Confrontatie met mensen en dingen voorbije dagen m Straat stond 50 m blank HBSS-feesten de stromende regen toen kreeg twee prijzen Gemeente Schiedam Gemeente Schiedam ut lil -Mm WERKSTER EEN TYPISTE m? m Ond-Spijkenisse nam revanche f Nieuw plan voor 300 huizen in Groenoord Man gewond bij autobotsing Inbrekers actief ter meulen i ntt ROTTERDAMMER MAAHDAG. 20 JUNI Ï96( Hypocaustion nu beduidend goedkoper Schutterij Visserij nubeduidend goedkoper terlenka marciulsett Gemeente gaat nieuw aanschaffen (tm DOK hield contact met film en toneel Spanning stijgt bij bedrijfsvoetbal SCHIEDAM In de stromende regen zijn zaterdagmiddag op het HBSS-terrein óp Harga de jubi ieumfeesten van HBSS besloten. Vooraf hielden het Kethelse Ani mo en ODO turndemonstraties ge volgd door een voetbalwedstrijd tussen oud-HBSS en oud-Spijke nisse en een gekostumeerde voet balwedstrijd. Juist toen de ere- wedstrijd HBSS 1 Regionaal Jeugdelftal begon regende het en tot het eind van deze goede wed strijd viel de regen in stromen. HBSS stond bij de rust met 20 voor doelpunten van Droge en Schop, maar in de tweede helft draaide het jeugdelftal de rollen om. Door v. Veen werd het 21, door Dijkhuizen 22 en Verhoe ven schoot de winst uiteindelijk naar het Reg. Jeugdelftal dat met 32 won. (Zie voor deze wedstrijd verder de sportpagina's). nbeduidend /goedkoper pagina 3 IV MÜSEUMGEWEIVEN (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Kostbare herinnerin gen bieden de fraaie collecties van de Schiedamse historie in de gewelven van het vernieuwde Stedelijk Museum 3an de Hoogstraat. De moderne mens bezit helaas geen mentale historische instelling, wat een bepaalde vorm van culturele armoede met zich mee-» brengt. En een Volk, dat geen waar dering meer kan opbrengen voor zijn eigen geschiedenis, gaat ten gronde aan een ondermijnend defaitisme en vérliest zijn geestelijke weerbaar heid, want het is ten slotte de historie, die een Natie vormt. Vanuit dit standpunt bezien krijgt dl permanente expositie in 'het Stede- ]%jk Museum een diepere zin. Zij moet meer dan „een aardig kijkspulzijn. De scholen kunnen hier hun licht op steken, de bevolking kan zich bezin nen op het verleden van haar huidige woonplaats voor de vreemdeling kan deze collect ie een even interes sante als leerzame confrontatie bete kenen met Schiedamse mensen en dingen „uit lang vervlogen dagen". Een bewerkt hertegewei van 200 jaar voor onze jaartelling herinnert de bezoe ker eraan, dat er in deze streken hrten voorkwamen. Op het ogenblik kermen we stechts de enkele tamme beestjes op de Kinderboerderij, maar dat zijn heus hun nazaten niet. Bodemvondsten in Harg-Babberspolder uit het late ijzertijdperk brachten intiem aardewerk aan het licht. Uit de eerste en tweede eeuw van onze jaartelling zijn er vrij veel reminiscenties. De Romeinse bezetting drukte haar stempel op de Lage Landen. Merkwaardig is de maquette van de inheemse boerderij ui de eerste eeuw, aangetroffen in het tracé van de Rijks weg 20 in polder Nieuwland (1959). Verder ziet men een Romeins lampje, prime, kralen, gewicht, een Romeinse munt en een „Net" of weefgetouwver zwaring. Een baksteen, van een pijler uit een .hypocaustion" toont aan, dat de Romei nen reeds centrale verwarming kenden. Een maalsteen, slijpsteen, dakpanfrag