JVegkruising op vier étages: 40 miljoen Helft rijkswegenruit is over twee jaar klaar Geslaagden Tweede wegenknooppunt in hoogbouw I TTT1 111 Automarkt weg uit Rotterdam KOELKASTEN 1650.- jfeHtftterdamtimr Nieuwe cursus voor arbiters stormloop Twintig van de 41 kilometer Eerste deel kost 320 miljoen DE KLERK ZN Ernst v.Vessem in Putsepleinkerk Honderd km. op de step Man gewond bij voetballen Twee autodieven aangehouden Orgelbespeling Jaap Zwart SMEDING wit -JL ROTTERDAMMER Pagina 3 MAANDAG 25 JULI ;1966 dub»e sloffen 130 enJ40cmbreed Ibreed ■breed ft» KLASSIEKE BANKSTELLEN, rug- en armleggers bekleed met effen Draion velours, zittingen met fantasie Draion, afgewerkt niet koord- franje. De royale 3-zits bank en de 2 fauteuils zijn geheel op schuim rubber gestoffeerd. Losse rug- en zitkussens. Van 2150.- nu voor STRAK-MODERNE BANKSTELLEN van uitstekende kwaliteit, bekleed met fraaie wollen weefstoffen. De losse kussens van de 3-zits bank en de 2 fauteuils zijn voorzien van een ritssluiting. De kussenhoezen kunt u derhalve laten'stomen, hetgeen de bruikbaarheid ten goede komt. Bank en fauteuils staan op verchroomde poten Hj O Q JS Van 1395.- nu voor Stengun gevonden ZESBAANS (Van een onzer verslaggevers) jD OTTERDAM Na intensief overleg met de diensten van stads- ontwikkeling en wederopbouw en van gemeentewerken van Rotterdam heeft het ministerie van waterstaat besloten tot een ge heel nieuw Kleinpolderplein als voornaamste noordelijke invals poort van Rotterdam. Dat plein, dat er nu nog betrekkelijk een voudig uitziet, zal, zoals blijkt uit een mededeling van de directie wegen van rijkswaterstaat, een hoogst gecompliceerde toestand worden, waar wegen van verschillende karakter elkander op niet minder dan vir niveaus zullen kruisen. Interessant is, dat er vooral van de zijde van politie-ver- keerstechnici in het verleden nogal wat bezwaren waren: men vreesde voor verplaatsing van de verkeersmoeilijkheden van de rijksweg naar de binnen stad van Rotterdam. Blijkbaar hebben de verkeerstechnici hun inzichten gewijzigd. NIET GEREPT Geringe levensvatbaarheid TOHMBO JAAB gg&gfflggr citroen. - den Oucien 9 joede ROTTERDAM - Met ingang van 1 september a.s. zal er in Rotterdam geen automarkt meer bestaan. Het college vairB. en W. stelt de gemeenteraad voor deze markt gezien de geringe levens vatbaarheid en de gerezen beden kingen op te heffen. v.a, f298.- 12 mnd. CREDIET Van 14 juli tot 4 augustus Zij, die al eens eerder stoffen kochten tijdens een Opruiming weten wat dit betekent... Dan wordt er niet naar de waar de gekeken, neen, dan worden er prijzen gemaakt, ongekend laag voor deze pracht kwali teiten. Morgen koopt U voor zulke ab normale prijzen dubbelbreder stoffen, 'n grote restantaanbie ding krsukhersteliende fibralon, tweeds, linnen en fantaslestof- fen die U door kunt dragen, voor een ongekend lage prijs. Kleinpolderplein geheel nieuwe gedaante Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze dubbel- brede damesstoffen, 130 en 140 tm breed, door elkaar voor één prijs ^gj j per meter 4^j dB?