ROTTERDAM Vakantiegangers laten dieren vaak onverzorgd fris inde mond Veel vlaggen verwacht tijdens de K.W.-mars I AGENDA Namen bleken drie jonge inbrekers noodlottig Vakantiegids in nieuwe gedaante VUFTIG JAAR BMW Chauffeur zettespaniel op straat nn ifftftTriHFiFfTftnnix-Ffiiiaiinm: Nog 14 miljoen in Botlekplan 2fe£tütteritamm?r Wielrijdster bij botsing gewond Vierde lustrum vakantiefeesten l\ULLI\Hü l L|V BOSCH IVIAR!JNE|-PHILIPS ETC, Na verzoek van organisatoren Scherpschutter Yan der Caay naar Wiesbaden Diëtiste spreekuur op maandagen 25 c Concentratie van avondkerkdiensten Voorrangsweg bij Spijkenisse Hogere tarieven op Zestienhoven Burgerlijke stand Brandweerlieden gediplomeerd Geslaagden Ook verdacht van andere inbraken Arthur Meulemans overleden HL de Koster kreeg bronzen medaille Opnieuw auditie amateurs in Stadsgehoorzaal D. van der Burg ontving bronzen medaille ON Positiekleding gestolen Melk en glas op Kleinpolderplein ANDRE V00GT - MEENT 19-21 TEL 136817 VAN KLEEF'S AUTOMOBIELBEDRIJF DE ROTTER DAM IVfEft Pagina 4 WOENSDAG -29 JUNI iqm Onmaatschappelijk gedrag eigenaars bezorgt gemeente overlast (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een dame, die aan de Vlaardingerdijk woont, zag dezer dagen voor haar deur een personenauto stoppen. Er stapte een heer uit, die een hond uit de wagen haalde en op straat zette. Daarna reed de man snel weg. D, Dijkman ontving bronzen medaille INDIEN GEWENSTJÓÓK'OP-HUURKOOP - Een frisse en aangename adem maakt tl aantrekkelijk. Doublemint helpt mond en adem fris te houden, want Doublemint is fris en zuiver van smaak. Doublemint is ge maakt van speciaal geselecteerde ingrediënten en de smaak is dubbel gezuiverd. Daarom is Doublemint dubbel goed. Neem mee plezier voor twee en merk zelf hoe goed Doublemint a doet. YD V-kampioen Iaat op zich wachten OPGAVE VAKANTIEADRES -uit vaur-vo s& - en dagelijks Zwaan werd gewond R 'dams Bach-orkest geeft museumconcert Ernstige schade bij botsingen (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In de nacht van tien op elf juni werden drie jongens op het erf van een expe diteur aan de Smeetlandsedijk gestoord bij hun pogingen een kleine brandkast met een steek- wagen het erf af te rijdenl De ex pediteur die was wakker gewor- den, was het trio in pyama ge kleed achterna gegaan. Foriei heeft een geheel eigen stijl «oor de moderne man, die «eet wat hij wil. Forte* herenkleding verkrijgbaar hij Korte Hoogstraat 11a - Tel. 6151 VLAARDINGEN mum™» mm BMW 2000 A BMW 2909 H BMW 2000 CS BMW 290$ CA BMW! WAT EEN WAGEN WAT EEN WEGLEG» VRAACT UW DEALER OM KM PROEFRIT Breeman BMW dealer GARAGE BOENDER Autobedrijf Van Dijk/Schouten Automobielbedr. LATIL Automobielbedrijf RIJKS Garagebedrijf A. LOS ZN. Garage PAUL C. TREURNIET Automobielbedr. Verbakei Verg®® Automobielbedr. J. BERGWERFF T\fc EERaTE STAP op weg naar een be tera accomodatie op de Luchthaven Rotterdam is de minister 8TU0TH THT Rotterdam is gezet. Zoals maandag gemeld, heeft de minister rijksgoedkeuring voor het tweede halfjaar in uitzicht gesteld voor me tro-toren en stationsgebouw. Omstreeks ok tober, zo wordt verwacht, zal de eerste paal voor de toren kunnen worden geslagen. Sedert de voortekenen kwamen van deze toestemming wordt aan de tekentafels met verdubbelde kracht gewerkt aan de teke ningen voor de toren. Dit bouwwerk wil men namelijk het eerst gereed hebben en wel zo spoedig mogelijk. De huidige (houten! toren, die overigens nauwelijks deze naam verdient, is „op". Het ding wa» gepland voor een jaar of vier maar het staat er nu al lien jaar en ver toont dus