ROTTERDAM Veertienhonderd kinderen werden bereikt Bert Rasker tevreden 1 B l! Sill ;;^W: 11 ISs# Helaas weinig belangstelling van de kerken Straatvoetbaltoernooi uitstekend ve rliep AGENDA Deining over brief van GPV Schiedam if Jubilaris C. Romein 25 jaar bij de politie Baby in gesloten auto bevangen door warmte AAN Ut LIJ JAm iifc' Vrouw gewond bij binnenbrand Inwonertal nam toe gedurende april Borussia werd winnaar Veel ongerief na zware bni Onink werd weer damkampioen Animo maakte goede beurt in Naaldwijk Defecte wagen opengebroken en total-loss gesloopt Parkkeerplaats voor sterflats Havendijk Gehuldigd in hoofdbureau Onderzoek ketel volksbadhuis M7 1$ i Lantaarn gestolen als „souvenir Eerste wandelaars avondvierdaagse vanavond van start Onwel en overleden Bij inbraak 800 uit huis gestolen Dieven braken auto met haakje open Hoekse Boys speelt gelijk tegen MW Bestuur adviseerde SGP te stemmen Spaaroverschot nam in Schiedam toè Tijdens patatbakken in slaap gevallen Kind kneust voetje tussen fietswiel „Aqua-Faiina" houdt aquariumavond Oud-voorzitter van Boerenleenbank Overschie overleden JW5JR0TTEBDAMMER Pagina 4 31AAKDAG 13 JUNf mar &tt$m - v J IHE SCHIEDAM De openlucht evangelisatiecampagne, die het comité „Schiedam voor Chris tus" in samenwerking met de (interkerkelijke) Autozending ge durende de afgelopen week heeft gehouden, is zondagavond in de Plantage besloten met een bijeen komst, waaraan medewerkten het LJ.E.-koor onder leiding van de heer Th. J. H. v. d. Brugge en Roel Rasker, met zang en gitaar begeleiding. Door de regen was de belangstellihg uitermate ge ring. Viandaag en morgen en dagelijks ''Klachten tewgen: Agentschap zie bo (Van een medewerker) SCHIEDAM Er is in Schie dam enige deining ontstaan over een brief, die de GPV-kiesvereni- ging „Schrift en Belijdenis" en kele dagen voor de verkiezingen van de gemeenteraad heeft doen uitgaan aan alle leden van de Ge reformeerde Kerk (vrijgemaakt) te Schiedam, die beslist niet allen lid van het GPV zijn. In deze brief werd spijt betuigd dat de leden vergadering heeft moeten beslui ten dit keer niet mee te doen aan de gemeenteraadsverkiezingen. Dat PEN bijzondere vloot passeerde zaterdag- morgen de Maasbruggen: het hoofd- toeslanddeel vormden twee, aan elkaar ge- Koppelde zinkerbuizen mei een doorsnee van-1,49 meter en een lengte van niet min der dan 740 meter. Dat betekende dat de Unnkwaterleiding Rotterdam op weg was naar de voltooiing van een spectaculair karwei. Het afzinken van de grote koppcl- letding die onder de Nieuwe Maas door verbinding; geeft tnasen het waterwinwerk Berenplaat en het bedrijf aan de Honinger- «yk: Zoals bekend, .wordt deze verbinding gemaakt om bet oude bedrijf (dat in de toekomst wordt gemoderniseerd) ook de voordelen van de Berenplaat te laten ge nteten. Bij geringe aanvoer op de rivier kunnen dan „slechte" perioden worden overbrugd. Thans is ondanks de droogte hiervan^ geen sprake. Om drie uur in de nacht is dit gigantische werk begonnen. In de Waalhaven werd de zinker gebouwd. Van daaruit moet het gevaarte worden gebracht naar een plaats ter hoogte van het eiland Van Brienenoord. Daar is de zinker in de loop van dc middag aangekomen. Veel manoeuvreren is nodig bij dit ingewikkelde karwei. De sleep bestaat dus uit twee aau elkaar gekoppelde zinkerbuizen en het ge heel is driemaal zo lang als de Rotterdam, het vlaggeschip van de HAL- Tussen die leidingen zit nog een drjjfhuis, die ten doel heeft de zinker het juiste gewicht te geven, zodat de leidinghnndel net onder water blijft drijven. De beide einden gteketi onge veer vier meter boven water uit Dragers zijn 28 bakken, trekkers 12 sleepboten. Bij het eiland Van Brienenoord wordt de zinker afgebouwd. Volgende week zaterdag begint het eigenlijke afzinken. Om vier uur in de nacht start men met het verslepen van do zinker. Die zal dan inmiddels zijn voorzien van de opgaande einden. Even ten zuiden van bet bödryf Honingerdyk is een tleuf in de rivierbodem