*' sBg r meubelen 14 JUU T/M 4 AUGUSTUS voor Géén tel. of schrift, btst ROTTERDAM Bij het opruimen van de werkplaats van haar onlangs overle den echtgenoot heeft een bewoonster van de Hommelstraat een stengun met muni tie gevonden. De vrouw waarschuwde de politie die het wapen in beslag heeft genomen. BEN HAAG Het Is de bedoeling dat in 1967 ongeveer zeventien kilometer en in 1968 ongeveer twintig kilometer ge reed zullen zijn van de 41 kilometer lange randwegenruit om Botterdam. De te twintig kilometer zullen 320 miljoen galden aan kosten vergen, waarvan tot nu toe ongeveer honderdtachtig miljoen rijn uitgegeven. Bovendien geelt de N.V. Benelnxtunnel 75 miljoen gulden voor de non el tussen Pernis en Vlaardlngen uit. Deze mededelingen zijn opgenomen, in een uiteenzetting van het ministerie van verkeer en waterstaat in samenwerking met de directie wegen van rijkswa terstaat. Zoals men weet, us het 't plan, dat omstreeks 1970 deze wegenruit gereed is. Alle uitvalswegen van Rotterdam sluiten op deze randwegen aan, ook de verschil lende provinciale wegen. Eveneens wordt rekening gehouden met de megojkheid van aansluiting van nog nieuwe wegen op de ruit: er is een project om de over de Van Brienenoordbrug lopende rijksweg noordwaarts tot Velzen te ver lengen en er zijn eveneens plannen om de zuidelijke randweg van de wegenruit naar het oosten en westen door te trek ken. Alle wegvakken van de randwegen krijgen zes rijbanen met middenberm en doorlopende verharde vluchtbermen. Rijkswaterstaat verwacht dat het door trekken van het weggedeelte tussen de van Brienenoodrbrug en de rijksweg naar Gouda, waardoor er een direkte verbinding tot stand komt tussen Gouda en drecht en het verkeer van Dordrecht naar Den Haag benoorden Rotterdam om voorlopig via de Gordelweg kan worden geleid, in 1967 gereed zal zijn. Zoals men weet, had dit weggedeelte al Mg klaar moeten zijn, maar de zeer hoge financiële eisen die het werk stelde onder meer door de bijzonder slechte grondslag werd deze fase vertraagd. Tegelijk met het opengaan van de Be- raztunnel zal het daarop aansluitende wegvlak in rijksweg 20, lopende van de ROTTERDAM De volgende leerlingen van het gemeentelijk avondlyceum zijn geslaagd voor het: staatsexamen gymnasium - A 1966, F. H, G. Roevers, Rotterdam; mej. J. J, M. Saas, Rotterdam; mej. I. Steenkist, Maassluis; A. Zevenhuizen. Vlaardlngen. Van deze vier boven elkaar lopende weg-étages komen er twee boven de grond, een op de begane grond en.de vierde, ee:rechtstreekse oost-west-ver binding v; n de noordelijke toegang tot de Benelux *unnel naar de noordelijke toegangsweg nt de Van Brienenoord brug, gaat door een tunnel onder de hele zaak door. Wanneer rijkswaterstaat aan dit gigan tische werk zal beginnen, blijkt niet uit de mededeling van het ministerie van waterstaat. De in deze medede ling opgenomen verklaring dat de voltooiing van het laatste gedeelte van de rijksweg tussen Delft en Rot- Broekweg ten westen van Vlaardingen tot de aansluiting aan Schiedam ten oosten van de spoorlijn Schiedam-Dëlft in het verlengde van de Broersvest, ge reed komen. Het ruim duizend kilometer lange diadukt in de Spaansepolder is in aanleg en. totdat dit gereed is, zal het verkeer gebruik maken van de Horvath- weg. De kruisingen met de verschillende spoorlijnen vereisen zes kunst werken De gecompliceerdste van deze kruisingen is het grote viadukt tussen het Noorder kanaal en de rijksweg naar Gouda, welk viadukt de kruising vormt met het ten noorden van Rotterdam gelegen spoorwe gemplacement. Over dit enorme viadukt wordt in de mededelingen van het mi- nisterue van waterstaat niet gerept. Wel is ten oosten van de Terbregseweg ve van het viadukt over deze lijn. Een weerszijden van de spoorbaan ten behoe- Overschie- Hier is een tnnneltje in aan dans- Gouda komt even ten oosten van begonnen met de aanleg van terpen ter derde kruising met de spoorlijn Botter- leg- De weg benoorden Rotterdam om zal in de toekomst