ment van Romeinse oorsprong en in heemse potterie, vindplaats. West en Oost Abst polder in Kethel, vormen tezamen een tamelijk uitvoerige en homogene - collectie uit het tijdperk van de dager daad onzer vaderlandse beschaving. In het oog vallend is de constructieve cultuurhistorische taak, die een i vreemde bezetting tweeduizend jaar geleden in deze gewesten verrichtte. Ruim negen tienhonderd jaar later kwam een andere bezetter, die deze zelfde cultuur het liefst tot de naakte grond had geruïn eerd. Hoe Schiedam er in de zestiende eeuw uitzag, tonen de oudste plattegrond van de 'stad aan, gemaakt door Jacob van Deventer (1560), en een originele koper plaat van de gravure van de plattegrond en het panorama van J. de Gheyn (1598). Er is nog een derde plaategrond van W. Blaeu (1648). Onwillekeurig gaat de bezoeker vragen stellen, als hij al deze voorwerpen ziet. Wellicht zal hij door de Gotische pilas ter, afkomstig van het gebouw, waarin Pieter Veenlant. burgemeester van Schiedam, de Roomse koning herbergde Juist In deze maanden Is het zo belangrijk om een paar gezellige Jurkjes klaar te hebben... die U maakt van stoffen uit deze bij zóndere éénmalige aan bieding. Dubbelbrede, kreukherstel- lende zomerstoffen, uit de series van 6.95 en 7.95; in een groot sortiment kleuren, mor gen voor minder dan de halve prijs, per meter voor nog géén driegulden. Kf*uKhei**tellen SCHIEDAM De zware regenval van het* afgelopen weekeinde- heeft weer hier en daar ongerief veroor zaakt. De Nieuwe Waterwegstraat kwam over haar gehele breedte over een afstand van ongeveer vijftig mej ter onder dertig centimeter water te staarr. Gemeetatepersoneel moest zon dag een gat In de grond maken dat dé brandweer later heeft leeggepompt. Vermoedelijk door kortsluiting ont brand in de aanjager van de centrale verwarming vanhet automobielbe drijf Vink aan de Stadhouderslaan. De brandweer heeft het vuurtje geblust. T\E roemruchte schutterijenige „gezagsdragers" uit het Schie dam van zeventienlhonderdzoveel. tijdens het beleg van het door de .Hoek- sen verraste Rotterdam, wat meer willen weten van de roemruchte Hoekse en Kabeljauwse twisten, die op het eind van de veertiende eeuw Schiedam niet onbe roerd voorbijgingen. Een groot aantal koperen draagtekenen van de Koren Meter Weger, zegelstem pels van de Schiedamse burgers (1574 1617),. van de Magistraat Armenkamer uit de achttiende eeuw en „bodebussen" van de Krijgsraad van de oude roemruchte Schutterij (18e eeuw) en van het College van de Grote Visserij (17de eeuw) vor men met de waardige burgermeester ketenen en blinkende distinctieven van brug- en veldwachters een geheel hoofd stuk apart. De brandweer is er present met de ratel van de nachtwacht, een maquet .van een handslagenspuit, met fakkelstok met houder voor de pekkrans om het terrein te verlichten, lantaarns en olielamp en gewichtig-uitziende armbanden voor de „geagreëerden" bij de brandweer van honderd jaar geleden. De misdaad werd soms gestraft met het raspen in het Rasphuis vansandelhout waaruit men rode verf bereidde. De aanblik van de raspmolen de kluisters en dubbele hand- en voetboeienslaan bij de toeschouwer misschien een lichte senti mentele toets aan. Dan zijn er nog de vervaarlijke pieken nellebaarden en vuursteengeweren, na derhand „verbeterd" tot