ROTTERDAM GROTE BELANGSTELLING VOOR SCHAPER'S FILM Drie t.v.-toestelien voor Het Zonnehuis Ome Jangehuldigd bij orkest OBK AGENDA Oud-wethouder J. Dinkelaar overleden fris inde mond Zuigelingenbureau tobt met ernstige tekorten 'fi AAN Kill J Roemarktk'i bleef hangen J. van Unen zestig jaar lid Aanrijdingen met gewonden Mr. J. Klaassesz opent tehuis op 4 oktober Jubilarissen bij Vuyk's iverven Kettingbotsing bij Viaardingen-Oost mkmm* 25 c Nieuwe directeur voor G.E;B. Bijdragen waarschijnlijk omhoog Tienduizendste in „Holy" SCHENKING VAN F. HOEFNAGEL 52 -»3Ê& -W DE ROTTERDAMMER Pagina 4 WOENSDAG 6 JTSLï lo*/ irfsfts 8F [(Van een onzer veslaggevers) SCHIEDAM Op de wekelijkse a-ejpetitie-avond vara het Harmonie orkest „Oefening baart Kunst" dins- dag in bet gebouw Tivoll werd bet 76 Jarige nojr'ste-eds actieve lid, de beer J, ran Unen gehuldigd wegens zijn zestig-jarig lidmaatschap. De voor- ritte r wat OBK, de heer J. H. H. van Engten memoreerde in zijn toespraak een aantal aardige anecdoten nit het Seven van de jubilaris. „Ome Jan", zoals hij 5n de muziek wereld wordt genoemd, was tot aan de crisis van de dertiger jaren glas blazer. Hij had een papegaai, die meesterlijk Czar und Zimmermann kon fluiten. Tot zijn vijfenzestigste jaar heeft hij gewerkt. Nog steeds verzorgt de heer Van Unen de oud-papier aktie. Jarenlang» Was hij een Ijverig bestuurslid en be heerde hfj de bibliotheek van de ver eniging- Vóór de oorlog werkte hij mee in het bekende Sax-kwartet van ÖBK. In 1960 kreeg hij de ere-medaille in zilver van de Orde van Oranje- Nassau. Ook de erepenning van de Sdhiedamse Gemeenschap viel hem ten deel. Vele jongeren heeft Ome Jan in de loop der jaren opgeleid tot muzikant. Nog steeds bespeelt hij de alt-sax. Weinig had het gescheeld, of de ju bilaris had deze spontane huldiging niet kunnen meemaken. Verleden Week heeft hij namelijk een vrij ern stig auto-ongeluk gehad. Toch was hij present, al was het dan Ook met zeven krammen in zijn hoofd en een gebro ken rib. Men heeft „Ome Jan" met een auto gehaald en weer thuisgebracht Rijdend autowrak in beslag genomen Vandaag en dagelijks Agentschap: J. v. Gogh, Dr, Zamen- hofstr. 138, tel 152400. Klachten bezorgen: Agentschap zie bo ven. dag. van 18.30—19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264656; alarm brandweer 269123; atom G.G. en GD. 269280. Apotheek: Evers, Lange Haven 81, tel, 288242, en Apotheek Kethel, Schiedamse- wegü. tel. 269927. De heer Van Krogten overhandigde hem namens het gehele orkest een kristallen borrelglaasje' voorzien van zilveren voet met inscriptie en een daarbij behorende fles met het beken de Schiedamse vocht. Verder kreeg „Ome Jan" nog een doos fijne sigaren en zijn echtgenote een prachtig boeket bloemen. Er waren trouwens nog meer bloemen voor het echtpaar Van Unen. Het Jeugdorkest speelde als omlijs ting van het feest aardige marsen o.l.v. dirigent P- van Vliet, waarbij ook de drumband van veertig leden, gestoken in martiaaluitziende rode uniformen, haar medewerking verleende o.l.v. de de tamboermaitre mevrouw Rmglever- van der Sluis. Ook het grote orkest van OBK o.l.v, de dirigent Joost van Beek deed zich nog horen. Vanavond brengt men „Ome Jan" een serenade aan zijn woonhuis, Prof. Kamerling Onneslaan 90. Personenauto sloeg om na botsing (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Dinsdag middag zijn de patiënten van Het Zonnehuis drie televisie toestellen rijker geworden. De ge- neesheer-directeur, de heer