gebaggerd, waar de zinker in moet worden gelegd. In de loop van die dag komt men aan bet afzinken toe. Ook al een Iiele operatie, waaraan negen drijvende bokken, 13 stel zolder- bakken en 19 sleepboten te pas komen. Men kan het werk van beide oevers af zien. ROTTERDAM Bij een binnenbrand in een huis aan de Catharina Beersmans- siraat is zaterdag de tachtijarigc me vrouw N, de Wolf-Hoefnagels aan haar rechterarm gewond geraakt. Zij wilde een wasketel, waarvan het afdekzeil in brand was geraakt, van het petroleum stel halen en brandde zich daarbij. Zij is naar het Dijkzigtziekehhuis gebracht. Al. 4, C>k7>-TV-- v ROTTERDAM Van een afzethek aan de Havenstraat hadden zondag de 22- iarige drukker G. N, en de 29-jarige fo tograaf L. K„ beiden uit Duitsland, een schutlantaarn meegenomen, als „souve nir". Eten onbekende vrouw heeft hier van de meldkamer van de politie op de hoogte gesteld, en even later konden de beide mannen aan de Westzeedijk worden aangehouden. Zaterdagavond was de bijeenkomst in de Diepenbrockstraat net geëindigd, toen het eveneens begon te regenen. In bet algemeen is de campagne geheel volgens plan en uitsteiend verlopen. Men kon de mensen ditmaal in hun eigen wijken bezoeken. Na afloop van elke bijeenkomst belden de medewerkende leden van het comité buis-aan-huis aan en gaven dan een brochure af. Extra voegde men aan het programma toe twee geslaagde kmderbij- eenkomsten in het Prinses Beatrix-park die zaterdag en zondagmiddag werden gehouden. In totaal heeft men gedurende deze ene week bijna veertienhonderd kinderen bereikt. De heer Bert Rasker, evangelist van de Interkerkelijke Openlucht Evangelisatie, toonde zich dan ook tevreden over de bereikte resultaten. Nu de traditionele tentweek in de Plantage dit jaar met kon doorgaan, was deze ambulante openlucht-campagne trouwens de enige goede oplossing. Eigenlijk was de tijdsduur van een enkele week nog te kort voor een stad van ruim tachtigduizend inwoners Overigens was het wel te betreuren, dat protestants christelijk Schiedam zo weinig belangstelling heeft getoond. Maar in ieder wal is thans duidelijk geble ken, d<- n openluchtevangelisatiecam- pagne ai- eze, voor herhaling vatbaar -s SCHIEDAM Op 30 april bedoreg het inwonertal 81898, dertig mensen meer dan op 31 maart. Er werden 101 kinderen inapril geboren, terwijl er m dezelfde maand 49 mensen overleden Driehonderdtien mensen vestigdenzich en er vertrokken 332 Schiedammers naar elders In april werden er 65 huwelijken gesloten en één huwelijk werd door echtscheiding ontbonden Het aantal ge zinnen, dat binnen de gemeente verhuis de, bedroeg 127. waarbij in totaal 322 personen betrokken waren. (Van onze correspondent) MAASSLUIS Het straatvoetbaltor- fiooi, dat zaterdag werd gehouden op het sportcomplex van VDL aan de Sportlaan, Is uitstekend verlopen onder de goede leiding van de heren H. Brinkman, H. "Walraven en L. Verduyn. Het tomooi had. -een buitengewoon sportief verloop en trok onder meer van de zijde van de Ouders veel belangstelling. De jonge bewoners van de Dura- Coignetwoningen, Sluispolder-Oost, hebben het tornooi gewonnen, maar niet op overtuigende wijze want er waren strafschoppen voor nodig om uiteindelijk de beslissing te brengen. De strijd tussen de finalisten Borussia (Dura-Coignetwoning, Sluisjxdder- Oost) en Benfica (Elementumwoningen, Sluispolder-Oost) eindigde in een 1-1 gelijkspeL Bij het nemen van de straf schoppen wist Borussia alle vijf de strafschoppen te benutten. Het elftal kwam zodoende in het bezit van een fraaie beker en herinneringsmedailles, die de heer S. K. v.d. Endt, voorzitter van VDL, uitreikte. De tweede prijs kwam in het bezit van Benfica, die een strafschop miste. In afdeling A was de eindstand aldus; 1. Benfica 7 punten; 2. Manchester Unit (wijk Kapelpolder) 6 punten; 3. Real Madrid (wijk Kon. Wilhelminalaan) 4 p; 4. Partizan (wijk Revouslaan) 3 p; 5. Arsenal (Oud-Maassluis) 0 p. Groep B: I. Borussia 6 p; 2. Internationale (wijk