Verkeer eist bijna twintig gewonden Wagens uit de dienst genomen m RDM bouwt 's werelds grootste reactorvat J Al in de tijd van Newton... VLAER KOL Consul-generaal van Liberia recipieerde NIEUW! TIP OEtU J Moeilijkheden Selecta schijnen nu opgelost WBi •m Belangrijke order uit Spanje l Thomassen ligt Havenplan toe Aanhangwagen kantelde A Russische sleper schaduwt vliegkampschip Metselwedstrij d gestart met 165 deelnemers JSW houdt 18de Vreewijkmars Franse prijzen voor scholieren Aan gevolgen van explosie overleden m M7 - OPGAVE VAKANTIEADRES '61 1961 M ROTTERDAMMER WOENSDAGS JUNIil96« ROTTERDAM Zeven mensen zijn gistermiddag gewond ge haakt toen een tram van lijn vijf (joor onbekende oorzaak achterop een tram van lijn 4 reed. Het on geluk- gebeurde voor de kruising Pvan de Sehiédamsevest en de tyitteide Withstraat. De tram van jjjn vgf stond te wachten iachfer twee. personenauto' s. TderCde wa gen de duw van lijn 5 kreeg, wer- I den twee auto's er voor eveneens beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) '1' Voor Hoekse wijkraad fiiié» frvy «d $6 'rUJZ ï&f Sb) Sfi U Uw,rekening draagt een naam bij Vlaer Kol Inbraak met buit van 70 een nieuwe stijl Van roken Lijk uit Waalhaven geïdentificeerd -Uit Pagina 3 Tram boort zich in stilstaande lijn 4 n 3 1 Beide tramwagens waren zo i ernstig beschadigd dat zij uit de rou- latie moesten worden genomen. Het tramverkeer werd een uur gestag- I Withstraat moest worden omgelld. 1 Zes'mensen moesten naar het Dijk. zigtziekenhuis worden gebracht. On- i der hen zijn de bestuurder en twee conducteurs van lijn 5. De conduc- teur van lijn 4, de dertigjarige L. Donkersloot uit de Brederostraat, is met pijn in de rinsjreefc naar huis gebracht. Een aantal passagiers van lijn 5 en een van lijn 4 kregen bovendien lichte verwondingen aan hoofd armen of be- nen. Naar het Dijkzïgtziekenhuis wer- den gebracht: de 43-jarige H. Wolf-V.d. Heerik van de Boerhaave- lait Schiedam, de 48-jarige C. v.d. Ende-Bijl van de Vliegerstraat en de 21-jarige F. Ciremans uit Lage Vuursche. De 32-jarige R. Echten van de Ovi- disusstraat, bestuurder, kreeg een hersenschudding en een rechterschou derfractuur, de 32-jarige conducteur F. Karsten uit de Jasmijnstraat kreeg een hersenschudding en een halswervelfrac tuur en de veertigjarige A. van Ham van de Oldegaarde kreeg een hersenschudding en een wond aan het rechter oog. Op de kruising Zwart Jan- straat-Zegwaardstraat is gisteravond de zestienjarige timmerman Sesink van de Zuidersingel te Berkel en Rodenrijs door een personenauto geschept nadat hij met zijn bromfiets was geslipt. Hij At l y/V .ik. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Rotterdamse Droogdok Maatschappij heeft de vierde grote buitenlandse order op het gebied van de kernenergie gekregen. De volgen de week begint de bouw van een reactor vat voor de Nuclenorkemenergiecentraïe in Spanje. Deze elektrische centrale van vierhonderd megawatt wordt gebouwd bij Santa Maria de Garon ongeveer testig km zuidelijk van Bilbao. De reactor komt aan de Ebro te liggen. ROTTERDAM De wijkraad voor j Hoek van Holland krijgt de primeur van «en uiteenzetting over het plan tot de aanleg van een nieuwe haven op de noor delijke oever van de Nieuwe Waterweg. In de openbare wijkraadsvergadering die dinsdag 28 juni om 19.30 uur in de hulpsecretarie wordt gehouden komt bur gemeester W. Thomassen het havenplan toelichten. Op de lijst