süjtageverschijnselen. Lastig is bovendien dat de toren te laag is. De be manning kan het geb-le (uitgebreide) ter rein niet meer overzien. Nu de minister A heeft gezegd, is de hoop dat hij over enige tijd ook B zal zeg gen. Dat zou dan inhouden dat er meer geld beschikbaar komt voor volgende fasen van bet gehele project dat behalve de toren en het stationsgebouw ook een vrachtge bouw omvat. Al te lang beeft men de plannen moeten temporiseren. Alle betrokkenen hopen dan ook dat op de verlengde baan spoedig alle benodigde gebouwen zullen volgen, zodat het vliegveld in alle opzichten aan de eisen gaat voldoen. Dat het uitstel meer geld zal kosten staat inmiddels wel vast. Herziening van de in 1960 genoemde cijfers za! niet kunnen uitblijven Over de verlengde baan gesproken, daar aan wordt nog steeds gewerkt. Juist maan dag is men begonnen met het z.g. stroef maken. Het werk zou tien dagen moeten duren, maar het weer is uiterst ongunstig. Bovendien wordt alleen 's nachts gewprkt. Het tijdrovende karwei is van zeer groot belang voor de veiligheid van de baan. Dat er 's nachts moet worden gewerkt had tot gevolg dat de viermotorige turbo prop- machine Britannia, die was aangekondigd voor de afgelopen nacht, niet kon komen. Dit toestel, dat maximaal 140 mensen kan vervoeren, zou een aantal Chinese zeelie- .den naar de "Maasstad brengen. Wanneer Rotterdam nu de Britannia kan zien is niet bekend. Ook verder wordt er nog aan de baan ge werkt. Zo is men'bezig met het voltooien der verlichting. Dit karwei zal nog wel het gehele jaar In beslag nemen. (Van onze correspondent) MAASSLUIS De heer D. Dijkman uit de Nieuwe Schoolstraat 3 heeft dinsdag het feit gevierd, dat hij veertig jaar geleden in dienst is getreden bij de N.V. Mach. Kuiperij A. de Neeff. Tijdens een bijeenkomst m de kantine van het bedrijf heeft wethouder P. van der Snoek de jubilaris de bronzen eremedail le verbonden m de orde van Oranje-Nas- sau toegekend. De heer J. Hoegen, directeur van de N.V., bracht de heer Dijkman dank voor de verrichte werkzaamheden gedurende de afgelopen veertig jaar. De jubilaris is voor een groot deel op de houtwerf, maar ook als kraanmachinist en de laatste jaren als zager werkzaam ge weest De heer Hoegen overhandigde hem het gebruikelijke cadeau onder cou vert, mevrouw Dijkman cnocht een bloe menhulde in ontvangst nemen. De heer Hoegen overhandigde de jubi laris bovendien het getuigschrift en de zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De voorzitter van de personeelsvereniging, de heer J. Bevers, overhandigde de heer Dijkman namens de vereniging een fruitmand. De beer M. V. van Dooren voerde het woord als afgevaardigde van de fabriekskern. Na de koffie sprak de heer Dijkman jr. namens zijn vader een woord van dank aan alle sprekers. De dame vergat helaas het nummer van de auto te noteren. De automobilist beging namelijk een dubbel strafbaar feit, want hij liet niet alleen de hond iostopen, wat nog steeds niet mag vol gens een Scbiedamse politieverordening, maar hij Het tevens het dier onverzorgd achter. Ook dit is volgens de Wet op de Dierenbescherming strafbaar. Tegen de tijd dat de zomervakanties beginnen, worden huisdieren nog al eens door liefdeloze eigenaars onverzorgd ach tergelaten. Tn de meeste gevallen ont fermt de politie zich over de arme, verla ten dieren, zoals ook over deze mooie Spaniel, die op het terrein van de Ge meentereiniging werd ondergebracht. Het zo maar achterlaten van honden op de openbare weg, is met aiieen wreed tegenover de dieren, maar eveneens be- tekent het een gevaar voor de mede mens. Zoon' hond wordt