J. de Graaf, nam de beeldbuizen ^ank- baar in ontvangst van de heer F. Hoefnagel, die het bedrag voor de „kijkkastjes" bij elkaar beeft gekregen door middel van aller lei akties. Het geld voor twee van de drie toestellen heeft hij ge spaard door waardebonnen en -punten op de verpakking van tal van produkten te verzamelen. Voltooiing Een frisse en aangename adem maakt a aantrekkelijk. Doublemint helpt mond en adem fris te houden, want Doublemint is- fris ea zuiver van smaak. Doublemint is ge maakt van speciaal geselecteerde ingrediënten en de smaak is dubbel gezuiverd. Daarom ia Doublemint dubbel goed. Neetn mee plezier voor twee en merk zelf hoe goed Doublemint u doet.' Ir. Tiïlema opent metro-expositie Forte* Iieeft een geheel eigen siljl Tooi de moderns man, die weet wat hij wil. Forfei herenkleding mkrQgiair Ml v Korte Hoogstraat 11a - Tel. 6151 VLAARDINGEN TjE heer F.'Hoefnagel (links) over- handigt de televisie-toestellen (achter) aan de heer J. de Graaf (rechts), geneesheer-directeur van Het Zonnehuis. Cijfers (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Dinsdagmiddag om vijf minuten over vier bleef de Koe- marktbrug een meter boven de grond hangen na eerst voor het scheepvaart verkeer open te zijn geweest. De oorzaak was een storing in de machine kamer die pas na twintig minuten was opgeheven. Gedurende al die tijd werd het verkeer via de Buitenhavenweg en andere omgeving geleid. Bezwaren tegen dienstregeling MET het sleun van de eerste paal, don derdagochtend half twaalf, door bur gemeester W. Thomassen, aal worden begonnen met de "uitbreiding van het Zuiderss ekenhuis. waarover reeds zoveel is te doen geweest. Want dete uitbreiding was reeds in de jaren dertig een dwingende noodzaak, waaraan men door de oorlog en de situatie daarna tot nu toe niet heeft kunnen voldoen. Het uitbreidingsprojeet, waarvoor burgemeester Thomaseen de 'eer- •te paal zal slaan, betreft een nieuw beban- delgebow achter het hoofdgebouw, waar voor reeds in 1958 de opdracht tot bet maken van een ontwerp is verstrekt aan het architectenbureau ir. B. J. K. Cramer en ir. J, E. Kruisheer thans architectenbu reau ir. J. E. Kruisheer welk bureau reeds zovele Rotterdamse ziekenhuizen heelt gesticht. Het bouwplan omvat een operatie-afdeling van ongeveer veertienhon derd vierkante meter, een röntgenafdelïng van duizend vierkante meter, een onder- zOekcentrale van zeshonderd vierkante me ter, poliklinieken van te zamen ruim twee duizend vierkante meter, een afdeling physische therapie van achthonderd vier kante meter, een mortuarium en een spotheek. Vanzelfsprekend staan vele van deze afdelingen bovendien ten dienste van de Br. Daniël den Hoed-kliniek, die naast het Zuiderziekenhuis staat. Het complex waarin dat alles zal zijn ondergebracht wordt 22 meter diep en 90 meter lang en het telt drie bouwlagen. De inhoud wordt 35.090 kubieke meter. Op de begane grond bevindt zich een volledige tussenbouw met daaronder en daarboven tunnels en lucht bruggen tussen dit complex en bet centrale gebouw. Door deze opzet is het mogelijk dat pp elke verdieping van het nieuwe com. plex ecu aantal afdelingen kan worden ondergebracht die eigen contacten hebben met bet bestaande complex. Er kómt een geheel nieuwe ingang aan de Dordtsestraat- wsg, die toegang zal geven tot de polikli nische afdelingen. De verbindingen met de verplee gafdel in gen, waaronder de bestaande paviljoens en de barakken, lopen alle via het centrale gebouw. Dat ia een bezwaar, maar