zich houden in de „regenschaduw" van het viaduct; nl is er door de constructie van de wat eraf voer wel een behoorlijke doorwatering vaa degroud, takken en bladeren zullen droog blijven, ten zij die kunstmatig worden be sproeid. Een interessant aspect is boven dien, dat de begroeide pijlers van het via duct aanleiding zullen geven tot nestelen van allerlei zangvogels, zodat de bewoners van de Münsherenlaan ook een stukje be weeglijke natuur in hun straat krijgen. Het ligt in de bedoeling na een korte inleiding, waarin een aantal standpunten naar voren wordt gebracht, hierover met de aanwezigen van gedachte te wis selen, Dit gebeurt onder leiding van en kele deskundigen, die men voor deze avond zal uitnodigen. Wanneer deze discussie goed op gang KlHdtiiltp kh klust fcstfff Korte Hoogstraat 11a Tel. 6151, Vlaardingen f (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de „Galerie Wiegman' van de 22-jarige exploitant Diet Wiegman in de Passage exposeert gedurende de ko mende weken de Schiedamse kunstenaar Anton J, C. Schiks zijn werk. Deze 23-jari- ge autodidact begon in 1957 te schilderen in het realistische genremaar na enige ja ren ontwikkelde hij een zekere abstractie in zijn eouvre. In 1963 hakte hij uit mergel beelden en mede daardoor vindt men m zijn te genwoordig werk de plastieke uitbeel ding duidelijk terug. Na enige exposities op kleiner niveau kreeg zijn werk de bekroning, die het (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Dinsdagmorgen was de eerste klas van de Gereformeerde Kleu terschool aan de De Wiidestraat 38 met alleen door de kleuters bezet De ouders van kwant voor negen tot half elf een gewone schooL-norgen meemaken. MejuHro-uw B, M. D, Borst liet zien hoe het er alledag aan toegaat m de klas. De kleuters werkten met veel animo en terwijl zij hun flesje melk opdronken, kregen de ouders een kopje koffie aange boden. Morgen ontvangt mejuffrouw J. M. van de Ree de ouders tijdens de les sen, en donderdag -toonfcde hoofdleidster mejuffrouw P. van den Berg, wat de kin deren -tijdens de schooluren doen. Voor de kleuters die dit jaar het schooltje verlaten, organiseert mejuf frouw Van den Berg een eetpartijtje op school. Voor één keer blijven de kinde ren tussen de middag op school. Zij krij gen als galgemaalty'd patat, met een mu ziekje. Amstelbron: Ned. Bond van Oud-Strij ders, contactavond, 20. Arcade: Aquarium- en terr.ver. Natuur genot in huis, contactavond, 20. verdiende en wel door zijn expositie op de laatste „Salon der Maassteden" in het Stedelijk Museum. De schilder - dichter - beeldhouwer Schiks komt tot zijn kunstuitingen slechts uit noodzaak. Hij wordt ertoe gedreven, geïnspireerd door de dingen van alle da'g, "het leven met zijn trieste en ge lukkige momenten. Hij zoekt in zijn werk ook de toekomst. Hij gaat ervan uit, dat het werk van een. kunstenaar een ach tergrond moet hebben. „Ik tracht elk specimen zo zuiver en mooi mogelijk te maken, omdat ik vind, dat er veel abstract wenk be staat, dat de facetten ven zuiverheid en sdhoonheid misten", zegt hij. Om zijn beeldend vermogen te verdui delijken maakt hij gedichten. Zodoende wil hij de mensen door middel van deze gedachten een aanknopingspunt geven by het begrijpen van zijn werk, HOEK VAN HOLLAND Woensdag 15 j-uni zal een elftal van. .Hoek van Holland" en „Hoekse Boys" de strijd aanbinden tegen het Haags Jeugdelftaï, Het Haagse "team bestaat uit spelers van 16 tot 13 jaar, waar onder enkele veelbelovende voetballers. De wedstrijd wondt gehouden op het terrein aan de Zekkenweg en «Se 50 cent entree Is bestemd voor het Prinses Beatrixfocds. Ais s