zenuwachtig, gaat lopen zoeken en steekt soms par does vlak voor een auto of motorfiets da rijbaan over. Op drukke rijbanen zoals de Burge meester van Haarenlaan en de Vlaardin gerdijk vindt menige hond of kat een ontijdige dood onder de wie'en van een passerende auto. Hoe onmaatschappelijk de mensen dik wijls zijn, blijkt wel uit het feit dat er in het wester, van Schiedam een juwe lierswinkel is, waarvan de eigenaar reeds geruime tijd klaagt dat eigenaars van honden heel gemodereerd toelaten dat hun dieren hun behoeften tegen de pui van deze winkel doen. Het gevolg: is dat het binnen verschrikkelijk kwalijk kan ruiken, vooral als het warm is. Ten nadele van deze winkelier, wan: achter de grote spiegelruit mag hij de produc ten van de edelsmeedkunst nog zo fraai etaleren, de onfrisse lucht jaagt de kij kers al gauw weg. f. v'.'-v <-,r «Ht' 'fff- /a ROTTERDAM In de komende jaren zal nog tenminste een kleine veertien miljoen gulden in het Botlekplan gesto ken moeten worden. Dit schrijven B. en W. in een voorstel aan de gemeenteraad. Er wachten nog diverse werken zoals het uitdiepen van de Derde Petroleumha ven, het aanleggen van een lichterhaven voor binnenschepen en kustvaarders, het maken van een ïnsteekhaven voor de Roteb en het aanleggen van lichterstei- gers in de Chemiehaven voor schepen met een gevaarlijke lading. Verder moet de binnenvaartverbin- ding Botlek—Rotterdam verbeterd wor den en zal het Botlekeirplacement uitge breid moeten worden. Dit laatste alleen al zal een bedrag vergen van 2,7 mil joen gulden. Volgens B. en-W. kan voor dit jaar volstaan worden met een versterking van het krediet voor de uitvoering van het Botlekplan met 2.731.000 gulden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Hervormde Stich ting voor Gezondheidszorg en Maatschap pelijk Werk en de Gereformeerde Vereni ging voor Ziekenzorg en Maatschappelijk Werk, beide aangesloten bij het landelijk en provinciaal Oranje-Groene Kruis, heb ben besloten znet ingang van de maand juli over te gaan tot het instellen van een diëtiste-spreekuur. De spreekuren zullen elke tweede en vierde maandag van de maand worden gehouden. Het spreekuur is voor het eerst op maandag 11 juli, 's middags van drie tot vier uur. in het wijkgebouw van de Gereformeerde Vereniging voor Zie kenzorg aan de Mesdaglaan 6a in Schie- dam-West. Op maandag 25 juli wordt het spreek uur, eveneens van drie tot vier uur, gehouden in het wijkgebouw van de Her vormde Stichting voor Gezondheidszorg aan de Lange Haven 106, Schiedam-C. En zo vervolgens iedere maand: tweede maandag, Mesdaglaan 6a en vierde maan dag, Lange Haven 106. Mejuffrouw N, H. G. Sanders, diëtiste van het Zuidhollandse Oranje-Groene Kruis, zal de spreekuren houden. Aan de adviezen die zij geeft zullen voor de patiënten geen kosten verbonden zijn. (Van een medewerker) VLAARDINGEN In groen 1 het jubileuratoemooi van de Vla a Damvereniging VDV is de spanMnv®? de valreep nog toegenomen yan V9 Kerkhoff won zijn laatste partii t». Van Leeuwen en is geëindigd Ji' punten uit 12 partijen. Biel heeft «LI? ook 16 punten maar moet noTiS wedstrijd spelen. Van Leeuwen Hm tot 11 punten maar hij heeft aoeS? partijen in te halen zodat de kampS in deze afdeling nog even op zici iS laten wachten. Van Splunter won 5r Verburg. vaa Voogt leidt in groep B met 14 pmf«, uit 10 partijen; gisteren speelde fifS mise tegen Van Oudheusden. Lanstów Van Woerden en Vermeuler hebben S len een achterstand van 4 en 5 Sif" zodat Vooet het kalm aan kan punten, zodat Voogt het kalm aan kan doen! w In groep C deed Poot zijn best -M Mast te benaderen en