Guido Gezellestraat) 4 p; 3. Anderlecht (Wijk Jae. Catsstraat 2 p; 4. Feijenoord rwijk 't Hoofd) nul punten. Uitslagen groep A; Arsenal-Real Ma drid 0-2; Benfica-Manchester U 2-0; Partizan-Arsenal 1-0; Real Madrid-Ben- fica 1-3; Manchester U-Partizan 1-0; j~lEZE openlucht-samenkomst werd U zaterdagavond gehouden in de Diepenbrockstraat. SCHIEDAM De hevige slagregens van zaterdagnacht veroorzaakten op ver schillende plaatsen in Schiedam verzak kingen van de rijbaan, o.a. bij de over steekplaats van de Parkweg, op de Park weg bij de Johan van Oldenbarnevelt- straat. Nieuwe Mathenesserstraat. Swam- merdamsingel, Van Marumstiaat en Nieuwe Waterwegstraat In het Hofje aan de Smsel stond het water vijf cm hoog en m de Prof. K O. Laan liep een kelder onder Ernstige lekkage binnenshuis had familie Hommes in de Stationsstraat. In de Lage Singel straat had men eveneens last van te veel aan regenwater. Een voetpad bij de ingang van het station stond zondagmorgen onder water. De politie moest zondagmorgen assisten tie verlenen in pand 187b aan de Burge meester Knappertlaan, waar men ernstige lekkage had. Bij nader onderzoek bleek het dak lek te zijn. Een bouwput aan de Schiedamseweg nabij de Blauwe Brug liep eveneens door de hevige regenval onder water, waar door de rand van de rijbaan wegzakte. (Van een medewerker) SCHIEDAM. De heer J. C. Onink ARCADE: Ned. Ver. De Verzamelaar, ruilbeurs, 19.15. Irene: Aqua Fauna Contactavond, 2u. Arcade: Ned. bond van VogeUiefheb- CÖntactavond, 20. Biikant. De Rotterdammer: Lang' Kerkstraat 28, uiteluitcnd redactlezaken tel. 263854 tb.g.g. 010 115588 en 01898 ^Agentschap: J. v. Gogh. Dr. Zamenhoi- telefoonnummers: Alarn politie 264656: alarm brandweer 269123 A^theekf1Gouka Groenelaan 127. tel 256935 derlecht-Feijenoord 6-1. SCHIEDAM Vanavond zullen reeds enige wandelaars zich op weg begeven om hun eerste kilometers van de geza menlijke Avondvierdaagse af te leggen. Dinsdagavond tvordt vanuit de Sporthal de officiële start gehouden. Ook aan de start, zowel vanavond als morgenavond, bestaat er nog gelegenheid tot inschrij ven. Afgaande op de voorinschrijvingen van deze eerste gezamenlijke Avondvier daagse mag men verwachten dat de deelname groot zal zijn. Er hebben zich al meer dan 1500 wandelaars gemeld. Ongeveer vijftien procent van hen loopt individueel, hetz'i het juniorenparcours van 10 km, het de seniorroute van drie maal 15 km en eenmaal 20 km. Het grootste deel van de wandelaars loopt echter m groepsver band. Een vergelijking met het aantal deelnemers van vorig jaar is moeilijk te trekken, omdat er toen twee Avondvier daagsen waren. Verschillende deelnemers liepen deze Avondvierdaagse dan ook tweemaal. De deelnemers Op de 10 km worden tussen negen uur en half tien terug verwacht. In verband met de plaatselijke politie-verordening is er geen parcours- aanduiding met krijt op de straten ge maakt. Arsenal-Benflca 0-3: Real Madrid-Man chester U 0-1; Partizan-Benfica 1-1: Arsenal-Mancihester U. 1-3; Real Ma- drid-Partizan 1-0, Afdeling B: International-Feijenoord 5- 0; Anderleeht-Borussia 0-5; ïnternatio-j u n ale-Anderlecht: 2-0; Feijenoord-Borus- ,^eft o0* dit JaaJ waer beslag weten te sia 0-8; Internationale-Borussia 05; An- 'J^en op het damkampioenschap van - - - - - Schiedam, welke strijd m de afgelopen maanden bij de Damclub Schiedam heeft gewoed. In de op vrijdag 18 februari begonnen voorronden eindigden de heren C. W. Sleeuwenhoek, C. van Dam, M. van Erkel, A van Otterloo, J. de Wilde en M. den Houting op de eerste plaatsen in hun groepen A, 2 en 3, terwijl de heren W. C. Heuvelman, H. Mirck en J, C. Onink vrijgesteld waren van deze voorronden. Maandenlang heeft men iedere vrijdag avond in het wijkloaa] van de Bethel- kerk aan de Oude Maasstraat elkaar partij gegeven onder leiding van wed strijdleider A. Risseeuw. Vrijdagavond werd deze wedstrijd om het persoonlijk damkampioenschap van Schiedam beslist, doordat Onink zijn partij tegen Van Dam won en reeds