daaraan viel door de situatie op het terrein niet te ontkomen. SCHIEDAM Groot was gis teravond de belangstelling van de Schiedammers voor Jan Scha pers filmcreatie „Schiedam kiest voor het water" (zie eldersDe eerste publieke voorstelling be gon om negen uur, nadat eerst voor genodigden een officiële première-voorstelling was ge geven. Jammer dat het gemeen tebestuur voor deze belangrijke gebeurtenis zijn gasten met in een wat meer representatief ge bouw heeft ontvangen! (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Wegens gladde banden, een gebroken aehterveer en vele andere technische gebreken werd dinsdag op de Burgemeester Van Haarenlaan de perso nenauto van de 26-jarige A. H. uit Rotter dam door de politie in beslag genomen. De auto is naar het politiebureau ge bracht zodat het oude vehikel geen ge vaar meer kan opleveren yoor het weg verkeer. Geref. Jeugdhuis: Comité tot behoud statenvertaling, lezing ds. P. J. Dorsman, Hen/, pred. te Staphorst, 20, Arcade: Aquarium- ten. ver. .Natuur genot ia huis", kontaktavond, 19.30. Monopole Theater: Gemeente Schie dam, film Jan Schaper. Genodigden 19.45 Belangstellenden 21. Bijkant. De Rotterdammer: Bange Kerkstraat 28, uitsluitend redactiezaken, tèL 263954 (b.g.g. 010 - 115588 en 01898 - CC1 Q\ (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een personenauto, be stuurd door mejuffrouw AAK. uit Vlaardingen, botste dinsdag op de Nieuwe Damlaan bp' de Sportparkbrug tegen de voorbumper van een vrachtwagen, be stuurd door de 26-jarige chauffeur H. A van D. uit Schiedam. De personenauto werd omhoog getild en sloeg om De be stuurster liep geen enkel letsel op, haar wagen werd ernstig beschadigd. Het ongeluk gebeurde nadat zij by het naderen van een tegenligger teveel naar rechts was uitgeweken, waardoor haar auto tegen de voorbumper van de voor haar rijdende vrachtauto was terecht- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op de splitsing Vier- ha venstraat-Van Helmontstraat reden gistermorgen een vracht- en een bestel auto tegen elkaar doordat een van de bestuurders geen voorrang verleende De bestuurder van de bestelauto (die geheel werd vernield), 45-jange aannemer M, de Vries uit Schiedam kreeg wonden aan het hoofd en een hersenschudding; zijn bijrijder, de 17jarige C. de Vries uit Schiedam had hoofd- en beenKachten. Beiden werden naar het gemeentezieken huis te Schiedam vervoerd. Op -de kruising Digna Johanna weg-Max Havelaarweg botsten van och- ten een RET-bus en een personenauto, eveneens omdat een van de bestuurders geen voorrang verleende. De bestuurder van de auto, de 29-jarige draglinemachi nist H. Dalebout uit Utrecht werd ernstig gewond aan hoofd en rug. Hij is naar het DIjkzigtziekenhuis gebracht. De auto was total loss, de bus die leeg'was, werd aan de voorzijde beschadigd. De heer H. Th. van der Helm, ver tegenwoordiger van de vereniging „Het Zonnehuis" te Utrecht, vertelde in het kort hoe het contact met de heer Hoef nagel tot stand was gekomen. Keeds voordat het Zonnehuis in Vlaardingen was gevestigd werd het hoofdbestuur in Utrecht door iemand benaderd die „zomaar" een televisie-toestel wilde geven. Na aanvankelijke verbazing, aldus de heer Van der Helm, ging men bp nader contact met de heer Hoefnagel graag op zijn aanbod m. Het bleek namelijk dat hij al eerder met succes dergelijke akties had gevoerd. Ook enkele andere tehui zen in Vlaardingen hebben van hem te levisie-apparaten gekregen. De heer Van der Helm gaf na de korte