dat lukte fcS aarviicr rinnr van TTrvrvpr» X,.;- aardig -door van Korver te winnen tra heeft thans 10 punten uit 7 partijen! wijl Mast met 15 punten uit 9 narttS. lijstaanvoerder is. panli5 In groep D kan bet n.og enkele wetóf duren alvorens de beslissing zat zijn vallen. De Vries won van Lueassea, fZ versloeg Suyker, terwijl Boudewijns e» Verloop de punten deelden. Kantóbbtm zijn hier nog De Vries, Vos. BoudewjS; en Suyker. Voor de huishoudelijke -«jm. petitie won Lansberger van Biel en snêS- de Tamboer remise tegen Mast. SCHIEDAM De Hervormde Gemeen te gaat m 1967 haar avondkerkdiensten concentreren op de Grote Kerk, de Opstandingskerk en de Vreöeskerk. Be halve gewone diensten en kerkdiensten waarin predikanten van de Gereformeer de Bondsmodaliteit voorgaan zullen ook leerdiensten en avondgebeden worden ge houden. Verder staan Open Deurdiensten en voor de Opstandingskerk jeugd- en oecumenische diensten op liet program ma. In de morgendiensten zuilen de eigen wijkpredikanten vaker optreden dan tot dusver het geval was. Een verzoek om in „De Zoniagsbode" achter de namen van de van" elders ko mende predikanten hun modaliteit te ver melden heeft de centrale kerkei aad afge wezen omdat dit de gescheidenheid zou bevorderen. (Van een medewerker) SCHIEDAM De organisatoren van de 22ste Koningin Wilhelmina-mars heb ben niet alleen hoge verwachtingen wat het aantal deelnemers betreft (5000 wan delaars hoopt men zaterdagmiddag te kun nen begroeten), maar ook verwacht men veel vlaggen in Schiedam. Niet alleen van de meelopende groepen, korpsen en verenigingen, maar voorat van Schte- damse ingezetenen. Speciaal langs de te lopen route wil algemeen hoofdleider Fh. van Oordt overal vlaggen zien. De route vanaf de Plantage naar het Stadhuis gaat via de Westvest, Walvis straat, Lange Haven, of via Griffi- oenstraat en Lange Haven (linkse kant vanaf Plantage), Appeimarktbrug, Lan ge haven (andere zijd-), korte Dam, Hoogstraat, Korte Kerkstraat, Kieuw- straat, Grote Markt. Om 14-30 uur start men vanaf de Planta ge, zodat men om ongeveer kwart voor drie ten stadhuize zal zijn, waar het ere-comité van de K.W.-mars, waaron der burgemeester H. Roelfsema, de wandelaars vanaf het bordes in ogenschouw zal nemen. Na het défilé is de route als volgt: Ooie- vaarsteeg, Spinhuispad, Parkweg. Op het kruispunt Parkweg-Honnerlage Greteiaan is de splitsing van de routes. De 8 km. wandelaars gaan linksaf de Burg. Honn. Greteiaan, Rembrandt- Saan, Rubenslaan naar Wilton Fye- noord (excursie), terwijl de 14 km.-wandelaars via de Parkweg naar het Prinses Beatrixpark zullen gaan. De overige wandelaars gaan na de Parkweg rechtsaf naar de Burg. Honn. Greteiaan en de 's-Graven)andseweg, om daarna via de Brandersbrug naar de richting Overschie te gaan via de Overschieseweg. De binnenkomst van alle wandelaars is via de Maasboulevard. Hoofd, Hoofdstraat en Lange Nieuwstraat, waar tot laat in de avond de prijzen worden uitgereikt. Op het Plantage Po dium zal een gezellig programma tij dens de binnenkomsten van de wande laars worden verwerkt. Dringend verzoek, uw vakantieadres via de uit de krant geknipie bon, die wij regelmatig op de advertentie pagina plaatsen. MINSTENS EEK WEEK VAN TEVOREN op te geven. Indien deze schriftelijke opgave niet tijdig in ons bezit is, kan de toezen ding ernstig worden vertraagd. DIRECTIE. Van het Westelijk nnrl opsterrein. Parijs. 29 Juni. Avondrommuniqué. Op den linker Maasoever hebben de Ddiischers vanmiddag na een felle be schieting, die zich uitstrekte tot hel bosch van Avocourt. de stellingen ten Westen van hoogte 304 aangevallen, doch zijn door het geschutvuur terug gedreven. Op den rechter Maasoever geen infanteriegevecliten, doch geweldig ge- ach ut vuur. Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28, uitsluitend redactiezaken tel 383954 (b-g.g- 010 115533 en 01898-6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen- hofstr. 139, tel. 152400. Xfciehten bezorgen: Agentschap zie bo ven; dag. van 18501950. KeJaneriike telefoonnummers: Alarm tmlitie 254056; alarm brandweer 269123; Sb, tal 268855, ROTTERDAM Dinsdagmorgen was een gemeentewerkman op de Spoorsingei bezig met een grasmaaimachme op het gazon, toen plotseling een zwaan op de machine afvloog. Deze vogel werd ernstig door de messen gewond. Perso neel van de afdeling Plantsoenen heeft het dier opgehaald. ROTTERDAM Het gedeelte van de provinciale weg in Spijkenisse, dat loopt naar Hekelingen, wordt, wanneer de ver eiste verkeersborden zijn aangebracht, een voorrangsweg. Dit besluit hebben Ge deputeerde Staten genomen, aangezien over dit stuk weg van 4,3 kilometer per etmaal ongeveer 1.200 tot 1.800 voertui gen rijden en de zijwegen geen belang rijke verkeersstroom toevoeren VLAARDINGEN De heer M. v.d. Caaij, lid van de schietvereniging Wilhei- mina,-is een van de twintig scherpschut ters die Nederland gaan vertegenwoordi gen op de wereldkampioenschappen scherp schieten die van 17 tot 21 juli in Wiesbaden worden gehouden. De heer Van der Caaij doet mee in de afdeling centre fire (zwaar kaliber pistool). Na een selectie sinds november vorig jaar met twintig anderen voldeed hij' als enige aan de kwalificatie-eisen die m rijn categorie door de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Scherpschut ters waren gesteld. Er gaan negen schutters voor bondsre- kenmg naar Wiesbaden ondeï wie de Rotterdammers mejuffrouw J. C, M. F. J. van Poelvoorde, en de heer P. J. Peters. Verder gaan deelnemers mee voor de wedstrijden kleidu l/en-schieten en lucht' buks-schieten, alsmede vier officials. De heer Van der Caaij nam ook in 1963 in Stockholm aan de kampioenschap pen deel. ROTTERDAM De landings-, stal- lmgs- en parkeergeiden op de luchtha ven Zestienhoven zullen met ingang van 1 januari volgend jaar verhoogd worden met ongeveer 26 procent. Ze zuilen daar mee op het peil komen van de tarieven op de luchthaven Schiphol. De tariefsver hoging brengt de gemeente jaarlijks hon derdduizend gulden meer op. Dit blijkt uit een voorstel aan de gemeenteraad. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Rotterdams Bach-orkest onder leiding van Gerard Akkerhuis.geeft vrijdagavond 1 juli, on der auspiciën van de Vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum, in de aula van het Stedelijk Museum een bui tengewoon museumconcert, waaraan me- dewerejeen Mart Nagasako (harp), Anto nio Pareira-Arias (gitaar), Daniel Otten (viool) en Gijs de Graaf (hobo). Het orkest zal werken van Bach, Han del, Mozart en anderen ten gehore bren gen. Het concert begint om 20.15 uur. Toegangsprijs voor leden 1.50 voor niet-ieden 2,50 en voor jeugdleden en houders van een cultureel jeugd-oaspoort ƒ1- ROTTERDAM Op de kruising Sta- dionweg-Stadionlaan-Marathonlaan bot sten -dinsdagmorgen een bestelauto en een wielrijdster op elkaar. De veertien jarige scholiere Janny Groen, die op de fiets zat, is met een 'hersensdhudding naar het Ztnderziekefflhuis gebracht. SQHIED4M Geboren: Ronald zv G de Jong en A Lemmer,; Sylvia dv H J van Haarlem en P T Swart; Robert zv G J Va vier en E S van Leeuwen; Robert W zv J P Blauw en W J Vrijdag: Jolanda M dv A van Gils en M A Jaspers: Nieolette dv H T van der Vlerk «n J M