percussie vuur wapens (1815—1825). Martiaal, kleurig er. fleurig, ziet de groep schutters eruit, de „mannen van-stavast" van ons gemoede lijk Stadsleger. Dan zij de schenking van Majoor Visser weten we nu tenminste noe ze eruit zgen. Wat de dames-bezoekers wel aardig zuilen vinden, is de complete, ouderwetse keuken met Aagtje de „dienstmeid", met een „pitje" in een kooirjte en met heel dat aU;jd blonk van helderheid. Maar daarvoor had men dan ook de „meid". Dat Schiedam vroeger de zeevisserij beoefende, bhikt uit de maquette van de logger Johanna, terwijl die van de koop vaardij -dri emaster Soolo, in 1842 ge bouwd op de Werf Gips, herinnert aan de negentiend eeuwse Schiedamse scheepsoouw. Aan de Hoofdstraat lagen de victualiewinkels, waar de wilde zee mansverhalen rondgingen en die hun eigen uithangborden hadden. Een ervan nangt naast de ingang van het onder aardse museum van stedelijke curiositei- ut "um er tegenover ontwaart men „Het Land van Belofte", een gevelsteen ue,l!r.en van een huis aan het Broers- veld (16e eeuw), waarop twee mannen een kolossale druiventros, aan een stok tussen hen in, medevoeren. -Heeft Keizer Napoleon 1 en 1811 een staatsiebezoek aan Schiedam willen brengen? Het wordt Inderdaad beweerd. 'QJ,eder zeval de gouden stadssleutels werden ervoor gemaakt. Ze liggen op een vuurrood kussen in een glazen vitri ne. Er naast een fraai bestek. Voor het geval er een staatsiedincr zou zijn ge houden. Er is nooit wat van gekomen. Dé terloo" vond «^eindelijk zijn „Wa- ?"0. hier het verleden open als een T'00le bloem. De dingen zijn dood. maar de geest kan ze tot leven brengen. Dit li et evenwel aan de psychische instelling van de bezoeker. Natuurlijk zit het hoofd van menig huismoeder vol vacantia- plannen en voorbereidingen... maar tóch moeten zij van deze unieke, terlenka marquisette aanbieding op de hoogte zijn. Want geen tweede keer kunt U deze bijzonder mooie terlenka marquisette van 90 cm breed, voor bijna de halve prijs kopen, per meter Voor nog géén gul den. Morgen begint de ééndaagse verkoop van deze bijzonder fraaie Terlenka Marquisette, 90 cm breed, per meter m tn wit en ivoor (Van. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente gaat 338 woningen en 80 garages bouwen op aan de gemeente toebehorende grond in Groenoord. Muijs en De Winter's Bouw- - - - ---- en Aannemingsbedrijf N.V. te Rotterdam Pe motorrijwiel m gebruik, zal belast worden met de bouw. B. en W. hoofdzakelijk voor de controle op de 'SCHIEDAM Voor de aanschaffing van een vuilwaterpomp en: twee elektro- veqgwagens voor de Reinigingsdienst vragen B, en W. de raad een krediet van ƒ17.600 en voor twee lichte motorrijwie len en vijf bromfietsen voor de politie een krediet van 12.900. 'Voor de waterhuishouding van het nieuwe vuünisstortterrein is een vér plaatsbaar pompaggregaat nodig, dat, hoofdzakelijk dient voor het verwijderen van vervuild water uit het afgegraven gedeelte van de stortplaats. Ook kan men met deze vuilwaterpomp sterk brandbare afvalstoffen besproeien en branden blus sen. Met de aanschaffing van deze pomp is eenbedrag v an ƒ2600 gemoeid. Ook moeten twee oude motor-veegwa- gens worden vervangen. Men wil twee nieuwe elektro-veegwagens aanschaffen, in het kader van een geleidelijke over schakeling op dit soort