che idsro chter treedt op de -bekende Hoekse ere-dtvisie arbiter A. lAalbrecht die gesecon deerd wondt door twee neutrale grensrech ters. De wedstrijd begint om 19 15 uur. ft MAiASI/ANiD In de maand september aal de Gerei, schoolvereniging in Maasland honderd jaar bestaan. Men overweegt thans op welke wijze men dit belangrijke feit zal vieren. ft MAASLAND Het personeel van de zondagsschool heeft besloten op dinsdag 5 juli met de kinderen een dag uit te gaan. onder meer naar toet Hopje van Blnemen- daal en via Amsterdam naar toet Gooi. Ook kinderen tot twaalf jaar die niet op de zon dagsschool gaan, kunnen dit uitstapje mee maken. ft MAASLAND Op maandagavond 13 ju ni zal de muziekvereniging „Wijdt Gode Uw Kunst" op het terrein van de kistenfabriek van fa, Gebr. van Buuren van de Zuid- buurtse Dam een muziekavond verzorgen voor -de bewoners van de ZuWbuuri en omgeving. Oud papier wordt opgehaald in dien men een seintje geeft aan de voorzit ter van 1VGUX, de hees- A. van Hemert Sr, komt. zal op een paar volgende werk avonden dieper op deze zaken worden in gegaan. Men zal tevens demonstraties geven, waarbij een aantal aanwezigen zich per soonlijk aan het spel van de filmcamera kan wagen. De resultaten hiervan izullen een. week later op een werkavond op het scherm worden gébracht. Vermoedelijk zal er voor deze werk avonden veel belangstelling bestaan. Aangezien er niet meer dan zestig plaat sen per avond besehiikibaar zijn. zullen de belangstellenden om de twintig laat ste plaatsen moeten „smakken" in de eeuwenoude bak m de hal van het Zak kendragershuisje, zoals voorheen de le den van het gilde dat moesten -doen om aan het werk te komen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Afgelopen nacht zijn personeelsleden van de dienst van gemeentewerken begonnen aan de reparatie van de Willemsbrug. Zoals bekend is een van de spanten onlangs zwaar beschadigd bij de frontale bot sing met een autobus van de RET. Nadat de laatste tram vannacht was gepasseerd, werd een hulpspant ge plaatst naast de beschadigde spant Deze laatste spant zal in de loop van de volgende week door een perma nente nieuwe spant worden vervangen. ROTTERDAM Uit een bestelauto van de 49-jarige koopman H. G, in de Insulindestraat zijn m het weekeinde kinderjurkjes, draion vestjes en truit jes en ledikant-garnituren gestolen. ROTTERDAM Op de Burgemees ter de Josselin de Jonglaan kreeg maandagmorgen de 65-jarige brom fietser A. de Boer van de Burghsluis- singel enkele houten balken, die van een truck met oplegger schoven, over zich heen. Met een gebroken sleutel been is hij naar het Djjkzigtziekenhuis vervoerd. -i! Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28, uitsluitend redactiezaken, tel. 263954 (b.g.g. 010 - 115588 en 01898 - {yölöf Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhof. str. 139. tel 152400. Klachten bezorgen: Agentschap zie bo ven, dag. van 18.30-18.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264856; Alarm brandweer 269123; Alarm G.G. en G.D. 269280. Apotheek: Jansen, Swammerdamsingel 41, tel 264917. Ook de aanleg van een tennispark in de Sluispolder-Oost ging met ieders instemming onder de hamer van de na zijn rustperiode weer herstelde burge meester W. .J D. van Dijck door, na een discussie over het begrip huurwaarde. De heer Van Hartingsveldt pleitte ervoor de werkelijke kostprijs als huurnorm te stellen. Be a.r.