uiteenzetting het woord aan de heer De Graaf, die na mens het Vlaardingse tehuis de toestellen graag in ontvangst wilde nemen. „Hier is een spontaan man, die zijn spontaniteit uit door het geven aan zijn gehandicapte medemens", aldus de geneesheer-direc teur. De heer Hoefnagel had. weinig toe te voegen aan de woorden die al waren ge sproken. „Ik doe het voor de zieke men sen hier", was zijn enige commentaar. Twee televisie-toestellen had hij bij zich. Het derde apparaat had hij weten los te krijgen van „Radio Veronica". Toen Veronica hoorde hoe hij aan beide ca deaus was gekomen beloofde men er een derde toestel bij te doen. Pas eergisteren kreeg hij de definitieve toezegging. Breed lachend kon de heer Hoefnagel zijn schenkingen aan de heer De Graaf over dragen. De adjunct-directrice, zuster A L. Sarabèr, vroeg hem nieuwsgierig hoe hij aan het geld voor de beide tv-toe- stellen was gekomen. De heer Hoefna gel zei, dat het geld voor het oprapen ligt. „Je moet het zien. Alle produkten die bonnetjes en punten op de verpak king hebben houd ik in de gaten. In dien je lang spaart en iedereen om bonnen vraagt heb je al gauw een flink bedrag bh elkaar. Het Zonnehuis aan de Dillenburgsingel nadert inmiddels zijn voltooiing. Op 4 oktober wordt het tehuis officieel ge opend door mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin m de provincie Zuid-Hol land. Na de opening zal het hele tehuis in gebruik worden genomen op een deel van het zusterhuis na, dat pas in december gereed zal komen doordat de bouwver gunning voor dit deel van het tehuis la ter is afgekomen. De aanvragen voor een plaats in het Zonnehuis zjja vele. Men heeft geen moeite, ondanks een vrij hoge verpleeg- prtfs, de bedden te doen bezetten. Wan neer het hele gebouw gereed is zal er een grotere verpleegstaf nodig zijn. Mo menteel werkt men, naast een medische staf, met zeventig verpleegsters en zie- kenverzorgsters. In oktober wordt de verpleegstaf opgevoerd tot ongeveer 120 mensen. SCHIEDAM Op S8-jarige leeftijd is dinsdag In zijn woning aan de Dieselstraat 54 overleden, de heer J. Dinkelaar, oud-wethouder van Schie dam. De crematie geschiedt zaterdag te Velzen (aankomst trein 10,29 uur). De heer Dinkelaar, Schiedammer van geboorte, is een sociaal bewogen mens geweest. In het laatst van de vorige eeuw zag hjj met eigen ogen de erbarmelijke levensomstandigheden waarin de Schiedamse arbeiders ver keerden. Nadat hij ontslag had geno men bij de Marine kwam hjj door het lezen van een brochure van de Schie damse Bestuursbond over de mens onterende toestanden in de arbeiders gezinnen tot het socialisme en sloot hij zich aan bij de toenmalige SDAP. In de dertiger jaren heeft de heer Dinkelaar als wethouder veel voor de werkloze arbeiders gedaan. Er waren toen in Schiedam 6000 werklozen, d.w.z. meer dan tien procent van. de Schiedamse bevolking. De heer Dinke laar zorgde voor cursussen en herscho ling voor jonge arbeiders, en onder zijn leiding begonnen de jonge werk lozen met de restauratie van het St. Jacobs Gasthuis, het huidige Stedelijk Museum. In de oorlogsjaren is Ky trouw op zyn post gebleven. De heer Dinkelaar is socialistisch raadslid geweest van 1913 tot 1945. Hij was wethouder van onderwijs, sociale zaken en sport aangelegenheden van 1932 tot 1945. Hij heeft in verscheidene commissies zitting gehad en was o a. tot 1963 lid<van de huisvestingscomznissie. Hij Is ook tweede voorzitter geweest van de Schie damse bestuurdersbonöVan 1914 tot 1917 