eerder de afgebroken partij tegen C. W. Sleeuwenhoek in remise had omgezet. Heuvelman kwam 1-1 overeen met H. Mirck, waardoor Mirck toch de derde plaats behield. J de Wilde eindigde als tweede. De nu 54-jarige kampioen J. C. Onink damt reeds bijna 35 jaren in verenigings verband en is bijna 30 jaar lid van de Damclub Schiedam. Hij zal vrijdagavond om acht uur uit handen van wedstrijd leider A. Risseeuw de eerste prijs in ontvangst mogen nemen, terwijl de heer J. de Wilde de tweede prijs zal ontvan gen, De heer Mirck tenslotte is de derde prijswinnaar en ook de heren De Wilde en Mirck wonnen in het verleden diverse prijzen bij het dammen. De eindstand luidt als volgt: 1. J. C. Onink 8-15, 2. J. de Wilde 8-13, 3. H. Mirck 8-9, 4. A. van Otterloo 8-8, 5. M. den Houting 8-6, 6. W, C. Heuvelman 8-6, 7. C. W. Sleeuwenhoek 8-6, 8, C. van Dam 8-5 en 9. M. van Erkel 8-3. ROTTERDAM De 63-jarige huls schilder J. van Oers is, terwijl hij bij zijn baas was om zijn weekloon m ontvangst te nemen, onwel geworden en overleden. De heer Van Oers woonde op de Goudse- rijweg. ROTTERDAM Tydens het weekeinde is bij een inbraak uit een woning aan de Slotsedijk 800 gestolen. VLAARDINGEN Aan boord van het Nederlandse kustvaartuig Regina Ida, liggend in de Vulkaanhaven, ontstond zaterdagmiddag band in het kombuis. De oorzaak is vermoedelijk een lekkende olieleiding. De brandweer bluste het vuur dat slechts geringe schade aanrichtte. HOEK VAN HOLLAND Vrijdag is er ingebroken in een auto van een Duitse toerist. Met een haakje wisten de dieven het tochtraampje open te krijgen en zij vertrokken met een verrekijker en een handtas, waarin een portemonnaie zat met achttien gulden. Door. het inslaan van een ruit verschafte men zich zater dagnacht toegang tot een strandtent van de 32-jarige G. E. B. uit Vlaardingen. De bult was een draagbare radio ter waarde van 300 en enig wisselgeld. De Hoekse politie doet alle mogelijke moeite om de dieven te achterhalen. Er is al verscheidene malen gepost om- autodiefstallen te voorkomen, maar ge zien de uitgestrektheid van het parkeer gebied is het bijzonder moeilijk een effectieve controle uit te oefenen. De politie adviseert geen voorwerpen van waarde in de wagens achter te laten. Een pakje sigaretten geeft soms al vol doende aanleiding om een ruit te force ren. (Van een medewerker) SCHIEDAM Het Kethelse Animo heeft zaterdagmiddag tijdens dein Naaldwijk gehouden adspirantendag van het KNCGV een fraaie prestatie geleverd door het behalen van de eersteprijs in de marswedstrijd met drumband. Drumban leider M. de Gids kon na afloop de fraaie nieuwe wisselbeker in ontvangst nemen, omdat Animo met 42,2 punten het hoog ste genoteerd stond. Met 41.6 punten werd SV De Lier Tweede, ODO werd met 40,9 vierde, DOK met 38.3 tiende en Juliana met 38,2 elfde. Voor Animo is deze prestatie des te mooier, omdat deze Kathe'se vereniging in 1964 de eerste wisselbeker definitief won. toen men deze viermaal had ver overd. Animo, dat onder algehele leiding stond van de heer P. H. Kegel (de meisjes werden geleid door Elly Hoegee) veroverde bij de diverse programma- onderlene vier 2de prijzen en twee 3de prijzen. Ook DOK maakte een goede beurt, al behaalde zij bij de marswedstrijd geen daverend succes Twee eerste prijzen veroverden de DOK'ertjes. vier tweede en liefst negen derde prijzen gingen naar Schiedam. Algeheel leider was de heer A. Herlaar. Juliana deed het ook niet slecht, want deze vereniging kwam met twee eerste en een tweedeprijs uit de bus. Het echtpaar Soeters-Scheurkogel leidde deze groep. Tenslotte was ook ODO in Naaldwijk present en deze door mevrouw S Kapteln-Deurloo geleide turnjeugd kwam tot een eerste, twee tweede en een derde prijs. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een 2 CV-bestel- auto van de 31-jarige loodgieter M. Tim- mers raakte dinsdagavond op de Kethel- weg defect. De eigenaar parkeerde zijn wagen ter hoogte van no. 254 en sloot zijn wagen af. Toen hij de volgende morgen de auto wilde gaan halen, bleek deze veranderd te zijn in een wrak. De auto was opengebroken en vermoe delijk door tal van lieden totaal gesloopt. Alleen de motor was nog aanwezig. De recherche stelde direct een onder zoek in naar deze ergerlijke vorm van vandalisme en wist twee daders te ach terhalen. Het waren de 41-jarige C v. d B. en de 31-jarige T. v. d G. Bij huis zoeking werden verschillende onderdelen van het bestelautootje aangetroffen. De politie verzoekt getuigen van dit vandalisme zich op het bureau afdeling recherche te willen melden. De totale schade van de bestelauto is nog niet bekend. Het onderzoek wordt voortgezet (Van onze correspondent) MAASLAND MW speelde zaterdag vriendschappelijk uit tegen Hoekse Boys. Eerst speelde MW 2 tegen het tweede van de Boys en verloren deze wedstrijd met 24. Hierna volgde de wedstrijd van MW 1 tegen Hoekse Boys 1 De Laatsten spelen in de 1 klas, afdeling Den Haag en MW m de le klasse, afd. Rotterdam. Na de rust kwamen de Maaslanders steeds meer in de aanval, keeper en achterhoede van de H, Boys waren echter niet gemakkelijk te passeren, ter wijl enkele prachtkansen door slechte schoten, niet aan het doel beantwoord den. De achterhoede van MVV Meld goed stand, maar tien minuten voor het einde, kwam door een dekkingsfout' H. Boys aan de leiding (1—0). Direct daarop volgden scherpe aanval len van MW, De laatste was zo scherp bal keurig langs de paal in de hoek dat noch keeper, noch spelers konden beletten, dat de snelle Jan Kapteijn de schoot, zodat de eindstand 11 werd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Als antwoord op vra gen van 'het gemeenteraadslid mevrouw J. Krikke-Hein (soc.) inzake de onttrek king aan de bestemming van het open baar groen tussen de beide sterflats aan de Havendijk hebben B, en "W. medege deeld, dat de onttrekking is geschied met het oogmerk een redelijke parkeergele genheid te creëren voor de bewoners van beide sterflats, waardoor het overmatig en daardoor gevaarlijke parkeren op de Havendijk zoveel mogelijk wordt voor komen. Met de eigenaresse van de sterflats wordt nog overleg gepleegd over een redelijke vergoeding voor het als par keerplaats ingerichte terrein. In het uitbreidingsplan „Havendijk", dat is vastgesteld bij raadsbesluit van 5 juli 1951, zijn op het oostelijk deel van het gebied, dat dit uitbreidingsplan be strijkt, In plaats van drie plaatsöats twee sterflas gebouwd. Daarvoor werd bij raadsbeslui van 24 juni 1960 de grond aan NV Aannemerscombinatie S.SN, verkocht. Het ligt in het voornemen van B. en W. op korte termijn, gehoord de Com missie Stadsontwikkeling en Stadsuit breiding, aan de raad een gewijzigd plan ter vaststelling voor te leggen, dat is aangepast aan de hiervoor omschreven feitelijke situatie. In de daarbij behoren de bebouwingsvoorschriften zullen even als thans het geval is, bepalingen worden opgenomen omtrent de mogelijkheid tot afwijking van het plan in het belang van een behoorlijke ontwikkeling. Het werk is uitgevoerd door NV Aan nemingsbedrijf Kleinekoort, Poot en Baade, die ook de bestratingswerkzaam- heden aan de Havendijk Geeft uitgevoer. d, in opdracht van de Dienst van Ge- meentewerken en voor rekening van de huidige eigenaresse, de N.V. Nationale Nederlanden. SCHIEDAM In dé afgelopen maand werd bij de spaarbank ƒ2.839.951,18 inge legd en ƒ2.411230,55 terugbetaald. Er werd dus ƒ428.720,63 mee' ingelegd dan terugbetaald, met welk bedrag het inleg- overschot over de erste vijf maanden op ruim 2,5 miljoen gulden kwam, tegen ruim ƒ2,3 miljoen over de eerste vijf maanden van 1965, Het inleggerstegoed bedroeg op 31 mei 1966 55 337.326.02 tegen op 31 mie 1965 ƒ51.451.631,66. Het aantal spaarders nam sedert laatstvermelds datum toe van 55.122 tot 56.427. Ultimo mei 1966 waren het tegoed van spaarders en de reserves voor ƒ29.207.434,59 belegd in effecten, voor ƒ8.947.194,09 in hypotheken en voor ƒ16.148.104,84 in onderhandse leningen aan gemeenten e.d. terwijl