van ingekomen stukken, die in dezelfde vergadering worden be handeld, staan o.a. een bencht van B. en W. dat tot sloping van de Hoekse water toren ris besloten ett een afwijzende beschikking van het Rotterdamse college op het verzoek van de wijkraad om reis kostenvergoeding voor kinderen die bui ten Hoek van Holland op school gaan. ROTTERDAM De aanhangwagen van een met dozen tegels geladen Zwit serse vrachtwagencombinatie is vanmor gen op Rijksweg 13 naar Den Haag ge kanteld. Het ongeluk gebeurde nadat de aanhanger was gaan slingeren. Een ge- Parkeerde tankwagen en een stilstaand busje werden door de aanhangwagen ge raakt en ernstig beschadigd. Een deel Kan de lading viel op de weg. Het reactorvat weegt 375 ton en wordt negentien meter hoog. Het krijgt een •diameter van vijf en een halve meter. Het wordt opgebouwd uit acht kringen met wanddiktes tussen twaalf en vijftien centimeter. De RDM heeft de opdracht gekregen als lid van de Rijn-Scheldegroep. De werf is ook een van de negen deelne mers in de N.V. Neratom. De opdracht werd verstrekt door -de General Electric Company uit Amerika die hoofdaanne mer is van het project. De RDM heeft ervaring gekregen bij de bouw van de eerste Nederlandse kern energiecentrale m Dodewaard. De cen trale m Dodewaard, eveneens ontworpen door General Electric heeft slechts een capaciteit van vijftig megawatt en is dus aanmerkelijk kleiner. Dit vat is bijna dertien meter hoog en weegt ongeveer honderd ton De belangrijke nieuwe order is verkre gen ondanks grote concurrentie uit net buitenland. Dit reactorvat wordt het grootste ter wereld. is met een bovenbeenbreuk naar het ziekenhuis Eudokia gebracht. Op de kruising Witte de With straat-Hartmanstraat zijn gisteravond twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Vier mensen werden licht gewond. De dertigjarige mevrouw M. Vuijk-Kap van de *s Gravenweg die in verwachting is, werd uit de auto geslingerd. Zij kreeg diverse verwondingen. Haar vijfjarige dochtertje Maria kreeg een hersenschudding. Haar man, de 31-jarige straatmaker J. Vuijk werd niet gewond. Moeder en dochter zijn naar het Dijkzïgtzieken huis gebracht. Uit de andere auto wer den gewond de 36-jarige graanhande laar G. de Wit uit de Lijsterlaan te Rhoon en de 25-jarige graanhandelaar W. Schimmen uit de Spechtlaan te Vlaardmgen. Zij hebben zich onder doktersbehandeling gesteld, o® Vannacht is de 35-jarige junst G. J. H. Dercksen uit Nijmegen op de Kralmgseweg met zijn auto in een sloot gereden omdat hij door een tegen ligger werd verblind. Hij is met di verse verwondingen naar het Dijkzigt- ziekenhuis gebracht De dertigjarige korporaal B. J. Ge trouw uit Dordrecht heeft op de Oost- zeedijk de macht over het stuur van zijn auto verloren waardoor hij in botsing kwam met een uit tegengestel de richting komende bestelwagen Bei de auto's werden beschadigd. De heer Getrouw kreeg glasscherven in znn ogen en werd naar het Oogziekenhuis gebracht. De 21-jarige B. R. v.d. Velden uit de V.d. Takstraat is gisteren na een slippartij tegen de opbouw van de Wil lemsbrug gereden. Hij werd uit de wa gen geslingerd en moest met wonden aan hoofd en handen naar het Dijkzïgt ziekenhuis worden gebracht. De auto werd zwaar beschadigd. O De 32-jarige mevrouw G. Moes-Put uit Spijkenisse is, toen zij de Groene Kruisweg overstak bij de Ave- ling, aangereden. Zij werd met -wonden aan hoofd, armen en benen naar het Zuiderziekenhuis gebracht. De zevenjarige Maarten van Leeu wen van de Brielselaan is toen hij voor zijn woning plotseling overstak aange reden. Met hoofdwonden is hij naar het Dijkzïgtziekenhuis gebracht. 