wagens. De kos ten bedragen 7.480. per wagen, compleet met cabine, batterijen en gelijkrichter, alsmede met een ophanginrichting voor vuilnisvaten van tachtig L. Het benodig de krediet wordt derhalve 14.960, afge rond op 15.000. Sinds 1963 is bij de Verkeersdienst van Morgen begint dé verkoop, slechts één dag,van deze pracht kwaliteit zomerstoffen, in diverse soorten en kleuren,, door elkaar Permeter voor 'i Ciin te). t>f schrift, best, (Van een medewerker) SCHIEDAM „Doer Oefening Kracht" reeft zaterdagavond in de grote zaal van gebouw Irene het onderling contact wil den bewaren en verstevigen door een «vond, waarop een iflm werd vertoond en na de pauze voor toneel werd ge- ?°rgd. Helaas kon voorzitter B. van Dam m zijn openingswoord niet zoveel leden belkom heten, als men bij DOK had genoopt en verwacht. Niettemin hebben ue aanwezigen genoten van de vrolijke öank "Soldaat tegen wil en Vooral tijdens de langdurige pauze neerste een bijzonder gezellige' sfeer, r5ST 9 het aan een stukje muziek niet ontbrak, Het tweede deel van de avond u „0I! de twee-acter: „Aardappe- j™ de toneelgroep ODG. Voorzitter B, van Dam deelde mee dat aan de leiderscursus van het rrcG op het programma staat, terwijl ook wordt overwogen in eigen kring lei- OAt-SCiUrsussea *e organiseren, waaraan ook leden van andere verenigingen uit os Kring Maasmond kunnen deelne men. Zaterdag houdt DOK een propaganda 's in Kethel en omgeving. vragen de gemeenteraad hiervoor een krediet van 12.092.600, als aanvullende voorschotten uit 's-Rijks kas op de voet van de Woningwet te aanvaarden. Hier van zijn bestemd voor bouwkosten ƒ9.375.047.voor grondkosten ƒ1.719.744, en voor bijzondere voorzieningen ƒ997.809.— (Van een medewerker) SCHIEDAM Nu de grootste helft van de Algemene Bedrijfsvoetbalcom petitie (A.B.C.) erop zit, wordt de strijd om het kampioenschap in de drie afdelin gen steeds spannender. In poule A staan Enterprise. Helios en SCF gelijk met ie der tien punten uit zes wedstrijden. In poule B is van der Bor de sterkste met momenteel tien punten uit zes wedstrij den, gevolgd door Ter Braak met zeven uit vier en Veveo met zeven uit vijf, Poule C heeft Litho als ongeslagen leider (tien uit vijf) met Helios 2 op de tweede plaats (acht uit vijf) De uitslagen in poule A luiden: Helios 1Hoek 30. Enterprise Standaart 2—5, ENKA—GPS 4—4, HAV Bank —Co ca Cola 1 5—0, GZV—SCF 2—4, Enter prise 1—GPS 6—0. HAV Bank—Stan daart 23. De stand is hier: Enterprise 1 6—10, Heiios 1 6—10, SCF 1 6—10, Stan daart 6—6, Hoek 4—4, ENKA 4—3, GPS 5—3, GZV 4—2, HAV Bank 5—2, Coca Cola 1 6—2. Helaas heeft hel ABC-bestuur zich ge noodzaakt gezien de twee elftallen van Coca Cola uit de competitie terug te trekken, omdat de spelers tot tweemaal toe zonder kennisgeving verstek lielen gaan. De gespeelde wedstrijden blijven van kracht en de nog te spelen wedstrij den zijn bij voorbaat door de Cocca Cola teams met 5—0 verloren. Het reglement moest hier worden gehandhaafd. De uitslagen van aid. B. zij: Loender- slootVegla 50, SchefferTotal 3—6, PTTVeveo 34, SchefferTer Braak 1, v.d. Bor Mafa Boys 21. Stand: v.d. Bor 610, Ter Braak 47, Veveo 57, Mafa Boys 45, Scheffer 75, Total 3—3, Vegla 3—2, Loendersloot 5—2, PTT 51. Uitslagen poule C week 3: Coca Cola 2—Helios 2 05, v. d. Moezel—Litho prise 2 