-woordvoer- der doelde hierbij op de algemeenheid van het (soms met geheel duidelijke) subsidiebeleid. Hij kreeg van wethouder J. Smit de toezegging dat B en W de raad voor de komende begrotingsbehandeling een cultuurnota zullen anbieden, die o.a. duidelijk opening van zaken over het subsidiebeleid zal geven. Verder heeft de Vereniging van Neder landse Gemeenten een rapport uitge bracht over de sportaccommodaties waar over Maassluis in de toekomst dient te beschikken. Dit rapport, zo zei de heer Smits, is op het ogenblik bij B enWin studie en zal, van hun commentaar voor zien, binnenkort bij de gemeenteraad m behandeling komen. VLAARDINGEN De brand, die 24 mei het pakhuis van Leijendekker's Zak- kenhandel ia de as legde is er de oor zaak van dat er op het ogenblik op de Koningin Wilhelmmahaven een grote be drijvigheid heerst. De 800.000 zakken zijn niet allemaal in vlammen opgegaan. De meesten zijn maar half verbrand. De grote hoeveelhe den geblakerde en geschroeide jute za ken verspreiden een scherpe geur, die in de wijde omgeving te ruiken is. Aan de achterzijde van het verbrande pakhuis smeulen nog steeds resten van de inven taris. Een brandslang ligt steeds gereed. Bij een eventueel weer oplaaien van de Slopers zijn nu bezig de resten van cc vlammen moet men paraat zijn. muren weg te breken. Verder is men druk in de weer om de grote hoveelhe- den zakken te sorteren eh uit elkaar te trekken. Met behulp van bulldozers en kranen worden de zakkenresten over de Wilhelminaha(/en verspreid. Na controle worden ze in een lichter geladen. Voorlo pig is er nog wel even werk. De Wilhel mmahaven is in verband daarmee af gesloten. Onmiddellijk na de opening van het Ontmoetingscentrum, waarvan het doel geheel in het kunstzinnige vlak ligt, is men begonnen stoelen en tafeltjes neer te zetten op het pleintje voor het huis, Het is hier ongetwijfeld een unicum voor fijnproevers van een oude stede- bouwkundige schoonheid, die hrrinne- rrngen opwekt aan lang vervlogen tij den. Het decor rondom dit plekje is bij zonder schilderachtig. Middenin een stad vol dynamische industriële ontwikke ling met alle onrust, die er nu eenmaal onverbrekelijk mee is verbonden, is het hier nog een oase van ouderwetse stilte, Op Tweede Pinksterdag was het zelfs zo druk, dat er stoelen en tafels bij moesten komen. Ook op jl. zaterdag avond kwamen er heel -wat bezoekers oom wat te gébruiken, maar vooral om uit te rusten in dit originele openlucht- etablissement. Dikwijls kwamen er vra gen. wat er zich eigenlijk afspeelde ach ter de gevels van het stokoude gebouw. Jan Schaper heeft een gunstig ogen- Blik uitgezocht voor zijn aantrekkelijk buitenzitje, wind en weder dienende kan het minstens tot half oktober een gezel lig trefpunt worden. Hoewei de lantaren naast de deur 's avonds voldoende licht geeft, hangen er todh wat lampions vanwege de roman tische sfeer. De bewoners van dere eeht- Sdhledamse stadswijk zijn nog van de oude stempel, d.w.z. vriendelijk, hulp vaardig en gemoedelijk. De buurvrouw, die op de eerste verdieping van een huis je op de achtergrond van het filmach tige pleintje woont, komt 's avonds wel eens op de bank onder de twee vensters zitten en geniet dan kennelijk van de druikte, die hier in de brouwerij is ge komen en een buurjongetje van twaalf jaar kwam zijn diensten als kelner aan bieden. Inderdaad de hele buurt leeft mee met dit experiment. Binnenkort komt er op de achtergrond een fraai wind scherm, minder tegen de wind, (die hier tussen de hoge oude panden toch geen vrij spel heeft) dan wel als een sfeer volle enscenering van dit artistieke mi lieu, waar het goed toeven js. MAASSLUIS Maandagmid dag omstreeks 12.15 uur, werd de 74-jarige J. P. Mos uit Maassluis, toen hij per fiets over de HeUinggatbrug reed en linksaf de Hellingkade opreed, aangereden door een hem