de onbelegde gevallen, waarna de vlam in de pan was middelen 5 658.549.21 bèöroegen. geslagen. Men vervolgt dan met: „Wij 'beseffen heel goed, dat velen van u net nu moeiljk vinden om hun stemrecht op de juiste manier te ge bruiken, daarom wijze wij u er op dat -iï-' vrnlicht bent om te stemmen. Als er naar uw mening geen geschikte kandidaat bij is, dan moet u uw oproepkaart inleveren bij het stembu reau met de mededeling dat u niet wenst te stemmen. Men neme dus niet het stembiljet in ontvangst Ir, Neder land is er geen stemplicht, wel op- komstplicht. Gaarne geven wij de raad aan u door die we van enkele leden kregen, namelijk dat de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) een partij is waarin de naam Gereformeerd in veel opzichten ook past. Uit berichten van nieuwsmedia menen wij te mogen constateren dat achter deze partij broeders staan die ook oprecht de Heilige Schrift als grondslag erkennen en daar in vele opzichten naar hande- "ten." Intussen hebben de Vrijgemaakt-gerC' formeerde heren J. van Katwijk voorzit ter van de A.R -kiesvereniging „Neder- SCHIEDAM Zaterdag zag de 70- jarige A. Lucassen een rokwalm opstij gen uit de keuken van de woning van de familie W. C. Leger aan de Vlaardinger- dijk 171. Hij kon het brandje blussen met een emmer water, die hij over het gasfornuis uitstortte. De inmiddels gea larmeerde brandweer behoefde geen dienst te doen. De achttienjarige zoon was aan het aardappelen bakken geweest en in slaap - (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tijdens een bijeen komst die onder leiding stond van hoofdinspecteur C. van der Haagen vrijdagmiddag in de kantine van het hoofdbureau van politie aan de Lange Xieuwstraat werd gehouden, is de heer G. Romein gehuldigd wegens het feit, dat hij vijfentwintig Jaar geleden bij de politie in dienst is getreden. Com missaris K. Rljptna sprak de jubilaris toe en releveerde enkele voorname dat» nit de ambtelijke loopbaan van de heer Romein, die begonnen was al* timmerman en op 41 jarige leeftijd nog naar de vaktekensehool ging. Op 15 oktober 1941 kwam hij bij de politie, op 1 september 1056 werd hij hoofdagent, op 1 maart 1960 tekenaar en op 1 januari 1066 hoofdtekenaar. Hij is thans bij de dactylopisehe dienst. Namens de gemeente overhandigde de commissaris hem de gebruikelijke en velop met inhoud en een tas van het politiepersoneel Mevrouw Romein ont ving bloemen voor de steun die ze haar echtgenoot al die jaren had verleend. van de Verkeersdienst maakte in zijn badinerende toespraak een grapje: 50 Hoofdinspecteur H. Willems van Beveren jaar v. Chr. de Romeinen komen in ons land, altuans volgens ons geschiedenis boekje, 9 juni 1966 de Romeinen (name lijk de familie van de jubilerende politieman) komen in de kantine van het Schiedamse politiebureau. De heer Romein werd op 22 september 1910 te Rotterdam geboren. Hij heeft nog surveillancedienst gedaan en is bij de recherche en de verkeersdienst werkzaam geweest. Als blijk van waar- SCHIEDAM de vierjarige P. J, die achterop de fiets van de 16-jarige J. Lukas zat, raakte zondag op de Schie damseweg ter hoogte van Bad Groenoord met een voet bekneld tussen de spaken van het achterwiel. Het voetje wérd ernstig gekneusd, zodat de GGD het jongetje ter behandeling naar het Ge meenteziekenhuis moest brengen. Vrijdag raakte in de Groenelaan de 28-jarige fietser A. G. beklemd tussen een passerende oplegger met trekker, bestuurd door de 45-jarige G. van S, en een geparkeerde personenauto, waarvan de eigenaar onbekend is gebleven. De fietser kreeg ernstig letsel aan het Under been. De GGD bracht de man ter behandeling naar het Gemeentezieken huis. SCHIEDAM Veel kinderen hebben zondag gehoor gegeven aan de oproep van het Leger des Heils de nieuwe zondagsschool te bezoeken in dc Claes de Vrieseschool aan de Zwartewaalsestraat. Na een mars door Schiedam Zuid werd de zondagsschool op feestelijke wijze geopend. Elke zondag wordt er om kwart over twaalf in drie lokalen