was hij eerste voorzitter en van 1917 tot 1S46 was hij tweede voorzitter van de af deling Schiedam van de toenmalige SDAP. CAPELLE Bij A. Vuyk Zonen's Scheepswerven N.V. zijn 23 werknemers gehuldigd in verband met jubilea. Vijf van hen konden terugzien op een veertig jarig dienstverband en ontvingen uit dien hoofde de eremedaille m brons ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, die burgemeester J. van Dijk heeft uitge reikt Deze jubilarissen waren de heren A. Elshout, S. van der Graaf, T. van Herk. J. C. Kwakernaak en H. Twigt. De directie schonk hun een gouden band bij het gouden horolge dat zij bij hun 25 ja rig jubileum ontvingen. De heren D. Rievteld, B. Oosterosn en C. van Wijk vierden hun vijftigjarig dienstverband en kregen een Zaanse klok. De zilveren jubilarissen waren de he ren G. Bijl, J. Brussee, C. Brandwijk, J. Elshout, H. Heuvelman, J. Hoffland, A. Kok, J, Kortenoeven, W. Kreuk, H. W. Krijgsman. J. van der Leeuw, L, van Pelt, N. Rietveld, A. Spek en .W Ver kalk. Deze heren kregen het gouden hor loge. VLAARDINGEN Dinsdagmiddag ontstond op de kruising Brug. L. A Kesperweg-Van Hogendorpl&an een kettingbotsing waarbij dne auto's waren betrokken. De aanrijding gebeurde door dat de 25-jarige H. J. D. uit Maassluis en de 43-jange mevrouw J. A. W. S. uit Hoek van. Holland te iaat reageerden toen een voor hen rijdende auto te sterk af remde. Een der auto's werd zwaar bescha digd. Op hetzelfde kruispunt gebeurde nog een botsing met zware schade toen N. H. van S. (21) uit Schiedam met tijdig rea geerde op het stoppen van de auto van J. C. van M. (49) uif Vlaardingen, die een fietser vnje doorgang verleende. De auto van Van S. werd zwaar beschadigd Daar bl«dt dat Van S. geen nj bewijs had en de auto ook niet verzekerd was zal de rech ter om meerdere redenen van gedachten willen wisselen. ROTTERDAM In het tentoonstelling- spaviljoentje-op-poten van de Rotter damse Kunststichting aan het Zuidpiein zal ir. J. A. C. Tillema, hoofddirecteur van gemeentewerken, donderdag 14 Juli om half drie een metro-expositie openen. De expositie heet „Wandeling langs het metro-viaduct" en is in de eerste plaats bestemd ter informatie van de bewoners van Rotterdam-Zuid. Er wordt voorlich ting gegeven over de bouwwerken op de zuidelijke Maasoever en over het sa menstel van vervoersverbindingen zoals die straks zullen gaan fungeren. ROTTERDAM De heer N. de Vries, hoofd van de secretarie-afdeling econo mische aangelegenheden en openbare nutsbedrijven Is voorgedragen voor de benoeming tot directeur (economie) van het GJEB De huidige directeur (economie), de heer H. J. Valk, gaat mei pensioen. De officiële datum is 1 oktober. Maar de heer Valk zal na die datum nog voor onbeperkte tijd aanblijven om zijn op volger in te werken. ROTTERDAM De 4-jarige Robby de Bruin uit de Nöbelstraat is dinsdag toen hij plotseling overstak in die straat aan gereden door een bestelauto. Het kind werd 4 meter weggeslingerd. Met schram men en builen aan hoofd, knie en benen werd hij naar het Sint Franciscus Gasthuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) Het jaarverslag over SCHIEDAM tot Bescherming van Zuigelingen, dat dezer dagen is verschenen, vermeldt veel cijfer materiaal, dat de belangrijkheid van deze twintig-jaar oude maatschappelijke orga nisatie op duidelijke wyze in het licht stelt Daarom is het des te bedroevender, dat deze vereniging met een aanzienlijk te kort m de rekening over het afgelopen jaar zit. Dit tekort