Bol; Barthotomeus T zv J J M A Engering en W M de Vette: Patrick V zv J C Goedegebuur en J C J van Neenjnen: Amanda E M dv W A Ouwer- kerk en E A G van der Horst: Edwin zv G Kiela en W Rijkeboer; Anna M P dv J B Wassink en W ,A M Rovers; Edward J zv J Veldman en M T „Schultir.k; Cornells zv A J Meijer en C van der Knaap: Jacob zv A van der Giessen en N van der Giessen; Franstma S dv B Kooij en J Schadee; Nancy C M dv P. H Lutz en C L M Hoogerwerf, Overleden: M Bergwerf 73, N G Schoots SI; F van Dijk 87; J M de Groot wed Bockkom 89: I S Schlürscheidt SS echtga Lampe: T A Stor 73; J J Leijs 74. VLAARDINGEN Voor hét examen brandwacht le klasse dat in de brand weerkazerne werd afgenomen slaagden de heren G, A. Eibers, 'A. van der Hoek, J. Th. van Kalleveen, A. van der Lee, P. van der Lee Jr., J. Selier, J. Verhoeven, allen leden van de gemeentelijke brand weer en H. C, Kamermans, lid van de bedrijfsbrandweer van het Havenbedrijf Vlaardingen Oost. De opleidingen werden verzorgd door docenten van de Vlaardingse brandweer. Voor het diploma brandwacht 2e klas se slaagden de volgende leden van de gemeentelijke brandweer: N. P. Assen berg, H. Bot, J. Groenenberg, A. van der Lee, J. F. van Kalleveen, H. Leeu- wenstem, S. van der Marei, M. M. D. van der Raad, G. Schults en G. Th, J, Stra- ver. Tetvens werd het diploma behaald door acht leden van de bedrijfsbrand weer van de Nieuwe Matex N.V.. name lijk de heren J. Groenenboom, C. Hak ker, H. van der Lugt, H. van Oudenaar den, M. W. van Rijn, J. C. Schepen, L. Ph. van Teyhngen en L. van wagten- d°De'gemeentelijke beroepsbrandweerlie den J, Both, A. van der Lee. J. van der iAigt en J. Verhoeven behaalden het ai- ploma Persluchtdrager na daarvoor een specialistencursus te hebben gevolgd. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Op de Schiedamse dijk ontstond dinsdag een kettingbotsing tussen vier auto's. Drie auto's stopten achter elkaar, maar de 26-jarige mevr. A. L. M. O. uit Haarlem stopte met op tijd zodat zij op de file inreed, die daar op in elkaar schoot. Er was aanzienlijke materiële schade. Op kruising Van Viandenstraat en Van der Werffstraat botste de 52-jange bestuurder van een personenauto, de heer G. M. van G. uit Maassluis, met rijn personeriauto op een andere auto m net bezit van de heer 3i v. S. uit Maassluis toen hij geen voorrang verleende. Lr was aanzienlijke schade aan beide voer- In de Mercuriusstraat kantelden drie spanten van een truck met oplegger van de wagen. De spanten vielen, op een ge parkeerde personenauto, die ernstige schade opliep. VLAARDINGEN Bij de dinsdag aan de Theologische School der Christelijke Gerefor meerde Keiken te Apeldoorn gehouden exa mens slaagde de heer A van der Veer vooi het kandidaatsexamen theologie. De neer Van der Veer (24), die een zoon is van de koster van de christelijke gereformeerde kerk aan de Emmastraat. werd tevens be roepbaar gesteld. BRUSSEL De Belgische componist Arthur Meulemans is dinsdag op 82-ja- nge leeftijd overleden. Zijn ooeuvre be strijkt een halve eeuw omvat alle gen res, van kinderlied tot massaspel en van klavierihpressies tot syxnphomeën. Meulemans werd niet tot een groep of school gerekend. Uit zijn werken kwam wel steeds de Vlaming, naar voren. Tot zijn onderscheidingen behoren, ce Noordstar-Boerhave-prijs voor zijn ge zamenlijk werk m 1950, de Prijs voor de Symphonic in 1947 en de prijs voor het mooiste Vlaamse lied (1950), alsmede de Jef Denijnprijs voor beiaardmuziek. Arthur Meulemans was lid van de Ko ninklijke Vlaamse Academie voor We tenschappen, Letteren en Schone Kun sten,, waarvan hij in. 1954 