achteropkomende personenauto. Dele auto werd bestuurd door de 45-jarl- ge R. v. d. B. uit Maasland, die niet tijdig zag dat de heer Mos linksaf sloeg. De fietser sloeg tegen de straat en liep hoofdwonfen en een hessenschuddmg op. Hij werd naar het ïïoly-ziekenhuis ver voerd. ROZENBURG Een Portugees en twee Nederlandse arbeiders zijn maandagavond bedwelmd geraakt in een ketel op het terrein van de olieraffinaderij van Gulf. Na onderzoek in het St. Claraziekenhuis te Rotterdam konden zij weer naar huis terugkeren. De Portugees raakte bedwelmd door dat hij in de ketel vermoedelijk zijn gas masker heeft verschoven. Twee arbeiders trachtten de Portugees te hulp te komen, maar ze droegen geen masker zodat ook zij bedwelmd raakten. Een vierde arbei der schoot toe en bracht he drietal buiten de keteL Hij was wel voorzien van een masker. ft HOEK VAN HOLLAND De Hode Kruisinzamellng is weer een groot succes geworden. Er -werd een bedrag van ƒ3330,14 byeengeoraeih-.. 437.meer dan in 1965, Ook de door het bestuur van de Jcampeerdcra- veremging De Poort van Europa georga niseerde Rode Kruisdag leverde weer een mooi resultaat op namelijk netto uflll. SCHIEDAM Een aantal rumoerige tieners, jongens en meisjes van twaalf, dertien en veertien jaar, heeft maandag avond tussen acht en tien uur getracht op de Broersvest de boel op stelten te zet ten. Op de onderkant van de klok op het Koemarktplein schreven ij met krijt het „originele" woord provo. Bovendien baal den ze in het plantsoen een paar vlaggen neer. Tegenover de poliöe namen ze een sarrende houding aan. Deze kregen al spoedig versterking van een aantal po litiemannen in uniform en rechercheurs in burger. Ook hoofdinspecteur C. van der Haagen kwam poolshoogte nemen. De politie verspreidde de ongeveer hon derd jeugdige onruststokers op tactvolle wijze. Een paar knapen die met scharen het gras van de Koemarkt wilden knip pen werden om een uur of twaalf mee genomen naar de politiepost aan de Buitenhaven. Zij waren ontsnapt uit een Schiedamse inrichting en zijn daar weer naar teruggebracht. De opkomende rel is het vervolg op de ROTTERDAM Het totaal van de in 1985 bereikte netto resultaten van N.V. Internatio nal® Crediet- en Handtós- Vereenlging .Rot terdam" leverde, blijkesa het jaarverslag, een bevredigend winstcijfer op. dat bij eer, vrij aanzienlijk gestegen reservering voor belastingen, Iets hoger lag dan in 1964. Voor de groep was 19S5 een jaar van consolidatie en verdergaande organisatie. Het niveau van de -winstvorming kon ruimschoots behouden Wijven. De groepswinst w&s ongeveer vijf procent hoger dan verladen jaar. De raad van bestuur acht het gewen at de extra reser ve te versterken met ƒ2.8 min. De be drijfsresultaten, blijkens de geconsolideerde cijfers, stegen van 61.1 min, tot ƒ76,4 mi» De brutowinst koiat uit op 12J. min. (vj. dowinst /6,7 min. als gemeld f 3sM min), en de nettowinst op 6.4 mlü). Voorgesteld wondt, zoa een onveranderd dividend van veertien pro cent. De groep onderging de nadelige invloed van vertrapping der winstmarges, voorname lijk door de snelle stijging van loonkosten. Deze stegen met 02)4 procent in 1965. .Het valt niet te ontkennen, zegt het verslag, dat toet door infiatietendenzen verhoogde prijz en loonniveau speciaal de dienstvcrlendende bedrijfssektor voor een steeds moeilijker opgave plaatst. De ontwikkeling van het !n- vesteringsbeeld wordt door de raad van bestuur nauwlettend gevolgd en de nood zaak tot financiering -via wlnstlnhoudlng worfit nog meer geaccentueerd. Het totale omzetcijfer over 1955 ad f 1335 min. kan ais volgt worden gesplitst: handel in produkten en grondstoffen 945 min handel In fabrikaten en halffabrikaten ƒ325 min., overige activiteiten ƒ65 min. Het eigen vermogen had per ultimo d&85 de volgende geografische spreiding: West Europa inclu sief Engeland! 