van ruina 2600 kan dankzij de in vorige jaren gekweekte overschotten nog worden opgevangen, evenals het voor 1966 geraamde tekort van 2000. Wil de vereniging echter haar werkzaamheden kunnen voortzetten, dan zal naar hogere inkomsten moeten worden gestreefd. Het bestuur zal zich daarom opmeuw moeten beraden of de bijdragen met verhoogd kunnen worden. Het grote tekort over 1965, dat sterk afwijkt van het in de begroting verwachte resultaat, moet vooral worden toegesehre ven aan het achterblijven van de uit te keren subsidiebedragen als gevolg van de lagere bezoekcijfers en aan het verder uitlopen van de salarissen en sociale lasten dan was verwacht Ook het weg vallen van een tot dusver gebruikelyk belangrijke donatie was van invloed even- Kiaiat u altijd «au kluit fctterf als de Invoering van een autokostenver goeding voor de zuster. Mede hierdoor was de vervanging van de huisvesting van de consultatiebureaus aan de Nieuwe Haven en op het Edisonplem niet moge lijk. Het verslag constateert voorst een dui delijke teruggang zowel wat het aantal consulten ais het aantal nieuw ingeschre venen betreft Op de dne zuigelingen- bureaus te zamen werden 7540 consulten verstrekt tegen 8436 vorig jaar. Op de beide kieuterbureaus gezamenlijk waren dat 2576 (v.j. 2633) consulten. Het aantal nieuw ingeschreven zuigelingen liep te rug tot 617 Cv.j. 684), ondanks het feit dat aantal levend geborenen in de gemeente zich wederom tot het oude peil hersteelde. Het was dit jaar 1536 tegen 1527 verleden jaar en 8581 het jaar daarxoor. Ook het aantal nieuw ingeschreven kleuteds stelde iets teleur, nL 620 tegen vong jaar 537. Het totaal aantal onder controle staan de zuigelingen en kleuters liep uiteraard terug: zuigelingen 1140 (v.j. 1254) en kleu ters 1480 (v.j. 1536). Er werden opnieuw twee moedercur sussen georganiseerd, waarvoor zich 57 deelnemers opgaven. De speciale cursus over de behandeling van kleuters telde 13 deelneemsters. Het aantal kinderen dat van de hoogtezon gebruik maakte bedroeg 57 (v.j. 71). In 52 zittingen (v.j. 48) werden 976 bestralingen gegeven (v.j. 1130. De medische leiding van het consultatie bureau, dat gevestigd is in het gebouw van het Wit-geie Kruis aan de Nieuwe Haven 121, heeft de Schiedamse kinder arts, mejuffrouw A. L. van Wely. Zij hield m 1965 101 rittingen, op maandag van 15-16 uur en op donderdag van 9 tot 10 uur. Huisbezoekster was Zr. F. A. Mudde-de Waard, die helaas te kennen heeft gegeven binnen afzienbare tijd haar werkzaamheden te zullen beemdigen. Het dagelijks bestuur van de Schie damse vereniging tot bescherming van zuigelingen bestaat uit de heren G. In 't Veld, arts; voorzitter H. B. Engelsman, secretaris-penningmeester en S. T. Gos lings, architect, lid dagelijks bestuur. Voorts zijn er nog vijf gewone dames- bestuursleden en een vakature. Donderdagavond om 8 uur op 7 juli a.s. houdt de vereniging in het wijk -centrum- Nieuwland een ledenvergadering. Aan gezien er een vakature is, zal er een be stuursvergadering worden gehouden. 