voorts niet de kortste rijkswegenverbinding tussen Dordrecht en Den Haag zijn. De kortste weg zal lopen via de zuidelijke randweg en de Benelux-tunnel. terdam tot aan het Kleinpolderplein eerst in 1968 of iater tegemoet kan worden gezien, kan een aanwijzing geven. Blijkbaar zal men voor 1968 niet met dat werk beginnen. Een tweede aan wijzing echter is, dat in 1970 de ge hele randwegenruit om Rotterdam klaar zal moeten zijn en, zoals in de mededeling is gesteld, ook de nieuwe rijksweg 20 tot aan het Kleinpolder plein. Dat zou het hoogst waarschijn lijk maken dat ook niet Kleinpolder plein in zijn nieuwe gedaantein 1970 voor het verkeer zal moeten worden opengesteld. Het Kleinpolderplein wordt de tweede wegkruising met een zo groot aantal étages in de omgeving van Botter dam. De eerste is de kruising vlak bezuiden de Beneluxtunnel bij Per nis. Daaraan wordt nu al hard ge werkt. Met deze beide kruisingen is de wegenbouw in Nederland een ge heel nieuw stadium ingegaan. Derge lijke kruisingen zijn geen wereldpri meurs. Zoals men weet wordt de kruising bezuiden de Beneluxtunnel een getrouwe copie van een weg- Een perspectieftekening van het Kleinpolderplein. zoals het er in de toekomst zal uitzien. Hoewel het in de desbetreffende nota. van hei ministerie van ver keer en waterstaat nergens is gezegd, zijn er aanwijzingen dat dit werk tussen- 1968 en 1970 zal worden uitgevoerd. In totaal zal deze gigantische wegenkruising op uier niveaus veertig miljoen gulden kosten: tien miljoen per étage! kruising in het zuid-westen van de Verenigde Staten. Ih 'de mededeling van de minister van Vèrkeer en waterstaat zijn ook de financiële consequenties opgenomen: de totale kosten.voor het enorme ver- v keerskruisingencomplex op het Klein- polderplein zullen veertig miljoen gul dén bedragen. CREDIET-SERVICE M/ee/83 COMPLETE WONINGINRICHTING ROTTERDAM:-BINNENWEG, BEMERtANDSELAAN lRO"i»iROAM.'DEN HAAG/UTRECHTIVUSSINGEN Ideventer/hoorn Een interessant k ruispmt wordt de aansluiting van de weg, die van de Van Brienen oordbrug noordwaarts loopt met de nieuwe rijksweg naar Gouda, die benoorden en niet zoals nu bezuiden de spoorlijn loopt. Dit kruispunt biedt mogelijkheid tot aansluiting met een geheel nieu we rijksweg die rechtstreeks van dit punt naar Velzen zal gaan. Wanneer die weg er komt is nog helemaal niet békend. Eigenaardige huldeblijken. Men schrijft «it Dieren: De Raad onzer gemeenie ueeft een beslissing genomen, welke on- Setwijfeld tot de uitzonderingen behoort. "P voorstel van B. en W. werd een verordening in het leven geroepen Waarbij is bepaald, dat aan alle ambte naren welke 25, 40 of 50 jaar in dienst jfer gemeente zijn, een maand tractement 'li wjjze van huldeblijk zal worden aan- geboden. Zaterdagavond is in de Putsepleinkerk het laatste concert van dit seizoen onder auspiciën van de Orgelconcerteommissie Grote of St. Laurens kerk gegeven. De organist van deze kerk. Ernst van Ves- sem, genoot de eer. deze serie uit te luiden, welke :er hij te. meer had ver diend, omdat nij in mei van dit '?ar zijn veertigjarig jubileum als organist aan de ze kerk heeft gevierd. De middennoot van zijn programma bestond uit werken van drie bekende Nederlandse organis ten: van Jan Zwart het licht en rustig gespeelde Gebed des Heren (op verzoek) en diens door de snelle chromatische be geleiding zo levendige O Heil'ge Geest, daal op ons neer. Prachtig van klank was de fuga over Psalm SS van Ja cob Bijster en een levendige reeks vormden de negen deen, waar de Ko