voor drie leeftijdsgroepen zondagsschoolonderwijs gegeven. VLAARDINGEN Een ouderpaar heeft zich zaterdagmiddag schuldig gemaakt aan een grove nalatigheid, die hun baby het leven had kunnen koelen. De ouders hadden hun auto op het Liesveidviaduct geparkeerd, de deuren en ramen van de wagen afge sloten, waarna zy weggingen en het kind alleen in de auto achterlieten. De baby raakte door gebrek aan frisse lucht bevangen door de warmte. De politie heeft het portier van de wagen opengebroken en de baby naar het bureau gebracht, «aar dc ouders het konden afhalen. dering schonk de hoofdinspecteur hem een handgreep voor zijn fototoestel. Brigadier K. C, Broek overhandigde hem met een woord van waardering een envelop met inhoud namens de Bond van prot-chr. politie-ambtenarcn. Ad judant J. Doorlag sprak nog als voor zitter van de Politie Sportvereniging. Hoofdlnspecteu J. Knook noemde de jubilaris een goed fotograaf en be kwaam Jn de dactyloscopie. Ais blijk va waardering gaf hij hem een foto apparatuur. Tot slot dankte de heer Romein alle spreker en haalde daarbij enkele aardige herinneringen op. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Naar aanleiding van vragen van het raadslid mevrouw M, A. C. Taverne-van Campen (kath.) hebben B, en W. geantwoord, dat het bestuur van de Vereniging Schiedams Volksbad huis op 23 mei jd. mededeelde, dat het had besloten de exploitatie van het volksbadhuis te beëindigen, omdat het bedrijf gedurende de laatste zeven weken zeven maal had gestagneerd door de slechte toestand van de verwarmingsketel en verdere apparatuur, alsmede door gebrek aan geschikt personeel. Deze stopzetting geschiedde op 14 mei. Hier over heeft het bestuur geen overleg met het College van B. en W. gepleegd. B. en W. hebben opdracht gegeven te onderzoeken of de verwarmingsketel en de verdere apparatuur voor een aan vaardbaar bedrag kunnen worden her steld en of in de personeelsbehoefte zal kunnen worden voorzien. Van de resulta. ten van dit onderzoek zal afhangen of het zin heeft met het bestuur overleg te plegen over de voortzetting van de exploiatie in een of andere vorm. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanavond (maandag) houdt de Aquarium- en terrariumvereni ging „Aqua-Fauna" in gebouw Irene haar maandelijkse aquariumavond. In de maand ju'li Is er geen vergadering. De eerstvolgende vergadering is op dinsdag 16 augustus m gebouw Irene. Na het openingswoord door de voorzit ter, de heer F. W. J. Seheffers, zal de heer A. Sanderse uit Hoogvliet aan de hand van een aantal fraaie kleurendia's een lezing houden over het maken en inrichten van een aquarium. Hij zal verschillende visziekten behandelen, waaronder „witte stip". Voorts zal hij het een en ander vertellen over het zeewateraquarium en over vissen en planten. ROTTERDAM Op tachtigjarige leef tijd is zondag dé heer D. Hoogerbrugge, oud-voorzitter en ere-lid van het bestuur van de Boerenleenbank te Overschie, overleden. Ruim dertig jaar heeft de heer Hoogerbrugge, aanvankelijk ais bestuurs lid, later als voorzitter, de belangen van de bank behartigt. Sinds 1861 was hij ere lid. De begrafenis zat geschieden op woens dag 15 juni, om half drie 's middags op de begraafplaats „Hofwijck" aan de Delft- weg. De heer Hoogenbrugge was onge trouwd. land en Oranje" te Schiedam B man en C. J. Nobel via een schrijver,,, hun kerkeraad hun misnoegen uitiestS? ken over deze gang van zaken. ÏTi1- In ht „Kerkblad" van zaterdag w het bestuur van „Schrift en met een mededeling op bedoeld* i,rt„ terug, door te schrijven dat, de «n-®1 betreffende de SGP wordt tenimre-jtoS? nmHat. mpn »r *:iirrfpcfI»c |N k.