11, Week 4: EurotaxPalthe 75, Coca Cola 2Kuilenburg 13, Coca Cola 2Helios 205, v.d. MoezelLitho 0—5, ETBH—Enterprise 2 .24, Euro tax—SCF 2 6—1. Stand: Litho 5—10, Heli os 2 5—8. ETBH 5—6, Eurotax 5—6, En terprise 2 4—5, Kuilenburg 44, Palthe 5—4. v.d. Moezel 52, SCF 2 52, Coca Cola 2 51. naleving van de toegestane snelheid voor bromfietsen. Dpt geheel afgeschreven motrrijwiel, en een zestal bromfietsen, moeten worden vervangen door twee lichte motrrij wielen en vijf bromfietsen. De aanschaffing vergt een bedrag van 2 maal ƒ1.017, plus vijf maal ƒ678.— is ƒ6.424.—, Bovendien moeten een surveillance auto en een motorrijwiel met zijspan van een. mobilofooninstallatie worden voor zien. Indien dit is gebeurd, zullen alle politievoertuigen over dit moderne com municatiemiddel beschikken. De aan- schaffingskosten voor twee mobilofoonin- stallaties bedragen 7.400.—. (Van een medewerker) SCHIEDAM Bij de Damclub Schie dam heeft de kampioen van vorig jaar, de heer J. C. Onink vrijdagavond twee prijzen ontvangen van wedstrijdleider A. Risseenw, die op deze slotavond de wegens werkzaamheden verhinderde voorzitter verving. De heer Onink is namelijk niet alleen damkampioen van Schiedam geworden, maar hij behaalde ook het beste resultaat bij de onderlinge bordenwedstrijden van deze damclub. De heer Risseeuw memoreerde, dat achttien spelers in de voorronden elkaar hebben bestreden en. nadat hiervan de twee hoogstgeplaatsten bekend waren werd met de drie vrijgestelden (de heren J.' C. Onink, W. C; Heuvelman en H. Mirck) de finale gespeeld. Hierin toonde de-heer Onink zich duidelijk de sterkste, al heeft de spanning er tot het laatste toe ingezeten. De heer Risseeuw hoopte, dat ook in Het GEMEENTE ZIEKENHUIS te Schiedam vraagt voor het schoonhouden van de operatiekamer een 5-Daagse werkweek, ieder weekend vrij. Salaris bruto ƒ2.82 per uur, voor 23-jarigen ouder. 6% vakantietoeslag. Sollicitaties te richten aan of aanmelden bij de Adjunct-Directrice, 's middags tussen 2 en 3 uur, be halve op woensdag en zaterdag. Bij de GEMEENTELIJKE DIENST voor SOCIALE ZAKEN is plaats voor Eisen: ruime ervaring eu goede beheersing van de Nederlandse taal. Geboden wordt een aantrekkelijke werkkring met goede sfeer. Zij die belangstelling hebben voor een functie op sociaal terrein, kunnen deze plaats als aanloop gebruiken. Studietoelageregeling van toe passing. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Salaris: afhankelijk van opleiding, ervaring en leef tijd nader overeen te komen. Deelname aan gepremieerde spaarregeling is moge lijk. Sollicitaties worden binnen tien dagen na het ver schijnen van deze oproep ingewacht bij de directeur van de dienst, Postbus. 197, Schiedam, VS7EDSTRIJDLE1DER A. Risseeuw (UnJcs) overhandigt J. C. Onink het bekertje voor het kampioen schap van de Damclub Schiedam, nadat hij tevoren de grotere beker had uitgereikt voor het damkam pioenschap van Schiedam. De twee de prijswinnaar J. de Wilde kijkt lachend toe. 1967 de wedstrijd om het persoonlijk damkampioenschap weer georganiseerd zal worden en. dat de damsport daardoor in Schiedam wat meer aandacht zal krijgen en de Damclub Schiedam meer leden (sekr. A. van Otterloo, Poortugaal- sestraat3). De heer Onink kreeg eerst de fraaie beker voor de eerste prijs, daarna mocht