'U&Mr'fK* (1642 -1727) Engels wis- en natuurkundige ...deed Vlaer Kol (van 1691bankzaken. Dat is misschien wel interessant. Maar onze huidige clienten vinden het belangrijker, dat Vlaer Kol is uitgegroeid tot een eigentijds en efficient bankbedrijf. Een bedrijf, dat ook uw zaken behandelt, alsof het die van henzelf waren: direct en persoonlijk. Geen wonder dat men zegt: bankgiro, buitenlands betalingsverkeer, kredietverlening, effecten, vermogensbeheer, beleggingsadviezen-, belasting-aangiften, spaarrekeningen, reisdeviezen, assurantiën, deposito, open en gesloten bewaarneming, safeloketten, handelsvoorlichting. Bankiers anno Utrecht, Oude Gracht 158, tel. 26351.% Rotterdam, Coolsingel 75, tel. 120126. Bilthoven, Julianalaan 4, tel. 2571/72. IJsselstein, Kloosterstraat 7, tel. 2195. Dringend verzoek, uw vakantieadres via de uit de krant geknipte bon, die wij regelmatig op de advertentiepagina plaatsen, MINSTENS EEN WEEK VAN TE VOREN op te geven. Indien deze schriftelijke opgave niet tijdig m ons bezit is, kan de toezending ernstig worden ver traagd. DIRECTIE DEN HAAG Het Amerikaanse vlieg kampschip USS Randolph, dat sinds vrij dag een bezoek brengt aan Rotterdam, is tot nabij Hoek van Holland gevolgd door een grote Russische sleepboot, de Aga- tan. Nadat dit bekend was geworden is een mijnenveger van de Koninklijke Marine op onderzoek uitgestuurd. Gebleken is, dat sedertdien de Russische sleepboot buiten de Nederlandse territoriale wate ren kruist met de kennelijke 'bedoeling het vertrek van het Amerikaanse vlieg kampschip op donderdag 23 juni af te wachten. Dit is, zo meent de Kon. Marine, een van de vele voorvallen, waaruit blijkt dat Russische schepen reeds jaren gro te belangstelling aan de dag leggen voor de activiteiten van de Westerse mannes. ROTTERDAM Bij een. inbraak in een rijwiel- en bromfietshandel aan de West-Kruiskade is in de nacht van maan dag op dinsdag uit een kassa ongeveer zeventig gulden gestolen. ROTTERDAM - Vrijdag zullen om half twaalf de prijzen worden uitgereikt aan de leerlingen van de tweejange cur sus stuurmansleerling van dé Hogere Zeeivaartschool. De heer J. C. Flach, oud-kapitem van de Kon. Rotterdamsche Lloyd zal de prijzen uitreiken. ROTTERDAM —Rond 165 deelnemers aan de wedstrijden in het metselen met baksteen (de 14e) en in het stukadoren (de 10e) zijn vanmorgen, alvorens in de Énergiehal aan de slag te gaan, in het Bouwcentrum toegesproken door de di recteur van dit instituut, de heer ir. J. van Ettinger. Vandaag en morgen strij den zij om de zilveren troffel, respectie velijk om de zilveren pleistertroffel. Van de leerlingen die aan de eerste wedstrijden deelnamen, zijn er diverse teruggekomen om later via het leerlin genstelsel mee te doen. Eén van de - eerste kampioenen is nu zelfs weerge keerd als leeraar, een feit dat het vermel den wel waard is, zo vond de heer Van Ettinger. Hij wees er verder op hoe be langrijk het is, gekozen te hebben voor het „geschoold zijn" en voor de bouwnij verheid. Dit alles bewijst, dat de jongelui de jeugd staat er prima op tegenwoordig, meent de heer-Van Ettinger plezier in hun Webk hebben- Zij zijn overigens al kampioen van hun school geworden, want van alle deelnemende scholen zijn