85 pet. Ver. Staten 10 pet. Zuid-Alrika 2% procent, Australië 2 pet. en Axie Va pet. De totale kosten zijn met 12 pet. toegenomen. Het kapitaal bleef gehandhaafd op 26 250 AC0. (Van een medewerker) SCHIEDAM De strijd om het per soonlijk schaakkampioenschap vaa Schie dam xs maandagavond, bij de Schaakver eniging Schiedam voortgezet en er is alle kam dat de kampioen van het vorig jaar, de jeugdige C. Landsbergen, zijn schaak- titel zal kwijtraken. Maandagavond was de belangrijke ont moeting tussen L. Reitsma en C. Lands- pergen en Reitsma kwam als winnaar tevoorschijn. Hierdoor hebben beide scha kers 4% punt veroverd uit de zes ge- speelde partijen. Wint Reitsma evenwel zijn laatste partij tegen h. Planken (Reitema speelt thin met zwart) dan is hy volgens het Sonnefeom-Beriger-sys- teem winnaar en kaa hij de kampioens titel op zijn naam schrijven. Er resten nog enkele partijen, waar onder afgebroken partijen, zodat over enkele weken deze strijd om de hoogste Schiedamse schaakeer weer tot het ver leden zal behoren. De stand is nu: I. L, Reitsma 6-4%; 2. C. Landsbergen 6-4%; 3. C. Vrijland 5-3%; c 5- N. Planken 5-2%; Stahlie 5-1%; 7. A NoorderKraaf 6-1%; 8. M. Greverabroek S-%. eenmans-stunt van de heer D. Groo- tenboer, die vrijdagavond een geit liet grazen op het lange gras van het Koe marktplein, omdat hij het niet eens was met deze ruige begroeiing en zijn onge noegen op „beestachtige" wyze heeft willen manifesteren. Inmiddels is gebleken dat de min of meer originele stunt van vrijdagavond, aan vankelijk toegeschreven aan een ver ontruste Schiedammer, een aktte is van Het Vrije Volk, waarvan de heer Groo- tenboer propaganda-chef is. f INTERNATIONAL ^iXn?nac iPi!aile!1 met katten ledige melkflessen, bestuurd door de chauffeur D.A.S. uit Bergen op Zoom, stoppen, tengevolge waarvan de la ding begon te schuiven en ongeveer duizend flessen op het wegdek terecht kwamen. Er werd een ware ravage aangericht. K cm verkeer in beide lichtingen werd geruime tijd gestremd. Een aantal scholieren hielp het wegdek schoon te maken. De cemeen tel ril»* jT1k<rr Jdienst heeft het opruimWerk^h^d voltwii reüuïin«s' Cups en voorpand van kant Cups boven met marquisette en onder met taft gevoerd. Voorpand met versteviging. Randen van de cups, zij- en rugpanden van Lycra. Ver stelbare schouderbandjes van stretchmateriaaL Drievoudig ver stelbare rajgslurting./n wit of zwart CupBenC,matan3-8 f 17.50 Cup D, maten 4-9 118,90 a en van VVALA spe'ciaalhuis De grote Zeeslag. Officieel Engelach bericht. Londen, 5 Juni. (Reuter.) In een nadere mededeeling over den «lag in de Noordzee zegt de Admiraliteit: Toen de hoofdmacht van de Engelsche vloot in aanraking kwam met de Duit- sche vloot voor de volle zee, was een zeer korte tijd voldoende om de laatste, die reeds zwaar gehavend was, te dwin gen de wijk te nemen. Dit was moge lijk, daar de groote (Engelsche) vloot wegens slecht zicht en mist slechts af en toe tijdelijk met de Duitsche vloot aanraking kon krygen en geen door- ïoopend gevecht mogelijk was. De ver volging duurde voort tot het geheel donker werd, maar de Engelsche foipe- do-jagers konden 's nachts met gnnsti- gen uitslag aanvallen doen. Nadat Jel- licoe den vijand in de haven had gedre ven, zocht liij het voornaamste tooneel van den strijd naar ontredderde schepen af. Toen Donderdag tegen twaalf uur 's middags duidelijk- was, dat er niets meer