de heer J. de Wilde de beker voor de tweede prijs in ontvangst nemen, waarna de heer Onink ook nog een bekertje ontving voor het beste clubresultaat. De derde prijs was bestemd voor de heer H. Mirck. De eindstand luidde: J. C. Onink 815, J. de Wilde 813, H. Mirck 89. A. van Otterloo 88, M. den Houting 8—6, W. C. Heuvelman 86, C. W. Sleeuwenhoek 86, C. var. Dam 85 en M. van Erkel 8—3. SCHIEDAM Zaterdag botste op de hoek Prof. Kamerling OnneslaanSte- phensenstraat een personenauto, bestuurd door de 28-jarige kantoorbediende C. B. uit Vlaardingen die geen 'voorrang ver leende, tegen de personenauto van de 21- jarige etaleur J. E. W. uit Schiedam. Laatstgenoemde auto kwam tegen een geparkeerde persoenauto terecht van de 29-jarige monteur E. E. J. H. Deze auto werd beschadigd. De etaleur moest met een gekneusde rib door de GGD naar de Dr. Noletstich- ting worden gebracht terwijl zijn auto totaal werd vernield. De auto van de kantoorbediende werd ernstig beschai- digd. SCHIEDAM Zaterdagmorgen kwam men in de rijwielhandel Favoriet aan de Mgr. Nolenslaan tot de ontdekking dat onbevoegden 's nachts door het tuimel raam aan de achterkant van het gebouw waren binnengekomen en een camera en uit een stalen bureau 150 hadden ont vreemd. 9 Door het wegbreken van een plank verschaften zaterdag onbevoegden zich toegang tot het clubhuis van de Schie damse Waterkouts aan de Havenstraat; Er werd een draagbare pick-up vermist. Door hét forceren van een raampje kon men zaterdag op de Westvest uit een daar geparkeerde personenauto van J. J. DE B. een transistor radio ontvreemden. Het begin van de middag was veelbelo vend. In keurig tenue gestoken marcheer den om twee uur Animo en ODO op het Harga-veld, voorafgegaan door de drum band van Animo. Er werden enkele turn demonstraties gegeven, waarbij de heer P. H. Kegel de leiding had bij Animo en mevrouw S. Kaptein-Deurloo bij ODO. Om half drie begon oud-HBSS de wedstrijd tegen oud-Spijkenisse. Vijftien jaar geleden werd HBSS met 20 win naar. Nu trok Spijkenisse met 21 aan het langste eind na met de rust reeds met 20 te hebben voorgestaan. Bij Spij kenisse speelde o.a. mee ex-internatio naal Hans v.d. Schee en de vorig seizoen nog in het eerste spelende linksbuiten Stougje. Keeper Koos Huigen kon de twee treffers niet voorkomen, hoewel er toch defensiefouten aan vooraf waren ge gaan. Na rust kwam HBSS verdiend op 12 door een listig doelpunt van Ben Breedijk. Frans Droge kreeg op rechts weinig kans zijn befaamde schoten van vroeger te lossen en ook de hard zwoe gende Arie Falandt kon keeper Ver weel niet passeren. Dirk Mast had op links al evenveel moeite met de goed verdedigende v.d. Schee en toen de goed leidende scheidsrechter voor het einde floot, complimenteerden alle HBSS'ers hun tegenstanders met de verdiende overwinning na een zeer sportief duel. Na weer enkele turndemonstraties van Animo en ODO (helaas kon men vanwe ge de regen niet alles volgens het pro gramma afwerken) volgende een gekostu- meerde voetbalwedstrijd, die de lachspie ren danig in beweging bracht. De scheidsrechter nam het met de spelregels zo nauw niet, want vooral de ais dames verklede spelers dachten af en toe meer aan rugby dan aan voetbal. Dit alles geschiedde in de allerbeste harmonie en soms* met een flesje frisse drank in de hand. De zevenklappers waren ook niet van de lucht en toen scheidsrechter Jan Meuldijk na afloop met de draagbaar naar de kantine werd gebracht, bleek de stand 2—2 te zijn. 