de twee besten afgevaardigd. ROTTERDAM De wandelvereniging Jolige Sportwandelaars CJSW) houdt za terdag 25 juni de achttiende Tuindorp Vreewijkmars. Deze wandeltocht trekt al tijd vele deelnemers. Dit jaar wordt ech ter een uitzonderlijk groot aantal ver wacht, omdat Vreewijk vijftig jaar be staat. De Tuindorp Vreewijkmars, onder auspiciën van de Christelijke Wandel-Or ganisatie, start om 14.30 uur van het wijkgebouw aan de Leede 117 naast de Vredeskerk. Er wordt gelopen over vier afstanden: 8, 12, 18 en 25 km. Het inschrijfgeld bedraagt voor individuele wandelaars voor de acht km ƒ1,25 tot 1,50 voor de 25 km-lopers. Liefhebbers kunnen zich aanmelden bij de heer L. S. H. de Wit, Rozegaarde 63, tel. 195050, ook is inschrijving moge lijk aan de start. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM In de bibliotheek van de Alliance Francaise aan de Westersin gel 22 kregen dinsdagmiddag drie Rotter damse scholieren benevens de gebruike lijke toesprak een plattegrond vari Parijs of een Frans boek Deze drie scholieren hadden m een jaarlijkse opstelwedstrijd van de Alliance, het „Concours Europeen de Langue Francaise", die natuurlijk over iets in of van Frankrijk moest han delen, de prijzen gewonnen. De hoofd prijs: een „verblijf van een week in Pa rijs, ging, gesymboliseerd door een platte grond, naar Rina Roelfs van de Van 01- denbameveldt HBS. De boeken waren voor Nelleke Oepkes van het Libanon-ly- ceuro en Edgar Bobbink van het Charlois lyceum. In tegenwoordigheid van de consul-ge neraal van Frankrijk in Nederland, de heer R. d'Aurelle de Paladmes, reikte de vice-voorzitter van de Alliance, mevr. E. C. M. Kamp-Kan de prijzen aan de jongelui' uit, met de woorden: „Deze prij zen zijn een belofte en misschien wel een verplichting om uiteindebjk Frans te gaan studeren". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een groot aantal stedelijke en provinciale autoriteiten en ook vertegenwoordigers uit het be drijfsleven hebben gisteren de consul-ge neraal van Liberia, de heer Thomas, ge lukgewenst met zijn benoeming tot de ken van het corps-consulair. Dit gebeur de op een ontvangst in het Hiltonhotel. In een toespraak herinnerde de heer Thomas aan de vriendschapsbanden tus sen Liberia en Nederland. Ook memo reerde hij de goede medewerking die hij van de autoriteiten steeds heeft ontvan gen. De toespraak van de heer Thomas werd door burgemeester Thomassen be antwoord. Op de foto: De heer en mevrouw Marij nen (rechts) complimenteren de heer en mevrouw Thomas. ROTTERDAM De Hidderkerkse aardgasmonteur A. B van Buitenen (26) die bij een aardgasexplosie in Slikker veer maandagmiddag levensgevaarlijk werd gewond, is vanmorgen in het St. Ciaraziekenhuis aan zijn verwondingen bezweken. Hij was onlangs getrouwd en had geen kinderen. ROTTERDAM Het hoofd van de afdeling kunstzaken van het stadhuis, de heer C. A. 't Hart, zal dinsdag 28 jum om 20 uur in het Buurthuis Pendrecht aan de Schuddebeursstraat de tentoonstelling .Kunst en Ambacht van de graficus" ope nen. De expositie duurt tot 7 juli. AGIO AGIO junior TIP 11 ct AGIO TIP 18 ct ROTTERDAM Het lijk dat 18 juni uit de Waalhaven is geborgen blijkt na identificatie het stoffelijk overschot van de 24-jarige Duitse zeeman F. M. W. Huck uit Heïsfelde te zijn. Bij het vertrek van zijn schip, op 14 juni, was hij als achter blijver gemeld. Vermoedelijk is hij bij het van boord gaan tussen wal en schip