voorzitter was, (Van een medewerker) VLAARDINGEN In het kantoorge bouw van de ENCK heeft burgemeester mr. J. Heusdens gistermiddag de ere-me- daille verbonden aan de Orde van Oran- ie-Nassau in brons uitgereikt aan de neer H- de Koster, die veertig jaar gele den in dienst trad bij de ENCK. De heer De Koster beeft zien geduren de zijn 40-jarig dienstverband bij de uit eenlopende werkzaamheden doen kennen als een ijverige werkkracht, die met accuratesse en verantwoordelijkheidsge voel zijn arbeid tot volle tevredenheid van zijn superieuren verricht. De jubilaris, die te Leerdam is geboren en thans woonachtig is in Sc-iiedarn (Van Hallstraat 46), begon zijn dienstver' band als opzakken in de expeditieafde ling, waar hij tot oktober 1960 als zoda nig werkzaam,, is geweest. Daarna werd hij overgeplaatst naar**de -Deltachemie waar hij tot op heden werkzaam is als loodsarbeider. Voor een belangrijk deel is de heer De Koster belast met het onderuoud van het expeditie-materiaal. De brandkast bleek afkomstig van het station Lombardjjen. De bedrriing van het drietal was de kast ergens andeS open te brekn. Er zat overigens achtte, derd gulden aan wisselgeld is. Later bleek dat twee surveillerende politiemensen enkele uren daarvoor twéé jongens aan de Smeetlandsedijk hadden aangehouden omdat ze meenden dat de knullen aan auto's liepen te morrelen. Ze lieten ze gaan, maar hun namen wa ren genoteerd. Dankzij deze namen konden worden aangehouden de achttienjarige monteur K. van K., de negentienjarige havenar beider J. H. en enkele dagen later de negentienjarige hulpmonteur G. A van Uit de verhoren bleek dat zij in de nacht van vier of vijf juni hadden in gebroken in het kantoor van de Vereni ging tot Verbetering van Volkshuisves ting in JJsselmonde. Verder hadden ze nog een aantal in braken in bouwketen en winkels en dief- stallen uit automaten op hun naam staan. Ze zün voor de officier van justitie ge- leid. Klit Wc altijd tn ktm* feturl (Van een onzer verslaggevers) Vakantie- VLAABÖINGEN De feesten worden dit jaar van 23 juli tot en met 6 augustus voor de twintigste maai gehouden- Mede in verband met dit vier de lustrum heeft het comité besloten dat de gids van de Vakantiefeesten in een nieuwe gedaante zal verschijnen. Het is nu een handig boekje geworden, van in totaal 24 pagina's, dat men in de zak kan steken. Voor de omslag en de binnenpagina's rijn foto's gebruikt van de Vakantie- feesten van vorig jaar. Behalve alle bijzonderheden over het veeriien da gen durende programma geeft de gids ook een Uiteenzetting van de diensten, die het bureau voor sociaal toerisme en VW zal verlenen. De gids zal voor 35 cent worden verkocht in een oplaag van ruim negenduizend stuks. In het kader van de lustrumfeesten zal op vrijdag 5 augustus in de Stadsge hoorzaal een „Tiener Sterren Avond" worden gehouden, waar een groot aan tal amateurs zal optreden met als hoog tepunt een bekende tiener-ster. Vooraf zal op zaterdag 30 juli van 10 tot 13 uur in de Stadsgehoorzaal een auditie voor de amateurs worden gehouden. Daar zal worden beslist welke ama teurs -op de grote Tiener Sterren Avond mogen meedingen. Bespelers van alle mogelijke instrumenten en ook solisten zijn welkom. Wie aan de auditie wil meedoen moet rich voor 20 juli opgeven aan de heer J. Traas, p.a. Kolpsbad Broekweg, Deelnemertjes aan de komende Jeugd- wandelmars krijgen een mooie bronzen draagpenmng. In het midden van de medaille staat het embleem van de Vlaardingse Gemeenschap, stadhuis, kerktorens en huizen, met daaronder een groot cijfer 20. De opschriften lui den: „Lustrummars 1966" en „Twintig jaar Vakantiefeest". Tijdens de Vakentiefeesten zal niet wor den volstaan met één kinderdraaimo len in het centrum van Vlaardingen. Ook zal cr een molen worden ingezet in de nieuwe wijken. De eerste week (laatste week van juli) komt de Van. Hogsndorplaan aan de beurt, daarna vermoedelijk de Westwijk in de eerste week van augustus. VLAARDINGEN Een gedeelte'van het personeel van de gemeentewerken en nersoneei van de afdeling bestratingen icvond zich gistermiddag in gebouw Tri angel, waar de heer D. P. van der Burg gehuldigd werd in verband met zijn veer tigjarig dienstverband bij de gemeente Vlaardingen, Een jubileum dat zijn hoog tepunt vond in de komst van burge meester mr. J. Heusdens, die koninklijk brons had meegebracht en dat op de revers spelde van de jubilaris. Het was de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, die mr. Heusdens voor de tweede maal op dezelf de dag aan een stadgenoot mocht uitrei ken. Op 28 juni 1926 trad de heer Van der Burg in losse dienst van de gemeenterei niging waar hij aanvankelijk werd be iast met het schoonmaken van riolen met de rioolmachine, het wieden van onkruid in de straten en het vegen van straten. Op 1 november 1928 werd hij in vaste dienst, aangesteld als terreinwerker-reser ve koetsier (toen nog op een loon van 30.24 per week). In 1930 ging de jubilaris deel uitmaken van het vijftal chauffeurs bij de gemeen telijke reinigingsdienst. Na diverse ran gen te hebben doorlopen werd hij met ingang van oktober 1959 benoemd tot chauffeur/opperman reparatiewerk. Ir. J. G. Gerritze, directeur van het bedrijf gemeentewerken toonde veel waardering voor het werk door de heer Van der Burg verricht en overhandigde hem de draagmedaille, die bij de on derscheiding behoort. In rijn woning aan de Oranjestraat 21 hield de heer Van der Burg in de avon duren een receptie waar hem ook een geschenk werd aangeboden door de plaatselijke afdeling van de Christ. Hist Kiesvereniging waarvan hij een zeer ak- tief bestuurslid is. Verder geniet de heer Van der Burg bekendheid in hervormde kringen waar hij reeds 35 are» als huisbezoeker actief is. Ook maakt hij een vijftal jaren deel uit van de Morgenlandzending in Vlaar dingen. ROTTERDAM Uit de winkel En- tre-nous aan de Westersingel is m de nacht van dinsdag op woensdag bij een inbraak een hoeveelheid positiekleding gestolen. Uit de vitrine van Au bon Gout aan de Korte Lijnbaan werden in dezelfde nacht enkele mantelpakjes, truitjes en vazen gestolen. Bij C. en A. weid dinsdagmiddag de 23-jarige P.V. de B. aangehouden. Hij had een blazer gestolen ROTTERDAM Het KlempoMerpieto was dinsdagavond plotseling bezaaidmet glasscherven en melk. Een zijschot van een vrachtwagen, beladen met dertig kratten flessenmeik, brak, en de lading viel op straat. Personeel van de ROTEB verwijderde het glas en epoot de rijbaan sdhoon. LEVERINGSPROGRAMMA: BMW 1660 IBM 1390 BMW 1300 A BMW 1300 n SCHIESTRAAT Z5 (nabil Hofplein) ROTTERDAM - Telefoon 12.23.14-1121.» ZUID: BREE 13, Telefoon 1S.4U3 CHARLOISE KERK SINGEL 45-52 Telefoon 27.70.51 ROTÏERD AM-ZUID COOLHAVEN 158 Telefoon 23.3145 SAMUEL MULLERSTR. 4-6 Tet 2J2SJ3 ROTTERDAM-WEST Aleldlsstraat 47 Telefoon 23.28.03 ADAMSHOFSTRAAT-45 - ROTTERDAM", K relingen - Telefoon 11,57.35 BARENDRECHT, RIDDERKERK, H. I. AMBACHT e.o.: Rijksstraatweg 36, Rljsoord, teL 01896—3®* BERKEL-RODENRIJ5 e.o.: TeL0IS91-24H RODENRIJSEWEG 61b BOSKOOP: Voorkade 26a - 27 Telefoon 01727-3W GOR1NCHEM: Kleine Haarsekade 12-14. Tel. I1B30-43I4 SHOWROOM SINGEL 303 DORDEHCÖ- TEL. 01550-31150 M

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2