'Daarna' 'werd dé reeds vermelde ere-wedstrijd van HBSS 1 gehouden. Na afloop bood men de spelers een brood maaltijd aan en ontvingen aanvoerder Den Boer. (Excelsior M) en scheidsrech ter Huizng uit handen van de heer E. Mast een HBSS-vaantje, dat ook de aan voerder van oud-Spijkenisse. de heer Ver- weel voor zijn wedstrijd had ontvangen van' aanvoerder Mast. De prijsuitreiking van de HBSS-neder- laagserie zal vrijdag gebeuren in de kan- 9 SCHIEDAM Leden van de NC Radio V. hopen dinsdag 5 juli eèn dagtocht te maken naar Monschau (Duitsland). De terugrit gaat door België. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de vaste verkoopadressen in Schiedam en Kethel. Het NCRV-Comité Schiedam (secretaris de heer A. de Mos) wijst erop, dat men in het bezit moet zijn van een paspoort of een toeristenkaart. Een goede zomer is er voorspeld ...en deze voorspelling [ijkt nu werkelijk we! uit te komen... in ieder geval zullen, er weer drommennaar zee én strand gaan om de warme stad te ont vluchten. Tentlinnen, 120 cm breed in bijzonder fris, fleurig streepdes- sin, voor wind- of zonnescherm, strandtenten enz, om een wind stil plekje te toveren, koopt U nu voor iets meer dan ander halve gulden per meter. Morgenvroeg om 9 uur begint in onze Camping-afdeling 2e etage de verkoop van dit tentiinnen, in de nieuwste streepdessins, 120 cm breed, per meter voor l >-»< lijft Ligstoellopers, 40 cm breed, effen groen, met kleine foutjes per meter aQ voor tine op Harga. HBSS 1 heeft geen wedstrijd verloren, zodat, hier in feite geen winnaar is die HBSS de grootste nederlaag toebracht. Bij HBSS 2 werd ïiermes DVS 4 winnaar, bij HBSS 5 was dat SVDPW 2. HBSS 4 verloor niet, even als HBSS 5, HBSS 6 werd met 5—1 door winnaar Schied. Boys 3 verslagen, HBSS met 51 door winnaar Demos 4, HBSS 8 met 7—0 door een sterk GBT 4, HBSS 9 met 3—1 door Schiedam 7 en HBSS 11 met 61 door Excelsior "20 10. Al deze winnaars worden vrijdagavond verwacht in de kantine, waar voorzitter H. Bree* voort jr. de prijzen zal uitreiken. m TA, dat had ik wel gedacht! Als je eenmaal over oud-Rot terdam begint dan weet Jansen dil en Pietersen dat en dan heeft Klaassen een tante gehad die een dochter was van de buurman van de man die een belangrijke rol gespeeld heeft in.. Enfin, u kent dat! De wereld is maar klein en Rotterdam is nog veel kleiner, vooral toen. Maar niettegenstaande dat vind ik zulke reakties toch leuk. Zij bewijzen dat het Rotter dam van 28 jaar en langer geleden nog steeds leeft in de geheugens van veel lezers. Zo konit meneer J. A. Bouvet uit de Fazantstraat 40 c mij vertellen dat zijn vader de man was van de haarden- en kachelzaak in de Hoofdsteeg, waarvan een Jezérès mij verleden week schreef dat De Rotterdammer enige tijd daarbo ven gevestigd was. De vader van meneer Bouvet is deze zaak begon nen na zijn huwelijk in 1902, sa men met wijlen de heer D. van Veen. Tn 1913 kocht de vader.; van de heer B'ouvét zich uit en nam hij het bedrijf van .dé firma H. C. P. Graamans aan het Westnieuwland over. Zijn enige zoon (mijn briefschrijver) nam in 1940 na de dood van zijn vader dezé