gevallen. TANIGS ZINS tot mijn teleurstel- ling moet ik constateren dat mijn lezers mij fijri met' mijn lijn laten zitten. Ik hoor'de laatste da gen niks aardigs meer. Kom, hoe zit dat, dames en heren? Is er'nou wer kelijk niemand meer die nog wat aardigs heeft te vertellen? Ten plot te ben ik daarvoor aan deze rubriek begonnen! Ik kan ,aan deze lijn na tuurlijk genoeg ophangen van wat elke dag op de gewone, wijze mijn redactiebureau bereikt, maar uitein delijk is dat de bedoeling niet. Ik wil aan deze lijn de verhalen van mijn lezers brengen. Dat' is een hele tijd goed gegaan, maar nu dreigt er een beetje de klad in te komen. Is iedereen soms al met vakantie? Of gebeuren er in uw omgeving echt helemaal geen dingen meer die' het vermelden waard zijn? Kom nou!' WAAR bepaald nog geen klad in zit zijn. de vakantiekaarten. Ik krijg er steeds meer en daarom moet ik steeds frequenter verantwoorden. Vooruit daar gaan we weer: Van de familie J. Vijn uit Rotterdam-3 kreeg ik een mooie zonsondergang met groeten uit de camping Zeerust in 's-Gravenzande. Een tikkeltje chauvinistisch schrijft meneer Vijn achterop de kaart: „Zoek toch in de vreemde niet, wat het eigen land u biedt. Spanje 15 graden. Hier 25 gra den". Kom, kom, meneer Vijn, zo hoog staat de thermometer"' niet meer hoor! Van de familie J. Janssens-Ver- driet kreeg - ik ook een zonsonder gang, maar nu een „Franse", eën „Coucher du soleil sur le Cervin". Deze kaart komt uit Zwitserland. En om van al clie dromerige zonson dergangen niet al te zeer in slaap te raken, kijkik maar, even "naar de hoog spuitende fonteinen van het Gele Rijdèrsplein in Arnhem die me vrouw I. van Essen-Kavelaar'mij stuurde. Evenals mevrouw 'B. Wer- ner-Namink, van- wie ik ook een kaart uit Arnhem kreeg, maakte me- «v vrouw Van Essen deel uit van. «én groep van "vijftig-dames die vërle- den week met het „Moederplan Delfshaven" (nog steeds, van domi- nee Vrolijk, mevrouw?) vijf dagen op de Pietersdag in Oosterbeek zat: Ik houd even twee minuten stilte voor de organisatoren van deze reis. A LS er één categorie mensen» in onze samenleving bestaat die eens van alle zorg ontslagen een uitje verdienen, dan zijn 'het de huismoeders! Ja, ik weet-het, tegen woordig gaan de meeste* moeders toch wel uit. Maar vraag alsjeblieft niet hoe? Een moeder is „toch nooit klaar? Bij honderden, „bij duizenden trekken ze straks weer zaterdags met hun gezinnen naar de vakantie- huisjes.' Éljn dat 'hetf jean! •'Vroeger gingen zereen middag haar de spéél-"' turn van Freriks o£ misschien een dagje naar,De Hoek. Dat wel.' Maar,; echt vakantie komt een moeder ook 1 nu nog zelden of nooit aan toé. - t „Mamma, welke," broek "moet lik an?" „Mamma, mag" ik een ijsie?" 1 1 „Mamma, wanneer. ,gaan- we nou naar dp speeltuin?" Zo kan ik blij ven doorgaan. Een moeder heeft s nooit rust. Daarom breng ik ,hier vanavond hulde aan het „Moeder plan Delfshaven", en aan alle soort gelijke organisaties dié ten doel heb- ben moeders een onbezorgde var kantie te laten genieten! Mevrouw Werner wenst bok mij, ;,met de hele staf", een 'prettig^ va kantie toe. Dank u wel, mèvröuw, maar vindt u het goed als "ik de staf in de-Vitte de Withstraat laat? Ziezo, dat was dat.