raalpartita over «alm 8 yan Dr. Anthon van der Horst uit bestaat: fraai het ko- raaL in de harmonisatie van Glaude Goudimel, zeer levendig de beide Biciniums, klaar van lijnenspel het 'Ricer- care, indrukwekkend de pedaalsolo aan het begin van de Dialoog, donker bet begin van de breed uitgroeiende Toccata, die wel de boeiendste gedeelten waren. Met één van de fraaiste werken van Johann S. Bach was het concert begon nen: diens Preludium en Fuga in b, en hei werd besloten met een Toccata van Max Reger, die de aandacht, voortdurend gevangen hield, niet het minst door het briljante spel van Ernst van Vessem, die hiermee een groots slot aaa zijn concert maakte. Het volgende seizoen zullen er ook con certen in de Breepleinkerk worden gege ven, het eerste op vrijdag 9 september door Koos Bons. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 22-jarige Rotterdamse PTT-ambtenaar Harry van den Oever won za terdag een weddenschap met een autopedrit van maar liefst 100 kilometer. Zijn vrienden daagden hem dezer dagen uit dat hij zo'n tocht nooit tot een goed eind zou brengen, maar Harry bewees zaterdag -dat zij voor 100 procent ongelijk had den. Zaterdagochtend om zes uur vertrok hij met zijn voertuigje vanaf de Slinger in Rotterdam- Zuid. Hij stepte via Gouda, Haastrecht, Oudewater en Utrecht naar Amersfoort. De honderd kilometer maakte hij vol in het even verderop gele gen dorpje Ter schuur. Zijn vrienden stonden hem daar om half drie op te wachten. In het plaatselijke Voermans Welva renwerd Harry's overwinning daarna gevierd ROTTERDAM Waarschijnlijk door dat een plank of «et juk waarop deze plank lag kantelde, is zaterdagochtend de constructiewerker B. Degenaars uit Amsterdam, 35 jaar, op het terrein van N.V. Frans Swarttouws Havenbedrijven aan de Botlekweg van een zestien meter hoge stelling gevallen. Met diverse been breuken, inwendige kneuzingen en hoofd wonden is hij naar het Dijkzigtzieken- huis gebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. BOTTERDAM Voor alle sportlief hebbers die ambitie hebben om het scheidsrechtersvak te leren zal half au gustus weer een cursus worden gehouden die ten doel heeft goede scheidsrechters op te leiden. Eventuele kandidaten kunnen zich schriftelijk opgeven bij de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, afdeling Rot terdam. Het adres luidt: Witte de With- straat 47a, Rotterdam-2. Daar het tekort aan scheidsrechters nijpend is wordt aan alle aspirant- scheidsrechters verzocht deze cursus te volgen en daarmee de KNVB terzijde te staan in Kaar doel de wedstrijden op sportieve wijze te laten verlopen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 44-jarige losse ar beider J. C. Scheffer van de Oudendijkse Schi-ekade is tijdens een partijtje voethal in het Kralingse strandbad door een me despeler in de zij geraakt. Hij kreeg een beschadiging aan een van zijn nieren. De man isnaar het Bergwegziekenhuis ge bracht. Onder verdenking van poging tot inbraak is afgelopen nacht op het Prinsenplein aangehouden de 25-jarige isoleerder K. v. d. B. uit Roterdam. Hij wordt ervan verdacht een der rui ten'van een textielwinkel aank datzelf de plein-te hebben vernield. Het verkeersplein bij Baren- drecht wordt een hoogst merk waardig „swastika-plein", waar van de plattegrond sterk iherin nert aan het oud-Perzische en oud-Indische zonnesymbool. Dit verkeersplein vormt de aanslui ting van de Vaanweg op dé Zuidelijke Randweg en de voor later geprojekteerde zuidwaarts verlengde Vaanweg. ROTTERDAM