zaak over en voerde die .tot; 1956.1 Het ieuke is nu dat de heer Bouvet In dat jaar in dienst trad bij: De Rot terdammer en sindsdien nog altijd aan onze krant verbonden is. De heer Bouvet, die helaas al geruime tijd ziek is, vindt het aardig te vermelden dat zijn vader in feite de eerste buurman van De' Rotter- dammerwas en, dat de zoon rvan deze buurman nu, 63. jaar, later, ook al weer tién jaar; aan de krant verbonden is: Ik wens meneer -Bou vet van harte beterschap. ATATUURLIJK heb ik "nóg meer correspondentie te beant woorden. Van de heer J. Soetens kreeg ik een kaart van de hervorm de kerk van Beesd. De- Heer Soe tens, logeert daar op de boerderij (aan de Lingë) van zijn neef én nicht C. Noom-Hakkert (ik" hoop dat ik het goed gelézen heb) en heeft daar ergens in het dorp ie mand gevonden die postabonnee van onze krant is, zodat hij elke dag bij. blijft. En of ik nou ook de naam van die neef wil noemen, omdat dat misschien een goede pro paganda voor de krant is. Nou met plezier hoor, meneer Soetens zeg maar tegen uw neef dat we in Beesd nog best een stuk of wat abonnees kunnen gebruiken. Sterkte met de warmte wenst mij de familie P. van Rènssen var achter de Beukelsdijk, die momen teel in Laag-Soeren verblijf houdt Dank u wel voor uw meeleven en natuurlijk ook voor dekaart, me neer Renssen. Ergens in het Zwar te Woud huist de familie'A. ij/de Bock uit Zuidwijk. Zij stureir mif een kaart van het „Heilklima- tischer Jahreskurort im Hoch- Schwarzwald". Nou, het ziet er daar gezond uit hoor! Kleurenkaar ten uit Spanje ontbreken deze reis, maar ik verwacht er vast nog we] een paar. Wel kreeg ik een fraa- panorama-gezicht op het Garda- meer van meneer H. Hardenbol ook al zo'n bekende Rotterdamse naam. Ja meneer Hardenbol, dat i! nog es wat anders dan het om de haverklap voorbijdenderenvar het Hofpleintreintje hè? TJIERMEE ben ik weer door de post heen, maar ik moet t nog even wat anders vertellen. En kele weken geleden stond er ir deze krant een verhaal over me neer C. S. de Jonge, de bekend, scheepsmakelaar "uit FeijenoorcL Hij vierde toen een zeldzaam jubi leum: hij was 65 jaar werkzaam ir de -cheepvaart. Misschien herin; nert u zich dat meneer De Jongt ter gelegenheid van dit jubileuri balpennen liet maken voor zijn re laties. Niet dat hij die dingen aft reclamemateriaal weggaf, nee, hi) verkocht ze voor drie gulden o: meer per stuk en de opbrengst wil de hij bestemmen voor net pro testants kinderhuis in het Bel gische mijnwerkersstadje Genk, dat zaterdag officieel wordt ge opend. Meneer De Jonge streefde naai een bedrag van drieduizend gul den. dat hij bij de opening zet wilde aanbieden. Nou had u mis schien gedacht dat 'ie dat nooit zoc halen, hé? Laat ik u nou vertelles dat ik een paar dagen geleden me neer Kamp uit Vlaardingen, de cretaris van de Stichting „Vrien den van Genk" aan de telefodf had. Hij zei: i.Dat is wat met dU meneer De Jonge". Ik zei: „Wai dan?". Hij zei: „Hij is al over d« achtentwintighonderd gulden ei het gaat nog steeds door". Nou, dit drieduizend gulden komen er du; wel. En als u zaterdag naar Gent mocht willen komen dan mag il namens meneer Kamp zeggen dat u er hartelijk welkom bent VanuitMaastricht kunt u er ge makkelijk per bus komen. 1

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1