- Het moest 'me echt even van het hart Ik wou het voor- vanavond eigenlijk "maar hier bij-laten. Ik i heb *nog één kaart te verantwoorden. Die komt uit het re- creatïecentruxn ,De Flaasbloem" in Chaam (N.B.). Afzender is de faroi- lie J. Groeneweg. Het ziet er daar-; gezellig uit, zodat ik besloten heb l daar bij gelegenheid eens een kijkjei - te gaan nemen. Weer eens wat an ders dan de Veluwe! (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Voor de problemen die zijn ontstaan nadat de minister van financien bekendmaakte dat de toelating van de Selecta Verzekering- en Herverze kering Mij, als autoverzekeraar zon wor den ingetrokken, is een oplossii g gevon den. Er wordt een nieuwe maatschappij opgericht waarin de verzekerden van Se lecta op bijna gelijke voorwaarden en premies kunnen worden ondergebracht. Het gehele agentenkorps van Se'icta zou vrijwel gelijk blijven. Vandaag zou de nieuwe maatschappij worden opgericht onder de naam Rotter- dam-Londen Assurantie Agentuurmaat- schappij NV, In het kapitaal nemen. Lloyd's Brokers te Londen voor 90 pro-' cent en de voormalige direkteur .-an Se lecta, de heer P. W. M W. van Eyck, voor 10 procent deel. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt ƒ100 000, waarvan ƒ50 000 bij de ODrich- ting zal werden gestort. De bedrijfslei- dine zal in handen worden gelegd Van de heer Van Eyck. In nauwe samenwerking met Selecta,1 die haar autoportefeuiBe (ongeveer SCHIEDAM Doordat dinsdag ia de Joppelaan te Kethel een jong eendje de weg overstak stopte plotseling een personenauto, bestuurd door de 39-jarige J. M, P. Het gevolg was dat hij tegen de personenauto van de 41-jarige dierenarts C. v.d. M. uit Vlaardingen reed. Beide voertuigen werden beschadigd. ROTTERDAM Het bureau van Jr. J. C. de Looff te Rotterdam is omgezet in een naamloze vennootschap met de naam NV Basalt-Rotterdam. Tegelijker tijd zal de neer F. Slagmolen die 54 jaar bij de firma heeft gewerkt afscheid ne men De heer M. E. F. de Looff zal zijn plaats innemen. Vrijdag 1 juli is er in een van de zalen van De Doelen 'een afscheidsreceptie yan de heer Salgmolen. 25 000 verzekerde automobielen, waarvan ongeveer 80 procent alleen tegen WA.) vrijwillig zal liquideren, wordt getracht de omschakeling naar de nieuwe1 maatschappij zo geruisloos mogelijk ie laten verlopen.. Over de wijze waarop deze overgang wordt Uitgevoerd, krijgen de tussenpersonen van Selecta nog deze week uitvoerige inlichtingen. De liquida tie van d." Selecta-autoporfefeuille' zal worden waargenomen door de Belg F. O. de Boom, de oorspronkelijke eigenaar/di recteur van Selecta, die enige tijd alï zodanig gefungeerd heeft. - Volgens de heer Van Eyck garandeert de naam Lloyds dat bij voorbaat de twij fel aan de solvabiliteit van de dekking uitgesloten is. Hij is ervan over'--' d dat bij voorzichtige liquidatie van Selecta geen verliezen zullen ontstaan. Er zijn voldoende middelen aanwezig om -de schade-aanspraken en.de verzoeken om premie-restitutie te voldoen. Een surséan ce van betaling voor Selecta ligt volgens hem niet in de lijn van de verwachtin gen. Slakkenploagr Men meldt nit Noord- Brabant: Uit tal" van plaatsen*'in deze - provincie wordt geklaagd'over een ware alakkenplaag, die een gevolg is van: het natte weer der laaute'wekeh. Het zijn de grijze, tninslakken, - die_ de, tuingewassen vernielen en bun vraat- zucht botvieren aan boonen, aardappels,.' en zelfs de bloemen wegvreten. - - In veel Brabantscbe dorpen ziet men dan ook ijverig-jongens aan "t werk, die met spits gemaakte stokken de schade lijke beesten oppikken.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1