gedaan kon worden, keerde de vloot naar haar basis, die op een af stand van 400 myl lag, terug, nam weer kolen in en was Zondagavond weer ge reed om zee to kiezen- "pEN gewaarschuwd mens tel! voor twee en een ezel stoot zich in !t gemeen... enfin, u kent het Met deze fraaie gezegden vera; ogen wil Ut u vandaag mijn beteré- nissen meedelen, die op de nuchit- re maag nogal ontnuchterend, zo dat mogelijk is, werkten. Opgewekt en blij van zin, voor zover dat ten minste op een vroege maandagmor gen kan, stapte ik de straat op ea de tram in. Nog even opgewekt ea goedgemutst deed ik een greep naar mijn portemonnee, maar he laas, daar begon de ellende. Schuch ter prevelde ik tegen de wachtende conducteur: „De vrees dat ik niet kleiner dan honderd gulden voor n heb", en na enige tijd kon ik met zekerheid zeggen; „Nee, ik heb het niet kleiner". „Hoopvol" heet dan de blik in je ogen. Maar nee. Jk kan het niet wisselen", was het voor de hand liggende, maar niet bemoedigende commentaar. Nog steeds mijn hoopvolle blik: „Ik kan er echt niks aan doen". „Stapt u maar uit en gaat u maar wisselen", Heel even stort er een klein wereld je voor je in, vooral op maandag morgen in de vroegte. Gedwee volg- de ik 's conducteurs aanwijzingen, en dat betekende ongeveer twintig minuten later op de krant dan ge dacht Alles is ergens goed voor, houd je jezelf in benarde momen ten voor, zo ook nu. Voortaan zal ik 's avonds heus wel mijn portemon nee inspecteren op kleingeld. Want met zo'n paar honderd gulden wis selgeld kan je s' morgens een con ducteur natuurlijk niet de stad insturen. Van het heel kleine leed van één persoon naar dat van velen is een grote stap, maar a zult samen mot mij toch die stap moeten onderne men, want het volgende onderwerp is te belangrijk om er aan voorbij te gaan. Van de Stichting Opleidin gen Bejaardenzorg kreeg ik een brief en daaruit bleek dat „de be hoefte aan vakkrachten zeer groot is. Wil men in Nederland enigerma te kunnen voorzien in de nood, dia er bij vele bejaarden heerst, dan een goede scholing van krachten van het grootste belang". Deze vak- krachten, waar het om gaat, kun nen worden gevormd tijdens de cursussen voor bejaardenhelpster, die de stichting in samenwerking met het nijverheidsonderwijs orga niseert. Twee jaar duurt een derge lijke opleiding en één middag cl avond per week wordt er lesgege ven in de vafckén: algemene oriënte ring t.a.v, de bejaardenzorg, om gang met bejaarden en de mede mens in het werk, hygiëne en huise lijke ziekenverzorging, geestelijke stromingen, algemene ontwikke ling, huishoudelijke vorming, han denarbeid en culturele vorming. W Rotterdam wordt les gegeven in de Mr. Joh, Drostschool, Carnissesm* gel 20 en aan de Derde Nijverheids school voor meisjes in de Schin kelstraat 23. Alle inlichtingen kan men krijgen bij het landelijke se cretariaat van de stichting Jan Wil lem Brouwersstraat 16 in Amster dam. ROTTERDAM In verband roet de aanranding van de vijfjarige kleuter in het park Rozenburg, die V0I'°Ï week zaterdag werd gepleegd, vesugj de politie de aandacht op een man van het volgende signalement: ongeveer 45 jaar oud, lengte ca. 1.80 meter, ge kleed in een camelkleurig tweedjasje met werkje, pantalon van een iets don kerder kleur, een hoogblonde haar kleur, iets loshangend haar en een door de zon gebruind gezicht. Wie inlichtingen kan geven wordt verzocht zich in verbinding te stelten met het bureau Zeden- en Kinder politie, tel. 143144, toestel 3624. Bljta Kerksti W. 263 6619). Agen str. J3J Kl*ci Ten, da Belar Politie Alarm Apot <UeL

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2