„«i omd3t men er suggesties in heeft «ï-C die het bestuur niet bedoelde. ea* JOL Ook dit warme weekend zit er weer op. Hebt u'het noe al koel kunnen houden in uw flgf. je? Of hebt u buiten de stad aa» strand of in bos afkoeling'gezocht' Ik weet niet of er dit weekend vee) concerten en tentoonstellingen öjn gehouden, maar ik vrees dat soort.' gelijke evenementen •weinig be langstelling hebben gehad. Nou ligt dat r.atuurliik niet sen het mooie weer alleen. Praat daaro ver maar eens met burgemeester Rcelfsema van Schiedam. De com- missaris van de Koningin, u weet wel mr. Klaasesz, installeerde hem vurige week als voorzitter van de Culturele Raad van Zuid-Hol. land en de heer Roelfsema heeft bij die gelegenheid een paar dingen gezegd die ik toch wel ,het overdenken waard vind. Wat dacht u bij voorbeeld ervan dat de burge meester van Schiedam in dg betrek-, kelijk korte tijd dat hij aan deze' stad verbonden is meer mensen heeft ontmoet die in aanbidding stonden voor een nieuwe motor of auto dan voor een schilderij? Ja, zegt u. maar dat komt"'niet alleen 'n Schiedam voor. Akkoord, zevt de heer Roelfsema. maar er be„.wel graduele verschillen Het was voor hem bij voorbeeld een grote verrassing dat by de opening van -De Doelen, geen Rot terdams koor. maar een koor van elders optrad "E'EN andere ervaring die de heer Roelfsema heeft opgedaan is het leegstromen van de steden in de weekeinden. Hij zei: „Men werkt en men woont hier wel, maar men trekt een behoorlijk deel van -hei jaar van vrijdagavond tot'maandag-' morgen hoe langer hoe 'meer weg. Er is een diep verlangen naar een tweede huis. te midden van een 'fel le woningnood. Voor het culturele leven heeft dit zeker gevolgen;^ Hel weekend wordt voor culturele mani festaties of voor cultureel werk min der geschikt Op de maandag moe! men bijkomen. De woensdagavond moet langzamerhand gereserveerd worden voor een aangekondigde ol toevallige televisie-voetbalwed strijd. Er blijven zo nog twee avonden voor culturele beleving over, namelijk de dinsdag- en de donderdagavond, als men in een grote stad ten minste ai de moeite wil nemen van 'een verre buiten wijk naar het culturele centrum te - gaan". De nieuwe voorzitter van de pro vinciale culturele raad vroeg ziel in dit verband dan ook af of wij nog wel 20 erg in een democratise ring van de cultuur geloven, èf dat misschien de happening culturele manifestaties als boeiender is ko men verdringen. In ieder geval constateerde hij dat er in onze westerse wereld, en ook in Zuid-Holland, een andér cultuurpa troon aan het groeien is, Het was voor hem duidelijk dat we in cultu reel opzicht in een stroom verzeild zijn geraakt die ons snel afvoert van het verleden. De heer Roelfse ma dacht dat wij na 1945 geestelijk, politiek en cultureel misschien wel te vlug in oude vormen zijn terug- gegleden. De jongere generaties wij-, zen deze vormen vaak af; eerst de den zij dat wat aarzelend en nu vrij luidruchtig, De nieuwe voorzit ter van de culturele raad vond het dan ook tot de taak van deze raad behoren de gevolgen daarvan op te vangen, opdat de mens het ware van het onware leert scheiden en onderscheiden en het ware van alle tijden leert liefhebben tot eigen geluk. ■M-^r m was een heel verhaal, maar eigenlijk vind ik het niet veel meer dan een probleemstel ling. Ik moet zeggen dat het alle maal wel aardig is geformuleerd, maar wat er nou precies moet ge beuren is me nog niet duidelijk en ik heb het idee dat meneer Roelfse- rna en zijn hele culturele raad dat ook nog niet weten. Het ongeluk van al die raden Is vaak dat ze erg duur doen, maar in de praktijk toch maar weinig effect sorteren. Ik spreek nu in het algemeen, want van de culturele raad van Zuid-Hol land wil ik geen kwaad woord zeg gen en ik onderken •zeer beslist ae moeilijke taak waarvoor deze instantie zich juist in deze provin cie ziet gesteld. Aan de andere kant moeten we - geloof ik oppassen dat we de zoge- naamde cultuurbeleving niet ten koste van veel geld gaan forceren, Soms heb ik de indruk dat dit nog- al eens gebeurt. Zelf mag ik graag een mooi concert beluisteren en e®1 goed toneelstuk zien, maar als ik de kans krijg een vrij weekend m Zuid-Holland door te brengen dan vinden ze mij niet in De Doelen, Mag ik alstublieft?

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2