In Leidsendam zijn aangehouden de 19-jarige 1 os-werkman C. J. v. S. en zijn 21-jarige collega C. F. J. D., beiden uit Den Hag, die in. de nacht van vrijdag op zaterdag ten nadele van een 62-jarige scheepvaartinspektear een personenauto stalen op de Stadhou- dersweg. Ze waren in het bezit van de auto. Beide mannen werden voor de re cherche in bewaring gesteld- In dezelfde ncht is in de Eversdijckstraat ten nadele van een 4fi-ja- rige frituurhandelaar een bestelauto gestolen. In de auto zaten een ijskast en een frituuroven (waadre j 2500). Het college laat weten dat het zich heeft beraden over de vraag of het aan beveling verdient van gemeentewege een automarkt te exploiteren, een instituut dat in 1947 in de Maasstad op het Noord plein zijn intrede deed. Deze markt "is verlopen, mede door het feit dat steeds meer plaats moest worden ingeruimd voor de eveneens op het Noordplein, ge vestigde groothandelsmarkt in aardappe len, groenten en fruit. Buiten de markt om wordt de autohandel nog bedreven in de omliggende straten en in de buurt- café's. R. en W. zijn tot de conclusie geko men. na adviezen te hebben gekregen van diverse zijden, dat het niet gewenst is een nieuwe automarkt te stichten. Hoe wel er argumenten voor het houden van een dergelijke markt zijn aan te voeren, overwegen toch de nadelen. Met name zijn de bezwaren van de politie van bete kenis. Hierbij komt ook dat organisaties zoais de ANWB en de Bovag helemaal niet aandringen op een nieuwe markt. - In de raadscommissie voor econo mische aangelegenheden wordt niet eenstemmig over deze aangelegenheid ge oordeeld. In een niet geheel voltallige vergadering hebben twee leden ondanks de naar voren gebrachte bezwaren op het houden van een automarkt aange drongen, zij het dan op een ander ter rein, namelijk het veemarktterrein. ROTTERDAM Voor een klein maar aandachtig toeluisterend publiek concer teerde zaterdagavond in de Simonstraat- kerk Jaap Zwart, organist van de Weste, - kerk te Amersfoort. Nadat het concert op ingetogen wijze was geopend ai"t het orgelkoraal Psalm 42:1 ,,'t Hijgend hert der jacht ontko men" van de /ader van de concertgever, volgden van J. S. Bach het betrekkelijk weinig gespeelde Preludium en Fuga in C (vierde Petersband no. 1) in een helde re krachtige weergave en het klankvol gespeelde Choralvorspiel „Von Gott will ich nicht lassen" Na de oorspronkelijk voor cembalo geschreven, variatiereeks „The harmoni ous Blacksmith" van G. F. Handel, speel de Jaap Zwarh in een imposante lezing Alexandre Guilmant's mars op Handels thema „Lift up your heads". Het hoog tepunt van dit concert was ongetwijfeld de warm-muzikale en technische gave weergave van de grote eerste sona te in f van Felix Mendelssohn-Bartholöy, Met het indrukwekkende en kleurrijke eerste deel vormde het prachtig cantabi le gespeelde Adagio een treffend con trast. Na het raak getroffen Andante-reci tatief vormde iet Allegro assai vivace een energiek slot van deze stijl volle in terpretatie. De organist besloot hierop zijn bespeling met een'andere composi tie van Jan Zwart: het Postludium en koraal „Alle roem is uitgesloten". De eerstvolgende bespeling in deze kerk, zaterdag 17 september a.s., zal wor den verzorgd door organist Dirk Jaas Zwart, eventueel met koormedewerking. DJAKARTA Indonesië heeft beslaten geen Sowjetrussische publikaties meer in te voeren -teneinde elke marxistische pro paganda te voorkomen. 6EUKELSDIJK 21 ROTTERDAM TEL. 254945

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1