1CK.GBRI.HKE STAND SCHIEDAM Geboren: Catharina, dv C van Loopik er. J J Regeer; Markku ,zv M Kostense en C H Eloranta; Richard A, zv W F Geurteer, en A T den Hartog; Joïanda M J, dv W J F C ..Buijsrogge en M I J Leenkecht; Nora, dv M Latooii en E Dik. Overleden: M C van der Horst, 62, echtg vn Zaal. m'n schrijftafel kwam een boekje van de commissie natuurrecreatse van de Raad voor de Lichamelijke Op. voeding «n met dat boekje ben ik bij. zonder in m'n schik. Het heet „Zoek met plezier naar plant en dier in Tuindorp Vreewijk" en zoals op de binnenzijde van de omslag is vermeld heeft de beer C. P. van Dongen er medewerking aan verleend. Dat boekje wil een gids zijn bij «n natuurwandelingdoor een Rotter damse woonwijk. Dat is ongewoon, maar, zoals iedereen in Rotterdam en de om geving van die stad weet: Tuindorp Vreewijk is ren bijzondere woonwijk. Opvallend is, dat bet in dat boekje allemaal gaat over heel gewone dingen: Canadese en Italiaanse populieren, bei- ken, merels, lijsterbes, eierkcra, ttilde eenden, wilde duiven, paardebloemen tn brandnetels. Helemaal geen zeldzame, op vallende of bijzondere planten en dieren. Of... toch wel? Het zou wel eens kun nen zijn dat voor een kind uit het cen trum van een grote stad zelfs zo'n brand netel al een héél bijzonder ieu is ge worden. Want zo'n brandnetel is groen en leeft. En die groeit niet in de Witte de Withstraat, de Gouvernestraat of de Fred eriks trant. Juist door de bed gewone bomen en plnnten die er in het boekje beschreven zyn, beseffen we, hoe kostbaar elk stok je natuur voor een stadsbewoner is ge worden. En ook hoe kostbaar zo'n stukje na tuur wellicht binnen niet ai te lange lijd voor iedere Nederlander zal zijn gewor den. Want heel Nederland „groeit im mers dicht". Dat valt onmiddellijk op., als men uit het buitenland ons land bin nenkomt :ovcr de grenzen behalve bij onze Belgische buren ruimte, vrije luclit, grote oppervlakten waar* geen men sen wonen. Nederland is'één grote industriestad aan het worden, de grootste havenstad ter wereld. 'TOCH geloof ik, dar ah men nitslai? tend op liet boekje van de com missie naluurrecreatie over Vreewijk af- gaar, een te somber l>eeïd van de situa tie krijgt. Er is in Vreewijk aan vogels méér te zien daa merels, eenden en dui ven, ook als we de mussen en spreeu wen, die nu eenmaal evenzeer stadsbe woner* zijn ah wij allen, buiten beschou wing laten, ^aar bleven de tinken ea de andere vogels, waarvan er nog zoveel wonen en ook zingen in Vreewijk? Waar bleven, de mezen? Want het is de moeite waard, op e*n moore zomerdag in een huis in Vreewijk wakker te worden bij zonsopgang. Ik hoop dan ook, dat de jongen of het meisje dat aan de hand van het boekje van de commissie natuurrecreatie Vree wijk gaat ontdekken, daar heel v.at meer zal zien dan er in het boekje is beschre ven. =33 VLAARDINGEN De Kamer vaa Koophandel en Fabrieken voor de Bene den-Maas gaat zich tot de Spoorwegraaa wenden in verband met de opstelling van de volgende dienstregeling. Belangheb benden m het district van de Kamer kun nen hun verlangens of bezwaren ten aan zien van de lopende dienstregeling voor 25 juli ter kennis brengen van het secre tariaat van de Kamer, postbus 17 te vlaar dingen. (Van een onzer verslaggevers) T/GAARDINGEN Vanmorgen heeft het Holy ziekenhuis z(/» tienduizendste patient feeslelijk^ont- t an ge ti. Deze tienduizendste een gezonde patient tan nog geen dag oud en de eerste zoon van me vrouw M. Ommering-van der Welf den uit de Van Riebeeckstraat. Het borelingske is het eerste kind van mevrouw Ommering. Hij heet Pieter. De kracmirouw kreeg van de ai- junctdirectrice. mejuffrouw A. Baan, bloemen aangeboden. Van de direc teur-geneesheer, de heer H. B. Meer- dink, ontving zij een zilveren lepeltje met het wapen van Holy. De nieuwe wereldburger wordt ook niet vergeten. Hij zal te zijnertijd een passende en blijvende herinne ring krijgen

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2